PDA

View Full Version : to megethos paizei tosi simasia????



PacMan
30/11/2005, 21:13
Kalispera se olous.
me thn Nea mou ergasia eimai ypoxrewmenos na vriskomai me tin moto mou stous dromous 12-14 wres.
Ena pragma pou parathrw teleytaia einai oti polles gynaikes(aneksartitou ilikias) odigane oxhmata typou jeep kai oxi mikra alla panw apo 3000cc.Lete to megethos tou jeep na exei tosi shmasia stin gynaika oso kai ......................kati allo h fovountai olous tous allous odigous kai me afto to terastio oggo niwthoun sigouria????????ase pou odigane san varkes ston gialo xwris kouria kai opou tous paei o anemos???
kai h alli ekdoxi einai:ma tosa polla kouvalane apo ta supermarkets pou xreiazontai tetoia jeep????diladi an sto mellon afksithoun oi anagkes tis oikogeneias ti tha paroun???mini bus?????
filia se olous/es.
na eisaste kala,na prosexete stous dromous, kai makrya apo tin kitrini fili .

AFTER
30/11/2005, 21:46
:a024:

Τι ειναι πιο ευκολο να φτασεις?
cinquecento ή grand cherokee?

Aπλως οι συζυγοι των ευγενεστατων κυριων, ειχανε βαρεθει οι μηχανοβιοι να τους @#$@#$ την γυναικα, οποτε σου λεει κατσε να της παρουμε ενα τζιπ να ειναι ψηλα...

Ειναι απλα τα πραγματα.... :rolleyes:

Innersense
30/11/2005, 22:00
Παίδες έχω πετύχει γκόμενα με μαύρο Hammer μόνη της να πηγαίνει στην παραλιακή προς Γλυφάδα.

Μιλάμε για κλασική ξανθιά Bimbo με μαύρο trendy γυαλάκι να μιλάει στο κινητό (οδήγηση και κινητό πάνε απαραίτητα μαζί για την φάρα της).

Ρε σάλτα και...

adam_tsouk
30/11/2005, 22:01
το ανέκδοτο με τον Τοτο το ξέρετε;

Το ρωτάει η δασκάλα τι θέλει αν γίνει όταν μεγαλώσει και εκείνος απαντάει πως θέλει αν γεμίσει τρύπες σε όλο του το σώμα!
Στην ερώτηση της δασκάλας γιατί, απάντησε ότι η αδερφή του με μία μόνο ανάμεσα στα πόδια έχει γίνει πάμπλουτη!

τα συμπεράσματα δικά σας.....:D :D

AFTER
30/11/2005, 22:11
Σερνει καραβι λεμε......

Δεν πειραζει ομως, καλα κανουν οι κοπελες!

Αμα δειτε απο ποιους τα τρωνε..... :a029:

Τσουλες RULEZ ρε
:a2:

zolotas
30/11/2005, 22:59
παιζει πολυ τζιπ....
για να πηγαινουν στο κομωτηριο

lampros_fazer
01/12/2005, 01:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER


Τσουλες RULEZ ρε
:a2:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:a46: :a46: :a23: :a23:

gcrook
01/12/2005, 02:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Innersense
Παίδες έχω πετύχει γκόμενα με μαύρο Hammer μόνη της να πηγαίνει στην παραλιακή προς Γλυφάδα.

Μιλάμε για κλασική ξανθιά Bimbo με μαύρο trendy γυαλάκι να μιλάει στο κινητό (οδήγηση και κινητό πάνε απαραίτητα μαζί για την φάρα της).

Ρε σάλτα και...


:eek: :eek:
Ρε συ το εχω δει και εγω το ζωο.
Στανταρ αυτη θα ηταν ποσες ξανθες στην Αθηνα εχουν Ηummer;
Ειχαμε κατσει με τον βενζινα που τον ξερω καπως, και με ειχε πεθανει στην ατακα ο παπαρας:lol:

johnpagr
01/12/2005, 04:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER


Τσουλες RULEZ ρε
:a2:

:a18: :a20: :a23: :a012: :a024: :a46: :a01:





:wave2:

makis206
01/12/2005, 06:56
Γιατί ρε'σείς απεχθάνεστε αυτό το είδος γυναικών ;

Εγώ αυτές κυνηγάω.

Να τις πληρώνει ο φλώρος τους και να καλοπερνάω εγώ !:winka:

Και έχω και τζαμπέ τζιπάρα για εντουράδες και μόστρα !:winka:

:lol: :lol: :lol:

makis206 RULEZ ρέέέέ

:smokin:

Tigas
01/12/2005, 07:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Γιατί ρε'σείς απεχθάνεστε αυτό το είδος γυναικών ;

Εγώ αυτές κυνηγάω.

Να τις πληρώνει ο φλώρος τους και να καλοπερνάω εγώ !:winka:

Και έχω και τζαμπέ τζιπάρα για εντουράδες και μόστρα !:winka:

:lol: :lol: :lol:

makis206 RULEZ ρέέέέ

:smokin:

Πές τα συνάδελφε, για μια ποιότητα ζωής ζούμε :D :beer:

620
01/12/2005, 08:17
Egw to exw dei allios...aneksartita to kouti pou odigoun oi pio polles einai tsoules pleon apla merikes fenonte kai alles oxi apo ekswteriki emfanisi.Opote pas sthn tsoula no1 me to hammer gia ksereis ti pairneis oxi gourouni sto saki :look:
:beer:

stavrogin
01/12/2005, 14:34
Να απαντησω στην αρχικη ερωτηση:
Το μεγεθος φυσικα και παιζει ρολο,οχι ομως το μηκος αλλα το παχος.

Τωρα Το τι σημαινει "τσουλα" δεν το καταλαβα ποτε μου εχω δει νυμφομανεις που ειναι συμπαθιτικα πλασματα και "κυριες μυξοπαρθενες" που ειχαν τα μαυρα τους τα χαλια.
Και τι σας νοιαζει τι κανει ο αλλος;Αν σου δημιουργει προβλημα στον δρομο με την τζιπαρα του ,ενταξει υπαρχει θεμα, και το κινητο ειναι στανταρ ενοχλητικο και επικυνδινο.Απο κει και περα ομως δε με ενοχλει καθολου η barbi σε hummer

Αγαπατε τας γυναικας με τα ελλατωματα των"

zzr2005
01/12/2005, 18:13
παιδιά η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο με τα τζιπ στο κέντρο...πρέπει επιτέλους να απάγορευτεί η κυκλοφορίας τους στο κέντρο και γενικά στις επιβαρυμένες συγκοινωνιακά περιοχές

stefanos
01/12/2005, 23:22
Ειδικά τα hummer πρέπει να είναι οτι πιο ΚΑΡΑΚΙΤΣΑΡΙΟ που κυκλοφορεί στον κόσμο.
Δηλαδή άνετα έπαιρνα Unimog καλύτερα να έχω και πραγματικά εκτός δρόμου δυνατότητες.(αν είχα πολλλλλλλλλλλλα λεφτά για πέταμα)

zzr2005
02/12/2005, 09:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
.
Δηλαδή άνετα έπαιρνα Unimog καλύτερα να έχω και πραγματικά εκτός δρόμου δυνατότητες.(αν είχα πολλλλλλλλλλλλα λεφτά για πέταμα)
ΟΝΤΩΣ φιλε έτσι λεει ..να΄ μπεις στο κέντρο με το Unimog φορτωμένο με τέφλα και να πάθουν όλοι σοκ....και να ξεκινάς κομμάτια στο φανάρι και να πέφτει το τέφλο στο παρμπριζ τις mercentes και να κάνει ζημιά 3.000 ευρώ ...άντε βρεστα με την ασφαλιστική μετά!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

zanny
02/12/2005, 09:34
Χωρίς να διαφωνώ στο ελάχιστο με τα παραπάνω, νομίζω πως και όλοι οι αρσενικοί τυπάδες με τις τζιπάρες δεν κάνουν και τόσο διαφορετική χρήση των οχημάτων τους από ότι κάνουν οι γλάστρες τους (νόμιμες και παράνομες) και η ελάχιστη λάσπη που έχουν ρίξει στο αμάξι τους έχει γίνει στα πλαίσια της μαγκιάς-κλανιάς.

zzr2005
02/12/2005, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από zanny
Χωρίς να διαφωνώ στο ελάχιστο με τα παραπάνω, νομίζω πως και όλοι οι αρσενικοί τυπάδες με τις τζιπάρες δεν κάνουν και τόσο διαφορετική χρήση των οχημάτων τους από ότι κάνουν οι γλάστρες τους (νόμιμες και παράνομες) και η ελάχιστη λάσπη που έχουν ρίξει στο αμάξι τους έχει γίνει στα πλαίσια της μαγκιάς-κλανιάς.
καλά οι άνδρες με τζιπ είναι πιο γελίοι ακόμα.....καλά οι γυναίκες έχουν τις ανασφάλειες τους στο δρόμο και πέρνουν τανκς ..οι άλλοι τα μουρόχαβλα από τα βόρεια προάστια αφού έχουν 4 αυτοκίνητα τι κατεβαίνουν στην αθήνα με το τζιπ γαμώτο?????
για να μας δείξουν ότι έχουν μεγάλο αυτοκίνητο και μικρό πουλί???

STOYBI
02/12/2005, 21:16
Και γιατι το μεγεθος οπως λετε ολοι εσεις οι απο πανω πρεπει να αφορα μονο τα τζιπ???

:confused:

Δηλαδη μια 600 σαρα MERCEDES Η ΜΙΑ BMW 7 ΦΕΥΓΑ σας πεφτει μικρη??? Εχω ενα PAJERO με μολις 4.00 μετρα μηκος ( το κοντο ) Αρκει να σας πω οτι ενα τουοτα AVENSIS εχει 4.60 μηκος οποτε πιο ειναι πιο ογκοδες και ποιο δεν πρεπει να μπαινει Αθηνα??? Εκτος αν το προβλημα ειναι ρε παιδια η ξανθια με το hummer :confused: και μαλλον πρεπει να αλλαξει ο τιτλος στο ποστ...:wave2:

ela ela
03/12/2005, 16:48
Παιδια τζαμπα μου φενεται σχολιαζουμε τη γκομενα με το fucken hammer.:confused:
Αυτο που τα κανει ολα ειναι τα λεφτα,πολλοι απο εμας αν ξαφνικα κερδιζαμε πολλα λεφτα οχι αν τα ειχαμε,θα ειχαμε σιγουρα την ακριβοτερη μοτο με τα ακριβοτερα περιφεριακα μηχανης και αναβατη και ας μην μπορουσαμε να τα εκεμεταλευτουμε ουτε στο ελαχιστο.......
Τι σημαινει αυτο?Μας αρεσει να επιδικνιομαστε στους αλλους με οτι καλυτερο θα ειχαμε,και εμεις τα ιδια θα καναμε και χειροτερα να ειστε απολυτα σιγουροι.
Οσο για αφτους που τα ειχανε τα φραγκα απο παλια μερικα πραγματα στη ζωη τους ειναι αυτονοητα και ιδιως τα μεγαλα...δεν μπορουνε να φανταστουνε τη ζωη τους αλλιως.....
Το εχω ζησει απο κοντα με μια φιλη μου απο τη κιφησια οσο και ταπεινη να ητανε περα απο την ομονοια νομιζε οτι ητανε σε αλλη χωρα....

zzr2005
04/12/2005, 18:28
είναι διαφορετικό ρε φίλε...άμα έχεις λεφτά πάρε φεράρι θα το καταλάβω....αλλά μην μου πέρνεις το γαμωτζιπ ...αφού ούτως ή ΄΄αλλως δεν πρόκειται να το βάλεις ποτέ off road....

STOYBI
04/12/2005, 23:20
zzr2005
....αλλά μην μου πέρνεις το γαμωτζιπ ...αφού ούτως ή ΄΄αλλως δεν πρόκειται να το βάλεις ποτέ off road....


Γιατι?? Αυτοι που παιρνουν φεραρι πανε κανα ταξιδι να την ευχαριστηθουν?? ΚΟΛΟΝΑΚΙ --- ΓΛΥΦΑΔΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ...:D

Ασε και που πολλα RRRRRR Απο μοτο τα ιδια δρομολογια κανουν και δεν εχουν παει καν πανω απο τον αγ Στεφανο να δουν πως ειναι !!!:winka:

zzr2005
05/12/2005, 17:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
zzr2005


Ασε και που πολλα RRRRRR Απο μοτο τα ιδια δρομολογια κανουν και δεν εχουν παει καν πανω απο τον αγ Στεφανο να δουν πως ειναι !!!:winka: ΄
πρόβλημά του όμως που έδωσε 5 μύρια και δεν το ευχαριστιέται...
αυτός που αγοράζει τζιπ όμως γαμάει όλη την πόλη!!!!
ο άλλος με τη φέράρι τουλάχιστον θα τη βγάλει μία φορά το Σάββατο...εξάλλου ο αριθμός των φεράρι μειώνεται με γεωμετρική πρόοδο καθώς κανείς δεν ξέρει να τις οδηγάει και τις στουκάρει σε κάτι κολώνες στην παραλιακή!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

STOYBI
05/12/2005, 18:48
zzr2005
αγοράζει τζιπ όμως γαμάει όλη την πόλη!!!!

Το πες και παραπανω και δεν το τεκμηριωσες...

Το ιδιο λες και τωρα...:confused:

Τι σου εκαναν τα τζιπακια παραπανω απο τα μικρα --μεγαλα κουτια που μας στελνουν αδιαβαστους καθε μερα????:confused:

zzr2005
05/12/2005, 18:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
zzr2005

Το πες και παραπανω και δεν το τεκμηριωσες...

Το ιδιο λες και τωρα...:confused:

Τι σου εκαναν τα τζιπακια παραπανω απο τα μικρα --μεγαλα κουτια που μας στελνουν αδιαβαστους καθε μερα????:confused:
τα τζιπ πιάνουν το διπλάσιο χώρο από ένα μέσο αυτοκίνητο....
έχουν σαφώς μεγαλύτερη κατανάλωση και σαφώς περισσότερους ρύπους....οι κάτοχοι τους αισθάνονται αλώβητοι και οι αντιδράσεις τους είναι αντίστοιχες (αδιαφορία για κάθε άλλο κινούμενο όχημα πλην φορηγών τρόλεϊ γιατί είναι μεγαλύτερα)!!!!!
αυτά φτάνουν για μένα

stavrogin
05/12/2005, 20:53
Τα περνω ολα πισω
Θανατος στις γκομενες με τα μεγαλα τζιπ.
Σημερα δυο τετοιες μου σπασαν τα νευρα ,η μια μιλαγε και στο κινητο.:mad:

STOYBI
06/12/2005, 00:05
zzr2005
τα τζιπ πιάνουν το διπλάσιο χώρο από ένα μέσο αυτοκίνητο....

Απαντηση σαφη σε αυτο που λες εδωσα στο μηνυμα μου στην 1η σελιδα.:rolleyes: Αν το διαβασεις και καταλαβεις το ξανασυζηταμε...:winka:

zzr2005
06/12/2005, 18:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
zzr2005

Απαντηση σαφη σε αυτο που λες εδωσα στο μηνυμα μου στην 1η σελιδα.:rolleyes: Αν το διαβασεις και καταλαβεις το ξανασυζηταμε...:winka:
το διάβασα αλλά ελπίζω να μην θεωρείς το μέσο αυτοκίνητο που μπαίνει στην ΑΘήνα μια bmw σειράς 7.....ή μία mercedes 600....
ίσως είναι το ίδιο σε μηκος με ένα κορόλα αλλά σε πλάτος είναι σαφώς μεγαλύτερο και σιγουρα δυσκολεύει τουλάχιστον τις μοτοσυκλέτες να κινούνται ανάμεσα τους....αν ΄μείνουν οι μοτοσυκλέτες πίσω από τα τζιπ ταυτόχρονα δημιουργείται ένα επιπλέον κυκλοφοριακό βάρος από το τίποτα...
επίσης δεν απάντησες σχετικά με τους ρύπους....ή δεν σε ενδιαφέρουν???βέβαια θα μου πεις τα λεωφορεία έχουν λιγότερους ρύπους???....τουλάχιστον αυτά εξυπηρετούν 200 άτομα το καθένα σε κάθε δρομολόγιο όχι έναν....

STOYBI
06/12/2005, 20:41
zzr2005


επίσης δεν απάντησες σχετικά με τους ρύπους....ή δεν σε ενδιαφέρουν???βέβαια θα μου πεις τα λεωφορεία έχουν λιγότερους ρύπους???....τουλάχιστον αυτά εξυπηρετούν 200 άτομα το καθένα σε κάθε δρομολόγιο όχι έναν....

Ti να σου απαντησω για τους ρυπους?? Καινουργια αυτο ειναι κι αυτα και βγαζουν αρκετους λιγοτερους ρυπους απο τα 1000αρια του 80..:winka: Και μην μου το πας στα κυβικα..:nono: Τα περισσοτερα Διλιτρα ειναι οπως ολα τα ιχ ..:smokin:

Μου θυμισες εναν μαλακα πολιτικο πριν λιγα χρονια που υποστηριζε οτι για να ανασανει η Αθηνα απο το νεφος μεταξυ των αλλων πρεπει να απαγορευτει η κυκλοφορια σε μοτο πανω απο 250 cc:hypnotize :sick:

stavrogin
07/12/2005, 11:32
Σχετικα με τους ρυπους μια ασχετη ερωτηση:
Αληθευει οτι οσοι βαζουν αφτερ μαρκετ εξατμιση ,καταργουν τον καταλυτη;
Δεν περνανε οι αφτερ μαρκετ εξατμισεις ,τις ευρωπαικες προδιαγραφες για ρυπους;

STOYBI
07/12/2005, 14:35
Σχετικα με τους ρυπους μια ασχετη ερωτηση:Αληθευει οτι οσοι βαζουν αφτερ μαρκετ εξατμιση ,καταργουν τον καταλυτη;
Δεν περνανε οι αφτερ μαρκετ εξατμισεις ,τις ευρωπαικες προδιαγραφες για ρυπους;

Εαν εχουν καταργησει τον καταλυτη για χαρη ολοκληρης εξατμισης τοτε σιγουρα δεν περναν τις ευρωπαικες προδιαγραφες για ρυπους !!!:rolleyes: Εαν εχουν αλλαξει εξατμιση απο τον καταλυτη και πισω τοτε περνανε για τις ευρωπαικες προδιαγραφες για ρυπους αλλα δεν περνανε τις ευρωπαικες προδιαγραφες για θορυβο...:winka: :wave2:

Κανένας
07/12/2005, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από PacMan
Απαντώντας στο θεμελιώδες αρχικό ερώτημα
φυσικά και μετράει το μέγεθος, ανάλογα πως το γράφεις
Aν το γράψεις με Greek kill lsh έχει αριθμητική άξια 8 αγράμματων

Aν το γράψεις στην βάρβαρη και απολίτιστη γλώσσα μας, έχει αριθμητική αξία γραμμάτων 7 , που ως γνωστόν είναι ιερός αριθμός
:smokin:

zzr2005
07/12/2005, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
zzr2005



Και μην μου το πας στα κυβικα..:nono: Τα περισσοτερα Διλιτρα ειναι οπως ολα τα ιχ ..:smokin:

Μου θυμισες εναν μαλακα πολιτικο πριν λιγα χρονια που υποστηριζε οτι για να ανασανει η Αθηνα απο το νεφος μεταξυ των αλλων πρεπει να απαγορευτει η κυκλοφορια σε μοτο πανω απο 250 cc:hypnotize :sick:
με είπες μαλάκα ή μου φάνηκε?????:eyepop:
το αντιπαρέρχομαι πάντως....δεν πειράζει...
δηλαδή ένα δίλιτρο καίει κατά μέσο όρο όσο ένα κοινό ιχ?πχ ένα 1300????γιατί σε όλα τα περιοδικά τότε βλέπω ότι τα δίλιτρα έχουν πολύ μεγαλύτερη κατανάλωση???και ειδικά τα τζιπ???
εκτός των άλλων ένα αυτοκίνητο μεγάλου κυβισμού που κυκλοφορεί στην Αθήνα συνήθως είναι μπουκωμένο...κάνεις ατελή καύση και εμπέμπει ως εκ τούτου περισότερα καυσαέρια....κάνω λάθος????
και όσον αφορά τον χώρο που καταλαμβάνουν δεν νομίζω να διαφωνείς ότι το 90% των τζιπ καταλαμβάνουν πολύ μεγαλύτερο χώρο από ένα ΜΕΣΟ αυτοκίνητο.....
Υ.Γ. Τέλος πάντως εμένα τα τζιπ μου τη σπάνε....:lol: :lol: :lol:
είμαι κολλημένος...δεν θέλω να βλέπω τζιπ στην Αθήνα:lol: :lol:
έξω τα τζιπ από το κέντρο....

STOYBI
08/12/2005, 14:34
zzr2005
με είπες μαλάκα ή μου φάνηκε?????

Eισαι πολιτικος??????:lol: :lol: :lol:




Υ.Γ. Τέλος πάντως εμένα τα τζιπ μου τη σπάνε.... είμαι κολλημένος...δεν θέλω να βλέπω τζιπ στην Αθήνα
έξω τα τζιπ από το κέντρο....

:a013:

Μπραβο--γεια σου !!!

Αυτο να το δεχτω μαλιστα !!!

:beer: :wave2:

cityfly
09/12/2005, 18:00
κατά τη γνώμη μου τα μεγαλύτερα προβλήματα που επηρεάζουν άμεσα εμάς των τζιπ σε σχέση με τα "συμβατικά" αυτοκίνητα είναι δύο

1ον είναι ογκοδέστερα και εκτός του λιγότερου χώρου που αφήνουν μας εμποδίζουν να βλέπουμε μπροστά από αυτά

και

2ον είναι πιο σκληρά και σε - χτυπα ξύλο - πιθανή προσκρουση προκαλούν μεγαλύτερη ζημιά

zzr2005
09/12/2005, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
κατά τη γνώμη μου τα μεγαλύτερα προβλήματα που επηρεάζουν άμεσα εμάς των τζιπ σε σχέση με τα "συμβατικά" αυτοκίνητα είναι δύο

1ον είναι ογκοδέστερα και εκτός του λιγότερου χώρου που αφήνουν μας εμποδίζουν να βλέπουμε μπροστά από αυτά

και

2ον είναι πιο σκληρά και σε - χτυπα ξύλο - πιθανή προσκρουση προκαλούν μεγαλύτερη ζημιά
να προσθέσω ότι αυτοί που τα οδηγούν ΣΤΗΝ ΠΛΕΙΟΝΟΤΗΤΑ δεν ξέρουν να οδηγούν...ποιος άνθρωπος που αγαπάει την οδήγηση και το αυτοκίνητο θα πάει να παρει τζιπ για να κινείται στο κέντρο της πόλης???????