PDA

View Full Version : DAYTONA ή ΥΑΜΑΗΑ??



ageloss
15/10/2018, 10:46
Παιδες καλησπερα.Προκειται να αγορασω παπια και έχω το εξής διλλημα:
Να παρω daytona sprinter 125 καινουριο στα 1500 ευρω ή να δωσω τοσα και ισως λιγα παραπανω για μεταχειρισμενο crypton x ή innova 125?
Αν εχει κανεις αποψη για το sprinter θα την εκτιμουσα.Crypton και innova νομιζω δεν χρειαζονται συστάσεις.
Αυτα,να ειστε καλα και περιμενω τις γνωμες σας. :) :)

jawaforever
15/10/2018, 13:43
Εχεις κλειστό γκαράζ;;; Αν ναι, βρες ένα άριστο innova ή Χ και προχώρα στην αγορά. Αν ΔΕΝ έχεις ΚΛΕΙΣΤΟ γκαράζ, ξέχνα τα innova και X, πάρε ένα daytona, keeway, sym (αν και το παπί της πρέπει να ειναι ψιλό μπορντέλο) δενε το όσο πιο καλά και κοιμήσου σχετικά ήσυχος. Με τα άλλα ( innova, x) δεν θα ξανά κοιμηθείς ήσυχος. Βασικά δεν θα προλάβεις να το χαρείς. Βέβαια δεν ξέρω και που μένεις. Στην Αθήνα και στις μεγάλες πόλεις, τα innova, x τα ξεχνάς.

ageloss
15/10/2018, 13:54
Εχεις κλειστό γκαράζ;;; Αν ναι, βρες ένα άριστο innova ή Χ και προχώρα στην αγορά. Αν ΔΕΝ έχεις ΚΛΕΙΣΤΟ γκαράζ, ξέχνα τα innova και X, πάρε ένα daytona, keeway, sym (αν και το παπί της πρέπει να ειναι ψιλό μπορντέλο) δενε το όσο πιο καλά και κοιμήσου σχετικά ήσυχος. Με τα άλλα ( innova, x) δεν θα ξανά κοιμηθείς ήσυχος. Βασικά δεν θα προλάβεις να το χαρείς. Βέβαια δεν ξέρω και που μένεις. Στην Αθήνα και στις μεγάλες πόλεις, τα innova, x τα ξεχνάς.
Φιλαρακο μου το παπι θα μπαινει στην εισοδο της πολυκατοικιας που μενω οποτε δεν θα εχω θεμα..τωρα οπου αλλου το αφηνω θα το δενω και ο θεος βοηθος :) :)

ptc
16/10/2018, 11:02
Φιλαρακο μου το παπι θα μπαινει στην εισοδο της πολυκατοικιας που μενω οποτε δεν θα εχω θεμα..τωρα οπου αλλου το αφηνω θα το δενω και ο θεος βοηθος :) :)

Είσοδο εννοείς τον κλειστό χώρο μετά την εξώπορτα ή την πυλωτή;

Bowleno
16/10/2018, 13:24
Φιλαρακο μου το παπι θα μπαινει στην εισοδο της πολυκατοικιας που μενω οποτε δεν θα εχω θεμα..τωρα οπου αλλου το αφηνω θα το δενω και ο θεος βοηθος :) :)

Πολύ που θα τους εμποδίσει η εξώπορτα....πάρε το sprinter....

ptc
16/10/2018, 13:27
Πολύ που θα τους εμποδίσει η εξώπορτα....πάρε το sprinter....

Το ρωτάω γιατί η πυλωτή όχι απλά δεν είναι ασφάλεια, ίσα ίσα δίνει ιδανικές συνθήκες για να "δουλέψει" ο άλλος με την ησυχία του (δεν περνάει κόσμος, δεν υπάρχει φως, κτλ).

Bowleno
16/10/2018, 13:47
Το ρωτάω γιατί η πυλωτή όχι απλά δεν είναι ασφάλεια, ίσα ίσα δίνει ιδανικές συνθήκες για να "δουλέψει" ο άλλος με την ησυχία του (δεν περνάει κόσμος, δεν υπάρχει φως, κτλ).

Σωστός:)

ageloss
17/10/2018, 09:55
Είσοδο εννοείς τον κλειστό χώρο μετά την εξώπορτα ή την πυλωτή;
Το μηχανακι θα ειναι safe giati στην ουσια θα ειναι μεσα στο σπιτι ...ειναι πολυκατοικια με 6 διαμερισματα οποτε δεν μπαινοβγαινουν πολλοι...αυτο που ρωταω εγω ειναι για τα μηχανακια σαν επιδοσεις,κατασξευη κλπ...το θεμα ασφαλειας ειναι αλλο πραγμα...στην αθηνα ζουμε αν ειναι να το φανε το παπι θα το φανε

TsoliasGR
17/10/2018, 17:38
Αν σε ενδιαφέρει το Sym magic στείλε μου μνμ.

noodles
22/10/2018, 16:36
crypton x σε αυτα τα λεφτα απλα το ξεχνας. ζητανε 2κ για μετεχειρο 10ετιας :lol:

προσωπικα θα επερνα καινουριο το daytona. θα εχεις ενα παπακι καινουριο το οποιο θα προσεχεις και θα συντηρεις σωστα, αν το κανεις θα σαι σιγουρος πως δε θα παθει τιποτα;)