PDA

View Full Version : Funduro upgrade ερωτηση!!!



issbillos
30/10/2018, 18:20
Καλησπερα και καλως σας βρηκα!!!
είμαι καινούριος στο forum και μόλις τελείωσα ολες τις σελίδες με μια ανακατασκευη funduro και εντυπωσιάστηκα. Η ερώτηση που έχω να κάνω επειδή είμαι κάτοχος μιας funduro ειναι αν υπαρχει τρόπος να κάνεις καποιου είδους αναβαθμίσεις.
Αυτό που έχω κατα νού ήταν
1)Nα φύγει όλη η μάσκα μπροστά και να να μπεί στρογγυλό φανάρι στυλ cafe racer μαζι με ενα κοντερ koso και
2)ηθελα αν ξερει κάποιος να μου πει πως μπορώ να αλλάξω το ντεπόζιτο ή να τροποποιήσω το σχήμα του σε κάτι πιο όμορφο γιατι είναι το μόνο που δεν μου αρέσει καθολου πανω στη μηχανη.

Όσο κι αν έχω ψάξει δεν έχω βρεί κάποια funduro με αυτές τις τροποποιήσεις για αυτό και ρωτάω αν γίνονται.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

sapila racing
31/10/2018, 09:12
Κατ αρχήν θα μεταφέρω το θέμα σου στο κατάλληλο section αφού δεν πρόκειται για ανακατασκευή.

Αυτα που περιγράφεις γίνονται, το πόσο καλό θα είναι το αποτέλεσμα εξαρτάται απο το budget σου και το πως θα το υλοποιήσεις.
Τέτοια funduro πάντως υπάρχουν, δες να πάρεις ιδέες.

http://www.bikeexif.com/bmw-f650-custom

https://thebikeshed.cc/wp-content/uploads/2014/02/RHC-3.jpg

issbillos
31/10/2018, 12:02
Ευχαριστώ για την απάντηση!!!!!δεν το ειχα δει αυτο το section!!!!
Τις έχω δει αυτές τις μηχανες. θα ξεκινήσω να φτιάχνω την δικιά μου σιγά σιγά και θα ανεβάσω φωτό με αυτό που έχω κατα νου!!! και παλι ευχαριστω!!!

sarmuveera
14/12/2018, 13:57
Μετά από 5 χρόνια ακινησίας στον ήλιο ήρθε στα Χέρια μου ένα xt 600 του 2003... Θέλω να το κάνω cafe racer αν κ ξέρω ότι δεν είναι κ ο ποιο κατάλληλος σκελετός. Ήδη το εγώ γυμνωσει κ είναι μόνο σκελετός κ μοτέρ. Έχω παραγγείλει ρεζερβουάρ σέλα κ αλλα διάφορα κ περιμένω να παραλάβω για να ξεκινήσουν εργασίες.... Αυτό που με δυσκολεύει είναι ότι θέλω να το χαμηλώσω πολύ μπροστά άρα πάμε σε άλλη ανάρτηση... Αν κάποιος έχει γνώση σε αυτό η οτιδήποτε άλλο είναι δεκτή κάθε συμβουλή. Σύντομα θα ανεβάσω κ φωτογραφίες!!

ronimark
15/12/2018, 21:54
ηθελα αν ξερει κάποιος να μου πει πως μπορώ να αλλάξω το ντεπόζιτο ή να τροποποιήσω το σχήμα του σε κάτι πιο όμορφο γιατι είναι το μόνο που δεν μου αρέσει καθολου πανω στη μηχανη.

sapila racing
16/12/2018, 13:19
Από μια κιτρινη στους 2 παραπάνω για τις διαφημίσεις που έσβησα όπως και για τις άλλες 2 σε αλλο thread στο ιδιο section.
Στην επόμενη θα ειναι κοκκινη.

pispswarren
05/07/2019, 17:53
ΚΑΤ'ΑΡΧΑΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΜΟΛΙΣ ΕΓΙΝΑ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΣΤΟ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΑΠΟ CUSTOM ΣΕ TSOPERIA. OΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΕ ΤΙΜΟΝΙΑ ΓΙΑ ΤΣΟΠΕΡ Η" ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ ΤΙΜΟΝΙΩΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

sapila racing
06/07/2019, 09:38
ΚΑΤ'ΑΡΧΑΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΜΟΛΙΣ ΕΓΙΝΑ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΣΤΟ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΑΠΟ CUSTOM ΣΕ TSOPERIA. OΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΕ ΤΙΜΟΝΙΑ ΓΙΑ ΤΣΟΠΕΡ Η" ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ ΤΙΜΟΝΙΩΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Με το καλως ήρθες παίρνεις κίτρινη κάρτα για την διαφήμιση που έβαλες στο πρώτο ποστ σου.
Αμφιβάλλω οτι έχεις custom και θέλεις να την κάνεις chopper.