PDA

View Full Version : Astrea grand φτου και απο την αρχη



Kostas1
05/11/2018, 14:50
Σκέφτομαι να παρω μιχανακη και συγκεκριμένα astrea grand μεταχειρισμένο με 600 ευρο 500 ευρο, να του αλλαξω μοτερ και οτι αλλο ειναι και να το κανω πενα

Πως σας φαίνεται η ιδεα μου?Αξιζει η οχι

Zbandit750
05/11/2018, 16:20
Το είχα πριν 20 χρόνια...απίστευτο εργαλείο. Αν μπορούσα θα το έπαιρνα ξανά μόνο να το βλέπω.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
06/11/2018, 08:52
Το ιδιο εκανα και γω αλλα με τη διαφορα οτι εγω το πηρα απο πιτσαρια που το ειχε για ντελιβερι και ηθελε να ανανεωσει το στολο της και ετσι πουλουσε τα παλια.Πηρα ενα για μενα και ενα για τον πατερα μου.250 το ενα.Εγω το πουλησα,ο πατερας μου το χει ακομα.Το 2006 τα πηραμε.

Sapadak
06/11/2018, 14:59
Σκέφτομαι να παρω μιχανακη και συγκεκριμένα astrea grand μεταχειρισμένο με 600 ευρο 500 ευρο, να του αλλαξω μοτερ και οτι αλλο ειναι και να το κανω πενα

Πως σας φαίνεται η ιδεα μου?Αξιζει η οχι

Γιατί δεν παίρνεις ένα πένα ήδη?
Απο πλευράς κόστους φθηνότερα θα βγεί να το αγοράσεις πένα, εκτός αν έχει τα 3Χ διαθέσιμα (χρόνο, χρήμα, χώρο)

Kostas1
06/11/2018, 17:28
Εγω το θελω για καγκουριες για αυτο θελω να το φτιαξω γω

devil's animal
06/11/2018, 18:13
Εγω το θελω για καγκουριες για αυτο θελω να το φτιαξω γω


ας ξεκινησουμε απο τα βασικα...
ποσο χρονων εισαι?:rolleyes:

Kostas1
06/11/2018, 19:13
18 στα 19

teogtp
06/11/2018, 23:48
Ρε τον Κώστα.....
Χρόνια πολλά ρε θηρίο,σαν χθές μου φαίνεται που ήσουν ανήλικος!


Oh wait.....

papg
07/11/2018, 07:23
Συγνώμη για το εκτός θέματος.Για ένα Astrea grand εντελώς μαμά σε άριστη κατάσταση με 20000 πραγματικά χιλιόμετρα που κυμαίνεται η αξία του;

devil's animal
07/11/2018, 08:47
18 στα 19


εγω λογο του οτι ειμαι ανήλικος δεν μπορω να παρω κατι αλλο..


Το ξερω μπορω μεχρι 50αρι αλλα δεν σκοπευω να δώσω λεφτά για 50αρι για εμένα δεν αξίζει



δεν πρεπει να εισαι και το φωτεινοτερο λαμπακι πανω στο χριστουγεννιατικο δεντρο, ετσι?
https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=155911

Vice
07/11/2018, 09:27
Αυριο θα ρωτάει για Hayabusa

daz
07/11/2018, 11:34
δεν πρεπει να εισαι και το φωτεινοτερο λαμπακι πανω στο χριστουγεννιατικο δεντρο, ετσι?
https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=155911

Ρε Σταύρο...

Ούτε παρατηρήσεις γουστάρουμε να κάνουμε ούτε να διαγράφουμε ποστ.

Αλλά αν εξαιρέσουμε όλους του λόγους που δεν έπρεπε να εκφραστεις έτσι, τι περιμένεις να πετύχεις με αυτόν τον τρόπο; Να τσακωθείτε;

devil's animal
07/11/2018, 11:53
Ρε Σταύρο...

Ούτε παρατηρήσεις γουστάρουμε να κάνουμε ούτε να διαγράφουμε ποστ.

Αλλά αν εξαιρέσουμε όλους του λόγους που δεν έπρεπε να εκφραστεις έτσι, τι περιμένεις να πετύχεις με αυτόν τον τρόπο; Να τσακωθείτε;



οχι, καμια σχεση...
αλλα καπως πρεπει να καταλαβει οτι δεν απευθυνεται σε συνομηλικους του 16χρονους που αμολανε το ψεμα και το urban legend χωρις καμια επιπτωση...

δεν ειμαι πατερας του, ουτε δασκαλος του και δεν θελω ουτε τον αστυνομο να κανω...
αλλα οταν εχει να κανει με καποιον που θελει να παρει οχημα χωρις να εχει τα απαιτουμενα προσοντα (αρα παρανομα) και πιθανοτατα παει αυριο μεθαυριο να πεσει σε καποιον ανυποψιαστο ανθρωπακο, ειτε πεζο, ειτε με μηχανακι, ειτε με αυτοκινητο...

ε, καπως πρεπει να του το δωσω να το καταλαβει γιατι οπως εχεις δει με τα προηγουμενα threads-posts δεν βαζει μυαλο και συνεχιζει στο ιδιο τροπαριο...

Zbandit750
07/11/2018, 12:33
Σωστός

Kostas1
07/11/2018, 15:02
Οπως ειπες ουτε πατερας μου εισαι ουτε αστυνομικος για αυτο βγαλε το σκασμό 1ον.2ον ειναι φορουμ αουγκανε δεν μπορεις να κρίνεις τα φορουμ ειναι για να λύνουν απορίες και οχι να σχολιαζουν

taisteal
07/11/2018, 15:04
:lol::lol:

daz
07/11/2018, 15:10
Σταύρο 1000 δίκια να έχεις (που τα έχεις) είναι άσχημο ακόμα και για κάποιον επισκέπτη, να διαβάζει αυτό που έγραψες. Face to face πες του τα όπως θες. Εδώ όμως κάποιοι κανόνες πρέπει να τηρούνται και να μη παρασυρόμαστε.
Χωρίς να βάζω τον εαυτό μου στην καρέκλα του "ασφαλτου".

daz
07/11/2018, 15:13
Οπως ειπες ουτε πατερας μου εισαι ουτε αστυνομικος για αυτο βγαλε το σκασμό 1ον.2ον ειναι φορουμ αουγκανε δεν μπορεις να κρίνεις τα φορουμ ειναι για να λύνουν απορίες και οχι να σχολιαζουν

Είναι στους κανόνες του φόρουμ ότι όταν μας προκαλούν δεν αντιδρούμε με αυτόν τον τρόπο. Η συμπεριφορά σου σηκώνει κόκκινη. Σου κάνω την χάρη για πρώτη φορά επειδή είσαι πιτσιρικάς και το αίμα σου βράζει αλλά δε θα υπάρξει άλλη ανοχή.


Από μια κίτρινη στον καθένα και παρακάλω μη το συνεχίσετε.

Zbandit750
08/11/2018, 01:26
Εγω πάντως θα μεινω με την απορία, πως κάποιος είναι ανήλικος 19 ετών..... Εκτός αν έχουμε γίνει τόσο political correct που πρέπει να τα καταπινουνε όλα αμάσητα.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
08/11/2018, 05:33
Εγω πάντως θα μεινω με την απορία, πως κάποιος είναι ανήλικος 19 ετών..... Εκτός αν έχουμε γίνει τόσο political correct που πρέπει να τα καταπινουνε όλα αμάσητα.

Τοπο στα νιατα μαι φρεντ.Τοπο στα νιατα....
Χωρις να θελω να υπονοησω κατι για το σταυρο ουτε να δωσω θαρος στον κοστας1 αλλα γελασα με ολο αυτο.Ο μικρος μου θυμιζει καποιον πολλα χρονια πριν:lol:

Στο θεμα...
Το μηχανακι θες να το κολοφτιαξεις για κοντρες κ'ετσι με αλαφρωμενα κυλινδροπιστονα μπιελες χοανες εκεντροφορους κτλπ και να μη σ'ενδειαφερει η εμφανιση ή να το φτιαξεις εξωτερικα χωρις να "πειραξεις"τιποτα ουσιαστικο στον κινητηρα?
Εαν πας για μηχανικα θα σκασεις λεφτα.Εαν ομως δε το θες για κοντρες και τα σιναφη,μπορεις να βρεις πολυ φιηνα ανταλακτικα(απομημιση βεβαια)ακομα και στα περιπτερα.Κατα τη ταπινη μου γνωμη αν πηγαινεις για τη πρωτη περιπτωση μη το κανεις(εκτος αν εχεις χρημα να πεταξεις,αν δεν υπολογιζεις τη ζωουλα σου και αν δε θες να σερνουνε τους γονοις σου στα κρατητηρια)εαν πας για τη δευτερη(ωραιο φτιαγμενο εξωτερικα.Εσωτερικα οπως πρεπει να ειναι)σου λεω προχωρα.Το μηχανακι ειναι σκυλος και θα κανει οτι του ζητησεις:wave2:

devil's animal
08/11/2018, 08:22
ενα πραγμα εχω να πω στον Kostas1..
καλη τυχη...

alex14
08/11/2018, 09:37
ενα πραγμα εχω να πω στον Kostas1..
καλη τυχη...

Ειναι το μονο που θα του χρειαστει. Νασαι σιγουρος.

@Kostas1. Επειδη πολλοι απο εδω μεσα εχουμε παιδια στην ηλικια σου, κοιτα να μιλας πιο ομορφα.

o_gavros
08/11/2018, 10:04
Εγω πάντως θα μεινω με την απορία, πως κάποιος είναι ανήλικος 19 ετών..... Εκτός αν έχουμε γίνει τόσο political correct που πρέπει να τα καταπινουνε όλα αμάσητα.
Η πολιτική ορθότητα δεν είναι το φόρτε της ομάδας διαχείρισης φίλε.
Το παιδί πριν λίγες μέρες έγραφε άλλο θρεντ, αντίστοιχης φιλοσοφίας όπου δήλωνε ανήλικος και πως θα βάζαν πλάτη οι γονείς του.Τωρα, πιο ψιλιασμένος, δηλώνει μπέαρλυ λήγκαλ, μιας κι εμείς όλοι το μασάμε ολημερίς το κουτόχορτο.
Αντιλαμβάνεστε όλοι ότι από δημόσιο βήμα δεν νοείται να επικροτήσουμε κάτι τέτοιο,έτσι;
Γιατί είναι ανήλικος και ψάχνει συνειδητά να παρανομήσει. & -


Τοπο στα νιατα μαι φρεντ.Τοπο στα νιατα....
Χωρις να θελω να υπονοησω κατι για το σταυρο ουτε να δωσω θαρος στον κοστας1 αλλα γελασα με ολο αυτο.Ο μικρος μου θυμιζει καποιον πολλα χρονια πριν:lol:

Στο θεμα...
Το μηχανακι θες να το κολοφτιαξεις για κοντρες κ'ετσι με αλαφρωμενα κυλινδροπιστονα μπιελες χοανες εκεντροφορους κτλπ και να μη σ'ενδειαφερει η εμφανιση ή να το φτιαξεις εξωτερικα χωρις να "πειραξεις"τιποτα ουσιαστικο στον κινητηρα?
Εαν πας για μηχανικα θα σκασεις λεφτα.Εαν ομως δε το θες για κοντρες και τα σιναφη,μπορεις να βρεις πολυ φιηνα ανταλακτικα(απομημιση βεβαια)ακομα και στα περιπτερα.Κατα τη ταπινη μου γνωμη αν πηγαινεις για τη πρωτη περιπτωση μη το κανεις(εκτος αν εχεις χρημα να πεταξεις,αν δεν υπολογιζεις τη ζωουλα σου και αν δε θες να σερνουνε τους γονοις σου στα κρατητηρια)εαν πας για τη δευτερη(ωραιο φτιαγμενο εξωτερικα.Εσωτερικα οπως πρεπει να ειναι)σου λεω προχωρα.Το μηχανακι ειναι σκυλος και θα κανει οτι του ζητησεις:wave2:
Φίλε Παπασούζα ασπάζομαι το πνεύμα σου.
Κανείς δεν θέλει να την πέσει σε ένα πιτσιρικά δηκτικά για τα θέλω του ως προς τη "ρόδα".
Πολλοί, αν όχι όλοι μας, στην ηλικία του ήμασταν ή θέλαμε να ήμαστε, παράνομοι και να κάνουμε μαλακίες όλη μερα με το μηχανακι.
Δεν ήμαστε όμως στην πλατεία της γειτονιάς πλέον και τα πράγματα έχουν σφίξει σημαντικά.
Με τον τρόπο σου ,απαντώντας δηλαδή στην δεύτερη παράγραφο, τον ξεσυνερίζεσαι.
Παρακαλείστε κι εσύ και οι υπόλοιποι να μην.

BLiTzER
08/11/2018, 11:02
τα φορουμ ειναι για να λύνουν απορίες και οχι να σχολιαζουν

:lol: :lol: :lol:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
08/11/2018, 12:57
Η πολιτική ορθότητα δεν είναι το φόρτε της ομάδας διαχείρισης φίλε.
Το παιδί πριν λίγες μέρες έγραφε άλλο θρεντ, αντίστοιχης φιλοσοφίας όπου δήλωνε ανήλικος και πως θα βάζαν πλάτη οι γονείς του.Τωρα, πιο ψιλιασμένος, δηλώνει μπέαρλυ λήγκαλ, μιας κι εμείς όλοι το μασάμε ολημερίς το κουτόχορτο.
Αντιλαμβάνεστε όλοι ότι από δημόσιο βήμα δεν νοείται να επικροτήσουμε κάτι τέτοιο,έτσι;
Γιατί είναι ανήλικος και ψάχνει συνειδητά να παρανομήσει. & -


Φίλε Παπασούζα ασπάζομαι το πνεύμα σου.
Κανείς δεν θέλει να την πέσει σε ένα πιτσιρικά δηκτικά για τα θέλω του ως προς τη "ρόδα".
Πολλοί, αν όχι όλοι μας, στην ηλικία του ήμασταν ή θέλαμε να ήμαστε, παράνομοι και να κάνουμε μαλακίες όλη μερα με το μηχανακι.
Δεν ήμαστε όμως στην πλατεία της γειτονιάς πλέον και τα πράγματα έχουν σφίξει σημαντικά.
Με τον τρόπο σου ,απαντώντας δηλαδή στην δεύτερη παράγραφο, τον ξεσυνερίζεσαι.
Παρακαλείστε κι εσύ και οι υπόλοιποι να μην.

Το μονο συγουρο ειναι οτι δεν ηθελα να τον επικροτησω.Νομιζω πος το εκανα ασηνειδητα.Δεν το σκεφτηκα ετσι.Οποτε παω πασο....
Απολογουμαι...:wave2: