PDA

View Full Version : λετε για 27/11/18.. Καιρό δεν έχουμε να τα πουμε?



SONone
19/11/2018, 18:27
νταξ αρκετα τον κλαψαμε τον μακαρίτη να πιούμε καμιά μπύρα τωρα?

σκεφτομουν πως χασαμε τις συναντήσεις της δευτέρας και ειχανε πλακα. εβλεπα και κανενα μιας και οι βολτες που κανω ειναι περιορισμενες.
σίγουρα και άλλοι.

και λεω δεν μαζευόμαστε παλι?

για δευτερα 26/11/18 κατα τις 21:00

αν ο καιρος το επιτρέπει (αν και ξερω 2-3 που δεν μασανε εχουν αμαξι :D ) σε ενα μαγαζάκι που εχω ανακαλύψει "Αιθανόλη" (https://www.facebook.com/aithanoli/) ειναι στο ιδιο στυλ με το προηγούμενο που πηγαίναμε (εχει και αυτο παρκινγκ εύκολο απεξω μιας και ειναι σε "γωνία" πεζόδρομου και δεν γράφουν και τα βλεπουμε)

harris_x
19/11/2018, 19:55
Τελος του μήνα;;;
Δευτερα;;;;

Δυσκολο...

νεοσσός
19/11/2018, 20:48
Ψήνομαι για καμιά μοτοβόλτα καμιά Κυριακή, αλλά και πάλι με την προϋπόθεση να μαζευτούμε, μεταξύ άλλων, μερικοί αργοί, να το πάμε μαλακωσά.

Μίλησα πρόσφατα με κάποιους φίλους μοτοσυκλετιστές και μου έλεγαν ότι αποφεύγουν τις μοτοβόλτες από διαδικτυακές κοινότητες, επειδή δυσκολεύονται να ακολουθήσουν το ρυθμό. Αυτό δεν είναι κάτι παράξενο. Το έχω ζήσει σε αθλητικές ομάδες διαφόρων ειδών. Οι πιο έμπειροι βελτιώνονται συνεχώς και χρειάζονται το κατιτίς παραπάνω σε βαθμό δυσκολίας για να ευχαριστηθούν τη δραστηριότητα, αφού βαριούνται με τον αργό ρυθμό και τη μικρή δυσκολία. Αυτό όμως καθιστά μετά την ομάδα εσωστρεφή, διότι δεν μπορούν να ακολουθήσουν καινούριοι στο χώρο. Είναι ζήτημα να ταιριάξουν οι έμπειροι με τους άπειρους.

Ιδανικά θα μου άρεσε να μαζευτούμε κάμποσοι και να πάμε μία ωραία αργή βόλτα*, γκρουπαρισμένοι. Βόρεια ή Νότια Εύβοια, Επίδαυρο.




*Από εκείνες που επιβραδύνεις μόνο με τον κινητήρα, όχι με τα φρένα. :p

yes-u
19/11/2018, 20:58
Ψήνομαι για καμιά μοτοβόλτα καμιά Κυριακή, αλλά και πάλι με την προϋπόθεση να μαζευτούμε, μεταξύ άλλων, μερικοί αργοί, να το πάμε μαλακωσά.

Μίλησα πρόσφατα με κάποιους φίλους μοτοσυκλετιστές και μου έλεγαν ότι αποφεύγουν τις μοτοβόλτες από διαδικτυακές κοινότητες, επειδή δυσκολεύονται να ακολουθήσουν το ρυθμό. Αυτό δεν είναι κάτι παράξενο. Το έχω ζήσει σε αθλητικές ομάδες διαφόρων ειδών. Οι πιο έμπειροι βελτιώνονται συνεχώς και χρειάζονται το κατιτίς παραπάνω σε βαθμό δυσκολίας για να ευχαριστηθούν τη δραστηριότητα, αφού βαριούνται με τον αργό ρυθμό και τη μικρή δυσκολία. Αυτό όμως καθιστά μετά την ομάδα εσωστρεφή, διότι δεν μπορούν να ακολουθήσουν καινούριοι στο χώρο. Είναι ζήτημα να ταιριάξουν οι έμπειροι με τους άπειρους.

Ιδανικά θα μου άρεσε να μαζευτούμε κάμποσοι και να πάμε μία ωραία αργή βόλτα*, γκρουπαρισμένοι. Βόρεια ή Νότια Εύβοια, Επίδαυρο.




*Από εκείνες που επιβραδύνεις μόνο με τον κινητήρα, όχι με τα φρένα. :p

Νεοσσέ, ο SONONE αυτό που προτείνει, δεν είναι ακριβώς μοτοβόλτα για εσωστρεφείς κομπλεξικούς στριφτερούς χωρίς ABS..

νεοσσός
19/11/2018, 21:16
Το κατάλαβα. Απλά δράττομαι της ευκαιρίας και προτείνω κυριακάτικη βόλτα.

Θέλω να πιστεύω ότι δε φάνηκα να κατηγορώ τους γρήγορους. Απλά εξήγησα τη διαφορά στις ανάγκες που έχει ένας έμπειρος για να περάσει καλά, σε σχέση με εκείνες που έχει ένας άπειρος, οι οποίες χρειάζεται πολλούς συμβιβασμούς από τον πρώτο, αν θέλουν να συνδυάσουν το χρόνο τους.

SONone
20/11/2018, 08:45
Τελος του μήνα;;;
Δευτερα;;;;

Δυσκολο...

γεια σου ρε Χαρη!! που δεν εχεις 5€ για μπυρα αλλα εχεις για βολτα 500χλμ
στην κερναω εγω ρε την μπυρα και κερνα εσυ βενζίνες στην επομενη βολτα!! :p

SONone
20/11/2018, 08:47
Το κατάλαβα. Απλά δράττομαι της ευκαιρίας και προτείνω κυριακάτικη βόλτα.

Θέλω να πιστεύω ότι δε φάνηκα να κατηγορώ τους γρήγορους. Απλά εξήγησα τη διαφορά στις ανάγκες που έχει ένας έμπειρος για να περάσει καλά, σε σχέση με εκείνες που έχει ένας άπειρος, οι οποίες χρειάζεται πολλούς συμβιβασμούς από τον πρώτο, αν θέλουν να συνδυάσουν το χρόνο τους.

βαλε βολτα εσυ και πρότεινε ενα μέρος και θα σου έρθουμε. η βολτα μπορει να ειναι απο 50χλμ μεχρι οσα θες αλλα αναλόγως το τερεν και την απόσταση θα μαζέψεις και τον ανάλογο κόσμο.

SONone
20/11/2018, 08:50
ειπα για εκεινο το μαγαζι μιας και πηγαίνω συχνά. οποτε και κάνεις να μην έρθει θα παω μόνος μου δεν εχω θέμα. αν όμως μαζευτεί κόσμος και γουστάρετε κάπου άλλου π.χ. στο Νικόλα ή στον κρίκο οπως μαζευόμασταν δεν έχω κανένα θέμα.

harris_x
20/11/2018, 08:54
γεια σου ρε Χαρη!! που δεν εχεις 5€ για μπυρα αλλα εχεις για βολτα 500χλμ
στην κερναω εγω ρε την μπυρα και κερνα εσυ βενζίνες στην επομενη βολτα!! :p

Τι να κάνω ρε φίλε... πώς νομίζεις ότι συντηρείται το Jaguar...

SONone
20/11/2018, 09:08
Τι να κάνω ρε φίλε... πώς νομίζεις ότι συντηρείται το Jaguar...

αυτοι οι αλητες που μας κυβενρανε 8000χρονια και δεν μπορεις να συντηρησεις 2 Jaguar και 3 BMW.

harris_x
20/11/2018, 09:10
αυτοι οι αλητες που μας κυβενρανε 8000χρονια και δεν μπορεις να συντηρησεις 2 Jaguar και 3 BMW.

τι νομίζεις, για κάποιους απο εμάς είναι δύσκολη η ζωή...

SONone
21/11/2018, 00:18
ακυρο απο εμενα για 26/11 θα ειμαι εκτος αθηνων , το βλεπουμε για αλλη ημερομηνία

BLiTzER
21/11/2018, 01:21
Μέσα!

buckley
21/11/2018, 07:13
Μέσα!

Ρε κερατά σουήπη από τότε που ξέμεινες με το φιέστα ,βλέπεις μοτοσυκλέτες στον ύπνο σου :bawl:

harris_x
21/11/2018, 07:18
Μέσα!

Μήπως ομως να το κάνουμε στο περκερ29;

SONone
21/11/2018, 14:33
Μήπως ομως να το κάνουμε στο περκερ29;

βρε να αρχησουμε να ξανα μαζευομαστε και οπου θετε και οποτε θετε.

harris_x
21/11/2018, 15:10
βρε να αρχησουμε να ξανα μαζευομαστε και οπου θετε και οποτε θετε.
Εγω δεν μπορώ Δευτέρες και Τετάρτες, για τις υπόλοιπες ημέρες είμαι ανοικτός.

Το ότι σταματήσαμε να μαζευόμαστε δεν ήταν κάποιου απόφαση.
Σταματήσαμε γιατί δεν ερχόταν κανείς.

Όπως βλέπεις και απο το θέμα που άνοιξες, θα είναι έκπληξη αν αυτό ξεκινήσει ξανά.

SONone
21/11/2018, 17:18
φυσικα. αλα σταματησαμε γιατι δεν ημασταν ευελικτοι. πχ αν δεν μπορουν οι περισοτεροι δευτερα μπορουμε να ορισουμε μια αλλη ημερα. απλα πλεον βλεπω στο φορουμ οτι βολτες δεν ανεβενουν, μαζοξεις κοντα δεν κανουμε, και το μονο ποστ που ανεβενει ειναι τι μηχανακι να παρω.

ειπα να κανω μια προσπαθεια πριν σταματησω να μπαίνω στο φορουμ

harris_x
21/11/2018, 22:25
φυσικα. αλα σταματησαμε γιατι δεν ημασταν ευελικτοι. πχ αν δεν μπορουν οι περισοτεροι δευτερα μπορουμε να ορισουμε μια αλλη ημερα. απλα πλεον βλεπω στο φορουμ οτι βολτες δεν ανεβενουν, μαζοξεις κοντα δεν κανουμε, και το μονο ποστ που ανεβενει ειναι τι μηχανακι να παρω.

ειπα να κανω μια προσπαθεια πριν σταματησω να μπαίνω στο φορουμ

Κανε λοιπον την προσπάθειά σου αλλα μια μερα που θα μπορεις κι εσυ ;)

Eversman
22/11/2018, 09:55
:hmm:

Έχω που έχω καιρό να σας δώ, έχω που έχω κι εγώ καιρό να βολτάρω -και ίσως μείνω και αμήχανος για λίγο διάστημα- λέτε να μπεί καμία κοντινή/αργή/αρχαιολαγνική για την άλλη 'βδομάδα? Να το μπουμπουνίσω?

Ή θα αρχίσετε πάλι τα, "είσαι αργός, δεν πάς με 198,4 χλμ/ω στις ευθείες, δεν έχεις ρυθμίσει σάγκ, φοράς κίτρινο γιλέκο" κλπ? :p

o teos
22/11/2018, 10:11
:hmm:

Έχω που έχω καιρό να σας δώ, έχω που έχω κι εγώ καιρό να βολτάρω -και ίσως μείνω και αμήχανος για λίγο διάστημα- λέτε να μπεί καμία κοντινή/αργή/αρχαιολαγνική για την άλλη 'βδομάδα? Να το μπουμπουνίσω?

Ή θα αρχίσετε πάλι τα, "είσαι αργός, δεν πάς με 198,4 χλμ/ω στις ευθείες, δεν έχεις ρυθμίσει σάγκ, φοράς κίτρινο γιλέκο" κλπ? :p

Bαλτη εσυ και ασε αυτους που θελουν να φτάσουν πρώτοι να φτασουν..ολοι στο ιδιο λοκεσιο θα φτάσουμε εξαλλου και οι λουλουδατοι ρυθμοι βοηθανε τους άπειρους να ακολουθήσουν..αν βοηθησει και ο καιρος και ειναι καλος καιρο εχουμε να σας δουμε κυριε..:beer:

harris_x
22/11/2018, 10:20
:hmm:

Έχω που έχω καιρό να σας δώ, έχω που έχω κι εγώ καιρό να βολτάρω -και ίσως μείνω και αμήχανος για λίγο διάστημα- λέτε να μπεί καμία κοντινή/αργή/αρχαιολαγνική για την άλλη 'βδομάδα? Να το μπουμπουνίσω?

Ή θα αρχίσετε πάλι τα, "είσαι αργός, δεν πάς με 198,4 χλμ/ω στις ευθείες, δεν έχεις ρυθμίσει σάγκ, φοράς κίτρινο γιλέκο" κλπ? :p
:lol:

ποιος είπε κάτι τέτοιο; :whistle:
Να μου τον ονομάσεις να αιτηθώ μπαν στην ανώτερη διοίκηση του φΛόρουμ :lol:

Βγάλε εσύ τη διαδρομή και ο καθένας μπορεί να πάει με το ρυθμό του, και στην Οίτη που πήγαμε υπήρχαν όλων των ταχυτήτων αναβάτες/μοτοσυκλέτες :winka:

Τώρα αν ακούστηκε απο κάποιους ότι τους κοροϊδεύαΝε, είναι ξεκάθαρα αναληθές :tooth:


:beer:

Eversman
22/11/2018, 10:32
Bαλτη εσυ και ασε αυτους που θελουν να φτάσουν πρώτοι να φτασουν..ολοι στο ιδιο λοκεσιο θα φτάσουμε εξαλλου και οι λουλουδατοι ρυθμοι βοηθανε τους άπειρους να ακολουθήσουν..αν βοηθησει και ο καιρος και ειναι καλος καιρο εχουμε να σας δουμε κυριε..:beer:

:wave2: :beer:



:lol:

ποιος είπε κάτι τέτοιο; :whistle:
Να μου τον ονομάσεις να αιτηθώ μπαν στην ανώτερη διοίκηση του φΛόρουμ :lol:

Βγάλε εσύ τη διαδρομή και ο καθένας μπορεί να πάει με το ρυθμό του, και στην Οίτη που πήγαμε υπήρχαν όλων των ταχυτήτων αναβάτες/μοτοσυκλέτες :winka:

Τώρα αν ακούστηκε απο κάποιους ότι τους κοροϊδεύαΝε, είναι ξεκάθαρα αναληθές :tooth:


:beer:

Εμένα με είπε κλασάτο μέλος, ότι στην Οίτη, οι γΛήγοροι επιτήδες καθόντουσαν στα μουλωχτά πίσω από τους Λουλουδάτους και τους κάνανε πατάκι όταν θεωρούσαν ότι πήγαιναν με λίγα, για να τους πικάρουν :lol:

Λουλούδια λέμε! Όμορφοι και Αμπαρίσιοι.

:beer:

harris_x
22/11/2018, 10:42
Εμένα με είπε κλασάτο μέλος, ότι στην Οίτη, οι γΛήγοροι επιτήδες καθόντουσαν στα μουλωχτά πίσω από τους Λουλουδάτους και τους κάνανε πατάκι όταν θεωρούσαν ότι πήγαιναν με λίγα, για να τους πικάρουν :lol:

Λόγω του ότι έμενα πάντα πίσω για να επιτηρώ την κατάσταση, μπορώ να σου επιβεβαιώσω ότι είναι αναληθή και κακόβουλα αυτά που σου είπαν :cool:

Αν μπορείς να μου καταλογίσεις κάτι είναι ότι σε κάποιες φάσεις έπρεπε να πάω και τέρμα μπροστά για να βεβαιωθώ ότι είναι όλα ok και με τους υπόλοιπους και να απομακρυνθώ λίγο για να τους τραβήξω βίντεο/φωτογραφίες όπως θα περνούν :tooth:

o teos
22/11/2018, 10:43
Λόγω του ότι έμενα πάντα πίσω για να επιτηρώ την κατάσταση, μπορώ να σου επιβεβαιώσω ότι είναι αναληθή και κακόβουλα αυτά που σου είπαν :cool:

Αν μπορείς να μου καταλογίσεις κάτι είναι ότι σε κάποιες φάσεις έπρεπε να πάω και τέρμα μπροστά για να βεβαιωθώ ότι είναι όλα ok και με τους υπόλοιπους και να απομακρυνθώ λίγο για να τους τραβήξω βίντεο/φωτογραφίες όπως θα περνούν :tooth:

ΣΚΛΗΡΟΣ:smokin:

harris_x
22/11/2018, 10:47
ΣΚΛΗΡΟΣ:smokin:
ειλικρινής :smokin:

Eversman
22/11/2018, 13:37
Ρε αφήστε τα αυτά. Τους σκιάξατε τους αργούς και νέους. Αστειεύομαι. Ίσα-ίσα που ξέρω ότι βοηθήσατε τους καινούργιους να ενσωματωθούν και να τα πάνε μιά χαρά. Και ότι δεν ήταν τόσο αργοί όσο νόμιζαν.

Είπαμε, έχουμε μείνει εκτός, αλλά όλα μαθΕνονται :cool:

o teos
22/11/2018, 14:27
Ρε αφήστε τα αυτά. Τους σκιάξατε τους αργούς και νέους. Αστειεύομαι. Ίσα-ίσα που ξέρω ότι βοηθήσατε τους καινούργιους να ενσωματωθούν και να τα πάνε μιά χαρά. Και ότι δεν ήταν τόσο αργοί όσο νόμιζαν.

Είπαμε, έχουμε μείνει εκτός, αλλά όλα μαθΕνονται :cool:

FIA του μοτο. Γρ
......forum intelligence agency...απαπαπαπαπα...να φυλαγομαστε..:lol:

SONone
22/11/2018, 18:11
ωραιοτατα λοιπον ας πουμε τριτη 27/11 (παρακαλω να αλαχτει απο καποιον μοδ.)
εγω τριτη θα παω ετσι κιαλιος εκει. ιδια ωρα 21:00 + και οσοι γουσταρουν ερχονται.
οσοι θελουν βοηθεια η ραντεβου σε καποιο σημειο μπορουμε να το κανονισουμε.
αναλυτικα ο χαρτης ΕΔΩ (https://goo.gl/maps/D8vmeBTx6y82)

BLiTzER
22/11/2018, 18:38
Τρίτη δεν μπορώ.

buckley
22/11/2018, 19:29
Τρίτη δεν μπορώ.

Αφού δεν μπορείς θα έλεγα να μην πας :bawl:

gior-gos
23/11/2018, 14:16
Τρίτη δεν μπορώ.

Πηρες κατεμ;

:beer:

sniper
23/11/2018, 14:18
Ας αλλάξει κάποιος τον τίτλο, διαβάζω Κάιρο συνέχεια.

sniper
23/11/2018, 14:21
Αφού δεν μπορείς θα έλεγα να μην πας :bawl:


https://www.youtube.com/watch?v=qhkpmzUTYkU

harris_x
23/11/2018, 16:06
ωραιοτατα λοιπον ας πουμε τριτη 27/11 (παρακαλω να αλαχτει απο καποιον μοδ.)
εγω τριτη θα παω ετσι κιαλιος εκει. ιδια ωρα 21:00 + και οσοι γουσταρουν ερχονται.
οσοι θελουν βοηθεια η ραντεβου σε καποιο σημειο μπορουμε να το κανονισουμε.
αναλυτικα ο χαρτης ΕΔΩ (https://goo.gl/maps/D8vmeBTx6y82)

Σούνιο βάλτο καλύτερα... :lol:





Αλλα δεν μπορώ αυτή την Τρίτη....

SONone
23/11/2018, 16:10
σουνιο βραδιάτικα καταχείμωνο? νο νο νο

o teos
23/11/2018, 17:13
σουνιο βραδιάτικα καταχείμωνο? νο νο νο

Αδερφες ρε πστμ:D

BLiTzER
23/11/2018, 17:17
Καταχείμωνο;!!!11

SONone
23/11/2018, 19:03
Αδερφες ρε πστμ:D

δεν εχουμε κυριε μου BMW να μας ζεστενει. εμεις με τα fairing η ζεστα παει πισω. σε λιγο θα μας πεις να αφησουμε τα αθλητικά να βαλουμε μπότες.