PDA

View Full Version : Ψάχνω σπίτι



sanctusan
14/12/2018, 21:10
Νέα δουλειά στο προσκήνιο και μετακομίζω Αθήνα για πρώτη φορά.
Το λεωφορείο την δουλειάς είναι στο μετρό του Ελληνικού.
Άρα:
Ιδανικά
1. Ψάχνω για σπίτι κοντά σε μετρό κόκκινης γραμμής.
2. Κάτω από 250 Ευρώ.
3. Με πάρκινγκ για μοτοσακό και αμάξι.
Συμβιβαστικά
4. Κάπου κοντά σε κάποια συγκοινωνία που να μπορώ να φτάσω στο Ελληνικό.
5. Ταβάνι 300 Ευρώ(αν είναι υπερπροσφορά, με πάρκιργκ, παρκαδόρο, και όλα τα ροκφόρ).
6. Να έχει κάπου κοντά πάρκινγκ για το μοτοσακό.

Ακούω προτάσεις για περιοχές και δέχομαι πμ για σπίτια που μπορεί να διαθέτει κάποιος ή κάποιος δικός του ή ο γείτονας του βρε παιδί μου.

Υ.Γ. Μικρό, μόνος μου είμαι.

BLiTzER
14/12/2018, 21:14
2. Κάτω από 250 Ευρώ.
3. Με πάρκινγκ για μοτοσακό και αμάξι.


Ναι, έγινε!

Δε θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά αυτό στην Αθήνα δεν παίζει. Αν βρεις καλό σπίτι με πάρκιν στα 350, να είσαι ευχαριστημένος.

basilis_k6
14/12/2018, 21:16
Νέα δουλειά στο προσκήνιο και μετακομίζω Αθήνα για πρώτη φορά.
Το λεωφορείο την δουλειάς είναι στο μετρό του Ελληνικού.
Άρα:
Ιδανικά
1. Ψάχνω για σπίτι κοντά σε μετρό κόκκινης γραμμής.
2. Κάτω από 250 Ευρώ.
3. Με πάρκινγκ για μοτοσακό και αμάξι.
Συμβιβαστικά
4. Κάπου κοντά σε κάποια συγκοινωνία που να μπορώ να φτάσω στο Ελληνικό.
5. Ταβάνι 300 Ευρώ(αν είναι υπερπροσφορά, με πάρκιργκ, παρκαδόρο, και όλα τα ροκφόρ).
6. Να έχει κάπου κοντά πάρκινγκ για το μοτοσακό.

Ακούω προτάσεις για περιοχές και δέχομαι πμ για σπίτια που μπορεί να διαθέτει κάποιος ή κάποιος δικός του ή ο γείτονας του βρε παιδί μου.

Υ.Γ. Μικρό, μόνος μου είμαι.

κάτω απο 250 με παρκινγκ? :lol:

μήπως εννοεις 250 για το παρκινγκ μονο? ειναι πιο ρεαλιστικο σενάριο.

buckley
14/12/2018, 21:23
Δηλαδή έρχεται ακόμα στην Αθήνα κόσμος για δουλειά :eleison:

sanctusan
14/12/2018, 21:30
Ναι, έγινε!

Δε θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά αυτό στην Αθήνα δεν παίζει. Αν βρεις καλό σπίτι με πάρκιν στα 350, να είσαι ευχαριστημένος.



κάτω απο 250 με παρκινγκ? :lol:

μήπως εννοεις 250 για το παρκινγκ μονο? ειναι πιο ρεαλιστικο σενάριο.

Είμαι πολύ κωλόφαρδος, μην το γελάτε καθόλου.

basilis_k6
14/12/2018, 21:33
Είμαι πολύ κωλόφαρδος, μην το γελάτε καθόλου.

σοβαρα.
Υπάρχουν περιοχες που βρισκεις 45αρια με 250 αλλα με πολλα θεματα και δυσκολα μια αυλη για να παρκαρεις. πυλωτη σε καμια πολυκατοικια παιζει αλλα στην αθηνα αυτο ειναι σαν να την εχεις στο δρομο. Το θεμα ειναι τι σπιτι θες γιατι παιζουν σπιτια χωρις θερμανση, χωρις αλουμινια, σε περιοχες με φουλ μετανάστες, αβαφα απο το '60 στα 200ευρω.

o teos
14/12/2018, 21:38
Ευκαιρίες υπάρχουν απλά μην περιμένεις να τα συνδυάσεις όλα τα παραπάνω..Καλώς να μας έρθεις :wave2:

gerokost
14/12/2018, 21:39
5. Ταβάνι 300 Ευρώ(αν είναι υπερπροσφορά, με πάρκιργκ, παρκαδόρο, και όλα τα ροκφόρ).
6. Να έχει κάπου κοντά πάρκινγκ για το μοτοσακό.


300+το parking για το μοτό (50€ μέσο όρο το μήνα) πάμε στα 350, οπότε μη το θεωρήσεις ακριβό ένα που θα έχει parking σε αυτά τα χρήματα.
Γενικά ότι σου είπαν τα παιδιά. Τα σπίτια, και όχι οι τρώγλες , με parking και σε αυτά που ζητάς υπολόγιζε +150. Το airbnb τα χει πηδήξει όλα.

sanctusan
14/12/2018, 21:41
σοβαρα.
Υπάρχουν περιοχες που βρισκεις 45αρια με 250 αλλα με πολλα θεματα και δυσκολα μια αυλη για να παρκαρεις. πυλωτη σε καμια πολυκατοικια παιζει αλλα στην αθηνα αυτο ειναι σαν να την εχεις στο δρομο. Το θεμα ειναι τι σπιτι θες γιατι παιζουν σπιτια χωρις θερμανση, χωρις αλουμινια, σε περιοχες με φουλ μετανάστες, αβαφα απο το '60 στα 200ευρω.

Ψάχνω σπίτι, όχι καταφύγιο.
Δεν με νοιάζει αν είναι παλιό, με νοιάζει να είναι λειτουργικό.
Να μην έχει σπασμένες βρύσες και στάζουν τα καζανάκια.
να μην έχει σπασμένα παράθυρα και είναι άβαφο.
Αλλά δεν με νοιάζει να έχει παλιά ντουλάπια.
Δε με νοιάζει να έχει ξύλινα παντζούρια.

BLiTzER
14/12/2018, 21:46
Αν έχεις αυτοκίνητο που δε σε πολυνοιάζει να το παρκάρεις έξω, νοίκιασε ένα καλό σπιτάκι χωρίς πάρκιν στα 250-300€, και βρες ένα ενοικιαζόμενο, κλειστό γκαράζ για το μηχανάκι, με άλλα 30-50€. Αν θες σπίτι με πάρκιν, θα δυσκολευτείς πολύ, πόσο μάλλον σε καλή τιμή.

sanctusan
14/12/2018, 21:59
Αν έχεις αυτοκίνητο που δε σε πολυνοιάζει να το παρκάρεις έξω, νοίκιασε ένα καλό σπιτάκι χωρίς πάρκιν στα 250-300€, και βρες ένα ενοικιαζόμενο, κλειστό γκαράζ για το μηχανάκι, με άλλα 30-50€. Αν θες σπίτι με πάρκιν, θα δυσκολευτείς πολύ, πόσο μάλλον σε καλή τιμή.

Thanks
Αυτό το είχα σκεφτεί γιατί και στην επαρχεία είναι δύσκολο να βρεις σπίτι με πάρκινγκ αλλά παρατηρώντας τις αγγελίες στην Αθήνα είναι σχεδόν ακατόρθωτο.
Όντως δε με νοιάζει το αμάξι να το έχω έξω. Κοστίζει λιγότερο από το 1/3 της μηχανής.
Αλλά τα 300 Ευρώ χωρίς πάρκινγκ μου φαίνονται πολλά.

basilis_k6
14/12/2018, 22:00
Ψάχνω σπίτι, όχι καταφύγιο.
Δεν με νοιάζει αν είναι παλιό, με νοιάζει να είναι λειτουργικό.
Να μην έχει σπασμένες βρύσες και στάζουν τα καζανάκια.
να μην έχει σπασμένα παράθυρα και είναι άβαφο.
Αλλά δεν με νοιάζει να έχει παλιά ντουλάπια.
Δε με νοιάζει να έχει ξύλινα παντζούρια.

τοτε ανέβα. γενικα αυτο που θες εσυ (να ειναι κοντα σε μετρο) θέλει ολη η αθηνα. οπου παει το μετρο οι τιμές ειναι πολύ ψηλα. Μπορει να βρεις κάτι σε καλή τιμη αλλα θα ψαχνεις κανα 5μηνο. Γενικα υπολόγισε οτι κάτω απο 300 δεν παιζει τιποτα που να μην ειναι καταφύγιο.
παρκινγκ εννοεις κλειστο?

Nostradamus
14/12/2018, 22:03
Αν βρεις αυτό που περιγράφεις σε αυτά τα λεφτά μάλλον παίξε και για το τζοκερ.

sanctusan
14/12/2018, 22:05
τοτε ανέβα. γενικα αυτο που θες εσυ (να ειναι κοντα σε μετρο) θέλει ολη η αθηνα. οπου παει το μετρο οι τιμές ειναι πολύ ψηλα. Μπορει να βρεις κάτι σε καλή τιμη αλλα θα ψαχνεις κανα 5μηνο. Γενικα υπολόγισε οτι κάτω απο 300 δεν παιζει τιποτα που να μην ειναι καταφύγιο.
παρκινγκ εννοεις κλειστο?

Χέστο το πάρκινκγ. Αυτό θα μετρηθεί στα έξτρα.

basilis_k6
14/12/2018, 22:19
Χέστο το πάρκινκγ. Αυτό θα μετρηθεί στα έξτρα.

η αθηνα ειναι ενα πολύ μεγάλο μέρος. σκεψου πρωτα που περιπου θες να μεινεις και αφου καταληξεις σε 1-2 φθηνες περιοχες τοτε αρχισε να ψαχνεις. οι αποστασεις ειναι πολύ μεγάλες ειδικα σε χρόνο. Η δουλεια ειναι στο ελληνικο?

toyar
14/12/2018, 22:31
κατω απο 250 νοικιαζεις παρκινγκ και μενεις στο αυτοκινητο:p

sanctusan
14/12/2018, 22:37
η αθηνα ειναι ενα πολύ μεγάλο μέρος. σκεψου πρωτα που περιπου θες να μεινεις και αφου καταληξεις σε 1-2 φθηνες περιοχες τοτε αρχισε να ψαχνεις. οι αποστασεις ειναι πολύ μεγάλες ειδικα σε χρόνο. Η δουλεια ειναι στο ελληνικο?

Παίρνω λεωφορείο για τη δουλειά από το ελληνικό.

anavatis19
14/12/2018, 22:41
μας εκανες και γελασαμε με τις τιμες και αυτα που ζητας.. υπολογιζε κανα 400αρι ειδικα στα νοτια φιλε..και τα σπιτια γενικα στα λεφτα αυτα ειναι χρεπια. σοβαρο σπιτι με κατω απο 500-550 δεν θα βρεις. και αν βρεις εσυ η οποιοςδηποτε στειλτε μου που ψαχνω και εγω αυτον τον καιρο εντελως τυχαια στην ιδια περιοχη και γενικα στα νοτια

basilis_k6
14/12/2018, 22:50
Παίρνω λεωφορείο για τη δουλειά από το ελληνικό.

η δουλεια που ειναι δηλαδη? Πάντως προς τα εκει ειναι ακομα ακριβοτερα δυστυχως. μπορεις να μεινεις κεντρο που παιζουν καποια φθηνα αλλα θελει κοτσια. προσωπικα δεν θα εμενα εκει ουτε τσαμπα.

sanctusan
14/12/2018, 23:00
Δεν ψάχνω τόσο στα νότια όσο στο κέντρο. Και τις περιοχές που είναι πάνω στην κόκκινη γραμμη. Ελληνικό Ανθούπολη .

Vstrommer71
14/12/2018, 23:38
Να έχει και κανά συνεργείο Honda κοντά,μην μας αφήσει από καμμιά τρόμπα βενζίνης το μηχανάκι,λέω εγώ.Αν και η θάλασσα δίπλα θα είναι,δώστου μια να φύγει:lol:
Τέλος τρολαρίσματος,όβερ.
Καλή επιτυχία με το ψάξιμο.

MG-KTiNoS
14/12/2018, 23:52
Είμαι πολύ κωλόφαρδος, μην το γελάτε καθόλου.

αφου το λες εσυ....

MG-KTiNoS
14/12/2018, 23:53
η δουλεια που ειναι δηλαδη? Πάντως προς τα εκει ειναι ακομα ακριβοτερα δυστυχως. μπορεις να μεινεις κεντρο που παιζουν καποια φθηνα αλλα θελει κοτσια. προσωπικα δεν θα εμενα εκει ουτε τσαμπα.

κάνεις μεγάλο λάθος

basilis_k6
14/12/2018, 23:57
κάνεις μεγάλο λάθος

ειναι φθηνα τα νότια?!

Panos76
15/12/2018, 00:33
Κοίτα για Δάφνη (και αν). Οι περισσότερες πολυκατοικίες στα νότια, πχ Άλιμο κλπ είναι 70ς χωρίς πυλωτή ή πας Βάρη κλπ που είναι νεότερες αλλά με μεγάλα σπίτια Κ πανάκριβα. Καλλιθέα επίσης ίσως βρεις κάτι.

MG-KTiNoS
15/12/2018, 00:40
ειναι φθηνα τα νότια?!

δεν ξέρω αλλά το κέντρο είναι μια χαρά :)

BLiTzER
15/12/2018, 00:40
Κοίτα για Δάφνη (και αν). Οι περισσότερες πολυκατοικίες στα νότια, πχ Άλιμο κλπ είναι 70ς χωρίς πυλωτή ή πας Βάρη κλπ που είναι νεότερες αλλά με μεγάλα σπίτια Κ πανάκριβα. Καλλιθέα επίσης ίσως βρεις κάτι.

Καλλιθέα είναι και εξαιρετική περιοχή για μοτοσικλέτα. Της δίνω 3 μέρες.

MG-KTiNoS
15/12/2018, 00:40
Κοίτα για Δάφνη (και αν). Οι περισσότερες πολυκατοικίες στα νότια, πχ Άλιμο κλπ είναι 70ς χωρίς πυλωτή ή πας Βάρη κλπ που είναι νεότερες αλλά με μεγάλα σπίτια Κ πανάκριβα. Καλλιθέα επίσης ίσως βρεις κάτι.

γκαράζ Καλλιθέα ... με την καμία !

ggs
15/12/2018, 00:43
Τον έχετε τρελάνει στην βοήθεια τον άνθρωπο.. :lol:

Ψάξε νέο κόσμο, άγιο Δημήτρη, Δάφνη.

basilis_k6
15/12/2018, 00:54
Καλλιθέα είναι και εξαιρετική περιοχή για μοτοσικλέτα. Της δίνω 3 μέρες.

Παγκράτι να πάει :lol:

@κτηνος
ειπα κέντρο ειναι φθηνοτερα, για μένα ειναι δυσκολο να μένεις εκει, με το κότσια δεν εννοουσα οτι θα σε φάνε αλλα οτι ειναι κακό περιβάλλον. for me at least.

devil's animal
15/12/2018, 08:43
εχεις υποψιν σου φανταζομαι οτι αν βρεις Ανθουπολη και Ιλιον που ειναι σχετικα φτηνα, θα κανεις κανενα 45λεπτο να φτασεις ελληνικο (στο σταθμο) και μετα θα παιρνεις ΚΑΙ το λεωφορειο της δουλειας που θα κανει Χ χρονο για να σε παει...και αυτο χωρις να υπολογιζω τον χρονο που θα κανεις να φτασεις στο μετρο της Ανθουπολης...γιατι δεν θα μενεις και τερμα διπλα...ενα 5λεπτο, 10λεπτο με τα ποδια μπορει να το εχεις...

δλδ υπολογιζε ΚΑΙ τον χρονο που θα κανεις να πας και να γυρνας..δεν ειναι αμελητεο καθημερινα..

εγω θα σου ελεγα να βρεις κατι κοντα στην δουλεια σου..απο την στιγμη που εχεις και αυτοκινητο και μηχανη θα σου ερχεται πιο φθηνα και σιγουρα πιο γρηγορα...

ακομα και αεροδρομιο να δουλευεις, αν βρεις Καντζα/Παλληνη θα βρεις πιο φθηνα σπιτια γιατι πλεον αυτα ειναι μακρυα απο το κεντρο και δεν βολευει με τις βενζινες και την Αττικη Οδο να μενουν εκει ανθρωποι που δουλευουν κεντρο...

stefanos
15/12/2018, 08:45
θα ψάξεις σπίτι όπου να ναι και θα πηγαίνεις δουλειά με την μηχανή.
Το ζητούμενο είναι να βγαίνεις εύκολα σε λεωφόρο και να μην μπλέξεις στο κέντρο.
Αν βρείς στα 20 χιλιόμετρα είσαι οκ.
Ωραίο και το Παγκράτι αλλά ήθελα μισή ώρα να ψάχνω που είναι το αυτοκίνητο και στην Καλλιθέα τα ίδια.

panavour
15/12/2018, 09:10
Mε τα λεφτα που ειπες στην αρχη γιατι δεν τα δινεις στ αφεντικο να σου δωσει μια αποθηκουλα στην δουλεια σαν τον ΖΗΚΟ στον μπακαλογατο? Μια χαρα θα σουρθει:D

MG-KTiNoS
15/12/2018, 09:13
Εγώ πάντως σοβαρά θα σκεφτόμουν συγκάτοικο
Αν είχε και προσόντα θα ήταν και πιο καλά.
Μαγείρεμα πχ :cool:

o teos
15/12/2018, 10:00
Εχετε πάρει γραμμη οτι ειστε ολοι ενα τσακ υπερβολικοι ε??εγω εχω σπιτι του 70 απ εξω παλιο μεσα πληρως ανακαινισμενο και δινω μαζι με το παρκινγκ κατω απο 300€ στη Δραπετσώνα και παρκινγκ 300 μετρα απ το σπιτι μου για το μοτο...τι λέγαμε??η μονη υποχώρηση μου ειναι ο θόρυβος λόγο κεντρικού δρόμου..οπως ειπα πιο πανω λοιπον θα βρει απλα δε θα εχει τα παντα που ζηταει..μην ακους κανενα απλα να εισαι ετοιμος να κανεις καποιες υποχωρησεις λογο μπατζετ..οπως σου ειπαν το καλυτερο ειναι να βρεις σπιτι κοντα στη δουλεια..;)

sanctusan
15/12/2018, 12:15
Παιδιά η δουλειά είναι στη βουλιαγμένη.
Σε καμία περίπτωση δεν πάω να μείνω εκεί κάτω . Είναι ακριβά και μακριά από το κέντρο.
Αν είναι να μένω με τιμές Αθήνας και να ζω σε χωριό, δε θέλω.
Και δεν θέλω να χρεισιμοποιώ αμάξι ή μηχανή για να πηγαίνω στη δουλειά.

rainmike
15/12/2018, 12:24
Μπορώ να σουδώσω σπίτι τσάμπα αμα θες,το διαμέρισμα του παππού μου είναι ακατοίκητο τα τελευταία 10 χρόνια, αλλά μένω Θεσσαλονικη:tooth:

MG-KTiNoS
15/12/2018, 12:39
Παιδιά η δουλειά είναι στη βουλιαγμένη.
Σε καμία περίπτωση δεν πάω να μείνω εκεί κάτω . Είναι ακριβά και μακριά από το κέντρο.
Αν είναι να μένω με τιμές Αθήνας και να ζω σε χωριό, δε θέλω.
Και δεν θέλω να χρεισιμοποιώ αμάξι ή μηχανή για να πηγαίνω στη δουλειά.

τέλος κουβέντας...
Βουλιαγμενη με τα λεφτά που λες βρίσκεις πάρκινγκ
και μένεις στ αμάξι.
Το μόνο μέρος που ΙΣΩΣ βρεις φτηνό είναι Μπραχάμι και Αγ Δημήτριος
καλή τύχη
(ίσως δεν σε συμφέρει και πολύ αυτή δουλειά)

υγ
Είναι τόσο ΧΧΧ οι Αρβανίτες που το καλοκαίρι
κάνουν ΣΑΦΑΡΙ για τα παρκαρισμένα και πέφτει η κλίση της αρκούδας.
Μέχρι και στις εφημερίδες τους είχαν βγάλει
Εποχή Κασιδόκωστα του Μεγάλου.
:lol:

George_Sp
15/12/2018, 12:51
Για ταβάνι 250-300 με πάρκινγκ σε βλέπω για Νέο Κόσμο-Άγιο Ιωάννη σε περίπου 40 τετραγωνικά σπίτι.

devil's animal
15/12/2018, 12:55
Κουκακι.. Μήπως σε βολέψει το μετρό Συγγρού -φιξ...

Nostradamus
15/12/2018, 12:56
...
Αν είναι να μένω με τιμές Αθήνας και να ζω σε χωριό, δε θέλω.....

Αυτό, το σπας λίγο σε ψιλά ?

Μένω νότια προάστια τα τελευταία 5 χρόνια.. και εγώ από επαρχία είμαι..

Συνεχίζω να πιστεύω ότι αυτά που ζητάς (και αυξάνουν όσο συζητάμε) είναι στα όρια πλέον του παραλόγου..

Κοντά σε συγκεκριμένη γραμμή μετρό, με πάρκινγκ/πυλωτή , να μην είναι ερείπιο, να μην χρησιμοποιείς δικό σου μέσο και να είναι και κάτω από 300. Ξεχνάω κάτι ??

Τι να πω μακάρι να βρεις..

sanctusan
15/12/2018, 12:56
Για ταβάνι 250-300 με πάρκινγκ σε βλέπω για Νέο Κόσμο-Άγιο Ιωάννη σε περίπου 40 τετραγωνικά σπίτι.

Οπότε ρίχνω μια ματιά από Συγγρού ΦΙΞ μέχρι άγιο δημήτριο.
Το πάρκινγκ είπαμε είναι προαιρετικό.

sanctusan
15/12/2018, 13:02
Αυτό, το σπας λίγο σε ψιλά ?

Μένω νότια προάστια τα τελευταία 5 χρόνια.. και εγώ από επαρχία είμαι..

Συνεχίζω να πιστεύω ότι αυτά που ζητάς (και αυξάνουν όσο συζητάμε) είναι στα όρια πλέον του παραλόγου..

Κοντά σε συγκεκριμένη γραμμή μετρό, με πάρκινγκ/πυλωτή , να μην είναι ερείπιο, να μην χρησιμοποιείς δικό σου μέσο και να είναι και κάτω από 300. Ξεχνάω κάτι ??

Τι να πω μακάρι να βρεις..

Τι να σου σπάσω σε ψιλά;
Τα νοίκια στα νότια προάστια είναι ακριβά και 20 κμ μακριά από το κέντρο.

Να πω άλλη μια φορά σε όσους έχουν κολλήσει στο πάρκινγκ.......ΤΟ ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΟ.

PaNick67
15/12/2018, 13:14
Τι να σου σπάσω σε ψιλά;
Τα νοίκια στα νότια προάστια είναι ακριβά και 20 κμ μακριά από το κέντρο.

Να πω άλλη μια φορά σε όσους έχουν κολλήσει στο πάρκινγκ.......ΤΟ ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΟ.

Αδελφε η Αθηνα εχει πολλα "κεντρα" οχι ενα. Η Γλυφαδα ας πουμε ειναι το κεντρο για τα νοτια προαστια, το Χαλανδρι για τα βορεια κλπ Γενικως κυκλοφορει πολυς κοσμος παντου, δεν ειναι οπως τον χειμωνα στην Περαια της Θεσσαλονικης ( δεν εχω ιδεα αν εισαι απο εκει, σαν παραδειγμα το λεω ) που εχει ηρεμια να το πω κομψα.

Επισης για εμας εδω το να μενεις κοντα εκει που δουλευεις ειναι ευλογια!

Κοιταξε τις περιοχες που ειπαν τα παιδια αλλα πρεπει να βρεις κλειστη θεση για την μοτοσυκλετα, ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!

Να εχεις υποψιν σου παντως οτι το Νεος Κοσμος- Βουλιαγμενη ειναι πανω απο 40 λεπτα με Μετρο και Λεωφορειο και το καλοκαιρι μια ωρα ανετα.

sanctusan
15/12/2018, 13:14
Στάσεις και περιοχές κόκκινης γραμμής(από βόρεια προς νότια)
Ανθούπολη
Περιστέρι
Αγ. Αντώνιος
Σεπόλια
Αττική
Στ. Κατίδης
Μεταξουργείο
Ομόνοια
Πανεπιστήμιο
Σύνταγμα
Ακρόπολη
Συγγρού-ΦΙΞ
Νέος Κόσμος
Αγ. Ιωάννης
Δάφνη
Αγ. Δημήτριος
Ηλιούπολη
Άλιμος
Αργυρούπολη
Ελληνικό

sanctusan
15/12/2018, 13:21
Αδελφε η Αθηνα εχει πολλα "κεντρα" οχι ενα. Η Γλυφαδα ας πουμε ειναι το κεντρο για τα νοτια προαστια, το Χαλανδρι για τα βορεια κλπ Γενικως κυκλοφορει πολυς κοσμος παντου, δεν ειναι οπως τον χειμωνα στην Περαια της Θεσσαλονικης ( δεν εχω ιδεα αν εισαι απο εκει, σαν παραδειγμα το λεω ) που εχει ηρεμια να το πω κομψα.

Επισης για εμας εδω το να μενεις κοντα εκει που δουλευεις ειναι ευλογια!

Κοιταξε τις περιοχες που ειπαν τα παιδια αλλα πρεπει να βρεις κλειστη θεση για την μοτοσυκλετα, ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!

Να εχεις υποψιν σου παντως οτι το Νεος Κοσμος- Βουλιαγμενη ειναι πανω απο 40 λεπτα με Μετρο και Λεωφορειο και το καλοκαιρι μια ωρα ανετα.

Άλλο το κέντρο κάθε περιοχής και άλλο ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ της Αθήνας .
Ξέρω ότι είναι ευλογία να είσαι κοντα στη δουλειά. Όταν και Αν με κουράσει η Αθήνα και το κέντρο της και αν είμαι ακόμη στην ίδια δουλειά βλέπουμε.
Το λεωφορείο το παρέχει η δουλειά, δεν είναι της δημόσια συγκοινωνίας.

Limas_34
15/12/2018, 14:08
Φιλε δεν ξερω τι γνωσεις-εμπειρια εχεις απο Αθηνα.......
Αλλα αυτα που ζητας σε συναρτηση με τα χρηματα που διαθετεις, ειναι σα να ψαχνεις πουτανα γι' αγκαλιτσες.......

500+ υπολογιζε ετσι απλα.

o_gavros
15/12/2018, 14:22
Και δεν θέλω να χρεισιμοποιώ αμάξι ή μηχανή για να πηγαίνω στη δουλειά.

Γιανν' αν στο παραπάνω είσαι απόλυτος, τότε σφίγγει ποικιλοτρόπως η φάση για σένα.
ΔΕΝ είναι καθόλου ευχάριστο να πρέπει να αλλάξεις πάνω απο ένα μέσο συγκοινωνίας για να πηγαινοερχεσαι στη δουλειά.
Και εσύ το ένα (το λεωφορείο της δουλειάς) το έχεις ήδη στο πλάνο.
Επίσης, 20χλμ (κάπου το είδα να αναφέρεται ως νουμερο) για τα δεδομένα της Αττικής είναι αστείο νούμερο. Ξέρω ότι δενείναι εύκολα κατανοητό για κάποιον που δεν έχει ζήσει ετσι,αλλά πρέπει να το σκεφτείς κι αυτό.

Απο περιοχές κοντά στο Ελληνικό ίσως το Μπραχάμι (Αγιοδημητρης) να είναι καπως πιο νορμάλ στα νοικια.

sanctusan
15/12/2018, 15:05
Δε ξέρω ρε παιδιά σε τι σπίτια μένετε οι περισσότεροι. Δε ξερω αν έχετε μεγαλώσει σε παλάτια.
Έχω φίλους που μένουν στη Δάφνη σε τριάρι με 200€, άλλος σε γκαρσονιέρα με μπαλκονάρα στην Αλεξάνδρας με 160€.
Ξέρω ότι είναι πιο ακριβά στην Αθήνα από την επαρχία αλλά τα 500+ που λέτε μου φαίνονται εξωπραγματικά.

GogosLux
15/12/2018, 15:13
Δε ξέρω ρε παιδιά σε τι σπίτια μένετε οι περισσότεροι. Δε ξερω αν έχετε μεγαλώσει σε παλάτια.

Ειναι γνωστο οτι οι αθηναιοι ειναι μεγαλωμένοι ΠΑΝΤΑ σε παλατια :lol:

sanctusan
15/12/2018, 15:19
Γιανν' αν στο παραπάνω είσαι απόλυτος, τότε σφίγγει ποικιλοτρόπως η φάση για σένα.
ΔΕΝ είναι καθόλου ευχάριστο να πρέπει να αλλάξεις πάνω απο ένα μέσο συγκοινωνίας για να πηγαινοερχεσαι στη δουλειά.
Και εσύ το ένα (το λεωφορείο της δουλειάς) το έχεις ήδη στο πλάνο.
Επίσης, 20χλμ (κάπου το είδα να αναφέρεται ως νουμερο) για τα δεδομένα της Αττικής είναι αστείο νούμερο. Ξέρω ότι δενείναι εύκολα κατανοητό για κάποιον που δεν έχει ζήσει ετσι,αλλά πρέπει να το σκεφτείς κι αυτό.

Απο περιοχές κοντά στο Ελληνικό ίσως το Μπραχάμι (Αγιοδημητρης) να είναι καπως πιο νορμάλ στα νοικια.

Τα 20 κμ για να πάω στη δουλειά δε με ενοχλούν όυτε η μια ώρα πήγαινε-μια ρε έλα με λεωφορεία από τη δουλειά του 8ωρου. Με ενοχλεί να πρέπει να κάνω το ίδιο για να πιω μια μπίρα της 1 ώρας . Γιαυτό θέλω να είμαι κοντα στο κέντρο.
Μην κολλάτε στο ελληνικό μόνο , ΚΟΚΚΙΝΗ ΓΡΑΜΜΗ.

o teos
15/12/2018, 15:23
Ερώτηση....έχεις μείνει Αθήνα ποτέ???

Panos76
15/12/2018, 15:23
Στην Αθήνα δουλεύεις απλά για να υπάρχεις. Πληρώνεις κ τον αέρα που αναπνέεις. Οι αποστάσεις μεγάλες, οι βενζίνες, τα διόδια, οι καφέδες, τα τσιγάρα, το φαΐ στη δουλειά το μεσημέρι, είναι ένα 500ρικο το μήνα.

Θέλει ψάξιμο Κ υπομονή. Δύσκολο να πετύχεις ανθρώπινο σπίτι κ κοντά σε μετρό με καλή τιμή στα νότια.

o_gavros
15/12/2018, 15:27
Γιαννο, το να ξοδεύεις 2+ ώρες για τα πηγαινέλα σου στη δουλειά,πίστεψε με, είναι πολύ ψυχοφθόρο και κουράζει πολύ γρήγορα.
Μη το παίρνεις αψήφιστα.

όσο για το ζητούμενο σου,την μικρή απόσταση απο την ψυχαγωγία.
Θα σου δώκω ένα παράδειγμα.εγω είμαι κάνα 15χλμ απο το Συνταγμα. απογευμα/βράδυ αν πούμε ότι βρισκόματε για μια μπίρα,θα μου πάρει ~20-30λεπτά με το παπί; λίγο λιγοτερο με το Ζ.
ε δε το λες και πολύ.
Χοντρικά και μέσες άκρες η λογική στις αποστάσεις εδώ, έτσι πάει πάνω κάτω.
Μέχρι μισάωρο είναι ανεκτό. Απο εκεί και μετά σου "φαίνεται" μακριά.

sanctusan
15/12/2018, 15:50
Ερώτηση....έχεις μείνει Αθήνα ποτέ???

Έχω μείνει, δεν έχω ζήσει στη Αθήνα.

o teos
15/12/2018, 15:55
Ωραία...λοιπόν ότι σου λέει ο γαυρακος και οι υπόλοιποι παίζει..Γενικά Αθήνα πίνεις μια μπύρα στα 10 λεπτά από όπου και αν μένεις...Τώρα αν έχεις παρέες κέντρο πάλι ότι λέει ο γαυρακος..με μηχανάκι πάντα εξναι γύρω στα 20 με 30 λεπτά...Πολύ καλύτερο από 2 ώρες ταλαιπωρία την ημέρα με τα μέσα....απλά δεν παλευονται τα μέσα..άκου τι σου λένε...δε στο λενε για κακό..Έχει σπίτια στα 15 με 20 λεπτά από κει που θα δουλεύεις με 300 ευρώ που είναι τούμπανο..

BLiTzER
15/12/2018, 16:03
Αναρωτιέμαι πού ακριβώς μένετε και θέλετε 30 λεπτά για κέντρο, με μηχανάκι. Αγ. Στέφανο; Σούνιο; Ν. Μάκρη; Από Πειραιά/δ. προάστια, με μηχανάκι, θες ΤΟ ΠΟΛΥ 15 λεπτά για κέντρο, αν έχει κίνηση. Με λεωφορείο, θες εύκολα 30-40 λεπτά (+την αναμονή).

Αν είχα δουλειά στο Ελληνικό (λεωφορείο, whatever), θα έβρισκα σπίτι εκεί γύρω. Άντε μέχρι Ηλιούπολη, Αγ. Δημήτριο. Είναι ΠΟΛΥ σημαντικό να μένεις κοντά στη δουλειά σου. Πολύ πιο σημαντικό από οποιονδήποτε καφέ και οποιαδήποτε παρέα. Τις διαδρομές για διασκέδαση τις κάνεις εύκολα. Το καθημερινό πηγαινέλα δουλειά πέφτει βαρύ.

lykourgi
15/12/2018, 16:06
Παιδιά η δουλειά είναι στη βουλιαγμένη.
Σε καμία περίπτωση δεν πάω να μείνω εκεί κάτω . Είναι ακριβά και μακριά από το κέντρο.
Αν είναι να μένω με τιμές Αθήνας και να ζω σε χωριό, δε θέλω.


Άλλο το κέντρο κάθε περιοχής και άλλο ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ της Αθήνας .


Είσαι γεννημένος Αθηναίος. & - :lol:


Ασχέτως πλάκας, δώσε σοβαρή προσοχή σε αυτά που σου γράφουν gayros και λοιποί.
Οι μετακινήσεις στην Αθήνα θέλουν προσοχή.
Το "σωστό" είναι να μένεις κοντά στη δουλειά σου.
Όσο για τις συγκοινωνίες, δεν σου δίνω παραπάνω από μία εβδομάδα πριν αρχίσεις το πήγαινε έλα με τη μηχανή. Ακόμη και το αυτοκίνητο είναι προτιμότερο, αν μιλάμε για πάνω από ένα ΜΜΜ.

o_gavros
15/12/2018, 16:24
Αναρωτιέμαι πού ακριβώς μένετε και θέλετε 30 λεπτά για κέντρο, με μηχανάκι. Αγ. Στέφανο; Σούνιο; Ν. Μάκρη; Από Πειραιά/δ. προάστια, με μηχανάκι, θες ΤΟ ΠΟΛΥ 15 λεπτά για κέντρο, αν έχει κίνηση. Με λεωφορείο, θες εύκολα 30-40 λεπτά (+την αναμονή).

Αν είχα δουλειά στο Ελληνικό (λεωφορείο, whatever), θα έβρισκα σπίτι εκεί γύρω. Άντε μέχρι Ηλιούπολη, Αγ. Δημήτριο. Είναι ΠΟΛΥ σημαντικό να μένεις κοντά στη δουλειά σου. Πολύ πιο σημαντικό από οποιονδήποτε καφέ και οποιαδήποτε παρέα. Τις διαδρομές για διασκέδαση τις κάνεις εύκολα. Το καθημερινό πηγαινέλα δουλειά πέφτει βαρύ.
Ρε Γιωργη 15 λεπτά απο το λιμάνι για Σύνταγμα δεν βγαίνει αν δεν τρέξεις.
Και τέλος πάντων το πόιντ δεν ήταν τόσο να χρονομετρήσουμε την απόσταση,όσο το τι "θεωρείται" ανεκτό σε χρόνους για την μετακίνηση για μια έξοδο.
Το ζουμί είναι στα μπολντ.


Παιδιά η δουλειά είναι στη βουλιαγμένη.
Σε καμία περίπτωση δεν πάω να μείνω εκεί κάτω . Είναι ακριβά και μακριά από το κέντρο.
Αν είναι να μένω με τιμές Αθήνας και να ζω σε χωριό, δε θέλω.
Ενημερωτικά, γιατι είναι λογικό να μην ξέρεις.
Ως "χωριό" για συνθήκες Αθήνας, μπορεί να θεωρηθούν πολύ πιο απομακρυσμένες περιοχές.
προς Βόρεια: Καπανδρίτι,Αφίδνες,Ιπποκράτειος πολιτεία κλπ
προς Ανατολάς: Πικέρμι,Κορωπί κλπ
προς Νότο: Καλύβια,Κίτσι,Σαρωνίδα κλπ.
στου διαόλου τη μάνα δηλαδή, και πάλι χωριό τύπου Κυριάκι δεν τα λες.
Οπότε μη σε ανησυχεί αυτό. Μη σου πω ότι αν μπορείς να βρεις και κάπου οικονομικά ανεκτά σε κάποιο ¨τετοιο¨ μέρος (που να είναι και σχετικά κοντα στη δουλειά σου),να το προτιμήσεις!

DoctoR_k6
15/12/2018, 16:27
Ευχής έργον να μπορείς να συνδυάσεις δουλειά κ σπίτι εκτός κέντρου Αθήνας (τουλάχιστον 10χλμ).
Βρες ένα σπιτάκι εκεί κατω, που σίγουρα θα βρεις σε πολύ καλύτερες τιμές απ' ότι εκεί που ψάχνεις.
Μετά από τόσα χρόνια σε δουλειές άνω των 15-18 χλμ (one-way) από το σπίτι, η δυνατότητα να δουλεύεις κοντά στο σπίτι σου απλά δεν υπάρχει. Ειδικά στην Αθήνα!!

mia_zoi_kawa
15/12/2018, 17:30
Παιδιά εγώ πρόσφατα που έψαχνα κατάλαβα ότι πριν υπάρχει πλέον σοβαρο πρόβλημα στέγης στην Αθήνα. Από την μια έχεις καμία δεκαριά χιλιάδες σπίτια που μπηκαν στο airbnb (και μέχρι του χρόνου θα είναι 15 χιλιάδες...) από την αλλη έχεις και το προσφυγικό που τρέχουν καποια προγράμματα στέγασης....αποτέλεσμα: Στην αγορά παίζουν μόνο φτηνα ψιλοαθλια και ακριβά μονο σπίτια. Ένας φίλος μεσίτης μου είπε ότι οποία αξιόλογη αγγελία ανεβάσει στο ίντερνετ για ενοικίαση το μεσημέρι της ίδιας μέρας την έχει κατεβάσει.... Γιατί νομίζετε ότι οι τράπεζες συνεχώς κατεβαζουν το όριο για την προστασία της πρώτης κατοικίας,;; Το χαρτοφυλάκιο τους με τα απλήρωτα ακίνητα έχει αρχίσει και αποκτάει αξία.

cityfly
15/12/2018, 18:41
Οπότε ρίχνω μια ματιά από Συγγρού ΦΙΞ μέχρι άγιο δημήτριο.
Το πάρκινγκ είπαμε είναι προαιρετικό.
Αρχικά θα σου έλεγα να κοιτάξεις στο spitogatos.gr βάζοντας όλες τις επιλογές Αθήνας. Θα δεις έχει κέντρο νότια κλπ. Βάλε τιμή από πχ 100 μέχρι 350 να πάρεις μια ιδέα τη υπάρχει. Κάνε το ίδιο και σε άλλα σάιτ. Δεν έχει νόημα αρχικά να ψάξεις σε συγκεκριμένες περιοχές.

SONone
15/12/2018, 18:52
απο οσους σου απαντησαν νομιζω κανενας δεν μενει νοτια. οποτε αστους να λενε. ο νικος μπερδεψε και ειπε αλο το μπραχαμι αλλος ο αγιος δημητριος.

λοιπον ακου.
τα ενοικια εδω ναι ειναι ποιο ακριβα κατα κανονα και ναι τα εχει γαμησει αρχικα το airbnb κτλπ κτλπ.

ο τροπος μετακίνησης στα νότια γινετε αλιως. οτι ειναι απο δαφνη και μεσα θες χρονο , δαφνη και εξω ειναι ποιο καλα λογο λεωφ Βουλιαγμένης, παραλιακής. ναι στο αμαξι καποιες ωρες θα πήζεις αλλα με μοτο εισαι οκ. κοιτα για σπιτι στην γραμμη της λεωφόρο Βουλιαγμένης, γενικα εχει χαμηλές κλοπες και ειναι σχετικα ασφαλεις , απο αγιο δημητριο(ακα μπραχαμι) μεχρι γλυφαδα. πχ μπορει να βρεις σπιτι με αυλη και να βαζεις την μοτο σου μεσα. αλλα τα 250 ειναι λιγα. στα 300 και 99% δεν θα ειναι ανακαινισμενο.

επίσης ανω βουλα, αξωνη κτλπ, που ειναι αρκετα ψηλα εχει καλες ευκαιρίες. και οχι δεν θα βγενεις αθηνα να παει να γαμηθει και το κεντρο και ολα εχεις αργυρουπολη, γλυδαφα, καλυβια. ΝΟΤΙΑ RULZ :D

οσο για το airbnb θα την φανε χοντρα σε λιγο καιρο ετοιμαζουν νομο για τις βραχυπροθεσμες και αν δε το εχεις 250+ μερες τον χρονο νοικιασμενο δεν θα σε συμφερει και τοτε θα υπαρχουν ευκαιρίες καλες.

basilis_k6
15/12/2018, 19:06
το μεγαλύτερο + που μπορει να εχει μια δουλεια μετα το μισθο ειναι η μικρη αποσταση απο το σπιτι. Αν ειχα την επιλογη θα πηγαινα διπλα της. Τωρα εσυ μπορει να γουσταρεις να πηγαινεις απο κεντρο ελληνικο οποτε ψαξου λιγο στο κεντρο αλλα σιγουρα η ποιοτητα ζωης στα νοτια ειναι πολύ καλυτερη.

teo_g7
15/12/2018, 23:27
Ποιος βγανει στο κεντρο???

Οχι εσυ Billymuse δεν πιανεσαι

Nostradamus
16/12/2018, 16:30
απο οσους σου απαντησαν νομιζω κανενας δεν μενει νοτια. οποτε αστους να λενε.....
.

Μένω Αργυρούπολη... Συνεχίζω να πιστεύω ότι έγραψα... Σπίτι της προκοπής με αυτά που ζητάει δεν βρίσκεις κάτω από 300/350 ευρώ..

Αν βρει θα είναι απλά αδιανόητα κωλοφαρδος...

ΠΡΟΦΑΝΏΣ Το "βρίσκω σπίτι με αυτά τα κριτήρια" δεν είναι το ξέρω 1-2 που στάθηκαν τυχεροί η βρέθηκε μια ευκαιρία από γνωστό γνωστού... Μιλάμε πάντα για το τι βρίσκεις από τις 8 στις 10 αγγελίες η διαθέσιμα..

Αν έτσι απλά μιλάμε για εξαιρέσεις η τυχη, ναι μπορεί να βρει τα πάντα..

SONone
16/12/2018, 16:44
αργυρουπολη δεν θα βει αλλα στον αξονα της λ βουλιαγμενης απο αγιο δημητριο μεχρι γλυφαδα σιγουρα θα βρει. ομως δεν θα εχει παρκινγκ. θα εχει αυλη πχ.

kerasaki
16/12/2018, 17:47
Δεν ξερω με τι συχνότητα βγαίνεις για ποτο αλλα θα προτιμούσα να δουλεύω διπλα στο σπίτι μου, δηλ 5-6 μερες της εβδομαδας να κανω αστεία απόσταση να πάω για δουλεια κι ας ξενιτευομαι να πάω για ποτο μια στο τοσο.
Τα τελευταια 20 χρονια, είτε για σπουδές ειτε για δουλειες κανω πανω απο 30 χλμ ημερησίως, κυριως με μηχανη αλλα έχει τυχει και με αμαξι και ΜΜΜ, με εξαίρεση τη μηχανη ολα τα αλλα ειναι ανυποφορα στην Αθηνα.

vstrider
17/12/2018, 06:28
Δώσε πληροφορίες (χωρίς να το ονομάσεις αν δεν θες) για το μέρος που μένεις τώρα. Πεδινό/Ορεινό-πληθυσμός-νησί-κόσμος -διασκέδαση.
Μπορεί "λύσεις" τύπου Κυψέλη-Πατήσια-Παγκράτι-Ν.Κόσμος-Καλλιθέα που είσαι πιο κοντά οικονομικά να αποκλειστούν...

ΤάκηςΜπ
17/12/2018, 06:42
Το σπίτι δίπλα στην δουλειά είναι παράδεισος. Δούλευα χρόνια κέντρο και είχα 10-12χλμ commuting καθημερινά. Οκ με την μηχανή μαξ μισάωρο το έκανα, αλλά βροχές, κίνηση, κρύο κλπ όσο να'ναι κουράζει. Τώρα πια δουλεύω 1χλμ από το σπίτι μου. Πιο πολλή ώρα κάνω να βάλω κράνος, γάντια, μπαλακλαβα πάρα να φτάσω δουλειά. Δεν παρακολούθησα το post(2-3 σελίδες που διάβασα δεν ανέφερες που θα είναι η δουλειά σου) , αλλά αν μπορείς να βρεις σπίτι εκεί που θα δουλεύεις προτίμησε το, ακόμα και αν είναι 50 ευρώ ακριβότερο.

rock n rolla
17/12/2018, 07:36
4 seasons ε? Καλη τυχη και με τις συμβασεις ορισμενου..

anavatis19
17/12/2018, 12:26
4 seasons ε? Καλη τυχη και με τις συμβασεις ορισμενου..

τι παιζει με αυτο εκει αληθεια? λες να ειναι πατατα? και εγω αυτο μαντεψα αλλα δεν λεει...

nassosxlvbros
17/12/2018, 13:22
Στο Ν.Κόσμο οι τιμες παίζουν από 250€ σε τρυπα/υπόγειο/θέα κλιμακοστάσιο ή τον τοίχο του ακάλυπτου και φτάνει και 500 για κάτι της προκοπής με θέα ή 3άρι...Γενικά σε περιοχές που είναι κοντά σε ΜΜΜ ή σε τουριστικό μέρος πχ κοντά στην Ακρόπολη/Πλάκα κλπ-βλέπε Κουκάκι Νέο Κόσμο κλπ το airbnb έχει εκτινάξει τις τιμές στα ύψη,οπότε σπίτι κοντά σε μετρο ΜΕ πάρκιν κλειστό στα λεφτά που υπολογίζεις απλά το ξεχνάς.
υγ. 1 : 300€ δίνω για 2άρι στη περιοχή με καλή θέα αλλά το πάρκιν είναι επιπλέον λεφτά,από 100 έως 150 ακόμα...
υγ. 2 : 200€ σε τέτοια περιοχή νοικιάζεται αποθήκη 70-80 τ.μ σε καλή κατάσταση....

sanctusan
17/12/2018, 13:53
Εντάξει παιδιά, βρήκα σπίτι. Ευχαριστώ.

lykourgi
17/12/2018, 16:35
Εντάξει παιδιά, βρήκα σπίτι. Ευχαριστώ.
Βάλε λινκ να σου πούμε αν το εγκρίνουμε. :lol:


Καλορίζικο.

SONone
17/12/2018, 16:47
Εντάξει παιδιά, βρήκα σπίτι. Ευχαριστώ.

πες μας περιοχη να δουμε αν θα σε κανουμε παρεα!! :D

Manalishi
17/12/2018, 19:01
Κουκακι.. Μήπως σε βολέψει το μετρό Συγγρού -φιξ...

Devil's.....Τέτοια πράγματα μή τα λες πριν ανοίξεις το Αir Bei δε Bei....
Άμα δεις τί γίνεται, θα πάθεις πλάκα απο τις τιμές.

rock n rolla
19/12/2018, 14:31
τι παιζει με αυτο εκει αληθεια? λες να ειναι πατατα? και εγω αυτο μαντεψα αλλα δεν λεει...
Πατάτα δε θα είναι αλλά σε κανά χρόνο θα κλάψει κοσμος και κοσμακης.. Απέρριψα managerial θεση εκει για λογους που δε λέγονται.

devil's animal
19/12/2018, 14:46
Devil's.....Τέτοια πράγματα μή τα λες πριν ανοίξεις το Αir Bei δε Bei....
Άμα δεις τί γίνεται, θα πάθεις πλάκα απο τις τιμές.


η αληθεια ειναι οτι δεν το εχω ψαξει...
αλλα για να το λες κατι θα ξερεις...
εγινε και το Κουκακι, περιοπτη περιοχη, επειδη ειναι διπλα στο Μετρο της Ακροπολης και 30-40 πλεμπαιοι νοικιαζουν τα σπιτια τους στο βνβ...:lol:

buckley
19/12/2018, 14:54
η αληθεια ειναι οτι δεν το εχω ψαξει...
αλλα για να το λες κατι θα ξερεις...
εγινε και το Κουκακι, περιοπτη περιοχη, επειδη ειναι διπλα στο Μετρο της Ακροπολης και 30-40 πλεμπαιοι νοικιαζουν τα σπιτια τους στο βνβ...:lol:

Ανέβηκες στο χωριό ρε αχαίρευτε και έχεις και άποψη...:bawl::bawl:

devil's animal
19/12/2018, 15:01
Ανέβηκες στο χωριό ρε αχαίρευτε και έχεις και άποψη...:bawl::bawl:

οταν εμεις ρε βλαχε, τελευταιε, κανονιζαμε τις Δευτερες μαζωξη στο Κουκακι στο Pulp*, εσυ δεν ηξερες καν τι ειναι το ιντερνετ...:bawl::bawl:





*αυτο το πλατω με τα λουκανικα και το ξινολαχανο, πολυ το πεθυμησα λεμε...:a8:

buckley
19/12/2018, 17:24
οταν εμεις ρε βλαχε, τελευταιε, κανονιζαμε τις Δευτερες μαζωξη στο Κουκακι στο Pulp*, εσυ δεν ηξερες καν τι ειναι το ιντερνετ...:bawl::bawl:





*αυτο το πλατω με τα λουκανικα και το ξινολαχανο, πολυ το πεθυμησα λεμε...:a8:

Εντάξει φίλε μου Σταύρο ,περιμένω με ανυπομονησία πότε θα ξανακατέβεις να με πας καμμιά βόλτα κέντρο...:moutza:
:bawl::bawl::bawl:

basilis_k6
19/12/2018, 18:02
Πατάτα δε θα είναι αλλά σε κανά χρόνο θα κλάψει κοσμος και κοσμακης.. Απέρριψα managerial θεση εκει για λογους που δε λέγονται.

για ποιο πράγμα μιλάτε?

sanctusan
24/01/2019, 11:13
πες μας περιοχη να δουμε αν θα σε κανουμε παρεα!! :D

Ηλιούπολη. Από βδομάδα περνάω καφέ.

GiorgosLa
24/01/2019, 11:19
Ηλιούπολη. Από βδομάδα περνάω καφέ.

Εγώ το ξέρω "περνάω ζάχαρη". Αυτό πρώτη φορά το ακούω. :D

teogtp
24/01/2019, 11:38
Εγώ το ξέρω "περνάω ζάχαρη". Αυτό πρώτη φορά το ακούω. :D

:lol: