PDA

View Full Version : Μεταφορικές,κούριερ, κλπ



andreastwin
19/12/2018, 19:26
Με είδα να πηγαίνω στο κέντρο διαλογής γιατί δεν άντεχα να περιμένω να μου το φέρουν :a2:

402195

απο 28/11/2018 ειναι το δικο μου πακετο στα ελτα αεροδρομειου [τελωνειο] και ακοοοοοομα περιμενω.

bulmont
19/12/2018, 19:33
Με είδα να πηγαίνω στο κέντρο διαλογής γιατί δεν άντεχα να περιμένω να μου το φέρουν :a2:

402195



:a014::a014:

sapila racing
19/12/2018, 19:59
Από τα 17 που είχε μέσα ,ένα σου ξεχώρισα ...:bawl:

402197

Τέλειο! :beer:

buckley
19/12/2018, 21:29
απο 28/11/2018 ειναι το δικο μου πακετο στα ελτα αεροδρομειου [τελωνειο] και ακοοοοοομα περιμενω.

Από Γαλλία σε 13 μέρες (πολύ) μάλλον λόγω γιορτών.Αν περιμένεις Κινεζιά καλά ξεμπερδέματα :wave2:

rainmike
19/12/2018, 22:43
Από Γαλλία σε 13 μέρες (πολύ) μάλλον λόγω γιορτών.Αν περιμένεις Κινεζιά καλά ξεμπερδέματα :wave2:

Τι Εγινε το πήραμε νωρίς το δώρο?;)

BLiTzER
19/12/2018, 23:09
Στο Καραμπόλα τα κέρδισε.

rainmike
19/12/2018, 23:15
Στο Καραμπόλα τα κέρδισε.

oH lala karabo LA:lol:Καλά αν κληρώσει κάνα panigale η εβγα το χω στο τσεπάκι μου:p

andreastwin
20/12/2018, 10:02
Από Γαλλία σε 13 μέρες (πολύ) μάλλον λόγω γιορτών.Αν περιμένεις Κινεζιά καλά ξεμπερδέματα :wave2:

το συστημα δεν δουλευει καλα,επιδη δουλευα αεροδρομειο 20 χρονια εβλεπα οτι στην διαλογη ειχαν ενα ατομο να ανοιξει μια νταλικα δεματα,Ε δεν γινετε.πρεπει να καταλαβουν οτι με πορδες δεν βαφουνε αυγα. δεν μπορει με ιδια ημερομηνια απο κινα και ιδια μεταφωρικα να ερχεται το δευτερο δεμα ποιο γρηγορα απο το πρωτο.

αλλα ειδα και απο ελλαδα τι γινεται,απο αγιο στεφανο - λουτσα μια εβδομαδα, με πορτα πορτα.

sanctusan
20/12/2018, 10:23
αλλα ειδα και απο ελλαδα τι γινεται,απο αγιο στεφανο - λουτσα μια εβδομαδα, με πορτα πορτα.

Αποκλείεται. Έχω δουλέψει σε όλες τις courier στην Ελλάδα. Ή σε κορόιδευε ο πωλητής ή κάποιο λάθος έγινε στην αποστολή.

andreastwin
20/12/2018, 13:27
Αποκλείεται. Έχω δουλέψει σε όλες τις courier στην Ελλάδα. Ή σε κορόιδευε ο πωλητής ή κάποιο λάθος έγινε στην αποστολή.

το δεμα ειχε ημερομηνια αποστολις.

αλλα και σημερα που περιμενω ACS. το δεμα ειναι απο εχθες στο πικερμι και ακομα να ερθει,μακραν η χειροτερη μετ/ρικη τουλαχιστων για τα μεσογεια , ανατολικη αττικη.

νεοσσός
20/12/2018, 21:21
Κάποιες εταιρείες ταχυμεταφορών έχουν πάθει σοκ εδώ και μερικές εβδομάδες, από το απρόσμενα μεγάλο πλήθος υποθέσεων. Τρέχουν και δε φθάνουν. Και σε εμάς καθυστερούν αυτό το μήνα τα δέματα, ενώ ανέκαθεν είχαμε πολύ καλή εξυπηρέτηση όλο το χρόνο.

andreastwin
21/12/2018, 22:29
Λοιπόν για να καταλάβω και εγώ ο καψερος τη γινεται με την acs. Και τα δύο δέματα είναι στο Πικέρμι, μου φέρνει το ένα δέμα ο κουριερ ενώ περιμένω και τα δύο. Ρε φίλε το άλλο πακέτο για τη δεν μου το έφερες μαζί με αυτό αφού βλέπω ότι είναι δύο μέρες στο πρακτορείο. Η απάντηση. Δεν έχει δρομολογηθεί το δεύτερο πακέτο γιαυτό δεν στο έφερα. Ρε δύο μέρες κάνει το ένα πακέτο στο άλλο παρέα για να μην φοβάται και μου λες ότι το ένα δεν δρομολογηθηκε. Καλή Δευτέρα άμα είσαι τυχερός. Τα συμπεράσματα δικά σας. Το θέμα είναι τώρα μη μου πάθει τίποτα που έφυγε η παρέα του.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
22/12/2018, 08:58
Λοιπόν για να καταλάβω και εγώ ο καψερος τη γινεται με την acs. Και τα δύο δέματα είναι στο Πικέρμι, μου φέρνει το ένα δέμα ο κουριερ ενώ περιμένω και τα δύο. Ρε φίλε το άλλο πακέτο για τη δεν μου το έφερες μαζί με αυτό αφού βλέπω ότι είναι δύο μέρες στο πρακτορείο. Η απάντηση. Δεν έχει δρομολογηθεί το δεύτερο πακέτο γιαυτό δεν στο έφερα. Ρε δύο μέρες κάνει το ένα πακέτο στο άλλο παρέα για να μην φοβάται και μου λες ότι το ένα δεν δρομολογηθηκε. Καλή Δευτέρα άμα είσαι τυχερός. Τα συμπεράσματα δικά σας. Το θέμα είναι τώρα μη μου πάθει τίποτα που έφυγε η παρέα του.

Ελτα.Κλασης ανωτερα!!!

karellen
22/12/2018, 11:24
Προσφάτως συζητούσα με φίλο που δουλεύει ντελιβεράς στη Δοτική Ταχυδρομική στην Καλαμάτα και μου έλεγε ότι με το φόρτο εργασίας που υπάρχει θα έπρεπε να υπάρχουν κι άλλοι 2 τουλάχιστον,για να βγουν έγκαιρα οι διανομές.

o_gavros
22/12/2018, 13:14
Απο φίλο με καταστημα ειδών τεχνολογίας, μαθαίνω ότι οι μεταφορικές (μιλάμε για υποκαταστηματα της ίδιας εταιρείας) απο περιοχή σε περιοχή διαφέρουν απίστευτα πολύ!
Προφανώς υποστελεχωμένες και με αρκετά ζητήματα οργάνωσης πολλές εξ αυτών.
Βάλε και τον υπεραυξημένο όγκο δεμάτων τώρα στις γιορτές και έδεσε το γλυκό.

Αν θυμάστε πριν κάνα ~8μηνο, στο θέμα για τις αγορές απο ebay,συζητούσαμε για τις καθυστερήσεις λόγω τελωνείου.
Υποθέτω ότι και αυτά τα ζητήματα ξαναβγήκαν στην επιφανεια τωρα τις γιορτές γιατι και εκεί παρατηρώ πάλι μεγάλες καθυστερήσεις.