PDA

View Full Version : σοκαριστικό video με σοβαρό τραυματισμό μοτοσυκλετιστή στήν κόρινθο



alexis72
24/12/2018, 22:48
καθημερινά λέμε προσοχή στούς δρόμους (ειδικά οταν οδηγείς μοτοσυκλέτα)
αλλά δυστυχώς πολλοί ...δέν προσέχουν ,κυτάξτε τί εγινε σε αυτό το video ,
καί περαστικά στο παλικάρι πού τραυματίστηκε σοβαρά στήν κόρινθο σήμερα
https://korinthostv.gr/index.php/topika-nea/7428-video-548

BLiTzER
24/12/2018, 22:53
Κλασικός ανάπηρος κουτάκιας που, μόλις διαπίστωσε κίνδυνο, πλακώθηκε στα φρένα, μπλοκάροντας κάθε πιθανή διαφυγή στον μηχανάκια (ασχέτως αν είχε κι εκείνος ευθύνη ή όχι). Περαστικά του.

alexis72
24/12/2018, 23:23
https://i1.prth.gr/images/w880/files/2018-12-24/23f9df61-847d-4ec7-9520-ee1d8350e960.jpg
αυτό ειναι το παπάκι τού τραυματία...

DRAKONET
25/12/2018, 00:00
χωρις κρανος??
και παει τεζα στο δρομακι ??
τι να πω?

Nostradamus
25/12/2018, 01:47
χωρις κρανος??
και παει τεζα στο δρομακι ??
τι να πω?

Είναι πολλά περισσότερα τα λάθη σε αυτό το βίντεο..
Περαστικά στον άνθρωπο ...

teo_g7
25/12/2018, 07:29
Περα απο τα υπολοιπα που μπορουμε να πουμε και καποια ειναι και σωστα (τα υπολοιπα ειναι νομικιστικες παπαριες τυπου Κουγια) στην πραγματικοτητα του δρομου ο παπακιας φταει 100% τελεια και παυλα.
Θα μπορουσε να ειναι μαμα με καροτσακι οπως μου εχει συμβει χιλιαδες φορες εγω να καθομαι να περιμενω να περασει η μαμα με ασφαλεια κι απο διπλα τα παπια να περνανε αγερωχα.

toyar
25/12/2018, 07:49
μακαρι να γινει καλα ο ανθρωπος και να ειναι πιο προσεκτικος μετα
η στουκα τετοιου τυπου ειναι πολυ συνηθισμενη η ατυχια του ηταν που τον πηρε το αμαξι απο κατω

teo_g7
25/12/2018, 07:57
μακαρι να γινει καλα ο ανθρωπος και να ειναι πιο προσεκτικος μετα
η στουκα τετοιου τυπου ειναι πολυ συνηθισμενη η ατυχια του ηταν που τον πηρε το αμαξι απο κατω

Καλά αυτό ήταν σοκαριστικό

karateo
25/12/2018, 08:08
Περαστικά του και μακάρι να του γίνει μάθημα.

Είναι το κλασσικό που όταν βλέπουμε έναν να περνάει κάθετα πρέπει περιμένουμε οτι θα βγούν και άλλοι απο πίσω που πιστεύουν ότι προλαβαίνουν για τους χψ λόγους.
Πολλές φορές έχω σταματήσει επίτηδες επάνω στην πόρτα τους για να το καταλάβουν και να έχουν υπομονή.

Bowleno
25/12/2018, 08:41
Κλασικός ανάπηρος κουτάκιας που, μόλις διαπίστωσε κίνδυνο, πλακώθηκε στα φρένα, μπλοκάροντας κάθε πιθανή διαφυγή στον μηχανάκια (ασχέτως αν είχε κι εκείνος ευθύνη ή όχι). Περαστικά του.

Η ευθύνη όλη δική του (του παπιού...) ενώ έβλεπε ότι το αμάξι δίπλα του είχε παραχωρήσει προτεραιότητα αυτός συνέχισε ακάθεκτος κάνοντας διήθηση κιόλας σόρρυ αλλά δεν τον λυπάμαι.... (θα φάει σκίσιμο αν δοκιμάσει να πάει στα δικαστήρια) λυπήθηκα μόνο αυτόν που τον πάτησε χωρίς να φταίει πουθενα και θα μπλέκει χρονιάρες μέρες....

SONone
25/12/2018, 23:32
Η ευθύνη όλη δική του (του παπιού...) ενώ έβλεπε ότι το αμάξι δίπλα του είχε παραχωρήσει προτεραιότητα αυτός συνέχισε ακάθεκτος κάνοντας διήθηση κιόλας σόρρυ αλλά δεν τον λυπάμαι.... (θα φάει σκίσιμο αν δοκιμάσει να πάει στα δικαστήρια) λυπήθηκα μόνο αυτόν που τον πάτησε χωρίς να φταίει πουθενα και θα μπλέκει χρονιάρες μέρες....

καλο Ζωαδι και αυτός που τον πάτησε. φρενάρει και δεν κοιτά πίσω οκ, ουτε απο τους καθρέπτες οκ δεν παίρνει γραμμή οτι δίπλα του έσκασε ενα μηχανάκι?? και σταματάει μόνο αφού τον πάτησε και χοροπήδαγε το αυτοκίνητο του..

alexis72
27/12/2018, 22:06
απορία...με πόσα να ετρεχε ο μοτοσυκλετιστής βρέ παιδιά κ μάλιστα σε κατοικημένη περιοχή (ιερά οδό)? αναμενόμενο βέβαια ηταν να σκοτωθεί ο οδηγός της κ ο πεζός να ειναι σε σοβαρή κατάσταση στό νοσοκομείο ...
https://www.zougla.gr/webtv/greece/2577114/view

BLiTzER
27/12/2018, 22:09
Μεγαλύτερη σημασία έχει με πόσα δεν έτρεχε ο πεζός. Κρίμα για τον μοτοσικλετιστή... Απορώ πώς αναπτύσσουν ταχύτητες στην Ι. Οδό όμως.

alexis72
27/12/2018, 22:16
Μεγαλύτερη σημασία έχει με πόσα δεν έτρεχε ο πεζός. Κρίμα για τον μοτοσικλετιστή... Απορώ πώς αναπτύσσουν ταχύτητες στην Ι. Οδό όμως.

ξημερώματα ηταν οπότε κ οι 2 μάλλον τα ειχαν τσούξει...
ο οδηγός μόλις 20 ετών ηταν (οπότε τι εμπειρία να ειχε απο μηχανές ...) δηλ. αν δέν ηταν ο πεζός κ ηταν ενας σκύλος τα ιδια δέν θα πάθαινε ?

BLiTzER
27/12/2018, 22:17
Ναι, αλλά δεν ήταν σκύλος. Ήταν ηλίθιος πεζός, που περνούσε εκτός διάβασης με το πάσο του, χωρίς καμία έννοια για την κυκλοφορία.

teo_g7
28/12/2018, 07:03
Ναι, αλλά δεν ήταν σκύλος. Ήταν ηλίθιος πεζός, που περνούσε εκτός διάβασης με το πάσο του, χωρίς καμία έννοια για την κυκλοφορία.

Ναι γιατι αν περναγε εντος διαβασης (με σημανση και φωτεινη σηματοδοτηση τυπου παλλομενο πχ) ο σοφρων οδηγος τις μοτοσυκλετας θα ειχε ακινητοποιησει το οχημα του προκειμενου να περασει ο πεζος με ασφαλεια το δρομο.
Και ζησαν αυτοι καλα κι εμεις καλυτερα.The end.

toyar
28/12/2018, 07:12
Ειναι πολυ κριμα να γινονται αυτα σε αδειο δρομο με απεριοριστη ορατοτητα
Κλεισαν σπιτια παλι ρε γμτ....

STOYBI
28/12/2018, 07:34
Ναι, αλλά δεν ήταν σκύλος. Ήταν ηλίθιος πεζός, που περνούσε εκτός διάβασης με το πάσο του, χωρίς καμία έννοια για την κυκλοφορία.

Kαλα λες....!!

Επρεπε να σπρινταρει κουνωντας την κιτρινη σημαια....

καθως ο συγχωρεμενος πλεον οδηγαρας δεν ηξερε τι να κανει τα 40 cm πλατους της μοτο του .... εκτος απο το να στιβει το γκριπ του γκαζιου.....

BLiTzER
28/12/2018, 09:08
Ναι γιατι αν περναγε εντος διαβασης (με σημανση και φωτεινη σηματοδοτηση τυπου παλλομενο πχ) ο σοφρων οδηγος τις μοτοσυκλετας θα ειχε ακινητοποιησει το οχημα του προκειμενου να περασει ο πεζος με ασφαλεια το δρομο.
Και ζησαν αυτοι καλα κι εμεις καλυτερα.The end.

Με τα "αν" δεν κάνεις δουλειά όμως. ;) Αν στο μηχανάκι ήταν αφηρημένος μπαμπάς με παιδάκι πάνω σε χρεπόπαπο, με 50 χλμ/ώρα, και σκοτωνόταν το παιδάκι, θα είχατε όλοι διαφορετική άποψη. See what I did there?


Kαλα λες....!!

Επρεπε να σπρινταρει κουνωντας την κιτρινη σημαια....

καθως ο συγχωρεμενος πλεον οδηγαρας δεν ηξερε τι να κανει τα 40 cm πλατους της μοτο του .... εκτος απο το να στιβει το γκριπ του γκαζιου.....

Ναι, εφόσον επέλεξε να διασχίσει εκτός διάβασης, έπρεπε να σπριντάρει κουνώντας την κίτρινη σημαία. Όλοι το κάνουμε, αλλά κάποιοι προσέχουμε τριπλά, δεν είμαστε ζώα.

PaNick67
28/12/2018, 09:58
Δεν πηγαινε με 50 ομως. Μπορει και με τα τριπλα.

Ναι , οντως ο πεζος περναει σε φαση "τα ζωα μου αργα", αλλα απο την αλλη γιατι να περιμενει να πηγαινει καποιος με τοσα σε σχετικα ερημο δρομο ξημερωματα;

Θα μου πεις στην Ελλαδα ζεις δεν ξερεις οτι ολοι οδηγουν οπως να 'ναι, χωρις να σεβονται κανεναν και τιποτα, και θα εχεις δικιο. :(

teo_g7
28/12/2018, 10:06
Με τα "αν" δεν κάνεις δουλειά όμως. ;) Αν στο μηχανάκι ήταν αφηρημένος μπαμπάς με παιδάκι πάνω σε χρεπόπαπο, με 50 χλμ/ώρα, και σκοτωνόταν το παιδάκι, θα είχατε όλοι διαφορετική άποψη. See what i did there?

No i didnt!
Και για να αφησω τα αν,εγω ξερω οτι περιμενω στις κωλοδιαβασεις (κακοσχεδιασμενες και τοποθετημενες οπου να ναι,χωρις σημανση κλπ) με το 1ετους παιδι μου στο καροτσακι και κανενα γαμημενο κωλοζωο δε σηκωνει το βρωμοποδαρι(καλα απο μηχανακι δεν περιμενω καν) του απο το γκαζι για να περασω.
Κι απο την αλλη οταν σταματαω κι αφηνω πεζους να περασω με κοιτανε σαν εξωγηινο.
Πατα το ρε Κιμ στη μπουρδελοχωρα να τελειωνουμε

Kas_Tracer
28/12/2018, 10:23
Αυτός που περπατάει εκτός διάβασης με τα χέρια στις τσέπες αμέριμνος και με πλήρη άγνοια των κινδύνων είναι ο ίδιος που θα οδηγάει εντελώς ασυνειδητα σε κατοικημενες περιοχές. Είναι το ίδιο άτομο που στην συγκεκριμένη περίπτωση εμφανίστηκε σε δύο εκδόσεις ταυτόχρονα .

ggs
28/12/2018, 10:30
Σίγουρα φταίει ο πεζός... Αλλοίμονο...
Άλλωστε, ο συγχωρεμένος που πήγαινε με 150+ στην ιερά οδό δικαβαλος χωρίς καν να βλέπει μπροστά του, θα σταματαγε με περισσή ευγένεια στην διάβαση πεζών και αν είχε νερά θα έστρωνε και το μπουφάν του κάτω για να περάσει..

Αν φυσικά κάποιος του είχε πει ότι διάβαση πεζών λέγεται το starting grid των φαναριών...

Αν δεν υπήρχε ένας νεκρός και δύο που χαροπαλευουν, θα ήταν κωμικά αυτά που λέμε...

teo_g7
28/12/2018, 10:41
Σίγουρα φταίει ο πεζός... Αλλοίμονο...
Άλλωστε, ο συγχωρεμένος που πήγαινε με 150+ στην ιερά οδό δικαβαλος χωρίς καν να βλέπει μπροστά του, θα σταματαγε με περισσή ευγένεια στην διάβαση πεζών και αν είχε νερά θα έστρωνε και το μπουφάν του κάτω για να περάσει..

Αν φυσικά κάποιος του είχε πει ότι διάβαση πεζών λέγεται το starting grid των φαναριών...

Αν δεν υπήρχε ένας νεκρός και δύο που χαροπαλευουν, θα ήταν κωμικά αυτά που λέμε...

Οπως παντα,to the point!

ptc
28/12/2018, 10:42
Ναι, εφόσον επέλεξε να διασχίσει εκτός διάβασης, έπρεπε να σπριντάρει κουνώντας την κίτρινη σημαία. Όλοι το κάνουμε, αλλά κάποιοι προσέχουμε τριπλά, δεν είμαστε ζώα.

Οταν ως πεζος βλεπεις εντος πολης ενα φως μηχανης να ερχεται προς την κατευθυνση σου δεν περιμενεις συνηθως οτι θα κινειται με 100+χαω. Κοιτας δεξια βλεπεις μια μηχανη 700μ μακρια (τυχαιο το νουμερο) και υπολογιζεις πως περνας ανετα. Στη συγκεκριμενη περιπτωση ο οδηγος κινειται με υπερδιπλασια (μπορει και τριπλασια) ταχυτητα απο το οριο ταχυτητας οποτε ο υπολογισμος παει στα σκουπιδια.

telegonos
28/12/2018, 10:42
Ο ένας πάει εκκίνηση μοτοτζιπι, ο άλλος περνάει λες και είναι στο σαλόνι του.

Αμφότεροι φταίνε, αμφότεροι τιμωρήθηκαν εκ του αποτελέσματος για αυτό που έτσι έκαναν.

Δεν βλέπω και πολύ λόγο που το συζητάτε περαιτέρω.

teo_g7
28/12/2018, 10:53
Δεν βλέπω και πολύ λόγο που το συζητάτε περαιτέρω.

Μπας και σταματησουμε να σκοτωνομαστε ετσι σαν τα κοτοπουλα στο δρομο,λεω εγω τωρα!

BLiTzER
28/12/2018, 10:55
Εγώ δε σχολίασα καν την ευθύνη του μοτοσικλετιστή, η οποία είναι, προφανώς, μεγάλη. Αλλά μάλλον δε σας έχει τύχει ποτέ να βλέπετε ξαφνικά στα 10 μέτρα έναν μαλάκα με μαύρα να κινείται, στη μέση της παραλιακής, γιατί, όπως ίσως γνωρίζετε, οι πεζοί δε φωσφορίζουν στο σκοτάδι.

@kastracer: well said.

ggs
28/12/2018, 11:00
Εγώ δε σχολίασα καν την ευθύνη του μοτοσικλετιστή, η οποία είναι, προφανώς, μεγάλη. Αλλά μάλλον δε σας έχει τύχει ποτέ να βλέπετε ξαφνικά στα 10 μέτρα έναν μαλάκα με μαύρα να κινείται, στη μέση της παραλιακής, γιατί, όπως ίσως γνωρίζετε, οι πεζοί δε φωσφορίζουν στο σκοτάδι.

Και πως τον απέφυγες bliz στα 10 μέτρα;

BLiTzER
28/12/2018, 11:11
Έκανα ελιγμό. Αλλά είναι και θέμα τύχης, μπορεί να αντιδράσει αψυχολόγητα ένας πεζός. Με έναν που τρόμαξε κι έκανε αναστροφή στη μέση του δρόμου, ξέρεις ότι είμαστε στα δικαστήρια. Κι εκεί έκανα σωστό ελιγμό, αλλά άλλαξε κατεύθυνση.

Τέλος πάντων, γενικά στα @@ μου, δε θα γίνω ποτέ ούτε ο ένας, ούτε ο άλλος, απλά σκεφτείτε το λίγο κι από τις 2 πλευρές.

ggs
28/12/2018, 11:29
Έκανα ελιγμό. Αλλά είναι και θέμα τύχης, μπορεί να αντιδράσει αψυχολόγητα ένας πεζός. Με έναν που τρόμαξε κι έκανε αναστροφή στη μέση του δρόμου, ξέρεις ότι είμαστε στα δικαστήρια. Κι εκεί έκανα σωστό ελιγμό, αλλά άλλαξε κατεύθυνση.

Τέλος πάντων, γενικά στα @@ μου, δε θα γίνω ποτέ ούτε ο ένας, ούτε ο άλλος, απλά σκεφτείτε το λίγο κι από τις 2 πλευρές.

Για να έχεις 1sec να αντιδράσεις στα 10 μέτρα πρέπει να πηγαίνεις κάτω από 40km/h. Από αυτή την ταχύτητα και πάνω θέλει πολύ μεγάλες ικανότητες και φυσικά τύχη για να αποφύγεις εμπόδιο στα 10 μέτρα.. Όχι ότι εσύ δεν έχεις και τα δύο :lol:

Ναι, πάντα θα υπάρχει ο απρόσεκτος πεζός, το πιτσιρίκι, ο σκύλος, το ποδήλατο, η γιαγιά κλπ κλπ εμπόδια μέσα σε μια ΠΌΛΗ.
Και σε όλους τους παραπάνω, η πόλη ανήκει πολύ περισσότερο.
Για αυτό, κατά την γνώμη μου, όποιος νομίζει ότι επειδή καβαλάει ένα όχημα μέσα σε μια ΠΌΛΗ , του ανήκει οτιδήποτε έχει άσφαλτο, κάνει μεγάλο λάθος.

Στο συγκεκριμένο βίντεο, η μλκια είναι ξεκάθαρα του οδηγού της μοτο, δυστυχώς την πλήρωσε με την ζωή του και δυστυχώς κόστισε σοβαρά και σε δύο ακόμα ανθρώπους

sniper
28/12/2018, 11:33
Για να έχεις 1sec να αντιδράσεις στα 10 μέτρα πρέπει να πηγαίνεις κάτω από 40km/h. Από αυτή την ταχύτητα και πάνω θέλει πολύ μεγάλες ικανότητες και φυσικά τύχη για να αποφύγεις εμπόδιο στα 10 μέτρα.. Όχι ότι εσύ δεν έχεις και τα δύο :lol:

Ναι, πάντα θα υπάρχει ο απρόσεκτος πεζός, το πιτσιρίκι, ο σκύλος, το ποδήλατο, η γιαγιά κλπ κλπ εμπόδια μέσα σε μια ΠΌΛΗ.
Και σε όλους τους παραπάνω, η πόλη ανήκει πολύ περισσότερο.
Για αυτό, κατά την γνώμη μου, όποιος νομίζει ότι επειδή καβαλάει ένα όχημα μέσα σε μια ΠΌΛΗ , του ανήκει οτιδήποτε έχει άσφαλτο, κάνει μεγάλο λάθος.

Στο συγκεκριμένο βίντεο, η μλκια είναι ξεκάθαρα του οδηγού της μοτο, δυστυχώς την πλήρωσε με την ζωή του και δυστυχώς κόστισε σοβαρά και σε δύο ακόμα ανθρώπους

Οι πόλεις ανήκουν σε όλους. Και στους πεζούς, και στα ζώα, και στους εποχούμενους. Γι αυτό κι έχουμε κανόνες. Αν κάποιος δεν τους τηρεί, τότε φταίει.

Αν δεν μας αρέσουν τότε τους αλλάζουμε. Αν δεν αλλάζουν και εξακολουθούμε να μην μας αρέσουν τότε μετακομίζουμε στην έρημο.

Αλλιώς, δίκιο έχει ο ισχυρός, όπως στη ζούγκλα.

ggs
28/12/2018, 11:39
Οι πόλεις ανήκουν σε όλους. Και στους πεζούς, και στα ζώα, και στους εποχούμενους. Γι αυτό κι έχουμε κανόνες. Αν κάποιος δεν τους τηρεί, τότε φταίει.

Αν δεν μας αρέσουν τότε τους αλλάζουμε. Αν δεν αλλάζουν και εξακολουθούμε να μην μας αρέσουν τότε μετακομίζουμε στην έρημο.

Αλλιώς, δίκιο έχει ο ισχυρός, όπως στη ζούγκλα.

Ναι, μόνο που για να είσαι πεζός, γιαγιά, παιδί δεν δίνεις εξετάσεις ούτε βγάζεις δίπλωμα ούτε έχεις κανόνες αυστηρούς και ποινές βαριές για να κυκλοφορήσεις.
Οι εποχούμενοι έχουν. Γιατί;
Για να μην γίνουμε ζούγκλα όπως λες. Γιατί ο εποχούμενος έχει ισχυρό "όπλο" και η μλκια του μπορεί να σκοτώσει πολύ κόσμο..

Οπότε, ναι, όποιος εποχούμενος θέλει να την δει Rossi ή Hamilton, υπάρχει και η έρημος...

buckley
28/12/2018, 11:41
Για να έχεις 1sec να αντιδράσεις στα 10 μέτρα πρέπει να πηγαίνεις κάτω από 40km/h. Από αυτή την ταχύτητα και πάνω θέλει πολύ μεγάλες ικανότητες και φυσικά τύχη για να αποφύγεις εμπόδιο στα 10 μέτρα.. Όχι ότι εσύ δεν έχεις και τα δύο :lol:

Ναι, πάντα θα υπάρχει ο απρόσεκτος πεζός, το πιτσιρίκι, ο σκύλος, το ποδήλατο, η γιαγιά κλπ κλπ εμπόδια μέσα σε μια ΠΌΛΗ.
Και σε όλους τους παραπάνω, η πόλη ανήκει πολύ περισσότερο.
Για αυτό, κατά την γνώμη μου, όποιος νομίζει ότι επειδή καβαλάει ένα όχημα μέσα σε μια ΠΌΛΗ , του ανήκει οτιδήποτε έχει άσφαλτο, κάνει μεγάλο λάθος.

Στο συγκεκριμένο βίντεο, η μλκια είναι ξεκάθαρα του οδηγού της μοτο, δυστυχώς την πλήρωσε με την ζωή του και δυστυχώς κόστισε σοβαρά και σε δύο ακόμα ανθρώπους

E χμ ξέρεις χρειάζεται και ένα μηχανάκι ...:bawl:

ggs
28/12/2018, 11:43
E χμ ξέρεις χρειάζεται και ένα μηχανάκι ...:bawl:

Εγώ νομίζω ότι δούλεψε το abs αλλά ντρέπεται να το πει... :lol:

buckley
28/12/2018, 11:47
Εγώ νομίζω ότι δούλεψε το abs αλλά ντρέπεται να το πει... :lol:

Για τώρα μιλάω που έχει μόνο abs (fiesta), αλλά όχι μηχανάκι :tooth:

sniper
28/12/2018, 11:48
Ναι, μόνο που για να είσαι πεζός, γιαγιά, παιδί δεν δίνεις εξετάσεις ούτε βγάζεις δίπλωμα ούτε έχεις κανόνες αυστηρούς και ποινές βαριές για να κυκλοφορήσεις.
. ...

Λάθος. Υπάρχουν κανόνες και ποινές. Αλλά αν η γριά βγει στο μαύρο σκοτάδι με μαύρα και περάσει το δρόμο που δεν έχει φώτα και την καρφώσει μηχανάκι που πάει με 40 γιατί πραγματικά δεν την είδε τ'οτε φταίει το κωλόπαιδο που τρέχει και τη σκότωσε τη γιαγιούλα.

Ή ο γέρος στην Καλλιρόης που ενώ μου πετάχτηκε απο το πουθενά (κι ευτυχώς είμαι κουλός και δεν έχω και γρήγορο μηχανάκι) κι άλλαξε πορεία και γνώμη 3 φορές ο καρι@λης και τελικά σώθηκε γιατί Αλλάχ Ακμπάρ...
Όπως και η κοπελιά που προσπάθησε να περάσει πριν χρόνια την παραλιακή, όχι απο διάβαση αλλά στη μέση του πουθενά και βρήκαν το ένα της πόδι 50μ πιο κάτω πάνω σε ένα μπλακόνι, εκεί έφταιγε ο πλούσιος με την Πόρσε (λες κι αν την είχε κοψει Λάντα θα υπήρχε διαφορά)...

Και δεν υπάρχει τελειωμός...

Υπάρχουν κανόνες. Και μάλιστα είναι και καλοί. Αλλά δεν εφαρμόζονται είτε από τους μεν είτε από τους δε. Καλά, αυτό το αστείο που λέγεται τροχονομική αστυνόμευση κρατάει χρόνια εδώ που είμαστε ακόμα σε επίπεδα Αιγύπτου και Μπαγκλαντές.

BLiTzER
28/12/2018, 11:50
Δεν ήταν 10 μέτρα κυριολεκτικά, αλλά περίπου 2 δευτερόλεπτα αντίδρασης. Πραγματικά οι πεζοί θεωρούν ότι φαίνονται τη νύχτα. ΔΕ φαίνονται. Έχω δει πεζό να τρέχει βραδιάτικα κάθετα στη Συγγρού...

thunder ace
28/12/2018, 12:02
Δεν ήταν 10 μέτρα κυριολεκτικά, αλλά περίπου 2 δευτερόλεπτα αντίδρασης. Πραγματικά οι πεζοί θεωρούν ότι φαίνονται τη νύχτα. ΔΕ φαίνονται. Έχω δει πεζό να τρέχει βραδιάτικα κάθετα στη Συγγρού...
Δεν βολευουν στο τρεξιμο οι γοβες

SONone
28/12/2018, 12:20
τι συζητάτε?

γενικά με ξέρετε. ειμαι υπέρμαχος του "survival of the fittest" και "να αφαιρέσουμε τις προειδοποιητικές πινακίδες και να αφήσουμε το πρόβλημα να λυθεί μονο του" και οτι οσοι δεν έχουν το αίσθημα της αυτοσυντήρησης καλα να πάθουν.
Και πολλες φορες κοιταω πισω τις μαλακιες που εχω κανει και απορώ με την κολοφαρδια μου και ζω ακομα.

είναι κανένας που να πιστεύει οτι ο τυπος που παει με 150-180 στην ιερα οδο πιωμένος δικαβαλος θα πήγαινε σπιτι του σώος? αν δεν έβρισκε τον πεζο θα έπεφτε σε καποιο αυτοκίνητο, κολωνα κτλπ κτλπ και γίνονται άπειρα τέτοια κάθε μερα.
κουβεντιάζουμε λοιπόν γιατι έπεσε σε κάποιον πεζό.
ε ας προσεχε και ο πεζός ο αλλος θα πέθαινε ετσι κιαλιος αν οχι εκει, εκεινη την ημερα σιγουρα καποια στιγμη στο κοντινο μελλον.

STOYBI
28/12/2018, 12:36
Οι πόλεις ανήκουν σε όλους. Και στους πεζούς, και στα ζώα, και στους εποχούμενους. Γι αυτό κι έχουμε κανόνες. Αν κάποιος δεν τους τηρεί, τότε φταίει.

Αν δεν μας αρέσουν τότε τους αλλάζουμε. Αν δεν αλλάζουν και εξακολουθούμε να μην μας αρέσουν τότε μετακομίζουμε στην έρημο.

Αλλιώς, δίκιο έχει ο ισχυρός, όπως στη ζούγκλα.

Στην θεωρια οι κανονες εχουν μεγαλη διαφορα με την πραξη......

( Πχ ποτε δεν καταλαβα γιατι πρεπει παντα να πληρωνω τον ταριφα.... που επεσα απο πισω του και με εστειλε στο νοσοκομειο οταν φρεναρε κοκαλο απο τα 50 κμ... επειδη νομιζε οτι ειδε ενα χερι να του κανει νοημα...)

Ο πεζος (συμφωνα με τους κανονες ) εχει παντα δικιο...

Σε ακραιες καταστασεις θα παρει συνυπευθυνοτητα αλλα μεχρι εκει...!!


Κατα τα αλλα στο συγκεκριμενο θεμα......

Ο τυπος δεν προλαβε να κανει τιποτα.... Τον πηρε τον πεζο μαζι με οσα πηγαινε....

Και πηγαινε με τοσα ωστε η ι. οδος να εχει γινει μονοπατι στο οπτικο του πεδιο ( ουτε μπετονιερα δεν θα εβλεπε οχι πεζο) και δεν νομιζω να το αμφισβητει κανεις μας αυτο....!

sniper
28/12/2018, 12:44
Στην θεωρια οι κανονες εχουν μεγαλη διαφορα με την πραξη......

Σύμφωνοι.


( Πχ ποτε δεν καταλαβα γιατι πρεπει παντα να πληρωνω τον ταριφα.... που επεσα απο πισω του και με εστειλε στο νοσοκομειο οταν φρεναρε κοκαλο απο τα 50 κμ... επειδη νομιζε οτι ειδε ενα χερι να του κανει νοημα...)

Γιατί δεν άφησες τόσο χώρο ωστε να ελιχθείς ή να σταματήσεις.


Ο πεζος (συμφωνα με τους κανονες ) εχει παντα δικιο...

Όχι, αυτό διευκρινίζεται στο δικαστήριο.


Σε ακραιες καταστασεις θα παρει συνυπευθυνοτητα αλλα μεχρι εκει...!!

Όχι.



Κατα τα αλλα στο συγκεκριμενο θεμα......

Ο τυπος δεν προλαβε να κανει τιποτα.... Τον πηρε τον πεζο μαζι με οσα πηγαινε....

Και πηγαινε με τοσα ωστε η ι. οδος να εχει γινει μονοπατι στο οπτικο του πεδιο ( ουτε μπετονιερα δεν θα εβλεπε οχι πεζο) και δεν νομιζω να το αμφισβητει κανεις μας αυτο....!
Σύμφωνοι.

BLiTzER
28/12/2018, 12:49
Ο πεζος (συμφωνα με τους κανονες ) εχει παντα δικιο...

Σε ακραιες καταστασεις θα παρει συνυπευθυνοτητα αλλα μεχρι εκει...!!

Λυπάμαι, αλλά όχι. 6 μήνες φυλάκιση καβάτζωσε στην περίπτωσή μου, και δεν ήταν καθόλου ακραία. Φυσικά έχασε και το αστικό. Αλλά το moto.gr ξέρει πάντα καλύτερα.

STOYBI
28/12/2018, 12:57
Γιατί δεν άφησες τόσο χώρο ωστε να ελιχθείς ή να σταματήσεις.

Μεταξυ μας μιλαμε....Ξερεις πολυ καλα τι εννοω... Και εσυ και εγω και ολοι μας...!

Όχι, αυτό διευκρινίζεται στο δικαστήριο.

Δεν υπαρχει μια... Μα μια αθωοτικη αποφαση για οδηγο... Σε διαβεβαιω...!



ΥΓ...Σε προσωπικη μου εμπειρια με φορτηγακι που βγηκε απο πεζοδρομο ενω κινομουν επι της πετρου ραλλυ...

Τον πληρωσα με δικαστικη αποφαση 100% διοτι τον ειχα ..... Δεξια ...!! ( Λογο πεζοδρομου δεν υπηρχαν πινακιδες σημανσης stop κλπ....

STOYBI
28/12/2018, 13:04
Λυπάμαι, αλλά όχι. 6 μήνες φυλάκιση καβάτζωσε στην περίπτωσή μου, και δεν ήταν καθόλου ακραία. Φυσικά έχασε και το αστικό. Αλλά το moto.gr ξέρει πάντα καλύτερα.

Ποιος την καβατζωσε..?? ( Και εαν ο πεζος....Ο οδηγος τι καβατζωσε...?? )

sniper
28/12/2018, 13:09
ΥΓ...Σε προσωπικη μου εμπειρια με φορτηγακι που βγηκε απο πεζοδρομο ενω κινομουν επι της πετρου ραλλυ...

Τον πληρωσα με δικαστικη αποφαση 100% διοτι τον ειχα ..... Δεξια ...!! ( Λογο πεζοδρομου δεν υπηρχαν πινακιδες σημανσης stop κλπ....

Ξαναλέω γιατί δεν έγινα κατανοητός: Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και τη λύση την δίνουν τα δικαστήρια. Μην με διαβεβαιώνεις, έχω αναγκαστική γνώση του αντικειμένου λίγο παραπάνω.

BLiTzER
28/12/2018, 13:12
Ο πεζός, φυσικά. Ο οδηγός, εγώ, δεν ήταν ποτέ κατηγορούμενος για κάτι. Τα λεφτά του πεζού θα καβατζώσει μόνο, ίσως, κάποτε.

basilis_k6
28/12/2018, 13:14
Περναω καθε μερα τετοια ωρα απο εκει. Η ορατοτητα ειναι 150 μετρα και μια μηχανη ακουγετε απο 500 μετρα. Πραγματικα δεν γινετε να σκοτωθείς εκει, απορώ πως το καταφεραν.

BLiTzER
28/12/2018, 13:16
Ένας βλάκας τη γλιτώνει. Δύο μαζί είναι too much. :lol:

Bowleno
28/12/2018, 13:17
Εγώ δε σχολίασα καν την ευθύνη του μοτοσικλετιστή, η οποία είναι, προφανώς, μεγάλη. Αλλά μάλλον δε σας έχει τύχει ποτέ να βλέπετε ξαφνικά στα 10 μέτρα έναν μαλάκα με μαύρα να κινείται, στη μέση της παραλιακής, γιατί, όπως ίσως γνωρίζετε, οι πεζοί δε φωσφορίζουν στο σκοτάδι.

.

Μου έχει τύχει. Πολλάκις κιόλας και με αμάξι και με μηχανή . Αλλά Πάντα παω με ταχύτητα τέτοια που και ελιγμούς και να σταματήσω (αν δεν γίνεται αλλιώς) προλαβαίνω να κάνω. Το μόνο που φοβάμαι; μην με πάρει παραμάζωμα ο πίσω ερχόμενος.... Όσοι την έχετε/έχουν δει ρόσι εντός των τειχών καλό θα ήταν να επανεξετάσουν.... ;)

sniper
28/12/2018, 13:19
Μου έχει τύχει. Πολλάκις κιόλας και με αμάξι και με μηχανή . Αλλά Πάντα παω με ταχύτητα τέτοια που και ελιγμούς και να σταματήσω (αν δεν γίνεται αλλιώς) προλαβαίνω να κάνω. Το μόνο που φοβάμαι; μην με πάρει παραμάζωμα ο πίσω ερχόμενος.... Όσοι την έχετε/έχουν δει ρόσι εντός των τειχών καλό θα ήταν να επανεξετάσουν.... ;)

Ή να μάθουν να φρενάρουν με την ταχύτητα που πηγαίνουν, με ABS ή χωρίς :tooth:

STOYBI
28/12/2018, 13:20
Ο πεζός, φυσικά. Ο οδηγός, εγώ, δεν ήταν ποτέ κατηγορούμενος για κάτι. Τα λεφτά του πεζού θα καβατζώσει μόνο, ίσως, κάποτε.

Το μοτο gr η μιλαει η ....

Σορρυ κι ολας δεν ξερω ποια ιδιαιτεροτητα εχει η περιπτωση σου και δεν ησουν καν κατηγορουμενος...

Σαν οδηγος .....Τον εαυτο σου τον ιδιο να χτυπησεις πεζο... Πας κατηγορουμενος αυταπαγγελτο....!!!

katsar
28/12/2018, 13:21
Ο τύπος ρε παιδιά πήγε και έπεσε καρφί απάνω του,ούτε προσπάθεια ελιγμού ούτε φρενάρισμα και δεν τον χτύπησε γιατί κατέβηκε απότομα στον δρόμο(μου έχει τύχει),είχε κάνει ήδη κάμποσα βήματα προς το απέναντι πεζοδρόμιο και δεν μοιάζει και σκοτεινός δρόμος.Δεν τον είδε καν τον πεζό.Δολοφόνος.

BLiTzER
28/12/2018, 13:23
Δεν τον χτύπησα. Έκανα ελιγμό τελευταία στιγμή (πέρασε τον μισό δρόμο και μετά έκανε αναστροφή προς εμένα), χτύπησα εγώ περισσότερο για να τον γλιτώσω. Και μετά τον κυνήγησα δικαστικώς.

Ούτε καν "συγγνώμη" δε ζήτησε.

Bowleno
28/12/2018, 13:27
Περναω καθε μερα τετοια ωρα απο εκει. Η ορατοτητα ειναι 150 μετρα και μια μηχανη ακουγετε απο 500 μετρα. Πραγματικα δεν γινετε να σκοτωθείς εκει, απορώ πως το καταφεραν.

Ναι, ε; επειδή έμενα στην περιοχή πάνω από 20 χρόνια, αν πας στην συμβολή ιεράς και Θηβών, λίγο πριν βγεις στην Θηβών έχει ένα εκκλησάκι στο διάζωμα, μάντεψε.... Έχουν γίνει αρκετά ατυχήματα εκεί....

sniper
28/12/2018, 13:29
Ναι, ε; επειδή έμενα στην περιοχή πάνω από 20 χρόνια, αν πας στην συμβολή ιεράς και Θηβών, λίγο πριν βγεις στην Θηβών έχει ένα εκκλησάκι στο διάζωμα, μάντεψε.... Έχουν γίνει αρκετά ατυχήματα εκεί....

Δεν υπάρχει δρομος στην Αθήνα με 150μ ορατότητα. Εκτός αν πετάς ελικόπτερο.

Αν πας τέζα μέσα εδώ θα ξαπλώσεις κάποια στιγμή. Νόμος.

BLiTzER
28/12/2018, 13:33
Συγγρού, Π. Ράλλη ψηλά, to name a few. :p Πάνω από 500μ. ορατότητα εύκολα.

buckley
28/12/2018, 13:41
Συγγρού, Π. Ράλλη ψηλά, to name a few. :p Πάνω από 500μ. ορατότητα εύκολα.

μμμ εεε https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=155969&p=2972239&viewfull=1#post2972239 :bawl:

sniper
28/12/2018, 13:50
Συγγρού, Π. Ράλλη ψηλά, to name a few. :p Πάνω από 500μ. ορατότητα εύκολα.

O ανθρώπινος εγκέφαλος μπορεί να επεξεργαστεί τα περιμετρικά δεδομένα μέχρι ταχύτητα γρήγορου περπατήματος. Από εκεί και πέρα τα 500μ ορατότητα τα έχεις όταν κλέινουν τον δρόμο για την παρέλαση. Πριν ξεκινήσει.

MAIK72
28/12/2018, 14:12
Συγνώμη αλλά στην 2η περίπτωση γιατί κανένας δεν αναφέρει ότι ο πεζός πολύ πιθανόν μιλάει στο κινητό?? Αυτό βλέπω. Εντελώς αποππορσανατολισμένος λοιπόν από την σοβαρή κουβέντα που είχε ,κάνει τον και τον φοβερό ελιγμό διαφυγής για το μηχανάκι που άκουσε ή είδε με την ακρη του ματιού του ,με άλμα προς τα εμπρός! Χωρίς να αναιρώ το μέγα σφάλμα του οδηγού που διατήρησε σταθερή ταχύτητα συγκρουσης μέχρι τέλους σαν ελιγμό αποφυγής της σύγκρουσης. Αυτό σίγουρα ισχύει αν δεν έχει κολλήσει το γκάζι και δεν έχουν σπάσει τα φρένα. Οπως και να χει μόνο συλλυπητήρια μπορώ να πω και καλή ανάρρωση στον τραυματία.

atom_smasher
28/12/2018, 14:50
Κρίμα. Κωμικοτραγικά, κλασσικά Αιγάλεω.

basilis_k6
28/12/2018, 15:23
Ναι, ε; επειδή έμενα στην περιοχή πάνω από 20 χρόνια, αν πας στην συμβολή ιεράς και Θηβών, λίγο πριν βγεις στην Θηβών έχει ένα εκκλησάκι στο διάζωμα, μάντεψε.... Έχουν γίνει αρκετά ατυχήματα εκεί....

πολλα έχει δεν ειναι εκει το θέμα. την ωρα που εγινε τα μηχανάκια ακουγονται απο το ποτάμι και κυριολεκτικά βλέπεις τα σταματημένα στο φαναρι πισω απο την γεφυρα. δεν υπαρχουν καν παρκαρισμένα τετοια ώρα και η κίνηση ειναι μηδαμινη.


Δεν υπάρχει δρομος στην Αθήνα με 150μ ορατότητα. Εκτός αν πετάς ελικόπτερο.

Αν πας τέζα μέσα εδώ θα ξαπλώσεις κάποια στιγμή. Νόμος.

402421

basilis_k6
28/12/2018, 15:26
https://www.google.gr/maps/@37.9906281,23.6853302,3a,75y,107.63h,89.48t/data=!3m6!1e1!3m4!1s-Zkh2DK7nCPcc3fGC80XSQ!2e0!7i13312!8i6656

δεν μπορω να ανεβάσω φωτο για καποιο λογο. το ατυχημα έγινε ακριβως εξω απο το μαγαζι που λεει dewalt. αν σταθεις εκει 2πμ βλέπεις πολύ πανω απο 150 μέτρα και ακους επισης.

βλέποντας το βιντεο πιστευω οτι εγινε το εξης:
ο τυπος ειναι λιωμα και οδηγαει. βλεπει τον πεζο και συνεχιζει πιστευοντας οτι δεν θα περασει. ο πεζος περναει και ειναι λίγο στα @@ του οπότε απλα κάνει ενα γρηγορο βημα (φαινετε στο βιντεο) για να περάσει πίσω του η μηχανη. η μηχανή πηγαινε αρχικα να περασει μπροστα του και μάλλον πηγε ελαφρως δεξια ακριβως την στιγμη που ο πεζος έκανε το βηματισμο σκεπτόμενος οτι θα περάσει πρωτος. ο τυπος στη μηχανη ειναι μια φάση πισω λογω ποτου και βρέθηκαν ακριβως στην ιδια πορεια.

zopas
28/12/2018, 16:26
Στο βιντεο στην κορινθο φταει ο οδηγος του παπιου, αντιθετη λωριδα ταπα τελειως απρόσεχτος, στην ιερα οδο εννοείται ότι και ο πεζος επρεπε να ελεγξει για το δικο του καλο αλλα 2 τα ξημερώματα, στο σκοταδι δεν τρεχεις με 150+ σε μια οδο με οριο τα 70(?)...κατ' αρχην εκει στον τοπο του ατυχήματος υπαρχουν νυχτερινα μαγαζια...δυστυχως αν δεν εχανε τη ζωη του από τη συγκρουση με τον ανθρωπο πιθανως θα την εχανε με κανα τρακο με κανα μεθυσμενο….κουραγιο στους δικους του και προσοχή στο αλκοολ: αυξανει την αυτοπεποιθηση και μειωνει τα αντανακλαστικα…

Εκεινο που που μου εχει δωσει καποια πειρα( γιατι και εγω βλακείες κανω) είναι ότι όταν οδηγούμε το βλεμμα και οι αισθήσεις μας μας λειτουργουν σαν ρανταρ περιφερειακα ελέγχοντας κινησεις και επισης προβλεπουμε 3 αμαξια μπροστα...οσοι πανε ταπα με το βλεμμα μονο μπροστα, αδιαφορώντας στο τι γινεται γυρω τους, φταινε δεν φταινε, θα το πληρωσουν...

MAIK72
28/12/2018, 16:58
η μηχανή πηγαινε αρχικα να περασει μπροστα του και μάλλον πηγε ελαφρως δεξια ακριβως την στιγμη που ο πεζος έκανε το βηματισμο σκεπτόμενος οτι θα περάσει πρωτος. ο τυπος στη μηχανη ειναι μια φάση πισω λογω ποτου και βρέθηκαν ακριβως στην ιδια πορεια.

Απλά σημειώνω τα λάθη χωρίς να διαφωνώ.Μπροστά και πρώτος σε παρόμοια κατάσταση με πεζό ποτέ! . Η έσχατη λύση από πίσω. Αλλά εδώ τι να λέμε όταν όλα και όλοι ήταν λάθος. Ακόμα κι αν δω στο πεζοδρόμιο κάποιον να περπατάει περίεργα ή να παραπατάει πατάω κόρνα, Μερικοί είναι εντελώς στην κοσμάρα τους.

AUFGEBRACHT
28/12/2018, 17:46
Μερικές λεπτομέρειες σχετικά με το ατύχημα στην Κόρινθο, ελέω εντοπιότητας... Καταρχάς, όπως είναι πασιφανές, ο δικυκλιστής έχει πάρει φόρα, έχει πατήσει διπλές-τριπλές-τετραπλές διαχωριστικές γραμμές και προσπερνάει. Το συγκεκριμένο σημείο πάντα έχει κίνηση και δεν θα έλεγα ότι προσφέρεται για διήθηση και προσπεράσεις, ίσα-ίσα που επειδή εκεί υπάρχει η Δ.Ο.Υ. και 2 βενζινάδικα το ένα δίπλα στο άλλο, προσωπικά όποτε περνάω μειώνω και ταχύτητα... Το παπί είδατε σε τι κατάσταση ήταν, κινητό χρέπι θα το χαρακτήριζα, εμφανισιακά τουλάχιστο όποτε το έβλεπα μου έδινε την εντύπωση πως ήταν ασυντήρητο.

Ερχόμαστε τώρα στο μπάρμπα με το Opel, γνωστή φυσιογνωμία της περιοχής... τα έχει τα χρονάκια του (εξ' ου και η γενναία δόση μπογιάς στα μαλλιά και στο μύστακα), δεν ξέρω ακριβώς πόσο είναι, αλλά πιθανώς να εμπίπτει στην κατηγορία "επανεξέταση ικανότητας". Αντανακλαστικά μειωμένα, είναι κι η ρημάδα η στιγμή, αντί να φύγει κοκκαλώνει. Επειδή γνωρίζω είπα την περιοχή και βάζω καύσιμα στο βενζινάδικο που έγινε το ατύχημα, αν δείτε προσεκτικά το βίντεο, θα δείτε σήμανση απαγορεύεται η είσοδος. Το συγκεκριμένο σημείο που βγαίνει ο μπάρμπας με το Vectra είναι μόνο σημείο ΕΙΣΟΔΟΥ στο βενζινάδικο για ανεφοδιασμό, 5 μέτρα παρακάτω έχει σημείο από το οποίο φεύγουν τα οχήματα μετά τον ανεφοδιασμό τους, ο μπαρμπα-Χαράλαμπος όμως προτιμά να βγει από εκεί που μπαίνουν κανονικά, για να κερδίσει 5 μέτρα...

Να έρθω και στον τοπικό "δημοσιογράφο", οποίος σε ΟΛΑ τα ρεπορτάζ που έχουν να κάνουν με ατύχημα-δυστύχημα έχει το ίδιο στυλ και ξεκινά το ρεπορτάζ με κραυγές του στυλ "πωωωωω, τι έγινε εδώ πέρα ρε φίλε"... Φτάνει εποχούμενος συνεπιβάτης με KLE, του οποίου ο οδηγός κυκλοφορεί χειμώνα καλοκαίρι με το ίδιο παντελόνι παραλλαγή από το στρατό κι εννοείται πάντα ακράνωτος…

leftos
28/12/2018, 18:29
Αυτο ακριβως που γραφετε απο πανω.
Σιγουρα το μηχανακι φταιει και είναι και το πίο ευάλωτο και έπρεπε να είναι υποψιασμένο για την όλη κατάσταση. Αλλα μεριδιο εχει και το αυτοκινητο που οπως λεει απο πανω δεν επρεπε να βγει απο εκει και πιθανον υπαρχει διπλη διαχωριστικη και απαγορευεται να περασει και απεναντι.
Και για μενα επειδη ολοι εχουμε τυχει με μηχανακι να βρεθουμε σε αναλογη κατασταση εχει μεριδιο ευθύνης και ο οδηγός του ιχ που σταματάει και δίνει στο opel ελεύθερο να περάσει.
Αυτο για μένα είναι εγκληματικό εγω όταν οδηγό αυτοκίνητο δεν αφήνω ούτε πεζό να περάσει ανάμεσα απο αυτοκινητα αν θέλει κάποιος να βγεί περάσει ( αυτοκίνητο μηχανάκι πεζός ) ας πάει εκεί που επιτρέπεται αυτό το όπου λάχει πρέπει κάποια στιγμή να εξαλειφθεί.
Το να κάνεις 100 μέτρα για να βγείς εκει που δέν διατρέχεις κίνδυνο και επιτρέπεται δεν βλάπτει. Αυτό είναι για όλους μας μια σκέψη.

lleonidas
28/12/2018, 23:31
Μιλώντας για τροχαία, διάβασα προ ολίγου και αυτό (https://www.iefimerida.gr/news/468412/kyparissia-treis-nekroi-se-trohaio-arpaxan-kopela-roma-kai-toys-katadioke-syggenis-tis) το οποίο ακούγεται σαν σενάριο από ταινία...Ρομά άρπαξαν μια κοπέλα στην Κυπαρισσία , ξεκίνησε καταδίωξη αυτοκινήτων και το αποτέλεσμα ήταν 3 νεκροί και 2 σοβαρά τραυματισμένοι.

katsar
29/12/2018, 00:42
Ηλεια παουερ.Αντε τωρα εσυ να βρεθεις στον δρομο τους.

mia_zoi_kawa
29/12/2018, 17:22
Είναι να μην σου τύχει....

tzimidis
30/12/2018, 21:15
Όπως και η κοπελιά που προσπάθησε να περάσει πριν χρόνια την παραλιακή, όχι απο διάβαση αλλά στη μέση του πουθενά και βρήκαν το ένα της πόδι 50μ πιο κάτω πάνω σε ένα μπλακόνι, εκεί έφταιγε ο πλούσιος με την Πόρσε (λες κι αν την είχε κοψει Λάντα θα υπήρχε διαφορά)..

Eisai lathos.
akyro to paradeigma.
sto sygkekrimeno gegonos, to podi tis brethike 50m makria, alla kai se mpalkoni 3ou i 4ou orofou.
apo ekei krine me posa pigaine to palikari.
fygadeytike sto eksoteriko gia liga xronia, kai molis gyrise ellanta, TO KSANAEKANE .


Pare kai ena apospasma apo tis eidiseis tis epoxis


.Επίσης για αλλαγή λωρίδας κυκλοφορίας χωρίς χρήση φλας δόθηκαν 61 κλήσεις, για μη παραχώρηση προτεραιότητας σε πεζούς που περνάνε από διάβαση 14 κλήσεις, 38 κλήσεις για παράνομες σταθμεύσεις σε χώρους που έχουν σημανθεί για τη στάθμευση ατόμων με ειδικές ανάγκες, ενώ 62 οδηγοί πιάστηκαν μεθυσμένοι. Μεταξύ αυτών ήταν και ο Ιωάννης Μπράβος - Παπαδημητρίου,που πέρσι, οδηγώντας επίσης σε κατάσταση μέθης και με υπερβολική ταχύτητα μια "Πόρσε", είχε σκοτώσει και εγκαταλείψει μια 36χρονη γυναίκα στη λεωφόρο Ποσειδώνος.

Το Αυτόφωρο Μονομελές Πλημμελειοδικείο της Αθήνας του επέβαλε ποινή 4μηνης φυλάκισης (με δικαίωμα έφεσης ή εξαγοράς προς 1.500 δρχ. τη μέρα), χρηματική ποινή 100.000 δρχ. και αφαίρεση της άδειας οδήγησης για τρεις μήνες. Σε βάρος του εκκρεμεί η δίκη για το θανατηφόρο τροχαίο ατύχημα και την εγκατάλειψη του θύματος.

Μετά την καταδίκη του άσκησε έφεση και αφέθηκε ελεύθερος.