PDA

View Full Version : Πουλμουριδης Α κατηγοριας



faithless
15/01/2019, 13:43
Ποια μοτοσυκλετα ειναι η στανταρ μοτοσυκλετα του πουλμουριδη?

Panos76
15/01/2019, 13:46
Λογικά τα σκήπτρα πρέπει να κατέχει η bmw.

buckley
15/01/2019, 13:46
Κάτσε φίλος ακόμα δεν βάλαμε τις αγάπες...

faithless
15/01/2019, 14:01
Κάτσε φίλος ακόμα δεν βάλαμε τις αγάπες...
Χαχαχα εχει ψωμι το θεμα ομως δε μπορεις να πεις

faithless
15/01/2019, 14:02
Πιστευω TDM 900 pitbull iphone και μουσι ειναι αυτη τη στιγμη top.Βεβαια συμπεφτει και στη κατηγορια Καγκουριδης.

ptc
15/01/2019, 14:03
T-Max

lleonidas
15/01/2019, 14:09
Πιστευω TDM 900 pitbull iphone και μουσι ειναι αυτη τη στιγμη top

Αυτό είναι καγκουριλίκι, όχι πουλ-μουρ... υπάρχει μια λεπτή διαχωριστική γραμμή :D
Πουλ-μουρίδης και μάλιστα Α' κατηγορίας, όπως αναφέρεις στον τίτλo, με παραπέμπει κυρίως σε 1200 GS!

MAIK72
15/01/2019, 14:12
Ποια μοτοσυκλετα ειναι η στανταρ μοτοσυκλετα του πουλμουριδη?

:moutza: https://www.google.com/search?ei=wtk9XNTjOsuVkwWiqKzoDw&q=%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%BC%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B9%CE%B4%CE%B7%CF%82&oq=%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%BC%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B9%CE%B4%CE%B7%CF%82&gs_l=psy-ab.3...7585.7585..8395...0.0..0.196.196.0j1......0....1..gws-wiz.FQkI3wUasaY

Χαρχάλεi 1200cc που έπιανε 2 άμαξια για παρκιν,με μουσάκι τριγωνικό ,κοκκινοτρίχης ,πουράκι davidoff για να παει για καφέ στον πεζόδρομο Χαλανδρίου.Νομίζω ήταν και γνωστός.Ακόμα να το ξεπεράσω:cry:

faithless
15/01/2019, 14:14
Αυτό είναι καγκουριλίκι, όχι πουλ-μουρ... υπάρχει μια λεπτή διαχωριστική γραμμή :D
Πουλ-μουρίδης και μάλιστα Α' κατηγορίας, όπως αναφέρεις στον τίτλo, με παραπέμπει κυρίως σε 1200 GS!

Χαχαχαχα.Δλδ δεν ειναι πουλμουριδης αυτος με το tiger?

ΤάκηςΜπ
15/01/2019, 14:28
"εγώ έχω το x 62άρι όλο uma φιλαράκι" :lol:

MG-KTiNoS
15/01/2019, 14:37
Με τη σειρά που στα γράφω...

Χάρλει (μακράν)

(καλά ρε που ζείτε...??? Άκου ΤΔΜ)

pipe_smoker
15/01/2019, 14:47
Οι Χαρλεάδες νομίζω ανήκουν περισσότερο στην κατηγορία του ποζερά, παρά του πουλμουρίδη.
Ο πουλμουρίδης βγάζει μια πιο αριστοκρατική αηδία. "Δείτε το πορτοφόλι μου" ξερω γω ναούμε ασούμε. Εκεί ταιριάζει πΧιότερο η μπεμβέ.
Ο ποζεράς είναι άλλη φτιασά. Είναι περισσότερο στο "Είμαι ωραίος κι άνετος κι οι κλανιές μου μυρίζουν σεβεντίλα".

Ακόμα πιο λεπτή η γραμμή ανάμεσα σε αυτούς τους δύο απ'ό,τι στον πουλμουρ και στον κάγκουρα.

Δεν παίζουμε με αυτά τα πράγματα. Πρέπει να γίνει σωστή κοινωνιολογική μελέτη:lol:

MG-KTiNoS
15/01/2019, 15:09
Οι Χαρλεάδες νομίζω ανήκουν περισσότερο στην κατηγορία του ποζερά, παρά του πουλμουρίδη.
Ο πουλμουρίδης βγάζει μια πιο αριστοκρατική αηδία. "Δείτε το πορτοφόλι μου" ξερω γω ναούμε ασούμε. Εκεί ταιριάζει πΧιότερο η μπεμβέ.
Ο ποζεράς είναι άλλη φτιασά. Είναι περισσότερο στο "Είμαι ωραίος κι άνετος κι οι κλανιές μου μυρίζουν σεβεντίλα".

Ακόμα πιο λεπτή η γραμμή ανάμεσα σε αυτούς τους δύο απ'ό,τι στον πουλμουρ και στον κάγκουρα.

Δεν παίζουμε με αυτά τα πράγματα. Πρέπει να γίνει σωστή κοινωνιολογική μελέτη:lol:

402961

53000 e
Τι δεν καταλαβαίνεις νέε μου?

pipe_smoker
15/01/2019, 15:12
402961

53000 e
Τι δεν καταλαβαίνεις νέε μου?

Για πουλμουρίδηδες μιλάμε ρε Νικολή μου, όχι για Βαρδινογιανναίους:lol:

Έχεις δει πολλούς να κυκλοφορούν με τέτοια χάρλει στην Ελλάδα?

maniatiakos
15/01/2019, 15:18
Kάτοχοι Ducati Diavel, V-Max κλπ...

Τα Χάρλεϋ, ανεξήγητα, κάποιοι τα μισούν πολύ.
Οι άνθρωποι δεν ασχολούνται με όλους τους υπόλοιπους και άσε που τις περισσότερες φορές ξέρουν να λύνουν και 2 βίδες παραπάνω από το μέσο Έλληνα, δήθεν, biker των φόρουμ.

katsar
15/01/2019, 15:22
Τύποι με μαύρο Ζ 750-1000 καφετεριάκιδες με ωραίο γκομενάκι συνήθως από πίσω να καμαρώνει για το εργαλείο του γκόμενου( το δίτροχο),που βλέπουν στροφή και τους πιάνει κρυος ιδρώτας ενώ η μεγαλύτερη απόσταση είναι κανα μπάνιο το καλοκαίρι.Το Ζ μπιμπελό πεντακάθαρο με πολλά aftermarket ,μαιμου Akrap ή άλλη carbon look των 200ε να ακούγεται άγριο , φυσικά πάντα χωρίς κράνος.
Οποιαδήποτε ομοιότητα με πρόσωπα και καταστάσεις είναι συμπτωματική. :D

Καλά Α κατηγορίας δεν τους λες κιόλας αλλά αυτό μου ηρθε στο μυαλό.

MG-KTiNoS
15/01/2019, 15:22
Για πουλμουρίδηδες μιλάμε ρε Νικολή μου, όχι για Βαρδινογιανναίους:lol:

Έχεις δει πολλούς να κυκλοφορούν με τέτοια χάρλει στην Ελλάδα?

Είναι καιρός που δεν πας Γλυφάδα ε?

Jimmu
15/01/2019, 15:22
ΧαρΗarley δαγκωτό(όσο πιο μεγάλη κι ακριβή τόσο πιο καλά...).Bάσει του ορισμού του πουλ μουρ δλδ: https://www.slang.gr/lemma/14468-poul-mour-tza-fra
Τα bmw εντάξει, ίσως σε κάποιες περιστάσεις έχουν αυτό που λέμε -και- πρακτική εφαρμογή (πέραν του πουλ μουρ).

pipe_smoker
15/01/2019, 15:28
Είναι καιρός που δεν πας Γλυφάδα ε?

Κι όμως επειδή πάω Γλυφάδα, οι περισσότεροι που βλέπω με χάρλει είναι οι κλασικοί ποζεροτύποι με τις iron που πουλάνε badassιλίκι.
Όπως και οι τύποι με τα 1200GS πουλμουρίδηδες.

Χάρλει σαν αυτή που έβαλες έχω δει, αλλά όχι και πολλές.

sniper
15/01/2019, 15:42
Kάτοχοι Ducati Diavel, V-Max κλπ...

Τα Χάρλεϋ, ανεξήγητα, κάποιοι τα μισούν πολύ.
Οι άνθρωποι δεν ασχολούνται με όλους τους υπόλοιπους και άσε που τις περισσότερες φορές ξέρουν να λύνουν και 2 βίδες παραπάνω από το μέσο Έλληνα, δήθεν, biker των φόρουμ.

Αν δεν δουλεύουν σε συνεργείο της Χάρλευ, δεν λύνουν βίδες αλλά τις μαζεύουν.

Πουλμούρηδες είναι οι καφερεϊσιδιάρηδες και αυτοί με τα αναπαλαιωμένα σαράβαλα. (Οχι ρε ΜΠάκλη, εσύ έχεις αγάπες λέμε)

karellen
15/01/2019, 15:44
Πουλ μουρ και ποζεριά το ίδιο πράμα είναι ρε παίδες.

bulmont
15/01/2019, 15:44
....και αυτοί με τα αναπαλαιωμένα σαράβαλα. (Οχι ρε ΜΠάκλη, εσύ έχεις αγάπες λέμε)















τα κυτεί αίμα.................

SONone
15/01/2019, 15:46
καθε λογης κουστουματος μεγαλοσκουτερατος και κρυφο 1200gs για τα ταξιδια αθηνα-λαυριο πχ.

telegonos
15/01/2019, 15:46
άσε που τις περισσότερες φορές ξέρουν να λύνουν και 2 βίδες

Ότι χρειάζεται πολύ, αναπτύσεται...

MAIK72
15/01/2019, 15:47
Οι Χαρλεάδες νομίζω ανήκουν περισσότερο στην κατηγορία του ποζερά, παρά του πουλμουρίδη.
Ο πουλμουρίδης βγάζει μια πιο αριστοκρατική αηδία. "Δείτε το πορτοφόλι μου" ξερω γω ναούμε ασούμε. Εκεί ταιριάζει πΧιότερο η μπεμβέ.
Ο ποζεράς είναι άλλη φτιασά. Είναι περισσότερο στο "Είμαι ωραίος κι άνετος κι οι κλανιές μου μυρίζουν σεβεντίλα".

Ακόμα πιο λεπτή η γραμμή ανάμεσα σε αυτούς τους δύο απ'ό,τι στον πουλμουρ και στον κάγκουρα.

Δεν παίζουμε με αυτά τα πράγματα. Πρέπει να γίνει σωστή κοινωνιολογική μελέτη:lol:

Οχι δεν παίζουμε και επιτέλους μπορώ να πω με κάποια ασφάλεια ότι έχω μία ξεκάθαρη εικόνα για το τι ακριβώς ήταν αυτό που αντίκρυσα .Είδα έναν πρώην και δηθεν ποζερά απο γεννησιμιού του (αν ήταν ο γνωστός που ήξερα με το kle το ρημάδι) που η μόνη του φιλοδοξία ήταν να γίνει πουλμουρίδης. Το αποτελέσμα ήταν όντως αριστοκρακτικά εμμετικό. :yuck: Ούτε badass ούτε ωράιος ούτε πόζα όυτε τίποτα. Μόνο κακογουστιά :p

Νομίζω φορούσε και το ανάλογο δερμάτινο μπουφανάκι ή κάποιο ένδυμα με κροσάκια . Δεν θυμάμαι καλά:bawl:

buckley
15/01/2019, 15:55
τα κυτεί αίμα.................

Μπα ο Μπάκλης δεν τα βγάζει έξω οπότε δεν τον νοιάζει :bawl:

faithless
15/01/2019, 16:27
Τύποι με μαύρο Ζ 750-1000 καφετεριάκιδες με ωραίο γκομενάκι συνήθως από πίσω να καμαρώνει για το εργαλείο του γκόμενου( το δίτροχο),που βλέπουν στροφή και τους πιάνει κρυος ιδρώτας ενώ η μεγαλύτερη απόσταση είναι κανα μπάνιο το καλοκαίρι.Το Ζ μπιμπελό πεντακάθαρο με πολλά aftermarket ,μαιμου Akrap ή άλλη carbon look των 200ε να ακούγεται άγριο , φυσικά πάντα χωρίς κράνος.
Οποιαδήποτε ομοιότητα με πρόσωπα και καταστάσεις είναι συμπτωματική. :D

Καλά Α κατηγορίας δεν τους λες κιόλας αλλά αυτό μου ηρθε στο μυαλό.

+1000

Sapadak
15/01/2019, 16:39
Αυτά που πετσοκόβουν για να τα κάνουν καφερεΗσερ, σκαρμπλερ και σουΠαμουΠες

sniper
15/01/2019, 16:40
Αυτά που πετσοκόβουν για να τα κάνουν καφερεΗσερ, σκαρμπλερ και σουΠαμουΠες

Μίλησα.

Sapadak
15/01/2019, 16:41
Μίλησα.

Πρόσθεσα και σκραμπλερ :lol:

faithless
15/01/2019, 16:51
Ξεχασαμε τον στανταρ πουλμουριδη με το μπεβερλυ ρε παιδια χωρις κρανος με γυαλικο παντα και το μπουφαν το ιταλικο

BLiTzER
15/01/2019, 16:53
Σκούτερ άνω των 10 χιλιάρικων για τους κουλούς, μπεμβέ/ντουκάτι megaonoff για τους ελαφρώς λιγότερο κουλούς.

/closethread

ptc
15/01/2019, 16:54
Αν δεν δουλεύουν σε συνεργείο της Χάρλευ, δεν λύνουν βίδες αλλά τις μαζεύουν.

Πουλμούρηδες είναι οι καφερεϊσιδιάρηδες και αυτοί με τα αναπαλαιωμένα σαράβαλα. (Οχι ρε ΜΠάκλη, εσύ έχεις αγάπες λέμε)

Γνώρισα τις προάλλες τύπο στο άσχετο, μιλούσαμε για μια πρόταση επαγγελματική. Δε μου έκανε σε τίποτα για μοτοσικλετιστής, ούτε κράνος κουβαλούσε. Πάμε μετά έξω και τον βλέπω να καβαλάει ένα φραπέ. Του λέω ωραίο το έκανες και ιδιαίτερη επιλογή (ήταν Κ100). Μου λέει τι εννοείς; Για το μοντέλο λέω. Α, μου λέει, ούτε ξέρω τι είναι. Είδα ένα στο ινσταγκραμ που μου άρεσε, το έδειξα στο καστομάδικο και τους ζήτησα ένα τέτοιο ίδιο. :facepalm:

noodles
15/01/2019, 17:03
υπαρχουν πολλοι, αναλογα την ηλικια/περιοχη/στεκια κτλ :lol:

οι κατοχοι crypton x ειναι οι πιο γνωστοι (αυτο δεν εχει οριο ηλικιας υπαρχει πληθωρα ηλικιων)
κατοχος ss συνηθως gsxr (τεινουν να εξαφανιστουν)
κατοχος z750 (σε καθε in cafe υπαρχει τουλαχιστον ενας)
κατοχος lc4 (απο τα λιγα που κυκλοφορουνε ακομα, οχι για πολυ βεβαια :p)
κατοχος tdm
κατοχος tiger
κατοχος gs1200

rainmike
15/01/2019, 17:11
Ποια μοτοσυκλετα ειναι η στανταρ μοτοσυκλετα του πουλμουριδη?

Δεν υπάρχει η μοτοσικλέτα του πουλμουρίδη υπάρχει Ο πουλμουρίδης,η πέτρα ποτέ δε φταίει:)
αααααα οι μαυρες είνια οι πιο πουστικες:lol:

katsar
15/01/2019, 17:26
Εγώ διαφωνώ,ΠΟΥΛας ΜΟΥΡη δηλαδή με σκούτερ;;Δεν παει να είναι και 800cc,μα μούρη και εφφελίκι με το σκουτερ?!Κοιτάχτε με ,καβαλάω...beverly;;!;!;Εμείς αυτούς με τα μεγάλα σκουτερ της εποχής τους κοροιδεύαμε ρε φίλε. O tempora,o mores!

MG-KTiNoS
15/01/2019, 17:37
Τα Χάρλεϋ, ανεξήγητα, κάποιοι τα μισούν πολύ.
Οι άνθρωποι δεν ασχολούνται με όλους τους υπόλοιπους και άσε που τις περισσότερες φορές ξέρουν να λύνουν και 2 βίδες παραπάνω από το μέσο Έλληνα, δήθεν, biker των φόρουμ.

Γιατί ασχολούνται οι υπόλοιποι μαζί τους? :cool:
Εμείς δήθεν μπάικερς των φόρουμ είμαστε οπότε έχουμε τα δικά μας προβλήματα.
Ειδικά εγώ είμαι και μοτοτζιπολόγος. :cool:

ΑΝ ήμουν στις ΗΠΑ ή στον Καναδά θα το σκεφτόμουν
Εδώ δεν βλέπω το νόημα άσε που Καρναβάλι έχουμε στην Πάτρα
και είναι βαρετό να μασκαρεύεσαι κάθε Σάββατο.
:lol:

υγ
Αυτό πάντως που παρατηρώ είναι ότι ΟΛΟΙ
έχουν στιπτιζούδες φίλες στο ΦΒ
Αυτό ρε γαμώτο το ζηλεύω.
Εγώ κάτι αριστερές τρελάρες έχω μόνο
που μόλις πω καμιά μλκια με λέμε σεκστιτή επιτόπου να ουμ...
Μλκια φίλε !

Vice
15/01/2019, 17:55
Ανεξαρτήτως μηχανής/σκουτερ, αυτοί που φοράνε ακριβό δερμάτινο μπουφάν, χωρίς κράνος για να φαίνονται.

stefanos
15/01/2019, 19:30
tdm
beverly
nexus
Τα βασικότερα αξεσουάρ πουλμουρ.

Οι harley δεν έχουν μούρη στην Ελλάδα οπότε τι να πουλήσει ο κάτοχος.
Οι BMW έχουν μια μούρη που προσπαθεί να υιοθετήσει ο κάτοχος μετά την αγορά της αλλά δεν του βγαίνει ακόμα για να την πουλήσει.
Οι υπολειπόμενοι δεν ανήκουν σε κατηγορίες παρά μόνο στο μυαλό τους.

bros 650
15/01/2019, 20:00
Το πουλ μουρ το κανει ο αναβατης οχι η μοτοσυκλετα.Απλα συνηθως αυτου του τυπου οι ανθρωποι κανουν συγκεκριμενες επιλογες αγορας που επηρεαζονται απο την ταση και την μοδα που κυριαρχει καθε εποχη.οταν συγκεκριμενες μοτοσυκλετες εχουν την ατυχια να τις επιλεξουν πολλοι πουλ μουρ αναβατες παιρνουν την σταμπα πουλ μουρ μοτοσυκλετα

faithless
15/01/2019, 20:04
ΑΡΑ δεν υπαρχουν πουλμουριδιδες αλλα η ταση της εποχη η λεγομενη ΠΟΥΛ ΜΟΥΡ ΤΑΣΗ

p@nos
15/01/2019, 23:33
Μη μπερδευετε καγκουροκατηγοριες με πουλ μουρ... Ενοχλητικοι ειναι πολλοι, με βασιλιαδες της ενοχλησης πλεον τα καφερεισερ σκραμπλεροχαρχαλα και λοιπους ανιδεους που θελουν να το παιξουν ψαγμενοι μηχανοβιοι

Πουλ μουρ μηχανακια στο ελλαντισταν ειναι δυο
Gs 1200, multi 1200, ολα τα αλλα ειναι για την πλεμπα
Γκεστ σταρ κανει μερικα και το τμαξ το 500κατι (πρεπει να ειναι καινουριο παντα)

rainmike
15/01/2019, 23:51
Μη μπερδευετε καγκουροκατηγοριες με πουλ μουρ... Ενοχλητικοι ειναι πολλοι, με βασιλιαδες της ενοχλησης πλεον τα καφερεισερ σκραμπλεροχαρχαλα και λοιπους ανιδεους που θελουν να το παιξουν ψαγμενοι μηχανοβιοι

Πουλ μουρ μηχανακια στο ελλαντισταν ειναι δυο
Gs 1200, multi 1200, ολα τα αλλα ειναι για την πλεμπα
Γκεστ σταρ κανει μερικα και το τμαξ το 500κατι (πρεπει να ειναι καινουριο παντα)

Αυτά δε χωράν έξω απο τις καφετέριες Που θα κάνει πουλ μουρ στα κατσάβραχα η στην εθνική?

p@nos
16/01/2019, 00:05
εχει πεθανει το χομπυ καφετερια νομιζω...η καφετερια ηταν για τον μεσο ελληνα προ κρισης που μαζευε με λιγο ζορι 2 φραγκα και μοστραρε το εργαλειο στην καφετερια...

ο συγχρονος μπεμβεδακιας η μουλτιστραντακιας ειναι οριτζιναλ μπρουκλης, με αηφον, μποσσ παντελονι/πουκαμισο και ρολεξακι στο χερι. Δεν ειναι πλεμπα και τιποτενιος

rainmike
16/01/2019, 00:08
εχει πεθανει το χομπυ καφετερια νομιζω...η καφετερια ηταν για τον μεσο ελληνα προ κρισης που μαζευε με λιγο ζορι 2 φραγκα και μοστραρε το εργαλειο στην καφετερια...

ο συγχρονος μπεμβεδακιας η μουλτιστραντακιας ειναι οριτζιναλ μπρουκλης, με αηφον, μποσσ παντελονι/πουκαμισο και ρολεξακι στο χερι. Δεν ειναι πλεμπα και τιποτενιος

Ναι ρε συ αλλά αυτά δεν ειναι μηχανάκια για πόλη που θα πάει με το ρολεξακι και το πουκαμισο στο βουνο?Γιατί να μην πάρει ένα ωραιότατο γυμνό agusta?

p@nos
16/01/2019, 00:11
Ναι ρε συ αλλά αυτά δεν ειναι μηχανάκια για πόλη που θα πάει με το ρολεξακι και το πουκαμισο στο βουνο?Γιατί να μην πάρει ένα ωραιότατο γυμνό agusta?

για τον ιδιο λογο που τα suv πουλανε σαν τρελα...bigger is better :lol:

rainmike
16/01/2019, 00:42
Κάτσε φίλος ακόμα δεν βάλαμε τις αγάπες...
Eσένα με το γούστο που έχεις όποιος σε πει πουλμουριδη θα τον κάψει η Παναγία:tooth:

Bowleno
16/01/2019, 08:20
Eσένα με το γούστο που έχεις όποιος σε πει πουλμουριδη θα τον κάψει η Παναγία:tooth:

Είναι πουλμουρίδης παλιάς κοπής, τι δεν καταλαβαίνεις; :tooth:

buckley
16/01/2019, 09:32
Eσένα με το γούστο που έχεις όποιος σε πει πουλμουριδη θα τον κάψει η Παναγία:tooth:

Πολύ σφιγμένο σε βλέπω ρε...:tooth:

kordix
16/01/2019, 09:34
Πουλμουρίδης = Τουρατεκίδης ο τριβάλιτσος = gs 1200 μέ όλο τον κατάλογο της τούρατεκ για να πατήσει 200 μ χώμα στο εξοχικό και μονο αν δεν εχει βρέξει.

Κυκλοφορεί και με αλλα big ON off, απο 15.000 και πάνω αλλά συνήθως με bmw ή ducati γιατί αυτά αρέσουν στα μωρά.

o teos
16/01/2019, 11:06
Μαιστα...πως οριζουμε το πουλ μουρ δηλαδη γιατι ετσι ολοι πουλμουρ πουλαμε ειτε σε μεγαλο η μικρο βαθμο...οταν παιρνεις το 600-1000 ss η naked η onoff και πας μια βολτα για καφε 50-100-200χλμ αργη η γρηγορη και ανεβασεις φωτο σε σοσιαλ μεδια(φορουμ-ινστα-fb) αυτοματα κανεις πουλμουρ...οχι??οταν κανονιζεις καφε με παρεα και πας με το μοτο αν ειναι κοντα και εχεις ελευθερες εξατμισεις τοτε κανεις πουλμουρ(ασχετα αν το εβγαλες απλα για αν δουλεψει)....οχι??αν ειναι ss τοτε αυτοματα πρεπει να βγαινει μονο για πιστα αν ειναι onoff η κανα καθαρο τοτε μονο στα βουνα σε χωματινες..οτιδηποτε αλλο με τη λογικη αυτη ειναι πουλμουρ......νο???:a014:


Εμμ σο εγω κανω πουλμουρ και ειμαι περήφανος για αυτο..για αυτο εχω και τοσο ομορφο μηχανακι εξαλλου:a01:...ΚΑΙ ΝΑΙ ειναι μηχανακι οχι μηχανη η η ταδε η 600αρα και ας χαλάει το πουλ μουρ ο χαρακτιρισμος μηχανακι..:a22:

BLiTzER
16/01/2019, 11:07
Ναι, αλλά είναι διαφορετικό να μπορείς να πουλμούρ με οτιδήποτε διαθέτεις και διαφορετικό να περιμένεις να πουλμούρ απλά επειδή έχεις κάποιο συγκεκριμένο μηχανάκι. Εδώ συζητάμε για τη 2η περίπτωση. ;)

o teos
16/01/2019, 11:12
Ναι, αλλά είναι διαφορετικό να μπορείς να πουλμούρ με οτιδήποτε διαθέτεις και διαφορετικό να περιμένεις να πουλμούρ απλά επειδή έχεις κάποιο συγκεκριμένο μηχανάκι. Εδώ συζητάμε για τη 2η περίπτωση. ;)

ο καθενας με οτι εχει και μπορει μανιτσαμ...αν του ταδε του αρεσει το tdm 900 η το z το 750 η το ταδε σκουτερ δεν εχει σημασια;)

VANDA
16/01/2019, 11:24
Μιλάμε αποκλειστικά για πόντιους; Ή πιάνει και πουλμουρόπουλους/πουλμουράκηδες κλπ;

katsar
16/01/2019, 11:41
Στο τέλος της μέρας φυσικά ο καθένας θα αγοράσει αυτό που του αρέσει.Νομίζω πως το θέμα αφορά τα κριτήρια αγοράς του καθένα.
Από εκεί και πέρα υπάρχουν άτομα που τις αγοράσανε μόνο για το εφέ και την κακία,άτομα με χιλιάρι SS και κράνος ΜΤ των 70ε,.Γνωρίζω τέτοιους προσωπικά.
Ρώτησα μια μέρα έναν τέτοιο με Ζ 750,''για πες,από αναρτήσεις τι λέει το μοτόρι;Τι ρυθμίσεις έχει;'' .Δεν τον ρώτησα για να τον πιάσω αδιάβαστο,μιλούσαμε για το μηχανάκι του.Ε απάντησε δεν ξέρω φίλε,δεν ασχολήθηκα με αυτές τις λεπτομέρειες.
Το πήρε δηλαδή καθαρά για να πουλάει μούρη στο χωριό, είναι όντος ωραίο επιθετικό μηχανάκι,κράνος δεν ξέρω αν έχει,δεν τον είδα να φοράει ποτέ,σαν και αυτόν έχει πολλούς.
Αν τον κατακρίνω/κατηγορώ;Όχι δεν με νοιάζει,του άρεσε,είχε χρήμα το αγόρασε.

BLiTzER
16/01/2019, 11:54
Στο τέλος της μέρας φυσικά ο καθένας θα αγοράσει αυτό που του αρέσει.Νομίζω πως το θέμα αφορά τα κριτήρια αγοράς του καθένα.
Από εκεί και πέρα υπάρχουν άτομα που τις αγοράσανε μόνο για το εφέ και την κακία,άτομα με χιλιάρι SS και κράνος ΜΤ των 70ε,.Γνωρίζω τέτοιους προσωπικά.
Ρώτησα μια μέρα έναν τέτοιο με Ζ 750,''για πες,από αναρτήσεις τι λέει το μοτόρι;Τι ρυθμίσεις έχει;'' .Δεν τον ρώτησα για να τον πιάσω αδιάβαστο,μιλούσαμε για το μηχανάκι του.Ε απάντησε δεν ξέρω φίλε,δεν ασχολήθηκα με αυτές τις λεπτομέρειες.
Το πήρε δηλαδή καθαρά για να πουλάει μούρη στο χωριό, είναι όντος ωραίο επιθετικό μηχανάκι,κράνος δεν ξέρω αν έχει,δεν τον είδα να φοράει ποτέ,σαν και αυτόν έχει πολλούς.
Αν τον κατακρίνω/κατηγορώ;Όχι δεν με νοιάζει,του άρεσε,είχε χρήμα το αγόρασε.

Καλά, αυτό δεν ισχύει απαραίτητα όμως. Και στο λέω γιατί, προσωπικά, έχω φίλο ΤΙΜΟΝΙ που δε ρύθμιζε ποτέ αναρτήσεις, δεν έκανε βελτιώσεις, έβγαινε με λάστιχα κομμάτια, και ξεφτίλιζε οτιδήποτε είχε ρόδες, με το ένα χέρι. Προτιμώ 1000 φορές αυτόν, παρά άλλους που ασχολούνται 39 ώρες την ημέρα με αναρτήσεις, γραμμές, λάστιχα, φρένα, κουβέρτες, άλογα και δεν είναι ούτε κοντά σε αυτό το οδηγικό επίπεδο.

buckley
16/01/2019, 12:00
Καλά, αυτό δεν ισχύει απαραίτητα όμως. Και στο λέω γιατί, προσωπικά, έχω φίλο ΤΙΜΟΝΙ που δε ρύθμιζε ποτέ αναρτήσεις, δεν έκανε βελτιώσεις, έβγαινε με λάστιχα κομμάτια, και ξεφτίλιζε οτιδήποτε είχε ρόδες, με το ένα χέρι. Προτιμώ 1000 φορές αυτόν, παρά άλλους που ασχολούνται 39 ώρες την ημέρα με αναρτήσεις, γραμμές, λάστιχα, φρένα, κουβέρτες, άλογα και δεν είναι ούτε κοντά σε αυτό το οδηγικό επίπεδο.

Είμαι πεπεισμένος ότι είναι και ορθογράφος ο εν λόγω :D

katsar
16/01/2019, 12:05
Συμφωνώ , από μόνο του δεν λέει κάτι ούτε ισχύει πάντα,ο φίλος σου όμως ήξερε τουλάχιστον τι αγόρασε,εγώ λέω για τον συγκεκριμένο ότι αγόρασε μια μοτοσυκλέτα μόνο για το θεαθήναι και δεν έψαξε να μάθει τουλάχιστον τι ρυθμίσεις έχει το πίσω αμορτισέρ από το μηχανάκι που αγόρασε,όχι να το σκαλίσει,αν ξέρει κιόλας ότι έχουν ρυθμίσεις :cool:
Από την άλλη εγώ έχω φίλο με Hayabusa,ναι αυτός είναι με το κράνος των 70ε που βλέπει στροφή και ιδρώνει :D

BLiTzER
16/01/2019, 12:07
Είμαι πεπεισμένος ότι είναι και ορθογράφος ο εν λόγω :D

Ναι, έχουμε παρόμοια αγάπη και για τη γλώσσα. :p


Συμφωνώ , από μόνο του δεν λέει κάτι ούτε ισχύει πάντα,ο φίλος σου όμως ήξερε τουλάχιστον τι αγόρασε,εγώ λέω για τον συγκεκριμένο ότι αγόρασε μια μοτοσυκλέτα μόνο για το θεαθήναι και δεν έψαξε να μάθει τουλάχιστον τι ρυθμίσεις έχει το πίσω αμορτισέρ από το μηχανάκι που αγόρασε,όχι να το σκαλίσει,αν ξέρει κιόλας ότι έχουν ρυθμίσεις :cool:
Από την άλλη εγώ έχω φίλο με Hayabusa,ναι αυτός είναι με το κράνος των 70ε που βλέπει στροφή και ιδρώνει :D

Ε βρήκες μηχανάκι κι εσύ. Z750, TDM και τζίξερ ήταν οι χαρές του Έλληνα κάγκουρα της τελευταίας 10ετίας.

RaGe_Raptor
16/01/2019, 12:42
Εχω GSX-R και dedicated thread με φωτογραφίες απο βόλτες στο μοτορζιάρ .

-"Ο ορισμός του πουλ-μουρίδη, Σούλα μου..." :lol:

o teos
16/01/2019, 12:43
Εχω GSX-R και dedicated thread με φωτογραφίες απο βόλτες στο μοτορζιάρ .

-"Ο ορισμός του πουλ-μουρίδη, Σούλα μου..." :lol:

:bawl::beer::beer:

BLiTzER
16/01/2019, 13:35
Εχω GSX-R και dedicated thread με φωτογραφίες απο βόλτες στο μοτορζιάρ .

-"Ο ορισμός του πουλ-μουρίδη, Σούλα μου..." :lol:

Ε όπως είπε και ο τεός, όλοι πουλάμε μούρη, πολύ ή λίγο. Το θέμα είναι πώς.

toyar
16/01/2019, 14:16
κι εγω πουλαω μουρη με το cbf το 250 αλλα δεν την αγοραζει κανεις:p

faithless
16/01/2019, 14:21
Ναι αν καταλαβατε δεν ειπα γενικα πουλμουριδης γενικα.Ειπα πουλμουριδης Α κατηγοριας.Προφανως υπαρχουν πολλες κατηγοριες

o teos
16/01/2019, 14:24
Η πουλας μουρη η οχι..το ποσο δε λεει κατι...;)

rainmike
16/01/2019, 15:40
Πολύ σφιγμένο σε βλέπω ρε...:tooth:

Δεν είχα φάει πρωινό:cool: