PDA

View Full Version : Μεταφορά μηχανής για επισκευή σε συνεργείο.



Noble06
19/01/2019, 16:34
Καλησπέρα! Ηθελα να ρωτήσω με ποιους τροπους μπορώ να μεταφέρω την μηχανη μου στο συνεργείο που απεχει απο εμενα κανενα 4 χλμτρ. Εγω δεν μπορώ να την μεταφέρω εκει γιατι το προβλημα ειναι οτι δεν ξεκινάει (πιθανων προβλημα μπαταριας) καμια ιδέα;

Dennis-
19/01/2019, 16:40
1.πατακι - πατηρακι
2.οδικη κανα 100 ευρο
3.ποδαρατο και αεροβιο για βελτίωση καρδιοαναπνευστικου

toyar
19/01/2019, 17:13
Ποδαρατο με συνδρομη φιλου

ptc
19/01/2019, 17:19
Γράψου σε οδική (το συμβόλαιο νομίζω είναι 10-15€ το εξάμηνο) και δύο τρεις μέρες μετά παρ'τους τηλέφωνο πως έμεινες.

TERRAMOTO
19/01/2019, 18:04
μηπως ειναι απλο το προβλημα?Δοκιμασες να δωσεις ρευμα/φορτισεις και τιποτα;

o teos
19/01/2019, 18:29
Άμα είναι μπαταρία πήγαινε σε μια κατηφόρα βάλε δευτερα κρατά συμπλέκτη μόλις πάρεις λίγη φορά άσε συμπλέκτη...Όλα αυτά με με κεντρικό διακοπτη και kill switch ανοιχτά..Και τσουπ ετοιμος..αν δεν είναι μπαταρία ότι είπαν πιο πάνω...:wave2:

SONone
19/01/2019, 18:40
υπαρχουν και αλλοι που κανουν μεταφορες. σου στελνω σε πμ εναν με 35€ εντος αττικης

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
20/01/2019, 10:05
Άμα είναι μπαταρία πήγαινε σε μια κατηφόρα βάλε δευτερα κρατά συμπλέκτη μόλις πάρεις λίγη φορά άσε συμπλέκτη...Όλα αυτά με με κεντρικό διακοπτη και kill switch ανοιχτά..Και τσουπ ετοιμος..αν δεν είναι μπαταρία ότι είπαν πιο πάνω...:wave2:

Αναλογος τη μηχανη.Εμενα με δευτερα δεν υπαρχει περιπτωση να παρει.Απο 3η και βλεπουμε:)

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
20/01/2019, 10:07
Καλησπέρα! Ηθελα να ρωτήσω με ποιους τροπους μπορώ να μεταφέρω την μηχανη μου στο συνεργείο που απεχει απο εμενα κανενα 4 χλμτρ. Εγω δεν μπορώ να την μεταφέρω εκει γιατι το προβλημα ειναι οτι δεν ξεκινάει (πιθανων προβλημα μπαταριας) καμια ιδέα;

Στο συνεργειο το ειπες?Υπαρχουν πολλα συνεργεια που εχουν αγροτικο η βαν και ερχονται και στο περνουν.Ιδικα αμα ειναι 4κ δρομος.

rainmike
21/01/2019, 05:51
Στο συνεργειο το ειπες?Υπαρχουν πολλα συνεργεια που εχουν αγροτικο η βαν και ερχονται και στο περνουν.Ιδικα αμα ειναι 4κ δρομος.

Συμπληρώνω ότι υπάρχουν και κάτι γύφτοι με τρίκυκλα,στο παίρνουν και αυτοί,το που θα στο πάνε είναι έκπληξη:lol:

kouk
21/01/2019, 06:41
Φίλος μου λέει. Εμεινα
Πάω το κοιτάμε και απλά διάγνωση δεν παίρνει μπροστά.
Λέει θα το αφήσω εδώ βιάζομαι. Με πετάς?
Φυσικά του λέω.
Επόμενη μέρα με ξαναπαίρνει.
Έλα μπορείς να πας μηχανακι? Ναι λέω. Το χουμε να το πάμε συνεργείο? Ναι του λέω.
Οπότε πάω και τον περιμένω. Έρχεται.
Ξεκινάμε να σπρώχνουμε.
Ηταν Σοφούλη μπροστά shark για όσους ξέρουν.
Δεν πέρασαν 2 λεπτά. Κάναμε δεν κάναμε 50 μέτρα σπρώξιμο. Σκάει τηλ. Από δουλειά. Έλα γρήγορα στον φίλο.
Μου λέει σόρυ πρέπει να φύγω. Συνάδελφος γνωρίζω ότι ήταν σημαντικό.
Οκ λέω, αφού ήρθα θα σπρωξω και όσο φτάσω. Αν κουράσω το παρατάω σε πεζοδρόμιο και πάμε αργότερα.
Με τα λίγα τα πολλά το πήγα. Αντιπροσωπεία sym
Εκεί που ειναι το bike therapy σήμερα.

Οπότε ηθικό δίδαγμα. Σιγά σιγά θα το φτάσεις. Η ακόμα καλύτερα φτάσετε.

telegonos
21/01/2019, 09:01
Πες το στο συνεργείο. Θα σου βρει λύση.

Noble06
23/01/2019, 12:45
Χαχαχα σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια τελικα όλα καλά, χρειάστηκα μονο 2 φίλους και το πήγαμε....στις 3 το πρωί μην μας δει κανένας και γίνουμε ρεζιλι, την αλλη μερα περνω τηλέφωνο στο συνεργείο και λεω οτι εξω απο το μαγαζι του θα βρει την μηχανη μου θα περασω να του δωσω τα κλειδιά και να δουμε τι εχει ,τλκ ήθελε αλαγμα η μπαταρία.