PDA

View Full Version : Μεταφορά μοτο από Θεσ/νίκη



vaska
21/01/2019, 17:09
Όπως λέει και ο τίτλος πρέπει να μεταφερθεί η καινούρια μοτο της μικρής από Θεσ/νίκη στην Πάτρα ή έστω μέχρι Αθήνα.
Υπάρχει κάποιος δικός μας που είτε κάνει αυτή τη δουλειά είτε ανεβοκατεβαίνει για δουλειές και θα μπορούσε να μεταφέρει την μηχανή?? Επ' αμοιβή εννοείται και δεν υπάρχει θέμα χρόνου. Έχουμε έως και 10 μέρες στην διάθεσή μας για να ολοκληρωθεί το εγχείρημα αλλά αν χρειαστεί μπορούμε να κάνουμε ακόμα λίγο υπομονή.
Έχω ήδη βρει μεταφορέα αλλά σκέφτηκα αν κάποιος δικός μας μπορεί να κάνει την δουλειά γιατί όχι?

Θενκς ιν αντβανς

bocaros
21/01/2019, 18:47
δες την medfrigo Βασίλη που ειναι και Πατρινή μεταφορική

panavour
21/01/2019, 19:43
Όπως λέει και ο τίτλος πρέπει να μεταφερθεί η καινούρια μοτο της μικρής από Θεσ/νίκη στην Πάτρα ή έστω μέχρι Αθήνα.
Υπάρχει κάποιος δικός μας που είτε κάνει αυτή τη δουλειά είτε ανεβοκατεβαίνει για δουλειές και θα μπορούσε να μεταφέρει την μηχανή?? Επ' αμοιβή εννοείται και δεν υπάρχει θέμα χρόνου. Έχουμε έως και 10 μέρες στην διάθεσή μας για να ολοκληρωθεί το εγχείρημα αλλά αν χρειαστεί μπορούμε να κάνουμε ακόμα λίγο υπομονή.
Έχω ήδη βρει μεταφορέα αλλά σκέφτηκα αν κάποιος δικός μας μπορεί να κάνει την δουλειά γιατί όχι?

Θενκς ιν αντβανς

τι μηχανακι πηρε τελικα?

teogtp
21/01/2019, 19:45
τι μηχανακι πηρε τελικα?

Μπουγάτσα με ρόδες.

vaska
21/01/2019, 20:26
Παλικάρια ο μεταφορέας έχει ήδη βρεθεί (Γιώργη θα δω και αυτόν που έβαλες). Τα θέματά μου είναι 2.
1) Αν τελικά επιλέξω αυτούς που έχω ήδη βρει, η μηχανή θα φάει δύο ανέβα κατέβα σε φορτηγά και μάλιστα δεν ξέρω αν εκεί που θα γίνουν οι τράμπες υπάρχουν ράμπες υπερυψωμένες ή θα την πιάσουν να την ανεβοκατεβάσουν με τα χέρια.
2) Το πόσο θα είναι προστατευμένη από άλλα δέματα κατά την διαδικασία της μεταφοράς. Αν κρίνω από το πως μεταχειρίζονται αυτά που μου φέρνουν κρίνω ότι υπάρχει σοβαρός κίνδυνος να έρθει κοπανημένη και είναι κρίμα.

Έτσι σκέφτηκα αν υπάρχει κάποιος από εδώ να κάνει την δουλειά και να πληρωθεί βεβαίως ο άνθρωπος αλλά να την κάνει με σεβασμό σε αυτό που κουβαλάει.

@panavour το xj6 το 600 που πρότεινε ο ptc πήραμε.

νεοσσός
21/01/2019, 20:49
@panavour το xj6 το 600 που πρότεινε ο ptc πήραμε.
Να σε είχα πατέρα να μου έπαιρνες xj6 μόλις έπαιρνα το δίπλωμα οδήγησης. :lol:




Η μεγάλη μου αποφάσισε να πάρει το δικό της μηχανάκι. Θα είναι το πρώτο της και μαζί μου λόγω της απόστασης που μας χωρίζει δεν έχει γράψει ώρες, οπότε θα περάσει ένα σχολείο ασφαλούς οδήγησης πριν καβαλήσει το δικό της. Είναι ψηλή (1,80) και γυμνασμένη (μου μοιάζει λέμε) που σημαίνει μπορεί να κουμαντάρει και σχετικά βαριές μοτοσυκλέτες, κοιτάει για μέχρι 650cc και για μέχρι 2,5 - 3Κ ευρώ. Της αρέσει το MT-03 αλλά αν υπάρξει άλλη σοβαρότερη πρόταση την βλέπουμε
Θεωρώ το ABS απαραίτητο αλλά στα λεφτά αυτά που διαθέτει δεν νομίζω να μπορέσω να βρω κάτι.
Νομίζω ότι ταιριάζω μαζί της, διότι κι εγώ θεωρώ το ABS απαραίτητο. Άσε που της αρέσουν και τα MT. :p




Με γεια το μοτοσακό! Να την προσέξεις πολύ στην αρχή διότι είναι βαρύ το XJ6 και δυνατό για πρώτο μηχανάκι.

vaska
21/01/2019, 20:51
Να σε είχα πατέρα να μου έπαιρνες xj6 μόλις έπαιρνα το δίπλωμα οδήγησης. :lol:




Νομίζω ότι ταιριάζω μαζί της, διότι κι εγώ θεωρώ το ABS απαραίτητο. Άσε που της αρέσουν και τα MT. :p




Με γεια το μοτοσακό! Να την προσέξεις πολύ στην αρχή διότι είναι βαρύ το XJ6 και δυνατό για πρώτο μηχανάκι.

κάν' την με ελαφρά γύπα το κορίτσι είναι ταγμένο στον ΜΠΑΜΠΗ τον Ιταλόφιλο
:nono:

katsar
21/01/2019, 20:56
Εγώ 2 φορές έφερα μοτο από Καβάλα στην Πάτρα,και τις 2 ήρθε μέσο Αθήνας.Ένα σπασμένο φλας απολογισμός + ότι τις γέμισαν κόλα από το σελοτέηπ στο περιτύλιγμα ,τις είχαν τυλίξει με φυσαλίδες,κατά τα άλλα καλά.
ΥΓ Πήγαινα άνετα με ΚΤΕΛ να στο φέρω οδικώς αλλά τέτοια εποχή πολύ το κρύο στην Πίνδο :D

vaska
21/01/2019, 21:03
Εγώ 2 φορές έφερα μοτο από Καβάλα στην Πάτρα,και τις 2 ήρθε μέσο Αθήνας.Ένα σπασμένο φλας απολογισμός + ότι τις γέμισαν κόλα από το σελοτέηπ στο περιτύλιγμα ,τις είχαν τυλίξει με φυσαλίδες,κατά τα άλλα καλά.
ΥΓ Πήγαινα άνετα με ΚΤΕΛ να στο φέρω οδικώς αλλά τέτοια εποχή πολύ το κρύο στην Πίνδο :D

Έτοιμο τον έχω τον άλλον από την Λευκάδα να πάμε μαζί με την χοντρή και να γυρίσουμε ο καθένας με ένα μηχανάκι. Τον πάγο στους δρόμους σκέφτομαι

νεοσσός
21/01/2019, 21:08
κάν' την με ελαφρά γύπα το κορίτσι είναι ταγμένο στον ΜΠΑΜΠΗ τον Ιταλόφιλο
:nono:
Κρίμα το κορίτσι να καταντήσει να σπρώχνει ιταλικά μηχανάκια, ενώ υπάρχει ο Μήτσος ο τζαπανόφιλος και ο Κίτσος ο γερμανόφιλος. :p

vaska
21/01/2019, 21:14
Κρίμα το κορίτσι να καταντήσει να σπρώχνει ιταλικά μηχανάκια, ενώ υπάρχει ο Μήτσος ο τζαπανόφιλος και ο Κίτσος ο γερμανόφιλος. :p


φέγα είπα ρε, μη χαλάς το ποστ. Όπου παίζει ο Μπάμπης δεν έχει ελπίδα κανείς άλλος, να ξες

mikes
21/01/2019, 21:35
Όπου παίζει ο Μπάμπης δεν έχει ελπίδα κανείς άλλος, να ξες

χα χα χα.... μηπως να αρχισει να κανει παιχνιδι ο μικες να δεις??

vaska
21/01/2019, 21:41
Σοβαρευτείτε ρε και αφήστε το καθαρό μπας και βρεθεί κανείς να μας φέρει το μηχανάκι Πάτρα

giorgos.boun
21/01/2019, 21:44
Βασίλη νομίζω τσάμπα αγχώνεσαι. Φλασακια η μηχανή έχει αφτερ. Οπότε τα μανισια θα είναι σε κούτα απείραχτα. Πίσω κωλο έχει αφτερ οπότε πάλι ο μανισιος θα είναι στην κούτα απείραχτος. Τις βγάζουμε τους καθρέφτες. Θα την τυλίξουμε καλα με την φυσαλίδα. Θα επιβλέπω εγώ αν καταφερω να να είμαι. Οπότε πιστεύω όλα καλα θα πάνε.

vaska
21/01/2019, 22:15
Βασίλη νομίζω τσάμπα αγχώνεσαι. Φλασακια η μηχανή έχει αφτερ. Οπότε τα μανισια θα είναι σε κούτα απείραχτα. Πίσω κωλο έχει αφτερ οπότε πάλι ο μανισιος θα είναι στην κούτα απείραχτος. Τις βγάζουμε τους καθρέφτες. Θα την τυλίξουμε καλα με την φυσαλίδα. Θα επιβλέπω εγώ αν καταφερω να να είμαι. Οπότε πιστεύω όλα καλα θα πάνε.

Οπότε λες να το λήξω και να προχωρήσουμε όπως έχουμε πει??
Θα το αφήσω να τρέχει μια δυο μέρες και μετά μιλάμε
:wave2:

Coyote.V
21/01/2019, 23:23
Κρίμα το κορίτσι να καταντήσει να σπρώχνει ιταλικά μηχανάκια, ενώ υπάρχει ο Μήτσος ο τζαπανόφιλος και ο Κίτσος ο γερμανόφιλος. :p

Που πας ρε καραμήτρο έτσι; Τίποτα δεν είναι χαμένο ακόμα. Νοικιάζω βανάκι.

Ζεύκας
22/01/2019, 00:51
Πεθερουλη μου <3

camen
22/01/2019, 10:17
Παρε το Κτελ κ αι τραβα φερτην να ξεκαβλωσεις κ στο δρομο. Μονο μη της δωσεις τη χοντρη μετα κ κρατησεις το παιχνιδιαρικο!

Dennis-
22/01/2019, 10:31
σου εστειλα π.μ :wave2:

Panos76
22/01/2019, 11:24
Παρε το Κτελ κ αι τραβα φερτην να ξεκαβλωσεις κ στο δρομο. Μονο μη της δωσεις τη χοντρη μετα κ κρατησεις το παιχνιδιαρικο!

Αυτό ακριβώς! (εκτός αν θέλει μαζέματα, σέρβις, κλπ)

Θα πήγαινα από το βράδυ και θα επέστρεφα μεσημεράκι της επόμενης στο χαλαρό. Αν υπάρχει και παρέα ακόμα καλύτερα!

vaska
22/01/2019, 11:27
Παρε το Κτελ κ αι τραβα φερτην να ξεκαβλωσεις κ στο δρομο. Μονο μη της δωσεις τη χοντρη μετα κ κρατησεις το παιχνιδιαρικο!

Η χοντρή δεν δίδεται για κανέναν λόγο, να ξεκαβλώσω μες το καταχείμωνο με τον μισό δρόμο ισάδι και το μόνο κομμάτι που αξίζει να είναι ο Μπράλος δεν με συνεπαίρνει να σου πω την αλήθεια. Έτσι κι αλλιώς σε μένα θα είναι το μηχανάκι μέχρι να βγει το δίπλωμα οπότε χρόνο να παίξω θα έχω.



σου εστειλα π.μ :wave2:

το διάβασα και σου απάντησα

vaska
22/01/2019, 11:28
Αυτό ακριβώς! (εκτός αν θέλει μαζέματα, σέρβις, κλπ)

Θα πήγαινα από το βράδυ και θα επέστρεφα μεσημεράκι της επόμενης στο χαλαρό. Αν υπάρχει και παρέα ακόμα καλύτερα!

Ναι η παρέα που μου έλεγε πάμε μαζί δικάβαλο Πάτρα Θεσ/νίκη και γυρίζουμε με τις δύο μηχανές τώρα μου λέει πάρε ΚΤΕΛ και πήγαινε πάρ' την.
Άμα έχεις τέτοιες παρέες πρόκοψες.
:lol:

MG-KTiNoS
22/01/2019, 17:12
άμα μου πληρώσεις εισιτήρια Αθήνα Θεσ.κη Πάτρα Αθήνα τη φέρνω εγώ
Οι βενζίνες δικέζ μου

rainmike
22/01/2019, 17:15
άμα μου πληρώσεις εισιτήρια Αθήνα Θεσ.κη Πάτρα Αθήνα τη φέρνω εγώ
Οι βενζίνες δικέζ μου

Αμα μου πληρώσεις και εμένα βενζίνες και διόδια την κατεβάζω.ε θε με φιλοξενήσεις και μια μερούλα:rolleyes:

camen
23/01/2019, 08:18
Άκου αγαπη πως γίνονται οι δουλειες.
Στείλε μου το νούμερο της τσουπρας να την παρω να συνεννοηθούμε ποτε θελει να παμε να φέρουμε παρέα το μηχανάκι.
Τα έξοδα πήγαινε Ελα δικά μου, για το καλό της νέας αρχής!
Εξοπλισμός εχει, θα ανέβουμε παρέα με το ΚΤΕΛ κ θα κατέβουμε δικαβαλο .
End of story και μην ασχολείσε με τους άλλους τους τσιπηδες εδω μεσα, θέλουν να γαμησουν θέλουν και να τους πληρώσουμε :bawl:

vaska
23/01/2019, 08:58
άμα μου πληρώσεις εισιτήρια Αθήνα Θεσ.κη Πάτρα Αθήνα τη φέρνω εγώ
Οι βενζίνες δικέζ μου

Εσύ είσαι ο Νικόλας ο λάρντζ ο κιμπάρης ο άντρας??? Δεν σου φτάνει που θα καβαλήσει ο κώλος σου εργαλειάρα θες να σου πληρώσω και τα έξοδα?? Ναι ρε θα σε κεράσω και μπουγάτσα και μίλκο


Αμα μου πληρώσεις και εμένα βενζίνες και διόδια την κατεβάζω.ε θε με φιλοξενήσεις και μια μερούλα:rolleyes:

Κι άλλος ένας μπρούκλης στο μοτο. Δεν σας προλαβαίνω!


Άκου αγαπη πως γίνονται οι δουλειες.
Στείλε μου το νούμερο της τσουπρας να την παρω να συνεννοηθούμε ποτε θελει να παμε να φέρουμε παρέα το μηχανάκι.
Τα έξοδα πήγαινε Ελα δικά μου, για το καλό της νέας αρχής!
Εξοπλισμός εχει, θα ανέβουμε παρέα με το ΚΤΕΛ κ θα κατέβουμε δικαβαλο .
End of story και μην ασχολείσε με τους άλλους τους τσιπηδες εδω μεσα, θέλουν να γαμησουν θέλουν και να τους πληρώσουμε :bawl:

"ασχολείσαι" αγράμματε, που θες να πας με την κόρη και να γυρίσεις δικάβαλο. Χίλιες φορές ο Μπλιτσεράκιας που θα της μάθει και 4-5 λέξεις σωστά.
Και δε με λες ρε πατριώτ?? Η δικιά σου Ειρήνη ξέρει ότι προσφέρεσαι να φέρεις δικάβαλο από Θεσ/νίκη την μοτο της δικιάς μου Ειρήνης με την ίδια πάνω, ή θα έχουμε λιγούρες??
:lol:

Προς γύπες κλαρινογαμπρούς
Το κορίτσι το έχω τάξει στον Μπάμπη και εγώ τον λόγο μου δεν τον παίρνω πίσω.

Επίσης βρέθηκε μεταφορική που θα φέρει το μηχανάκι at once που λένε και στο χωριό μου, τσιφ Πάτρα. Μία που θα ανέβει πάνω στο φορτηγό και μία που θα κατέβει Πάτρα.
End of story

TsoliasGR
23/01/2019, 10:14
Eναλακτικά θα μπορούσες να πας εσύ με την κόρη πάνω δικάβαλο (στην χοντρή) και θα ήταν και μια καλή ευκαιρία και να πας στις Σέρρες και να δεις πως συμπεριφέρεται η κόρη πάνω στην μοτο στον δρόμο και να της διορθώσεις τυχών λάθη... (στο γυρισμό που θα κατεβείτε με 2 μοτοσακά)

rainmike
23/01/2019, 10:21
Εσύ είσαι ο Νικόλας ο λάρντζ ο κιμπάρης ο άντρας??? Δεν σου φτάνει που θα καβαλήσει ο κώλος σου εργαλειάρα θες να σου πληρώσω και τα έξοδα?? Ναι ρε θα σε κεράσω και μπουγάτσα και μίλκο



Κι άλλος ένας μπρούκλης στο μοτο. Δεν σας προλαβαίνω!



"ασχολείσαι" αγράμματε, που θες να πας με την κόρη και να γυρίσεις δικάβαλο. Χίλιες φορές ο Μπλιτσεράκιας που θα της μάθει και 4-5 λέξεις σωστά.
Και δε με λες ρε πατριώτ?? Η δικιά σου Ειρήνη ξέρει ότι προσφέρεσαι να φέρεις δικάβαλο από Θεσ/νίκη την μοτο της δικιάς μου Ειρήνης με την ίδια πάνω, ή θα έχουμε λιγούρες??
:lol:

Προς γύπες κλαρινογαμπρούς
Το κορίτσι το έχω τάξει στον Μπάμπη και εγώ τον λόγο μου δεν τον παίρνω πίσω.

Επίσης βρέθηκε μεταφορική που θα φέρει το μηχανάκι at once που λένε και στο χωριό μου, τσιφ Πάτρα. Μία που θα ανέβει πάνω στο φορτηγό και μία που θα κατέβει Πάτρα.
End of story
Δεν υπάρχουν ρε φίλε μπρούκληδες στο moto.gr ,εδώ είμαστε όλοι πλεμπα:cool:

vaska
23/01/2019, 10:49
Eναλακτικά θα μπορούσες να πας εσύ με την κόρη πάνω δικάβαλο (στην χοντρή) και θα ήταν και μια καλή ευκαιρία και να πας στις Σέρρες και να δεις πως συμπεριφέρεται η κόρη πάνω στην μοτο στον δρόμο και να της διορθώσεις τυχών λάθη... (στο γυρισμό που θα κατεβείτε με 2 μοτοσακά)

Hello η κόρη δεν έχει δίπλωμα :a21:

Εν τω μεταξύ παλιά καλή σταθερή αξία στο moto. Ζητάω κάποιον να μου κάνει μια δουλειά και όλοι έχετε να μου προτείνετε μια άλλη λύση. Φαντάζομαι καταλαβαίνετε ότι είναι σαν να μπαίνει κάποιος εδώ μέσα και να λέει "γουστάρω τρελά χώμα και δίχρονα" και να του λέτε μα είναι καλά τα μπούσα και ταξιδάκια πάνε και αν δεν πιέσεις πολύ είναι οικονομικά.

θενκς ιν αντβανς λοιπόν άπαντες για τις προτάσεις και την βοήθεια αλλά μην το συνεχίσουμε άλλο, ο τρόπος βρέθηκε και η μοτό αύριο θα ταξιδεύει για Πάτρα

Τσολια δεν είναι προσωπικό, γενικά μιλάω.

Coyote.V
23/01/2019, 11:19
Hello η κόρη δεν έχει δίπλωμα :a21:


Σαν να λέμε της παίρνεις νυφικό χωρίς γαμπρό. :look:

vaska
23/01/2019, 11:37
Σαν να λέμε της παίρνεις νυφικό χωρίς γαμπρό. :look:

έχει όμως αρραβωνιαστικό δλδ το δίπλωμα έρχεται σε λίγο καιρό. Υπήρχαν τα λεφτά, ήξερε τι ήθελε, βρέθηκε το μηχανάκι, αγοράστηκε. Τόσο απλά.

OldMan
23/01/2019, 13:15
Billy, δες αν σε συμφερει η μεταφορα με ΟΣΕ συνοδευόμενη.. (εισιτηριο + φορτωτικη)
Θα πρεπει να την παρεις απο ΡΟΥΦ (εσυ ή καποιος αλλος) και να κανεις το ιδιο με το τραινο για Πατρα..

Panos76
23/01/2019, 13:21
και να κανεις το ιδιο με το τραινο για Πατρα..

Πάει τραίνο στη Πάτρα;; ή θα καταλήξει έτσι; :lol:

403207

BLiTzER
23/01/2019, 13:32
"ασχολείσαι" αγράμματε, που θες να πας με την κόρη και να γυρίσεις δικάβαλο. Χίλιες φορές ο Μπλιτσεράκιας που θα της μάθει και 4-5 λέξεις σωστά.

Παρών!

vaska
23/01/2019, 13:43
Billy, δες αν σε συμφερει η μεταφορα με ΟΣΕ συνοδευόμενη.. (εισιτηριο + φορτωτικη)
Θα πρεπει να την παρεις απο ΡΟΥΦ (εσυ ή καποιος αλλος) και να κανεις το ιδιο με το τραινο για Πατρα..

Δυστυχώς πάνε οι παλιές καλές εποχές που είχαμε τραίνα (και όχι τρένα) στην Πελοπόννησο. Αν και νομίζω έχουν σταματήσει γενικά στην Ελλάδα οι φορτωτικές σε τραίνο.

Βρήκα μεταφορικά όμως απ' ευθείας Θεσσαλονίκη Πάτρα είναι ο Κασάπης είναι και πελάτης (αν και δεν θεωρώ ότι θα μου την προσέξει περισσότερο), οπότε την πάνε σήμερα εκεί και αύριο θα την έχω ελπίζω ολόκληρη!

zoslen
23/01/2019, 15:08
που είχαμε τραίνα (και όχι τρένα).


Τρένο είναι η σωστή ορθογραφία πάντως!

buckley
23/01/2019, 15:12
Παρών!

Πω πω μλκ μου τι σου κάνει η στέρηση...:bawl:
Μόνο ο Βαγγελάκος κάνει την πάπια βλέπω :tooth:

rainmike
23/01/2019, 15:28
Τρένο είναι η σωστή ορθογραφία πάντως!

πάλι καλά δεν έκανε τη διόρθωση ο παπασούζας:tooth:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
23/01/2019, 15:36
πάλι καλά δεν έκανε τη διόρθωση ο παπασούζας:tooth:

Παρων!

vaska
23/01/2019, 18:00
Τρένο είναι η σωστή ορθογραφία πάντως!

και τα 2 σωστά είναι απλά το "τρένο" είναι η νέα γραφή. Όπως και το αυγό με το αβγό.

PS
Διορθώσεις δέχομαι μόνο από πλιτσερίνο και αυτό λόγω επειδήΣ τον αγαπάω

BLiTzER
23/01/2019, 18:04
και τα 2 σωστά είναι απλά το "τρένο" είναι η νέα γραφή. Όπως και το αυγό με το αβγό.

PS
Διορθώσεις δέχομαι μόνο από πλιτσερίνο και αυτό λόγω επειδήΣ τον αγαπάω

Το "αυγό/αβγό" είναι πιο περίπλοκο και έχουν γίνει συζητήσεις επί συζητήσεων για τη γραφή του. :p Για τις ξενικές λέξεις, τα έχουμε πει.

Κατά τ'άλλα :pink:

vaska
23/01/2019, 19:07
Το "αυγό/αβγό" είναι πιο περίπλοκο και έχουν γίνει συζητήσεις επί συζητήσεων για τη γραφή του. :p Για τις ξενικές λέξεις, τα έχουμε πει.

Κατά τ'άλλα :pink:



όχι που δεν θα πεταγόσουν να μας πεις για το αυγό/αβγό και τις ξένες λέξεις

:bawl:

blackbusa
23/01/2019, 19:35
Hello η κόρη δεν έχει δίπλωμα :a21:

Εν τω μεταξύ παλιά καλή σταθερή αξία στο moto. Ζητάω κάποιον να μου κάνει μια δουλειά και όλοι έχετε να μου προτείνετε μια άλλη λύση. Φαντάζομαι καταλαβαίνετε ότι είναι σαν να μπαίνει κάποιος εδώ μέσα και να λέει "γουστάρω τρελά χώμα και δίχρονα" και να του λέτε μα είναι καλά τα μπούσα και ταξιδάκια πάνε και αν δεν πιέσεις πολύ είναι οικονομικά.

θενκς ιν αντβανς λοιπόν άπαντες για τις προτάσεις και την βοήθεια αλλά μην το συνεχίσουμε άλλο, ο τρόπος βρέθηκε και η μοτό αύριο θα ταξιδεύει για Πάτρα

Τσολια δεν είναι προσωπικό, γενικά μιλάω.

giati re file? exeis amfivolies i antiriseis gia ta busa? an thes yparxei metaforiki pou fernei to mixanaki sto Gibraltar....stelneis tin tsoupra edw...kanoume ena wraio road trip kai erxomaste Patra ( mesw Ancona kai oxi Igoumenitsa ) gia na glitwsoume xlm kai lefta....meta mou klineis ta aeroporika na gyrisw pisw...business class vevews....me endiameses staseis Sydney kai MYC....tetoia prosfora den boreis na arnitheis....

σωρη γυα τα γγρεικλυς αλλα δαιν θαιλο να σας κωμπλαρο μαι τιν ωρθωγραφηα μου

vaska
23/01/2019, 20:03
giati re file? exeis amfivolies i antiriseis gia ta busa? an thes yparxei metaforiki pou fernei to mixanaki sto Gibraltar....stelneis tin tsoupra edw...kanoume ena wraio road trip kai erxomaste Patra ( mesw Ancona kai oxi Igoumenitsa ) gia na glitwsoume xlm kai lefta....meta mou klineis ta aeroporika na gyrisw pisw...business class vevews....me endiameses staseis Sydney kai MYC....tetoia prosfora den boreis na arnitheis....

σωρη γυα τα γγρεικλυς αλλα δαιν θαιλο να σας κωμπλαρο μαι τιν ωρθωγραφηα μου

Εσύ κονταροβαστέα μου ξέρεις την αγάπη που σου έχω και το εκμεταλλεύεσαι δεόντως. Μια χαρά πάντως το βρίσκω το σχέδιό σου, στείλε ποιες ημερομηνίες βολεύουν να το κανονίσω.

PS
Αν σου στείλω την MILFάρα αντί της κόρης μπορώ να ελπίζω σε κανένα ατύχημα ή μπα??

νεοσσός
23/01/2019, 20:09
Άκου αγαπη πως γίνονται οι δουλειες.
Στείλε μου το νούμερο της τσουπρας να την παρω να συνεννοηθούμε ποτε θελει να παμε να φέρουμε παρέα το μηχανάκι.
Τα έξοδα πήγαινε Ελα δικά μου, για το καλό της νέας αρχής!
Εξοπλισμός εχει, θα ανέβουμε παρέα με το ΚΤΕΛ κ θα κατέβουμε δικαβαλο .
End of story και μην ασχολείσε με τους άλλους τους τσιπηδες εδω μεσα, θέλουν να γαμησουν θέλουν και να τους πληρώσουμε :bawl:

"ασχολείσαι" αγράμματε, που θες να πας με την κόρη και να γυρίσεις δικάβαλο. ...
Κοίτα να δεις που έχασε ο άλλος το κορίτσι για ένα ορθογραφικό λάθος. Και μου έλεγε η γιαγιά μου: "Μάθε παιδί μου γράμματα, θα σου χρειαστούν."



Να σε είχα πατέρα να μου έπαιρνες xj6 μόλις έπαιρνα το δίπλωμα οδήγησης.

Hello η κόρη δεν έχει δίπλωμα
Αυτό ξεπερνάει τα πιο τρελά μου όνειρα. Να σου παίρνει ο πατέρας σου Yamaha XJ6, με την υποψία ότι σου αρέσουν οι μοτοσυκλέτες, πριν ακόμα πάρεις δίπλωμα. Α, ρε κοινωνία, που άλλους τους ανεβάζεις κι άλλους τους κατεβάζεις. Πού είσαι ρε πατέρα να μου πάρεις ένα KTM Superduke 1290R;


Προσοχή μόνο μην μπει στον πειρασμό να κυκλοφορήσει σε δημόσιο δρόμο, πριν πάρει το δίπλωμα οδήγησης στα χέρια της.

vaska
23/01/2019, 20:56
Προσοχή μόνο μην μπει στον πειρασμό να κυκλοφορήσει σε δημόσιο δρόμο, πριν πάρει το δίπλωμα οδήγησης στα χέρια της.

έχει αναλυθεί διεξοδικά στο άλλο θρεντ που κάναμε την αναζήτηση της μοτο αλλά προς ενημέρωσή σου
α) την μηχανή την αγοράζει με δικά της λεφτά (εγώ μπήκα στην μέση σαν γνώστης και πολλά χρόνια στους 2 τροχούς για να μην πάρει κανένα χρέπι)
β) η μηχανή έρχεται αύριο στην Πάτρα, η κόρη μένει - σπουδάζει Αγρίνιο (χρωστάει ακόμα 20+ μαθήματα αλλά οκ προς το παρών είναι φοιτήτρια). Η μοτό θα μείνει Πάτρα θα κάνει παρέα στις δικές μου κούκλες μέχρι να δω το δίπλωμα στα χέρια της.
Εξοπλισμό έχει, μυαλό ελπίζω να έβαλε, μόλις είναι και τυπικά οκ θα την πάρει.
Είναι ένα από τα όνειρά μου να βολτάρω με τις κόρες μου, ο καθένας με την δικιά του μηχανή. Σιγά σιγά ωριμάζουν οι καταστάσεις και το βλέπω να πραγματοποιείται.

mikes
23/01/2019, 21:28
.... το δίπλωμα έρχεται σε λίγο καιρό..... την απεργεια των εξεταστων την εχετε λαβει υπ'οψη? :wave2: εκτος και αν μιλαμε για αυτοματη αναβαθμιση λογο 2ετιας..



Είναι ένα από τα όνειρά μου να βολτάρω με τις κόρες μου, ο καθένας με την δικιά του μηχανή..... απο αυτα που διαβαζω εδω μεσα παντως βλεπω δεν εισαι ο μονος... υπαρχουν και 2-3 ακομα που ονειρευονται να βολταρουν με τις κορες σου... :lol: :lol:

zoslen
23/01/2019, 21:48
και τα 2 σωστά είναι απλά το "τρένο" είναι η νέα γραφή. Όπως και το αυγό με το αβγό.


Εξαρτάται τι εννοούμε "σωστό". Το οτι το λέει-γράφει πολύς κόσμος δεν σημαίνει κάτι!
Το "αυγό" δεν δικαιολογείται πάντως ετυμολογικά, οπότε μόνο "αβγο"!!!
Το τρένο σαν ξενική λέξη υπόκειται στον κανόνα της απλοποίησης!

Σορι για το οφ τοπικ!

vaska
23/01/2019, 22:02
την απεργεια των εξεταστων την εχετε λαβει υπ'οψη? :wave2: εκτος και αν μιλαμε για αυτοματη αναβαθμιση λογο 2ετιας..

απο αυτα που διαβαζω εδω μεσα παντως βλεπω δεν εισαι ο μονος... υπαρχουν και 2-3 ακομα που ονειρευονται να βολταρουν με τις κορες σου... :lol: :lol:

Να κάνουν δικές τους κόρες καινα βολτάρουν, να μη λιμπίζονται τις κόρες των άλλων.
Μπάμπη ακούς??


Εξαρτάται τι εννοούμε "σωστό". Το οτι το λέει-γράφει πολύς κόσμος δεν σημαίνει κάτι!
Το "αυγό" δεν δικαιολογείται πάντως ετυμολογικά, οπότε μόνο "αβγο"!!!
Το τρένο σαν ξενική λέξη υπόκειται στον κανόνα της απλοποίησης!

Σορι για το οφ τοπικ!

Σου βρήκα ένα παλικάρι να κάνετε παρέα και ν ανταλλάζετε απόψεις, ειδικά αν σου αρέσουν τα τετράτροχα αλλά δανείζεσαι εύκολα μοτό από φίλους για να βολτάρεις, νομίζω θα τα βρείτε.