PDA

View Full Version : Λόγω.....ύψους????



Desperado
01/12/2005, 17:46
Γειά σας παιδιά, σκέφτομαι την αγορά μηχανής και μέσα στις επιλογές μου είναι και η Αφρικάνα Θεά :cool: Αυτό που με προβληματίζει όμως είναι το ύψος....μου! Είμαι 1,75....θα την φτάνω?? ή σε κάθε φανάρι θα πέφτω κάτω? και θα γελάει και ο κάθε πικραμένος? Υπάρχει κανένας ιδιοκτήτης με το ύψος μου? :) :)

solman
01/12/2005, 17:49
einai na pas se ena magazi kai na katseis pano,an kai de nomizo oti exeis provlima,an alakseis kai ti sela kai valeis toni bazio ti xamilonei 2 me 3 ekatosta!!!

afrotwin
01/12/2005, 18:01
min se provlimatizi to ipsos ke ego toso ime 1,75 ke tin ftano mia xara den patane ke ta dio sou podia kato me olo to pelma sou ala me mia sela tou toni bagio patas kato me ta pelmata mia xara

pantos ke etsi opos ine tin ftanis

solman
01/12/2005, 18:29
AYTOS O TONY BAZIO!!!!Gia oles tis douleies kanei!!!!!:D :D





:beer: :beer:

africanos31
02/12/2005, 11:04
Υπαρχουν και τα τακουνια :D

Noela
02/12/2005, 11:36
Mην ανησυχείς. Δε χρειάζεται να πατάς τέλεια και στα δύο πόδια για να οδηγήσεις μια μηχανή. Στο φανάρι είναι αρκετό να πατάς στη μια μύτη για να τη κρατήσεις.

Το πρόβλημα έγκειται στο ξεπαρκάρισμα μόνο.


Μιλάω εκ πείρας μιας και στις περισσότερες μηχανές πατάω στις μύτες :blush: και δε μου δημιούργησε ποτέ πρόβλημα.

Μόνη εξαίρεση το ΚΤΜ950 που δεν πατάω καθόλου ούτε σε μια μύτη :lol:

bartlal
02/12/2005, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Noela
Mην ανησυχείς. Δε χρειάζεται να πατάς τέλεια και στα δύο πόδια για να οδηγήσεις μια μηχανή. Στο φανάρι είναι αρκετό να πατάς στη μια μύτη για να τη κρατήσεις.

Το πρόβλημα έγκειται στο ξεπαρκάρισμα μόνο.


Μιλάω εκ πείρας μιας και στις περισσότερες μηχανές πατάω στις μύτες :blush: και δε μου δημιούργησε ποτέ πρόβλημα.

Μόνη εξαίρεση το ΚΤΜ950 που δεν πατάω καθόλου ούτε σε μια μύτη :lol:


ελα βρε θηριο! τι μυτη ειναι αυτη που προσπαθησες να κρατησεις με την μυτη σου κοτζαμ ΚΤΜ950!!!!
:a22: :a22: :a22: :rotflmao:



περα απο την πλακα, συμφωνω με αυτη την αποψη, αλλα θα σημειωσω μια ακομα (πιθανη) δυσκολια πλην του παρκαρισματος: βρεγμενο οδοστρωμα, οπου εισαι σε περισσοτερη τσιτα και χρειαζεσαι καλυτερη (και πιο σταθερη) προσφυση...
κατα τ' αλλα, συμφωνω με την προλαλησασα!!!! :wave2:

afrotwin
02/12/2005, 12:04
ego 8a po ena alo
stamatas sto fanari ke den vlepis oti eki poupas na patisis exi lakouva ke......:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ego pantos exo ma8i ke kano arsi africas mia xara pia...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

OldMan
02/12/2005, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ke ego toso ime 1,75

Και μου θέλεις και πιπίνια, ρε "καμμένε από την πάχνη" ??
:mad: :D :mad:

gdevelek
02/12/2005, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
min se provlimatizi to ipsos ke ego toso ime 1,75 ke tin ftano mia xara den patane ke ta dio sou podia kato me olo to pelma sou ala me mia sela tou toni bagio patas kato me ta pelmata mia xara

pantos ke etsi opos ine tin ftanis

Afre εσύ δεν μετράς, πριν την αφρικα είχες κάνει χιλιάδες χλμ με άλλες μηχανές.

Όπως λοιπόν ξέρεις, με την πείρα ο αναβάτης "ψηλώνει" και η μηχανή "κονταίνει". Άσε που η αφρικα εκτός από ψηλή είναι και βαριά με ψηλό κέντρο βάρους.

Αν κατάλαβα καλά από το "σκέφτομαι την αγορά μηχανής" ο φίλος μάλλον κοιτάζει για πρώτη μηχανή. Αν όχι, άκυρο.

afrotwin
02/12/2005, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Και μου θέλεις και πιπίνια, ρε "καμμένε από την πάχνη" ??
:mad: :D :mad:

afta me 8ene re kologere ego ti fteo?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
02/12/2005, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Afre εσύ δεν μετράς, πριν την αφρικα είχες κάνει χιλιάδες χλμ με άλλες μηχανές.

Όπως λοιπόν ξέρεις, με την πείρα ο αναβάτης "ψηλώνει" και η μηχανή "κονταίνει". Άσε που η αφρικα εκτός από ψηλή είναι και βαριά με ψηλό κέντρο βάρους.

Αν κατάλαβα καλά από το "σκέφτομαι την αγορά μηχανής" ο φίλος μάλλον κοιτάζει για πρώτη μηχανή. Αν όχι, άκυρο.

kala ama ine proti mixani ke ine ke africa ise kameno xarti sigoura den tis pernis ton aera me tipota edo sto diplo stand ine parkarismeni ke se piani deos ama ise avgaltos

ama ine i proti mixani asta as pari tipota alo o filos...

Desperado
02/12/2005, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Afre εσύ δεν μετράς, πριν την αφρικα είχες κάνει χιλιάδες χλμ με άλλες μηχανές.

Όπως λοιπόν ξέρεις, με την πείρα ο αναβάτης "ψηλώνει" και η μηχανή "κονταίνει". Άσε που η αφρικα εκτός από ψηλή είναι και βαριά με ψηλό κέντρο βάρους.

Αν κατάλαβα καλά από το "σκέφτομαι την αγορά μηχανής" ο φίλος μάλλον κοιτάζει για πρώτη μηχανή. Αν όχι, άκυρο.

Ο φίλος έχει δίκιο....θα είναι η πρώτη μου μηχανή.....(έχω κ παπί αλλά αυτό πάει προς πατίνι μάλλον!!!!:rotflmao: :rotflmao: ) επειδή όμως την έχω οδηγήσει για λίγο δεν με δυσκόλεψε ιδιαίτερα.... κάτω φτάνω τελικά μια χαρά, το θέμα του βάρους όμως μάλλον θα με δυσκολέψει....Για άλλες μηχανές βρε παιδιά το έχω ψάξει αλλά.......είναι όλες κακάσχημες μπροστά στην θεα....:cool: Δεν ξέρω....το πολύ πολύ να μου την βιδώσει κ να την παρω μαζί με έναν πακιστανό/αλβανό για να την ξεπαρκάρει :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:
Άσχετο, από τιμές περίπου τι να περιμένω ?για μοντέλλο 99 φερειπείν?

africanos31
03/12/2005, 18:37
να προτιμησεις απο ιδιωτη (οχι απο εκθεση) Καλο ειναι να κοιταξεις με καποιον που ξερει απο αφρικα(φαινεται-οχι εξωτερικα-αν εχει φαει κανα καλο τρακο ....
και αναλογα τι εξτρα εχει πανω(και αληθινα χλμ προσεξε τις δισκοπλακες αν ειναι πολυφαγομενες...αδυνατον με 20-30 χιλιαδες χλμ)

ΙΠΠΕΑΣ
03/12/2005, 20:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
min se provlimatizi to ipsos ke ego toso ime 1,75 ke tin ftano mia xara den patane ke ta dio sou podia kato me olo to pelma sou ala me mia sela tou toni bagio patas kato me ta pelmata mia xara

Βγαίνει τέτοια σέλα που λες για πολλά μοντέλα μηχανών ? Εχω υπ όψιν μου 2-3 μοντέλα μηχανών που δεν πατάω καλά κάτω όπως στα ΧΤ, άν λοιπόν υπάρχουν χαμηλωμένες σέλες λύνονται πολλά προβλήματα.

afrolykos
03/12/2005, 20:36
Παρε αφρικα φιλαρακι και μην φοβασε τιποτα αξιοπρεπες σε ολα του

αυτος ο σαρακακις το χαλαει το πραμα με τα χοντα αλλα τι να κανεις εκτος απο την γιαμαχα που εχει ι φτυνα ανταλακτικα ολοι οι ολοι πανω κατω τα ιδια ειναι

αφου εκει ανοικη η καρδια σου τι το ζαλιζης το πραμα

φιλικα :wave2:

solman
03/12/2005, 20:59
pou sou leei einai sygkekrimena gia Africa,an pas se allo link edo tha breis to tilefono tou toni bazio an thes pare kai rotise ton!!!

bartlal
05/12/2005, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrolykos
Παρε αφρικα φιλαρακι και μην φοβασε τιποτα αξιοπρεπες σε ολα του

αυτος ο σαρακακις το χαλαει το πραμα με τα χοντα αλλα τι να κανεις εκτος απο την γιαμαχα που εχει ι φτυνα ανταλακτικα ολοι οι ολοι πανω κατω τα ιδια ειναι

αφου εκει ανοικη η καρδια σου τι το ζαλιζης το πραμα

φιλικα :wave2:

θα συμφωνησω και εγω με τον αφρολυκο: μπορει να εχω καβαλησει πολλες μηχανες, αλλα οταν ηρθε η ωρα να παρω και εγω μια, πηρα αφρικα. οκ, προσεκτικος απο την αρχη (δεν ειναι μικρη αλλα ουτε και εγω!!!) αλλα τουλαχιστον την εχω. αν δεν την ειχα παρει και επερνα καποια αλλη, καθε φορα που θα εβλεπα αφρικα, θα :bigcry: και για να μην εχω τετοια θεματα, πηρα 2 (αφρικες!) :winka: :wave2: