PDA

View Full Version : Βόλτα στη βορειοανατολική Αττική - Χαλκίδα



νεοσσός
01/02/2019, 23:58
Ο καιρός θα είναι καλός το Σάββατο (2/2/2019) το μεσημέρι, επομένως θα πάω χαλαρή βόλτα από Καπανδρίτι προς Ωρωπό και κατόπιν Δήλεσι, Βαθύ, Χαλκίδα. Ανάλογα με τα κέφια, μπορεί να κινηθώ προς Άγιο και Μαντούδι. Βγαίνει περί τα 200 ± 50 km.

Αν ψήνεται κανείς, ας δηλώσει ενδιαφέρον να πάμε παρέα. Ενδέχεται να έρθει κι ένας φίλος εξωφορουμικός.


Edit: Μετά από έντονες πιέσεις, η διαδρομή έγινε προς Λουτράκι από περίπτερο Σκαραμαγκά, 11:15 σήμερα. Μαζί και o teos. Ο Άγκιος αναβάλλεται μέχρι νέο ...τέρας, σήμερα έχει Τεό.

BLiTzER
02/02/2019, 00:11
Δυστυχώς δουλεύω, αλλά γράφω για να συγχαρώ την πρωτοβουλία. ^^

o_gavros
02/02/2019, 08:59
Γράψε ενα σημείο συνάντησης και μια ώρα αναχώρησης.
Θα διευκολύνει όποιον θελήσει να έρθει.


Edit 1: τον τεος τον έχουνε κάνει τάμα να μην κάνει άλλη διαδρομή εξόν απο Λουτράκι και Σούνιο :p
edit 2: νεοσσέ, για το μέλλον, πιο έγκαιρη αναγγελία θα βοηθήσει τις συμμετοχές.δεν εχει την αμεσότητα του τσατ το φόρουμ.
Ωραία μέρα για βολτα!

Ζεύκας
02/02/2019, 14:09
Τι τέλεια παιδιά να βάλετε πολλές φωτό να ζηλέψουμε κι εμείς που δν ήρθαμε

viper1
02/02/2019, 14:22
Δυστυχώς δουλεύω, αλλά γράφω για να συγχαρώ την πρωτοβουλία. ^^

Αν δεν δούλευες με τι θα ερχόσουν δηλαδή? Πήρες μηχανάκι και ακόμα τρέχει το θρεντ για το επόμενο μηχανάκι σου ?:lol:

harris_x
02/02/2019, 14:28
Αν δεν δούλευες με τι θα ερχόσουν δηλαδή? Πήρες μηχανάκι και ακόμα τρέχει το θρεντ για το επόμενο μηχανάκι σου ?:lol:

Ωωωω τι του πεεεεεεε.... :lol:

harris_x
02/02/2019, 14:28
Τι τέλεια παιδιά να βάλετε πολλές φωτό να ζηλέψουμε κι εμείς που δν ήρθαμε

Ναι παιδια και το βιντεο να βάλετε :a014:

BLiTzER
02/02/2019, 14:50
Αν δεν δούλευες με τι θα ερχόσουν δηλαδή? Πήρες μηχανάκι και ακόμα τρέχει το θρεντ για το επόμενο μηχανάκι σου ?:lol:

Τι να το κάνω το μηχανάκι σε βόλτα με τον νεοσσό;

rainmike
02/02/2019, 14:58
Τι να το κάνω το μηχανάκι σε βόλτα με τον νεοσσό;

Καλοτάξιδο αγόρι,τι πήρες?

BLiTzER
02/02/2019, 15:14
Τίποτα. Με τα πόδια θα πήγαινα.

Και θα με έβρισκαν στο Στορκ.

rainmike
02/02/2019, 15:19
πάρε σκούτερ:lol:

harris_x
02/02/2019, 15:59
Τίποτα. Με τα πόδια θα πήγαινα.

Και θα με έβρισκαν στο Στορκ.

:lol:

viper1
02/02/2019, 16:02
Τίποτα. Με τα πόδια θα πήγαινα.

Και θα με έβρισκαν στο Στορκ.

Ούτε ποδήλατο? :D

o teos
02/02/2019, 16:38
Γιώργο ωραίος που ήρθες ρε...Μια χαρά πήγαμε μια χαρά γυρίσαμε.......ΕΠΙΔΑΥΡΟ.....:D....παρά ήταν καλή η μέρα για Λουτράκι μονο....στα παραπάνω κακεντρεχή σχόλια...απλά απαξιώ...Όλοι γεννήθηκαν με ψεκασμό για πνευμόνια βενζίνη 100 οκτανίων για αίμα και ηλεκτρονική από τα τζιπι για εγκέφαλο..Εγώ είχα το ρυθμό μου τα παιδιά τον δικό τους..μαζί φτάσαμε μαζί φύγαμε τα πάμε και περάσαμε τζετ...το δε νεξτ ουαν:beer:

mia_zoi_kawa
02/02/2019, 16:42
Αν δεν έχουμε οπτικοακουστικό υλικό δεν πιστεύουμε σε τίποτα.

o teos
02/02/2019, 16:42
Ps
403438

403439


403440:beer:

rainmike
02/02/2019, 16:55
Ps
403438

403439


403440:beer:

Κούκλα ρε το ντειτονα:beer:

νεοσσός
02/02/2019, 16:58
Τι να το κάνω το μηχανάκι σε βόλτα με τον νεοσσό;
Όπως μπορείς να δεις στις φωτογραφίες, ήμανε συνεχώς στην ουρά του Hayabusa. :p


Και λίγα λόγια για το οδοιπορικό: Όλα ξεκίνησαν χθες που καβάλησα τη μηχανή. Λίγο ο καιρός τις τελευταίες εβδομάδες, λίγο κάποιες υποχρεώσεις και ένιωθα ότι δεν τη χορταίνω, ήθελα κάτι περισσότερο. Δε μου έφθαναν οι λίγες καθημερινές και το πηγαινέλισμα στη δουλειά, ήθελα περισσότερο χρόνο μαζί της.

Πάω λοιπόν για ποδήλατο χθες το βράδυ, αλλά σκέφτομαι συνέχεια το μοτοσακό. Μου έλειπε ήδη, με βαριά καρδιά το άφησα το απόγευμα. Οπότε έπρεπε επειγόντως να σχεδιάσω κάτι. Πιάνω ένα φίλο ποδηλάτη με Triumph Street Triple R:
- Αύριο Εύβοια;
- Έχω μία υποχρέωση με τη γυναίκα, αλλά θα προσπαθήσω να γλιτώσω τη μπαντόφλα και να έρθω.

Το πρωί μου λέει, ότι έπεσε τσόκαρο, οπότε δεν. Εκεί σκάει μήνυμα από το Θοδωρή: "Έλα Λουτράκι, θα είναι μαζί και ένας φίλος σχετικά αργός."
Με το που ακούω το αργός, σκέφτομαι: "Εδώ είμαστε!"


Φθάνω στο γνωστό περίπτερο του Σκαραμαγκά. Η γνωστή ροζ κόκκινη Daytona 675, παρέα με τον "αργό" με τη ...Hayabusa. Χωρίς pin-ακίδα ο ένας, με σηκωμένη ο άλλος. Σκέφτομαι ότι κάποιος μου κάνει πλάκα. Πρωταπριλιά δεν είναι, άρα τη στρουμφίσαμε.

Μου περνάει από το μυαλό να κάνω το Γκινέζο και να κάνω αναστροφή για βόρειο Εύβοια. Αλλά με καταλαβαίνει ο Θοδωρής: "Καλημέρα. Δεν είναι αυτό που νομίζεις, έχει φρέσκα λάστιχα ο Χαγιαμπούσας, οπότε τα στρώνει και δεν τρέχει."
Κάνω τις πράξεις: Ας πούμε ότι πάει με τα μισά από τα 330 km/h της τελικής του, ήτοι 165 km/h, θα έχει ενδιαφέρον. Ψάχνω την ταυτότητα, τη δαγκώνω και ξεκινάμε. Έτσι κι αλλιώς το μηχανάκι μου έχει ABS, το έχω ζεστάνει πάνω από 20 λεπτά μέχρι να φθάσω στο Σκαραμαγκά, οπότε είναι έτοιμο.

Η διαδρομή ήταν του τύπου "Τρέχεις, τρέχω, κυνηγώ, αν σε πιάσω σε γ@μ0, καμπανάκι και μ@λ@κ13ς δεν έχει." Μπροστά ο Χαγιαμπούσας να κάνει ζιγκ-ζαγκ για να φθείρει ομοιόμορφα τα λάστιχα, ακολουθώ από πίσω με την ταυτότητα στο στόμα και εκεί παν'-κατ' ο Θοδωρής. Τι εννοώ: Άκουγα από πίσω μου ένα F16 να έρχεται, στο καπάκι περνούσε με τα όσα ένα Daytona και μετά από 50 χιλιόμετρα σταματούσε για βενζίνη. Το περνούσαμε εμείς μέχρι να πληρώσει, μας ξαναπερνούσε και έκανε και τη διαδρομή ανάποδα, γιατί ...βαριόταν.

Ο καιρός τέλειος, οπότε αποφασίζουμε ότι το Λουτράκι παραείναι κοντά και αλλάζουμε τον προορισμό για να πάμε Παλαιά Επίδαυρο. Κάτι είπε ο Blitzer για Stork και ήταν προφητικό. Φοβερή καφετιέρα, τέλει μέρα, ωραία παρέα και μαθήματα οδήγησης από το Θοδωρή.

286 χιλιόμετρα με ένα μόνο γέμισμα στο ντεπόζιτο και δεν έφθασε καν στη ρεζέρβα. Φοβερή διαδρομή, ιδανικός καιρός. Ευχαριστώ για την παρέα! :)

BLiTzER
02/02/2019, 17:19
Όπως μπορείς να δεις στις φωτογραφίες, ήμανε συνεχώς στην ουρά του Hayabusa. :p

Γι'αυτό δεν αμφιβάλλω καθόλου, χωρίς ίχνος ειρωνείας.

Σας πειράζω, φυσικά. Μπράβο σας. :beer:

o teos
02/02/2019, 17:28
Γι'αυτό δεν αμφιβάλλω καθόλου, χωρίς ίχνος ειρωνείας.

Σας πειράζω, φυσικά. Μπράβο σας. :beer:

Φτου σου δεν ντρέπεσαι..:lol:

katsar
02/02/2019, 17:31
Πάντα τέτοια μάγκες!!

o teos
02/02/2019, 17:31
Όπως μπορείς να δεις στις φωτογραφίες, ήμανε συνεχώς στην ουρά του Hayabusa. :p


Και λίγα λόγια για το οδοιπορικό: Όλα ξεκίνησαν χθες που καβάλησα τη μηχανή. Λίγο ο καιρός τις τελευταίες εβδομάδες, λίγο κάποιες υποχρεώσεις και ένιωθα ότι δεν τη χορταίνω, ήθελα κάτι περισσότερο. Δε μου έφθαναν οι λίγες καθημερινές και το πηγαινέλισμα στη δουλειά, ήθελα περισσότερο χρόνο μαζί της.

Πάω λοιπόν για ποδήλατο χθες το βράδυ, αλλά σκέφτομαι συνέχεια το μοτοσακό. Μου έλειπε ήδη, με βαριά καρδιά το άφησα το απόγευμα. Οπότε έπρεπε επειγόντως να σχεδιάσω κάτι. Πιάνω ένα φίλο ποδηλάτη με Triumph Street Triple R:
- Αύριο Εύβοια;
- Έχω μία υποχρέωση με τη γυναίκα, αλλά θα προσπαθήσω να γλιτώσω τη μπαντόφλα και να έρθω.

Το πρωί μου λέει, ότι έπεσε τσόκαρο, οπότε δεν. Εκεί σκάει μήνυμα από το Θοδωρή: "Έλα Λουτράκι, θα είναι μαζί και ένας φίλος σχετικά αργός."
Με το που ακούω το αργός, σκέφτομαι: "Εδώ είμαστε!"


Φθάνω στο γνωστό περίπτερο του Σκαραμαγκά. Η γνωστή ροζ κόκκινη Daytona 675, παρέα με τον "αργό" με τη ...Hayabusa. Χωρίς pin-ακίδα ο ένας, με σηκωμένη ο άλλος. Σκέφτομαι ότι κάποιος μου κάνει πλάκα. Πρωταπριλιά δεν είναι, άρα τη στρουμφίσαμε.

Μου περνάει από το μυαλό να κάνω το Γκινέζο και να κάνω αναστροφή για βόρειο Εύβοια. Αλλά με καταλαβαίνει ο Θοδωρής: "Καλημέρα. Δεν είναι αυτό που νομίζεις, έχει φρέσκα λάστιχα ο Χαγιαμπούσας, οπότε τα στρώνει και δεν τρέχει."
Κάνω τις πράξεις: Ας πούμε ότι πάει με τα μισά από τα 330 km/h της τελικής του, ήτοι 165 km/h, θα έχει ενδιαφέρον. Ψάχνω την ταυτότητα, τη δαγκώνω και ξεκινάμε. Έτσι κι αλλιώς το μηχανάκι μου έχει ABS, το έχω ζεστάνει πάνω από 20 λεπτά μέχρι να φθάσω στο Σκαραμαγκά, οπότε είναι έτοιμο.

Η διαδρομή ήταν του τύπου "Τρέχεις, τρέχω, κυνηγώ, αν σε πιάσω σε γ@μ0, καμπανάκι και μ@λ@κ13ς δεν έχει." Μπροστά ο Χαγιαμπούσας να κάνει ζιγκ-ζαγκ για να φθείρει ομοιόμορφα τα λάστιχα, ακολουθώ από πίσω με την ταυτότητα στο στόμα και εκεί παν'-κατ' ο Θοδωρής. Τι εννοώ: Άκουγα από πίσω μου ένα F16 να έρχεται, στο καπάκι περνούσε με τα όσα ένα Daytona και μετά από 50 χιλιόμετρα σταματούσε για βενζίνη. Το περνούσαμε εμείς μέχρι να πληρώσει, μας ξαναπερνούσε και έκανε και τη διαδρομή ανάποδα, γιατί ...βαριόταν.

Ο καιρός τέλειος, οπότε αποφασίζουμε ότι το Λουτράκι παραείναι κοντά και αλλάζουμε τον προορισμό για να πάμε Παλαιά Επίδαυρο. Κάτι είπε ο Blitzer για Stork και ήταν προφητικό. Φοβερή καφετιέρα, τέλει μέρα, ωραία παρέα και μαθήματα οδήγησης από το Θοδωρή.

286 χιλιόμετρα με ένα μόνο γέμισμα στο ντεπόζιτο και δεν έφθασε καν στη ρεζέρβα. Φοβερή διαδρομή, ιδανικός καιρός. Ευχαριστώ για την παρέα! :)

Υπερβολές...Άκου f16...675 απλό και ταπεινό..το νου στις συμβουλές του Θόδωρα...εχει μια τάση να βιάζεται να φάει παγωτό και δεν βλέπει μπροστά του...:bawl:

:beer::beer:

νεοσσός
02/02/2019, 17:41
403441


403442

νεοσσός
02/02/2019, 18:01
Edit 1: τον τεος τον έχουνε κάνει τάμα να μην κάνει άλλη διαδρομή εξόν απο Λουτράκι και Σούνιο :p
edit 2: νεοσσέ, για το μέλλον, πιο έγκαιρη αναγγελία θα βοηθήσει τις συμμετοχές.δεν εχει την αμεσότητα του τσατ το φόρουμ.
Ωραία μέρα για βολτα!
1. Κι όμως τον καταφέραμε να πάει Επίδαυρο. :p
2. Πράγματι, όσο νωρίτερα, τόσο καλύτερα. Όμως η απόφαση ήταν μία μέρα πριν και τελικά το forum βοήθησε να συναντηθούμε έστω και λίγοι. Σίγουρα θα ήταν καλύτερα αν το είχαμε πει από την αρχή της εβδομάδας. Η αλήθεια είναι ότι σκέφτομαι να πάω και αύριο καμιά βόλτα, αλλά θα πρέπει να δω πρώτα τι ώρα θα επιστρέψω απόψε...