PDA

View Full Version : Κινητήρα για Honda C100 με ωστήρια;



turogalos
06/02/2019, 09:56
Χαιρετώ!

Βρήκα ένα C100 του 1965. Δεν του λείπει τίποτα από επάνω εκτός από τον κινητήρα. Υπάρχει περίπτωση να βρεθεί κινητήρας στην Ελλάδα από κάπου; Είναι από τους πρώτους που έβγαλε η Χόντα με ωστήρια.

Θα μπορούσα να του βάλω έναν οποιοδήποτε 6βολτο αλλά προτιμώ το έχω όσο πιο αυθεντικό μπορώ.

sapila racing
06/02/2019, 10:03
Χαιρετώ!

Βρήκα ένα C100 του 1965. Δεν του λείπει τίποτα από επάνω εκτός από τον κινητήρα. Υπάρχει περίπτωση να βρεθεί κινητήρας στην Ελλάδα από κάπου; Είναι από τους πρώτους που έβγαλε η Χόντα με ωστήρια.

Θα μπορούσα να του βάλω έναν οποιοδήποτε 6βολτο αλλά προτιμώ το έχω όσο πιο αυθεντικό μπορώ.

Πολύ δύσκολο έως αδύνατον να βρείς τέτοιο κινητήρα σήμερα στην Ελλάδα.
Εκεί που βρίσκεσαι είναι πολύ πιο πιθανόν.

Panos76
06/02/2019, 10:34
Οι Ολλανδοί (Cmsnl) κάτι πρέπει να έχουν σε ανταλλακτικά (κύλινδρο κλπ) ή/και ebay.

turogalos
07/02/2019, 16:18
Πολύ δύσκολο έως αδύνατον να βρείς τέτοιο κινητήρα σήμερα στην Ελλάδα.
Εκεί που βρίσκεσαι είναι πολύ πιο πιθανόν.

Ναι ε; Κρίμα γιατί το μηχανάκι είναι κομπλέ και δεν του έλειπε τίποτα άλλο, ακόμη και τα πλαστικά του όλα τα έχει. Αν μου την βιδώσει και του ρίξω λίγο την τιμή, ίσως και να το πάρω τελικά. Θα δούμε.

Ευχαριστώ πάντως!

turogalos
26/02/2019, 08:56
Βρήκα κινητήρα από Αγγλία και είναι ήδη στον δρόμο. Του λείπει το καρμπυρατέρ μόνο και μου κόστισε £130 με τα μεταφορικά. Για να δούμε τι θα μας βγει.