PDA

View Full Version : daytona 180 monster.



andreastwin
12/02/2019, 15:53
κατα πρωτον εκανα ενα λαθος που δεν ειχα τραβειξει καπιες φοτο πριν να ξεκινησω μια μικρη ανακατασκευη στο monsteraki.η εργασιες που εκανα ειναι η εξης.αλλαγη δισκους αμπραγιαζ μαζι με τα μεταλικα δισκακια,και αυτο γιατη μου εκανε καποια σκορτσαρισματα περιεργα.δευτερον ανακατασκευη αντλιας λαδιου,γιατη ο κινεζομαλακοβιτς δεν ειχε τον αξονα να δουλευη σε κουζινετο, αλλα το ατσαλι στο αλουμινιο,και το ειχε φαει οβαλ.κεντραρισμα η τρυπα του αλουμινιου ,ανοιγμα και περασμα κουζινετο φωσφορουχο μπρουντζο,απο μοντελιστικη μπιελα.το κενο που φαινεται δεν υπαρχει,η φοτο το δειχνει ετσι .εχει εφαρμογη τελεια. αλλαχτηκε και η καδενα τις αντλιας.403676

andreastwin
12/02/2019, 16:00
και στις ποιο κατω φοτο ειναι το αποτελεσμα του βαψιματος .το γαμοτο ειναι οτι δεν το τραβηξα πριν μερικες φοτο που ηταν στα μαυρα του τα χαλια. πριν να βαφτει ηταν για σκραπ. δυστυχω δεν μου τις ανεβαζει τις αλλες φοτο,στην επομενη συναντηση να εχουμε μαθημα για ανεβασμα φοτο.
αλλαχτηκαν και τα λαστιχα, και αυτα ειχαν την ταλαιπωρια τους γιατη τα νουμερα του δεν ειναι στα τρεχοντα νουμερα, και τα ζητουσαν σε τιμη βαπορισια. 110Χ80Χ17 πισω και 3Χ18 μπροστα. απο τιμες ανταλλακτικων εχουμε και λεμε,δισκακια κομπλε μαζι με τα μεταλικα 20 eyro. καδενα αντλιας λαδιου 3,36 eyro. λαστιχα 110 eyro τα περασα εγω. αλυσιδα 8 eyro, λαστιχα κομπλερ πισινου γραναζιου 3,45 eyro, μπροστινο γραναζι 16αρι απο 15αρι για να παρει λιγο δρομο 6 eyro.. το βαψιμο το εκανε φιλος στην δουλεια του καθοτι βαφεας σε αντιπροσωπειας, και δωρο.ωραιος ο φιλος.


403677