PDA

View Full Version : Εξατμιση για ΧΤ 600



billyka
18/02/2019, 11:47
Καλημερα,σκοπευω να βαλω εξατμιση στο ΧΤ.Ειμαι αναμεσα σε Race tech papagiannis και Race guns.Ποια απο τις 2 προτεινετε?Επισης ποιος θα ηταν καλυτερος συνδιασμος,race tech με λαιμους devil η papagiannis,η ολοσωμη race guns?Το μηχανακι θα ειναι 620 με fcr35

ΓιώργοςΤΤ
18/02/2019, 13:16
Ότι και να βάλεις το ίδιο είναι.

MG-KTiNoS
18/02/2019, 14:44
Ότι και να βάλεις το ίδιο είναι.

ε ναι το ίδιο θα ενοχλεί

BLiTzER
18/02/2019, 14:49
Δεν είναι απλό ΧΤ, παιδιά, είναι 620.

GogosLux
18/02/2019, 16:44
Δεν είναι απλό ΧΤ, παιδιά, είναι 620.

εχει και FCR; αυτο που το πας??

billyka
18/02/2019, 18:25
ΓιωργοςΤΤ Ε και γω αυτο πιστευω δεν νομιζω να υπαρχει καποια αισθητη διαφορα.Κατι αλλο..Γιατι ρε παιδια τοση ειρωνια σε αυτο το φορουμ?

BLiTzER
18/02/2019, 18:35
ΓιωργοςΤΤ Ε και γω αυτο πιστευω δεν νομιζω να υπαρχει καποια αισθητη διαφορα.Κατι αλλο..Γιατι ρε παιδια τοση ειρωνια σε αυτο το φορουμ?

Έλα μωρέ, πλάκα σου κάνουμε. Φαντάζομαι ότι δεν το κάνεις για τις επιδόσεις, αλλιώς δε θα είχες ΧΤ. Αν το κάνεις για τον ήχο, λοιπόν, βάλε ό,τι φθηνότερο που δε θα σπάει νεύρα και τέλειωσες. Δεν υπάρχει λόγος να το ψάχνεις πολύ, ειδικά από τη στιγμή που μιλάμε για τέτοιες κατασκευές.

Bowleno
18/02/2019, 18:42
Έλα μωρέ, πλάκα σου κάνουμε. Φαντάζομαι ότι δεν το κάνεις για τις επιδόσεις, αλλιώς δε θα είχες ΧΤ. Αν το κάνεις για τον ήχο, λοιπόν, βάλε ό,τι φθηνότερο που δε θα σπάει νεύρα και τέλειωσες. Δεν υπάρχει λόγος να το ψάχνεις πολύ, ειδικά από τη στιγμή που μιλάμε για τέτοιες κατασκευές.

Αν δεν ήθελε επιδόσεις γιατί έβαλε FCR που κοστίζει όσο όλο το μΕχανάκι;

billyka
18/02/2019, 18:53
Κοιτα αν ηθελα επιδοσεις δεν θα επερνα ΧΤ με τα λεφτα που εχω δωσει και θα δωσω στο μηχανακι επερνα ΚΤΜ και ειχα επιδοσεις.Απλα αποφασισα να το κανω αναπαλαιωση το μηχανακι και επι της ευκαιριας να παρει και λιγο τα πανω του γιατι τα ΧΤ ειναι λιγο ταφος.Ειναι και το οτι μ αρεσει να βρισκομαι σε ασχολια και να ψαχνομαι.Με ψηνει η racetech παντως,αν και βρισκω μονο τελικο ενω raceguns βρισκω ολοσωμη.Η δευτερη ομως κοστιζει αρκετα παραπανω.Και αναρωτιεμαι προς τι η τοση διαφορα στην τιμη

BLiTzER
18/02/2019, 19:02
Αν δεν ήθελε επιδόσεις γιατί έβαλε FCR που κοστίζει όσο όλο το μΕχανάκι;

To FCR υποθέτω ότι το είχε ήδη το μηχανάκι ή το βρήκε φθηνό μεταχειρισμένο.

Αν θες τη γνώμη μου, καμία από τις 2 δεν αξίζει τα λεφτά της, οπότε πάρε την πιο φθηνή, που ΔΕΝ είναι ενοχλητική όμως, και άσε τα υπόλοιπα στην τσέπη σου.

ΓιώργοςΤΤ
18/02/2019, 19:34
Κοιτα αν ηθελα επιδοσεις δεν θα επερνα ΧΤ με τα λεφτα που εχω δωσει και θα δωσω στο μηχανακι επερνα ΚΤΜ και ειχα επιδοσεις.Απλα αποφασισα να το κανω αναπαλαιωση το μηχανακι και επι της ευκαιριας να παρει και λιγο τα πανω του γιατι τα ΧΤ ειναι λιγο ταφος.Ειναι και το οτι μ αρεσει να βρισκομαι σε ασχολια και να ψαχνομαι.Με ψηνει η racetech παντως,αν και βρισκω μονο τελικο ενω raceguns βρισκω ολοσωμη.Η δευτερη ομως κοστιζει αρκετα παραπανω.Και αναρωτιεμαι προς τι η τοση διαφορα στην τιμη

Μεταχειρισμένη ψάχνεις; πάρε όποια βρεις πιο φτηνά. Καλή απόδοση έχουν και οι 2.
Αν είσαι Αθήνα πέρνα μια βόλτα από τα παιδιά, δες τη δουλειά τους από κοντά και βρείτε τα και με το οικονομικό. Γενικά ο Raceguns είναι λίγο πιο ακριβός, αλλά επειδή έχω δει δουλειές και από τους 2, δεν έχω δει κάποια ουσιαστική διαφορά.

GogosLux
18/02/2019, 19:42
Γενικά ο Raceguns είναι λίγο πιο ακριβός, αλλά επειδή έχω δει δουλειές και από τους 2, δεν έχω δει κάποια ουσιαστική διαφορά.

Ο μύθος λέει ότι παλιά ήταν το ίδιο μαγαζί και μετά τα σπάσανε !

Ίσως για αυτό είναι πολύ κοντά ο ένας με τον άλλον :rolleyes:

ΓιώργοςΤΤ
18/02/2019, 21:26
Όχι δεν ισχύει αυτό.

MG-KTiNoS
19/02/2019, 00:37
Κοιτα αν ηθελα επιδοσεις δεν θα επερνα ΧΤ με τα λεφτα που εχω δωσει και θα δωσω στο μηχανακι επερνα ΚΤΜ και ειχα επιδοσεις.
Κάθε όποτε δούλευε θα είχες επιδώσεις.... :lol:
Να μη τι άλλο το ΧΤ δουλεύει κάθε μέρα !

υγ
Η πιο καλή εξάτμιση;) για Χτ -λένε οι μύστες-
είναι η micron.
Ολόσωμη φυσικά.

katsar
19/02/2019, 00:45
εμεις CRD βαζαμε στα ΧΤια στα νιατα μας,λαιμο-τελικο.

nickargas
19/02/2019, 13:18
crd εκλεισε! και πανε και οι ποδιες και πανε κι ολα! race guns βαλε! πιο φθηνη και κοντα τα 98 db αλλα αν βαλεις σιγαστηρα πεφτει αισθητα! για λαιμους τωρα ειναι 2 οι επιλογες... μικροι σε διαμετρο και ενωση πιο κοντα στο τελικο θα σου δωσουν κοντα στις ψηλες και τελικες ενω οι πιο χοντροι λαιμοι και πιο κοντα στις εισαγωγες η ενωση θα σου δωσει επιταχυνση! αν δεν θες να τριβεις οπως ολοι μας παρε τιτανιου (ναι ειναι ακριβοι αλλα δεν θα τριβεις καθε 3 μηνες για να γινει καθαρη ) και επισης αν δεν αλλαξεις και μεινεις με τους μαμα κανε τους καθρεφτη και μετα περνα βερνικι υψηλων θερμοκρασιων (κανει 10-15ε) και δεν προκεται να ξανα χαλασει ποτε (ετσι κανουν στα διχρονα στους μαμα λαιμους)

οτι και να κανεις να σκεφτεσαι την τσεπη σου πρωτα !

ελπιζω να βοηθησα! χαιρετισμους απο Κρητη!

MG-KTiNoS
19/02/2019, 14:22
ελπιζω να βοηθησα! χαιρετισμους απο Κρητη!

:a013:
Ζάσου τσεσένα

billyka
20/02/2019, 20:02
Να στε καλα παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις