PDA

View Full Version : Καλή Οδική Βοήθεια



anixneyths
18/02/2019, 15:08
...ψάχνομαι για να αγοράσω πρόγραμμα οδικής βοήθειας(δεν αναφέρομαι σε ασφάλεια) και θα ήθελα να μου προτείνετε μια αξιόπιστη
λύση. Θεωρώ πως η λύση της Εxpress Service για μοτοσυκλέτα είναι κάπως ακριβή και θα ήθελα να πάρω και άλλες γνώμες. Ίσως υπάρχει και συνδυαστικό πακέτο ασφάλειας + οδική βοήθεια που να συμφέρει περισσότερο από το να αγοράσω την κάθε υπηρεσία μεμονωμένα. Οδηγώ ένα CB125F Honda... Please Help. :)

anixneyths
18/02/2019, 16:06
110Ευρώ τον χρόνο ή 60Ευρώ το εξάμηνο χρεώνει η Express Service. Τα βρίσκω πολλά! Κάποια οικονομικότερη λύση με Πανελλαδική κάλυψη κανείς;

viper1
18/02/2019, 16:13
110Ευρώ τον χρόνο ή 60Ευρώ το εξάμηνο χρεώνει η Express Service. Τα βρίσκω πολλά! Κάποια οικονομικότερη λύση με Πανελλαδική κάλυψη κανείς;

Interamerican,intersallonika κοιταξες?

anixneyths
18/02/2019, 16:17
Interamerican Αστική Βοήθεια Μέσω τρίτου dealer(Interlife) στα 40ευρώ. Καλείς το 11199.
Intersallonika 30ευρώ τον χρόνο.

Να πάω σε Interamerican ή Intersallonika; Περιμένω γνώμες.

viper1
18/02/2019, 16:21
Interamerican Αστική Βοήθεια Μέσω τρίτου dealer στα 40ευρώ. Καλείς το 11199. Βοήθεια κανείς;

Θέλεις πιο φτηνά και από 40 ευρώ?

GogosLux
18/02/2019, 16:25
Δεν στο εχει ως παροχή η ασφαλιστική σου?
Συνήθως ειναι η πιο φθηνη επιλογή.

viper1
18/02/2019, 16:32
Δεν στο εχει ως παροχή η ασφαλιστική σου?
Συνήθως ειναι η πιο φθηνη επιλογή.

Το έχουν σαν φροντίδα ατυχήματος. Οπότε μόνο αν έχεις ατύχημα και ακινητοποιήθει τότε στο μαζεύουν.

ptc
18/02/2019, 16:33
Εγω εχω και τα δυο στη Europ Assistance. Απλα συνεργαζεται με αυτους ο ασφαλιστης μου, δεν το εψαξα κιολας γιατι δεν ειμαι καθολου του ταξιδιου.
Δυο φορες τους εχω καλεσει εντος αστικου κυκλου και ηρθαν γρηγορα, ηταν εξυπηρετικοι. Απ'ο,τι βλεπω το συμβολαιο μου ειναι στα 15,55€ το εξαμηνο.

www.europ-assistance.gr

Tηλ. 2103497000
e-mail: EAGR@europ-assistance.gr

anixneyths
18/02/2019, 16:38
Βρήκα και αυτό:
https://www.insurance4you.gr/idiotes/odiki-boitheia/motosykleta-125.html

anixneyths
18/02/2019, 16:43
Αφορά κάλυψη για την Ελλάδα ή Πανευρωπαικά; Ρωτάω εξαιτίας του ονόματος...Ενδιαφέρον ως λύση. Με την Intersallonika έχει κανείς εμπειρία;

anixneyths
18/02/2019, 16:43
123

anixneyths
18/02/2019, 16:44
Θέλεις πιο φτηνά και από 40 ευρώ?

Και τζάμπα αν γίνεται... ;)

GogosLux
18/02/2019, 16:46
Και τζάμπα αν γίνεται... ;)

Σου εχω λύση τσάμπα αλλα δεν μπορω να την γράψω κοινη θεα, μην καρφωθούμε και την μαθουν όλοι.

anixneyths
18/02/2019, 16:47
Το έχουν σαν φροντίδα ατυχήματος. Οπότε μόνο αν έχεις ατύχημα και ακινητοποιήθει τότε στο μαζεύουν.

Νομίζω μερικές ασφαλιστικές προσφέρουν και οδική βοήθεια στο πακέτο με επιπλέον κόστος. Δεν ξέρω αν συμφέρει, η λογική λέει πως πρέπει να συμφέρει. H Interlife πάντως που είμαι ασφαλισμένος, την οδική την διαχωρίζει.

anixneyths
18/02/2019, 16:48
Σου εχω λύση τσάμπα αλλα δεν μπορω να την γράψω κοινη θεα, μην καρφωθούμε και την μαθουν όλοι.

στείλε μήνυμα φίλος.... Είμαι όλος ένα μεγάλο αυτί.

anixneyths
18/02/2019, 17:05
Για πείτε ρε 'σεις... Που να πάω... :):lol:

ptc
18/02/2019, 17:09
Ε τι ανιχνευτης εισαι ρε συ; Κανε μια ανιχνευση τωρα που εχεις καποιες προτασεις. :D

Δες τι προσφερει ο καθενας και αποφασιζεις τι σε συμφερει.

anixneyths
18/02/2019, 17:47
….χαχαχαα…. Κόντεψα να πνιγώ με το τσάι... :)

anixneyths
18/02/2019, 17:55
123

anixneyths
18/02/2019, 17:58
Εγω εχω και τα δυο στη Europ Assistance. Απλα συνεργαζεται με αυτους ο ασφαλιστης μου, δεν το εψαξα κιολας γιατι δεν ειμαι καθολου του ταξιδιου.
Δυο φορες τους εχω καλεσει εντος αστικου κυκλου και ηρθαν γρηγορα, ηταν εξυπηρετικοι. Απ'ο,τι βλεπω το συμβολαιο μου ειναι στα 15,55€ το εξαμηνο.

www.europ-assistance.gr

Tηλ. 2103497000
e-mail: EAGR@europ-assistance.gr

...ως γνήσιος ανιχνευτής, σου αναφέρω πως την υπηρεσία την βρήκα με 30 ευρώ στην ίδια εταιρεία ή με 15ευρώ το εξάμηνο...:lol:

Παίζει να πάω εδώ μιας και ξέρω και τον αντιπρόσωπο εδώ στο νησί... Μια χαρά. Thanks φίλε.

ptc
18/02/2019, 18:02
Λογικο να εχει κι ο ασφαλιστης μια μικρη προμηθεια. Το κοστος του να μην ασχοληθεις καθολου και να σου ερθει το συμβολαιο στο mail.

Τιποτα μαν, αχρειαστη σου ευχομαι. :beer:

harris_x
18/02/2019, 18:17
Δεν καταλαβαίνω για ποιο λογο θέλεις κατι τετοιο.

Θεωρώ οτι η κάλυψη των συμβολαίων ασφάλισης ειναι αρκετή.

Μπορεί βεβαια να μην εχω κατα νου καποια παράμετρο που να αλλαζει την παραπανω άποψη.

Μπορεις να μας πεις γιατι καποιος να κανει ξεχωριστό συμβόλαιο οδικής βοήθειας;

anixneyths
18/02/2019, 18:30
Δεν καταλαβαίνω για ποιο λογο θέλεις κατι τετοιο.

Θεωρώ οτι η κάλυψη των συμβολαίων ασφάλισης ειναι αρκετή.

Μπορεί βεβαια να μην εχω κατα νου καποια παράμετρο που να αλλαζει την παραπανω άποψη.

Μπορεις να μας πεις γιατι καποιος να κανει ξεχωριστό συμβόλαιο οδικής βοήθειας;

Αν μείνω από βενζίνη, λάστιχο, μπαταρία κλπ... Δεν θα με καλύψει η υφιστάμενη ασφάλεια μου παρα μόνο ως συνέπεια ατυχήματος. Για αυτό. Εσύ γιατί λες πως είναι αχρείαστη;

Μου έχει τύχει παλαιότερα να βρίσκομαι Παγκράτι, να έχω αφήσει το κλειδί ανοιχτό, και να μένω από μπαταρία... Ένα τηλέφωνο πήρα, κάθισα στο τοπικό καφέ για ένα εσπρεσσάκι, και σε μισή ώρα είχα φύγει δίχως να ιδρώσω καν... Ήμουν σε Express Service τότε... Σε πληροφορώ πως ήταν το ποιο απολαυστικό espresso ever...

Σε κάλυψα;

anixneyths
18/02/2019, 18:31
Λογικο να εχει κι ο ασφαλιστης μια μικρη προμηθεια. Το κοστος του να μην ασχοληθεις καθολου και να σου ερθει το συμβολαιο στο mail.

Τιποτα μαν, αχρειαστη σου ευχομαι. :beer:

...και μιας και είμαι ανιχνευτής πάρε και ένα άρθρο δώρο... https://www.iefimerida.gr/news/78362/γιάννης-ραυτόπουλος-πώς-ο-mr-express-service-με-τη-βίλα-τα-δισ-τα-ελικόπτερα-τη-βουγιουκλ

Bowleno
18/02/2019, 18:39
Αν μείνω από βενζίνη, λάστιχο, μπαταρία κλπ... Δεν θα με καλύψει η υφιστάμενη ασφάλεια μου παρα μόνο ως συνέπεια ατυχήματος. Για αυτό. Εσύ γιατί λες πως είναι αχρείαστη;

Μου έχει τύχει παλαιότερα να βρίσκομαι Παγκράτι, να έχω αφήσει το κλειδί ανοιχτό, και να μένω από μπαταρία... Ένα τηλέφωνο πήρα, κάθισα στο τοπικό καφέ για ένα εσπρεσσάκι, και σε μισή ώρα είχα φύγει δίχως να ιδρώσω καν... Ήμουν σε Express Service τότε... Σε πληροφορώ πως ήταν το ποιο απολαυστικό espresso ever...

Σε κάλυψα;

Άμα δεν θες να ιδρώσεις θα πλΕρώσεις...Νόμος

anixneyths
18/02/2019, 18:45
Άμα δεν θες να ιδρώσεις θα πλΕρώσεις...Νόμος

...χαχαχα…Σοφό. Λίγα όμως... Και σε περίπτωση ρυμούλκησης(αν υπάρχει συνδρομή) πολύ λιγότερα...Διότι κώλος κλασμένος γιατρός χεσμένος... ;)

BLiTzER
18/02/2019, 19:20
Αν μείνω από βενζίνη, λάστιχο, μπαταρία κλπ... Δεν θα με καλύψει η υφιστάμενη ασφάλεια μου παρα μόνο ως συνέπεια ατυχήματος. Για αυτό. Εσύ γιατί λες πως είναι αχρείαστη;

Γι'αυτό κάνεις ασφάλεια ΜΕ οδική. Το κόστος δε θα είναι πάνω από 30-40€/έτος. Ειδικά για το μηχανάκι σου, παίζει να είναι κάνα 20ρικο.

harris_x
18/02/2019, 19:22
Αν μείνω από βενζίνη, λάστιχο, μπαταρία κλπ... Δεν θα με καλύψει η υφιστάμενη ασφάλεια μου παρα μόνο ως συνέπεια ατυχήματος. Για αυτό. Εσύ γιατί λες πως είναι αχρείαστη;

Μου έχει τύχει παλαιότερα να βρίσκομαι Παγκράτι, να έχω αφήσει το κλειδί ανοιχτό, και να μένω από μπαταρία... Ένα τηλέφωνο πήρα, κάθισα στο τοπικό καφέ για ένα εσπρεσσάκι, και σε μισή ώρα είχα φύγει δίχως να ιδρώσω καν... Ήμουν σε Express Service τότε... Σε πληροφορώ πως ήταν το ποιο απολαυστικό espresso ever...

Σε κάλυψα;

Ναι με καλυψες...

Με μπαταρια με έχουν μεταφέρει, για λάστιχο δεν ξερω αλλα θα επρεπε και για βενζίνη λογικο μου φαινεται να μην...

anixneyths
18/02/2019, 19:27
Γι'αυτό κάνεις ασφάλεια ΜΕ οδική. Το κόστος δε θα είναι πάνω από 30-40€/έτος. Ειδικά για το μηχανάκι σου, παίζει να είναι κάνα 20ρικο.

...καταρχήν, η οδική βοήθεια είναι και αυτή ασφάλεια αλλά όχι η υποχρεωτική(είναι επικουρική). Αν τώρα εννοείς πως υπάρχει πακέτο δύο σε ένα, ναι είναι πιθανόν να είναι φθηνότερο ως σύνολο αν αγοραστούν μαζί(δύο συμβόλαια)... Δεν ξέρω βέβαια αν υπάρχει πακέτο που να εμπεριέχει τα πάντα(οδική βοήθεια + ασφάλεια ατυχήματος) ως ένα συμβόλαιο...

Η Interlife ας πούμε από όπου έχω αγοράσει την υποχρεωτική ασφάλεια, πουλάει δύο ξεχωριστά πακέτα, δεν τα μπερδεύει... Πάντως θα κάνω μια,δυό ερωτήσεις επ'αυτoύ αύριο στις ασφαλιστικές και οδικές και θα ενημερώσω.

anixneyths
18/02/2019, 19:28
Ναι με καλυψες...

Με μπαταρια με έχουν μεταφέρει, για λάστιχο δεν ξερω αλλα θα επρεπε και για βενζίνη λογικο μου φαινεται να μην...

Και για βενζίνη έρχονται φίλε αλλά και για λάστιχο(αναφέρομαι σε οδική ασφάλεια,όχι στην ασφάλεια ατυχήματος)... :)

Live2ride
18/02/2019, 19:34
Και εγώ το έχω στο συμβόλαιο με 11€ το 6μηνο. Ποτέ ξανά συμβόλαιο ασφάλισης χωρίς οδική βοήθεια, μια φορά έμεινα και μου ζητούσανε 250€ για απόσταση 60χιλιομέτρων. Από τότε πάντα έβαζα οδική στα συμβόλαια όπου και πέρυσι μου χρειάστηκε 2 φορές που έμεινα στο δρόμο.

BLiTzER
18/02/2019, 20:02
...καταρχήν, η οδική βοήθεια είναι και αυτή ασφάλεια αλλά όχι η υποχρεωτική(είναι επικουρική). Αν τώρα εννοείς πως υπάρχει πακέτο δύο σε ένα, ναι είναι πιθανόν να είναι φθηνότερο ως σύνολο αν αγοραστούν μαζί(δύο συμβόλαια)... Δεν ξέρω βέβαια αν υπάρχει πακέτο που να εμπεριέχει τα πάντα(οδική βοήθεια + ασφάλεια ατυχήματος) ως ένα συμβόλαιο...

Όταν κάνεις ασφάλεια, σου δίνεται η επιλογή να έχεις στο συμβόλαιό σου και οδική βοήθεια, νομική προστασία και διάφορες άλλες καλύψεις. Η φροντίδα ατυχήματος είναι στάνταρ.

harris_x
18/02/2019, 20:14
Και για βενζίνη έρχονται φίλε αλλά και για λάστιχο(αναφέρομαι σε οδική ασφάλεια,όχι στην ασφάλεια ατυχήματος)... :)

Κατι εχεις μπερδέψει...

ptc
18/02/2019, 20:24
Όταν κάνεις ασφάλεια, σου δίνεται η επιλογή να έχεις στο συμβόλαιό σου και οδική βοήθεια, νομική προστασία και διάφορες άλλες καλύψεις. Η φροντίδα ατυχήματος είναι στάνταρ.

Δεν εχουν ολες οι ασφαλιστικες την επιλογη για οδικη.
Επισης αυτο που ειπες οτι για το cbf125 θα ειναι πιο φτηνη η οδικη δε νομιζω πως ισχυει. Εγω τουλαχιστον ιδια χρεωση εχω και για τα δυο (850 & 250).

Στην περιπτωση μου (επειδη οικονομικα το ειχα ψαξει) η πιο συμφερουσα τιμη ηταν interlife (που δεν εχει επιλογη για οδικη στην ασφαλεια της) συν η προαναφερθεισα οδικη ως εξτρα συμβολαιο. Ετσι οπως το λες ηταν στην anytime που εκανα παλιοτερα. Μεχρι που μια φορα που τους χρειαστηκα εμεινα στην αναμονη του τηλεφωνικου τους κεντρου για εικοσι λεπτα και απο τοτε επιλεγω μονο μεσω ασφαλιστη.

Live2ride
18/02/2019, 20:30
Εγώ που κάνω μέσω insurancemarket και να μην έχει η ασφαλιστική σου βρίσκει και σου βγάζει η ίδια η εταιρεία (insurancemarket.gr) και σου τα στέλνει πακέτο 2 συμβόλαια.

ptc
18/02/2019, 20:45
Εγώ που κάνω μέσω insurancemarket και να μην έχει η ασφαλιστική σου βρίσκει και σου βγάζει η ίδια η εταιρεία (insurancemarket.gr) και σου τα στέλνει πακέτο 2 συμβόλαια.

Το ιδιο πραγμα λεμε. Κι εμενα ο ασφαλιστης το ιδιο μου κανει.
Το θεμα ειναι οτι αφου δεν ειναι εξτρα επιλογη της ασφαλιστικης ουσιαστικα αγοραζεις ενα συμβολαιο ασφαλειας και ενα οδικης. Δεν εχεις δηλαδη καποια εκπτωση στην οδικη σε σχεση με τον Ανιχνευτη που θα παει να κανει μονο οδικη αυριο μεθαυριο.

Live2ride
18/02/2019, 20:51
11€ το 6μηνο ενώ ο άλλος πιο πάνω βρήκε τη φθηνότερη στα 15€, φυσικά και έχεις έκπτωση.

ptc
18/02/2019, 20:57
11€ το 6μηνο ενώ ο άλλος πιο πάνω βρήκε τη φθηνότερη στα 15€, φυσικά και έχεις έκπτωση.

Α σορι, δεν καταλαβα πως μιλουσες κι εσυ για europ assistance.

Δεν ξερω, εγω ξανα με ιντερνετικες δεν μπλεκω σιγουρα. Η ευκολια του να σηκωνεις το τηλεφωνο και να μιλας με το ασφαλιστη σου ή απλα να του στελνεις ενα μνμ στο viber για μενα ειναι αναντικαταστατη.

Καθεναν ο,τι τον βολευει I guess.

BLiTzER
18/02/2019, 20:59
Δεν εχουν ολες οι ασφαλιστικες την επιλογη για οδικη.
Επισης αυτο που ειπες οτι για το cbf125 θα ειναι πιο φτηνη η οδικη δε νομιζω πως ισχυει. Εγω τουλαχιστον ιδια χρεωση εχω και για τα δυο (850 & 250).

Στην περιπτωση μου (επειδη οικονομικα το ειχα ψαξει) η πιο συμφερουσα τιμη ηταν interlife (που δεν εχει επιλογη για οδικη στην ασφαλεια της) συν η προαναφερθεισα οδικη ως εξτρα συμβολαιο. Ετσι οπως το λες ηταν στην anytime που εκανα παλιοτερα. Μεχρι που μια φορα που τους χρειαστηκα εμεινα στην αναμονη του τηλεφωνικου τους κεντρου για εικοσι λεπτα και απο τοτε επιλεγω μονο μεσω ασφαλιστη.

Υπέθεσα ότι είναι φθηνότερη η οδική για μικρότερο μηχανάκι, αφού είναι φθηνότερο και το συμβόλαιο της ασφάλειας. Δε γνωρίζω συγκεκριμένα, αλλά για το ΜΤ δεν έδινα πάνω από 30€/έτος έξτρα.

Κατά τ'άλλα εγώ έχω Interlife με όλες τις δυνατές καλύψεις, εκτός οδικής, αφού οδική μου προσφέρει η αντιπροσωπεία σε πολύ καλή τιμή, αν κάνω σέρβις εκεί κάθε χρόνο.

rainmike
18/02/2019, 21:26
Υπέθεσα ότι είναι φθηνότερη η οδική για μικρότερο μηχανάκι, αφού είναι φθηνότερο και το συμβόλαιο της ασφάλειας. Δε γνωρίζω συγκεκριμένα, αλλά για το ΜΤ δεν έδινα πάνω από 30€/έτος έξτρα.

Κατά τ'άλλα εγώ έχω Interlife με όλες τις δυνατές καλύψεις, εκτός οδικής, αφού οδική μου προσφέρει η αντιπροσωπεία σε πολύ καλή τιμή, αν κάνω σέρβις εκεί κάθε χρόνο.

Να τος γύρισε ,δεν εχώ ιδέα γιατι λέτε απλα γράφω γιατί ειμαι χαρούμενος , σημερα με εκλεισε ενας μπαρμπας καθετα και τη γλίτωσα:)Btw 20 ευρώ μου βγαίνει ετησίως η οδική για κάθε μηχανάκι:beer:

anixneyths
18/02/2019, 22:56
Κατι εχεις μπερδέψει...
...όπως; Στο παρακάτω Link θα διαβάσεις πως σου φέρνουν βενζίνη,σου φέρνουν τα δεύτερα κλειδιά σου και έρχονται ακόμα και για λάστιχο!

http://https://www.interamerican.gr/proionta-yphresies/idiwtes/autokinito/odikh-voitheia (http://www.interamerican.gr/proionta-yphresies/idiwtes/autokinito/odikh-voitheia)

Αυτά επίσης από τους όρους της οδικής βοήθειας της Interlife(Interamerican):

Παροχές εντός Ελλάδας
Άρθρο 1. Επιτόπου εξυπηρέτηση
Αν το καλυπτόμενο όχημα ακινητοποιηθεί από βλάβη ή ατύχημα, η Εταιρία θα φροντίσει να στείλει κινητό συνεργείο στον τόπο του περιστατικού για την αποκατάσταση της βλάβης. Η αποστολή του συνεργείου γίνεται μέσα σε εύλογο χρονικό διάστημα, ανάλογα με την απόσταση και τις συνθήκες που επικρατούν.
Αν η βλάβη δεν μπορεί να αποκατασταθεί επιτόπου σε μικρό χρονικό διάστημα, με τα μέσα που διαθέτει το κινητό συνεργείο, τότε το αυτοκίνητο μεταφέρεται σε τοπικό συνεργείο, όπως περιγράφεται στο Άρθρο 2 που ακολουθεί. Αν για την επιτόπου αποκατάσταση της βλάβης χρειάζεται τοποθέτηση ανταλλακτικών που δε διαθέτει το κινητό συνεργείο εκείνη τη στιγμή μαζί του, η αξία τους επιβαρύνει τον Ασφαλισμένο. Στην επιτόπου αποκατάσταση βλάβης, συμπεριλαμβάνεται και η αντικατάσταση κατεστραμμένου ελαστικού.

Άρθρο 6. Ακινητοποίηση από απώλεια κλειδιών
Αν ο Ασφαλισμένος αφήσει κατά λάθος τα κλειδιά μέσα στο καλυπτόμενο όχημα ή τα χάσει, η Εταιρία αναλαμβάνει να τον βοηθήσει με έναν από τους παρακάτω τρόπους:
 Με την αποστολή εφεδρικών κλειδιών στο σημείο του συμβάντος και με την προϋπόθεση ότι τα εφεδρικά κλειδιά βρίσκονται σε απόσταση 25 χιλιομέτρων από το σημείο που συνέβη το περιστατικό
 Με την παροχή πληροφοριών στον Ασφαλισμένο για την εύρεση κλειδαρά. Ο Ασφαλισμένος επιβαρύνεται με τα έξοδα αμοιβής του κλειδαρά
 Με τη μεταφορά του οχήματος σε κοντινό συνεργείο, εφόσον αυτή είναι τεχνικά εφικτή με το όχημα κλειδωμένο. Η μεταφορά του οχήματος γίνεται με την αποκλειστική ευθύνη του Ασφαλισμένου και η Εταιρία δε φέρει καμία ευθύνη αν προκληθεί οποιαδήποτε ζημιά σε αυτό

Άρθρο 7. Ακινητοποίηση από έλλειψη καυσίμων
Αν κατά τη διάρκεια μετακίνησης, το καλυπτόμενο όχημα ακινητοποιηθεί από έλλειψη καυσίμων, η Εταιρία θα φροντίσει για τη μεταφορά τους στο σημείο ακινητοποίησής του, ενώ ο Ασφαλισμένος αναλαμβάνει να καλύψει το κόστος τους. Αν για οποιοδήποτε λόγο η μεταφορά καυσίμων δεν είναι εφικτή, η Εταιρία θα μεταφέρει το ακινητοποιημένο καλυπτόμενο όχημα στο κοντινότερο ανοιχτό πρατήριο καυσίμων.

Σε κάλυψα; Και για να λέμε και του στραβού το δίκιο, φαντάζομαι πως δεν είναι το ίδιο εξυπηρετικές όλες οι οδικές βοήθειες.... Μπορεί ας πούμε κάποιες να μην σου φέρνουν βενζίνη ή τα δεύτερα κλειδιά.... Τι να σου πω κιόλας...Δε γνωρίζω.

anixneyths
18/02/2019, 22:59
11€ το 6μηνο ενώ ο άλλος πιο πάνω βρήκε τη φθηνότερη στα 15€, φυσικά και έχεις έκπτωση.
Από 15 στα 11 σε Europ Assistance; Σε ποια εταιρεία; Αγόρασες οδική βοήθεια και ασφάλεια μαζί; Ως ένα συμβόλαιο ή δύο συμβόλαιο ξεχωριστά;

anixneyths
18/02/2019, 23:00
Να τος γύρισε ,δεν εχώ ιδέα γιατι λέτε απλα γράφω γιατί ειμαι χαρούμενος , σημερα με εκλεισε ενας μπαρμπας καθετα και τη γλίτωσα:)Btw 20 ευρώ μου βγαίνει ετησίως η οδική για κάθε μηχανάκι:beer:
Σε ποια εταιρεία είσαι; Αγόρασες οδική και ασφάλεια μαζί;

anixneyths
18/02/2019, 23:02
Υπέθεσα ότι είναι φθηνότερη η οδική για μικρότερο μηχανάκι, αφού είναι φθηνότερο και το συμβόλαιο της ασφάλειας. Δε γνωρίζω συγκεκριμένα, αλλά για το ΜΤ δεν έδινα πάνω από 30€/έτος έξτρα.

Κατά τ'άλλα εγώ έχω Interlife με όλες τις δυνατές καλύψεις, εκτός οδικής, αφού οδική μου προσφέρει η αντιπροσωπεία σε πολύ καλή τιμή, αν κάνω σέρβις εκεί κάθε χρόνο.

Ποια αντιπροσωπεία;

anixneyths
18/02/2019, 23:04
Δεν εχουν ολες οι ασφαλιστικες την επιλογη για οδικη.
Επισης αυτο που ειπες οτι για το cbf125 θα ειναι πιο φτηνη η οδικη δε νομιζω πως ισχυει. Εγω τουλαχιστον ιδια χρεωση εχω και για τα δυο (850 & 250).

Στην περιπτωση μου (επειδη οικονομικα το ειχα ψαξει) η πιο συμφερουσα τιμη ηταν interlife (που δεν εχει επιλογη για οδικη στην ασφαλεια της) συν η προαναφερθεισα οδικη ως εξτρα συμβολαιο. Ετσι οπως το λες ηταν στην anytime που εκανα παλιοτερα. Μεχρι που μια φορα που τους χρειαστηκα εμεινα στην αναμονη του τηλεφωνικου τους κεντρου για εικοσι λεπτα και απο τοτε επιλεγω μονο μεσω ασφαλιστη.

Προαναφερθήσα οδική; Αναφέρεσαι σε Europ-Assistance έτσι;

BLiTzER
18/02/2019, 23:08
Ποια αντιπροσωπεία;

Ford.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

anixneyths
18/02/2019, 23:10
Ford.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Σε φόρουμ μοτοσυκλέτας είσαι αδερφέ!!!! χαχαχαχα

anixneyths
18/02/2019, 23:12
Α σορι, δεν καταλαβα πως μιλουσες κι εσυ για europ assistance.

Δεν ξερω, εγω ξανα με ιντερνετικες δεν μπλεκω σιγουρα. Η ευκολια του να σηκωνεις το τηλεφωνο και να μιλας με το ασφαλιστη σου ή απλα να του στελνεις ενα μνμ στο viber για μενα ειναι αναντικαταστατη.

Καθεναν ο,τι τον βολευει I guess.

Δεν μας ξεκαθάρισε ακόμα αν μιλάει για europ assistance. Πως έβγαλες αυτό το συμπέρασμα;

anixneyths
18/02/2019, 23:22
Υπέθεσα ότι είναι φθηνότερη η οδική για μικρότερο μηχανάκι, αφού είναι φθηνότερο και το συμβόλαιο της ασφάλειας. Δε γνωρίζω συγκεκριμένα, αλλά για το ΜΤ δεν έδινα πάνω από 30€/έτος έξτρα.

Κατά τ'άλλα εγώ έχω Interlife με όλες τις δυνατές καλύψεις, εκτός οδικής, αφού οδική μου προσφέρει η αντιπροσωπεία σε πολύ καλή τιμή, αν κάνω σέρβις εκεί κάθε χρόνο.

Και εγώ σε Interlife και μάλλον θα πάω στα 30 ευρώ οδική με εξόφληση 15 ευρώ ανα εξάμηνο(Europ Assistance) εκτός αν τα παιδιά εδώ μας πούνε πως χτυπήσανε 11ευρώ την εξαμηνιαία οδική... Περιμένω απαντήσεις ώστε να μπουν σε μια σειρά τα δεδομένα διότι μπερδευτήκαμε.... :facepalm:

anixneyths
18/02/2019, 23:28
Στην Interlife πάντως πληρώνω το χρόνο 65.83ευρώ για μια Honda CB125F του 2017. Αν σε αυτό το ποσό βάλω και το συμβόλαιο 30ευρώ της Europ Assistance τότε η σούμα βγαίνει στα 95.83ευρώ ετησίος. Και ρωτάω λοιπόν εδώ, πως μπορώ να μειώσω το συνολικό κοστολόγιο...Θέλω αξιόπιστη ασφάλεια και οδική στην χαμηλότερη δυνατή τιμή της αγοράς ως σύνολο(είτε είναι δύο συμβόλαια είτε ένα).Περιμένω γνώμες... Αύριο πάντως θα ρωτήσω Intersalonika και Europ-Assistance.... Καληνύχτες.

Pew
19/02/2019, 00:02
Ενημερωσε, γιατι ενδιαφερομαι και εγω για οδικη απο Ιντερσαλονικα. Μιας και τα χαλκιδικη - Θεσ/νικη τωρα το καλοκαιρι θα ειναι εβδομαδιαιο προγραμμα στο εξοχικο και ποτε δεν ξερεις...:lol:
Ποια τα κριτηρια τους για δικυκλο αραγε;

basilis_k6
19/02/2019, 00:23
Οδικη ΚΑΛΗ σε νησι για 125αρι του 17... Πιο πεταμενα λεφτα και απο τις γαρδενιες στα μπουζούκια. Αντε πες θελεις οδικη, βαλε αυτη που πιστευεις οτι ειναι καλη και τελος. αν γλυτώσεις 5 ευρω το χρονο τι θα αλλαξει? Οι διαφορες ειναι αστειες.

Dalt0n
19/02/2019, 01:37
Αν εχεις συμβολαιο οδικης βοηθειας σε ενα πακετο μαζι με την ασφαλεια σ ειτε εχεις ξεχωριστο συμβολαιο για οδικη βοηθεια.οταν τους καλεσεις ερχονται οπου και αν εισαι οτι βλαβη και να εχεις..Εχουν ερθει και για βενζινη (με φορτωσε το παιδι και με πηγε στο κοντινοτερο βενζιναδικο) εχουν ερθει και για μπαταρια (ηρθε με το μπουστερ μ εδωσε ρευμα και τελος)..το καλο το εχω για το τελος...Αρχες Σεπμπτεμβρη κυριακη παω σε ενα φαραγγι σε ενα χωριο το Γρεβενων..απο το χωριο μεχρι το φαραγγι κατεβασμα 10χλμ χωματοδρομος γκραν γρουν το πιστας κατεβαινω.παω να φυγω το λαστιχο τερμα κατω.παιρνω τηλ τους λεω ετσι και ετσι..με παιρνει πισω το παιδι που ηταν να ερθει μ λεει φιλε το φορτηγο δν κατεβαινει εκει ασε και να κατεβει που να κανω αναστροφη να γυρισω..Στην τελικη ο τυπος που ηταν να ερθει ηρθε με ενα jimny που ειχαν του ειχα πει αγορασε ενα φυτιλι και ενα κατσαβιδι απο ενα βενζιναδικο τα πηρε του τα πληρωσα και τελος..

Dalt0n
19/02/2019, 01:50
Ενημερωσε, γιατι ενδιαφερομαι και εγω για οδικη απο Ιντερσαλονικα. Μιας και τα χαλκιδικη - Θεσ/νικη τωρα το καλοκαιρι θα ειναι εβδομαδιαιο προγραμμα στο εξοχικο και ποτε δεν ξερεις...:lol:
Ποια τα κριτηρια τους για δικυκλο αραγε;

Γνωμη μ να βαλεις express service ή intersalonika ειναι πολυ μαχημες σε χρονο εξυπηρετησης κατι αλλες που εχουν τα ασφαλιστικα συμβολαια μεσα και δν τις ξερει ουτε η μανα τους κανουν 2 και 3 ωρες να ερθουν για αστεια πραγματα...μια φορα ειχα ασφαλεια και μεσα στο συμβολαιο ειχε και οδικη @@@ εμεινα μια φορα απο τζινα μεσα στο πανεπιστημια των Ιωαννινων στις εστιες,1-2 χλμ απ τα Γιαννενα ζητημα να ειναι και εκαναν να ερθουν 2 ωρες.με τα ποδια να πηγαινα να παρω τζινα και να γυρνουσα θα εχανα λιγοτερο χρονο..Μια αλλη φορα παλι με το ιδιο κολοσυμβολαιο τους χρειστηκα σε ενα parking μεσα στην εγνατια καπου 20χλμ απ τα Γρεβενα απ οπου θα ερχοταν το φορτηγο να με παρει.τον περιμενα σχεδον 3 ωρες.Αλλα μια φορα μεσα στην Βεροια expess service ειχα με γραφουν για διπλωμα και η μηχανη στο τμημα και δν φευγει την αν δν ερθει ατομο με διπλωμα να την παρει.καλω οδικη σε 10 λεπτα ειχε ερθει!!

viper1
19/02/2019, 02:51
Αν εχεις συμβολαιο οδικης βοηθειας σε ενα πακετο μαζι με την ασφαλεια σ ειτε εχεις ξεχωριστο συμβολαιο για οδικη βοηθεια.οταν τους καλεσεις ερχονται οπου και αν εισαι οτι βλαβη και να εχεις..Εχουν ερθει και για βενζινη (με φορτωσε το παιδι και με πηγε στο κοντινοτερο βενζιναδικο) εχουν ερθει και για μπαταρια (ηρθε με το μπουστερ μ εδωσε ρευμα και τελος)..το καλο το εχω για το τελος...Αρχες Σεπμπτεμβρη κυριακη παω σε ενα φαραγγι σε ενα χωριο το Γρεβενων..απο το χωριο μεχρι το φαραγγι κατεβασμα 10χλμ χωματοδρομος γκραν γρουν το πιστας κατεβαινω.παω να φυγω το λαστιχο τερμα κατω.παιρνω τηλ τους λεω ετσι και ετσι..με παιρνει πισω το παιδι που ηταν να ερθει μ λεει φιλε το φορτηγο δν κατεβαινει εκει ασε και να κατεβει που να κανω αναστροφη να γυρισω..Στην τελικη ο τυπος που ηταν να ερθει ηρθε με ενα jimny που ειχαν του ειχα πει αγορασε ενα φυτιλι και ενα κατσαβιδι απο ενα βενζιναδικο τα πηρε του τα πληρωσα και τελος..

Το ανατιναξατε επιτόπου?

anixneyths
19/02/2019, 07:30
Οδικη ΚΑΛΗ σε νησι για 125αρι του 17... Πιο πεταμενα λεφτα και απο τις γαρδενιες στα μπουζούκια. Αντε πες θελεις οδικη, βαλε αυτη που πιστευεις οτι ειναι καλη και τελος. αν γλυτώσεις 5 ευρω το χρονο τι θα αλλαξει? Οι διαφορες ειναι αστειες.
...όταν σε αφήσει σε νησί καλοκαίρι η μοτοσυκλέτα μέσα στα σκοτάδια με το γκομενάκι, πάρε με τηλέφωνο να γελάσουμε μαζί... Τώρα σχετικά με το τι θα γλιτώσεις τον χρόνο; Προσωπικά δεν μου περισσεύει ούτε μισό ευρώ... Το ψάχνω επίσης διότι είμαι της best possible λύσης ως φιλοσοφία... Και γιατί όχι εφόσον μπορώ...

anixneyths
19/02/2019, 07:36
Γνωμη μ να βαλεις express service ή intersalonika ειναι πολυ μαχημες σε χρονο εξυπηρετησης κατι αλλες που εχουν τα ασφαλιστικα συμβολαια μεσα και δν τις ξερει ουτε η μανα τους κανουν 2 και 3 ωρες να ερθουν για αστεια πραγματα...μια φορα ειχα ασφαλεια και μεσα στο συμβολαιο ειχε και οδικη @@@ εμεινα μια φορα απο τζινα μεσα στο πανεπιστημια των Ιωαννινων στις εστιες,1-2 χλμ απ τα Γιαννενα ζητημα να ειναι και εκαναν να ερθουν 2 ωρες.με τα ποδια να πηγαινα να παρω τζινα και να γυρνουσα θα εχανα λιγοτερο χρονο..Μια αλλη φορα παλι με το ιδιο κολοσυμβολαιο τους χρειστηκα σε ενα parking μεσα στην εγνατια καπου 20χλμ απ τα Γρεβενα απ οπου θα ερχοταν το φορτηγο να με παρει.τον περιμενα σχεδον 3 ωρες.Αλλα μια φορα μεσα στην Βεροια expess service ειχα με γραφουν για διπλωμα και η μηχανη στο τμημα και δν φευγει την αν δν ερθει ατομο με διπλωμα να την παρει.καλω οδικη σε 10 λεπτα ειχε ερθει!!

Και η Europ εδώ σε Ρόδο είναι μάχιμη διότι ο ασφαλιστής είναι και αυτός που προσφέρει την βοήθεια... Για Express Service με την καμμία, λόγω κόστους(110ευρώ το έτος) αλλά για Intersalonika παίζει!!! 30 ευρώ τον χρόνο η Intersalonika, σε ευχαριστώ για το σχόλιο πως είναι μάχιμη!!!!Δεν το γνώριζα. Vroooooooooooooommmmm... :)

harris_x
19/02/2019, 08:57
Γιατί δεν σε καλύπτει η οδική βοήθεια που προσφέρεται με το ασφαλιστήριο συμβόλαιο είπαμε;

Panos76
19/02/2019, 09:14
...ψάχνομαι για να αγοράσω πρόγραμμα οδικής βοήθειας(δεν αναφέρομαι σε ασφάλεια) και θα ήθελα να μου προτείνετε μια αξιόπιστη
λύση. Θεωρώ πως η λύση της Εxpress Service για μοτοσυκλέτα είναι κάπως ακριβή και θα ήθελα να πάρω και άλλες γνώμες. Ίσως υπάρχει και συνδυαστικό πακέτο ασφάλειας + οδική βοήθεια που να συμφέρει περισσότερο από το να αγοράσω την κάθε υπηρεσία μεμονωμένα. Οδηγώ ένα CB125F Honda... Please Help. :)

Για να το πάρουμε από την αρχή:

Βάσει της δικής μου εμπειρίας όλα αυτά τα χρόνια, η εξπρές πράγματι είναι η καλύτερη σε χρόνους. Σε 20' έρχονται όπου και αν είσαι, οπότε πληρώνεις (πανάκριβη) ποιότητα υπηρεσιών.

Εδώ και κάποια χρόνια χρησιμοποιώ την Interpartner assistance με κόστος 42€ το χρόνο. Είτε σε αμάξι είτε σε μηχανάκι η αναμονή ήταν το λιγότερο 40' έως και πάνω από ώρα.

Σίγουρα αν η οδική συμπεριλαμβάνεται στην ασφάλειά σου θα είναι φθηνότερη και επειδή έχω δοκιμάσει και άλλες οδικές, πάνω - κάτω τα ίδια είναι όλες σε χρόνους πλην της εξπρές.

Για εμένα δεν αξίζει να πληρώνεις 3 πλάσια τιμή για να μην περιμένεις 1 ώρα παραπάνω σε κάτι που θα χρειαστείς 1 φορά το χρόνο και αν.

viper1
19/02/2019, 09:22
Το ιδανικότερο θα ήταν να ασφαλιζαν τον οδηγό (και ασφάλεια και οδικη) και όχι το όχημα.....
Όσον αφορά την οδική οι επιλογές είναι πολλές. Οι ποιοτικές επιλογές λίγες. Για τα νησιά είναι περιορισμένες οι επιλογές. Το πρόβλημα της αναμονής είναι η διαθεσιμότητα σε οχήματα της οδικής και η τοποθεσία που θα σε αφήσει το όχημα.
Και τι όχημα οδηγείς είναι μια ακόμα παράμετρος όπως και σε τι κατάσταση είναι το εν λόγω όχημα

GogosLux
19/02/2019, 09:40
Το ιδανικότερο θα ήταν να ασφαλιζαν τον οδηγό (και ασφάλεια και οδικη) και όχι το όχημα.....

Αυτο γίνεται στην χώρα που ζω για την οδική απο κατι σαν την ΕΛΠΑ, ή οπως θα έπρεπε να ειναι η ΕΛΠΑ.

Με 80€ το ετος ειμαι ασφαλισμενος για Ευρώπη και εχω κανει καταχώρηση τα οχηματα μου.

Σε προσφατο τρακάρισμα που τους χρειάστηκα τους κάλεσα μεσα απο την εφαρμογή του κινητού και ετσι γνωρίζαν και το σημειο που είμαι για να στείλουν τον συνεργαζόμενο γερανό (καλα ο Βελγος χαθηκε λίγο μεχρι να με βρει αλλα το έχουν οι γαλλόφωνοι να μην μπορούν να συννενοηθούν μεταξύ τους :lol:).

viper1
19/02/2019, 09:57
Αυτο γίνεται στην χώρα που ζω για την οδική απο κατι σαν την ΕΛΠΑ, ή οπως θα έπρεπε να ειναι η ΕΛΠΑ.

Με 80€ το ετος ειμαι ασφαλισμενος για Ευρώπη και εχω κανει καταχώρηση τα οχηματα μου.

Σε προσφατο τρακάρισμα που τους χρειάστηκα τους κάλεσα μεσα απο την εφαρμογή του κινητού και ετσι γνωρίζαν και το σημειο που είμαι για να στείλουν τον συνεργαζόμενο γερανό (καλα ο Βελγος χαθηκε λίγο μεχρι να με βρει αλλα το έχουν οι γαλλόφωνοι να μην μπορούν να συννενοηθούν μεταξύ τους :lol:).

Εσύ ζεις σε ευρωπαϊκή χώρα....

harris_x
19/02/2019, 09:59
Το ιδανικότερο θα ήταν να ασφαλιζαν τον οδηγό (και ασφάλεια και οδικη) και όχι το όχημα.....
Όσον αφορά την οδική οι επιλογές είναι πολλές. Οι ποιοτικές επιλογές λίγες. Για τα νησιά είναι περιορισμένες οι επιλογές. Το πρόβλημα της αναμονής είναι η διαθεσιμότητα σε οχήματα της οδικής και η τοποθεσία που θα σε αφήσει το όχημα.
Και τι όχημα οδηγείς είναι μια ακόμα παράμετρος όπως και σε τι κατάσταση είναι το εν λόγω όχημα

Γιώργο αυτό είναι το καλύτερο, το κάνει η ADAC ;)

Όταν είχα ADAC δεν έβαζα οδική βοήθεια σε κανένα συμβόλαιο ασφάλισης αυτοκινήτου και μοτοσυκλέτας για εμένα και την σύζυγο καθώς κάλυπτε και αυτήν για οποιοδήποτε όχημα οδηγούσαμε (ακόμα και ξένο)...
Μετά για κάποιο λόγω μου έκοψαν το plus και δεν είχε νόημα.
Τότε γύρισα στις οδικές βοήθειες των συμβολαίων ασφάλισης από τις οποίες ποτέ δεν χρειάστηκα κάτι παραπάνω από ό,τι προσέφεραν ;)

viper1
19/02/2019, 10:03
Γιώργο αυτό είναι το καλύτερο, το κάνει η ADAC ;)

Όταν είχα ADAC δεν έβαζα οδική βοήθεια σε κανένα συμβόλαιο ασφάλισης αυτοκινήτου και μοτοσυκλέτας για εμένα και την σύζυγο καθώς κάλυπτε και αυτήν για οποιοδήποτε όχημα οδηγούσαμε (ακόμα και ξένο)...
Μετά για κάποιο λόγω μου έκοψαν το plus και δεν είχε νόημα.
Τότε γύρισα στις οδικές βοήθειες των συμβολαίων ασφάλισης από τις οποίες ποτέ δεν χρειάστηκα κάτι παραπάνω από ό,τι προσέφεραν ;)

Σωστό Χάρη. Η Adac όχι μόνο προσφέρει πανευρωπαϊκή οδική βοήθεια καλύπτει και σε κάποιες περιπτώσεις αερομεταφορά του οδηγού σε περίπτωση ατυχήματος

Panos76
19/02/2019, 10:06
Γιώργο αυτό είναι το καλύτερο, το κάνει η ADAC ;)



To ίδιο ίσχυε (και λογικά ισχύει) και με την ΑΑ στην Αγγλία. Ίσως είναι πάγια τακτική των ευρωπαϊκών εταιριών (την οποία βρίσκω εξαιρετική :D ).

Live2ride
19/02/2019, 11:24
Και εγώ σε Interlife και μάλλον θα πάω στα 30 ευρώ οδική με εξόφληση 15 ευρώ ανα εξάμηνο(Europ Assistance) εκτός αν τα παιδιά εδώ μας πούνε πως χτυπήσανε 11ευρώ την εξαμηνιαία οδική... Περιμένω απαντήσεις ώστε να μπουν σε μια σειρά τα δεδομένα διότι μπερδευτήκαμε.... :facepalm:

Αγόρι τις πληροφορίες τις έδωσα πιο πάνω, μπες στο insurancemarket συμπλήρωσε την φόρμα βάλε οδική και δες τι προσφορές σου βγάζει.
Προσωπικά έχω με 22€ το χρόνο οδική βοήθεια στο αμάξι MPFRE ASISTENCIA και 11€ στη μηχανή το 6μηνο.

teogtp
19/02/2019, 11:56
Γνώμη μου, να ακούσετε τον dalton.
Η εμπειρία του είναι πολύτιμη.

tools
19/02/2019, 12:04
εγω εχω μεσω της ασφαλειας (ατλαντικη ενωση) οδικη και ταξιδιωτικη βοηθεια της mondial στα 9ευρω στην μηχανη και 5ευρω το αμαξι, καθαρα ασφαλιστρα το εξαμηνο.δεν ξερω αν βγαινει τοσο γιατι πληρωνω πολλα στην ιδια την ατλαντικη ή ειμαι χρονια εκει, παντως ριξε μια ματια να δεις ποσο παει σκετη, μαζι με δικαιωμα κτλ.
το αμαξι πηρε την εκπτωση επειδη ειχε μπει η μηχανη δευτερη, οπως μου ειχε πει ο ασφαλιστης τοτε, την ειχε ιντερσαλονικα πριν.
με το αμαξι, 2 φορες που τους χρησιμοποιησα ηταν γρηγοροι και εξυπηρετικοτατοι, και τις δυο φορες σε ταξιδι επαρχια και εκτος νομου, οπου χρειαστηκε επαναπατρισμος.

anixneyths
19/02/2019, 13:22
Γιατί δεν σε καλύπτει η οδική βοήθεια που προσφέρεται με το ασφαλιστήριο συμβόλαιο είπαμε;

Αδερφέ, στα έγραψα όλα αναλυτικά. Ολοκλήρωσε την σκέψη σου και ρώτα ποιο
συγκεκριμένα ώστε να καταλάβω την ερώτηση σου.

anixneyths
19/02/2019, 13:26
Αγόρι τις πληροφορίες τις έδωσα πιο πάνω, μπες στο insurancemarket συμπλήρωσε την φόρμα βάλε οδική και δες τι προσφορές σου βγάζει.
Προσωπικά έχω με 22€ το χρόνο οδική βοήθεια στο αμάξι MPFRE ASISTENCIA και 11€ στη μηχανή το 6μηνο.

Μπα, δεν έδωσες. Για αυτό ρώτησα. Το insurancemarket.gr είναι ασφαλιστικό γραφείο και όχι επωνυμία ασφάλειας. Μη μπερδεύεσαι. Μια απλή ερώτηση σου έκανα... Τι οδική βοήθεια έχεις στην μηχανή; Ακόμα να γίνεις ξεκάθαρος! Λέγε τρελό αγόρι! Εκτός αν ντρέπεσαι... :lol:

viper1
19/02/2019, 13:32
Μπα, δεν έδωσες. Για αυτό ρώτησα. Το insurancemarket.gr είναι ασφαλιστικό γραφείο και όχι επωνυμία ασφάλειας. Μη μπερδεύεσαι. Μια απλή ερώτηση σου έκανα... Τι οδική βοήθεια έχεις στην μηχανή; Ακόμα να γίνεις ξεκάθαρος!

Boy έγραψες; Για κάνε μια μετάφραση παρακαλώ σε παρακαλώ τρελέ μου. Δεν έχω κάνει Οξφόρδη.

Ανιχνευτή μπες στο insurance market.gr και κάτω κάτω έχει επικοινωνία. Τους παίρνεις τηλέφωνο και τους λες τι θέλεις. Α και είναι στα ελληνικά :D

lleonidas
19/02/2019, 13:32
Τη Mapfre (https://www.mapfrewarranty.gr/gr/cpgid/c1d737b64ce74ed382cc0b93226395ca/cmspage.aspx) έχω και εγώ...η ασφάλεια είναι στην Interlife με την οποία συνεργάζεται.

VANDA
19/02/2019, 13:32
Μερικά edits ακόμα και παίζει να τη βγάλεις καθαρός.. :lol:

anixneyths
19/02/2019, 13:38
Ανιχνευτή μπες στο insurance market.gr και κάτω κάτω έχει επικοινωνία. Τους παίρνεις τηλέφωνο και τους λες τι θέλεις. Α και είναι στα ελληνικά :D

Να τους ρωτήσω τι; Τι ασφάλεια έχει ο Live2ride; Δεν σε πιάνω. Είπα εγώ πως δεν μιλάω Αγγλικά πουθενά; ;)

Μας είπε πως πλερώνει έντεκα ευρώ και ζήτησα να μάθω τι συμβόλαιο οδικής έχει... Όπου ακούς πολλά κεράσια...

viper1
19/02/2019, 13:47
Να τους ρωτήσω τι; Τι ασφάλεια έχει ο Live2ride; Δεν σε πιάνω. Είπα εγώ πως δεν μιλάω Αγγλικά πουθενά; ;)

Μας είπε πως πλερώνει έντεκα ευρώ και ζήτησα να μάθω τι συμβόλαιο οδικής έχει... Όπου ακούς πολλά κεράσια...

Καλησπέρα σας . Πώς μπορώ να σας βοηθήσω? Καλησπέρα. Έχω ένα CB125F και θέλω να κάνω οδική βοήθεια. Πολύ καλά. Τι μάρκα είναι η μοτοσυκλέτα σας. Honda κυρία μου . Μα αυτά δεν σπάνε δεν χαλάνε. Έτσι δεν είναι? Τι να την κάνετε την οδική? Την χρειάζομαι σε περίπτωση που μείνω από βενζίνη λάστιχο και είναι και η γκομενιτσα μαζί. Α τότε αλλάζει το πράγμα. Θα σας πω τι επιλογές έχετε και αποφασίζετε.

Κάπως έτσι

anixneyths
19/02/2019, 13:53
Καλησπέρα σας . Πώς μπορώ να σας βοηθήσω? Καλησπέρα. Έχω ένα CB125F και θέλω να κάνω οδική βοήθεια. Πολύ καλά. Τι μάρκα είναι η μοτοσυκλέτα σας. Honda κυρία μου . Μα αυτά δεν σπάνε δεν χαλάνε. Έτσι δεν είναι? Τι να την κάνετε την οδική? Την χρειάζομαι σε περίπτωση που μείνω από βενζίνη λάστιχο και είναι και η γκομενιτσα μαζί. Α τότε αλλάζει το πράγμα. Θα σας πω τι επιλογές έχετε και αποφασίζετε.

Κάπως έτσι

Οδική βοήθεια αυτό ακριβώς σημαίνει... Δεν έγραψες και για τα δεύτερα κλειδιά... Σημαντικό. Να της πω και Ta-ra Love στο τέλος ή πάει πολύ;

viper1
19/02/2019, 13:56
Οδική βοήθεια αυτό ακριβώς σημαίνει... Δεν έγραψες και για τα δεύτερα κλειδιά... Σημαντικό.

Σωστά. Μόνο που για να στα φέρουν θα πρέπει εκεί που θα κάνεις συμβόλαιο να τους αφήσεις και ένα κλειδί του σπιτιού για να μπουν να στα φέρουν. Εκτός και αν μένεις με τους γονείς σου το οποίο δικαιολογεί και πολλά άλλα

anixneyths
19/02/2019, 14:04
Σωστά. Μόνο που για να στα φέρουν θα πρέπει εκεί που θα κάνεις συμβόλαιο να τους αφήσεις και ένα κλειδί του σπιτιού για να μπουν να στα φέρουν. Εκτός και αν μένεις με τους γονείς σου το οποίο δικαιολογεί και πολλά άλλα

Όχι αγαπητέ... Δεν είναι απαραίτητο να μπουν στο σπίτι. Υπάρχουν χίλια δυο μέρη να αφήσεις κλειδιά... Μου αρέσει που τα λες έτσι απόλυτα όμως...:lol: