PDA

View Full Version : προσθήκες φαίρινγκ



raccoon
01/03/2019, 10:06
Την καλημέρα μου.
Υπάρχουν κάτι προσθήκες για CBF 600-1000 που μπαίνουν κάτω από τους καθρέπτες, και κάνουν μια άλλη ροή αέρα.
Σε αντίστοιχο φόρουμ στο facebook , έχει ειπωθεί ότι δεν υπάρχουν σε στοκ Ελλάδα, και ότι η τιμή του είναι περίπου 80-100 € ανάλογα
την παραγγελία από το εξωτερικό . Φίλος που τις έχει πάνω στην μηχανή του, μας ενημερώνει ότι κόβουν πολύ αέρα από τους ώμους
του αναβάτη. Μίλησα με άνθρωπο που φτιάχνει πλαστικά και μου είπε ότι μπορεί να τις φτιάξει και αν πάρει μέτρα πάνω σε μια μηχανή
ή του δώσουμε δείγμα θα μας πεί ένα κόστος αρκετά κοντά στο τελικό , το οποίο όπως υπολογίζει (μέσο φωτογραφιών) θα είναι πιο
κάτω από το γνήσιο.

Είμαστε 3 άτομα που θα μας ενδιέφερε η συγκεκριμένη κίνηση, είναι κανείς από εδώ που ενδιαφέρετε για κάτι τέτοιο?

ακολουθούν φωτογραφίες:

telegonos
01/03/2019, 10:13
Οι φωτογραφίες δεν ακολουθούν όμως. Βρήκαν άλλον influencer φαίνεται και ακολούθησαν αυτόν.

:D

Είμαι περίεργος τι μπορεί να είναι, για βάλε!

raccoon
01/03/2019, 10:27
404160

raccoon
01/03/2019, 10:27
404161

raccoon
01/03/2019, 10:28
404162

raccoon
01/03/2019, 10:31
ενημερώστε όποιον έχει CBF να δουμε τι ζήτηση υπάρχει, για να δούμε αν αξίζει να ασχοληθούμε .

GogosLux
01/03/2019, 10:32
404163

βεβαια τωρα ειδα οτι εσυ μαλλον εχεις 08

raccoon
01/03/2019, 10:42
ναι δεν είναι ίδιες

painterakis
01/03/2019, 15:16
Νίκο, εγώ είμαι μέσα αλλά με δυο προϋποθέσεις, να είναι κοντά στο 40€ και να είναι κατά 1 πόντο πιο μακριές και πιο ανοιχτές

πως φαίνονται απο τη θέση του οδηγού

404169

raccoon
01/03/2019, 15:35
Ακόμα δεν ξέρουμε τελικό κόστος, προσπαθώ να δω συμμετοχές, αν υπάρχουν, θα κάνει ο μάστορας ένα προσχέδιο, να δει πόσο υλικό χρειάζεται ώστε να μας πει ένα κόστος πιο κοντινό στο τελικό. Και αν αυτό δεν μειώσει τις συμμετοχές, να το βάλουμε στο πλάνο.

tarifas
01/03/2019, 19:09
Ψήνομαι.... :a014: εάν ταιριάζουν
Για το 1000 (2006-9) το part number 08P72-MFA-80001 (Δεξί)
08P72-MFA-80002 (Αριστερό)

Grafton 505
01/03/2019, 22:05
Την καλημέρα μου.
Υπάρχουν κάτι προσθήκες για CBF 600-1000 που μπαίνουν κάτω από τους καθρέπτες, και κάνουν μια άλλη ροή αέρα.
Σε αντίστοιχο φόρουμ στο facebook , έχει ειπωθεί ότι δεν υπάρχουν σε στοκ Ελλάδα, και ότι η τιμή του είναι περίπου 80-100 € ανάλογα
την παραγγελία από το εξωτερικό . Φίλος που τις έχει πάνω στην μηχανή του, μας ενημερώνει ότι κόβουν πολύ αέρα από τους ώμους του αναβάτη. Μίλησα με άνθρωπο που φτιάχνει πλαστικά και μου είπε ότι μπορεί να τις φτιάξει και αν πάρει μέτρα πάνω σε μια μηχανή
ή του δώσουμε δείγμα θα μας πεί ένα κόστος αρκετά κοντά στο τελικό , το οποίο όπως υπολογίζει (μέσο φωτογραφιών) θα είναι πιο
κάτω από το γνήσιο.

Είμαστε 3 άτομα που θα μας ενδιέφερε η συγκεκριμένη κίνηση, είναι κανείς από εδώ που ενδιαφέρετε για κάτι τέτοιο?

ακολουθούν φωτογραφίες:

Τι ύψος έχει ο φίλος ;

Τι έχω στο δικό μου (600cc) . Δεν καταλαβαίνω να έχει αλλάξει η ροή του αέρα. Τις έβαλα μπας και διώξουν τον κρύο αέρα από τα χέρα (δάχτυλα) τον χειμώνα αλλά διαφορά δεν είδα.

Αλλά στο 1,85 ύψος που είμαι δεν με καλύπτει και τίποτα και με φουλ εξοπλισμό συνέχεια που να καταλάβω. :lol:

Στα πιο χαμηλά ύψη ίσως κάτι να κάνει.

raccoon
01/03/2019, 23:03
Δεν γνωρίζω το ύψος του, αλλά συγκεκριμένα τρία άτομα έχουν πει.
1) κόβουν πολύ αέρα από τους ώμους, τα θεωρεί καλή προσθήκη
2) εξοστρακιζουν τον αέρα μια χαρά
3) μια φορά έτυχε να οδηγήσω χωρίς γάντια και κατάλαβα πόσο αέρα κόβουν. Κάνουν δουλειά αυτά που βλέπετε.

Δεν είναι λόγια δικά μου. Πληροφορίες μαζεύω

Grafton 505
01/03/2019, 23:15
Ok.

Ότι και να κάνουν πάντως, δείχνουν όμορφα πάνω στην μηχανή και δεν είναι παράταιρα.

raccoon
03/03/2019, 21:46
Painterakis, του είπα για πιο μακριές και πιο ανοιχτές, μου είπε ότι αν βγάλουμε ένα πρώτο βασικό σχέδιο, μετά οι αλλαγές γίνονται.
Με το tarifa και μένα είμαστε 3 , άλλοι 4 στο Facebook CBF Club .
Grafton 505 σε ενδιαφέρει;;;

Grafton 505
03/03/2019, 21:58
Grafton 505 σε ενδιαφέρει;;;

Όχι. Τα έχω ήδη επάνω.

Cpt_Slow
04/03/2019, 07:37
:whistle:

raccoon
04/03/2019, 15:00
Ενημέρωση προς painterakis και tarifas.
Έχουμε δηλώσει ενδιαφέρον 10 άτομα. Έχουμε άτομο που θα βρεθεί με τον μάστορα για μέτρα, αλλά μετά θα πουλήσει την μηχανή και αν χρειαστεί έξτρα μέτρα δεν θα έχουμε κάποιον.
Γνωρίζουμε κανένα με CBF στην Θεσσαλονίκη να αφιερώσει λίγο χρόνο;

Από ενδιαφέρον καλά πάμε, το προχωράμε και βλέπουμε.

painterakis
04/03/2019, 15:41
Να το πουλήσει χωρίς τσι χούφτες :D:D:D

Grafton 505
04/03/2019, 16:25
:whistle:

Speak ρε ! :lol:

doctoras
05/03/2019, 02:50
Ενημέρωση προς painterakis και tarifas.
Έχουμε δηλώσει ενδιαφέρον 10 άτομα. Έχουμε άτομο που θα βρεθεί με τον μάστορα για μέτρα, αλλά μετά θα πουλήσει την μηχανή και αν χρειαστεί έξτρα μέτρα δεν θα έχουμε κάποιον.
Γνωρίζουμε κανένα με CBF στην Θεσσαλονίκη να αφιερώσει λίγο χρόνο;

Από ενδιαφέρον καλά πάμε, το προχωράμε και βλέπουμε.

Ειμαι και εγω μεσα αρκεί για μενα το αισθητικο αποτέλεσμα να ειναι εφάμιλλο με το γνήσιο αξεσουαρ

Cpt_Slow
05/03/2019, 07:23
Speak ρε ! :lol:

τους αφήνω να τα βάλουν και μόλις δουν οτι ο γέροντας είχε δίκιο, τσουπ αγγελία τα τουκάνια.

raccoon
05/03/2019, 12:04
CPT slow Ποιός είναι ο γέροντας, ποια είναι τα τουκανια , και αν έχεις κάποια άλλη πρόταση ή λύση γιατί δεν την μοιράζεσαι μαζί μας.
Doctoras και εμείς αυτό περιμένουμε και ελπίζουμε.

painterakis
05/03/2019, 15:44
1. από το FB είδα ότι "οι καταπληκτικοί" είναι που πουλούν το μηχανάκι και απο τα συμφραζόμενα είδα ότι δεν έχουν τις προεκτάσεις (άρα και άκυρο το πόστ μου #19 ) απλά θα πάνε να πάρει μέτρα ο μάστορας.

2. ο καπετάν αργός, προφανώς τις έχει και απλά δεν είναι ευχαριστημένος (και πιθανόν να είναι ο γέροντας ο ίδιος :D ) και τα τουκάνια είναι οι υφασμάτινες χούφτες της TUCANO.

3. ο καπετάν αργός και ο 505 που τις έχουν μπορούν να πουν τη γνώμη τους.

4. αν θυμάμαι καλά, είχα διαβάσει στο cbf1000.com ότι δε κάνουν και τη φοβερή δουλειά και σαν ιδέα είχαν προτείνει να βάλουν ένα επιπρόσθετο κομμάτι ώστε να είναι πιο αποτελεσματικό (για αυτό το ανέφερα στο πόστ #9 ) αλλά δυστυχώς όσο και να το έψαξα δε βρήκα τη συγκεκριμένη συζήτηση.

5. εγώ έχω βάλει κάτι πολύ ακριβές (12€ μαζί με τα μεταφορικά) που ναι μεν κάνουν τη δουλεία τους αλλά δεν είναι και το επιστέγασμα της αισθητικής ...

404266

404267

Grafton 505
05/03/2019, 16:06
τους αφήνω να τα βάλουν και μόλις δουν οτι ο γέροντας είχε δίκιο, τσουπ αγγελία τα τουκάνια.

Σατανάς είσαι !!! :bawl: :bawl: :bawl:

:a024:

Cpt_Slow
05/03/2019, 19:30
Εγω δεν τις έχω πάνω, σε μία φάση που είχα δει τα ζόρια είχα πάρει κάτι tucano σκουτεροθήκες. :lol:
Τις είχα σκεφτεί τότε αλλά ο γέροντας Πάνος (γραφτον) είχε πει οτι δεν κάνουν δουλειά (ποστ #25 του θέμος γενικό chat) και σαν άλλος νέοπας υπάκουσα. Τώρα θα μας πείτε εσεις αν είχε δίκιο μόλις τα βάλετε.
Μπορεί επίσης να σας πει και για θερμαινόμενα χερούλια και μετά να κάνουμε όλοι μαζί το ανίθετο :tooth:

doctoras
05/03/2019, 19:54
πρσωπικά να σου πω μονο για το αισθητικό μέρος γιατί δίνουν όγκο όσο αναφορά το πλάτος της μοτό και μου φαίνεται πιο ορθό
404272

ΙΜΗΟ για το κρύο δεν υπάρχει υποκατάστατο απο ένα καλό ζευγαρι sport/touring γαντιών
404273
404274

Grafton 505
05/03/2019, 20:10
Μπορεί επίσης να σας πει και για θερμαινόμενα χερούλια και μετά να κάνουμε όλοι μαζί το ανίθετο :tooth:

Σαν τι αντίθετο ρε ; Κάρβουνα στις τσέπες ;;;; :lol:

raccoon
08/03/2019, 21:58
Προσπερνάω τα άσχετα σχόλια, και απευθύνομαι σε αυτούς που είπαν ότι ενδιαφέρονται.
Μετά από τις τελευταίες επικοινωνίες με τον μάστορα, και εφόσον πήρε μια πρώτη εικόνα ( μέτρησε πάνω στην μηχανή) το κόστος θα κυμανθεί μεταξύ 30-60€ το σετ.
Σε ερώτηση για το υλικό, η απάντηση ήταν : κατάλληλο για εξωτερικό χώρο, ανθεκτικό σε γρατσουνιές, πλύσιμο, σαμπουάν, ήλιο, κρύο, κατάλληλο για το σημείο.
Ερώτηση για εφαρμογή στο σημείο, η απάντηση ηταν, αν δεν έχει σωστή εφαρμογή, δεν μπορώ να το πουλήσω.
Ερώτηση για το πόσο κοντά στο γνήσιο μπορούμε να φτάσουμε, απάντηση θα βγάλω το πρώτο δείγμα και θα μου πείτε εσείς.
Πριν την ανακοίνωση της πρώτης τιμής, ενδιαφέρθηκαν 12 άτομα. Μετά την ανακοίνωση συνεχίζουν να ενδιαφέρονται οι 7 ( μπορεί να αυξηθεί)
Tarifas
Painterakis
Doctoras
Είστε μέσα;;;;;;
Φυσικά δεν υπάρχει δέσμευση μέχρι να δούμε το τελικό αποτέλεσμα. Απλά αν λόγο τιμής συνεχίζει το ενδιαφέρον.

doctoras
09/03/2019, 07:40
είμαι. Αλλά το range τιμών 30-60 δεν μου λέει τίποτα. Θα ρωτήσω δικό μου επίσημο honda στην θεσσαλονίκη τι τιμή μπορεί να δώσει για 10 ενδιαφερόμενους και θα επανέλθω
Στην ιταλία κοστολογούνται 66 τα γνήσια
https://www.bike-parts-honda.it/honda-motocicli/1000-MOTO/CBF/2008/CBF10008/Accessori/PROTEZIONE-MANI/17MFA8I1/08P7201/3/2034

raccoon
09/03/2019, 17:52
Η τιμή 30-60€ λέει ότι δεν θα είναι πάνω από 60€
Αν μπορείς να τα βρεις , ενημέρωσε μας από που , πόσο, ποιος θα ασχοληθεί με την παραγγελία και την διάθεση τους.
Εγώ θα ενημερώσω με ότι στοιχεία μου δώσεις τους ενδιαφερόμενους, και ανάλογα την ζήτηση θα προχωρήσουμε στο επόμενο στάδιο.
Παρακαλώ μην αργήσεις στην έρευνα σου.

painterakis
10/03/2019, 20:35
"painterakis" ... στο FB σαν "manolis maria sofia".
όπως είπα και παραπάνω είμαι μέσα αν τιμή είναι κοντά στα 40€ (βασικά =<40€) μια και κάνω τη δουλειά μου με αυτές που έχω (αν και μου θυμίζουν το vstrom που είχα πριν αλλά αυτό είναι άλλο θέμα).
δε ξέρω αν σας αρέσει η ιδέα να είναι κατά ένα πόντο πιο μακριές και λίγο πιο ανοικτές, ώστε να έχουν καλύτερη κάλυψη.

tarifas
10/03/2019, 21:08
Μεσα και εγω, σορρυ ειχα μερες να μπω, οπως ειπα να ταιριαζουν στο 1000, καπου διαβασα για Θεσ/νικη οτι μπορω να εξυπηρετησω ευχαριστως

raccoon
12/03/2019, 23:04
Painterakis, θα σε βρω στο Facebook. Για το μέγεθος, δεν ξέρω τι να σου απαντήσω, γιατί όπως είδα στην μηχανή μου, δεν έχει πολύ περιθώριο, με τέρμα στριμμένο τιμόνι η μανέτα πάει πολύ κοντά στο σημείο που θα είναι η προσθήκη αυτή. Ας βγει ένα δείγμα και βλέπουμε. ( Ο μάστορας είχε πει ότι αν βγει το πρώτο σχέδιο μετά το κάνει ότι θέλει)
Tarifas, μια και είσαι Θεσσαλονίκη θα φανείς χρήσιμος. Θα σε ενημερώσω. Το θέμα εφαρμογής μην το σκέφτεσαι, μάλλον στην μηχανή σου πανω θα τα φτιάξει.
Doctoras περιμένουμε νέα σου.

doctoras
13/03/2019, 12:55
έχω νεότερα
ο άνθρωπος (https://mototek.gr/) είναι εξουσιοδοτημένος συνεργάτης γνήσιων ανταλλακτικών στην αν.θεσσαλονίκη, μπορείτε να τον βρείτε απο το δίκτυο της σελίδας της χοντα.

το κόστος είναι 60 ευρώ για ένα σετ

ρώτησα για 10 υποψήφιους μπορεί να μας τα δώσει 50 ευρώ στον καθένα για το γνήσιο πάντα αξεσουάρ

δεν υπάρχει στην ελλάδα διαθέσιμο(λογικό) θα πρέπει να βάλει παραγγελία και μπορούμε να τα έχουμε σε 20ημέρες

συνεννοηθείτε και έαν θελήσετε πείτε μου

tarifas
14/03/2019, 10:16
έχω νεότερα
ο άνθρωπος (https://mototek.gr/) είναι εξουσιοδοτημένος συνεργάτης γνήσιων ανταλλακτικών στην αν.θεσσαλονίκη, μπορείτε να τον βρείτε απο το δίκτυο της σελίδας της χοντα.

το κόστος είναι 60 ευρώ για ένα σετ

ρώτησα για 10 υποψήφιους μπορεί να μας τα δώσει 50 ευρώ στον καθένα για το γνήσιο πάντα αξεσουάρ

δεν υπάρχει στην ελλάδα διαθέσιμο(λογικό) θα πρέπει να βάλει παραγγελία και μπορούμε να τα έχουμε σε 20ημέρες

συνεννοηθείτε και έαν θελήσετε πείτε μου

Απο μένα μέσα, προτιμώ και συντάσομαι με τις original καταστάσεις
Γιατρέ σ'ευχαριστώ για τον χρόνο που διέθεσες :beer:

doctoras
17/03/2019, 20:51
τελικά raccoon τι προτίθεστε να κάνετε για το θέμα επειδή δεν απάντησες ακόμη

raccoon
17/03/2019, 23:09
Έχω ενημερώσει για την κίνηση σου και τους ενδιαφερόμενους και τον μάστορα για να παγώσει ότι κάνει μέχρι να δούμε τι θέλει η πλειοψηφία.
Ο μάστορας μου είπε ότι θα το συνεχίσει έτσι και αλλιώς, και θα έχει πιο στάνταρ κοστολογιο και φωτογραφίες σε 1-2 εβδομάδες.
Ενημέρωσα τους ενδιαφερόμενους για 1) αν ενδιαφέρονται έτσι και αλλιώς για τα γνήσια ακόμα και αν είναι 60€
2) αν ενδιαφέρονται για τα γνήσια μόνο αν είναι πάνω από 10 άτομα άρα 50€
3) αν θέλουν να περιμένουν 1-2 εβδομάδες να δουν κόστος και φωτογραφίες του μάστορα.
- μου απάντησαν μόνο 3 ότι θα περιμένουν, εσύ και ο tarifas ότι μάλλον θέλετε το γνήσιο.

doctoras
17/03/2019, 23:18
Εγώ ναι, ειμαι για το γνήσιο και θα προτιμούσα να κερδίσω το 10ρικο ως αντίτιμο για το είδος που θα λαβω, αλλα οκ δε βιάζομαι κιολας
Ενημέρωσε μονο εδω με την τελική αποφαση του συνόλου της ομάδας για να ξερουμε και να πράξουμε αναλόγως.

tarifas
18/03/2019, 14:23
:a014:

raccoon
21/03/2019, 19:25
Ενημέρωση, στο Facebook Honda CBF Hellas club , βρέθηκαν 11 ενδιαφερόμενοι για της γνήσιες,
εγώ και άλλος ένας ότι πουν οι πολλοί,
Ο doctoras από το Moto forum, γνήσιες.
Painterakis & tarifas τι θέλετε.


Είχα ενημέρωση από τον μάστορα για τελικό κόστος στα 28€ βαμμένα, 25€ άβαφα, και για παραγγελία άνω των 5 σετ μεταφορικά δωρεάν. Σήμερα ενημερώθηκαν όλοι, δεν ξέρω αν αυτό αλλάζει κάτι.

Αν συνεχίζει το ενδιαφέρον για γνήσιες, doctoras αναλαμβάνεις ;;;;
Ενδεχομένως να πρέπει να μπεις στην σελίδα στο Facebook.

doctoras
21/03/2019, 21:09
εγώ μπορώ να αναλάβω την επικοινωνία με τον Θανάση(ο ιδιοκτήτης του εξουσιοδοτημένου της χοντα) να τον ρωτήσω περαιτέρω.
Μεταξύ μας μπορούμε να συζητάμε είτε εδώ στο thread μιας που άνοιξε και συμμετέχουν οι ενδιαφερόμενοι είτε με PM είτε τηλεφωνικώς είτε στο viber αλλά φεισμπουκ δεν έχω και δεν με ψήνει

tarifas
22/03/2019, 10:06
Γνήσιες
facebook και viber δέν έχω

painterakis
22/03/2019, 19:23
Εγώ αν θα έπαιρνα (μιας και ήδη έχω χούφτες που κάνουν και πολύ καλή δουλειά) θα έπαιρνα τις φτιαχτές, 25€ με δωρεάν τα μεταφορικά αξίζει να τα δοκιμάσω.
Οπότε ΑΝ (αν όχι δε με καίει) προχωρήσει το θέμα στα φτιαχτά, συμμετάσχω, στα μαμά ... όχι.
Όταν λέμε άβαφα, τι χρώμα έχουν;

raccoon
22/03/2019, 23:55
Painterakis, κατανοητός. Για το χρώμα θα ρωτήσω.

raccoon
29/03/2019, 19:01
Painterakis μαύρο χρώμα θα είναι.
μου έστειλε μια φωτό για να μου δείξει το χρώμα, μου λέει να δω μόνο το χρώμα τίποτε άλλο. Είναι απο ένα καπάκι που έκανε για ένα R1 στα φώτα
405188

painterakis
30/03/2019, 06:36
Οπότε, αν μαζευτούμε όσοι πρέπει για να "παίζει" η τιμή που μας έδωσε, εγώ είμαι μέσα για το άβαφο.

madvag
01/04/2019, 11:40
Και εγώ μέσα για το άβαφο.

raccoon
02/04/2019, 22:54
Doctoras,
Για τις γνήσιες, είστε εσύ και ο tarifas από το moto.gr και άλλοι 14-15 από το Facebook CBF club.
Μπορείς να αναλάβεις την συνεννόηση μεταξύ αντιπροσωπείας και όλων των ενδιαφερομένων; Να τους δώσω τηλέφωνο σου, viper μιας και δεν έχεις Facebook; Αλλιώς πες μου πως να έρθουν σε επαφή με τον αντιπρόσωπο κατευθείαν για να αναλάβει κάποιος την παραγγελία.
Εγώ δεν μπορώ να είμαι μεσάζων σε κάτι που δεν θα αγοράσω, και γενικά όπου υπάρχει σπασμένο τηλέφωνο γίνονται παρεξηγήσεις.

raccoon
02/04/2019, 22:58
Painterakis και madvag, με ενδιαφέρει και μένα το φτιαχτό αβαφο. Υπάρχουν άλλοι 2 στο Facebook CBF club, οπότε 5 άτομα.
Υπάρχει ένα θέμα να βρω cbf στην Θεσσαλονίκη για μέτρα και προσαρμογή του αξεσουάρ, προσπαθώ να βρω λύση.
Αν δεν κολλήσουμε κάπου, το προχωράμε και ενημερώνω.

doctoras
03/04/2019, 07:07
έχεις PM

painterakis
03/04/2019, 07:31
Painterakis και madvag, με ενδιαφέρει και μένα το φτιαχτό αβαφο. Υπάρχουν άλλοι 2 στο Facebook CBF club, οπότε 5 άτομα.
Υπάρχει ένα θέμα να βρω cbf στην Θεσσαλονίκη για μέτρα και προσαρμογή του αξεσουάρ, προσπαθώ να βρω λύση.
Αν δεν κολλήσουμε κάπου, το προχωράμε και ενημερώνω.

χαλαραααααααααααααααααα σε λέω :a014:

doctoras
03/04/2019, 08:32
χαλαραααααααααααααααααα σε λέω :a014:
Παλικάρια υπο αλλες εποχές ευχαριστως να σας εκανα το "μονΤελο" ομως δεν έχω χρόνο ουτε για κλασιμο, και τα ΣΚ αφιερώνονται στην οικογένεια

raccoon
03/04/2019, 16:51
Για το μοντέλο, μην ανησυχείς κάτι θα βρούμε, φυσικά πρώτα η οικογένεια και η δουλειά.
Θα ενημερώσω τους ενδιαφερόμενους για την επικοινωνία μαζί σου μέσο viper και να αναφέρουν διεύθυνση και τόπο κατοικίας.
Το τηλέφωνό σου θα το μεταφέρω μόνο με προσωπικά μυνήματα.
Καλό απόγευμα.

raccoon
04/04/2019, 16:41
είχαμε φωτογραφίες απο το δείγμα. ψαχνουμε cbf600 στην Θεσσαλονίκη, να αφιερώσει λίγο χρόνο ώστε να βρεθεί με τον μάστορα, για να δούμε εφαρμογή και να γίνουν απαραίτητες διορθώσεις.

405587


405591

raccoon
04/04/2019, 16:45
στην πρώτη φωτογραφία Honda δεξια - φτιαχτό αριστερά.
στην δευτερη φωτογραφία Honda αριστερά - φτιαχτό δεξιά.
τρίτη φωτό άκυρη

raccoon
04/04/2019, 16:47
ψαχνουμε cbf600 στην Θεσσαλονίκη, να αφιερώσει λίγο χρόνο ώστε να βρεθεί με τον μάστορα, για να δούμε εφαρμογή και να γίνουν απαραίτητες διορθώσεις.

tarifas
05/04/2019, 20:29
Να σας κάνω το μοντέλο.. έχω το 1000 γυμνά όμως δέν κάνω :nono:

raccoon
05/04/2019, 21:51
Στείλε μου π.μ. το τηλέφωνο σου για να το στείλω στον μάστορα. Ήδη υπάρχει συνεννόηση με κάποιον που έχει cbf600 05' για να πάει για "πρόβα" οπότε αν πας και εσύ με το 1000 θα έχουμε πιο γενική εικόνα.

tarifas
05/04/2019, 22:11
Εχεις πμ

tarifas
07/04/2019, 16:16
Σήμερα λοιπόν βρεθήκαμε για το casting,
Άν με ρωτούσατε θα έλεγα ότι σάν εφαρμογή εμένα μου άρεσε, ένσταση έχω στην αισθητική του άβαφου, τεστ αντοχής δέν έκανα, γιατί μου είπε ότι δέν είναι το τελικό και είναι εύθραυστο, με προσοχή ίσα που έβαλα τον καθρέπτη, (οι τρύπες έρχονται άψογα)
Σάς παραθέτω μέρος του διαλόγου

-Έχει καλή φαρμογή δέν το περίμενα...
-Ναί είναι αντιγραφή, και έχει γίνει με 3D...

-Θα είναι έτσι?? δηλαδή ή γραμμούλες θα φαίνονται??
-Ναι έτσι θα είναι το άβαφο, έχω δώσει 2 τιμές το άβαφο θα είναι έτσι, και το βαμένο θα τριφτεί- βαφεί

-Έχουμε και έναν Κρητικό που θα ήθελε να είναι μεγαλύτερο-μακρύτερο-φαρδύτερο μπορεί να γίνει έστω και για 1 τεμάχιο?? (Painterakis για σένα)
-Ναι όπως θέλει μπορώ να το κάνω με κάποια χρέωση μόνο για το υλικό, άς με πάρει να μου πεί πώς το θέλει

-Και στο άλλο το 600 έτσι κάτσανε καλά??
-Δέν έχει έρθει άλλος είσαι ο πρώτος που κάνω δοκιμή

Ακολουθούν φωτό

405818
405823
405819
405820
405821
405822
405824

Το πλύσιμο το έχω στο πρόγραμμα....

painterakis
07/04/2019, 21:05
Σήμερα λοιπόν βρεθήκαμε για το casting,
Άν με ρωτούσατε θα έλεγα ότι σάν εφαρμογή εμένα μου άρεσε, ένσταση έχω στην αισθητική του άβαφου, τεστ αντοχής δέν έκανα, γιατί μου είπε ότι δέν είναι το τελικό και είναι εύθραυστο, με προσοχή ίσα που έβαλα τον καθρέπτη, (οι τρύπες έρχονται άψογα)
το κάτω μέρος, αυτό που κρατάς με το δάχτυλο μπαίνει με διπλή ταινία ανάμεσα στο πλαστικό του καντράν και της "μούρης", όπως και το "μαμά".
(κάπου είχα δεί τη τοποθέτηση του στο νετ)
Υπάρχει κάποιος τρόπος, τώρα που είναι φτιαχτό, να στερεωθεί με άλλο τρόπο;


-Θα είναι έτσι?? δηλαδή ή γραμμούλες θα φαίνονται??
-Ναι έτσι θα είναι το άβαφο, έχω δώσει 2 τιμές το άβαφο θα είναι έτσι, και το βαμένο θα τριφτεί- βαφεί
η γραμμούλες δε με ενοχλούν (όπως φαίνονται στις φωτογραφίες), από κοντά όμως είναι έντονες;
Αν βαφτεί μαύρο, λογικά θα είναι μαύρο ματ ή θα το κάνει γυαλιστερό;
Ρωτάω γιατί η "μούρη" μου είναι άβαφη (μόνο το βράδυ του σαββάτου προσθέτω λίγο ρουζ :D :p :plaf:) , θα πηγαίνει με το γκρί μαμά χρώμα του πλαστικού;



-Έχουμε και έναν Κρητικό που θα ήθελε να είναι μεγαλύτερο-μακρύτερο-φαρδύτερο μπορεί να γίνει έστω και για 1 τεμάχιο?? (Painterakis για σένα)
-Ναι όπως θέλει μπορώ να το κάνω με κάποια χρέωση μόνο για το υλικό, άς με πάρει να μου πεί πώς το θέλει
Όπως το είδες, αν μεγαλώσει κατά 1 πόντο θα υπάρχει πρόβλημα με το τιμόνι να βρίσκει;

tarifas
07/04/2019, 22:46
Στερεώνεται με διπλής όψης για άλλο τρόπο δέν είπαμε, το κρατάει γιατί ανοίγει λιγάκι, είπε ότι θα το κοιτάξει λίγο την γωνία να μήν ανοίγει. Δέν περνάει άλλος τρόπος από το μυαλό μου.

Για τις γραμμούλες φαντάσου ότι είναι λίγο πιο έντονες απο ένα δίσκο βινύλιο, το χρώμα του ώς έχει είναι προς το γυαλιστερό, νόμιζα ότι τα έχετε κουβεντιάσει αυτά και δέν ρώτησα

Απλά μου ήρθε στο μυαλό που ρωτούσες, και ρώτησα δεν το είδα επισταμένα.