PDA

View Full Version : #peloponesse1200kmtour



nopattern
13/03/2019, 10:24
«Να αγαπάς αυτό που κάνεις. Να προσπαθείς με όλη σου την καρδιά να φτάσεις εκεί που λαχταράς.»

Όταν λοιπόν είσαι έτσι, δε θέλει και πολύ. Μια σκέψη για μια βόλτα, έγινε σκέψη για πιο μακρινή βόλτα, που έγινε σκέψη γιατί δε διανυκτερεύω κιόλας, που έγινε σκέψη τριήμερο είναι, να μείνω κι άλλο. Να οδηγήσω και άλλο. Να δω και άλλο. Να το ζήσω και άλλο.

Μέσα σε μερικές ώρες, την Πέμπτη, βγήκαν οι διαδρομές, κλείστηκαν τα ξενοδοχεία και ανέμενα πως και πως να περάσει η Παρασκευή, να ξημερώσει Σάββατο.

.....η συνέχεια εδώ:

http://motoparea.gr/index.php?threads/peloponesse1200kmtour.2649/

harris_x
13/03/2019, 10:40
«Να αγαπάς αυτό που κάνεις. Να προσπαθείς με όλη σου την καρδιά να φτάσεις εκεί που λαχταράς.»

Όταν λοιπόν είσαι έτσι, δε θέλει και πολύ. Μια σκέψη για μια βόλτα, έγινε σκέψη για πιο μακρινή βόλτα, που έγινε σκέψη γιατί δε διανυκτερεύω κιόλας, που έγινε σκέψη τριήμερο είναι, να μείνω κι άλλο. Να οδηγήσω και άλλο. Να δω και άλλο. Να το ζήσω και άλλο.

Μέσα σε μερικές ώρες, την Πέμπτη, βγήκαν οι διαδρομές, κλείστηκαν τα ξενοδοχεία και ανέμενα πως και πως να περάσει η Παρασκευή, να ξημερώσει Σάββατο.

.....η συνέχεια εδώ:

http://motoparea.gr/index.php?threads/peloponesse1200kmtour.2649/

εγώ δεν μπαίνω σε άλλα φόρουμ... :p

RaGe_Raptor
13/03/2019, 10:40
«Να αγαπάς αυτό που κάνεις. Να προσπαθείς με όλη σου την καρδιά να φτάσεις εκεί που λαχταράς.»

Όταν λοιπόν είσαι έτσι, δε θέλει και πολύ. Μια σκέψη για μια βόλτα, έγινε σκέψη για πιο μακρινή βόλτα, που έγινε σκέψη γιατί δε διανυκτερεύω κιόλας, που έγινε σκέψη τριήμερο είναι, να μείνω κι άλλο. Να οδηγήσω και άλλο. Να δω και άλλο. Να το ζήσω και άλλο.

Μέσα σε μερικές ώρες, την Πέμπτη, βγήκαν οι διαδρομές, κλείστηκαν τα ξενοδοχεία και ανέμενα πως και πως να περάσει η Παρασκευή, να ξημερώσει Σάββατο.

.....η συνέχεια εδώ:

http://motoparea.gr/index.php?threads/peloponesse1200kmtour.2649/

Είδα όλες τις "εικόνες" στα μίντια και ζήλεψα :beer:

teogtp
13/03/2019, 10:51
Ζουπερ!
Ζήλεψα.
:beer:

Nitse3
13/03/2019, 11:05
Ωραία βόλτα, ωραίες εικόνες, ωραία μηχανή, ωραίος εξοπλισμός. Πάντα τέτοια είτε μόνη είτε με παρέα!!!

DoctoR_k6
13/03/2019, 11:08
Αυτο ειναι ωραιο βολτακι...:beer:
Ελα μωρη Σουζουκαρα!!

nopattern
13/03/2019, 11:09
Ελα μωρη Σουζουκαρα!!

χαχαχαχα!!

Nostradamus
13/03/2019, 11:10
Να είσαι γερή και να χαίρεσαι δυνατά κάθε στιγμή στην ζωή σου!

Και στα επόμενα :beer: :beer:

FotisFz1
13/03/2019, 11:13
Μπραβο σου..υπεροχες φωτογραφιες

azar41
13/03/2019, 11:24
Μπράβο,πολύ δυνατή βόλτα,εύχομαι να ουρλιάζεις ολο και πιο συχνά απο ενθουσιασμό μέσα απ το κράνος σου!

Panos76
13/03/2019, 13:06
Πέρασες από την Αρκαδική Ριβιέρα* στην ιαχή του έαρος με τις σμυρτίες και τα στολισμένα λιβάδια, τους αιώνιους ελαιώνες, τα ρημαγμένα ερείπια, και δε μίλησες;;

404440


:beer: Για όλες αυτές τις διαδρομές, είτε Μεσσηνία, είτε Λακωνία και φυσικά Αρκαδία, απλά δεν έχω λόγια και πάντα κάτι με πιάνει όταν τις βλέπω. :touched:




*Άστρος._

Jo.Da.
13/03/2019, 13:10
Ok, έχω διάβασμα το βράδυ...:D:beer:

daz
13/03/2019, 14:29
Ρε κοπελιά στους τέσσερις τοίχους θα έβρισκες τον Ερμή του Πραξιτέλη!

vaska
13/03/2019, 18:23
"Φεύγω λοιπόν από την Ολυμπία, ακολουθώντας της οδηγίες του google πάντα, για να βγω στο δρόμο προς Ορεινή Αρκαδία.

Αλλά, όοοοοχι φίλε μου. Μαγκιά είναι να χάνεσαι και με τζιπιές."

wellcome to the vaska's club. :lol:

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ ψαχνόμουν για βολταράκι το τριήμερο αλλά την έβγαλα με κάτι μικρές ημερήσιες. Μπράβο που τα κατάφερες και την έκανες μακρυά από την καθημερινότητα.

well done!:beer:

katsar
13/03/2019, 18:39
Εντάξει ,είσαι μεγάλο τσακάλι (με όλο το θάρρος),μπράβο σου και εις τα επόμενα.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
13/03/2019, 19:08
Πολυ ωραια εκδρομη.Μπραβο.Και στην αλλη με το καλλο:beer:

daz
13/03/2019, 19:52
"Φεύγω λοιπόν από την Ολυμπία, ακολουθώντας της οδηγίες του google πάντα, για να βγω στο δρόμο προς Ορεινή Αρκαδία.

Αλλά, όοοοοχι φίλε μου. Μαγκιά είναι να χάνεσαι και με τζιπιές."

wellcome to the vaska's club. :lol:

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ ψαχνόμουν για βολταράκι το τριήμερο αλλά την έβγαλα με κάτι μικρές ημερήσιες. Μπράβο που τα κατάφερες και την έκανες μακρυά από την καθημερινότητα.

well done!:beer:


Αν πάτε βόλτα μαζί, μη ξεχάσετε το διαβατήριο ε!:p

BabisStinson
13/03/2019, 20:03
Με έκανες και ταξίδεψα με την σκέψη, έβαλες έναν στόχο για το 2019 και τις βόλτες που ξεκινάνε!
Ευχαριστώ γι' αυτό :)

vaska
13/03/2019, 20:11
Αν πάτε βόλτα μαζί, μη ξεχάσετε το διαβατήριο ε!:p

Νομίζω κανείς δεν μπορεί να με ξεπεράσει στα "χασίματα". Αλλά αν το έχει και η συντρόφισσα Νατάσα νομίζω θα πάμε πολύ μακρυά. Θα την αφήσω να πηγαίνει μπροστά και όταν της τελειώνουν οι ιδέες για το ποιον δρόμο πρέπει να πάρει στην επόμενη διασταύρωση, θα αναλαμβάνω εγώ.
Αυτονομίες να ξέρουμε και όλα τα άλλα βρίσκονται

:bawl::bawl:

Άλλωστε το λέει και όλος ο καλός ο κόσμος, "αν θες να πας γρήγορα πας μόνος σου, αν θες να πας μακρυά πας με την ομάδα σου".

mikes
13/03/2019, 22:13
:beer::beer::a18::a20:

Jo.Da.
13/03/2019, 23:23
Το διάβασα. Δε θα σταθώ ούτε στο ταξίδι, ούτε στις μαγευτικές φωτογραφίες. Θα σταθώ στα μπαγκάζια του 3ημέρου. Ρε κοπελιά, 3 μέρες μ' ένα tail bag; Έχω 1 φίλο με μούσια και μαλλιά (σαν τον Opie απ' τους sons of anarchy είναι) που στρίβει το τσιγάρο, το κολλάει στα χείλη και λέει "travel light ρε mlke$"...:lol:

Και εις άλλα (χλμ κι όχι μόνο) με υγεία. :beer:

telegonos
13/03/2019, 23:32
Ωραία γύρα, και ωραία βόλτα. Και το SV ωραίο. Πάντα τέτοια.

Μην ποστάρεις την πινακίδα σου στο net, ειδικά αν η άδεια κυκλοφορίας και η διεύθυνση κατοικίας στο ΑΦΜ σου, είναι η πραγματική σου διεύθυνση. Ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται, βασικός κανόνας του ιντερνετ, ποτέ δεν δίνουμε στοιχείο που μπορεί να προδώσει την φυσική μας θέση.

nopattern
13/03/2019, 23:36
Το διάβασα. Δε θα σταθώ ούτε στο ταξίδι, ούτε στις μαγευτικές φωτογραφίες. Θα σταθώ στα μπαγκάζια του 3ημέρου. Ρε κοπελιά, 3 μέρες μ' ένα tail bag; Έχω 1 φίλο με μούσια και μαλλιά (σαν τον Opie απ' τους sons of anarchy είναι) που στρίβει το τσιγάρο, το κολλάει στα χείλη και λέει "travel light ρε mlke$"...:lol:

Και εις άλλα (χλμ κι όχι μόνο) με υγεία. :beer:

Το travel light είναι σχολείο από παλιά, τα χρόνια που έκανα αγωνιστική ιστιοπλοΐα ανοιχτής θαλασσης που κάθε έξτρα κιλό μετρούσε αρνητικά στο πιστοποιητικό του σκάφους.

Η λέξη είναι μια. ΠΕΙΘΑΡΧΙΑ.

Και αλλιώς να το δεις όμως, εκλεινα κάθε μέρα σχεδόν δωδεκάωρο στη σέλα. Τι να τα κάνω τα πολλά πράγματα;

Ελευθερία.

Και δε μου έλειψε τίποτα.

MAIK72
14/03/2019, 01:53
Eίναι δυνατόν να μην ζηλέψεις τέτοια όμορφη βόλτα?!!:beer::beer: :a20:

Akalestos
14/03/2019, 08:56
Μπραβο καλη φαση θα γουσταρα κι εγω αυτη την διαδρομη! να σαι καλα παντα ορθια!

yes-u
14/03/2019, 15:08
Αξεπέραστη στο να διακόπτεις τη βόλτα και να μας ουρλιάζεις στα μάτια τον ενθουσιασμό σου με τις υπέροχες φωτό!