PDA

View Full Version : Ανάβαση Ριτσώνας



Tigas
02/12/2005, 14:42
Ο τελευταίος αγώνας για φέτος θα διεξαχθεί στην περιοχή της Ριτσώνας στη Χαλκίδα.

Όσες φορές έχω πάει δέν ήταν και άσχημα και θα είναι και μια κάλη πρόφαση για μοτοβόλτα μια που την Κυριακή θα έχει :sun:

Ο αγώνας συνήθως ξεκινάει στις 10 λόγο υγρασίας αλλά απο τις 9 κλείνουν το δρόμο και δέν μπορείτε να πάτε με τις μοτο σε κάποιο καλό σημείο οπότε το πεζό 2 θα είναι απαραίτητο για κανα 30λεπτο.

adam_tsouk
02/12/2005, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Ο τελευταίος αγώνας για φέτος θα διεξαχθεί στην περιοχή της Ριτσώνας στη Χαλκίδα.

Όσες φορές έχω πάει δέν ήταν και άσχημα και θα είναι και μια κάλη πρόφαση για μοτοβόλτα μια που την Κυριακή θα έχει :sun:

Ο αγώνας συνήθως ξεκινάει στις 10 λόγο υγρασίας αλλά απο τις 9 κλείνουν το δρόμο και δέν μπορείτε να πάτε με τις μοτο σε κάποιο καλό σημείο οπότε το πεζό 2 θα είναι απαραίτητο για κανα 30λεπτο.

καλά, εσύ δεν έλεγες για Επίδαυρο;

:confused: :confused:

Tigas
02/12/2005, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
καλά, εσύ δεν έλεγες για Επίδαυρο;

:confused: :confused:

Δέν είπα ότι θα πάω, σάν ιδέα το λέω για τους υπόλοιπους που δέν το ξέρουν, εγώ θα είμαι Επίδαυρο την Κυριακή χαλαρή βολτούλα:winka:

adam_tsouk
02/12/2005, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Δέν είπα ότι θα πάω, σάν ιδέα το λέω για τους υπόλοιπους που δέν το ξέρουν, εγώ θα είμαι Επίδαυρο την Κυριακή χαλαρή βολτούλα:winka:


αααααα......


:lol: :lol:



:wave2:

crs-k
02/12/2005, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
.................................
Ο αγώνας συνήθως ξεκινάει στις 10 λόγο υγρασίας αλλά απο τις 9 κλείνουν το δρόμο και δέν μπορείτε να πάτε με τις μοτο σε κάποιο καλό σημείο οπότε το πεζό 2 θα είναι απαραίτητο για κανα 30λεπτο.


Το διαφημιζει εδω και μια βδομαδα η ΕΡΑ Σπορ που ακουω καθημερινα, μιας κι ειναι και Χορηγος Επικοινωνιας.

Στο trailer λεει (και το επιβεβαιωσε κι ο ανταποκριτης της το πρωι) οτι ο δρομος θα κλεισει στις 08:00 !!!

:smokin: :beer: :wave2:

idi
02/12/2005, 15:32
2 ΩΡΕΣ ΠΟΔΑΡΟΔΡΟΜΟ ΔΗΛ (ΝΤΑΞ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΓΚΑ ΗΛΙΟ)

Tigas
02/12/2005, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
2 ΩΡΕΣ ΠΟΔΑΡΟΔΡΟΜΟ ΔΗΛ (ΝΤΑΞ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΓΚΑ ΗΛΙΟ)

Ώντος είναι πίπα μεγάλη και μεγαλύτερη είναι να σε πιάσεο και βροχή στο βουνό και να πρέπει να περπατήσεις για 30 λεπτα μέχρι το αυτοκίνητο.

Tigas
02/12/2005, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Το διαφημιζει εδω και μια βδομαδα η ΕΡΑ Σπορ που ακουω καθημερινα, μιας κι ειναι και Χορηγος Επικοινωνιας.

Στο trailer λεει (και το επιβεβαιωσε κι ο ανταποκριτης της το πρωι) οτι ο δρομος θα κλεισει στις 08:00 !!!

:smokin: :beer: :wave2:

Η Ριτσώνα είναι η πιο ύπουλη ανάβαση ισως στην ελλάδα.
Σε άλλα κομμάτια κρατάει σε άλλα έχει υγρασία και οι εκκινήσεις έχουν πάντα καθυστερήσεις.
Στον τελευταιο αγωνα πρίν χρόνια που έτρεχε το μαγαζί που δούλευα στο Yaris Cup οι καθυστερήσεις λόγω υγρασίας κρατάγαν και 2 ώρες.
Άσε που δέν ξέρεις και πόσες συμμετοχές μπορεί να έχει και να θέλεις να φύγεις με το τουτου που πήγες στο βουνό και να μήν σε αφήνουν να φύγεις μέχρι το απόγευμα.
Είναι ψιλοταλαιπωρία εκτός εάν γουστάρεις τρελα λέμε. :smokin:

crs-k
02/12/2005, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
........................
Είναι ψιλοταλαιπωρία εκτός εάν γουστάρεις τρελα λέμε. :smokin:


Μια χαρα ειναι ! :lol:

Αν δεν πηγαινα βολτα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=15606) θα 'ρχομουνα ... :cool:

adam_tsouk
02/12/2005, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μια χαρα ειναι ! :lol:

Αν δεν πηγαινα βολτα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=15606) θα 'ρχομουνα ... :cool:

όχι θα ερχοσουν" θα "πήγαινες" :winka:

:lol:

crs-k
02/12/2005, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
όχι θα ερχοσουν" θα "πήγαινες" :winka:

:lol:


Παρακαλω? :dizzy:


Καποιος να μεταφρασει ρε παληκαρια ... :wacko:





:lol: :rotflmao: :lol:

GTZ750
03/12/2005, 02:07
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΜΑΛΛΟΝ!!!


ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΑΩ ΜΕ ΤΟ ΠΑΠΙ!!!!!!!:D :D :D :D

nikoskkk
03/12/2005, 06:33
Να πάτε και Σάββατο στα δοκιμαστικά!!


Λιγότερος κόσμος και οι οδηγοί προσφέρουν θέαμα μιας και δεν έχουν το στρες του χρόνου.