PDA

View Full Version : Κλοπή Bold'or 900



argiris34
27/03/2019, 07:52
εκλάπη HONDA CB900 bold'or ασημι με μπλε ριγα στο ντεποζιτο απο Πατρα περιοχη βορειου Ηπειρου δεν λειτουργουσε ειχε κατατεθημενες πινακιδες και λειπουν τα πλαινα καπακια αν δειτε κατι η θελησουν να σας πουλησουν καποιο κομματι κτλ πμ εδω αν και δεν ελπιζω
ευχαριστω
Αργυρης

Ακομα αν καποιος ξερει πως δηλωνω κλοπη τωρα που δεν εχω αδεια ας με ενημερωσει

17inchwheeler
27/03/2019, 09:15
δηλωνεις κλοπη με #πλαισιου & # κινητηρα και εαν εχει καποια ιδιαιτεροτητα (περα της προφανους)
αυτα μπορουν ταυτοποιησουν τη μοτ/κλετα σου και να τη διεκδικησεις οταν βρεθει απο το σωρο
ελπιζω και ευχομαι να την βρεις οπως την ειχες και οταν γινει αυτο, καλο θα ειναι να την "μαντρωσεις"

argiris34
27/03/2019, 09:23
άρα πρεπει να παω εφορια να φωτοτυπησω την αδεια και μετα αστυνομια σωστα?
σε ευχαριστω για την απαντηση

Tedvj23
27/03/2019, 09:25
Αργυρακο πήγαινε εφορία μια με το αφμ του ιδιοκτήτη να βγαλεις μια φωτοτυπία την αδεια...

Υ.γ.ρωτα το σούπερ μάρκετ μήπως έχει καμερες...

17inchwheeler
27/03/2019, 09:27
μια χρησιμη συμβουλη ειναι να βγαζετε μια φωτοτυπια την αδεια του οχηματος πριν την καταθεση της,μπορει να φανει χρησιμη ποικιλοτροπος

argiris34
27/03/2019, 13:42
Αργυρακο πήγαινε εφορία μια με το αφμ του ιδιοκτήτη να βγαλεις μια φωτοτυπία την αδεια...

Υ.γ.ρωτα το σούπερ μάρκετ μήπως έχει καμερες...
ρε συ πως δεν το σκεφτηκα εφυγα

Sapadak
27/03/2019, 14:33
ρε συ πως δεν το σκεφτηκα εφυγα


Αν σε βοηθήσουν και σου δείξουνε τι καταγράφτηκε στις κάμερες (απαγορεύεται βάση νόμου προσωπικών δεδομένων), και μπορεί να αναγνωριστεί κάτι απο αυτές, τότε να ζητήσεις απο την αστυνομία να ζητήσουν αυτοί απο το σουπερ μαρκετ να ελέγξουν τις κάμερες.


Μου έχει τύχει στο παρελθόν, για κλοπή πάλι, και το λιμενικό στη δική μου περίπτωση, παρόλο που μου είπε οτι θα φέρουν εισαγγελική παραγγελία για να δούνε οι λιμενικοί στις κάμερες, τελικά δεν προχώρησε και δεν μπόρεσαν να τις δούνε.

Just for the record

argiris34
27/03/2019, 18:10
Αν σε βοηθήσουν και σου δείξουνε τι καταγράφτηκε στις κάμερες (απαγορεύεται βάση νόμου προσωπικών δεδομένων), και μπορεί να αναγνωριστεί κάτι απο αυτές, τότε να ζητήσεις απο την αστυνομία να ζητήσουν αυτοί απο το σουπερ μαρκετ να ελέγξουν τις κάμερες.


Μου έχει τύχει στο παρελθόν, για κλοπή πάλι, και το λιμενικό στη δική μου περίπτωση, παρόλο που μου είπε οτι θα φέρουν εισαγγελική παραγγελία για να δούνε οι λιμενικοί στις κάμερες, τελικά δεν προχώρησε και δεν μπόρεσαν να τις δούνε.

Just for the record
Πηγα ηταν πολυ εξυπηρετικοι θα κοιταξουν και αν φαινεται κατι θα μου το πουν να ακολουθησου τα νομιμα μεσω αστυνομιας αν και ειναι δυσκολο γιατι κοιταζουν μεχρι τα ορια του οικοπεδου τους

tzimidis
27/03/2019, 18:25
Αν σε βοηθήσουν και σου δείξουνε τι καταγράφτηκε στις κάμερες (απαγορεύεται βάση νόμου προσωπικών δεδομένων), και μπορεί να αναγνωριστεί κάτι απο αυτές, τότε να ζητήσεις απο την αστυνομία να ζητήσουν αυτοί απο το σουπερ μαρκετ να ελέγξουν τις κάμερες.


Μου έχει τύχει στο παρελθόν, για κλοπή πάλι, και το λιμενικό στη δική μου περίπτωση, παρόλο που μου είπε οτι θα φέρουν εισαγγελική παραγγελία για να δούνε οι λιμενικοί στις κάμερες, τελικά δεν προχώρησε και δεν μπόρεσαν να τις δούνε.

Just for the record
Εισαγγελέα;ς δεν ισχύει πλέον
Οποιοσδήποτε μπορεί να. Ζητήσει και να λαβει αντιγραφο δηλώνοντας την περιοχή που τον ενδιαφερει. (αργεί όμως).
Να το δει επιτόπου, μόνο αστυνομικός επιτρέπεται,και χωρίς χαρτί εισαγγελέα.
Εχουν αλλάξει οι νόμοι με το Gdpr

vaska
27/03/2019, 22:17
Είναι όντως θέμα μέχρι που θα κοιτάνε οι κάμερες. Αυστηρά μέχρι τα όρια της ιδιοκτησίας σου. Ακόμα και αν βλέπουν λίγο παραέξω μάλλον δεν θα στο πουν. Αλλά στην τελική δεν έχεις κάτι να χάσεις

BlackAdder
28/03/2019, 09:11
Αν δεν είχε πινακίδες και ήταν παρκαρισμένο στο δρόμο δες μήπως στο μάζεψε ο δήμος σα παρατημένο.

argiris34
28/03/2019, 16:24
Αν δεν είχε πινακίδες και ήταν παρκαρισμένο στο δρόμο δες μήπως στο μάζεψε ο δήμος σα παρατημένο.

Το πηραν βραδυ οποτε δε παιζει, τζιφος και απο το σουπερμαρκετ, ας προσεχα τεσπα αν δειτε πουθενα για ανταλλακτικα ή για πωληση κανενα ολοκληρο δεν ειχε κοντερ και οι εξατμισεις ηταν σαν τις μαμα αλλα αφτερ μια ιταλικη μαρκα sito η καπως ετσι

MAIK72
28/03/2019, 16:38
στο mrcg έβαλες ανακοίνωση? Αν κυκλοφορήσει κάτι οι ρεστοράδες μπορεί να το εντοπίσουν .;) Ευχόμαι να το βρεις σύντομα

argiris34
29/03/2019, 13:18
στο mrcg έβαλες ανακοίνωση? Αν κυκλοφορήσει κάτι οι ρεστοράδες μπορεί να το εντοπίσουν .;) Ευχόμαι να το βρεις σύντομα

δεν ξερω καν τι ειναι αυτο αν μπορεις κανε μου την χαρη και βαλε εσυ μιαν ανακοινωση

MAIK72
29/03/2019, 14:17
δεν ξερω καν τι ειναι αυτο αν μπορεις κανε μου την χαρη και βαλε εσυ μιαν ανακοινωση

:confused:Περίεργο που δεν το ξέρεις και έχεις και boldora. https://www.facebook.com/groups/Greekcustoms/ Οχι ,δεν μπορώ να αναλάβω την ευθύνη ,ανώνυμα και κυρίως γιατί δεν έχω πρόσβαση πλέον. Οι διαχειριστές είναι μεν τρελοί και τρελαμένοι γενικώς με το restore αλλά και άκρως ευαισθητοποιημένοι όταν αδικείται κάποιος. Για κάποιον μεμονωμένο ιερόσυλο αρχαικάπηλο απο τα 60000 μέλη (ή από όπου κι αν προέρχεται) δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω. Σίγουρα όμως οι περισσότεροι εξ΄αυτών θα ευαισθητoποιηθόυν άμα ακούσουν για boldora.

daz
01/05/2019, 22:12
Ρε σεις ...

Λίγο προσοχή παρακαλώ. Κάποιες υποψίες δεν αρκούν για να γράφουμε ότι θέλουμε σε ένα δημόσιο χώρο.

Το λινκ αφαιρέθηκε.

Ευχαριστώ.


edit Διεγράφησαν