PDA

View Full Version : Τωρα το Pc ψηνει και καφε!



oulas
02/12/2005, 16:24
Ακουσα οτι υπαρχει σε καποιο μαγαζι στην Στουρναρη. Ξερετε σε ποιο;

Το βρηκα και στο Ιντερνετ, αλλα δεν προλαβαινω μιας και την Κυριακη πρεπει να το δωσω για δορω.

http://www.paramountzone.com/usbcupwarmer.htm







Αντιγραφω τα παρακατω απο μαιλ που πηρα
-------------------------------------------------------------------------------


Κάθεστε στο γραφείο και είστε πνιγμένος στη δουλειά. Ξέρατε ότι η μέρα πρόκειται να είναι δύσκολη και για αυτό έχετε προνοήσει να εφοδιαστείτε με ένα φλιτζάνι ζεστού καφέ το οποίο θα διατελέσει ρόλο "μαγικού ζωμού" προκειμένου να αντέξετε τόσο το βάρβαρο-πρωινό ξύπνημα όσο και τον όγκο δουλειάς που έχετε να τελειώσετε. Ως γνωστόν όμως όσο περνάει η ώρα τόσο ο καφές κρυώνει με αποτέλεσμα να χάνει τις "μαγικές" του ιδιότητες!


Την απάντηση έρχεται να δώσει η συσκευή της εικόνας. Το επονομαζόμενο USB Hot συνδέεται σε μια απλή θύρα USB και αναλαμβάνει να κρατάει το καφέ σας ζεστό όση ώρα εσείς εργάζεστε. Εν ολίγοις μπορεί να χαρακτηριστεί και ως "USBriki". Εχει τη δυνατότητα να σας ειδοποιεί όταν η θερμοκρασία του καφέ σας έχει φτάσει στο επιθυμητό επίπεδο με τη βοήθεια μιας λυχνίας. Μπορεί να λειτουργήσει και ως USB Router καθώς έχει ενσωματωμένες άλλες 4 θύρες USB.
Plug and καίει..



***Λέω στις άλλες τέσσερεις θύρες USB να συνδέσουμε και άλλα τόσα USBrikia για ατέλειωτη απόλαυση!!!


Υ.Γ. Το προϊόν είναι συμβατό (compatible) με όλες τις ποικιλίες καφέ φίλτρου, στιγμιαίου, Βραζιλίας κλπ. Για απαιτητικούς χρήστες και μερακλήδες η version 2.0 που αναμένεται το Φλεβάρη του 2006 θα διαθέτει και ειδική κούπα για...Σαλέπι!!!

--------------------------------------------------------------------------------


29768

bartlal
02/12/2005, 16:31
.

bartlal
02/12/2005, 16:35
.

McGyver
02/12/2005, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
ηρθε ζεστο ζεστο, οπως ο USB-καφες!!

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=14968

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Καλά ρε, Recycle Control και στις γενικές;;;

Μία ερώτηση έκανε ο άνθρωπος...

Είσαι απίστευτος!!!

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

bartlal
02/12/2005, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Καλά ρε, Recycle Control και στις γενικές;;;

Μία ερώτηση έκανε ο άνθρωπος...

Είσαι απίστευτος!!!

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:


ουπς!!! already edited!... sorry... κεκτημενη ταχυτητα...:blush: :blush: :blush:

bartlal
02/12/2005, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Καλά ρε, Recycle Control και στις γενικές;;;

Μία ερώτηση έκανε ο άνθρωπος...

Είσαι απίστευτος!!!

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:



παρ' ολα αυτα, μπορει να εκανα λαθος νομιζοντας οτι ειμαι στο φυσικο μου περιβαλλον (ανεκδοτα-χιουμορ) αλλα εμεσως εχει πληροφοριες για το που θα το βρει εκει!!! :winka: :a44:

tifoefs
02/12/2005, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
παρ' ολα αυτα, μπορει να εκανα λαθος νομιζοντας οτι ειμαι στο φυσικο μου περιβαλλον (ανεκδοτα-χιουμορ) αλλα εμεσως εχει πληροφοριες για το που θα το βρει εκει!!! :winka: :a44:

Οπου και να κρυφτεις τα κομμαντα των ανακυκλωμενων θα σε πιασουν !!

Αεραααααααααααααααααααααααααααααα !!!


29778

bartlal
02/12/2005, 17:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Οπου και να κρυφτεις τα κομμαντα των ανακυκλωμενων θα σε πιασουν !!

Αεραααααααααααααααααααααααααααααα !!!

ετσι εεεεεεεεεεεετσι!... :p :p :p

oulas
02/12/2005, 17:12
δεν το εγραψα για funny, αλλα ψαχνω καταστημα για να το αγορασω. Αν δεν μαθω κατι αυριο παιρνω σβαρνα την Στουρναρη!

bartlal
02/12/2005, 17:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
δεν το εγραψα για funny, αλλα ψαχνω καταστημα για να το αγορασω. Αν δεν μαθω κατι αυριο παιρνω σβαρνα την Στουρναρη!


πηγαινε βρε συ στο λινκ που εβαλα πριν. ειδα οτι πωλειται εδω στην Ελλαδα. πηγαινε για να δεις ΠΟΥ πωλειται!!! :beer: :beer: :beer: :wave2:

oulas
02/12/2005, 18:28
Γιατι εγω δεν βλεπω πουθενα το λινκ;

gcrook
02/12/2005, 20:22
Σε καποιο περιοδικο θυμαμαι να ειχα βρει καταχωρηση αλλα κουκουρουκου τωρα.

Εναλλακτικα:

www.thinkgeek.com/gadgets
www.gadgets.co.uk
www.iwantoneofthose.com
www.gadgetlife.gr (εδω παιζει να το βρεις).
Αλλιως κανε αναζητηση στο γκουγκλ ξαι ψαξε για σελιδες απο Ελλαδα.Τι πιο απλο; :winka:

Ζορικες εποχες για γκατζετακηδες, και αν εχεις πιστωτικη καρτα, φροντισε να βρεις καλο συγκατοικο στην στενη, γιατι εκει θα καταληξεις:D

johnpagr
02/12/2005, 23:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Σε καποιο περιοδικο θυμαμαι να ειχα βρει καταχωρηση αλλα κουκουρουκου τωρα.

Εναλλακτικα:

www.thinkgeek.com/gadgets
www.gadgets.co.uk
www.iwantoneofthose.com
www.gadgetlife.gr (εδω παιζει να το βρεις).
Αλλιως κανε αναζητηση στο γκουγκλ ξαι ψαξε για σελιδες απο Ελλαδα.Τι πιο απλο; :winka:

Ζορικες εποχες για γκατζετακηδες, και αν εχεις πιστωτικη καρτα, φροντισε να βρεις καλο συγκατοικο στην στενη, γιατι εκει θα καταληξεις:D

oulas
02/12/2005, 23:56
www.gadgetlife.gr (εδω παιζει να το βρεις).

Να σε καλα gcroock, θα το παραγγειλω μεσω του σιτε αυτου, αν και εχει 30 ευρο, ενω τα ξενα σιτε το πουλανε 12£

Ο λογος ειναι οτι δεν εχω πιστωτικη, και θα το παραγγειλω με αντικαταβολη!

Τηανχ:wave2:

bartlal
05/12/2005, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Γιατι εγω δεν βλεπω πουθενα το λινκ;

sorry, ειχα φυγει την παρασκευη και δεν ειδα την ερωτηξη σου:
το λινκ:
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=14968


τελικα τι εκανες? το βρηκες? το παρηγγειλες?
:wave2:

Tropeas
05/12/2005, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
www.gadgetlife.gr (εδω παιζει να το βρεις).

Να σε καλα gcroock, θα το παραγγειλω μεσω του σιτε αυτου, αν και εχει 30 ευρο, ενω τα ξενα σιτε το πουλανε 12£

Ο λογος ειναι οτι δεν εχω πιστωτικη, και θα το παραγγειλω με αντικαταβολη!

Τηανχ:wave2: Μαζί με τα μεταφορικά πάει παραπάνω απο 30?....

μηπως βρήκες που θα βρούμε και τέτοιες μεταλικέ κούπες ? σαν του στρατου μου φαίνονται...βεβαια εκείνες ήταν παραλληλόγραμμες και όχι κυλινδρικές... :rotflmao: :rotflmao: :lol: