PDA

View Full Version : 22o ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΑΝΤΟΧΗΣ 10-11-12 Μαΐου 2019



S705
08/04/2019, 09:09
Γειά σας παλικάρια.
Σήμερα ανοίγουν η έγραφες συμμετοχής για το 22ο 36ωρο.
Μετα από δύο χειμώνες προετοιμασίας ψυχολογικής, οικονομικής και μηχανικής η ερώτηση μου απλή.
Θα πάρει κανείς από εδώ μέρος?

Θα μου ήταν ευχάριστο και λιγότερο αγχοδες για εμένα να συνοδοιπορω με κάποιον - κάποιους άλλους.
Θέλετε γιατί είναι η πρώτη φορά, θέλετε για την ασφάλεια που θα νοιώθω, θέλετε για την παρέα για τον χαβαλέ, η ερώτηση παραμένει η ίδια.

MG-KTiNoS
08/04/2019, 15:38
:lol:
Χάμος !

Φίλε σόρι, τώρα το είδα Πήγες τελικά?

S705
08/04/2019, 22:09
Ρε κτινε δεν σε πιάνω!
Ποιος χαμός?
Χαμός στις απαντήσεις?
Νωρίς ακόμα, άσε να το σκεφτούν.
Που να πάω?
Για δήλωση συμμετοχής?
Όχι ακόμα, από εβδομάδα.

Υ. Γ. Θυμάμαι σε μια συνάντηση μας πιο παλιά που πάνω στην κουβέντα μου λες. "εσένα πρέπει να σε πάρουμε μαζί μας σε ένα 36ωρο".

tarifas
09/04/2019, 14:18
Αυτοί στην σελίδα τους,, ή δέν τα βρήκα ή δέν έχουν καμία πληροφορία σχετικά, ούτε κάν πόσα χλμ, για πέ, (άν ξέρεις) κατ'αρχάς για το κόστος?? (χοντρικά)

Mariner
09/04/2019, 14:20
Kαι να μην κανονίσεις με κάποιον γνωστό σου, θα βρείς σίγουρα στη διαδρομή κάποιον με τον οποίο θα έχεις παρόμοιο ρυθμό οπότε μην σε αγχώνει τοσο αυτό.

Εγώ μετά απο αρκετές συμμετοχές την τελευταια 10ετία, νομίζω πως αν δεν αλλάξουν αρκετά πράγματα στο 36ωρο δεν θα ξανασυμμετέχω..



Αυτοί στην σελίδα τους δέν έχουν καμία πληροφορία σχετικά, ούτε κάν πόσα χλμ, για πέ, (άν ξέρεις) κατ'αρχάς για κόστος??

Όσες λεπτομέριες δίνουν είναι στο παρακάτω link. Τα χιλιόμετρα ποτέ δεν ανακοινώνονται (ίσως μόνο στο περίπου). Κόστος νομίζω στα 170. Αν θες περισσότερα κάνε μια βόλτα απο τη λέσχη

http://www.motoguzziclub.gr/about/36oro/36-ores-2019.html

S705
09/04/2019, 16:49
Αυτοί στην σελίδα τους,, ή δέν τα βρήκα ή δέν έχουν καμία πληροφορία σχετικά, ούτε κάν πόσα χλμ, για πέ, (άν ξέρεις) κατ'αρχάς για το κόστος?? (χοντρικά)

Εδω κάποιες πληροφορίες, γενικά επικρατεί μια μυστικοπαθεια.
http://forum.motoguzziclub.gr/index.php?topic=8562.45

tarifas
09/04/2019, 20:44
Kαι να μην κανονίσεις με κάποιον γνωστό σου, θα βρείς σίγουρα στη διαδρομή κάποιον με τον οποίο θα έχεις παρόμοιο ρυθμό οπότε μην σε αγχώνει τοσο αυτό.

Εγώ μετά απο αρκετές συμμετοχές την τελευταια 10ετία, νομίζω πως αν δεν αλλάξουν αρκετά πράγματα στο 36ωρο δεν θα ξανασυμμετέχω..




Όσες λεπτομέριες δίνουν είναι στο παρακάτω link. Τα χιλιόμετρα ποτέ δεν ανακοινώνονται (ίσως μόνο στο περίπου). Κόστος νομίζω στα 170. Αν θες περισσότερα κάνε μια βόλτα απο τη λέσχη

http://www.motoguzziclub.gr/about/36oro/36-ores-2019.html

Σ'ευχαριστώ
Απο τί είσαι "δυσαρεστημένος"?

Jo.Da.
09/04/2019, 21:08
Χωρίς να είμαι ειδήμων, η άποψή μου είναι ότι στο 36ωρο δεν κατεβαίνεις με παρέα "αγνώστους".
Είτε μόνος, είτε με φίλους. :beer:

karellen
09/04/2019, 21:10
Χωρίς να είμαι ειδήμων, η άποψή μου είναι ότι στο 36ωρο δεν κατεβαίνεις με παρέα "αγνώστους".
Είτε μόνος, είτε με φίλους. :beer:

Μόνος είναι λίγο δύσκολο γιατί αν σε πιάσει η νύχτα στα βουνά και είσαι και κουρασμένος αγριεύεις.

S705
09/04/2019, 21:47
Μόνος είναι λίγο δύσκολο γιατί αν σε πιάσει η νύχτα στα βουνά και είσαι και κουρασμένος αγριεύεις.

Αυτό είναι το ζουμί.
Να έχεις μια παρέα, μια βοήθεια.
Έφαγες π.χ μια μικρή τούμπα, να υπάρχει κάποιος να βάλει ένα χέρι και όχι να περιμένεις πότε θα περάσει ο επόμενος....
Κουραστικες και δεν μπορείς να διαβάσεις σωστά τις οδηγίες ή τον χαρτί, ας υπάρχει και μια άλλη γνώμη.

MG-KTiNoS
09/04/2019, 23:34
Hellenic Motoguzzi Club

Πέμ, 4 Απρ, 10:10 μ.μ. (πριν από 6 ημέρες)

προς
Αγαπητοί φίλοι

Εδώ και πάλι, κάθε χρόνο, για 22. χρόνια τώρα, 36ωρα Οδοιπορικά σε κάθε
άκρη της Ελλάδας
Εκεί, θα ξεκουραστούμε, θα ανταμώσουμε ξανά φίλους, θα κουβεντιάσουμε.
θα προετοιμαστούμε διότι.... το Σαββάτο το πρωί, νωρίς στις 07:30
αναχωρούμε με άκρως ενδιαφέροντα προορισμό, με νέες διαδρομές και
δρόμους που δεν έχουμε περάσει ξανά μαζί.

Την Δευτέρα 8 Απριλίου 2019 9.00 το βράδυ αρχίζουν οι εγγραφές στη
Λέσχης μας.

Θα χαρούμε πολύ για τη συμμετοχή σας.

Το Δ.Σ.
ΕLΜG

MG-KTiNoS
09/04/2019, 23:36
405907

MG-KTiNoS
09/04/2019, 23:43
Kαι να μην κανονίσεις με κάποιον γνωστό σου, θα βρείς σίγουρα στη διαδρομή κάποιον με τον οποίο θα έχεις παρόμοιο ρυθμό οπότε μην σε αγχώνει τοσο αυτό.
Σωστόοοος

Εγώ μετά απο αρκετές συμμετοχές την τελευταια 10ετία, νομίζω πως αν δεν αλλάξουν αρκετά πράγματα στο 36ωρο δεν θα ξανασυμμετέχω..
Το μοναδικό πράμα που πρέπει ν αλλάξει είναι το μηχανάκι σου :lol:



Όσες λεπτομέριες δίνουν είναι στο παρακάτω link. Τα χιλιόμετρα ποτέ δεν ανακοινώνονται (ίσως μόνο στο περίπου).
ανακοινώθηκαν στο περίπου 1600
Κόστος νομίζω στα 170.
Λιγότερα είναι

Αν θες περισσότερα κάνε μια βόλτα απο τη λέσχη
σωστότατος 2η φορά



Εγώ φέτος δεν νομίζω πάω για πολλούς λόγους, δικούς μου (προσωπικούς)
+ότι προσπαθώ να κάνω κάτι άλλο



Υ. Γ. Θυμάμαι σε μια συνάντηση μας πιο παλιά που πάνω στην κουβέντα μου λες. "εσένα πρέπει να σε πάρουμε μαζί μας σε ένα 36ωρο".
Το όνομα κάτι μου λέει αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ ποιός είσαι!
Για να το είπα όμως πρέπει να είσαι καλό παιδί!
:)
Για μένα πάντως όποιος γουστάρει βόλτες (μεγάλες) παρέα, πλάκα κλπ πρέπει να πάει 36ωρο έστω μια φορά να δει πως είναι.
Εγώ πχ έκανα φίλους εκεί που τους έχω μια ζωή. Ακόμα και στο δρόμο να δω κάποιον με αυτοκόλλητο 36ωρο παίζει να χαιρετηθούμε. (και τον Μάρινερ εκεί τον γνώρισα)
Φυσικά είναι ακριβό σπορ αλλά προσωπικά δεν μετάνιωσα ΠΟΤΕ που πήγα.
Πολλοί στο παρελθών έγραψαν κακοήθειες για το θεσμό και για μένα ότι δήθεν τους κάνω διαφήμιση.
ΜΠΟΥΡΔΕΣ
Τα πιο πολλά τα έγραψαν άνθρωποι που δεν μπόρεσαν να παραδεχτούν ότι απλά δεν το είχαν και δεν κατάφεραν (ούτε θα καταφέρουν ποτέ) να τερματίσουν.
Το τερμάτισε όμως ο κύριος εκφραστής τους που κατάφερε ΝΑ ΚΛΕΨΕΙ ένα κύπελλο από την απονομή και να φύγει τρέχοντας. (Σοβαρά το λέω)
:roflmao:

yg
Όποιος θέλει οποιαδήποτε βοήθεια ευχαρίστως να του τη δώσω

nikos900
10/04/2019, 10:28
..ότι λέει ο Νίκος από πάνω.

Αν θέλεις να πηγαίνεις μόνος πάς. Αν θέλεις να βρείς παρέα θα βρείς.
Μερικοί έρχονται μια φορά και τέλος. Μερικοί κολλάνε άσχημα και πάνε κάθε χρόνο. Σίγουρα δεν είναι για όλους, όπως ο μαραθώνιος δεν είναι για όλους.

Η λέσχη πάντα πριν το 36ωρο έχει κόσμο, και γιαυτό εκτός από τις Δευτέρες ανοίγει και Τετάρτες.
Το πιό εύκολο να περάσεις να κόψεις κίνηση.

LOUKILOUK
10/04/2019, 19:56
Είναι πολύ ωραία και χρήσιμη εμπειρία για κάθε μοτοσυκλετιστή. Πρόλαβα δύο φορές μόνο πριν αναχωρήσω για εξωτερικό, αλλά το ξανάκανα οπωσδήποτε.
Είναι ένα έξοδο οικονομικό, ειδικά για όσους δεν μένουν Αθήνα και περισσότερο για όσους μένουν στην νησιωτική Ελλάδα αλλά όχι κάτι που είναι απαγορευτικό. Ειδικά αν σου αρέσει η πολύωρη οδήγηση, η ταλαιπωρία, η πρόκληση, η εξερεύνηση/αναζήτηση των ορίων σου (σωματικών και ψυχολόγικών) τότε μπαίνει ψηλά στην λίστα των μοτοσυκλετιστικών προτεραιοτήτων σου.
Δεν ενδείκνυται για γκρινιάρηδες, μίζερους, εγωιστές και ντεμέκ μηχανόβιους όπως θα έλλεγαν και στη Σαλλονίκη...
Καλούς δρόμους στους συμμετέχοντες:beer::wave2:

o_gavros
11/04/2019, 09:46
Ρε συ Λουκι;
"Ενα έξοδο οικονομικό";
Αν δεν απατώμαι,επειδή εχω μιλήσει με συμμετέχοντες ειναι μια φάση που ξεπερνάει σε κόστος τα 4-5κατοσταρικα.
Ε δε μπορεί να θεωρείται οικονομικό οταν μιλαμε για ενα Σαββατοκύριακο.
Πρόσεξε, δε το ακυρώνω σαν event ούτε σαν εμπειρία.
Αλλα βγάζοντας το συναίσθημα απέξω,ε ειναι ακριβό. Οπως σωστα τόνισε ο Κτινος

S705
11/04/2019, 15:31
Ρε συ Λουκι;
"Ενα έξοδο οικονομικό";
Αν δεν απατώμαι,επειδή εχω μιλήσει με συμμετέχοντες ειναι μια φάση που ξεπερνάει σε κόστος τα 4-5κατοσταρικα.
Ε δε μπορεί να θεωρείται οικονομικό οταν μιλαμε για ενα Σαββατοκύριακο.
Πρόσεξε, δε το ακυρώνω σαν event ούτε σαν εμπειρία.
Αλλα βγάζοντας το συναίσθημα απέξω,ε ειναι ακριβό. Οπως σωστα τόνισε ο Κτινος

Ναι είναι πολλά τα χρήματα αλλά όχι αυτά της οργάνωσης.
170 ευρώ για 2 διανυχτερευσης σε καλό από ότι κατάλαβα ξενοδοχείο με πρωινό βραδινό, ότι αναμνηστικό σου δίνουν, road book, φορτηγό σκούπα και άλλα δεν είναι πολλά.
Τα πολλά είναι τα χρήματα για τις βενζίνες για 2000 χλμ. Με μια κατανάλωση σου λέω εγώ 8 λίτρα στα 100 που είναι φουσκωμένη και με τιμή βενζίνης 1.6 έχεις 256 ευρώ.
Για αυτό είπα στο πρώτο ποστ 2 χειμώνες προετοιμασίας. Μάζευα χρήματα για την εκδήλωση και την προετοιμασία της μηχανής.

MG-KTiNoS
11/04/2019, 17:19
Δεν ενδείκνυται για γκρινιάρηδες, μίζερους, εγωιστές και ντεμέκ μηχανόβιους όπως θα έλλεγαν και στη Σαλλονίκη...

Έτσι...

Εγώ είχα φάει μεγάλο σκάλωμα με το θεσμό πάντως.
Αν θυμάμαι καλά πρέπει να το έκανα καμιά 10αριά φορές
Την 1η με ΖΖR 1100 έμεινα λίγο μετά την εκκίνηση (έσβησαν όλα)
Έκλαψα έβρισα πήγα σπίτι με χρι..οπαν...ς
Μετά είχα ένα δυστύχημα και επέστρεψα 2 χρονιές μετά με ΧΤ 600
Τερμάτισα και τις 2
Έκαναν ένα διάλυμα και επέστρεψα με το ΤΔΜ για άλλες 7 φορές. (αν θυμάμαι καλά)
Τερματισα σε όλα αλλά δεν το συμπλήρωσα ΟΛΟ 2 φορές.
Μια γιατί δεν τράβαγε η ομάδα που συμμετήχα και μια για ένα στραβό Ντάνλοπ
που μου έβαλε ο παγκόζμιος λαστηχάς και δεν μου άλλαξαν ποτέ. :P
Μια το έκανα όλο χωρίς πίσω φρένο. (τα είδα όλα)
ΠΟΤΕ όμως δεν θεώρησα ότι το χω και θα τερματίσω και καλά και σώνει
γιατί είμαι ο υπεργαμάτος ράιντερ ξέρω γω.
Βλέποντας και κάνοντας πήγα πάντα και γελάω κάθε φορά που ακούω παπαργιές από δω κι από κει.
Τα λεφτά -το ξαναλέω- ήταν πολλά
αλλά
έκανα φίλους για πάντα

LOUKILOUK
11/04/2019, 18:06
Ρε συ Λουκι;
"Ενα έξοδο οικονομικό";
Αν δεν απατώμαι,επειδή εχω μιλήσει με συμμετέχοντες ειναι μια φάση που ξεπερνάει σε κόστος τα 4-5κατοσταρικα.
Ε δε μπορεί να θεωρείται οικονομικό οταν μιλαμε για ενα Σαββατοκύριακο.
Πρόσεξε, δε το ακυρώνω σαν event ούτε σαν εμπειρία.
Αλλα βγάζοντας το συναίσθημα απέξω,ε ειναι ακριβό. Οπως σωστα τόνισε ο Κτινος

Για τους περισσότερους είναι ΠΣΚ και για τους περισσότερους είναι 170 συν βενζίνες 200-250 συν κανά καφέ, σύνολο γύρο στα 400ευρό. Υπάρχει και το κόστος φυσικά που πληρώνεις πριν ή μετά για την μηχανή και εννοώ τα λάστιχα, τα σέρβις, φρένα κτλ. Για άλλους είναι ακόμα περισσότερα αν έχουν να ταξιδέψουν με πλοίο, και ΝΑΙ είναι σημαντικό ποσό. Αυτό εννοώ έξοδο οικονομικό...Ποτέ δεν το θεώρησα αμελητέο ποσό ή φτηνό με απόλυτα νούμερα.
ΑΛΛΑ γράφεις 1500 χλμ περίπου... και φυσικά έχεις όλη την εμπειρία του 36ωρου που παίζει μια φορά τον χρόνο...
ΔΕΝ είναι άλλο ένα ΣΚ με διανυκτέρευση, ταβέρνα και καφέ και επιστροφή μετά από 500-600 χλμ.
Στην πραγματικότητα είναι μια μικρή διαστροφή, σαδομαζοχισμός σε δύο ρόδες, πληρωμένη ταλαιπωρία που μπορεί να γίνει και επικύνδινη...αν έχω την προσοχή σου πλέον μπορώ να συνεχίσω σε λίγο...

o_gavros
11/04/2019, 18:09
Ναι είναι πολλά τα χρήματα αλλά όχι αυτά της οργάνωσης.
170 ευρώ για 2 διανυχτερευσης σε καλό από ότι κατάλαβα ξενοδοχείο με πρωινό βραδινό, ότι αναμνηστικό σου δίνουν, road book, φορτηγό σκούπα και άλλα δεν είναι πολλά.
Τα πολλά είναι τα χρήματα για τις βενζίνες για 2000 χλμ. Με μια κατανάλωση σου λέω εγώ 8 λίτρα στα 100 που είναι φουσκωμένη και με τιμή βενζίνης 1.6 έχεις 256 ευρώ.
Για αυτό είπα στο πρώτο ποστ 2 χειμώνες προετοιμασίας. Μάζευα χρήματα για την εκδήλωση και την προετοιμασία της μηχανής.

Ειπε κανείς οτι μονο η διοργάνωση ειναι ακριβή;
Συνολικά το πιάνω εγω και οπως και να το δω, ενα 500ρικο+ για ενα σκ,που δεν περιλαμβάνει ναρκωτικά γυναικες και αλκοολ, μου φαίνονται πολλα για το βαλαντιο μου.

S705
11/04/2019, 18:14
ενα 500ρικο+ για ενα σκ,που δεν περιλαμβάνει ναρκωτικά γυναικες και αλκοολ, μου φαίνονται πολλα για το βαλαντιο μου.

Θα εισηγιθουμε μόνο για την πάρτη σου να έχεις εσύ και μόνο τις παραπάνω παροχές.....

o_gavros
11/04/2019, 18:18
Εισηγησου για την πεντακονιά και τα επιλοιπα τα βρίσκω και μοναχος

S705
11/04/2019, 18:24
Λοιπόν το πρώτο θύμα εεεε συνοδοιπόρος βρέθηκε.
Μεσήλικας ταριφας από την χαλλλαρουπολη! Με πολύ χιούμορ από ότι κατάλαβα από τα γραφόμενα του.... Ερε γελοία που θα κάνουμε.

S705
11/04/2019, 18:26
Εισηγησου για την πεντακονιά και τα επιλοιπα τα βρίσκω και μοναχος

Χορηγός στα γμσια τρίτου δεν γίνομαι. :roflmao:

LOUKILOUK
11/04/2019, 20:10
Ειπε κανείς οτι μονο η διοργάνωση ειναι ακριβή;
Συνολικά το πιάνω εγω και οπως και να το δω, ενα 500ρικο+ για ενα σκ,που δεν περιλαμβάνει ναρκωτικά γυναικες και αλκοολ, μου φαίνονται πολλα για το βαλαντιο μου.

Είναι θέμα προτεραιοτήτων...:bawl:

αλλά σοβαρά τώρα δεν είναι και τόσο μακριά από το δικό σου ιδανικό ΣΚ αν σκεφτείς ότι στην διοργάνωση μαζεύονται "πρεζάκια" από όλη την Ελλάδα που καβαλάνε κάτι "εργαλεία" που πίνουν τον άμπακο για 36 ώρες...:D:beer:



Σε απόλυτα νούμερα είναι σοβαρό ποσό και με απλά μαθηματικά ο καθένας ξέρει αν μπορεί ή δεν μπορεί. Το ερώτημα είναι για αυτούς που έχουν από το υστέρημά τους τα χρήματα και αναρωτιούνται αν αξίζει να "επενδύσουν" σε αυτόν τον θεσμό ή να τα αξιοποιήσουν κάπως αλλιώς...
Και εδώ αρχίζουν τα πανηγύρια και ανάβουν τσιγάρα και έρχεται και το αλκοόλ και ξοδεύονται ώρες σε αναλύσεις για εξηγήσουν κάποιοι τα ανεξήγητα σε κάποιους άλλους που πολλές φορές ήδη ξέρουν και δεν έχουν κανένα λόγο να ακούσουν...;)
Είχα σκοπό να γράψω και άλλα, αλλά θα σταματήσω εδώ και αν κάποιος πραγματικά ενδιαφέρεται να ακούσει είμαι έτοιμος να βοηθήσω να με την μικρή εμπειρία μου και να απαντήσω σε πιθανές ερωτήσεις.
:beer::wave2:

tarifas
11/04/2019, 21:17
Λοιπόν το πρώτο θύμα εεεε συνοδοιπόρος βρέθηκε.
Μεσήλικας ταριφας από την χαλλλαρουπολη! Με πολύ χιούμορ από ότι κατάλαβα από τα γραφόμενα του.... Ερε γελοία που θα κάνουμε.

:beer: :beer:

MG-KTiNoS
11/04/2019, 21:26
Λοιπόν το πρώτο θύμα εεεε συνοδοιπόρος βρέθηκε.
Μεσήλικας ταριφας από την χαλλλαρουπολη! Με πολύ χιούμορ από ότι κατάλαβα από τα γραφόμενα του.... Ερε γελοία που θα κάνουμε.

Ελπίζω όταν θα είναι νύχτα στα βνα και θα χεις καμιά 200αριά χλμ ακόμα
να εξακολουθείς να έχεις χιούμορ,
:D

S705
11/04/2019, 21:44
Ελπίζω όταν θα είναι νύχτα στα βνα και θα χεις καμιά 200αριά χλμ ακόμα
να εξακολουθείς να έχεις χιούμορ,
:D

Εάν έχουν χιούμορ οι αρκούδες και οι λύκοι γιατί όχι και εγώ......
Παντος για καλό και για κακό έχω κάτι προβολακια που γαμουν... 405994

tarifas
11/04/2019, 21:54
Εάν έχουν χιούμορ οι αρκούδες και οι λύκοι γιατί όχι και εγώ......
Παντος για καλό και για κακό έχω κάτι προβολακια που γαμουν... 405994

και δέρνουν..... Ωρε θα βλέπουμε.....
Άμα βλέπεις και KONTA καλά για το road book... (γεράματα βλέπεις..., μα πού έχω βάλει τα γυαλιά μου)

tarifas
11/04/2019, 22:10
Είναι θέμα προτεραιοτήτων...:bawl:

αλλά σοβαρά τώρα δεν είναι και τόσο μακριά από το δικό σου ιδανικό ΣΚ αν σκεφτείς ότι στην διοργάνωση μαζεύονται "πρεζάκια" από όλη την Ελλάδα που καβαλάνε κάτι "εργαλεία" που πίνουν τον άμπακο για 36 ώρες...:D:beer:



Σε απόλυτα νούμερα είναι σοβαρό ποσό και με απλά μαθηματικά ο καθένας ξέρει αν μπορεί ή δεν μπορεί. Το ερώτημα είναι για αυτούς που έχουν από το υστέρημά τους τα χρήματα και αναρωτιούνται αν αξίζει να "επενδύσουν" σε αυτόν τον θεσμό ή να τα αξιοποιήσουν κάπως αλλιώς...
Και εδώ αρχίζουν τα πανηγύρια και ανάβουν τσιγάρα και έρχεται και το αλκοόλ και ξοδεύονται ώρες σε αναλύσεις για εξηγήσουν κάποιοι τα ανεξήγητα σε κάποιους άλλους που πολλές φορές ήδη ξέρουν και δεν έχουν κανένα λόγο να ακούσουν...;)
Είχα σκοπό να γράψω και άλλα, αλλά θα σταματήσω εδώ και αν κάποιος πραγματικά ενδιαφέρεται να ακούσει είμαι έτοιμος να βοηθήσω να με την μικρή εμπειρία μου και να απαντήσω σε πιθανές ερωτήσεις.
:beer::wave2:

Σίγουρα το κόστος είναι μεγάλο, για λίγες μέρες, και γώ κάπου 400- 500άρικο max υπολογίζω.
Φαντάζομαι όμως ότι οι αναμνήσεις θα είναι ανεκτίμητες.
Οι ώς τώρα αναμνήσεις μου από ταξίδια, με βοηθούν στα καθημερινά νυχτερινά 12ώρα δουλείας(ο τόνος είναι σωστός), και όπως είπε και ο συνοδοιπόρος μου, μεσήλικας πλέον όσο μπορώ λέω να κάνω καβαντζούλα αναμνήσεις για το γεράματα (άν έρθουν).
Βέβαια όλα αυτά είναι προσωπικά (περι ορέξεως που λένε).
:beer:

LOUKILOUK
11/04/2019, 22:40
Σίγουρα το κόστος είναι μεγάλο, για λίγες μέρες, και γώ κάπου 400- 500άρικο max υπολογίζω.
Φαντάζομαι όμως ότι οι αναμνήσεις θα είναι ανεκτίμητες.
Οι ώς τώρα αναμνήσεις μου από ταξίδια, με βοηθούν στα καθημερινά νυχτερινά 12ώρα δουλείας(ο τόνος είναι σωστός), και όπως είπε και ο συνοδοιπόρος μου, μεσήλικας πλέον όσο μπορώ λέω να κάνω καβαντζούλα αναμνήσεις για το γεράματα (άν έρθουν).
Βέβαια όλα αυτά είναι προσωπικά (περι ορέξεως που λένε).
:beer:

Καλά να περάσετε, είμαι σίγουρος ότι οι αναμνήσεις του θα σε συντροφεύουν σε πολλά νυχτοκάματα και πιθανόν να σε συντροφεύουν και σχέδια για το επόμενο... συνέβει σε πολλούς...:beer:

Jo.Da.
11/04/2019, 23:53
Δώστε καμιά πληροφορία και για εμάς που βαρΓιόμαστε να ψάξουμε. Εκκίνηση, διανυκτέρευση, τερματισμός, πράσινη κάρτα;:D

S705
12/04/2019, 00:02
Δώστε καμιά πληροφορία και για εμάς που βαρΓιόμαστε να ψάξουμε. Εκκίνηση, διανυκτέρευση, τερματισμός, πράσινη κάρτα;:D

Εάν απευθύνεσαι σε εμένα έχουμε τα έξεις.
Δεν ξέρουμε σχεδόν τίποτα :uplate:
Κόστος συμμετοχής 170 ευρο
Ο tarifas έμαθε με mail ότι η εκκίνηση είναι στην 1,5 ώρα από Αθήνα.
Θα πρέπει να είσαι εκεί από Παρασκευή απόγευμα - νωρίς βράδυ.
Σάββατο 07:30 ξεκινά η εκκίνηση.
Διανυκτέρευση ότι ώρα φτάσεις.
Κυριακή μια από τα ίδια.
Πιθανών να χρειαστεί άλλη μια διανυκτέρευση και Δευτέρα πρωί να ξεκινήσεις για επαναπατρισμο.

Thodoris_vara
12/04/2019, 11:11
Είναι θέμα προτεραιοτήτων...:bawl:

αλλά σοβαρά τώρα δεν είναι και τόσο μακριά από το δικό σου ιδανικό ΣΚ αν σκεφτείς ότι στην διοργάνωση μαζεύονται "πρεζάκια" από όλη την Ελλάδα που καβαλάνε κάτι "εργαλεία" που πίνουν τον άμπακο για 36 ώρες...:D:beer:



Σε απόλυτα νούμερα είναι σοβαρό ποσό και με απλά μαθηματικά ο καθένας ξέρει αν μπορεί ή δεν μπορεί. Το ερώτημα είναι για αυτούς που έχουν από το υστέρημά τους τα χρήματα και αναρωτιούνται αν αξίζει να "επενδύσουν" σε αυτόν τον θεσμό ή να τα αξιοποιήσουν κάπως αλλιώς...
Και εδώ αρχίζουν τα πανηγύρια και ανάβουν τσιγάρα και έρχεται και το αλκοόλ και ξοδεύονται ώρες σε αναλύσεις για εξηγήσουν κάποιοι τα ανεξήγητα σε κάποιους άλλους που πολλές φορές ήδη ξέρουν και δεν έχουν κανένα λόγο να ακούσουν...;)
Είχα σκοπό να γράψω και άλλα, αλλά θα σταματήσω εδώ και αν κάποιος πραγματικά ενδιαφέρεται να ακούσει είμαι έτοιμος να βοηθήσω να με την μικρή εμπειρία μου και να απαντήσω σε πιθανές ερωτήσεις.
:beer::wave2:

Και μέσα σε αυτές τις λίγες γραμμές κρύβεται το δικό μου "πραγματικό" νόημα του 36ώρου.
Είναι μάλλον προσωπικό το νόημα για τον καθένα.
Κάποιοι δοκιμάζουν όρια, κάποιοι κάνουν προσωπικές αναζητήσεις, κάποιοι απλά για να πουν οτι το έκαναν και κάποιοι γιατί δεν μπορούν να μην το κάνουν (για σαδιστικούς λόγους..) και κάποιοι για να δραπετεύσουν απο τις υπόλοιπες 363 ημέρες του χρόνου..
Μην ξεχνάμε επίσης οτι λέγεται οδοιπορικό αντοχής και όχι εκδρομή ή απόδραση ή tour..

Σίγουρα σαν εμπειρία αφήνει κάτι στον κάθε ένα συμμετέχοντα.

Mariner
13/04/2019, 11:01
Το μοναδικό πράμα που πρέπει ν αλλάξει είναι το μηχανάκι σου

:lol: :lol: :lol: Το μηχανάκι μου είναι το ιδανικό για 36ωρο, άνετο, σβέλτο και με αυτονομία που μειώνει στο ελάχιστο τις καθυστερήσεις για ανεφοδιασμούς :cool:


Για μένα πάντως όποιος γουστάρει βόλτες (μεγάλες) παρέα, πλάκα κλπ πρέπει να πάει 36ωρο έστω μια φορά να δει πως είναι.
Εγώ πχ έκανα φίλους εκεί που τους έχω μια ζωή.

+1 Αν και δεν θα το έλεγα ακριβώς βόλτα. Είναι λίγο πιο heavy metal. Πάντως δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλα μερικούς απο τους καλύτερους μου φίλους και εγώ στο 36ώρο ή εξαιτίας αυτού τους γνώρισα.



Φυσικά είναι ακριβό σπορ αλλά προσωπικά δεν μετάνιωσα ΠΟΤΕ που πήγα.


Σίγουρα σαν εμπειρία αφήνει κάτι στον κάθε ένα συμμετέχοντα.


Αυτό ακριβώς που λένε οι απο πάνω. Το έχω κάνει με φίλους, το έχω κάνει με άτομα που δεν ήξερα και απλά κολλήσαμε στο δρόμο, το έχω κάνει ολομόναχος, έχω τερματίσει νύχτα, έχω τερματίσει πρώτος, το έχω παρατήσει στη μέση λόγω κούρασης και πάντα είχε κάτι να μου δώσει. Με έχει πάει σε μέρη που δεν ήξερα καν πως υπάρχουν, με έχει κάνει να γνωρίσω τα όρια μου και σχεδόν πάντα θα αναφερθώ σε αυτό αν τύχει έρθει η συζήτηση σε μεγάλες βόλτες.

Το αν αξίζει τα $$ το ξέρει μόνο η τσέπη του καθενός και είναι κρίμα που δεν είναι πιο προσιτό.

LOUKILOUK
13/04/2019, 11:59
:lol: :lol: :lol: Το μηχανάκι μου είναι το ιδανικό για 36ωρο, άνετο, σβέλτο και με αυτονομία που μειώνει στο ελάχιστο τις καθυστερήσεις για ανεφοδιασμούς :cool:



+1 Αν και δεν θα το έλεγα ακριβώς βόλτα. Είναι λίγο πιο heavy metal. Πάντως δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλα μερικούς απο τους καλύτερους μου φίλους και εγώ στο 36ώρο ή εξαιτίας αυτού τους γνώρισα.












Αυτό ακριβώς που λένε οι απο πάνω. Το έχω κάνει με φίλους, το έχω κάνει με άτομα που δεν ήξερα και απλά κολλήσαμε στο δρόμο, το έχω κάνει ολομόναχος, έχω τερματίσει νύχτα, έχω τερματίσει πρώτος, το έχω παρατήσει στη μέση λόγω κούρασης και πάντα είχε κάτι να μου δώσει. Με έχει πάει σε μέρη που δεν ήξερα καν πως υπάρχουν, με έχει κάνει να γνωρίσω τα όρια μου και σχεδόν πάντα θα αναφερθώ σε αυτό αν τύχει έρθει η συζήτηση σε μεγάλες βόλτες.

Το αν αξίζει τα $$ το ξέρει μόνο η τσέπη του καθενός και είναι κρίμα που δεν είναι πιο προσιτό.

Σωστός μέχρι τελείας...
Για το οικονομικό είναι μεγάλη κουβέντα. Δυστυχώς ποιο φτηνό δύσκολα μπορεί να γίνει μιας και τα πολλά χρήματα είναι τα καύσιμα...στην διαμονή όσο και να κόψεις άντε να γλυτώσεις κάτι ψηλά και αυτό δύσκολα. 170ευρώ για τα ξενοδοχεία και το φαγητό συν τα της διοργάνωσης είναι νομίζω πολύ καλή τιμή. Για φτηνότερο ξενοδοχείο είναι δύσκολο μιας και πρέπει να μπορούν να μείνουν όλοι στο ίδιο και μιλαμε για καμιά 200αριά άτομα συνήθως, που σημαίνει ότι πας για μεγάλη ξενοδοχειακή μονάδα και όχι ρουμ του λετ. Άρα ποιο προσιτό μπορεί να γίνει μόνο για τον καθένα μόνο που θα αυξήσει τα εισοδήματά του...
Και για να ρίξω και λίγο λάδι στη φωτιά να πω ότι ο περισσότερος κόσμος που αγοράζει και συντηρεί μηχανές άνω των 600cc και αυτοκίνητο κτλ, αν το βάλει προτεραιότητα μπορεί έστω μια φορά να δοκιμάσει. Σίγουρα το 36ωρο δεν είναι για όλους αλλά δεν είναι τα χρήματα το βασικό κριτήριο που το κάνουν ακατάλληλο για τους περισσότερους... Για να προλάβω αυτούς που θα πουν ότι θέλουν αλλά δεν μπορούν να πω ότι και εγώ δεν μπορούσα και για αυτό πήγα πρώτη φορά το 2010 και καπάκι το 11, αλλά μετά την πρώτη μου, δεν υπήρχε περίπτωση να μην κάνω τις προσωπικές μου θυσίες για να πάω. Τα κατάφερα και μάλιστα σε λίγους μήνες αναχώρησα για το εξωτερικό προς αναζήτηση καλυτερης επαγγελματικής τύχης... Τέσπα, δερβέναγας στην στέπη κανενός δεν είμαι αλλά και την δικαιολογία είναι ακριβό, καλύτερα ΣΚ στην Αράχωβα, δεν την δέχομαι. Οι μηχανές, τα ταξίδια με μηχανή και η μηχανή ως χόμπυ είναι ακριβή έτσι και αλλιώς, προσωπική μου επιλογή είναι φτηνότερη μηχανή, περισσότερα χλμ στον δρόμο και όχι το αντίθετο...
Για όσους πάνε φέτος πρώτη φορά, να θυμούνται ότι είναι οδοιπορικό ΑΝΤΟΧΗΣ... Για όσους έχουν εμπειρία από αγώνες αντοχής οποιουδήποτε είδους καταλαβαίνουν ότι θέλει διαχείρηση δυνάμεων και χρόνου, έλεγχο του ρυθμού, συγκέντρωση και ηρεμία, αν καταφέρουν και ισορροπήσουν όλα αυτά με την χαρά της οδήγησης, τον χαβαλέ της περέας (μιά μεγάλη παρέα είναι η φάση...) και τον ενθουσιασμό του πρωτάρη θα περάσουν απίστευτα ότι και αν συμβεί...
:beer::wave2:

υ.γ. Ρε Μαρίνο 19/09?

golden arian
16/04/2019, 17:55
Να πας, θα το ευχαριστηθείς όσο δεν πάει...

Καλή διάθεση να έχεις και όλα θα πάνε πρίμα...

Και έχε στο νου σου αυτό που λένε οι guzzαίοι, το 36ώρο είναι μια τεράστια πίτσα, φάε όσο αντέχεις και χόρτασες, το υπόλοιπο την επόμενη φορά, μην σκάσεις κιόλας...:D

borgiriadis1
17/04/2019, 11:07
Ακούγετε πολύ καλή εμπειρία αυτό. Αλλά είναι λίγο δύσκολη η συμμετοχή από πολύ μακρυά.

S705
17/04/2019, 18:10
Ακούγετε πολύ καλή εμπειρία αυτό. Αλλά είναι λίγο δύσκολη η συμμετοχή από πολύ μακρυά.

Ο συνοδοιπόρος μου θα έρθει από την χαλαρουπολη!
Εγω θα πήγαινα άνετα όπου και εαν ήταν η αφετηρία.
Στην αρχή είχε ακουστεί για Μακεδονία, ε θα πήγαινα.
Ειναι πόσο πολύ θες να το κάνεις....

o_gavros
18/04/2019, 17:33
Σωστός μέχρι τελείας...
Για το οικονομικό είναι μεγάλη κουβέντα. Δυστυχώς ποιο φτηνό δύσκολα μπορεί να γίνει μιας και τα πολλά χρήματα είναι τα καύσιμα...στην διαμονή όσο και να κόψεις άντε να γλυτώσεις κάτι ψηλά και αυτό δύσκολα. 170ευρώ για τα ξενοδοχεία και το φαγητό συν τα της διοργάνωσης είναι νομίζω πολύ καλή τιμή. Για φτηνότερο ξενοδοχείο είναι δύσκολο μιας και πρέπει να μπορούν να μείνουν όλοι στο ίδιο και μιλαμε για καμιά 200αριά άτομα συνήθως, που σημαίνει ότι πας για μεγάλη ξενοδοχειακή μονάδα και όχι ρουμ του λετ. Άρα ποιο προσιτό μπορεί να γίνει μόνο για τον καθένα μόνο που θα αυξήσει τα εισοδήματά του...
Και για να ρίξω και λίγο λάδι στη φωτιά να πω ότι ο περισσότερος κόσμος που αγοράζει και συντηρεί μηχανές άνω των 600cc και αυτοκίνητο κτλ, αν το βάλει προτεραιότητα μπορεί έστω μια φορά να δοκιμάσει. Σίγουρα το 36ωρο δεν είναι για όλους αλλά δεν είναι τα χρήματα το βασικό κριτήριο που το κάνουν ακατάλληλο για τους περισσότερους... Για να προλάβω αυτούς που θα πουν ότι θέλουν αλλά δεν μπορούν να πω ότι και εγώ δεν μπορούσα και για αυτό πήγα πρώτη φορά το 2010 και καπάκι το 11, αλλά μετά την πρώτη μου, δεν υπήρχε περίπτωση να μην κάνω τις προσωπικές μου θυσίες για να πάω. Τα κατάφερα και μάλιστα σε λίγους μήνες αναχώρησα για το εξωτερικό προς αναζήτηση καλυτερης επαγγελματικής τύχης... Τέσπα, δερβέναγας στην στέπη κανενός δεν είμαι αλλά και την δικαιολογία είναι ακριβό, καλύτερα ΣΚ στην Αράχωβα, δεν την δέχομαι. Οι μηχανές, τα ταξίδια με μηχανή και η μηχανή ως χόμπυ είναι ακριβή έτσι και αλλιώς, προσωπική μου επιλογή είναι φτηνότερη μηχανή, περισσότερα χλμ στον δρόμο και όχι το αντίθετο...
Για όσους πάνε φέτος πρώτη φορά, να θυμούνται ότι είναι οδοιπορικό ΑΝΤΟΧΗΣ... Για όσους έχουν εμπειρία από αγώνες αντοχής οποιουδήποτε είδους καταλαβαίνουν ότι θέλει διαχείρηση δυνάμεων και χρόνου, έλεγχο του ρυθμού, συγκέντρωση και ηρεμία, αν καταφέρουν και ισορροπήσουν όλα αυτά με την χαρά της οδήγησης, τον χαβαλέ της περέας (μιά μεγάλη παρέα είναι η φάση...) και τον ενθουσιασμό του πρωτάρη θα περάσουν απίστευτα ότι και αν συμβεί...
:beer::wave2:

υ.γ. Ρε Μαρίνο 19/09?
ρε συ Λούκι, ωραία και καλά όσα λες αλλά πέφτεις κι εσύ στη λούμπα των αλμάτων λογικής για να δικαιολογήσεις μια απόφαση σου (για την οποία κανείς δεν σε κατηγόρησε).
Και εξηγούμαι.
Λες ότι δερβέναγας στην τσέπη κανενού δεν είσαι, αλλά καθόλου εμμέσως και πολύ σαφώς θέτεις το σημείο αναφοράς στο τεχνητό δίπολο "ή 36ωρο ή ΣΚ στην Αράχωβα".
Ε μπάστα ρε συ, γιατί η σύγκριση να είναι με το νεόπλουτο στερεότυπο του "σκ στον εμετό της βλαχοχλιδής και του φαίνεσθαι";
Πέρσι τον Ιούνιο με μερικούς φίλους απο εδώ πήγαμε με τα μηχανακια για 6 μέρες στη Ρουμανία και χαλάσαμε λιγότερα από 500€.
για 6 μέρες,όχι 2.
να σου μιλήσω για εμπειρίες; για γέλια; για παρολίγον κλάματα; προφανώς και γυρίσαμε πιο έμπειροι.
Κάθε βόλτα που κάνουμε είναι ενα λιθαράκι ακόμα στον τοίχο του καθενός μας.

Τέλος για να κλείνω, δεν προσπαθώ να βγάλω σκάρτο το όλο σκηνικό επουδενί.
Εχω ψυχανεμιστεί το τι παίζει με τη φάση του 36ωρου. Μια γενικευμένη αίσθηση κατορθώματος και μοτοαλληλεγγυης πασπαλισμένη με το απαραίτητο μοτονουάρ που πολλούς απο μας τους γοητεύει.
Μακάρι να ήταν τα οικονομικά καλύτερα, θα μπορούσε να το απολαύσει περισσότερος κόσμος.
Όπως νομίζω συνέβαινε την προηγούμενη δεκαετία που ζούσαμε στο τρυπάκι της Πασοκάρας :D
στα εξηγω ωραία;; (https://www.youtube.com/watch?v=E9cf_FdLbIs)

Mariner
19/04/2019, 11:18
Κάθε βόλτα που κάνουμε είναι ενα λιθαράκι ακόμα στον τοίχο του καθενός μας.

+πολλά


Εχω ψυχανεμιστεί το τι παίζει με τη φάση του 36ωρου. Μια γενικευμένη αίσθηση κατορθώματος και μοτοαλληλεγγυης πασπαλισμένη με το απαραίτητο μοτονουάρ που πολλούς απο μας τους γοητεύει.

Δεν έχεις πολύ άδικο, έχει παραγίνει το κακό τα τελευταία χρόνια απο πολλούς και η λέσχη δεν βοηθάει ιδιαίτερα αλλά δεν ειναι η μοναδική διοργάνωση που συμβαίνει αυτό. Τα ίδια συμπτώματα συμβαίνουν στις περισσότερες "οργανωμένες" βόλτες. Το άν σου κάνει ή όχι είναι καθαρά προσωπικό, εμένα δεν μου κάνει ιδιαίτερα γι'αυτό και συνήθως είναι λίγα τα άτομα με τα οποία μπορώ πλέον να την κάνω παρέα (αλλιώς καλύτερα μόνος) 'Ομως παραμένει μια ιδιαίτερη βόλτα που σίγουρα δεν ταιριάζει σε όλους αλλά έχει να δώσει πράγματα.

borgiriadis1
19/04/2019, 14:45
Ο συνοδοιπόρος μου θα έρθει από την χαλαρουπολη!
Εγω θα πήγαινα άνετα όπου και εαν ήταν η αφετηρία.
Στην αρχή είχε ακουστεί για Μακεδονία, ε θα πήγαινα.
Ειναι πόσο πολύ θες να το κάνεις....

Δεν μπορώ να συμφωνήσω άλλα δέχομαι την άποψη σου. Αλλά Αν συνυπολογίσεις τα έξοδα της μετακίνησης μέχρι την αφετηρία και το έξοδο της διαμονής μια μέρα νωρίτερα για να είσαι το πρωί εκεί νομίζω ότι τα χρήματα είναι πολλά.(Προσωπική άποψη απλά δεν μπορώ να διαθέσω έναν μου μισθό για 4 μέρες + την άδεια). Αν έμενα Αθήνα ή ήταν φθηνότερα θα το σκεφτόμουνα διαφορετικά.

MG-KTiNoS
19/04/2019, 15:33
Δεν μπορώ να συμφωνήσω άλλα δέχομαι την άποψη σου. Αλλά Αν συνυπολογίσεις τα έξοδα της μετακίνησης μέχρι την αφετηρία και το έξοδο της διαμονής μια μέρα νωρίτερα για να είσαι το πρωί εκεί νομίζω ότι τα χρήματα είναι πολλά.(Προσωπική άποψη απλά δεν μπορώ να διαθέσω έναν μου μισθό για 4 μέρες + την άδεια). Αν έμενα Αθήνα ή ήταν φθηνότερα θα το σκεφτόμουνα διαφορετικά.

Εγώ τους τα έχω πει αλλά με γράψαν επικά στα @@ τους

LOUKILOUK
19/04/2019, 17:47
ρε συ Λούκι, ωραία και καλά όσα λες αλλά πέφτεις κι εσύ στη λούμπα των αλμάτων λογικής για να δικαιολογήσεις μια απόφαση σου (για την οποία κανείς δεν σε κατηγόρησε).
Και εξηγούμαι.
Λες ότι δερβέναγας στην τσέπη κανενού δεν είσαι, αλλά καθόλου εμμέσως και πολύ σαφώς θέτεις το σημείο αναφοράς στο τεχνητό δίπολο "ή 36ωρο ή ΣΚ στην Αράχωβα".
Ε μπάστα ρε συ, γιατί η σύγκριση να είναι με το νεόπλουτο στερεότυπο του "σκ στον εμετό της βλαχοχλιδής και του φαίνεσθαι";
Πέρσι τον Ιούνιο με μερικούς φίλους απο εδώ πήγαμε με τα μηχανακια για 6 μέρες στη Ρουμανία και χαλάσαμε λιγότερα από 500€.
για 6 μέρες,όχι 2.
να σου μιλήσω για εμπειρίες; για γέλια; για παρολίγον κλάματα; προφανώς και γυρίσαμε πιο έμπειροι.
Κάθε βόλτα που κάνουμε είναι ενα λιθαράκι ακόμα στον τοίχο του καθενός μας.

Τέλος για να κλείνω, δεν προσπαθώ να βγάλω σκάρτο το όλο σκηνικό επουδενί.
Εχω ψυχανεμιστεί το τι παίζει με τη φάση του 36ωρου. Μια γενικευμένη αίσθηση κατορθώματος και μοτοαλληλεγγυης πασπαλισμένη με το απαραίτητο μοτονουάρ που πολλούς απο μας τους γοητεύει.
Μακάρι να ήταν τα οικονομικά καλύτερα, θα μπορούσε να το απολαύσει περισσότερος κόσμος.
Όπως νομίζω συνέβαινε την προηγούμενη δεκαετία που ζούσαμε στο τρυπάκι της Πασοκάρας :D
στα εξηγω ωραία;; (https://www.youtube.com/watch?v=E9cf_FdLbIs)


Αν και γαυρος μια χαρά τα εξηγείς, εγώ προφανώς δεν τα εξηγώ ωραία μιας και είσαι μακρυά από το νόημα των λόγων μου. Η κουβέντα μέσω πληκτρολογίου με ανθρώπους που δεν γνωρίζονται προσωπικά όμως έχει αυτά τα θεματάκια... Δεν πειράζει όμως, ίσως μια μέρα να τα πούμε στο δρόμο και να αλληλοκατανοηθούμε καλύτερα.
Να πω μόνο ότι επειδή είμαι λίγο βλαμένος δεν εμπίπτω στους γενικούς κανόνες ούτε "έζησα" το τρυπάκι τησ Πασοκάρας... ίσως και για αυτό δεν βρίσκομαι στα πάτρια...
Το 36ωρο το χάρηκα για εντελώς διαφορετικούς λόγους από αυτούς που ψυχανεμίζεσαι και ούτε έχω ιδέα ποιοι και γιατί και πως το διοργανώνουν, ούτε με ενδιαφέρει να το βελτιώσω/αλλάξω όπως ο Νίκος. Το βρήκα, το δοκίμασα, μου άρεσε το ξανάκανα και αν σταματούσε να μου αρέσει απλά θα σταματούσα να ασχολούμε... δεν προσπαθώ να το "πουλήσω" πουθενά και σε καμία περίπτωση δεν προσπαθώ να δικαιολογήσω τίποτε σε κανένα γιατί απλά δεν με νοιάζει να το κάνω. Δεν είναι κατόρθωμα ούτε κάτι που με σημάδεψε στη μοτοσυκλετιστική μου ζωή. Το τελευταίο ΠΣΚ (πριν 6 μήνες) που έκανα 600μίλια ξόδεψα 100£ και το έκανα μόνος μου, υπάρχει λόγος για σύγκριση? κανένας...
Αν και πάλι αυτά που έγραψα είναι εύκολο να παρερμινευθούν δυστυχώς δεν μπορώ να τα εξηγήσω καλύτερα...Απλά προσπαθήστε να τα διαβάσετε με θετική διάθεση...
:beer::wave2:

ggs
19/04/2019, 18:35
Είναι ένα οδοιπορικό αντοχής που το διοργανώνουν χρόνια με επιτυχία τα παιδιά του moto guzzi club και μπράβο τους.

Υπάρχουν οδοιπορικά, ταξίδια, βόλτες κλπ που δι-οργάνωνουν λέσχες, forums, groups, φίλοι, ή και ένας για την πάρτη του.

Υπάρχουν κόστη από "Σπαρτιάτης" με ύπνο σε σλιπινγκ μπαγκ στο παγκάκι και τοστ, μέχρι πενταστερα με τζακούζι, πισίνες και φιλέτα.

Δεν υπάρχει λόγος να συγκρίνονται όλα αυτά. Ο καθένας όπως γουστάρει καλύτερα.

faraway
19/04/2019, 19:21
+ είναι μια εμπειρία μοναδική που δεν την ξεχνάς ποτέ

- θα περάσεις πολλά όμορφα μέρη και δεν θα δεις ποτέ κανένα πραγματικά σαν να μην πέρασες ποτέ

MG-KTiNoS
20/04/2019, 08:36
+ είναι μια εμπειρία μοναδική που δεν την ξεχνάς ποτέ
ETSI
- θα περάσεις πολλά όμορφα μέρη και δεν θα δεις ποτέ κανένα πραγματικά σαν να μην πέρασες ποτέ
Θα μάθεις όμως που είναι και θα επιστρέψεις φορ μορ που λέει και το Νότος γκάλερι !


:cool:

nikos900
21/04/2019, 11:43
ενδιαφέρουσα συζήτηση περί 36ωρου (και όχι μόνο) στον ραδιοφωνικό "αέρα της μοτοσυκλέτας".

https://www.youtube.com/watch?v=S1dN8ZRNzf0

S705
10/05/2019, 11:35
406703

Καλούς δρόμους να έχουμε όλοι.

karellen
10/05/2019, 15:36
406703

Καλούς δρόμους να έχουμε όλοι.

Καλή επιτυχία.

ΥΓ Με τον Πήγασο ρε τσάκαλε? Ρισπέκτ!

borgiriadis1
10/05/2019, 15:52
Όσοι πάτε καλά να περάσετε. Βάλτε και καμία φώτο να ζηλεύουμε οι υπόλοιποι.