PDA

View Full Version : Eπιστροφη αγορας απο ebay



crazycamber
11/04/2019, 19:01
Kαλησπερα, ελπιζω να το εβαλα στο καταλληλο section, θελω να επιστρεψω κατι που αγορασα απο ebay, και ο πωλητης μου εστειλε το παρακατω κειμενο:

1. Buy a return label from your preferred courier.
2. Dispatch the item and add tracking details, or mark it as dispatched by 02 May.
3. You should get a refund within 2 business days of delivery.

Tι θελει να πει ο ποιητης βρε παιδια;
Return label μπορω να παρω και απο ΕΛΤΑ; η μονο απο courier?
Πως το ζηταω;
Δεν εχω επιστρεψει κατι ξανα, και δεν καταλαβαινω τι εννοει.
Ξερει κανεις;
Ευχαριστω προκαταβολικα

viper1
11/04/2019, 19:24
Kαλησπερα, ελπιζω να το εβαλα στο καταλληλο section, θελω να επιστρεψω κατι που αγορασα απο ebay, και ο πωλητης μου εστειλε το παρακατω κειμενο:

1. Buy a return label from your preferred courier.
2. Dispatch the item and add tracking details, or mark it as dispatched by 02 May.
3. You should get a refund within 2 business days of delivery.

Tι θελει να πει ο ποιητης βρε παιδια;
Return label μπορω να παρω και απο ΕΛΤΑ; η μονο απο courier?
Πως το ζηταω;
Δεν εχω επιστρεψει κατι ξανα, και δεν καταλαβαινω τι εννοει.
Ξερει κανεις;
Ευχαριστω προκαταβολικα

Στείλτο συστημένο στην διεύθυνση του και στείλε του το νούμερο που θα σου δώσει το ταχυδρομείο . Έτσι θα το παρακολουθεί και εκείνος και εσυ και όταν το παραλάβει θα σου επιστρέψει τα χρήματα

crazycamber
11/04/2019, 19:54
Αυτο εννοει με το return label?:D
Σε ευχαριστω πολυ!

MAIK72
11/04/2019, 20:32
Αυτο εννοει με το return label?:D
Σε ευχαριστω πολυ!

return label . To αποδεικτικό , το χαρτάκι που δίνει το ταχυδρομείο. Αυτό έχει και τον αριθμό αποστολής επανω. Αυτό που τον ενδιαφέρει κυρίως είναι ο αριθμός.
Απορία...Γιατί το επιστρέφεις και πόσα θα πληρώσεις? Ρώτησες ?

crazycamber
11/04/2019, 20:39
Αχα! σε ευχαριστω.
Αυτο ειναι το δευτερο που θα ρωτησω, αν ειναι ασυμφορο θα το κρατησω.
Πηρα ενα σετ φλαντζες γενικης, αλλα ο μηχανικος μου ειπε καλυτερα να παρω τις γνησιες, δεν τον προλαβα πριν τις στειλει οποτε ελεγα να τις επιστρεψω.
Αλλα περα απο τις εσωτερικες, εχει και καποιες πιο "αναλωσιμες" που μπορει να μου χρειαστουν στο μελλον οποτε για αυτο σκεφτομαι να τις κρατησω, ψωμι δεν ζητανε.

MAIK72
11/04/2019, 20:50
Αυτο ειναι το δευτερο που θα ρωτησω, αν ειναι ασυμφορο θα το κρατησω.
Πηρα ενα σετ φλαντζες γενικης, αλλα ο μηχανικος μου ειπε καλυτερα να παρω τις γνησιες, δεν τον προλαβα πριν τις στειλει οποτε ελεγα να τις επιστρεψω.
Αλλα περα απο τις εσωτερικες, εχει και καποιες πιο "αναλωσιμες" που μπορει να μου χρειαστουν στο μελλον οποτε για αυτο σκεφτομαι να τις κρατησω, ψωμι δεν ζητανε.

Ετοίμασε βαλίτσες πήγαινε στα ΕΛΤΑ και θα ακούσεις ένα εξωτικό ποσό , μπορεί και υπερδιπλάσιο της αξίας του προιόντος. Με τα λεφτά που θα σου ζητήσουν βγάλε αεροπορικό εισητήριο για την χώρα προέλευσης του κιτ για να το επιστρέψεις αυτοπροσώπως.:D

crazycamber
11/04/2019, 21:00
Α! τοσο καλα!:D
Να λειπει το βυσσινο, δεν ειμαι για ταξιδια γερος ανθρωπας!:D
Απλα θα φτιαξω και δευτερο συρταρι με τα spare καλουδια, το παλιο γεμισε να παρει!:D