PDA

View Full Version : Φαρσα σε φιλαρακια μου



manthos99
12/04/2019, 00:02
Καλησπέρα σε όλους!Σκέφτομαι να κάνω μια φάρσα στις μηχανές από κάτι φιλαράκια μου χωρίς βέβαια να διατρέχει κάποιο κίνδυνο ούτε η μηχανές αλλά ούτε και εμείς φυσικά.Γιαυτό θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιες ιδέες.Ευχαριστώ!

S705
12/04/2019, 00:09
Πιτσιρικάδες που μαλακιζομασταν γενικά είχαμε κάνει το έξεις.
Την ωρα που απολαμβάναμε καφέ και τσιγάρο σε καφετέρια ένας από την παρέα την έκανε ελαφρά και έριξε λίγο λάδι με μια σύριγγα αφαιροντας το μπουζί, μέσα στον κυλινδρο σε παπί τούμπανο.
Όταν το έβαλε μπροστά ο ιδιοκτήτης και μέχρι να δει εμάς που είχαμε πεθάνει στα γέλια, είχε αλλάξει όλα τα χρώματα βλέποντας την καπνιλα από την εξάτμιση.
Γενικά όμως θέλει προσοχή. Ακόμα και το αθώο κλείσιμο του ρουμπινετου του ρεζερβουάρ μπορεί να γίνει επικίνδυνο εάν το μοτέρ στεγνώσει πάνω σε καμία προσπέραση...

Panos76
12/04/2019, 00:31
Να τους ξεφουσκωσεις τα λάστιχα :tooth:


Θα φανώ ξενέρωτος αν πρότεινα να μην κάνεις καμία φάρσα Κ να βρεις άλλη εναλλακτική;

teogtp
12/04/2019, 00:33
Εγώ θα ζητούσα το h2 του leonida καί θά τό μοστραρα για δικό μου.....

gior-gos
12/04/2019, 06:14
Βγάλε την πίπα από το μπουζί και άστον να παιδεύεται να το βάλει μπρος.
Στάξε λίγο λάδι στο δρόμο κάτω από το κάρτερ του και άστον να παιδεύεται να βρει τη διαρροή.

karateo
12/04/2019, 09:30
Βγάλε την πίπα από το μπουζί και άστον να παιδεύεται να το βάλει μπρος.


Το ασφαλέστερο!
Αυτό προτείνω και εγώ και μου το είχαν κάνει παλιότερα :)

bulmont
12/04/2019, 09:42
Αν πίσω έχουν ταμπουρα πήγαινε και σφίξε όσο μπορείς τον ρεγουλατόρο του φρένου.....

thunder ace
12/04/2019, 10:11
Αυτο που εκαναν πριν 50 χρονια οι μηχανοβιοι τοτε:
Kαλαμποκι η πατατα στην εξατμιση.
Το εχω δει να το κανουν σε BMW της τοτε εποχης.

GiorgosLa
12/04/2019, 11:43
Να τους ξεφουσκωσεις τα λάστιχα :tooth:


Θα φανώ ξενέρωτος αν πρότεινα να μην κάνεις καμία φάρσα Κ να βρεις άλλη εναλλακτική;

Ξενέρωτος θα φανείς, αλλά κι εγώ το ίδιο θα πρότεινα. :D
Δεν μπορείς ποτέ να φανταστείς πως θα αντιδράσει ο καθένας και πως θα εξελιχθεί η φάρσα.

Θυμήθηκα μια παλιά ιστορία με πολύ γέλιο, που εξελίχτηκε σε πολύ μεγάλη ταλαιπωρία για τον παθόντα. Ούτε να το φανταστούμε δεν μπορούσαμε. :wave2:

Panos76
12/04/2019, 11:50
Δεν μπορείς ποτέ να φανταστείς πως θα αντιδράσει ο καθένας και πως θα εξελιχθεί η φάρσα.

που εξελίχτηκε σε πολύ μεγάλη ταλαιπωρία για τον παθόντα. Ούτε να το φανταστούμε δεν μπορούσαμε. :wave2:

Δεν θα μπορούσες να το γράψεις καλύτερα :beer:

Nostradamus
12/04/2019, 13:48
Μοιράσου την όμως.. μην μας αφήνεις ετσι..βάλε ψεύτικα ονόματα..

kordix
12/04/2019, 14:00
Πλησίαζαν δημοτικές εκλογές και φτιάξαμε αφίσσα για ένα φίλο μαλλιά που καμμία σχέση δεν είχε με τα κοινά.

Τον βαφτίσαμε Γιώργο Μαλλιά, με σλόγκαν "ο άνθρωπός σας" και σε εκδρομή στο Νεστόριο γεμίσαμε το χωριό. Η:lol:

Την επόμενη μέρα ήρθαν οι κανονικοί υποψήφιοι να γνωρίσουν τον Γιώργο Μαλλιά.:D κι

karellen
12/04/2019, 15:07
Εδώ είσαι (https://www.youtube.com/watch?v=sMRp6KL7xig)

GogosLux
12/04/2019, 15:36
Εδώ είσαι (https://www.youtube.com/watch?v=sMRp6KL7xig)

Παλιο ΑΛΛΑ εξαιρετικό !!!!! :lol:

Lioulios
12/04/2019, 16:35
Βγαλε την μπουζοπιπα και βαλε μεσα λιγο χαρτι ...μετα ξαναβαλτη κανονικα στη θεση της .

AUFGEBRACHT
12/04/2019, 16:42
Αυτο που εκαναν πριν 50 χρονια οι μηχανοβιοι τοτε:
Kαλαμποκι η πατατα στην εξατμιση.
Το εχω δει να το κανουν σε BMW της τοτε εποχης.

Οι BMW της τώρα εποχής το κάνουν από μόνες τους.

manthos99
12/04/2019, 17:17
Αυτό με το μπουζί είναι δύσκολο να γίνει διότι το ένα φιλαράκι μου έχει το ktm duke 390 και ο άλλος το Ζ 650 και χρειάζεται να βγουν κάποια πλαστικά,αυτό με το λαδι καλή ιδέα και το άλλο με το καλαμπόκι.Θα τα δοκιμάσω!Ευχαριστω!

teogtp
12/04/2019, 17:42
Μόνο να είσαι σίγουρος ότι τα φιλαράκια σου σηκώνουν πλακιτσα, γιατί αλλιώς βλέπω να πρωταγωνιστείς σε μπουκακε φιστινγκ κατάσταση......

GiorgosLa
12/04/2019, 18:58
Εδώ είσαι (https://www.youtube.com/watch?v=sMRp6KL7xig)

Παλιό, καλό και ακίνδυνο. :D

Bowleno
12/04/2019, 20:19
Παλιό, καλό και ακίνδυνο. :D

Το ΑΥΤΟ. Μην κάνεις κάτι δυνητικά επικίνδυνο (κάποιος έγραφε πιο πάνω για σφιξιμο τέρμα ρεγουλατόρου φρένου, αν είναι δυνατόν....) Ίσως εσύ να νομίζεις ότι δεν εμπεριέχει κίνδυνο το οτιδήποτε πας να κάνεις αλλά ποτέ ΔΕΝ μπορείς να προβλέψεις την όποια εξέλιξη. Καλαμπόκι λέει στην εξάτμιση.... Μάλιστα και αν επιστρέψουν τα καυσαέρια μη βρίσκοντας διέξοδο να δεις τι ωραία θα φερθεί το μοτέρ...:rolleyes:
Σκεψου απλά αν θα ήθελες ΕΣΥ να βρεθείς σε κίνδυνο η ταλαιπωρία (είτε σωματική είτε ψυχική είτε οικονομική).
Χρόνια πριν ο πρώην μπατζανάκης μου σκάρωσε πλάκα σε μεροκαματιάρη φίλο του οικοδόμο το εξής: του εκρυψε το παπί σε μια γωνιά και ο άνθρωπος τρελάθηκε, όταν του αποκάλυψε την φάρσα χρειάστηκε επειγόντως οδοντίατρο....
Αυτά

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
12/04/2019, 22:51
Ότι γράψω είναι αλήθεια.
Όταν είχα το ταιφουν κάτι φιλαράκια μου βγάλανε το φανάρι και μου βάλανε ένα κερί μέσα. ..

S705
12/04/2019, 23:05
Δεν νομίζω να είδες και καμιά διαφορά την νύχτα :bawl:

Bowleno
12/04/2019, 23:10
Ότι γράψω είναι αλήθεια.
Όταν είχα το ταιφουν κάτι φιλαράκια μου βγάλανε το φανάρι και μου βάλανε ένα κερί μέσα. ..

Να βοηθήσουν θέλανε όχι να σου κάνουν φάρσα :cry:

:bawl:

andreaspetr
13/04/2019, 02:04
Καλωδιακι απο μπουζοπιπα στην εμπρος μανετα και μολις πατησει να βαλει μπρος τζιζ
οδοντογλυφιδα στο μπουτον της κορνας και ξυπναει την γειτονια μεχρι να βρει τι γινεται.
σε εναν φιλο ειχαμε κρεμασει το παπι σε ενα δεντρο,εξω απο την εκκλησια,λιγη ωρα πριν την λειτουργια...

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
13/04/2019, 04:58
Δεν νομίζω να είδες και καμιά διαφορά την νύχτα :bawl:

Ήταν σαν να μου φέρνει ο νονός μου λαμπάδα με ταιφουν δώρο :lol:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
13/04/2019, 05:01
Να βοηθήσουν θέλανε όχι να σου κάνουν φάρσα :cry:

:bawl:

Το ξέρω. Το ξέρω. Γιαυτό και εγώ να βοηθήσω ήθελα μετά και του έβαλα τη μανιβέλα στης ταχύτητες και το λεβιέ ταχυτήτων στο γρανάζι της μανιβέλας :lol:

bulmont
13/04/2019, 10:28
(κάποιος έγραφε πιο πάνω για σφιξιμο τέρμα ρεγουλατόρου φρένου, αν είναι δυνατόν....)


Ειναι ακίνδυνο βρέ γιατί δεν κουνάει ρούπι το μηχανάκι....
Το ξεσφίγγει κι' είναι μιά χαρά........

manthos99
13/04/2019, 11:41
Το ΑΥΤΟ. Μην κάνεις κάτι δυνητικά επικίνδυνο (κάποιος έγραφε πιο πάνω για σφιξιμο τέρμα ρεγουλατόρου φρένου, αν είναι δυνατόν....) Ίσως εσύ να νομίζεις ότι δεν εμπεριέχει κίνδυνο το οτιδήποτε πας να κάνεις αλλά ποτέ ΔΕΝ μπορείς να προβλέψεις την όποια εξέλιξη. Καλαμπόκι λέει στην εξάτμιση.... Μάλιστα και αν επιστρέψουν τα καυσαέρια μη βρίσκοντας διέξοδο να δεις τι ωραία θα φερθεί το μοτέρ...:rolleyes:
Σκεψου απλά αν θα ήθελες ΕΣΥ να βρεθείς σε κίνδυνο η ταλαιπωρία (είτε σωματική είτε ψυχική είτε οικονομική).
Χρόνια πριν ο πρώην μπατζανάκης μου σκάρωσε πλάκα σε μεροκαματιάρη φίλο του οικοδόμο το εξής: του εκρυψε το παπί σε μια γωνιά και ο άνθρωπος τρελάθηκε, όταν του αποκάλυψε την φάρσα χρειάστηκε επειγόντως οδοντίατρο....
Αυτά

Όσο ναναι θα προσπαθήσω να κάνω κάτι που να μην μας φέρει σε κίνδυνο

manthos99
13/04/2019, 11:42
Αυτό με τη μπιζοπιπα στην Μανέτα πως γίνεται;

AUFGEBRACHT
13/04/2019, 11:44
Αυτό με τη μπιζοπιπα στην Μανέτα πως γίνεται;

Σάσα Μανέτα;

mikes
13/04/2019, 17:18
καποτες με λιγες σταγονες γαλα μεσα, φορεμενες στα γκριπ... ακινδυνο, χωρις καμια απολυτως συνεπεια η ταλαιπωρια για τον αποδεκτη, αλλα αρκετο για να του προκαλεσει αμηχανια..

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
13/04/2019, 19:16
βαλτου γυαλιστικο σπρέι στη σέλα.Δε θα μπορεί να κάτσει από το γλιστρημα. Ακινδινο.

atom_smasher
13/04/2019, 21:29
Εμείς είχαμε εξαφανίσει το μηχανάκι. Το σηκώσαμε και το πήγαμε αλλού. Σε γενικές γραμμές θα έλεγα να μην πειράξεις τίποτα.