PDA

View Full Version : Ερωτηση Προσ ΚατοΧουσ Fazer600 2002/3



nikoscb
11/03/2004, 21:04
LOIPON ΚΥΡΙΟΙ ΕΧΩ ΒΡΕΙ FAZER600 2003 ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΑΙ Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 6500 ΠΕΡΙΠΟΥ.ΤΙ ΛΕΤΕ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ?ΣΚΕΦΤΟΜΕΝΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΟΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΑ 8000 ΠΕΡΙΠΟΥ.ΑΝΤΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΚΣΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΑ ΤΟ ΓΥΨΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΒΑΛΗΣΩ ΜΟΤΟ:D :D :D :D

nikoscb
11/03/2004, 21:06
ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟYΝ FAZER ΑΣ ΠΟΥΝ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΗ ΕΙΝΑΙ!!!!!

superfour
11/03/2004, 21:11
Nίκο "χτύπα" το...

Προσωπικά δεν μ'αρέσει καθόλου το καινούργιο!!!
όσον αφορα τη αξία μεταπώλησης σίγουρα κάτι θα χάσεις αλλά σχετικά με την τιμή που το παίρνειςδεν νομίζω να είναι τεράστια η διαφορά αν σκέφτεσαι φυσικά να το δώσεις κάποτε

Τώρα όμως κοίτα το θέμα από πλευράς ΕΟΚ (άφορά ρίπους και db... μ!@$!κιες δηλαδή) μιας και το deadline για πωλήσεις της συγκεκριμένης μηχανής ήταν τον Ιούνιο που μας πέρασε... Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα αλλά ρίξε μια ματιά

THEOD
11/03/2004, 21:16
Εγώ έχω το μηχανάκι που λες. Δεν μπορώ να σου πω αν χρηματοικονομικά είναι καλή αγορά η όχι. Αυτό θα το κρίνεις εσύ.
Μπορώ να σου πω όμως ότι είναι ένα θαυμάσιο μηχανάκι πολλαπλών χρήσεων που αν το διαλέξεις ξέροντας το γιατί, θα μείνεις απόλυτα ικανοποιημένος.
Έχε υπ' όψιν σου ότι σε άλλη σοβαρή χώρα ΔΕΝ θα μπορούσες να το αγοράσεις καινούργιο γιατί το FZS600 ΔΕΝ καλύπτει τα όρια καυσαερίων-θορύβου και ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να πουληθεί καινούργιο σε χώρα της Ευρωπαικης Ένωσης (αυτός είναι και ο λόγος που φόρεσε το μοτέρ του R6 στη νέα του έκδοση).

Εδώ όμως είναι Μπαλκάνια ...

sniper
11/03/2004, 21:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από superfour
Nίκο "χτύπα" το...


Τώρα όμως κοίτα το θέμα από πλευράς ΕΟΚ (άφορά ρίπους και db... μ!@$!κιες δηλαδή) μιας και το deadline για πωλήσεις της συγκεκριμένης μηχανής ήταν τον Ιούνιο που μας πέρασε... Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα αλλά ρίξε μια ματιά




Αν σώνει και καλά θες Fazer τότε όταν βγάλεις τον γύψο, πήγαινε δίπλα στην νευρολογική να σε τσακάρουν λίγο... χαχαχαχ

Σοβαρά όμως, για καυσαέρια και θόρυβο δεν παίζει τίποτα διότι και το δικό σου να μην τις καλύπτει, όπως άλλωστε και τα περισσότερα που κυκλοφορούν στο δρόμο, όποια καινούργια directiva βγαίνει ισχύει για μηχανές που θα εισαχθούν απο μία ημερομηνία και μετά. Όσες έβγαλαν πινακίδα πριν είναι ΟΚ.

nikoscb
11/03/2004, 21:25
ΤΑ ΠΕΡΙ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΟΛΥΝΟΙΑΖΟΥΝ.ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΟΣ ΝΟΜΟΥ..ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΝΕW ONE ΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΩ ΤΑ 1500ΕΥΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΔΙΝΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΟΥ 2004 ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ

sniper
11/03/2004, 21:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoscb
ΤΑ ΠΕΡΙ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΟΛΥΝΟΙΑΖΟΥΝ.ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΟΣ ΝΟΜΟΥ..ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΝΕW ONE ΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΩ ΤΑ 1500ΕΥΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΔΙΝΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΟΥ 2004 ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ


Τα περί καυσαερίων ΕΙΝΑΙ νόμος... :wave2:

nikoscb
11/03/2004, 21:32
ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΩ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ???ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ HORNET ΝΙΚΟ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΤΑ 8000ΕΥΡΑ.ΠΕΣ ΜΕ ΤΣΙΦΟΥΤΗ ΑΛΛΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΟΝΤΑ 8 ΜΗΝΕΣ ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ ΣΕ ΔΟΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ:eyepop:

DUKASII
11/03/2004, 21:35
PERASTIKA KAI SIDERENIOS KATARXHN..KAI OSON AFORA TH MHXANH..THA ELEGA OTI KALYTERA NA PAS NA DOSEIS ENA XILIARIKO PARAPANO KAI NA PAREIS TO 04!!
EINAI KALYTERO SE OLA APO TO 03!
KAI THA EXEIS KAINOYRIO MONTELO,KALYTERO , KAI DE THA XASEIS KAI LEFTA!

cityfly
11/03/2004, 22:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoscb
ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΩ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ???ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ HORNET ΝΙΚΟ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΤΑ 8000ΕΥΡΑ.ΠΕΣ ΜΕ ΤΣΙΦΟΥΤΗ ΑΛΛΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΟΝΤΑ 8 ΜΗΝΕΣ ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ ΣΕ ΔΟΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ:eyepop:


Λογικά δεν είσαι παράνομος, το πιθανότερο είναι ότι η αντιπροσωπεία που θα το πάρεις, το ταξινόμησε (όπως έγινε με πολλά μηχανάκια) όταν υπήρχε η φημολογία για το νέο νόμο, για να μην της μείνει αμανάτι, άπαξ και έχει πινακίδα είναι οκ

sniper
11/03/2004, 22:34
Αυτό είπα και εγώ.....


Αν δεν έχει πινακίδα πριν την εφαρμογή του μέτρου δεν πρόκειται να βγάλει μετά οπότε αν έχει πινακίδα δεν έχεις πρόβλημα...

cityfly
11/03/2004, 22:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από snipper
Αυτό είπα και εγώ.....


Αν δεν έχει πινακίδα πριν την εφαρμογή του μέτρου δεν πρόκειται να βγάλει μετά οπότε αν έχει πινακίδα δεν έχεις πρόβλημα...

το ξέρω αλλά αφού δεν το κατάλαβε είπα να βοηθήσω

lagel
12/03/2004, 14:09
φιλε εμενα το ειχε ο αδερφος μου και το πουλησε 6300 για να παρει το καινουργιο,Αλλα οταν ηρθε δεν του αρεσε καθολου και εδω πανω στη Θεσσαλονικη δεν κυκλοφορει ακομα πολυ,αν και λενε(yamaha) οτι πουλησαν σε ολη την Ελλαδα 600 κομματια.Εγω προσωπικα δεν το πιστευω γιατι πολυς κοσμος λεει οτι το παλιο ειναι καλυτερο απο το καινουργιο και αν δεις τα περιοδικα στα συγκριτικα το παλιο το ψιλοβγαζουν καλυτερο,ακομα και το VSTROM650 λενε οτι ειναι καλυτερο.Νομιζω πως το vstrom και το z750 θα ειναι πρωτα σε πωλησεις φετος.Και το αλλο που μου την εσπασε με την yamaha ειναι οτι καθε χρονο η αλλαζει μοντελο η κανει λιφτινγκ στα μοντελα και μεσα στο χρονο ριχνει τις τιμες.Τωρα για το νεο fz λενε οτι εχει μεγαλη τρυπα και χρειαζεται συνεχεια αλλαγες ταχυτητων ιδιως μεσα στην πολη.Γιατι δε βλεπεις και το Ζ750.Εχει 7900 και ειναι πολυ δυνατο.Και αν τελικα αποφασισεις για το παλιο fz ψαξτο μηπως το βρεις κοντα στα 6000

SpyrosTDM
12/03/2004, 15:47
ΠΑΡΤΟ ΜΕ ΤΑ 6500 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΒΑΛΤΗΝ ΣΕ ΚΑΛΟΥΔΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΔΙΠΛΑ ΣΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΕΡΝΑΣ ΤΣΑΓΑΚΙΑ....

illuminatios
12/03/2004, 17:48
Ναι παρτο!
Κι οσο για καυσαερια και θορυβο ....βαλε μια acra ...και θα γουσταρεις πιοτερο!
Καλημερα παλιανθρωποι

idi
12/03/2004, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από sv5byt
ΠΑΡΤΟ ΜΕ ΤΑ 6500 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΒΑΛΤΗΝ ΣΕ ΚΑΛΟΥΔΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΔΙΠΛΑ ΣΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΕΡΝΑΣ ΤΣΑΓΑΚΙΑ....


Χλωμό........ την έστρωσα και πάω για:

- Γρανάζια (τέλος ο δισταγμός χαμηλά με κοντύτερες σχέσεις)
- Αφαίρεση καταλύτη
- K&N φίλτρο

Και όταν μαζέψω κάνα φράγκο

- power commander

θα σας κερνάω ΕΓΩ όλους τσαγακια....

zoudis
12/03/2004, 21:11
re paidia
me auta pou lete tha me kanetai na apomakrintho teleios apo to kainourgio to Fazer kai na gyriso stis protes skepseis mou gia metaxeirismeno men, se aristi katastash kai me poly liga xiliometra de, Fazer tou 2003, pou panta mou arese kai krima pou allakse to montelo (G....O tis Europaikes mou prodiagrafes...)

Polu mperdema exei pesei pantos kai den blepo na ksemperdeuoume syntoma...:(

nikoscb
13/03/2004, 08:31
EYXARISTW PAIDIA
MALON THA TO XTYPHSW.KAI MALISTA ALYPITA

TWRA MEXRI THN ALLH BDOMADA.THA TO MATHETE SINTOMA AYTO
EINAI TO MONO SIGOYRO:D