PDA

View Full Version : Ζήτηση για αίμα



DriveR
01/05/2019, 03:36
Χρειάζεται δικό μου κοντινό πρόσωπο γύρω στις πέντε φιάλες αίμα, μπορεί κάποιος να δώσει;

Θα δωθεί αμοιβή για τα έξοδα μετακίνησης κλπ.

Όποιος μπορεί ας στείλει πμ.

o_gavros
01/05/2019, 10:34
Για να δώσουμε αίμα για κάποιον δεν χρειάζεται να είμαστε στο ίδιο νοσοκομείο.
Σε οποιαδήποτε αιμοδοτικη μονάδα δημοσίου νοσοκομείου της χώρας μπορεί να γίνει αιμοδοσία αρκεί να γνωρίζει ο δότης τα στοιχεία του ασθενούς και της μονάδας όπου και νοσηλεύεται.
Επίσης δεν παίζει ρόλο η ομάδα αίματος.
Τα διευκρινίζω γιατί κι εγω δεν τα ήξερα, όταν χρειάστηκε.

Εύχομαι να βρεθούν δότες και να καλυφθειτε. Για λόγους διευκόλυνσης σου προτείνω να γράψεις τα στοιχεία του ασθενούς (ονομ/υμο,μονάδα νοσηλείας).
Όσοι μπορέσουν να δώσουν, ας ενημερώσουν με πμ και οχι εδω.

telegonos
01/05/2019, 10:35
Δυστυχώς έχω κι εγώ , από τα χριστούγεννα και μετά, συγγενικό πρόσωπο σε νοσοκομείο, με ανάγκη σε αίμα, οπότε θα ξανα-δώσω για αυτόν, δεν γίνεται για άλλον. Μακάρι να δώσει κάποιος άλλος εδώ.

danaos75
02/05/2019, 09:20
DriveR, εγώ μπορώ να δώσω. Δώσε στοιχεία, έστω και με π.μ.

DriveR
03/05/2019, 17:20
Θέλω να ευχαριστήσω δημοσίως τα παιδιά danaos75 και Space οι οποίοι μου απέστειλαν πμ και χωρίς να με γνωρίζουν προθυμοποιήθηκαν και βοήθησαν στην κατάσταση και δεν δέχθηκαν ως αντίτιμο τίποτα.

Σας ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια σας, έτσι συμπληρώθηκαν οι φιάλες οι οποίες χρειαζόντουσαν.

Επίσης να μην ξεχάσω να ευχαριστήσω και τον φίλο S705 που και εκείνος μου απέστειλε μήνυμα αλλά λόγο κάποιον χρονικών συγκυριών δεν κατέστη δυνατόν να ολοκληρωθεί η προσφορά του.

Δεν έχω λόγια πραγματικά και μπράβο στον καθένα ξεχωριστά.