PDA

View Full Version : Λίγα λόγια πριν αποχωρήσω από το forum…



thePrince
10/05/2019, 09:49
Θα ζητήσω την διαγραφή του προφίλ μου, όπως έχω κάνει και αλλού.
Δεν γνωρίζω αν το προφίλ και η γενικότερη παρουσία ενός μέλους του vBulletin μπορεί όντως να διαγραφεί αλλά εγώ θα το ζητήσω έτσι κι αλλιώς, και μετά θα κλείσω την πόρτα. Οι λόγοι είναι κυρίως προσωπικοί: προσπαθώ να καθαρίσω τα «ίχνη» μου στο διαδίκτυο — στο βαθμό που αυτό είναι δυνατό, προφανώς! Γνωρίζω από πρώτο χέρι, λόγω επαγγέλματος και… βίτσιου πως τίποτα δεν σβήνεται εντελώς από το internet, αλλά δεν υπάρχει λόγος να κάνω ευκολότερη την ζωή οποιουδήποτε. Το data mining και η δημιουργία προφίλ (δημογραφικά, διαφημιστικά, υγείας, πολιτικών πεποιθήσεων, κ.α.) είναι επικερδές επάγγελμα αυτή την εποχή, και ανεξέλεγκτο. Στην τελική, τα παιδάκια μου προσπαθώ να προστατεύσω, μέχρι την ώρα που θα αποφασίζουν μόνα τους!

Πέρα απ’ αυτό, οι διαδικτυακές κοινότητες είναι τοξικές, σε μεγάλο βαθμό. Η «ανωνυμία» κάνει τους ανθρώπους αγενείς, επιθετικούς, και δίνει βήμα σε όλους ανεξαιρέτως, ψυχοπαθείς παιδεραστές βλαμμένους αντικοινωνικούς και άλλους άρρωστους, και κουράστηκα να παλεύω με τα θηρία. Θα αφήσω αυτή την δουλειά σε ικανότερους και δυνατότερους, και καλή τύχη. Στο κάτω-κάτω, αν οι θαμώνες του καφενείου της γειτονιάς δεν σου αρέσουν, είτε θα προσπαθήσεις να τους αλλάξεις είτε θα πας σε άλλο καφενείο!

Η σχέση μου με την μοτοσυκλέτα δεν έχει αλλάξει, κι ας κοντεύω τα πενήντα. Έχουν αλλάξει όμως οι πρωτεραιότητές μου, και η ασφάλεια έχει έρθει πάνω-πάνω. Ευτυχώς, δεν χρειάζεται να την χρησιμοποιώ κάθε μέρα. Δυστυχώς, όποτε συμβαίνει αυτό, είναι εξαιρετικά επικίνδυνο. Η καγκουριά έχει πιάσει κόκκινο, η παρανομία έχει γίνει κανονικότητα, και οι μηχανάκηδες είναι μακράν οι χειρότεροι. Μακράν! Δικαιολογίες μπορώ να φανταστώ ένα σωρό, μην μπει κανείς στον κόπο. Σιχάθηκα αυτή την κατάσταση, δεν θέλω να έχω καμία σχέση με αυτό το κοπάδι γίδια. Είμαι βέβαιος πως εδώ -και στους δρόμους ασφαλώς- συχνάζουν μοτοσυκλετιστές αξιοπρεπείς, καλοί άνθρωποι, ηθικοί και καλλιεργημένοι, και σε αυτούς εύχομαι τα καλύτερα. Είστε όμως λίγοι. Στους υπόλοιπους, στους πολλούς, εύχομαι να κινούνται σε δρόμους μακριά από εμένα και την οικογένεια μου, σε άλλα πεζοδρόμια, πεζόδρομους, ράμπες ΑμεΑ, ΛΕΑ, παραλίες (κλπ κλπ) και κυρίως, κάποτε να γίνουν πολίτες και άνθρωποι.

Κλείνω εδώ για να μην σπαταλήσω τον πολύτιμο χρόνο σας. Ευχαριστώ τους λίγους ανθρώπους-μέλη της κοινότητας με τους οποίους συνεργάστηκα ή/και αντάλλαξα μια-δυό «λογικές» κουβέντες. Πιθανότατα δεν θα ξαναμπώ στο φόρουμ, οπότε δεν υπόσχομαι να διαβάσω τυχόν σχόλια. Παναγιώτης is out.

Vice
10/05/2019, 10:27
Δεν ξερω αν θα το διαβάσεις αυτό που γράφω τώρα αλλά αν πραγματικά θέλεις να σβήσεις εντελώς τα ίχνη σου θα πρέπει να μην χρησιμοποιήσεις ποτέ ξανά οτιδήποτε έχει επεξεργαστή ή άλλο τσίπ μέσα.

Οπως είπες και ο ίδιος το profiling έχει γίνει πολυ επικερδές επάγγελμα και πλέον υπάρχουν τρόποι ταυτοποίησης χρήστη που δεν παει καν το μυαλό σου. Ότι και να σβήσεις, αν συνεχίσεις να τα χρησιμοποιείς, το μόνο που θα καταφέρεις είναι να μην ξέρουν οτι σε λένε Γιώργο ή Γιάννη αλλά θα ξέρουν οτι αυτός με ID 038573652873864575584746393 γουστάρει μηχανές, εξατμίσεις, βλέπει βιντεο με φαγητά στο youtube και το κινητό του λεει οτι παίρνει σήμα απο την κεραία του Ωραιοκάστρου Θεσσαλονίκης πχ. Αυτό αρκεί για να σου έρθει μια πιό κατάλληλη διαφήμιση και αυτό είναι που ζητάνε οι περισσότεροι. Αν τωρα μπλέξεις σε τίποτα παράνομο είναι θεμα χρονου να σε βρουνε και το πότε εξαρτάται πόσο θα ασχοληθεί αυτός που σε ψάχνει.

Αν θελεις πραγματικά να εξαφανιστείς θα πρέπει να ζήσεις σαν να έχουμε 1970 και βγάλε

Their game, their rules.

thunder ace
10/05/2019, 11:07
Δεν ξερω αν θα το διαβάσεις αυτό που γράφω τώρα αλλά αν πραγματικά θέλεις να σβήσεις εντελώς τα ίχνη σου θα πρέπει να μην χρησιμοποιήσεις ποτέ ξανά οτιδήποτε έχει επεξεργαστή ή άλλο τσίπ μέσα.

Οπως είπες και ο ίδιος το profiling έχει γίνει πολυ επικερδές επάγγελμα και πλέον υπάρχουν τρόποι ταυτοποίησης χρήστη που δεν παει καν το μυαλό σου. Ότι και να σβήσεις, αν συνεχίσεις να τα χρησιμοποιείς, το μόνο που θα καταφέρεις είναι να μην ξέρουν οτι σε λένε Γιώργο ή Γιάννη αλλά θα ξέρουν οτι αυτός με ID 038573652873864575584746393 γουστάρει μηχανές, εξατμίσεις, βλέπει βιντεο με φαγητά στο youtube και το κινητό του λεει οτι παίρνει σήμα απο την κεραία του Ωραιοκάστρου Θεσσαλονίκης πχ. Αυτό αρκεί για να σου έρθει μια πιό κατάλληλη διαφήμιση και αυτό είναι που ζητάνε οι περισσότεροι. Αν τωρα μπλέξεις σε τίποτα παράνομο είναι θεμα χρονου να σε βρουνε και το πότε εξαρτάται πόσο θα ασχοληθεί αυτός που σε ψάχνει.

Αν θελεις πραγματικά να εξαφανιστείς θα πρέπει να ζήσεις σαν να έχουμε 1970 και βγάλε

Their game, their rules.
Το αυτο.

Bowleno
10/05/2019, 11:11
Να πω τώρα για την φοράδα και το αλώνι η θα είμαι κακός; :rolleyes:

sniper
10/05/2019, 11:40
Σου ευχόμαστε κάθε επιτυχία στο επιχείρημά σου. Δεν τα έχουν κατεφέρει όμως άλλοι πολλοί πιο οργανωμένοι.

nassosxlvbros
10/05/2019, 11:43
Καλούς δρόμους στο φίλο.
Να επισημάνω πως και γω σπανίως μπαίνω απλά δε δίνω σημασία σε όλα τα γραφόμενα είτε αξίζουν παρεξήγησης είτε όχι...Λαμβάνω αυτό που θέλω, και δίνω αυτό που μπορώ.Αν αρέσει οκ αν όχι,ε, πάλι οκ.Αν είναι να φεύγω επειδή ο χ,ψ γείτονας φορουμίτης κλπ είναι μαλάκας ή κακός κλπ θα έπρεπε ήδη από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου να ζω σε σπηλιά μόνος και αυτόνομος....anyway δεκτό και σεβαστό το παράπονο και η αιτία της αποχώρησης.
Όσο για τα παιδιά μας ας αποφασίσουν αυτά.Τα δικά μου -ενήλικα πια-έχουν συγκεκριμένες χρήσεις του ιστότοπου και μόνο,κάτι σαν εραλείο.Αν έτσι το βλέπουμε όλοι τα υπόλοιπα είναι πιο εύκολα.
Για την αγένεια απλά προσπεράστε την με αδιαφορία. :beer:

buckley
10/05/2019, 12:05
Σου ευχόμαστε κάθε επιτυχία στο επιχείρημά σου. Δεν τα έχουν κατεφέρει όμως άλλοι πολλοί πιο οργανωμένοι.

Θα φωνάξω τον παππού με το 3κυκλο :bawl:

sniper
10/05/2019, 12:25
Θα φωνάξω τον παππού με το 3κυκλο :bawl:

Α ζεις; We thought you were off the grid too.

buckley
10/05/2019, 12:33
Α ζεις; We thought you were off the grid too.

Για πάρτη σου ρε μόρτη :tooth:

BLiTzER
10/05/2019, 12:33
...δεν θέλω να έχω καμία σχέση με αυτό το κοπάδι γίδια.

Όσο αναπνέεις, είναι αδύνατο να μην έχεις σχέση με γίδια. Αλλά καλή τύχη. ;)

buckley
10/05/2019, 12:35
Όσο αναπνέεις, είναι αδύνατο να μην έχεις σχέση με γίδια. Αλλά καλή τύχη. ;)

Ουφ, νόμισα ότι είχα κάνει ορθογραφικό :bawl:

MAIK72
10/05/2019, 12:49
Στο προφίλ σας μπορείτε να σβήσετε το αληθινό σας όνομα. Θα σας βοηθήσει εώς έναν βαθμό να καθαρίσετε τα ίχνη σας αγαπητέ.Είναι το πρώτο που θα έκανα :hmm:

sniper
10/05/2019, 12:59
Πετάς το κινητό, χρησιμοποιείς μόνο μετρητά, δεν έχεις υπολογιστή και ίντερνετ και ζεις χαρούμενος στη σπηλιά στο βουνό παρέα με τα πραγματικά γίδια.

Δεν γίνεται.

Eiver
10/05/2019, 13:00
δεν εχεις και μεγαλο αδικο φιλε ουτε εμενα μου αρεσει να αφηνω ιχνη στο ιντερνετ,προσωπικα στοιχεια κτλ δεν εχω καν facebook ναι ζω στο 1980 :lol:
μια μικρη απορια μονο
εχεις κανει εγγραφη το 2005 και μεσα σε 14 χρονια εχεις 154 μυνηματα...εεε σιγα το πραγμα δεν καταλαβαινω τι προσωπικα στοιχεια μπορει να εκθετεις με τοσο μικρη συμμετοχη και τι σε ωθησε να γραψεις αυτο το θεμα

BLiTzER
10/05/2019, 13:05
μια μικρη απορια μονο
εχεις κανει εγγραφη το 2005 και μεσα σε 14 χρονια εχεις 154 μυνηματα...εεε σιγα το πραγμα δεν καταλαβαινω τι προσωπικα στοιχεια μπορει να εκθετεις με τοσο μικρη συμμετοχη και τι σε ωθησε να γραψεις αυτο το θεμα

Α, το πρόσεξε κι άλλος.

sniper
10/05/2019, 13:07
Α, το πρόσεξε κι άλλος.

ΑΝ θυμάσαι, δεν μετράνε τα ποστς σε καφενεία κλπ.

Eiver
10/05/2019, 13:18
μπηκα στον πειρασμο απο περιεργεια να κοιταξω προφιλ https://www.moto.gr/forums/search.php?searchid=8961016
πριν απο αυτο το θεμα ειχαμε ενα emoticon στις 24-8-2018
πιο πριν ενα μηνυμα 12-2017,πιο πριν ενα 10-2017,πιο πριν ενα 2016
πραγμσατικα δεν καταλαβαινω το νοημα αυτου του θεματος :a014:

nassosxlvbros
10/05/2019, 13:42
Εμ έχω ένα λόγο που ξεθάβω αρχαία ποστ.... ;)

karateo
10/05/2019, 13:45
δε καταλαβαίνω τί συζητάμε
πήρε μία απόφαση και τέλος

προφανώς κάνει το post copy paste σε όλα τα forums

Καλή τύχη!

vaska
10/05/2019, 13:52
Μάλλον κακώς ασχολείστε, ο άνθρωπος πήρε μιαν απόφαση, σωστή, λάθος δεν είναι το ζητούμενο. Είναι δική του και θέλει να την υλοποιήσει. 10, 100, 1000 μνμ δεν έχει καμία σημασία.

Καλούς δρόμους αδερφέ και καλή επιτυχία σε ότι έχεις αποφασίσει.
:wave2:

OldMan
10/05/2019, 13:53
χρησιμοποιείς μόνο μετρητά......και ζεις χαρούμενος στη σπηλιά στο βουνό
Τα μετρητά τα χρησιμοποιείς στο The Main Cave mall, να υποθεσω...

sniper
10/05/2019, 14:07
δε καταλαβαίνω τί συζητάμε
πήρε μία απόφαση και τέλος

προφανώς κάνει το post copy paste σε όλα τα forums

Καλή τύχη!
To Forum, τα fora. Λατινικά.

Τα μετρητά τα χρησιμοποιείς στο The Main Cave mall, να υποθεσω...
Γιατί, θα έχει νομίζεις; Έχει ίδεα πόσο παιρνουν το γάλα, και πότε πληρώνουν οι εμποροι το κρέας;

karateo
10/05/2019, 14:42
To Forum, τα fora. Λατινικά.

Forum (plural forums or fora)
https://en.wikipedia.org/wiki/Forum
https://grammarist.com/usage/fora-forums/

Σιγουρέψω πριν την πείς και είναι πιο όμορφο να χρησιμοποιείς τα ΠΜ.

sniper
10/05/2019, 14:49
Forum (plural forums or fora)
https://en.wikipedia.org/wiki/Forum
https://grammarist.com/usage/fora-forums/

Σιγουρέψω πριν την πείς και είναι πιο όμορφο να χρησιμοποιείς τα ΠΜ.

Η λέξη είναι λατινική, και η γραμματική της δεν αλλάζει, επειδή είναι και νεκρή γλώσσα. Επειδή οι αγράμματοι (κυρίως) Αμερικανοί κανιβαλλίζουν όλες τις γλώσσες του κόσμου, δεν σημαινει ότι αυτό που γράφει το wikipedia είναι σωστό. ;)

Με τον ίδιο τρόπο έχουμε μάθει ότι ένα δεδομένο λέγεται data, ενώ ο ενικός είναι datum.

Επίσης, στη δική μας γραμματική, οι ξένες λέξεις δεν κλίνονται.

Eiver
10/05/2019, 14:50
δε καταλαβαίνω τί συζητάμε
πήρε μία απόφαση και τέλος

προφανώς κάνει το post copy paste σε όλα τα forums

Καλή τύχη!
βρε οτι θελει κανει ο καθενας αλλα εγω συζηταω για το παραδοξο της υποθεσης
καποιος που τα τελευταια 3 χρονια εχει ποσταρει 4 μηνυματα στο φορουμ επιλεγει να γραψει στο φορουμ οτι αποχωρει ...δηλαδη τα προηγουμενα 3 χρονια συμμετειχε;
και γιατι δεν αποχωρει αθορυβα;και επιλεγει να το ανακοινωσει;αν αποχωρεις αθορυβα πιο ευκολα θα ξεχαστεις και θα σβησεις προσωπικα σου στιοιχεια

Bowleno
10/05/2019, 14:53
βρε οτι θελει κανει ο καθενας αλλα εγω συζηταω για το παραδοξο της υποθεσης
καποιος που τα τελευταια 3 χρονια εχει ποσταρει 4 μηνυματα στο φορουμ επιλεγει να γραψει στο φορουμ οτι αποχωρει ...δηλαδη τα προηγουμενα 3 χρονια συμμετειχε;
και γιατι δεν αποχωρει αθορυβα;και επιλεγει να το ανακοινωσει;αν αποχωρεις αθορυβα πιο ευκολα θα ξεχαστεις και θα σβησεις προσωπικα σου στιοιχεια

Εξ ου και το πιο πάνω που έγραψα....

sniper
10/05/2019, 14:58
βρε οτι θελει κανει ο καθενας αλλα εγω συζηταω για το παραδοξο της υποθεσης
καποιος που τα τελευταια 3 χρονια εχει ποσταρει 4 μηνυματα στο φορουμ επιλεγει να γραψει στο φορουμ οτι αποχωρει ...δηλαδη τα προηγουμενα 3 χρονια συμμετειχε;
και γιατι δεν αποχωρει αθορυβα;και επιλεγει να το ανακοινωσει;αν αποχωρεις αθορυβα πιο ευκολα θα ξεχαστεις και θα σβησεις προσωπικα σου στιοιχεια

Γιατί μπορεί με αυτόν τον τρόπο να χαιρετάει κόσμο που τον "ηξερε" από το 2006.

karateo
10/05/2019, 15:02
Η λέξη είναι λατινική, και η γραμματική της δεν αλλάζει, επειδή είναι και νεκρή γλώσσα. Επειδή οι αγράμματοι (κυρίως) Αμερικανοί κανιβαλλίζουν όλες τις γλώσσες του κόσμου, δεν σημαινει ότι αυτό που γράφει το wikipedia είναι σωστό. ;)

Με τον ίδιο τρόπο έχουμε μάθει ότι ένα δεδομένο λέγεται data, ενώ ο ενικός είναι datum.

Επίσης, στη δική μας γραμματική, οι ξένες λέξεις δεν κλίνονται.

Αυτό που λές είναι σα να σου λέω ότι πρίν απο το "και" δεν βάζουμε "," (κόμμα).
Όλος ο πλανήτης χρησιμοποιεί και τις δύο λέξεις και θεωρείται σωστό απο όπου και να το διάβασα. Κολέγια, πανεπιστήμια και λεξικά. Πάμε παρακάτω.

https://www.google.com/search?q=plural+of+forum&oq=plural+of+forum



βρε οτι θελει κανει ο καθενας αλλα εγω συζηταω για το παραδοξο της υποθεσης
καποιος που τα τελευταια 3 χρονια εχει ποσταρει 4 μηνυματα στο φορουμ επιλεγει να γραψει στο φορουμ οτι αποχωρει ...δηλαδη τα προηγουμενα 3 χρονια συμμετειχε;
και γιατι δεν αποχωρει αθορυβα;και επιλεγει να το ανακοινωσει;αν αποχωρεις αθορυβα πιο ευκολα θα ξεχαστεις και θα σβησεις προσωπικα σου στιοιχεια

Δέν έκατσα να ψάξω τι έχει γράψει.
Αλλά θα μπορούσε στα πρώτα του ποστ να γράφει "με λένε Νίκο και μένω στην τάδε διεύθυνση".

Βάλε και ένα κοινό username και αμέσως του φτιάχνεις ένα βιογραφικό πολλών ετών.

Eiver
10/05/2019, 15:08
Α



Δέν έκατσα να ψάξω τι έχει γράψει.
Αλλά θα μπορούσε στα πρώτα του ποστ να γράφει "με λένε Νίκο και μένω στην τάδε διεύθυνση".

Βάλε και ένα κοινό username και αμέσως του φτιάχνεις ένα βιογραφικό πολλών ετών.
συμφωνω αλλα σε αυτη την περιιπτωση προσπαθεις να σβησεις οτι προσωπικα στοιχεια και μηνυματα εχεις δημοσιευσει,κατοπιν σβηνεις οποια προφιλ μπορεις και κατοπιν εξαφανιζεσαι αθορυβα δεν βγαζεις ανακοινωση
εξαφανιζομαι και εγω :wave2:

sniper
10/05/2019, 15:20
...
Όλος ο πλανήτης χρησιμοποιεί και τις δύο λέξεις και θεωρείται σωστό απο όπου και να το διάβασα. ....

Όλος ο πλανήτης έλεγε Μακεδονία τα Σκόπια, αλλά την είπαν κάποιοι στον Αλέξη. Το ότι το κάνουν πολλοί, δεν σημαίνει ότι είναι και σωστό.

Πάμε παρακάτω.

karateo
10/05/2019, 15:39
συμφωνω αλλα σε αυτη την περιιπτωση προσπαθεις να σβησεις οτι προσωπικα στοιχεια και μηνυματα εχεις δημοσιευσει,κατοπιν σβηνεις οποια προφιλ μπορεις και κατοπιν εξαφανιζεσαι αθορυβα δεν βγαζεις ανακοινωση
εξαφανιζομαι και εγω :wave2:

Δε νομίζω να έχει καμία αξία η πληροφορία

"deleted user"

με λένε Νίκο και μένω στη τάδε διεύθυνση

(Για τη Μακεδονία και επειδή είμαστε μία κλανιά σαν χώρα, επιτέλους το λύσαμε και καλύτερα απο ότι ήταν τόσα χρόνια. Δεν είμαι ΣΥΡΙΖΑ αλλά ούτε και ΝΔ!)

Billymuse
10/05/2019, 15:41
Εγω τις παρασκευες τις θυμαμαι για τα τρολ threads για μηχανακια και τα σχετικά. Το Μοτο ανεβαινει επιπεδο καο το παει σε αλλα φιλοσοφικά ζητηματα. Ευγε.

karateo
10/05/2019, 15:42
Εγω τις παρασκευες τις θυμαμαι για τα τρολ threads για μηχανακια και τα σχετικά. Το Μοτο ανεβαινει επιπεδο καο το παει σε αλλα φιλοσοφικά ζητηματα. Ευγε.

βάζεις και εσύ το χεράκι σου
Εύγε ;)

MAIK72
10/05/2019, 15:55
Όλος ο πλανήτης έλεγε Μακεδονία τα Σκόπια, αλλά την είπαν κάποιοι στον Αλέξη. Το ότι το κάνουν πολλοί, δεν σημαίνει ότι είναι και σωστό.

Πάμε παρακάτω.




(Για τη Μακεδονία και επειδή είμαστε μία κλανιά σαν χώρα, επιτέλους το λύσαμε και καλύτερα απο ότι ήταν τόσα χρόνια. Δεν είμαι ΣΥΡΙΖΑ αλλά ούτε και ΝΔ!)

ωπαα...! ωπαα...! Τι σχέση έχουν όλα αυτά που αναφέρετε όλοι? Δεν με κάνετε διαχειριστή για μια μέρα? Θα σας διαγράψω όλους με έναν νόμο και ένα άρθρο !Μαζί με αυτό το ποστ ! ;) Και μετά θα πάρω τα βουνά με τα νταούλια ;)

AUFGEBRACHT
10/05/2019, 16:51
χρησιμοποιείς μόνο μετρητά

Ναι, αλλά μετά πως χτίζεις το αφορολόγητο που μετράνε μόνο οι ηλεκτρονικές συναλλαγές;...

BLiTzER
10/05/2019, 17:06
Ναι, αλλά μετά πως χτίζεις το αφορολόγητο που μετράνε μόνο οι ηλεκτρονικές συναλλαγές;...

Δεν έχεις τέτοιου είδους θέματα, αφού αποφεύγεις συναλλαγές με γίδια. :lol:

buckley
10/05/2019, 17:16
ωπαα...! ωπαα...! Τι σχέση έχουν όλα αυτά που αναφέρετε όλοι? Δεν με κάνετε διαχειριστή για μια μέρα? Θα σας διαγράψω όλους με έναν νόμο και ένα άρθρο !Μαζί με αυτό το ποστ ! ;) Και μετά θα πάρω τα βουνά με τα νταούλια ;)

Έλα νέος δεν χρειάζεται λέμε.Παραθέτω φωτό μιας γνωστής σου πλατείας :bawl:

406710

MAIK72
10/05/2019, 17:51
Έλα νέος δεν χρειάζεται λέμε.Παραθέτω φωτό μιας γνωστής σου πλατείας :bawl:

406710
πρρρττ πρρτ πρρρρρρρρρρτ!! Εδώ είμαστε ! Που με ξετρύπωσες ρε αθεόφοβε ;; Αυτή ήταν η τελευτάια μου δημόσια εμφάνιση λίγο πριν βγει το πΑΣΟΚ. πρρρρτ... :lol:

buckley
10/05/2019, 18:07
πρρρττ πρρτ πρρρρρρρρρρτ!! Εδώ είμαστε ! Που με ξετρύπωσες ρε αθεόφοβε ;; Αυτή ήταν η τελευτάια μου δημόσια εμφάνιση λίγο πριν βγει το πΑΣΟΚ. πρρρρτ... :lol:

Που είσαι δεν μας είπες :bawl:

zopas
10/05/2019, 20:53
https://www.youtube.com/watch?v=ouOy6FnV1O0

διαβαζοντας το αρχικο ποστ νομιζα ότι ηταν ο λογος του σωκρατη καθως επινε το κωνιο...εχετε γεια βρυσούλες...λογγοι..κλπ

tzimidis
10/05/2019, 21:20
Πριν από ένα μήνα, πήγα και αγόρασα ένα βιβλίο από το public.
Πλήρωσα με κάρτα.
Την επόμενη μέρα, μου σκάει διαφήμιση στο Facebook από τον παντελώς άγνωστο σε εμένα εκδοτικό οίκο του βιβλίου.
Ούτε τηλέφωνα είχα δώσει ούτε τίποτα, ούτε συμμετοχή σε διαγωνισμό ούτε πόντους να μαζέψω.
Αυτά, για όσους νομίζουν ότι μπορούν να κρυφτούν από τον BB.


Δεν υπάρχει σωτηρία λέμε, και δεν μιλάω για έσελον και άλλα τέτοια Τζειμςμποντικά.
Η καθημερινότητά μας αρκεί να προδώσει κάθε μας κίνηση.

spyrval
10/05/2019, 21:39
Λογικά τώρα στον thePrince έχει ήδη σκάσει διαφημιστικό email από εταιρεία που ειδικεύεται στη διαγραφή όλων των ηλεκτρονικών ιχνών που αφήνουμε. Κι αν δεν κοιτάει πλέον email θα χτυπάει το τηλέφωνό του:lol:

Grafton 505
10/05/2019, 21:43
...

Ρε συ Παναγιώτη, ποιος νομίζεις ότι είσαι και θα ασχοληθεί κάποιος με εσένα. Πέρα από την οικογένεια και κάποιους στενούς φίλους σου, είσαι άγνωστος στο σύνολο. Δεν υπάρχεις, δεν έχεις σημασία και δεν επηρεάζεις τίποτα και κανένα στο γενικό σύνολο. Ο θάνατός σου και η απουσία σου δεν πρόκειται να επηρεάσει τίποτα πέρα από ένα πολύ συγκεκριμένο κύκλο γύρο από την ατομικότητα σου (οικογένεια - φίλους- και για πολύ λίγο την δουλειά σου).

Όσο για την ιντερνετική σου ταυτότητα, είναι και αυτή αμελητέα. Είσαι άλλο ένα σύνολο από άσσους και μηδενικά και τίποτα άλλο. Θεωρείς ότι μόνο εσένα στοχεύουν οι διαφημίσεις ; Θεωρείς ότι θα πάρει κάποιος το προφίλ σου και θα επωφεληθεί επαγγελματικά, οικονομικά, κοινωνικά από αυτό ; Είσαι κανένα δημόσιο πρόσωπο σε υψηλή θέση ; Είσαι μεγαλοεφοπλιστής ; Είσαι σε κανένα τραστ πολυεθνικής που κανονίζει το οτιδήποτε στον δημοσιονομικό τομέα κρατών ; Ανήκεις σε καμιά ''λέσχη'' ή ''στοά'' ; Θα βρεθεί κάποιος να απαγάγει την οικογένεια σου και να ζητήσει λύτρα ;

Όχι. Ένας απλός άνθρωπος είσαι αυτού του πλανήτη, όπως εκατομμύρια άλλοι.

Αυτοί που κάνουν ''παιχνίδι'' μέσα από και στο ίντερνετ δεν ασχολούνται καν με την ασημαντότητα της οντότητας σου.

Σου παραθέτω (και σε όλους εδώ μέσα) τρία βίντεο στο πως γίνονται οι ''επιθέσεις'' στα κοινωνικά δίκτυα και στο ίντερνετ. Και αν δεν τα ξέρεις ήδη (μιας και λες ότι είσαι του χώρου), δες πως χειραγωγείτε ο χρήσης του ίντερνετ χωρίς να το καταλάβει καν.

https://www.youtube.com/watch?v=1PGm8LslEb4

https://www.youtube.com/watch?v=V-1RhQ1uuQ4

https://www.youtube.com/watch?v=FY_NtO7SIrY


ΑΠΟΣΑΦΗΝΙΣΗ η αλλιώς DISCLAIMER

Δεν επιτίθεμαι στον άνθρωπο άσχετα αν έτσι φαίνεται. Ο τόνος της φωνής μου δεν φαίνεται εδώ αλλά αν ήμασταν απέναντι και μιλάγαμε, θα ήταν και είναι ήρεμος. Οπότε, οι προστάτες παρθενών εκεί έξω, αράξτε στα κυβικά σας. Και ναι, έχει το αναφέρετο δικαίωμα να κάνει ότι θεωρεί σωστό και καλό για τον εαυτό του και την οικογένεια του μέσα στα νόμιμα, κοινωνικά και ανθρωπιστικά όρια.

Coyote.V
12/05/2019, 00:30
Βασικά αυτό που σε ταυτοποιεί στο διαδίκτυο είναι το κινητό τηλ. Από την στιγμή που συγχρονίζεις με το pc, για τις επαφές το gmail και άλλα... Αν θες πραγματική ασφάλεια άλλαξε συσκευές και αφαίρεσε αμέσως την γούγλε... όλα!
Το φόρουμ σου προσφέρει την ασφάλεια της ανωνυμίας εφόσον το θες... και φυσικά θα πρέπει να καθαρίζεις τα κούκιες συνέχεια.

viper1
12/05/2019, 10:43
Που είσαι δεν μας είπες :bawl:

Ανάμεσα στο πλήθος

Mpoufos
12/05/2019, 11:01
Ρε συ Παναγιώτη, ποιος νομίζεις ότι είσαι και θα ασχοληθεί κάποιος με εσένα.

Ένας χαμός έχει γίνει εδω μέσα όχι απλά ασχολείστε

daz
12/05/2019, 12:00
Ένας χαμός έχει γίνει εδω μέσα όχι απλά ασχολείστε

Μάλλον δεν κατάλαβες σε τι αναφέρεται ο grafton. Δε πειράζει όμως!

Prince, καλή επιτυχία στο εγχείρημα σου.