PDA

View Full Version : Σουζαροντας......



advblack
03/12/2005, 19:47
...το VStrom 650. Πως;

grpal
05/12/2005, 08:27
τωρα στα γεραματα, μαθε γερο γραμματα...:ninja:

Επειδη μου δημιουργηθηκε και εμενα η απορια, αν μπορει καποιος να γραψει δυο-τρια πραγματακια, μια μεθοδολογια δηλαδη (αν υπαρχει) ας το κανει να μαθαινουμε και εμεις οι μεγαλυτεροι !!!

Tropeas
05/12/2005, 08:54
σας λείπει ? για να πάτε ασφαλέστερα ?
ή σας λείπουν οι οδηγίες για να δοκιμάσετε ασφαλέστερα?

ετσι για να γίνω λίγο κακός.... :evil:

με ή χωρίς συμπλέκτη...? σε δημόσιο ή μη δρόμο? υπάρχουν χρήματα για την πιθανή νοσηλεία ατόμων και υλικών?

δεν πιστεύω ότι απο ένα απλό διάβασμα κάποιων οδηγιών εδω μέσα, θα καταφέρει κάποιος με την μια να κάνει σούζα... πόσο μάλλον να την έχει αντί να τον έχει...

αν και ποιο ειδικός ο katsai...


:rolleyes:

turist
05/12/2005, 09:44
Με πρόλαβες, ήθελα να ανοίξω το θέμα στο Οδήγηση -Tips & Tricks
γιατί νομίζω πως είναι ποιό κατάλληλο topic για μια τέτοια συζήτηση.
Anyway έχω κι εγώ απορείες σχετικά μ' αυτό το θέμα, οπότε τα φώτα σας.

byron
05/12/2005, 10:46
Καλημέρα...
Αν και έχω σταματήσει τις σούζες αρκετό καιρό, καθώς τις θεωρώ μη απαραίτητες, μπορώ να πω κάποια πράγματα από την εμπειρία που είχα αποκτήσει.
1) Αν δεν είχατε προηγούμενη εμπειρία, δοκιμάστε σε χώρο που δεν υπάρχει κίνδυνος να σας πατήσουν.
2) Βγάλτε τα πλαστικά που κοστίζουν αν σπάσουν.
3) ΜΑΘΕΤΕ ΝΑ ΠΑΤΑΤΕ ΤΟ ΠΙΣΩ ΦΡΕΝΟ!!!! Είναι το μυστικό για καλές σούζες διότι θα σας προφυλάξει από τα καπάκια, θα κρατάει τον κινητήρα σε μεσαίες στροφές, και γενικότερα θα σας κάνει την ζωή πιο εύκολη. Οι πρώτες δοκιμές θα πρέπει να αφορούν την χρήση του πίσω φρένου, διότι όταν η μηχανή έρθει λίγο ψηλότερα από ότι έχουμε συνηθίσει, ενστικτωδώς κατεβάζουμε τα πόδια κάτω, και αυτό απαγορεύεται διότι το καπάκι θα έρθει πιο εύκολα.
4) Απαλές κινήσεις στο γκάζι. Μετά το σήκωμα του τροχού, θέλει απαλό άνοιγμα κλείσιμο του γκαζιού. Μεγάλες γκαζιές δεν προσφέρουν τίποτα άλλο, εκτός από μεγάλες αυξομειώσεις του μπροστινού μέρους και δυσκολία ελέγχου. Ανάμεσα σε αυτά τα κενά, αλλάζουμε ταχύτητες. (καρφωτές εννοείται και θέλει συγχρονισμό για να τις μάθουμε)
5) Όσο πιο ελαφριά και ψηλή είναι η μηχανή, τόσο πιο εύκολα σηκώνεται. Λíγο πρίν την μέγιστη ροπή, ανοίγουμε γκάζι, τραβώντας ταυτόχρονα το τιμόνι προς το μέρος μας. Αν δεν έχει δύναμη η μηχανή, χρειάζεται λίγο τσίμπημα συμπλέκτη, για να βοηθήσει λίγο τα πράγματα.
6) Γενικώς από τις 40 μέχρι τις 50 μοίρες καταφέρνουμε να κρατήσουμε την μηχανή με το γκάζι και μέχρι να ¨σπάσει¨η ταχύτητα που έχουμε στο κιβώτιο. Απο εκεί και πάνω χρειάζεται εμπειρία στον συγχρονισμό γκαζιου και αλλαγή ταχύτητας με χάιδεμα του πίσω φρένου προκειμένου να μην ανεβάζει ο κινητήρας πολλές στροφές. ( 60 με 70 μοιρες είναι η συνταγή για σούζες χιλιομέτρων)
7) Τα παραπάνω αφορούν τετράχρονα μοτέρ. Τα δίχρονα είναι λίγο πιο νευρικά και δουλέυουν πιο πολύ με την δύναμη τους.
8) Τα μεγάλα και δυνατά street θέλουν ιδιαίτερη προσοχή, γιατί μαζεύουν χιλιόμετρα εύκολα.
Σε γενικές γραμμές οι οδηγίες είναι αυτές. Δεν πρόκειται βέβαια να μάθετε σούζα διαβάζοντας από manual. Όποιος νοιώθει ότι η γνώση σούζας θα τον βοηθήσει σε κάτι, πρέπει να αφιερώσει χρόνο για να μάθει να την έχει και όχι να παίζει με το αν θα φάει καπάκι τώρα ή στο επόμενο φανάρι.
Ελπίζω να μην μου την πέσουν, οι fans της ασφαλούς οδήγησης και του pilitically correct way of driving. Η οδήγηση της μοτοσυκλέττας μπορεί να έχει και λίγο θέαμα, αν δεν ενοχλούμε και δεν βάζουμε τους άλλους σε κίνδυνο.
Αυτά..........

THEOD
05/12/2005, 11:00
Δεν ξέρω για το 650 αλλά το 1000 με 1η στο κιβώτιο την σούζα την έχει για καλημέρα...εκτός αν η άσφαλτος είναι γυαλί οπότε προτιμάει τα παντηλίκια...
Μια φορά χωρίς να το επιδιώξω σηκώθηκε και στην αλλαγή 1ης-2ας με γκάζι...
Γενικά παρά το βάρος του δείχνει μια προτίμηση σε σούζες και αν και εγώ δεν έχω παρόμοια εμπειρία, δεν χάνω την ευκαιρία που και που - αλλά πάντα με 1η και λίγα χιλιόμετρα...

Tropeas
05/12/2005, 11:02
Σωστός!!!

εθεσες την ποιο ωραία φιλοσοφία και ύφος στο ποστ σου... ;)

Bil
09/12/2005, 15:29
Ποτέ μέχρι σήμερα δεν έχα κάνει σούζα αν και προσπάθησα λίγες φορές με τις προηγούμενες μοτό χωρίς επιτυχία.
Σήμερα ΄΄εκανα την πρώτη μου σούζα και ομολογώ οτι ΝΑΙ μου άρεσε :a8: αλλά Α) την έκανα ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ :a31: και Β) Χ@ΣΤΗΚΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ :a53: .
Η μίνι ιστοριούλα έχει ώς εξής : πριν 30 λεπτά περίπου, προσερχόμενος στο εργαστήριο βρήκα μια φίλη μου που μου άνοιξε την πόρτα του πάρκινγκ και λέει : δεν με κάνεις καμια χαζοβόλτα εδώ μέσα ( σημείωση του συντάκτη : στο κλειστό και άδειο αυτό πάρκινγκ). Να'ι λέω ανέβα.
Κάνουμε μια ευθεία χαλαρά και στον γυρισμό λέω ο αδαής, Ας την τρομάξω λίγο. Και ξεκινάω με μια χαλαρή επιτάχυνση και ξαφνικά λέω ΤΩΡΑ και ενώ είχα 3-4000 στροφές κλείνω και ανοίγω απότομα ΖΟΡΙΚΑΑΑΑ:lol: :lol: και το μ@λακισμένο αντί να επιταχύνει ΖΟΡΙΚΑ προς τα εμπρός, κλοτσάει και τινάζεται καμια 30αριά πόντους (δε θέλω σχόλια τόσο μου φάνηκε !!!) όρθιο, στέλνοντας α) την καρδιά μου στην κούλουρη και β) σήμα στο παχύ έντερο να εξωθήσει βεβιασμένα το περιεχόμενό του πάνω στην σέλα....:yuck:
Το κουφό ήταν οτι η φίλη μου δεν φοβήθηκε γιατί νόμιζε οτι ήξερα τι κάνω και μόλις της είπα μου είπε μπράβο, χάρηκε και της άρεσε τόσο που με παρακάλαγε να πάμε για άλλη μία :a46: :a54:

DPF
10/12/2005, 22:19
Το κουφό ήταν οτι η φίλη μου δεν φοβήθηκε γιατί νόμιζε οτι ήξερα τι κάνω και μόλις της είπα μου είπε μπράβο, χάρηκε και της άρεσε τόσο που με παρακάλαγε να πάμε για άλλη μία :a46: :a54: [/B][/QUOTE]

ΕΓΩ Bil ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΠΑΘΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΣΤΟΦΗ ΔΕΞΙΑ ΦΟΥΡΚΑ ΚΑΙ ΑΝΗΦΟΡΑΑΑΑ:confused: ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΠΙΣΩ ΟΠΩΣ ΑΝΟΙΞΑ ΓΚΑΖΙ ΣΟΥΖΑΡΑ ΤΙ 30 ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟΝ ΒΑΓΓΕΛΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΦΡΙΚΑ ΠΙΣΩ ΜΟΥ. ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΤΟ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΣΥ.:a28:
:beer:

advblack
13/12/2005, 18:34
...λοιπον και εγω εκανα μια μικρη σουζιτσα 30 περιπου ποντων ακολουθωντας τις οδηγιες καποιων απο δω μεσα. Εβαλα πρωτη, μεχρι 6500 στροφες, εκλεισα αποτομα το γκαζι μεχρι περιπου τις 5000, το ξανανοιξα αποτομα τσιμποντας λιγο και τον συμπλεκτη. Δεν το ξαναεπιχειρησα γιατι με τρομαξε, πιστευα οτι δεν θα τα καταφερνα. Ομως καπου θα το ξαναδοκιμασω γιατι μ αρεσε κι ας ηταν τοσο λιγο. (για να καταλαβει το φορουμ ποσο κουλος ειμαι, μεχρι και 1000αρι GSXR εχω οδηγησει χωρις να το σηκωσω)

Respect
07/09/2006, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Δεν ξέρω για το 650 αλλά το 1000 με 1η στο κιβώτιο την σούζα την έχει για καλημέρα...εκτός αν η άσφαλτος είναι γυαλί οπότε προτιμάει τα παντηλίκια...
Μια φορά χωρίς να το επιδιώξω σηκώθηκε και στην αλλαγή 1ης-2ας με γκάζι...
Γενικά παρά το βάρος του δείχνει μια προτίμηση σε σούζες και αν και εγώ δεν έχω παρόμοια εμπειρία, δεν χάνω την ευκαιρία που και που - αλλά πάντα με 1η και λίγα χιλιόμετρα... Ωωω!..ναι!..ναιιι!!! Αυτή η 1η..:a2:

Cpt. Haddock
07/09/2006, 11:11
Εγώ να ρωτήσω...

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:


Επειδή είναι τό τρίτο θρεντ που βλέπω στα VSTROM να ρωτάει "πως γίνονται οι σούζες"...

πιθανές εξηγήσεις:

α) Οι κάτοχοι είναι 30+ ηλικιακά και είναι η πρώτη τους μηχανη

β) Οι κάτοχοι είναι σαφώς μικρότεροι και πάλι είναι η πρώτη τους μηχανή

γ) Οι κάτοχοι θεωρούν οτι έχουν το απόλυτο καγκουροεργαλείο

:sick:

δ) Οι κάτοχοι θεωρούν οτι πρέπει να αποδείξουν οτι το βεστρωμ :wacko: ΕΙΝΑΙ το απόλυτο καγκουροεργαλείο

ε) όλα τα παραπάνω

στ) κανένα απο τα παραπάνω, απλή σύμπτωση

:D

Στο προκείμενο. Όποιος έχει χώρο, χρόνο, χρήμα, καλή (ιδιωτική κατα προτίμηση) ασφάλιση στον τομέα της υγείας, φιλο ορθοπαιδικό και "ψάχνεται", ας δοκιμάσει.

Εμείς εδώ θα είμαστε να τα λέμε μετά :sick:

:wave2:

ΥΓ. Τα παραπάνω ΔΕΝ υποκρύπτουν εμπαθεια για τη συγκεκριμένη μηχανή, απλά είναι μια διαπίστωση και μερικές υποθέσεις

byron
07/09/2006, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Εγώ να ρωτήσω...

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

α) Οι κάτοχοι είναι 30+ ηλικιακά και είναι η πρώτη τους μηχανη

στ) , απλή σύμπτωση

:D
ΥΓ. Τα παραπάνω ΔΕΝ υποκρύπτουν εμπαθεια για τη συγκεκριμένη μηχανή, απλά είναι μια διαπίστωση και μερικές υποθέσεις

Μάλλον το α και το στου..... θα έλεγα. Μην γίνεσαι εμπαθής Captain... Απλά κυκλοφορούν πάρα πολλά Στρομ, και στατιστικά κάποιοι ιδιοκτήτες έχουν κάποιες φιλοσοφικές ανησυχίες....

Δεν νομίζω ότι είναι και τόσο σοβαρό πάντως. Κανείς από τους ¨περίεργους¨ ιδιοκτήτες δεν πρέπει να έχει επιμείνει, διαφορετικά θα βλέπαμε πως γίνεται ένα Στρομ μετά από καπάκι....:eyepop:

:wave2:

Tsakalaki
07/09/2006, 11:47
....


Λοιπόν, για να τοποθετηθώ, έτσι γιατί νιώθω οτι έχω να πω κάτι. Ποτέ δεν έχω κάνει σούζα. Δεν λέω οτι δεν θα κάνω ποτέ, αλλά νιώθω πως είναι πέρα απο τα όριά μου. θα χαρώ να πω πως δεν θα κάνω σούζα, όταν θα έχω κάνει την πρώτη μου. Όχι για τίποτε άλλο, αλλά για να μπορώ να την απορρίψω αφότου θα τη ξέρω ως αίσθηση, ως συναίσθημα. Κάντε σούζες, αλλά κάντες τις με μυαλό. Να ξέρερε τι κάνετε, όχι να την κάνετε έτσι, κουτουρου...Για μπαντιλίκια είναι άλλο, έχω κάνει και αυτά που φχαρηστήθηκα είναι αυτά που τα έκανα εγώ, και όχι αυτά που έγιναν στη πορεία...


τεσπα.....




Κάντε τα δίτροχα μονότροχα μόνο αν ξέρερε γιατί το κάνετε.....και καλή προσγείωση.... :wave2:

950dim
07/09/2006, 13:05
Λοιποοοον....

Εχει πλακα το θεμα αυτο...

Ειμαι σιγουρος πως γελανε αρκετοι αυτην την ωρα...

Για να ακουσουμε κι αλλα...

Ποσο εχει το νεο V-strom;;;

μμμ,το σκεφτομαι ηδη...

OldMan
07/09/2006, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Εγώ να ρωτήσω...

Εσύ να πας στα BMW σου, που ΔΕΝ σουζάρουν με ΤΙΠΟΤΕ !!! :smokin:



(πήγε φαντάρος ο Κρούκης και θα το πηδήξουμε το μαγαζί ...):sad:

Cpt. Haddock
07/09/2006, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Εσύ να πας στα BMW σου, που ΔΕΝ σουζάρουν με ΤΙΠΟΤΕ !!! :smokin:

έτσι έλεγα κι εγώ...

μέχρι που είδα το Long way around (σούζα με τις 1150GS Adv... :eyepop: :eyepop: :a21: )




(πήγε φαντάρος ο Κρούκης και θα το πηδήξουμε το μαγαζί ...):sad:

:evil: :evil: :evil: :evil:

θα του βάλουν αγγαρεία μοντεράρισμα...

XTMPAM
07/09/2006, 13:49
ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΣΟΥΖΑ.....ΠΟΥΛΑΣ ΤΟ V-STORM....

ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΤΜ.....

ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΑΥΤΟ ΤΙ ΚΑΙ ΠΩΣ!!

:p :smokin:

byron
07/09/2006, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Εσύ να πας στα BMW σου, που ΔΕΝ σουζάρουν με ΤΙΠΟΤΕ !!! :smokin:


Tσ...τσ... τσ.. εμπάθεια :smokin:


60805

OldMan
07/09/2006, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Tσ...τσ... τσ.. εμπάθεια :smokin:

Ναι ρε μάστορα...

Άμα γεμίσεις σακιά τσιμέντο τις μπαγκαζιέρες, θα σουζάρει και σταματημένη !!! :smokin:

Nik0s
07/09/2006, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ναι ρε μάστορα...

Άμα γεμίσεις σακιά τσιμέντο τις μπαγκαζιέρες, θα σουζάρει και σταματημένη !!! :smokin:

Απ' του στόμα μου το πήρ'ς


:lol: :rotflmao: :lol:

byron
07/09/2006, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ναι ρε μάστορα...

Άμα γεμίσεις σακιά τσιμέντο τις μπαγκαζιέρες, θα σουζάρει και σταματημένη !!! :smokin:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μπα...εμένα φωτοσοπιά μου μυρίζει....

Έχουν αφαιρέσει την ράμπα που ανεβαίνει.:smokin:

sniper
07/09/2006, 14:34
Εμένα μου σηκώνεται και με 1η και με 2α....

ουτε τιμόνια τραβάω.... ουτε ανοιγοκλείνω το γκάζι.....

Έχω κάποιο πρόβλημα προφανώς.... :lol:

crs-k
07/09/2006, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Απ' του στόμα μου το πήρ'ς


:lol: :rotflmao: :lol:



Γι' αυτο ηταν σαλιωμενο? :dizzy:


:lol: :rotflmao: :lol:

Nik0s
07/09/2006, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εμένα μου σηκώνεται και με 1η και με 2α....




Παρά την ηλικία σου βρε Νικολάκη ??

Μπράβο δουλειά αυτά τα χαπάκια....

:lol: :rotflmao: :lol:

Nik0s
07/09/2006, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Γι' αυτο ηταν σαλιωμενο? :dizzy:


:lol: :rotflmao: :lol:


Φτου φτου μπλιακς !!!!

:cry: :uplate: :eyepop:


:lol: :rotflmao: :lol:

Cpt. Haddock
07/09/2006, 14:41
Χάλιες... :mad:


:a27: :a27: :a27: :a27: :a27: :a27: :a27:













:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dirtbird
07/09/2006, 14:58
O τύπος με το RT δεν το έκανε επίτηδες.....................


Το φλας προσπαθεί να σβήσει από το προηγούμενο φανάρι. :lol: :lol: :lol:

950dim
07/09/2006, 17:38
Καπως ετσι;;;;


60854

950dim
07/09/2006, 17:39
μμμ...


60855

lammadin
07/09/2006, 19:14
Η φιλοσοφικη πλευρα του θεματος..:

Για να σηκωσεις το εργαλειο σου(...οχι αυτο, τη μηχανη εννοω...)θα πρεπει να εισαι "ενα" μαζι του.Οχι να νομιζεις οτι το ξερεις αλλα να ξερεις οτι το ξερεις.

Ετσι οταν αυτο ισχυει δε χρειαζεται να σκεφτεις πως θα το σηκωσεις ουτε και να προσπαθησεις.

Απλα θα το σηκωσεις...

(παντα για τη μηχανη μιλαμε...) :lol:

Respect
07/09/2006, 23:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΣΟΥΖΑ.....ΠΟΥΛΑΣ ΤΟ V-STORM....

ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΤΜ.....

ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΑΥΤΟ ΤΙ ΚΑΙ ΠΩΣ!!

:p :smokin: Ναι,ναι..και το 1ο που θα σου πει σίγουρα είναι το που βρίσκεται το συνεργείο του Σταμάτη (Πάτρα) διότι αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση (και ειδικός δεν είμαι) είναι ό,τι πλέον αυτός ο φουκαράς δε μπορεί να μπει στο μαγαζί του τόσα πολλά που έχουν μαζευτεί εκεί.. :uplate: :eyepop:

PacMan
10/09/2006, 21:46
gl 1500


61283

PacMan
10/09/2006, 21:47
ksynontas ta "panta"


61284

rsp
10/09/2006, 23:35
Σουζες ?:rolleyes:
Ναι καπου το εχω ξανα δει...:rolleyes:

Ρεεεεε το νου σας και ποναει το καπακι....:wave2:

Respect
11/09/2006, 16:30
Ή κάπως έτσι!!!


61419

950dim
12/09/2006, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Ή κάπως έτσι!!!

Η και καλυτερα...


61478

950dim
12/09/2006, 09:19
Για εχετε το νου σας...

Αγαπητοί συνάδελφοι, σας παραθέτω τον κατάλογο καθώς και τις τιμές των ανταλλακτικών που θα χρειαστούν αλλαγή στο πληγωμένο μου V-stromάκι :

Φλας αριστερό εμπρός, 30,52
Φέρινγκ μπροστά ( το περίβλημα του διπλού φαναριού κομπλέ ), 208,79
Φανάρι εμπρός, 263,91
Καπάκι φέρνγκ κάτω, 60,48
Καπάκι φέρινγκ πάνω ( περίβλημα οργάνων ), 42,05
Χούφτες, 50
Βάση οργάνων, 170,09
Πλαϊνό αριστερό φέρινγκ, 142,10
Σύνολο : 967,94
Και όλα αυτά χωρίς τα εργατικά και την καλίμπρα.

lammadin
12/09/2006, 17:08
Sorry,κιολας αλλα το "κατεμε" αμα πεσει δε θα σπασει;;

Απο τι ειναι απο καουτσουκ..;:a30:

Respect
13/09/2006, 23:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από lammadin
Sorry,κιολας αλλα το "κατεμε" αμα πεσει δε θα σπασει;;

Απο τι ειναι απο καουτσουκ..;:a30: :lol: :lol: :lol: :wave2:


61710

nickmavros
14/09/2006, 12:18
Καταρχήν πρέπει να τονίσω ότι δε μπορώ να σηκώσω καλά καλά ούτε ποδήλατο...
Ήμουν που λέτε με το Ζ, όταν το είχα πρωτοπάρει στο δρόμο από Άμφισα προς Αντίριο. Εκεί έχει κάτι καλές ευθείες αλλά κυρίως στροφές.
Ήμουν σε μία ευθεία κ έτρεχα... Κ ένιωθα πολύ super και πολύ γρήγορος... :sun:
Σε κάποια φάση βλέπω στο απέναντι ρεύμα 2 πιστιάρες. Η πρώτη ήταν R1. Εντάξει σκέφτομαι, κ εγώ γρήγορος είμαι, μαζί σας ρε παιδιά, 200κοσαρίζω κ αν θέλω έχω κ 102 άλογα...
Και ενώ τα σκεφτόμουνα αυτά σηκώνει σούζα την R1 κ μένω μαλάκας...Με το συμπάθειο κιόλας... :dizzy:
Μετά από αυτό έκοψα, κατέβασα κ ταχύτητα κ αποφάσισα ότι ώραια είναι να βλέπεις κ τη διαδρομή... :wave2:

Από τότε μου αρέσουν πάρα πού οι σούζες αλλά διστάζω να το κάνω...