PDA

View Full Version : Μεταφορά μοτοσυκλέτας από Ελλάδα σε (αρκετούς προορισμούς).



RizlaPlusPlus
16/05/2019, 10:46
Το θέμα το ανοίγω για λογαριασμό γνωστής που κάνει το γύρο του κόσμου σε 2 ρόδες. Αυτή τη στιγμή βρίσκεται Ελβετία, έρχεται Ελλάδα οδικώς και θέλει να φορτώσει τη μηχανή της εδώ και να την στείλει σε ένα από τους 3 προορισμούς:

- Καναδά
- Ν. Αφρική
- Αυστραλία


Γνωρίζει κανείς κανέναν που να αναλαμβάνει τέτοιες μεταφορές;


Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Coyote.V
16/05/2019, 20:06
Αεροπορικώς; .... Θα είναι πολλά τα λεφτά Άρη!

leftos
17/05/2019, 09:04
Για δες απο την ναυτιλιακη NEPTUNE μηπως βρεις ακρη μεταφερουν οχήματα.

RizlaPlusPlus
17/05/2019, 11:45
Αεροπορικώς; .... Θα είναι πολλά τα λεφτά Άρη!

Ουτε δικη μου τσεπη ειναι, ουτε δικα μου λεφτα. Και ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν τη νοιαζει ακομα και αν πληρωσει την αξια της μηχανης x3...
Αλλα οχι, δεν ειπα ποτε μου για αεροπορικως.



Για δες απο την ναυτιλιακη NEPTUNE μηπως βρεις ακρη μεταφερουν οχήματα.

Ρε συ, αυτοι ειναι ΠΑΡΑ πολυ καλοι, αλλα για μενα! :bawl:
Κανουν μεσογειο οι κεραταδες, δεν κανουν αφρικη/αμερικη... :(
Θα τους παρω ενα τηλεφωνο παντως, ευχαριστω!

leftos
17/05/2019, 12:30
Πρακτορευουν ομως και πιστευω οτι θα σου βρουνε ταξιδι.
Δουλευα εκει και φερναμε αρκετα μηχανακια ταξιδιωτων στον πειραια απο μεση ανατολη τα περισσοτερα αλλα εφευγαν με αλλο καραβι για Μαροκο τυνησια.
Κοιταω να βρω κανα τηλ να μιλησεις κατευθειαν.

Μονο με mail θα παρεις τιμη μου ειπε

Μόνο με mail θα πάρει τιμή. agn@neptunelines.com

Στειλε προρισμο που θελεις και στο περιπου ημερομηνιες ελπιζω οτι θα εξυπηρετηθεις.

mhakio
08/05/2024, 18:22
Ξεθάβω το θέμα για μεταφορά 2 μοτοσυκλετών. Μια απο Χανιά και μία απο Λιβαδειά..Προορισμός Ρουμανία..Γνωρίζει κανείς μεταφορική εταιρεία?
Σε αναζήτηση στο διαδυκτιο δεν μπορεσα να βρω κάποια εταιρεία.

panos_zip
08/05/2024, 18:40
Παλιότερα που ήθελα να μεταφέρω μια μοτό απο Κιλκις για Αθήνα χωρίς να με γδάρουν οι οδικές,
Έγραψα στο γοογλη ακριβως αυτο:
Μεταφορική Κιλκις Αθήνα

Μου εβγαλε μια σειρά από αποτελέσματα, τους πηρα τηλέφωνο έναν έναν. Ο 3ος το ανέλαβε και μάλιστα την ίδια μέρα που έτυχε να έχει χώρο. Γενική μεταφορική εταιρια με συχνά δρομολόγια. Ήθελε λίγο φαντασια στη φόρτοεκφόρτωση βεβαια.
Πιο εύκολη περίπτωση απο τη δική σας γιατί ηταν εντός ελλάδας.

Κάπως έτσι θα ξεκινούσα αν ήμουν στη θέση σας. Παρτε τηλέφωνα και σίγουρα θα το αναλάβει κάποιος.
Τώρα αν θες μια εταιρια που να αναλαμβάνει αποκλειστικά μεταφορές μοτό, δεν μπορω να βοηθήσω, σιγουρα όλο και κάτι θα υπάρχει και σίγουρα δεν θα είναι φθηνό.

ptc
08/05/2024, 18:45
Ξεθάβω το θέμα για μεταφορά 2 μοτοσυκλετών. Μια απο Χανιά και μία απο Λιβαδειά..Προορισμός Ρουμανία..Γνωρίζει κανείς μεταφορική εταιρεία?
Σε αναζήτηση στο διαδυκτιο δεν μπορεσα να βρω κάποια εταιρεία.

Κανε ενα post στο www.metafores-online.gr και γραψε τι ακριβως θες. Μπορει να βρεθει καποιος που τον βολευει το δρομολογιο και να σου κανουν προσφορα. Εχω στειλει ετσι μηχανη απο Θεσσαλονικη Κω και μαλιστα ηρθαν και την πηραν απο το σπιτι μου.

Acacius
10/05/2024, 01:21
Σιδηρόδρομος δεν παίζει για τέτοιο δρομολόγιο; Προφανώς όχι τα Χανιά.

mhakio
10/05/2024, 16:22
Για σιδηρόδρομο δεν το είχα σκεφτεί...ευχαριστώ