PDA

View Full Version : Τι να παρω??? (vol.2)



p@nos
29/05/2019, 14:24
αντε παλι τα ιδια λοιπον :lol::lol::lol:

γενικα μιλαμε για μια αποφαση υπερκαταναλωτισμου μιας και δεν εχω αναγκη καποιο απο τα δυο οχηματα που με ενδιαφερουν, οποτε η χρηστικοτητα τους δεν ειναι βασικης σημασιας

η ουσια ειναι οτι εχω ενα διλλημα μεταξυ δυο μηχανακιων που δεν θα ελεγες οτι ειναι στην ιδια κατηγορια αλλα η χρηση τους ειναι σχετικα παρομοια...

Candidate no1:
BMW R1200s


ναι, υπαρχει αυτο το μηχανακι, οσοι δε το ξερετε γκουγκλαρετε

μιλαμε για ενα μοτο μεταξυ σπορτ και σπορτ-τουρινγκ, που δεν πολυτσουλησε...στα ματια μου ειναι τρομερα ομορφο και ειναι και αρκετα σπανιο (κατι που ειναι καλο, η κακο, οπως το παρει κανεις)
μποξερ μοτερ αρκετα δυνατο ομως κοντα στα 110 αλογα στον τροχο, ολα τα περιεργα μπλιμπλικια της μπεμβε με παραλεβερ τελεκοντρολ κλπ, αξιοπιστια αμφιβολη, αρκετα καλη οδικη συμπεριφορα...
γενικα ισως το σημαντικοτερο του μειονεκτημα ειναι πως ειναι μπεμβε...

Candidate no2:
1st gen Busa

μιλαμε ισως για ενα απο τα πιο πληρη μηχανακια που εχουν βγει εβερ, ειναι λιγο πιο βαρυ απο το μπεμβε αλλα και πολυ πιο δυνατο και ικανο να ταξιδευει...δε νομιζω να διαφερουν και τοσο και σπορ δυνατοτητες τους...ανταλλακτικα παντου, βελτιωσεις απειρες μιας και το εχει και η κουτση μαρια, αξιοπιστια σα να ειναι παπι, ειναι κακασχημο, αλλα το θελω και αυτο :lol: gen1 γιατι για να ειμαι ειλικρινης μαρεσει εμφανισιακα περισσοτερο απο το επομενο μοντελο, και τη διαφορα στην τιμη τους προτιμω να την ριξω σε βελτιωσεις που θα ταιριαζουν πιο πολυ στα θελω μου...εξαλλου, κατω απο το ''καπο'' τα μηχανακια ειναι σχεδον πανομοιοτυπα


σε εναν ιδανικο κοσμο, θα τα αγοραζα και τα δυο, αλλα ο κοσμος δεν ειναι ιδανικος :alien:

το θεμα ειναι ομως ποιο απο τα δυο και γιατι???

sniper
29/05/2019, 14:39
αντε παλι τα ιδια λοιπον :lol::lol::lol:

γενικα μιλαμε για μια αποφαση υπερκαταναλωτισμου μιας και δεν εχω αναγκη καποιο απο τα δυο οχηματα που με ενδιαφερουν, οποτε η χρηστικοτητα τους δεν ειναι βασικης σημασιας

η ουσια ειναι οτι εχω ενα διλλημα μεταξυ δυο μηχανακιων που δεν θα ελεγες οτι ειναι στην ιδια κατηγορια αλλα η χρηση τους ειναι σχετικα παρομοια...

Candidate no1:
BMW R1200s


ναι, υπαρχει αυτο το μηχανακι, οσοι δε το ξερετε γκουγκλαρετε

μιλαμε για ενα μοτο μεταξυ σπορτ και σπορτ-τουρινγκ, που δεν πολυτσουλησε...στα ματια μου ειναι τρομερα ομορφο και ειναι και αρκετα σπανιο (κατι που ειναι καλο, η κακο, οπως το παρει κανεις)
μποξερ μοτερ αρκετα δυνατο ομως κοντα στα 110 αλογα στον τροχο, ολα τα περιεργα μπλιμπλικια της μπεμβε με παραλεβερ τελεκοντρολ κλπ, αξιοπιστια αμφιβολη, αρκετα καλη οδικη συμπεριφορα...
γενικα ισως το σημαντικοτερο του μειονεκτημα ειναι πως ειναι μπεμβε...

Candidate no2:
1st gen Busa

μιλαμε ισως για ενα απο τα πιο πληρη μηχανακια που εχουν βγει εβερ, ειναι λιγο πιο βαρυ απο το μπεμβε αλλα και πολυ πιο δυνατο και ικανο να ταξιδευει...δε νομιζω να διαφερουν και τοσο και σπορ δυνατοτητες τους...ανταλλακτικα παντου, βελτιωσεις απειρες μιας και το εχει και η κουτση μαρια, αξιοπιστια σα να ειναι παπι, ειναι κακασχημο, αλλα το θελω και αυτο :lol: gen1 γιατι για να ειμαι ειλικρινης μαρεσει εμφανισιακα περισσοτερο απο το επομενο μοντελο, και τη διαφορα στην τιμη τους προτιμω να την ριξω σε βελτιωσεις που θα ταιριαζουν πιο πολυ στα θελω μου...εξαλλου, κατω απο το ''καπο'' τα μηχανακια ειναι σχεδον πανομοιοτυπα


σε εναν ιδανικο κοσμο, θα τα αγοραζα και τα δυο, αλλα ο κοσμος δεν ειναι ιδανικος :alien:

το θεμα ειναι ομως ποιο απο τα δυο και γιατι???

Κανένα απο τα 2.

Το BMW είναι αισχρό εμφανησιακά και γεμάτο πλαστικούρες άθλιες. Το έχεις δει από κοντά ή καβαλήσει;

Το gen 1 είναι αρχαίο πλέον (καλά και το BMW δεν το λες και αιχμή της τεχνολογίας).

Αν έλες το gen 2 θα συμφωνούσαμε σ' αυτό.

buckley
29/05/2019, 14:50
Κανένα απο τα 2.

Το BMW είναι αισχρό εμφανησιακά και γεμάτο πλαστικούρες άθλιες. Το έχεις δει από κοντά ή καβαλήσει;

Το gen 1 είναι αρχαίο πλέον (καλά και το BMW δεν το λες και αιχμή της τεχνολογίας).

Αν έλες το gen 2 θα συμφωνούσαμε σ' αυτό.

Όντως...
Τέτοιο https://www.car.gr/13902743-bmw-k-1200-rs
ή κανένα blackbird
Ρε λαμόγιο ντα βίντσι δεν είπαμε να κάνεις οικονομίες για katana :smokin:

sniper
29/05/2019, 14:53
Όντως...
Τέτοιο https://www.car.gr/13902743-bmw-k-1200-rs
ή κανένα blackbird
Ρε λαμόγιο ντα βίντσι δεν είπαμε να κάνεις οικονομίες για katana :smokin:

Όχι το RS. Το Κ1200R όμως ναι. Blackbird γιατί; ΤΖήζας...

Κατάνα όχι.

p@nos
29/05/2019, 15:02
Κανένα απο τα 2.

Το BMW είναι αισχρό εμφανησιακά και γεμάτο πλαστικούρες άθλιες. Το έχεις δει από κοντά ή καβαλήσει;

Το gen 1 είναι αρχαίο πλέον (καλά και το BMW δεν το λες και αιχμή της τεχνολογίας).

Αν έλες το gen 2 θα συμφωνούσαμε σ' αυτό.

το 1200ς ειναι αυτο....
407027

κακασχημο δε το λες σε καμμια περιπτωση, κακασχημο ηταν το αδερφακι του το ST που πραγματικα δε βλεποταν...το ειχα οδηγησει πριν αρκετα χρονια οταν ειχα την ευκαιρια, δε μου ειχε κανει αρνητικη εντυπωση η αθλια πλαστικουρα που λες, θυμαμαι φαινοταν σχετικα ποιοτικο...οπως επισης θυμαμαι οτι το μοτερ ειδικα χαμηλα ηταν αρκετα κουφιο...

οσο για το τζεν1 οπως ειπα παραπανω, περα απο το εμφανισιακο θεμα, πραγματικα ειναι σχεδον ιδιο μηχανακι με το επομενο που το αντικατεστησε...οκ το νεοτερο ειναι λιγο πιο δυνατο, αλλα το θεμα δυναμη δεν ειναι κατι που σε απασχολει ακομα και αν πας στο πρωτο μοντελο...και στις δυο περιπτωσεις περισσευει :lol:

οποτε απο τη στιγμη που μιλαμε για τα ιδια μηχανακια σχεδον, καλυτερα το πρωτο με επενδυση σε αναρτησεις και φρενα, στο συνολο με βελτιωσεις στα σημεια θα ειναι καλυτερο απο το μπουσα 2ης γενιας....


τα 4κυλιδρα μπεμβε 1200 ηταν ολα αρκετα προβληματικα, οποτε απλα εχουν βγει για λογους αξιοπιστιας εντελως απο τη λιστα...αν και η αληθεια ειναι πως το κ1200σ ( με το φουλ φερινγκ) ειναι πραγματικα πανεμορφο...

katsar
29/05/2019, 15:32
νομιζω ξερεις την απαντηση...Το busa ειναι μηχαναρα,μονος τα ειπες!
:beer:

Volpad
29/05/2019, 16:03
Αφού κοιτάς και BMW, γιατί δεν κοιτάς το K1200s-1300s??

Είναι στη φάση του busa και εμφανισιακά εμένα μου αρέσει...

Το 1300s έχω ακούσει οτι είναι αξιόπιστο. Το 1200s, είχε κάποια θεματάκια απότι έχω διαβάσει..

Σαν άλλες επιλογές, το ΖΧ12R και το ZZR1400 απο kawasaki ή κάνα FJR 1300 απο yamaha.

viper1
29/05/2019, 19:35
Busa. Τα κάνει όλα και δεν είναι μπεμβε με ότι αυτό συνεπάγεται

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
29/05/2019, 21:36
ZZR 14.The king. ...

lospsi
29/05/2019, 21:57
Από τα 2, busa ψηφιζω και εγώ. Είχα του 2005, ωραίο μηχανάκι!
Διαφωνώ βέβαια στο 1ης γενιάς, αν σε παίρνουν τα φράγκα.

νεοσσός
29/05/2019, 22:08
K1300R από εμένα, άντε το K1300S αφού θέλεις ανεμοκάλυψη.

p@nos
29/05/2019, 22:15
τα Κ μπεμβε, ειναι ολα χειροτερα μηχανακια απο τα μπουσα κατα τις διαφορες κριτηκες που διαβαζω στο νετ, και περα απο αυτο, εχουν και αρκετα θεματακια οποτε δε νομιζω οτι αξιζουν τον κοπο...επισης τα λεφτα τους ειναι καπως πολλα και αμα ηταν να ανεβει τοσο πολυ το μπατζετ θα κοιτουσα το vfr1200 (το οποιο επισης λενε οτι ειναι χειροτερο απο το μπουσα συνολικα :uplate: )

το ζζρ1400 ειναι επισης μια καλη λυση, αλλα πραγματικα ο κωλος του δε βλεπεται με τιποτα...αληθεια αυτα ειχαν κανα θεμα? το ζχ12 που καποιος εγραψε πιο πανω ειχε και θεματακια με την αξιοπιστια και νομιζω ηταν και αρκετα περιεργο στο στησιμο του...οπως καταλαβατε το θεμα αξιοπιστιας ειναι κατι που πλεον το ψαχνω, δε θελω να χαλαει ουτε λαμπα :lol:

το ''κακο'' με το μπουσα ειναι οτι εχει τοσο μεγαλο κοινο, που πλεον υπαρχουν και τα παντα απο ανταλλακτικα και απο βελτιωσεις...επισης, η τιμη του ειναι τετοια πλεον που πραγματικα προσφερει οτι προσφερουν νεοτερα μηχανακια με τα μισα λεφτα ομως, η και λιγοτερα σε πολλες περιπτωσεις...

teogtp
29/05/2019, 22:37
B king.....:cool:

ΘΑΝΟΣ27
29/05/2019, 22:40
busa busa busa κ ξερο ψωμι!!!bmw αν ειναι να εχεις θεματα αξιοπιστιας αστο καλυτερα

Bob_o_mastoras
29/05/2019, 23:48
μπατζετ?

p@nos
30/05/2019, 00:10
μπατζετ?

δεν τιθεται θεμα μπατζετ...επισης η μοτο δε θα κυκλοφορει ελλαδα, και πιθανοτατα ουτε θα αγοραστει απο ελλαδα...

το μπουσα 1ης γενιας εχει μπει στη ζυγαρια, διοτι παντα μου αρεσε, και επειδη απλα στην τιμη που εχει φτασει τωρα, αποτελει την αγορα του αιωνα :lol:
πραγματικα αδυνατω να πιστεψω οτι μπορεις πλεον με τετοια χρηματα να παρεις μια τετοια μοτοσυκλετα...


το μποξερ μπεμβε ειναι σιγουρα πιο ομορφο (στα ματια μου και μου αρεσει και περισσοτερο) και τα θετικα του τελειωνουν εκει...ειναι σιγουρα πιο αξιομαχο σε στροφιλικια αλλα οι υπερηχητικες ικανοτητες μιας μοτο σα το μπουσα δε με αφηνουν αδιαφορο

Bob_o_mastoras
30/05/2019, 01:29
Tο boxer και εγω το βρισκω πολυ ομορφο αλλα πολυ ασυμφορη αγορα και πιθανον κοστοβορα συμβιωση. Το Busa, οκ, ειναι το Busa, σταθερη αξια και οροσημο.
Εγω παντως θα προσανατολιζομουν σε κατι πιο συγχρονο, 2010 και μετα και ας εδινα και κατι παραπανω, δεν θα εχανες πολλα περισσοτερα πιστευω στη μεταπωληση ουτως ή αλλως συνυπολογιζοτας και το κοστος χρησης.
Το VFR 1200 πχ που αφερθηκε θα το σκεφτομουν πολυ σοβαρα αν ηθελα κατι σε αυτη την κατηγορια, πολυ ομορφο.
Εχω αρχισει και εκτιμω γενικα περισσοτερο τα πιο συγχρονα μηχανακια.

Lioulios
30/05/2019, 01:33
το καβα το 14 πολυ πιο ωραιο απο το μπουσα ...μπρος πισω .

ή 14 kawa ή μπουσα .Αναλογα τις τιμες που παιζουν εκει που το θες .

p@nos
30/05/2019, 10:00
εχει κανεις εμπειρια απο ζζρ1400? ισως καποια συγκριση με μπουσα 1ης/2ης γενιας?

DoctoR_k6
30/05/2019, 10:02
Aν θες να μην καιει ουτε λαμπα...Suzukαρα!!

(Αν κ εμενα στα 13 χρονια που το εχω μου εχει καψει μια :lol:)

basilis_k6
30/05/2019, 14:42
εχει κανεις εμπειρια απο ζζρ1400? ισως καποια συγκριση με μπουσα 1ης/2ης γενιας?

δεν το έχω οδηγησει αλλα λενε οτι ειναι πολύ ευκολο για τον ογκο του και γράφει πολύ καλες καταναλώσεις. γνωστος έκανε ταξιδακια με 6,5-7,5λ/100

GogosLux
30/05/2019, 20:28
Αυτο το προπελάτο παντα το χαζευα αλλα μονο σε αυτο το χρωμα:

407063


Για γουστα και χαζι ειναι ωραιο αλλα σιγουρα βγαινει πιο ακριβα σε αγορα απο το suτζουκι.


Απο την αλλη ειναι και η suτζουκάρα η οποια ειναι και πιο οικονομική και @@@@@@ :


407064


Βεβαια, το Kawa νομιζω οτι ειναι ομορφότερο αλλα αυτα ειναι γούστα :D


407065


Προσωπικά, για γουστα θα διαλεγα την προπέλα και για υπερυχητικές πτήσεις το Kawa :eyepop:



Αυτην την εποχη ο παρακατω αγγλάρα εχει πιασει στα χερια του ενα ταλαιπωρημένο Gen 1 Haya και ισως ειναι ενδιαφερον :

407066

p@nos
30/05/2019, 20:47
γιωργο οπως ακριβως τα λες...για γουστα ειναι το μπεμβε και αυτο ακριβως σκεφτομαι (σε μαυρο ομως, το κοκκινο ειναι σα το νεμο :lol: )

απο την αλλη θελω και ενα μηχανημα για τρου υπερηχητικες πτησεις οπως λες εντος γερμανιας :lol:

το καβα ισως ειναι ιδανικο, αλλα για καποιο λογο δε μπορω να χωνεψω την ουρα του με τιποτα :uplate:

GogosLux
30/05/2019, 20:58
......μαυρο ομως, το κοκκινο ειναι σα το νεμο :lol: )

:lol::lol::lol: οντως :eyepop:, δεν το ειχα συνδιάσει :lol::lol:


το καβα ισως ειναι ιδανικο, αλλα για καποιο λογο δε μπορω να χωνεψω την ουρα του με τιποτα :uplate:

Η ουρά ειναι ενα θεμα αλλα απο μπρος μεχρι την σελα συνεπιβάτη το kawa ειναι πιο ομορφο (για μενα) :D

Επισης, για καποιο λογο, το kawa μου βγαζει πιο ποιοτικο απο την suzukara αλλα ισως να ειναι ιδεα μου.


απο την αλλη θελω και ενα μηχανημα για τρου υπερηχητικες πτησεις οπως λες εντος γερμανιας :lol:

Αν θες κατι υπερηχητικό γιατι πρεπει να ειναι και μπόγος? Γιατι οχι ενα ΖΧ10 ?

Εκτος αν θες και ταξίδια ........ εκτος απο υπερηχητικές

p@nos
30/05/2019, 21:06
γιατι θελω να μπορω να κανω και κανα χιλιομετρο χωρις να νιωθω οτι καβαλαω playmobile....με υψος 1.90 νομιζω κανενα sbk δεν ειναι για πολλα πολλα, τουλαχιστον για τα δικα μου γουστα :lol:

BLiTzER
30/05/2019, 21:09
Το μπούσα, γιατί το άλλο είναι μπεμβέ.

GogosLux
30/05/2019, 21:09
γιατι θελω να μπορω να κανω και κανα χιλιομετρο χωρις να νιωθω οτι καβαλαω playmobile....με υψος 1.90 νομιζω κανενα sbk δεν ειναι για πολλα πολλα, τουλαχιστον για τα δικα μου γουστα :lol:

Ίδιο ύψος έχουμε όποτε σε Νοιώθω :D , για αυτό το έδωσα το ΖΧ ..........

Lioulios
31/05/2019, 01:30
Kawa με μονοσελο σε ψηνει ;

lospsi
31/05/2019, 06:35
Εάν είσαι ψηλός, ίσως στο hayabusa να αντιμετωπίσεις πρόβλημα. Επειδή το είχα, η απόσταση σέλας-μαρσπιέ είναι μικρή και ίσως σε κουράσει. Όταν ανέβαινα Σέρρες, την άκουσα (βέβαια με χτύπαγαν και οι προστασίες της φόρμας στα γόνατα). Ίσως το ZZR να είναι πιο άνετο για μεγάλα σκαριά

DrBig
31/05/2019, 08:09
Busa gen1 vs zzr1400 gen1

Το ενα ειναι στημενο σα μεγαλο ss το δευτερο λιγο πιο τουριγκ, πιο ορθιο, πιο φαρδυ τιμονι, πιο ευκολο και πιο ανετο για ψηλα παιδια. Σε ψιλο οριακες κλισεις ομως το μπουσα ειναι αυτο με την πιο "σωστη" συμπεριφορα και το πιο σοβαρο πλαισιο. Το gen1 zzr ηταν και ψιλοκοντο, καπου 2εκ μικροτερο μεταξονιο απο το μπουσα. Μετα το μακρυνανε και το καναν σα το μπουσα.

Το zzr εχει αρκετα καλλιτερα φρενα και πηρουνια απο το μπουσα. Το μπουσα εχει αρκετα καλλιτερο αμορτισερ (βασικα πολυ καλο αμορτισερ), του zzr ειναι αθλιο.

Το zzr εχει πιο γλυκο σε λειτουργια μοτερ με πιο συγχρονη αισθηση. Το μπουσα εχει πιο αγρια λειτουργια και σε μοτερ και σε κιβωτιο και ως εκ τουτου εχει απαιτησεις για καλλιτερης ποιοτητας λαδια. Personal best τα redline full synth. Με καλο λαδακι και σε συνδυασμο με τα ελαστικα σινεμπλοκ σε μαρσπιε και τιμονι γλυκαινει και ειναι μια χαρουλα. Επισης το μοτερ του μπουσα εχει πιο απλωμενη ροπη, το zzr "χιλιαριζει" καπως σε συμπεριφορα.

Σε βολτες με φιλο με zzr παντα το μπουσα εκαιγε 1.5λτ/100 λιγοτερο, αλλα ο φιλος στο zzr ειναι 2.10, οποτε μαλλον καινε μια απο τα ιδια. Παντως, στο μπουσα ποτε δε θα πεσει η καταναλωση κατω απο 5lt/100, ακομα κι αν πας σταθερα 80-100. Στα 180 σταθερα κοντερισια καιει κατω απο 7lt/100.

Ποιοτητα κατασκευης, πλαστικα κλπ, μπουσα. Το zzr δειχνει πιο φτηνιαρικο απο κοντα.

Αξιοπιστια, υποθετω μια απο τα ιδια. Παντως το zzr θελει καθε 40-50κ κλασσικα τεντωτηρα, ενω το μπουσα στα 80κ που το εχω δεν εχει ζητησει απολυτως τιποτε. Υποθετω πως και οι βαλβιδες ειναι ακομα εντος οριων, με δεδομενο πως με ενα τετοιο μηχανακι στις 6000rpm πας με 180 και εχεις αλλες 4500 καβαντζα.

Η σχεδιαση του φαιρινγκ του zzr προσφερεται πολυ περισσοτερο για να βαλει κανεις ψηλη ζελατινα, απο αυτες που πας με 200 με τσιγαρο στο στομα και εν γενει το καβα ειναι αρκετα πιο καταλληλο για τουριστικη χρηση. Στο μπουσα αν βγαλεις τη μαμα ζελατινα για πιο ψηλη του ψιλοβιαζεις την αεροδυναμικη, η οποια ειναι εκπληκτικη. Το νοιωθεις να σκιζει αβιαστα τον αερα και προφανως εκει οφειλεται και η φοβερη καταναλωση που εχει στα πολλα.

Τελος, για τους χακερ αναμεσα σας, το μπουσα εχει εγκεφαλο με παρα πολλες δυνατοτητες δαχτυλιασματος, if that is your thing.

Εν κατακλειδι....
-Το μπουσα θελει βελτιωση στα φρενα, (σωληνακια, τακακια, τρομπα) και στο πηρουνι (λαδια, ελατηρια και ισως ρεβαλβινγκ αναλογα το βαρος του αστροναυτη) και το zzr θελει αμορτισερ.
-Το zzr ειναι καλλιτερο τουριγκ ριγκ απο το μπουσα και το μπουσα καλλιτερο τσοβολα δωστα ολα τα γκαζια.
-Το μπουσα ειναι ενα κλικ πανω σε ποιοτητα κατασκευης.
-Το zzr ομως εχει abs.

Personal dream bike στην κατηγορια.......vfr1200f DCT :)

p@nos
03/06/2019, 10:49
απο το πουθενα η ζυγαρια νομιζω αρχισε απροσδοκητα να γερνει προς μια πλευρα :uplate:

407125

DrBig
03/06/2019, 10:57
απο το πουθενα η ζυγαρια νομιζω αρχισε απροσδοκητα να γερνει προς μια πλευρα :uplate:

407125

Ποιο πουθενα ρε, που μονο υπνοπαιδεια δε σου χω κανει.....

p@nos
03/06/2019, 11:09
Ποιο πουθενα ρε, που μονο υπνοπαιδεια δε σου χω κανει.....

μη χαιρεσαι, δεν παιζει DCT για κανενα λογο :lol:

GogosLux
03/06/2019, 12:19
απο το πουθενα η ζυγαρια νομιζω αρχισε απροσδοκητα να γερνει προς μια πλευρα :uplate:

407125

Επειδή το κοιτούσα και εγω, αναφορικά με τα πόδια δεν ειναι το πιο ανετο για το υψος μας + δεν πιανει διαστημικές ταχύτητες που εθεσες ως nice to have.

Επίσης εχει αξονα οποτε ειναι κατι στα μείον / συν αναλογα πως το βλεπεις.

Το χειροτερο ειναι η αυτονομία του στα 200 χιλ περιπου που ειναι για κλαμματα :cry:


Απο την αλλη το βρίσκω όμορφο και διαχρονικό και το βρισκεις κομπλε με βαλιτσες kana 6αρι - εγω ειχα βρει DCT και εχει και τωρα:

407127

Edit; νομισα οτι το θες αλλα τωρα καταλαβα οτι ΟΧΙ.
Ο ιδιοκτητης που το πουλουσε μου ελεγε οτι το DTC ειναι για τα ΜΠΑΖΑ και μονο το sport ειναι αποδεκτό.

Αυτο ειναι τοπικό και εδω φημίζονται τα μηχανακια οτι ειναι πένα, οποτε πες μου αν θες να το δω για σενα (μιας και ειπες οτι θα παρεις απο Γερμανια):

407128

p@nos
03/06/2019, 13:05
στο θεμα χωρας δεν ειμαι κολλημενος, ετσι κ αλλιως δε μενω γερμανια, μενω πιο δυτικα :lol:

ναι, το dct δε μαρεσει σαν κονσεπτ, επισης εχει τοσο καλο κιβωτιο το στανταρ που ειναι κριμα να μη το εχεις


επισης, το ασπρο ειναι χαλια, μονο το κοκκινο αξιζει (αντε και το μαυρο)

τωρα αυτο για τα ποδια, με προβληματιζει λιγο, πρεπει να κανω και ενα τεστ ραιντ πρωτα...γενικα λενε οτι ειναι ανετο ομως, αλλα δε λενε συνηθως και διαστασεις αναβατη...ο αξονας, μαλλον ως θετικο το βλεπω, μια σκοτουρα λιγοτερη...επισης γενικα λενε οτι στο συγκεκριμενο μηχανακι δουλευει υποδειγματικα

KotsosDR
03/06/2019, 13:43
δεν τιθεται θεμα μπατζετ...


Kawasaki Ninja H2 SX :evil:

GogosLux
03/06/2019, 13:44
τωρα αυτο για τα ποδια, με προβληματιζει λιγο, πρεπει να κανω και ενα τεστ ραιντ πρωτα...γενικα λενε οτι ειναι ανετο ομως, αλλα δε λενε συνηθως και διαστασεις αναβατη...

Ολα ειναι θεμα σύγκρισης και διάστασης :rolleyes:

Για κοντος / χοντρος ειναι ανετο, σε σχεση με SS ειναι ανετο, για κοντος σκέτο ειναι ΠΑΛΙ ανετο ;)

Επισης με την αυτονομία του θα φροντίζει εκείνο για τα ξεπιαστείς :p
Ολα τα εχουν σκεφτεί οι ιαπωνες :lol:

Επισης εκτος απο το ZZR 1400 υπαρχει και καλυτερο καράβι Kawa GTR 1400 για διαστημικές πτήσεις με αξονα που σου αρεσει ;)

lospsi
22/06/2019, 11:23
Είχα ανέβει στατικά σε VFR 1200 και μου φάνηκε λίγο στριμόκωλο ( 1.99μ). Είναι γενικά πολύ μαζεμένο σε διαστάσεις, πάντως είναι ωραίο το άτιμο και διαφορετικό...