PDA

View Full Version : Αποπιμησεις Εξατμισεων τυπου Sebring



nikoslion
09/06/2019, 13:34
Μιλοντας για εξατμισεις παπιων. (για GLX για την ακριβεια)
Γνωριζει καποιος ποια εξατμιση ειναι η γνησια;
motosport / motor sport

ή ειναι και οι δυο αντιγραφες της sebring?
και οι δυο εξατμισεις ειναι στην ιδια τιμη περιπου (45ευρω)

Εχω μπερδευτει γιατι σε καποιες σελιδες πουλανε και τις δυο (mototrade.gr / smakaronis.gr) ενω σε καποιες αλλες σελιδες πουλανε μονο την μια ή την αλλη.



motor sport εξατμιση εχω βρει μονο με μαυρο ταμπελακι (σκετο ή να λεει exhaust system)

πχ-> www.mototrade.gr/el/αναζήτηση-προϊόντων/εξατμισεις-παπιων/motorsport
πχ-> smakaronis.gr/product/eksatmisi-motor-sport-honda-glx-50-90/



για motosport ομως, εχω βρει με μαυρο ταμπελακι και ασημι (και απο κατω να λεει performance) αλλα και αναγλυφο στην εξατμιση.

ασημι, πχ-> www.stelpet.gr/Proion/3972/197/Exatmisi-Honda-mikri-mpouka-250007-Motosport-/
μαυρο, πχ-> www.motokarras.gr/e3atmish-motosport-c50c
αναγλυφο(για ινοβα), πχ-> smakaronis.gr/product/εξατμιση-motosport-για-honda-innova/



Απο ότι έχω καταλαβει και οι δυο απομιμηση sebring ειναι.

πχ σε αυτη την σελιδα λεει τυπου sebring->www.moto-parts.gr/product/εξατμιση-motosport-τυπου-sebring/



Γνωριζει καποιος να με βοηθησει απο αυτες τις εξατμισεις; Με βλεπω να καταληγω σε Sebring μεταχειρισμενη αλλα μου φαινεται οτι κανει αρκετο θορυβο, σιγουρα οχι σαν μεγαλη μπουκα. Σκεφτομαι για μια moto/motor sport με μικρη μπουκα. (δεν βιαζομαι ειναι η αληθεια γιατι εχει μελλον το μηχανακι και εγω)
Ευχαριστω!!


μπαη δε γουεη, στο www.mototrade.gr/ πουλανε motorsport και motosport αλλα και protech και protecht
ενω στο www.stelpet.gr πουλανε μονο motosport και protecht.

Lioulios
09/06/2019, 13:59
Ολες την ιδια φασαρια κανουνε

nikoslion
09/06/2019, 14:07
αναλογως την μπουκα. Απλα δεν θελω να παρω μουφα εξατμιση και μετα απο λιγο καιρο να κουδουνιζει.

Lioulios
09/06/2019, 14:25
Το θεμα ειναι αν κανεις φασαρια , να πηγαινει και γρηγορα , οχι να κανεις φασαρια και να πηγαινεις σπασμενος 50χλμ/ω.

Δηλ να σε ακουνε ...και να μην σε προλαβαινουνε ,αν τρεξουν να σε πιασουν .

nikoslion
09/06/2019, 15:45
Η αστυνομια να μην προλαβαινει να με ποιασει; Καταρχας το ιδιο θα πηγαινεις οτι εξατμιση και να βαλεις στο παπι.
Ασχετο παντως αυτο που λες με τον λογο που ανοιξα το thread.

atom_smasher
09/06/2019, 19:11
Για την γειτονιά λέει που θα θέλει να σου φορέσει υποθετο την εξάτμιση. Ο,τι σωλήνα και να πάρεις.

nikoslion
09/06/2019, 19:14
καλα μα και σκετο σωληνα να βαλω δεν θα με ακουσει κανεις στην περιοχη που μενω.

Bowleno
10/06/2019, 17:30
καλα μα και σκετο σωληνα να βαλω δεν θα με ακουσει κανεις στην περιοχη που μενω.

Στις περιοχές που θα πηγαίνεις, ναι... άσε ήσυχο το μΕχανάκι