PDA

View Full Version : Αμορτησες και στροφες



Grigoris8
18/06/2019, 13:18
Για σας εχω το crypton s το καινουργιο 1.Ενω μου ειχαν πει οτι εχει μαλακες αναρτησεις σε καθε λακουβα που πεφτω την νιοθω πολυ 2.Τις στροφες τις περνει περιεργα νομιζω οτι θα γλιστρισω η θα με παρει ο αερας ισως φτει επιδει ειναι πιο ψιλο μηχανακη.Τι φτει για αυτο υπαρχει λισει να φτιαξω κατι;Και οι αναρτισεις του δεν ριθμιζοντε

sapila racing
18/06/2019, 13:24
Με το να ποσταρεις το ίδιο κείμενο σε 3 sections τι περιμένεις να συμβεί στην επόμενη στροφή?

GogosLux
18/06/2019, 13:26
...........................τι περιμένεις να συμβεί στην επόμενη στροφή?


Να τον ρωτήσουν αν ειναι ΜΑΜΑ :rolleyes: :roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:

VANDA
18/06/2019, 13:27
Αμόρτησα για τη στροφή μου.

Grigoris8
18/06/2019, 13:32
Ευχαρηστω πολυ για τις ανουσιες απαντισεις σας απλα εκανα ενα λαθος...Τωρα αν καπιος εμπειρος εχει μα με συμβουλεψει σε κατι περιμενω

GogosLux
18/06/2019, 13:38
Ευχαρηστω πολυ για τις ανουσιες απαντισεις σας απλα εκανα ενα λαθος...Τωρα αν καπιος εμπειρος εχει μα με συμβουλεψει σε κατι περιμενω

Fair !

Θες να ξεκινήσεις με τα απλα οπως υψος και βάρος?

Grigoris8
18/06/2019, 13:41
Fair !

Θες να ξεκινήσεις με τα απλα οπως υψος και βάρος?δικα μου η της μηχανης εγω ειμαι 180 73 κιλα το μιχανακη 100 κιλα ειναι λιγο πιο ψιλο απο ολα τα παπακια διοτι το εχουν κανει ετσι για να σκουτεριζει

Bowleno
18/06/2019, 13:43
Ευχαρηστω πολυ για τις ανουσιες απαντισεις σας απλα εκανα ενα λαθος...Τωρα αν καπιος εμπειρος εχει μα με συμβουλεψει σε κατι περιμενω

Παίρνεις ανούσιες απαντήσεις διότι κάνεις ανούσιες ερωτήσεις...
Π.χ.... Όταν λες την νιώθεις πολύ τι ακριβώς εννοείς; 2) ψιλό όταν λες; Ελαφρύ εννοείς; Ψηλό εννοείς; Οπως καταλαβαίνεις....
Επίσης όπως είπε ο Άρης (sapila racing) όταν βάζεις παντού το κείμενο σου δεν καταφέρνεις τίποτα.
Για αρχή, λοιπόν, ξανά γράψε σωστά αυτήν την φορά;)

GogosLux
18/06/2019, 13:50
Οτι και να είχες τις λακούβες θα τις νιώσεις, δεν υπάρχει μαγικό χαλί.

Αλλωστε παπί ειναι !

Τι ειχες πριν απο αυτό μιας και ισως/σιγουρα αποτελει σημείο αναφοράς και σύγκρισης

Grigoris8
18/06/2019, 13:58
Modenas kristar ειχα πριν και αντι να με κοντραρετε καλητερο θα ηταν να με βοηθησετε οταν ενοω ειναι ψιλο δεν καταλαβενεις; Ψιλο τιμονι υψος πλατος δεν ξερω αμα τα γνωριζεις.Στο μοντενας δεν ενιοθα σκεδον τιπτα δεν ισχυεο τπτ απο αυτα που λετε αληθια χωρις να εχω εμπιρια

Grigoris8
18/06/2019, 14:02
Παίρνεις ανούσιες απαντήσεις διότι κάνεις ανούσιες ερωτήσεις...
Π.χ.... Όταν λες την νιώθεις πολύ τι ακριβώς εννοείς; 2) ψιλό όταν λες; Ελαφρύ εννοείς; Ψηλό εννοείς; Οπως καταλαβαίνεις....
Επίσης όπως είπε ο Άρης (sapila racing) όταν βάζεις παντού το κείμενο σου δεν καταφέρνεις τίποτα.
Για αρχή, λοιπόν, ξανά γράψε σωστά αυτήν την φορά;)Οταν λεω την νιοθω πολυ σαν να με περνει ο αερας η θα γλιστρισω ξαναδιαβασε εσυ καλητερα αυτο που ειπα εγω αντι να με κοντραρεις γιατι δεν υπαρχει αλος λογοα να το πεις αυτο εγω εξιγισα πολυ καλα αυτα που ηθελα να ρωτησω

GogosLux
18/06/2019, 14:07
Modenas kristar ειχα πριν και αντι να με κοντραρετε καλητερο θα ηταν να με βοηθησετε οταν ενοω ειναι ψιλο δεν καταλαβενεις; Ψιλο τιμονι υψος πλατος δεν ξερω αμα τα γνωριζεις.Στο μοντενας δεν ενιοθα σκεδον τιπτα δεν ισχυεο τπτ απο αυτα που λετε αληθια χωρις να εχω εμπιρια

Δεν σε κοντράρουμε ρε αδερφέ αλλα αυτο που περιγράφεις δεν βγαζει νόημα.

Τις λακουβες ΝΑΙ τις νιώθουμε, δοκιμασε να προφορτίσεις ή αποφορτίσεις τα πισω αμορτισερ μπας και δεις αλλαγή που πολυ αμφιβάλω.

Λες οτι ειναι ψιλό αλλα εισαι 1.80 και ειναι ΠΑΠΙ !!!
=>Τι διάολο ψηλό ειναι?

Λες οτι στρίβεις και νιωθεις οτι γλυστράς ή σε παιρνει ο άνεμος .
=> Δες πιέσεις ελαστικών, ελαστικά σε τι κατάσταση ειναι, αν δεν ειναι καινουργιο δες ρουλεμάν, κλπ κλπ

Γενικά δες το με ενα μηχανικό μιας και είτε ειναι ιδέα σου ειτε χρήζει επισκευής.

--------------------------

Τελός, δες λίγο την ορθογραφία μιας και πονάνε τα μάτια μας ........... ΟΚ δεν ειμαι μπαμπινιώτης :lol: αλλα ήμαρτον ρε παίδες, κάντε μια προσπάθεια :D

Grigoris8
18/06/2019, 14:19
Δεν σε κοντράρουμε ρε αδερφέ αλλα αυτο που περιγράφεις δεν βγαζει νόημα.

Τις λακουβες ΝΑΙ τις νιώθουμε, δοκιμασε να προφορτίσεις ή αποφορτίσεις τα πισω αμορτισερ μπας και δεις αλλαγή που πολυ αμφιβάλω.

Λες οτι ειναι ψιλό αλλα εισαι 1.80 και ειναι ΠΑΠΙ !!!
=>Τι διάολο ψηλό ειναι?

Λες οτι στρίβεις και νιωθεις οτι γλυστράς ή σε παιρνει ο άνεμος .
=> Δες πιέσεις ελαστικών, ελαστικά σε τι κατάσταση ειναι, αν δεν ειναι καινουργιο δες ρουλεμάν, κλπ κλπ

Γενικά δες το με ενα μηχανικό μιας και είτε ειναι ιδέα σου ειτε χρήζει επισκευής.

--------------------------

Τελός, δες λίγο την ορθογραφία μιας και πονάνε τα μάτια μας ........... ΟΚ δεν ειμαι μπαμπινιώτης :lol: αλλα ήμαρτον ρε παίδες, κάντε μια προσπάθεια :DΣε αυτο με την ορθογραφια εχεις μεγαλο δικιο θα προσπαθησω αν και δεν τα παω κλ με αυτο.Λοιπον θα ρωτησω ενα μαστορα μρ αυτο που ειπες για την προσφιση λαστιχα εχω καινουργια μετα οταν λες ρουλεμαν δεν ξερω τι ειναι :)

o teos
18/06/2019, 15:01
δικα μου η της μηχανης εγω ειμαι 180 73 κιλα το μιχανακη 100 κιλα ειναι λιγο πιο ψιλο απο ολα τα παπακια διοτι το εχουν κανει ετσι για να σκουτεριζει

Για ψάξε τι χαζομάρα κάνατε και θα δεις βελτίωση σίγουρα...

Αυτές τις μοντες δε τις κατάλαβα ποτέ...θες σκούτερ πάρε σκούτερ θες naked πάρε naked Όχι ss που το μεταμόρφωσες σε γυμνό θες street πάρε street Όχι tdm Που το μεταμόρφωσες σε street...φορ φακς σεικ:yuck:

Grigoris8
18/06/2019, 15:11
Για ψάξε τι χαζομάρα κάνατε και θα δεις βελτίωση σίγουρα...

Αυτές τις μοντες δε τις κατάλαβα ποτέ...θες σκούτερ πάρε σκούτερ θες naked πάρε naked Όχι ss που το μεταμόρφωσες σε γυμνό θες street πάρε street Όχι tdm Που το μεταμόρφωσες σε street...φορ φακς σεικ:yuck:Φιλε εχεις δικιο αλα αυτοι ετσι τα φτιαχνουν για ντιζαινγκ 1000 φορες να περνα κρυπτον ξ επεσα στη παγιδα σε λιγο λενε οτι θα κανουνε ολο εμφανιση σκουτερ ιμιαυτοματο.ΠΙΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΣΚΟΥΤΕΡ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΨΙΛΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΑΜΠΡΕΛΑ ενω αυτο που πειρα ειναι και ψιλο και με σαμπρελα που περνεις πιο δισκολα τις στροφες αστα φιλε προσπαθω χωρις αποτελεσμα

o teos
18/06/2019, 15:14
Η μαλάκια εκεί έχει γίνει...κάντο όλο μαμά εργοστασιακό στο στήσιμο του και θα ισιωσει...Δεν ξέρω τι κάνανε η πως ήταν...:wave2:

GogosLux
18/06/2019, 15:14
.Λοιπον θα ρωτησω ενα μαστορα μρ αυτο που ειπες για την προσφιση λαστιχα εχω καινουργια μετα οταν λες ρουλεμαν δεν ξερω τι ειναι :)

Καινουργια λαστιχα ΟΚ αλλα πιέσεις εχεις δει?

Ζαντες ειναι ΟΚ ή μηπως εχουν παρει απο τις λακούβες - πεζοδρόμια ?

Βαλε το στο κεντρικο σταντ και δες:

- αν οι τροχοί έχουν μπόσικα στο αριστερα - δεξια => για ρουλεμαν τροχου
- αν οι τροχοι γυρίζουν ισια ή φαινονται καπως
- αν το τιμονι γυρίζει δεξια - αριστερα χωρις να σκαλώνει καπου => ρουλεμαν τιμονιου

Δοκίμασε να πας με χωρίς χέρια στο τιμόνι ή να τα ακουμπας μονο να δεις αν τραβαει ή αν κανει κάτι.
Αν το κανει στην στροφη - οτι κανει - ίσως / μαλλον το κανει και στην ευθεια αλλα με λιγότερη ένταση.

Επισης βαλε ενα φιλαράκι, που να εχει εμπειρία, να το οδηγήσει να δεις αν παρατηρεί κατι.

Δεν μπορω να φανταστω κατι άλλο που θα μπορούσε να σε ενοχλεί στην στροφή ΕΚΤΟΣ απο την ιδέα σου :D

Τελος ακομα και η τηλεδιάγνωση να δούλευε άριστα δεν ξερω ποσους μηχανικούς εχει το ΜΟΤΟ αλλα εγω δεν είμαι και επίσης και να ημουν καθε μαστορας και γνώμη - κατα το κάθε κώλος και γνώμη ;)

GogosLux
18/06/2019, 15:16
Η μαλάκια εκεί έχει γίνει...κάντο όλο μαμά εργοστασιακό στο στήσιμο του και θα ισιωσει...Δεν ξέρω τι κάνανε η πως ήταν...:wave2:

Απο οτι καταλαβα το παλικάρι δεν εχει καμια μοντα, μαμα ειναι το μηχανάκι απλα λεει οτι ειναι πιο ψηλο σε συγκριση με αλλα παπια και σκουτεροφέρνει.

Ή όχι ?

BLiTzER
18/06/2019, 15:39
Ευχαρηστω πολυ για τις ανουσιες απαντισεις σας απλα εκανα ενα λαθος...

Όταν λες "ένα λάθος", τι ακριβώς εννοείς;

Bowleno
18/06/2019, 15:56
Απο οτι καταλαβα το παλικάρι δεν εχει καμια μοντα, μαμα ειναι το μηχανάκι απλα λεει οτι ειναι πιο ψηλο σε συγκριση με αλλα παπια και σκουτεροφέρνει.

Ή όχι ?

Και το κατάπιες αμάσητο αυτό να υποθέσω;:rolleyes:

Το κρυπτον είναι από τα καλύτερα παπιά της αγοράς μεν αλλά παραμένει παπί... Το είχα για 2,5 χρόνια και 102.000 χλμ. (Έκανα διανομές φαρμάκων με αυτό) και δεν παρουσίαζε τίποτα από όσα λες. Η πίσω ανάρτηση μόνο κάπως μαλακή. Τσέκαρε όσα σου είπαν πιο πάνω, ζάντες, πεθαμένες αναρτήσεις, πιέσεις και το είδους ελαστικά έβαλες, το ότι είναι καινούργια δεν λέει τίποτα απολύτως, έχει και γιοκογλιτσα με 30 ευρώ...

o teos
18/06/2019, 16:47
Απ τα λεγόμενα του είναι λες και κάποιος έχει βάλει χέρι στο μηχανάκι..."Το έχουν κάνει έτσι για να σκουτεροφερνει" λογικά αναφέρεται σε προηγούμενο ιδιοκτήτη ή κάποιον τρίτο, εκτός αν εννοεί το εργοστάσιο και κατάλαβα εγώ λάθος όποτε γράψε κολιας..

alex14
18/06/2019, 16:50
Όταν λες "ένα λάθος", τι ακριβώς εννοείς;

ορθογραφικο....

Grigoris8
18/06/2019, 23:50
Καινουργια λαστιχα ΟΚ αλλα πιέσεις εχεις δει?

Ζαντες ειναι ΟΚ ή μηπως εχουν παρει απο τις λακούβες - πεζοδρόμια ?

Βαλε το στο κεντρικο σταντ και δες:

- αν οι τροχοί έχουν μπόσικα στο αριστερα - δεξια => για ρουλεμαν τροχου
- αν οι τροχοι γυρίζουν ισια ή φαινονται καπως
- αν το τιμονι γυρίζει δεξια - αριστερα χωρις να σκαλώνει καπου => ρουλεμαν τιμονιου

Δοκίμασε να πας με χωρίς χέρια στο τιμόνι ή να τα ακουμπας μονο να δεις αν τραβαει ή αν κανει κάτι.
Αν το κανει στην στροφη - οτι κανει - ίσως / μαλλον το κανει και στην ευθεια αλλα με λιγότερη ένταση.

Επισης βαλε ενα φιλαράκι, που να εχει εμπειρία, να το οδηγήσει να δεις αν παρατηρεί κατι.

Δεν μπορω να φανταστω κατι άλλο που θα μπορούσε να σε ενοχλεί στην στροφή ΕΚΤΟΣ απο την ιδέα σου :D

Τελος ακομα και η τηλεδιάγνωση να δούλευε άριστα δεν ξερω ποσους μηχανικούς εχει το ΜΟΤΟ αλλα εγω δεν είμαι και επίσης και να ημουν καθε μαστορας και γνώμη - κατα το κάθε κώλος και γνώμη ;)Καλησπερα θα δοκινασω αυτο που πες με το ρουλεμαν 1 εχω μισελιν αυτα και καλα για κρατηματα 2 οταν ειμαι με 100 εκει πεζει το τιμονι αρκετα.Σημερα ρωτησα ενα μηχανικο και μου λει ισως επεδη δεν σημβαδιζουνε μαζι η μπρος αναρτηση με τη πισω ,
ΚΑΙ ξεχασα να το πω αυτο :D ειχα πεσει και σε μια στροφη με 40 επιδι ειχε ενα υψομενο σιδερο απο τον υπονομο και μετα βαλανε απογορευτικο :) νταξη ομως δεν επαθε κατι την ιδια σημπεριφορα ειχε και πριν μονο τωρα που περνει ενα τακ πιο αργα μπρος με μηζα

Grigoris8
18/06/2019, 23:52
Απο οτι καταλαβα το παλικάρι δεν εχει καμια μοντα, μαμα ειναι το μηχανάκι απλα λεει οτι ειναι πιο ψηλο σε συγκριση με αλλα παπια και σκουτεροφέρνει.

Ή όχι ?Μαμα ειναι το μηχανακη απλα μπορει να κανω καπιες μικρες βελριωσεις μεχρι τα 20 χιλ χιλιομετρα μονο εξατμιση ακομα δεν την εχω βαλει απλα ειναι ασταθες ατη στροφη επειδη εχει αλη σταση οσηγης

Grigoris8
18/06/2019, 23:54
Όταν λες "ένα λάθος", τι ακριβώς εννοείς;Επιδη εβαλα την ιδια δημοσιευσει σε ενα αλο θεμα και μου πανε να τη βαλω εδω στο τεχνικα και τιπς

Grigoris8
18/06/2019, 23:56
Και το κατάπιες αμάσητο αυτό να υποθέσω;:rolleyes:

Το κρυπτον είναι από τα καλύτερα παπιά της αγοράς μεν αλλά παραμένει παπί... Το είχα για 2,5 χρόνια και 102.000 χλμ. (Έκανα διανομές φαρμάκων με αυτό) και δεν παρουσίαζε τίποτα από όσα λες. Η πίσω ανάρτηση μόνο κάπως μαλακή. Τσέκαρε όσα σου είπαν πιο πάνω, ζάντες, πεθαμένες αναρτήσεις, πιέσεις και το είδους ελαστικά έβαλες, το ότι είναι καινούργια δεν λέει τίποτα απολύτως, έχει και γιοκογλιτσα με 30 ευρώ...Το crypton s ειναι το καινουργιο ειναι διαφορετικο στην οδηγηση και 115 :/

Grigoris8
19/06/2019, 00:01
Απ τα λεγόμενα του είναι λες και κάποιος έχει βάλει χέρι στο μηχανάκι..."Το έχουν κάνει έτσι για να σκουτεροφερνει" λογικά αναφέρεται σε προηγούμενο ιδιοκτήτη ή κάποιον τρίτο, εκτός αν εννοεί το εργοστάσιο και κατάλαβα εγώ λάθος όποτε γράψε κολιας..Καλησπερα οταν ενοω σκουτεριζει ενοω απο τη μανα του ειναι του 2018 το crypron s εχει αλη σημπεριφορα ναι μεν καλη μεχρι τα λιγα χιλιομετρα αλα μετα χανει τη μπαλα

Και ξανα λεω εδω στη ευθια με 90 και 10 τρεμει πολυ το τιμονι οχι και τοσο φισιολογικα φαντασου στις στροφες

o teos
19/06/2019, 00:15
:alien::a11::a018::a33:

Grigoris8
19/06/2019, 06:28
:alien::a11::a018::a33:θα ακολουθησω τη σοφη συμβουλη που μου εδωσες

Grigoris8
19/06/2019, 10:19
Αμα βρεθει κανενας φισιολογικος ανθρωπος να μου πει πως να αντημετοπεισω
1)το υπερβολικο ταλαντομα σε υψηλες στροφες(να πω εδω οτι οι περισοτεροι η και ολοι που εχουν κρυπτον ς του 2018 το ιδιο μοντελο αντιμετοπιζουν αυτο το προβλημα)
2)Η ασταθια πανω στη στροφες(οταν πλαγιαζω δεν ειναι καθολου σταθερο και δεν ειναι η ιδεα μου )
3)Οι αναρτησεις ολο κοπαναει σε καθε λακουβα και λενε οτι ειναι και μαλακες κιολας...
4)Τελευτεο κατι που σκευτικα μονος μου δεν ξερω αμα γινετε απλα ροταω μιπως αμα γινετε να βαλω μεγαλητερα λαστηχα σε διαμετρο απο αυτη που λει ο κατασκευαστης θα ηταν καλητερα και πιο σταθερο;Δεν ειμαι σιγουρος για αυτο το τελευτεο απλα ροταω

GogosLux
19/06/2019, 10:35
Αμα βρεθει κανενας φισιολογικος ανθρωπος να μου πει πως να αντημετοπεισω
1)το υπερβολικο ταλαντομα σε υψηλες στροφες(να πω εδω οτι οι περισοτεροι η και ολοι που εχουν κρυπτον ς του 2018 το ιδιο μοντελο αντιμετοπιζουν αυτο το προβλημα)
2)Η ασταθια πανω στη στροφες(οταν πλαγιαζω δεν ειναι καθολου σταθερο και δεν ειναι η ιδεα μου )
3)Οι αναρτησεις ολο κοπαναει σε καθε λακουβα και λενε οτι ειναι και μαλακες κιολας...
4)Τελευτεο κατι που σκευτικα μονος μου δεν ξερω αμα γινετε απλα ροταω μιπως αμα γινετε να βαλω μεγαλητερα λαστηχα σε διαμετρο απο αυτη που λει ο κατασκευαστης θα ηταν καλητερα και πιο σταθερο;Δεν ειμαι σιγουρος για αυτο το τελευτεο απλα ροταω

Τι χρώμα ειναι το παπί?

teogtp
19/06/2019, 10:40
Έλεγξε το τιμόνι για τυχόν σκάλωμα, καθώς και το ψαλίδι για μποσικα.

Panos76
19/06/2019, 11:55
Κάνεις χρήση μπαγκαζίερας πίσω;
Κατάσταση ελαστικών;
Πίεση ελαστικών;
Κατάσταση ρουλεμάν τιμονιού;
Κατάσταση αμορτισέρ (μπρος - πίσω);
Σκελετός, στράβωμα;
Ρεγουλατόρος αλυσίδας;

o teos
19/06/2019, 12:35
Θέλει και σοβαρή απάντηση...δώσ'το και άμα θες να στρίβεις σαν άνθρωπος πάρε κάνα μηχανάκι της προκοπής...το παπί είναι παπί...:wave2:

Grigoris8
19/06/2019, 12:50
Τι χρώμα ειναι το παπί?μαυρο

Grigoris8
19/06/2019, 12:50
Έλεγξε το τιμόνι για τυχόν σκάλωμα, καθώς και το ψαλίδι για μποσικα.Εχεις δικιο αυτο δεν το ειχα σκευτει θα παω να το δω

Grigoris8
19/06/2019, 12:54
Κάνεις χρήση μπαγκαζίερας πίσω;
Κατάσταση ελλαστικών;
Πίεση ελλαστικών;
Κατάσταση ρουλεμάν τιμονιού;
Κατάσταση αμορτισέρ (μπρος - πίσω);
Σκελετός, στράβωμα;
Ρεγουλατόρος αλυίδας;1.μπαγκαζιερα οχι
2.αλαξα εδω και 2 εβδομαδες μισελιν τα καλα για κρατηματα
3.καλα
4.δεν ξερω καθολου
5.δεν εχουνε καλο σινδιασμο τα μρπστα με τα πισω οι μπρστα αναρτησεις ειναι πολυ πολυ μαλακες και οι πισω σκληρες
6.εχω πεσει μια φορα με πολυ λιγα χιλιομετρα 30 40 εκειδεν ξερω για στραβομα δεν νομιζω
7.Δεν ξερω καν τι ειναι :)

Grigoris8
19/06/2019, 13:07
Θέλει και σοβαρή απάντηση...δώσ'το και άμα θες να στρίβεις σαν άνθρωπος πάρε κάνα μηχανάκι της προκοπής...το παπί είναι παπί...:wave2:Εχεις δικιο αλλα ειμαι και ντικιβερι :/ 9 ωρες θα τις κανω σιγουρα καθε μερα

OldMan
19/06/2019, 13:41
Αμόρτησα για τη στροφή μου.

Εισαι τουλαχιστον σαχλη, καρντασίνα... :pink:

OldMan
19/06/2019, 13:43
Επιδη εβαλα την ιδια δημοσιευσει σε ενα αλο θεμα και μου πανε να τη βαλω εδω στο τεχνικα και τιπς

Ποια μαμημενη παλιοαδερφη στο ειπε αυτο,..???? ΕΕεεεε...???:evil:

Bowleno
19/06/2019, 13:54
Ποια μαμημενη παλιοαδερφη στο ειπε αυτο,..???? ΕΕεεεε...???:evil:

:rolleyes: δεν ξέρω τίποτα εγώ....:rolleyes:

:lol:

Panos76
19/06/2019, 14:08
1.μπαγκαζιερα οχι
2.αλαξα εδω και 2 εβδομαδες μισελιν τα καλα για κρατηματα
3.καλα
4.δεν ξερω καθολου
5.δεν εχουνε καλο σινδιασμο τα μρπστα με τα πισω οι μπρστα αναρτησεις ειναι πολυ πολυ μαλακες και οι πισω σκληρες
6.εχω πεσει μια φορα με πολυ λιγα χιλιομετρα 30 40 εκειδεν ξερω για στραβομα δεν νομιζω
7.Δεν ξερω καν τι ειναι :)

Για να βγει άκρη και να λυθούν τα όποια προβλήματα, αναγκαστικά πρέπει να πάει το μηχανάκι σε ένα συνεργείο της προκοπής, να τους πεις τους προβληματισμούς σου, να το δοκιμάσουν και αυτοί και είτε ψάχνοντας είτε κατευθείαν, να βρουν τι και πως.

Grigoris8
19/06/2019, 15:49
Ποια μαμημενη παλιοαδερφη στο ειπε αυτο,..???? ΕΕεεεε...???:evil:Πηγενε στα θεματα 'Μοντελα' και θα δεις

Grigoris8
19/06/2019, 15:51
Για να βγει άκρη και να λυθούν τα όποια προβλήματα, αναγκαστικά πρέπει να πάει το μηχανάκι σε ένα συνεργείο της προκοπής, να τους πεις τους προβληματισμούς σου, να το δοκιμάσουν και αυτοί και είτε ψάχνοντας είτε κατευθείαν, να βρουν τι και πως.Πιστευω αυτο ειναι η καλητερη λισι αλα για καπιο λογο δεν πεφτω ποτε σε καλο μηχανικο :)

Ζεύκας
19/06/2019, 18:40
Το crypton μια χαρα στρίβει και μια χαρά είναι οι αναρτήσεις του, για παπί πάντα.
Επίσης είναι πολύ σταθερό μέχρι και τη τελική του ακόμα και με δικάβαλο.

Βρες ένα εξουσιοδοτημένο συνεργείο Yamaha και εξήγησε στον μηχανικό το ιστορικό.
Τι μετατροπές έχουν γίνει, χτυπήματα κτλ.

Bowleno
19/06/2019, 19:56
Πηγενε στα θεματα 'Μοντελα' και θα δεις

Ρουφιάνε....:lol:

Grigoris8
20/06/2019, 06:22
Το crypton μια χαρα στρίβει και μια χαρά είναι οι αναρτήσεις του, για παπί πάντα.
Επίσης είναι πολύ σταθερό μέχρι και τη τελική του ακόμα και με δικάβαλο.

Βρες ένα εξουσιοδοτημένο συνεργείο Yamaha και εξήγησε στον μηχανικό το ιστορικό.
Τι μετατροπές έχουν γίνει, χτυπήματα κτλ.Το crypton s ειναι οχι το χ

Grigoris8
20/06/2019, 06:23
Ρουφιάνε....:lol:Χαχαχχαχαχα μου αρεσεις

Bowleno
20/06/2019, 09:09
Το crypton s ειναι οχι το χ

Καμία σημασία δεν έχει....όλα τα παπιά είναι λίγο πολύ τα ίδια ;)
Πήγαινε σε μηχανικό να στο ελέγξει στα σημεία που σου είπαμε

Grigoris8
20/06/2019, 11:33
Καμία σημασία δεν έχει....όλα τα παπιά είναι λίγο πολύ τα ίδια ;)
Πήγαινε σε μηχανικό να στο ελέγξει στα σημεία που σου είπαμεΑυτο ακριβως θα κανω ενα ενα θα τα τσεκαρω ολα ευχαρηστω :)

o teos
20/06/2019, 17:14
Ρε το νόημα είναι....1.............200 στη στροφή και με ρωτανεεεε μαμαμαμαμαμαμααμαμαμαμαμααααα:cry::a09: