PDA

View Full Version : Αθηνα - Μαλακασα (μεσω Παρνηθας)



Σελίδες : [1] 2

crs-k
04/12/2005, 17:10
Αυτο θα πρεπει να ειναι απο τα λιγα threads, οπου (μαλλον) θα δειτε τα σχολια πριν απο την αφηγηση ... :dizzy:

Ο λογος ειναι απλος.
Λογω κολληματος ΔΕΝ μπορω να κατεβασω τις φωτο μου απο το σπιτι, οποτε η κυριως παραθεση και περιγραφη της διαδρομης θα γινει αυριο ... :wacko:

Θα υπαρξουν ομως (ειμαι σιγουρος) διαφοροι κακοβουλοι που θα τρεξουν να σχολιασουν πικροχολα (πιθανον) την ομορφη και ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ διαδρομη ... :cool:

ΜΗΝ τους λαβετε υπ' οψιν σας (θαναση θελουμε 9 ραντεβου για αυριο το πρωι) και αυριο, θα καταθεσω φωτο για του λογου το αληθες! :winka:

Το LC8 ΔΕΝ πεφτει με τιποτα, σε αντιθεση μ' αυτα που (πιθανον) θ' ακουσετε!

Ηταν τοσο ευκολα που το Aprilia περασε παντου (σχεδον)! :D

Κι αν τυχει και δειτε καμμια φωτο ΠΡΙΝ βαλω τις δικες μου, να ξερετε οτι τα κα(ω)λοπαιδα στην ταβερνα ειχαν πλακωθει με τα σπρεϋ λασπης, μονο και μονο για να ψαρωνουν τους "χαμενους" του trali raide.


Και για την ιστορια ...

ΝΑΙ !!!
Ημασταν ΑΝΑΠΟΔΑ στην διαδρομη του !

:lol: :rotflmao: :lol:

Nik0s
04/12/2005, 17:23
Παιδιά κατ'αρχας ένα τεράστιο ευχαριστώ σε όλους !

Πραγματικά, πέρασα καταπληκτικά... :D
Καταπληκτική παρέα, καταπληκτική ιδέα, καταπληκτική διαδρομή,
καταπληκτική λάσπη...

Τι να πω, σας ευχαριστώ που πήγαμε όλοι μαζί...

Τρίτη-τέταρτη φορά μου στο χώμα, και ομολογώ και η πιο γερή!

Είχε χωματάκι, είχε χαλικάκι, είχε νεράκι, είχε κωτρονάκι, είχε κινούμμενη άμμο...
και τι δεν είχε ! :lol:

Τελικά όντως πέσαμε πάνω στο trail ride, με ανάποδη φορά, αλλά ευτυχώς ήταν τόσο χαμένοι που σύνολο είδαμε 1 γουρούνα και 3-4 μηχανάκια.

Α για να μην το ξεχάσω, αν το παιδί που συναντήσαμε στο δρόμο με το BMW και το σπασμένο flash διαβάσει, ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ FLASH ΣΟΥ ! :lol: :rotflmao: :lol:

Φωτογραφίες με βλέπω να ανεβάζω κι εγώ αύριο από γραφείο... εκτος αν δεν κρατηθώ δεν ξέρω !

Ρε Πανουργιά, γιατί έλειπες ΓΜΤ μου...:sad:

Θα έβλεπες πως πρέπει να αλλάξεις μηχανάκι ! :lol: Αυτά τα ΚΤΜ τελικά, δεν είναι
φτιαγμένα για λάσπες! Πάντως επιπλέουν ! :lol: :rotflmao: :lol:

Ευχαριστούμε και τον powerphot για τον τρομερό
αναμνηστικό χάρτη... τρομερός !!!!!:beer:

crs-k
04/12/2005, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
.....................
Α για να μην το ξεχάσω, αν το παιδί που συναντήσαμε στο δρόμο με το BMW και το σπασμένο flash διαβάσει, ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ FLASH ΣΟΥ ! :lol: :rotflmao: :lol:
.....................


Ειναι του Βαγγελη κι ειχα σκοπο να το γραψω κι εγω αυριο, μιας και το φλας του το εχω ΕΓΩ! :cool:

Ελπιζω αυριο (ή και σημερα) που θα γραφουν τα δυο νεα μελη, να το δουν και να το παρουν ... :D :wave2:




...................
εκτος αν δεν κρατηθώ δεν ξέρω !
..................


Εσυ να ΜΗΝ κρατηθεις !!! :mad:
Σου 'πε κανεις να κρατηθεις? :(

Εμενα ειναι χαλασμενη η USB μου και ΔΕΝ μπορω ... :sick:


:lol: :rotflmao: :lol:

Nik0s
04/12/2005, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k

Εσυ να ΜΗΝ κρατηθεις !!! :mad:
Σου 'πε κανεις να κρατηθεις? :(

Εμενα ειναι χαλασμενη η USB μου και ΔΕΝ μπορω ... :sick:


:lol: :rotflmao: :lol:

Κι εμένα εδώ, η σύνδεση μου δε σηκώνει πολλά πολλά,
γι'αυτό λέω να τις βάλω αύριο από γραφείο.

Άσε που μόλις συνειδητοποίησα οτι δεν είμαι ούτε σε μία
φωτογραφία :confused: :sad: :bawl:

Ρε παιδιά, εμένα με τράβηξε κανείς με το τρομερό μηχανάκι μου ?

Τον Κατάνα τον έχω απαθανατίσει σε τρομερή επίδειξη
τεχνικής σε πέρασμα της γνωστής λάσπης-κινούμενης αμμου, βούτυρου κτλ ! :lol:

Όποιος με έχει βγάλει φωτό τον κερνάω :beer:
στο Δέλεαρ - όχι αύριο όμως, δεν θα μπορέσω :bawl: :lol:

crs-k
04/12/2005, 18:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
...........................
Άσε που μόλις συνειδητοποίησα οτι δεν είμαι ούτε σε μία
φωτογραφία :confused: :sad: :bawl:

Ρε παιδιά, εμένα με τράβηξε κανείς με το τρομερό μηχανάκι μου ?

...........................

Όποιος με έχει βγάλει φωτό τον κερνάω :beer:



Γιατι ησουν κι εσυ μαζι ? :confused:

Πως δεν το προσεξα ? :sick:



Αν εχει καποιος φωτο με το Νικο ας την βαλει ρε παιδια να ξεδιαλυνουμε το μυστηρια ... :wacko:



Και ΔΕΝ θελω αηδιες του τυπου "αυτο εκει το μηχανακι, εκει πισω απ' τον βραχο, μοιαζει πολυ με το δικο μου" !!! :mad:

Ξεκαθαρα πραματα ! :D

rsp
04/12/2005, 19:23
Αν μου επιτρεπετε να κανω τα σχολια μου αν και δυστηχως δεν ειμουν μαζι σας...:sad:
Χτυπαει μηνυμα στο κινητο μου σημερα το μεσιμερι.."αν δεν κοιμασε παρε με"....

Παιρνω τηλεφωνο το Νικ0 και μονο απο τη φωνη του καταλαβα ποσο τελεια ηταν η βολτα σας, τι ο ενθουσιαζμος, τι τα τελεια σκηνικα που ζησατε..Πεταγε απο τη χαρα του!! Μπραβο παιδια παντα τετοια και απο Γεναρη κι εγω μαζι σας!!

Ρε SAS δεν μου τα λενε καλα αυτοι οι αλητες Αφρικανοι....:wave2: :wave2:

adam_tsouk
04/12/2005, 19:57
Μπράβο ρε σεις.......





Εμείς ανεβήκαμε Πάρνηθα να δούμε τπτ τελειωμένους να περνάνε αλλά μπααααα.... :lol: :lol:



Πάντα όρθιοι και πάντα.... βρώμικοι!!! (τώρα γιατί αυτό δεν μου κάθεται καλά δεν έχει σημασία):lol:

crs-k
05/12/2005, 03:27
Το ραντεβου ηταν για τις 09:00!

Ειμουνα απασχολημενος με το να βριζω το GPS που αποφασισε ξαφνικα οτι ΔΕΝ ηθελε να εντοπισει δορυφορους ( :a52: )και αιφνιδιαστηκα απο την πρωιμη αφιξη του Νικου (Nik0s) με την Αφρικα κατα τις 08:30.

Θειο δωρο αποδειχτηκε μιας κι ειχα ξεχασει ΚΑΙ τον αναπτηρα μου και εψαχνα λυσεις για ν' αναψω το τσιγαρο και να πιω τον καφε μου ... :lol:

Αμεσως μετα ηρθε ο Γιαννης (sas) με το LC8, μαζι με τον φιλο του τον Χρηστο (κι αυτος με Αφρικα).

Λιγο μετα ηρθαν οι αλλοι δυο Νικοι της παρεας ...
Ο Φωτης (Παουρεφωτης) με τον Πηγασο, κι ο Nikoskkk με το καινουργιο του GS1200.

Ο Νικος (Φωτης) εφερε και μας μοιρασε, τον χαρτη της διαδρομης σε πολυ ωραιο αδιαβροχο χαρτι. Ενα πολυ ομορφο αναμνηστικο.

Κατα τις 08:50 εφτασαν κι ο Θοδωρας (tdaf - σκουπα) με το Transalp, μαζι με το Σπυρο ($py) με το KLE 500.

Εδω ειμαστε ολοι μαζεμενοι στις 09:00 ΑΚΡΙΒΩΣ !!!


29949

crs-k
05/12/2005, 03:31
Ολοι? :confused:

Οχι ολοι ΦΥΣΙΚΑ! :nono:

Ο Σταυρος (KaTaNas) εφτασε (οπως ηταν φυσικο) καθυστερημενος ΜΟΝΟ 4 λεπτα !!! :a54:

Η χαρα στην παρεα ηταν στο απογειο (για την μικρη καθυστερηση) και αποφασιστηκε μια μικρη βραβευση (του απονεμηθηκε ο βαθμος της "Σκουπας"), τελετη που ελαβε χωρα επι τοπου, μαζι με την θυσια για το βαπτισμα του πυρος του Πηγασου. :p

Κατα τις 09:20 (λογω τελετων και αναμονης πιθανων καθυστερημενων) ξεκινησαμε προς την Παρνηθα.

Στο παρκινγκ του τελεφερικ κοβω λιγο και ψαχνω να δω μηπως υπαρχει καποιος που απο παρανοηση περιμενε εκει.

Βλεπω δυο BMW ετοιμες να ξεκινησουν με το που μας ειδαν
Ρωταω μιας και δεν ειναι γνωστες φατσες ...
- Ειστε απ' το ΜΟΤΟ παιδια?
- Οχι φιλε
- Α! Οκ! Καλο δρομο να 'χετε.
- Ευχαριστουμε επισης.

crs-k
05/12/2005, 03:32
1.


29950

crs-k
05/12/2005, 03:34
Αρχιζουμε την αναβαση στην ασφαλτινη κορδελα αφηνοντας πισω μας τον ηλιο και μπαινοντας στην συννεφια του βουνου.

Φτανοντας στην Αγ.Τριαδα (1000μ) στριβουμε αριστερα και περιμενουμε και τους αλλους.
Με εκπληξη διαπιστωνω οτι η παρεα εχει μεγαλωσει.

Οι δυο BMW που ειχαμε δει στο τελεφερικ, ο Αντρεας με το Dakar κι ο Βαγγελης με το απλο το GS650 ειχαν προστεθει στην συντροφια. :a10:

(Σημειο φωτο "Α" στον Χαρτη 1)


29951

crs-k
05/12/2005, 03:36
Εχουμε σταματησει στην αρχη του χωματοδρομου, ολοι μαζι κι ο ψωριαρης χωρια ( Σταυρακο σ' αγαπαω :blush: ) ... :a029:

:lol: :rotflmao: :lol:


(Σημειο φωτο "Α" στον Χαρτη 1)


29952

crs-k
05/12/2005, 03:38
... για τις τελευταιες ετοιμασιες (καθρεπτες, χειριστηρια, κλπ) ...

(Σημειο φωτο "Α" στον Χαρτη 1)


29953

crs-k
05/12/2005, 03:39
... και μετα απο τις γνωριμιες, συστασεις και τα λοιπα κοινωνικα ...

(Σημειο φωτο "Α" στον Χαρτη 1)


29954

crs-k
05/12/2005, 03:40
... και φυσικα και το απαραιτητο τσιγαρακι, ειμαστε ετοιμοι να ξεκινησουμε.

(Σημειο φωτο "Α" στον Χαρτη 1)


29955

crs-k
05/12/2005, 03:42
Μεσα στην καλη χαρα λοιπον αρχιζουμε το κατεβασμα, χωρις σοβαρα (αναφερθεντα) προβληματα μεχρι το πρωτο δυσκολο σημειο που ηταν το ρεμα Μποντιά.

Απο τις βροχες των προηγουμενων ημερων ο δρομος ειχε καταστραφει κατα τα 3/4.
Το υπολοιπο 1/4 ομως ηταν αρκετο για να περασει το πρωτο γκρουπ (οι τρεις Αφρικανες και το LC8) και να στηθει για να απαθανατησει (για να γελασει στην πραγματικοτητα, αλλα δεν εκατσε :wacko: ) το περασμα της υπολοιπης ομαδας, αρχιζοντας με τον Νικο (Φωτη-Παουερφωτη) και τον Πηγασο που ηταν γενικα αψογος ... :D

(Σημειο φωτο "Β" στον Χαρτη 1)


29956

crs-k
05/12/2005, 03:43
Ακολουθησε ο παρθενος (καθ' ομολογιαν :lol: ) Σπυρος με το KLE ...

(Σημειο φωτο "Β" στον Χαρτη 1)


29957

crs-k
05/12/2005, 03:45
Ο Βαγγελης ηταν ο επομενος με το αριστερο φλας του GS650 να ΜΗΝ θελει με τιποτα να σταθει στο υψος του :( , στεναχωρημενο απο το (σε πολυ καλη μερια ειναι αληθεια) οικοπεδακι που κονομησε λιγο πιο πριν ο Βαγγελης ... :a9:



Επαναλαμβανομαι, αλλα το ξαναλεω. Το φλας σου το εχω εγω Βαγγελη!


(Σημειο φωτο "Β" στον Χαρτη 1)


29958

crs-k
05/12/2005, 03:49
Ο Αντρεας ηταν φανερο πως του 'χε παρει τον αερα του Dakar ...

- Πιο αριστερα Αντρεααα, θ' αγκαλιαστουμε! :wacko:
- Μπορω και δεν παω? :sick:

(Σημειο φωτο "Β" στον Χαρτη 1)


29959

crs-k
05/12/2005, 03:50
Ο αλλος Νικος (kkk) περναει νομιζοντας οτι εχει ακομα το 650 ... :cool:

(Σημειο φωτο "Β" στον Χαρτη 1)


29960

crs-k
05/12/2005, 03:51
Ο Θοδωρας περναει προσεκτικα ... :eyepop:

:lol: :rotflmao: :lol:

(Σημειο φωτο "Β" στον Χαρτη 1)


29961

crs-k
05/12/2005, 03:54
Με τον αψογο Σταυρο-Σκουπα-Κατανα να κλεινει το κονβοϊ. :ninja:

( Σβυνουν τα ΚΤΜ? :evil: )
:lol: :rotflmao: :lol:

(Σημειο φωτο "Β" στον Χαρτη 1)


29962

crs-k
05/12/2005, 03:54
Λιγο μετα περναμε και το ρεμα της Γκούρας με μπολικο νερο, αλλα με χαλικι κατω που εκανε τα πραγματα ευκολα. :smilea:

crs-k
05/12/2005, 03:55
2.


29963

crs-k
05/12/2005, 03:58
Στην διασταυρωση στο "Κλημέντι" (σημειο "Α" στον Χαρτη 2) συναντησαμε ΣΕΔ του trail raid και μαθαινουμε οτι ειμαστε ΑΝΑΠΟΔΑ στην διαδρομη του. :eek:

Τους πρωτους βεβαια τους περιμενε σε καμμια ωρα, αλλα με δεδομενες και τις στασεις μας ΔΕΝ προλαβαιναμε να "βγουμε απο την δρομο του ... :sick:

Οταν του ειπαμε προς τα που θα παμε ακουσα κατι για "τις λασπολακουβες της Αυλωνας" αλλα νομιζοντας οτι δεν περναμε απο 'κει, δεν εδωσα σημασια (λαθος μεγα). :a018:

Ξεκιναμε ξανα κι ευκολα φτανουμε στην "Κιάφα Μπόρσι" (700μ) οπου και σταματαμε για τσιγαρο κι ανασυγκροτηση.

(Σημειο φωτο "Β" στον Χαρτη 2)


29964

crs-k
05/12/2005, 04:00
Καποιοι βρηκαν ευκαιρια να παιξουν σκαρφαλωνοντας μεχρι την Αγ.Παρασκευη ... :smilea:

(Σημειο φωτο "Β" στον Χαρτη 2)


29965

crs-k
05/12/2005, 04:02
... ενω εγω προβληματιζομαι με την πινακιδα που βλεπω στη περιφραξη στ' αριστερα μου, και περναω ολη την ωρα μου προσπαθοντας να καταλαβω σε τι αναφερεται ... :dizzy:

Τελικα μαλλον ειμαι πολυ χαζος, μιας και ΔΕΝ εβγαλα ακρη και εκλιπαρω για την βοηθεια σας ... :lol:

(Σημειο φωτο "Β" στον Χαρτη 2)


29966

crs-k
05/12/2005, 04:04
Οταν μαζευομαστε ολοι καβαλαμε και κατηφοριζουμε για το "Βούντημα".

Το κομματι το φοβηθηκα λιγο μιας και στις κατηφορες του ειχε εκεινη την καλα πατημενη λασπη (που εγω εχω ονομασει αυθαιρετα "παγωμενο βουτυρο") πανω στην οποια ΔΕΝ πιανει καθολου το λαστιχο και μοιαζει περισσοτερο με παγο.

Τελικα οι φοβοι μου δεν επαληθευτηκαν και περασαμε ευκολα φτανοντας στα 260μ στο ομορφο και γραφικο "Βούντημα".

(Σημειο φωτο "Γ" στον Χαρτη 2)


29967

crs-k
05/12/2005, 04:05
Ξανα σταση για ανασυγκροτηση ...

(Σημειο φωτο "Γ" στον Χαρτη 2)


29968

crs-k
05/12/2005, 04:05
... απολαυση και τσιγαρο ...

(Σημειο φωτο "Γ" στον Χαρτη 2)


29969

crs-k
05/12/2005, 04:07
... κατα την διαρκεια του οποιου ο Σταυρος-Μπορω-Κατανας αποφασισε να "οργωσει" με το ΚΤΜ, ενω ο Γιαννης γκρινιαζει γιατι ΔΕΝ βρηκαμε περισσοτερο λασπη.

(Σημειο φωτο "Γ" στον Χαρτη 2)


29970

crs-k
05/12/2005, 04:12
Ειμαστε μεσ' την καλη χαρα οταν ξεκιναμε, μην ξεροντας τι μας περιμενει στα επομενα 500 μολις μετρα ... :(

ΟΙ ΛΑΣΠΟΛΑΚΟΥΒΕΣ ΤΗΣ ΑΥΛΩΝΑΣ !!! :eek: :eyepop: :uplate: :hypnotize

Καλα ρε Γιαννη σκατα εφαγες (που λεν και στο χωριο μου) ? :mad:

Το πρωτο μικρο (καμμια 25αρια μετρα) η Αφρικα μου που πηγαινε μπροστα το περασε χορευοντας ενα καταπληκτικο ζεϊμπεκικο με στοιχεια απο πατιναζ επι παγου (ξερετε τωρα, διπλες πιρουετες, τριπλα ανσαμπλ και τετοια). :dizzy:
Ο Γιαννης απο πισω μου ηταν ετοιμος να κατεβει να χτυπαει παλαμακια. :lol:

Και πανω που ειμασταν στο "Δοξα τον Θεο" βρεθηκαμε στο "Βοηθα Παναγια". :sick:

Το επομενο κοματι εχει ενα μηκος καμμια 150αρια μετρα και δειχνει αδιαβατο. :(

(Σημειο φωτο "Δ" στον Χαρτη 2)


29971

crs-k
05/12/2005, 04:16
Η χαρα του να πεφτεις ... :lol:
Ενα "σπλατς" και κολλας επι τοπου !!! :dizzy: :rotflmao:

Οντας πρωτος εχω παει απο κεντρικο και βαθυ λουκι και στουμπωνω ασχημα το λαστιχο ... :sick:

Βλεποντας το δικο μου λαθος οι Σταυρος, Αντρεας και Γιαννης περναν απο δεξια μου και ψηλοτερα. :a46:

(Σημειο φωτο "Δ" στον Χαρτη 2)


29972

crs-k
05/12/2005, 04:20
Προσπαθω ν' αλλαξω λουκι, αλλα το αυχενικο μου θυμιζει οτι εχω κανει μονο τις μισες φυσιοθεραπειες και μαλλον δεν επρεπε να ειχα ξεκινησει καν ... :(

Παρ' ολ' αυτα καταφερνω να φτασω μεχρι τα τελευταια 10μ πριν την "εξοδο", οπου οι πονοι με κανουν να παραδωσω το τερας στα χερια του Σταυρου-ΤαΚανωΟλα-Κατανα, για να το σηκωσει και να το βγαλει εξω. :wacko:

Τους υπολοιπους τους σταματησαμε και ψαχνοντας βρηκαμε περασμα-παρακαμψη μεσα απο το χορταριασμενο χωραφι απο κατω. :winka:

Quiz:
Που ειναι οι μποτες? Οεο? :lol:
Ειδατε τι ωραια που κρυβονται? :rotflmao:

(Σημειο φωτο "Δ" στον Χαρτη 2)


29973

crs-k
05/12/2005, 04:22
Quiz 2:
Ποσο λασπη μπορει να κουβαλησει ενα Sahara? :D

(Σημειο φωτο "Δ" στον Χαρτη 2)


29974

crs-k
05/12/2005, 04:23
Quiz 3:
Μπορει να "στριψει" ενα τετοιο μπροστινο? :confused:

(Σημειο φωτο "Δ" στον Χαρτη 2)


29975

crs-k
05/12/2005, 04:24
Quiz 4:
Μεχρι ποιο βαθος μπορεις να χωθεις σε λασπολουκι? :hypnotize

(Σημειο φωτο "Δ" στον Χαρτη 2)


29976

crs-k
05/12/2005, 04:26
Quiz 5:
Τα ΚΤΜ πεφτουν? :evil:

Αν ναι ... Ποσες φορες στο λεπτο ? :lol: :rotflmao: :lol:

(Γαμωτο, βγηκε κουνημενη) :mad:


(Σημειο φωτο "Δ" στον Χαρτη 2)


29977

crs-k
05/12/2005, 04:27
Το ωραιο ειναι οτι παρ' ολη την κακουχια το γελιο ΔΕΝ χαθηκε ουτε στιγμη απ' την παρεα! :cool: :smilea:

crs-k
05/12/2005, 04:28
3.


29978

crs-k
05/12/2005, 04:31
Αφου αναλαβαμε δυναμεις φευγουμε προς την Μ.Νεου Στουδίου.

Απο δω και περα ολα μας φαινοντουσαν παιδικη χαρα. :D

Το σκαλι στο ποταμι, τα λουκια (που χωραγαν μια μηχανη μεσα) κι οι λασπονερολακουβες δεν μας πτοουσαν.

Φτανοντας στο μοναστηρι και μεσα στην ερημια βρισκω κι ενα γνωστο απ' τον ΣΥΜΟΦΕ ... :dizzy:

Συνεχιζουμε και στον Πρφ.Ηλια σταματαμε για τσιγαρακι ...

(Σημειο φωτο "Α" στον Χαρτη 3)


29979

crs-k
05/12/2005, 04:36
Εκει (σταματημενοι) συνανταμε τα δυο πρωτα ΚΤΜ του trail ride (μας ειπαν οτι περναγαν πρωτοι απ' τα ΣΕΔ).
Τους ειπα οτι μαλλον ειναι εκτος διαδρομης.
Μια ματια στο roadbook μου αφησε κακιστες εντυπωσεις, μιας και εκτος απο ενα κακο σκαρηφημα ΔΕΝ ειχε τιποτ' αλλο.
Μας ειπαν επισης οτι οι περισσοτεροι ειχαν χαθει απο πολυ χαμηλα, απ' την αρχη σχεδον του αγωνα. :lol:

Φευγοντας, λιγο αργοτερα, συναντησαμε αλλο ενα μικρο δυσκολο κοματι λασπης κι ενα λουκι που περασμε καθετα απο ενα προχειρα μπαζωμενο κομματι, μεχρι που φτασαμε στην κορυφη του υψωματος.

Εκει, χωρις την βοηθεια του GPS, και οντας εκτος οριων του χαρτη της Παρνηθας που ειχα, κανω λαθος και δεν παμε προς τον Αγ.Θωμα, αλλα προς το Αντλιοστασιο και το Στρατοπεδο Τεθωρακισμενων. :sick:

Η αληθεια ειναι οτι ΔΕΝ το μελετησα και πολυ, μιας και ειχε περασει η ωρα και θελαμε να παμε και για φαϊ, ενω πιθανο λαθος, που θα μας εφερνε προς το Στρατοπεδο, θα συντομευε κατα τι τον δρομο για την μασα. :winka:

Μετα απο μερικες νερολακουβες (μεγαλες οφειλω να πω) και λιγο ψαξιμο, βγηκαμε σε ασφαλτο (πρασινα βελη στον Χαρτη 3) στον περιμετρικο του ΚΕΤΘ (Κεντρο Εκπεδευσης ΤεΘωρακισμενων).
Γυρισα 25 χρονια πισω βλεποντας τις σκοπιες που τις ειχα φυλαξει ολες, μεσα στους εννια μηνες που ειχα ζησει εκαι μεσα ... :rolleyes:

Περνωντας απο την πυλη του στρατοπεδου, συνεχιζουμε παραλληλα με την Εθνικη προς την Αυλώνα και μετα προς την διασταυρωση της Μαλακασας.
Εκει συνεχιζουμε ευθεια, προς τον Αγ.Μερκουριο, αλλα στα 200μ στριβουμε δεξια στο δρομακι δια τον σταθμο της Σφενδαλης (φαινεται κι απ' τον δρομο).

Εδω τα δυο καινουργια στην παρεα παιδια, ο Αντρεας κι ο Βαγγελης μας αποχαιρετησαν μιας και τους περιμεναν στα σπιτια τους. :wave2:


Παρ' ολα τα χαλια μας ...


29980

crs-k
05/12/2005, 04:37
... ο Μαθιος μας εστρωνε και μεσα, αν θελαμε.

Με δεδομενη ομως την λιακαδα κατσαμε εξω ...


29981

crs-k
05/12/2005, 04:38
... και τσακισαμε οτι προλαβαινε να φτιαξει ο ψηστης, εκτος απ' τα Γιουγκοσλαβικα τσιπουρα και τα κρασια, ενω στην παρεα προστεθηκε (για μικρο χρονικο διαστημα) η γυναικα κι η κουμπαρα του Νικου (Nikoskkk) που ηρθαν να μας "τσεκαρουν" (πλακα κανω) με τ' αμαξι. :lol:


29982

crs-k
05/12/2005, 04:40
Αααααργοοοοτερα ... :o

Ξεκιναμε για την επιστροφη.
Ανεβαινουμε την ομορφη διαδρομη προς τον Αγ.Μερκουριο κι απο 'κει κατηφοριζουμε προς την Βαρυμπόμπη.

Στην διασταυρωση για Εθνικη και Μεταμορφωση κι εξω απο μια ταβερνα που "λειτουργει οπως πρωτα" ... :dizzy: :lol:


29983

crs-k
05/12/2005, 04:41
... σταματαμε για την τελευταια ανασυγκροτηση κι αποχαιρετισμο.


29984

crs-k
05/12/2005, 04:42
Καπνιζοντας το τελευταιο τσιγαρο παρεα με τα παιδια, χαζευα τα βρωμικα θηρια, οπως την Αφρικα του Χρηστου ...


29985

crs-k
05/12/2005, 04:43
... και το GS1200 του Νικου.


29986

crs-k
05/12/2005, 04:45
Αποχαιρετισμοι με γελια και "εεεπερασαμ' ομορφα, ομορφα, ομορφα" ... :cool:


Και καθε κατεργαρης ...





Στο πλυντηριο του Βρωμιαρη, να του βουλωσουμε τα λουκια που μας εστησε (στην ταβερνα)! :mad:


:lol: :rotflmao: :lol:



:smokin: :beer: :wave2:

crs-k
05/12/2005, 04:47
Οταν γυρισα, οι κορες μου θελαν να στολισουμε το Δεντρο.

Δεν καταλαβα γιατι οταν ρωτησα πιο δεντρο δειχναν εμενα και γελαγαν διαβολικα ... :dizzy:





:lol: :rotflmao: :lol:


29987

KaTaNaS
05/12/2005, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Οταν γυρισα, οι κορες μου θελαν να στολισουμε το Δεντρο.

Δεν καταλαβα γιατι οταν ρωτησα πιο δεντρο δειχναν εμενα και γελαγαν διαβολικα ... :dizzy:



AXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



καλά Χρήστο, έτσι όπως έχεις αδυνατήσει, και με το αυτί απ'έξω, ο καλικάντζαρος ο ίδιος

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

KaTaNaS
05/12/2005, 09:13
Σας ευχαριστώ και εγώ ρε παιδιά για την όμορφη παρέα σας, πολύ τέλεια ήταν!


με το χαμογελο στα χείλη παν τ'on-off άκια μας μπροστά!!!



αλλά δεν είχε πολύ λάσπη!, εεε Γιάννη;


:rotflmao:



:wave2: :wave2: :wave2:


Ο νίκος powerphot πολύ καλός΄έπιασε το νόημα αμέσως και στα σηκώματα και στα σημάδια με το μάτι


σε κάποια φάση έχω περάσει ένα κομμάτι και περιμένω τον Θοδωρή να περάσει και αυτός, προσπερνώντας με όρθιος φωνάζει

"ΕΕΧΧΩΩΩ ΠΙΑΣΤΕΙΙΙΙΙΙΙΙ "

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ πολύ γέλιο!



Πάντε τέτοια!

:beer:

sas
05/12/2005, 09:17
Goooooooooood.......vEEEEEEry good πραγματικά.

και περασαμ όμορφα ομορφα όμορφα και περασαμ ομορφα.. (το 'παμε αυτό)

και πουσται.....δε θέλω ν' ακούω βλακείες....έετσιιιιιιι

:evil:

danaos75
05/12/2005, 09:17
καλα καταπληκτικες φωτο, μπραβο σε ολους τους χωματινους.


:beer: :beer: :beer:

sas
05/12/2005, 09:21
Αααααα και κάτι άλλο, σε αυτή την βολτούλα διαπίστωσα ότι χρειάζομαι....
.
.
.
.
.

..
.
.
..
χωμάτινα λάστιχα
.
.
.
.
.
.
.
.
.
ψηλό φτερό (πολύ στουμπώνει αυτό ρε παιδάκι μου)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
και ένα ζευγάρι άλλα χέρια :rotflmao: :lol:

rsp
05/12/2005, 09:37
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
[B]Με τον αψογο Σταυρο-Σκουπα-Κατανα να κλεινει το κονβοϊ. :ninja:

Συγνωμη που ρωταω αλλα.:confused: :confused: ....

Ο Νικ0ς ψεματα μου ειπε οτι ηρθε μαζι σας???:lol: :lol:

Εκτος απο κατι μακρυνες φωτογραφιες μιας Αφρικανας που μοιαζει με του Νικου δεν εχει τεκμηριωθει ακομα το οτι ηρθε...:lol: :lol:

powerphot
05/12/2005, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Συγνωμη που ρωταω αλλα.:confused: :confused: ....
Ο Νικ0ς ψεματα μου ειπε οτι ηρθε μαζι σας???:lol: :lol:
Εκτος απο κατι μακρυνες φωτογραφιες μιας Αφρικανας που μοιαζει με του Νικου δεν εχει τεκμηριωθει ακομα το οτι ηρθε...:lol: :lol:

Πανουριά να ο Νίκος.....:lol: :lol:


29997

powerphot
05/12/2005, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Και να η Africa...:winka:

Εντάξει? σου έφυγε η απορία?:lol: :lol: :lol:


29998

Tropeas
05/12/2005, 10:12
Πολύ ωραίο , μπράβο παιδιά.... ;)

Nik0s
05/12/2005, 10:57
Ας αρχίσω κι εγώ με τις δικές μου...

Μια πρώτη από το ραντεβού στην Ε.Ο. Αθηνών-Λαμίας :cool:


30011

Nik0s
05/12/2005, 10:58
Από την πρώτη ανασυγκρότηση με το που πατάμε
χώμα για τις απαραίτητες εργασίες!

Αφαίρεση καθρεπτών, αφαίρεση αέρα από λάστιχα κτλ κτλ.


30012

Nik0s
05/12/2005, 10:59
Κατάνας κάτι κάνει εκεί δεν ξέρω !!


:lol: :rotflmao: :lol:


30013

Nik0s
05/12/2005, 11:00
Ο Γιάννης (sas) χορεύει και περνάει καλά αλλά η τύχη του δουλεύει !

Που να ξερε τι τον περιμένει !!!!

:evil: :evil: :evil:


30014

Nik0s
05/12/2005, 11:01
.

Nik0s
05/12/2005, 11:02
GS και Africa κάνουν κοζερί :lol: :lol:


30016

Nik0s
05/12/2005, 11:03
Να και το πρώτο "περασμα" της διαδρομής που ανέφερε
και ο Χρήστος πιο πάνω...

Νομίζω αυτό το πέρασαν όλοι άνετα, μα πολύ άνετα..

Μέχρι και το LC8 :lol:


30017

Nik0s
05/12/2005, 11:04
Νίκος Powerphot περνάει με αέρα ....

:lol:


30018

Nik0s
05/12/2005, 11:05
Ανασυγκρότηση μετά το ρέμα.

Οι 3 αφρικάνες που πέρασαν πρώτες :winka:


30019

Nik0s
05/12/2005, 11:07
"Και δε μου λες ρε Νίκο, πάει καλά ???"

:lol: :rotflmao: :lol:


30020

Nik0s
05/12/2005, 11:09
African power στο βουνό :evil: :smokin:


30021

Nik0s
05/12/2005, 11:11
Αυτές οι 2 φωτό μου αρέσουν πολύ...

Πρωταγωνιστούν τα 2 BMW των παιδιών που συναντήσαμε στο τελεφερικ


30022

Nik0s
05/12/2005, 11:11
και η επόμενη..


30023

Nik0s
05/12/2005, 11:12
Να ρε Πανουργιά, ήμουν κι εγώ..

Παρατηρήστε πόσο καθαρό είναι το μηχανάκι μέχρι τώρα....:winka:


30024

sas
05/12/2005, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Να και το πρώτο "περασμα" της διαδρομής που ανέφερε
και ο Χρήστος πιο πάνω...

Νομίζω αυτό το πέρασαν όλοι άνετα, μα πολύ άνετα..

Μέχρι και το LC8 :lol:
καλά ρε...δε ντρέπεσαι??
ούτε λίγο???

αααα..... να χαθείς.......σου πω εγώ την επόμενη φόρα στα αλάσπωτα κομμάτια :mad: :rotflmao: :lol:

Nik0s
05/12/2005, 11:13
Από επόμενη ανασυγκρότηση, πριν τις πολλές λάσπες...


30025

Nik0s
05/12/2005, 11:14
Και ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΓΛΕΝΤΙ


:a2: :a2: :a2:

:a25: :a25: :a25:


30026

Nik0s
05/12/2005, 11:16
Που να πάει το Άφρικα με τέτοιο λάστιχο και τέτοια λάσπη..

πατινάζ και πιρουέτες κάναμε, όπως είπε και ο Χρήστος.


30027

Nik0s
05/12/2005, 11:17
Πάνω που νομίζουμε οτι περάσαμε ένα λασπο-λάκο και κάτι έγινε....


30028

Nik0s
05/12/2005, 11:18
Να τα μας.....!

Εδώ έγινε το πανηγύρι... Μέχρι και 3 τζιπάκια
4χ4 γύρισαν πίσω σε αυτό το σημείο :lol:

Εμείς όμως περάσαμε - δεν έχει σημασία πως - το αποτέλεσμα μετράει !


30029

Nik0s
05/12/2005, 11:19
Ο Κατάνας όμως δεν μασεί !

Παρατηρήστε το στυλ και την άρτια τεχνική...


30030

Nik0s
05/12/2005, 11:20
Μα γιατί η πίσω ρόδα δεν είναι στην ευθεία της μπροστινής ? :lol:


30032

Nik0s
05/12/2005, 11:21
Για ξαναδείτε λίγο από κοντά....

ΛΑΣΠΗ λέμε !


30033

Nik0s
05/12/2005, 11:23
Και τα μηχανάκια, το LC8 και το Africa αρχίζουν και πέρνουν
την φυσική τους απόχρωση...

ποιο σπραίυ και λαλακίες !


30034

Nik0s
05/12/2005, 11:24
AGRRRRRRRRRRRRR :D


30035

Nik0s
05/12/2005, 11:26
Όπως φαίνεται, είχα μια τάση να περνάω μέσα από όλες
τις λακούβες όταν κάποιοι προτιμούσαν να περνάνε γύρω γύρω..

Αποτέλεσμα ο φίλος του sas Χρήστος να παραπονεθεί αστειευόμενος οτί τον λέρωσα :lol: :rotflmao: :lol:

Βρουυμ μέσα λέμε !


30036

Nik0s
05/12/2005, 11:29
Τα απομεινάρια μιας μέρας.....

:smokin:


30037

Nik0s
05/12/2005, 11:30
Από την προετοιμασία αναχώρησης από την ταβέρνα...


:ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:


30038

Nik0s
05/12/2005, 11:31
Αυτά......

Τώρα τις είδα και πορώθηκα πάλι :rolleyes:

Πότε ξαναπάμε ? :lol: :beer:


:wave2:

$py
05/12/2005, 11:39
Teleia teleia teleia...

Thelo na sas euxaristiso OLOUS therma. Htan i proti mou fora se xoma kai sigoura oxi i teleutea. H KLE-KLE mou me evgale asproprosopo (ektos apo mia fora pou zilepse to LC8 :p ). Den mou kanei i kardia na tin plyno simera re gmt.
Tha epanertho kai ego me foto :D



PS: Kserei kaneis na me diafotisei sxetika me to magazi tou Dirtymoto? (me pm pls gia na min xalasoume to omorfo post)

latris mixanis
05/12/2005, 12:17
BRAVO BRAVO!!!!!!
Αν υπήρχε και βιντεάκι θα ήταν ακόμη καλύτερα :D :lol:

makis206
05/12/2005, 12:27
Ωραιότατη βόλτα και τέλειες φωτό !

Ζηλεύω !!!!!!!!!!

Υπάρχει ωραιότερη φάση απο τα λασπόλουτρα παρέα με την αγαπημένη σου ; ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ !

ΤΕΛΕΙΑ !!!:beer: :beer: :beer:

Και η φάση συνεχίζεται κατά το πλύσιμο. Τί κ@ύλ@ στιγμή είναι όταν πέφτει το καθαρό νεράκι με πίεση πάνω στα μωρά και σχηματίζει ποταμάκια λασπουριάς ...

Πάντα τέτοια !!!

:wave2:

$py
05/12/2005, 12:42
Ma ti psaxnoun oloi sta mixanakia tous? :look:


30045

sas
05/12/2005, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
BRAVO BRAVO!!!!!!
Αν υπήρχε και βιντεάκι θα ήταν ακόμη καλύτερα :D :lol:

Υπάρχει....υπάρχει....με τον katana να περνάει το δύσκολο κομμάτι.
Κάποια στιγμή θα το ανεβάσουμε

$py
05/12/2005, 12:50
Einai trelos o arxigos oeoeo (se poza pou tha zileue kai montelo ) :p


30049

$py
05/12/2005, 12:52
Mia orea limnoula (apo tis liges pou glitosan apo ton sas ) :rotflmao:

$py
05/12/2005, 12:53
.


30050

$py
05/12/2005, 12:56
H monadiki (eutixos) apolleia, to flasaki tou Vageli.


30052

$py
05/12/2005, 13:00
To eklisaki tou Profiti Hlia, opou o Nikos kanei dehsh gia perissoteri laspi :)


30053

$py
05/12/2005, 13:03
Epitelous kai ena Kawasaki, piksame stis Afrika :p


30054

$py
05/12/2005, 13:06
O Katanas apo tis liges fores pou evale kolo kato :rolleyes:


30055