PDA

View Full Version : Μπιελα ξανα?



Σελίδες : [1] 2

Dalt0n
01/07/2019, 10:07
Το μοτερ το καναμε ανακατασκευη πριν περιπου ενα μηνα..Ενα μηνα τωρα το χρησιμοποιω καθε μερα.Εχω κανει καπου 1000 χιλιομετρα εχω αλλαξει λαδια φιλτρο δυο φορες.δουλευε ρολοι δν ακουγοταν καποιος ηχος σε δυο ταξιδακια που εκανα το πηγαινα σταθερα στης 6.000σαλ που και που εμπανε και κοφτες ολα δειχναν καλα...Χθες το πρωι ξεκιναω απ το σπιτι μ χαλαρα διανυω 3-4 χλμ και αρχιζω και πηγαινω με 7.000σαλ για περιπου 10χλμ ξαφνικα νιωθω πως σαν να εκοψε λιγο το μοτερ και να ξαναεδωσε σαν να εκλεισα πολυ λιγο το γκαζι,λεω απ τον αερα λες.μετα απο λιγο ξανα το νιωθω για πολυ λιγο για ενα δευτερο.Και μετ απο 300μετρα το μοτερ κοβει λες και εκλεισα το γκαζι το ανοιγω κ αλλο και δν ανταποκρινεται σαν να πατησα τον σφαχτη σαν να εμεινα απο βενζινη αλλα ακουω και το μοτερ καπως.παταω συμπλεκτη και σβηνει ακαριαια..Λεω κολλησε??Κανω δεξια.βαραω μιζα πηρε κατευθειαν και ακομα και στο ρελαντι κανει τσικι τσικι και οσο ανεβαινουν οι στροφες ο ηχος δυναμωνει.Απο λαδια ξυδια κτλπ το μοτερ ηταν κομπλε.

nic mor
01/07/2019, 10:23
Κοφτες σε λιγότερο από 1500χμ μετά από ανακατασκευή;
Καλά το κατάλαβα;

teogtp
01/07/2019, 10:26
407710

buckley
01/07/2019, 10:36
Κοφτες σε λιγότερο από 1500χμ μετά από ανακατασκευή;
Καλά το κατάλαβα;

Τι εννοεί ανακατασκευή ο ποιητής Ντάλτον :hmm:

sapila racing
01/07/2019, 10:59
Τι εννοεί ανακατασκευή ο ποιητής Ντάλτον :hmm:

Ηταν η ανακατασκευή με τα μεταχειρισμένα μέταλλα στροφάλου μάλλον.
Πολύ κράτησε κιόλας.

telegonos
01/07/2019, 11:15
Το μοτερ το καναμε ανακατασκευη πριν περιπου ενα μηνα..Ενα μηνα τωρα το χρησιμοποιω καθε μερα.Εχω κανει καπου 1000 χιλιομετρα εχω αλλαξει λαδια φιλτρο δυο φορες.δουλευε ρολοι δν ακουγοταν καποιος ηχος σε δυο ταξιδακια που εκανα το πηγαινα σταθερα στης 6.000σαλ που και που εμπανε και κοφτες ολα δειχναν καλα...Χθες το πρωι ξεκιναω απ το σπιτι μ χαλαρα διανυω 3-4 χλμ και αρχιζω και πηγαινω με 7.000σαλ για περιπου 10χλμ ξαφνικα νιωθω πως σαν να εκοψε λιγο το μοτερ και να ξαναεδωσε σαν να εκλεισα πολυ λιγο το γκαζι,λεω απ τον αερα λες.μετα απο λιγο ξανα το νιωθω για πολυ λιγο για ενα δευτερο.Και μετ απο 300μετρα το μοτερ κοβει λες και εκλεισα το γκαζι το ανοιγω κ αλλο και δν ανταποκρινεται σαν να πατησα τον σφαχτη σαν να εμεινα απο βενζινη αλλα ακουω και το μοτερ καπως.παταω συμπλεκτη και σβηνει ακαριαια..Λεω κολλησε??Κανω δεξια.βαραω μιζα πηρε κατευθειαν και ακομα και στο ρελαντι κανει τσικι τσικι και οσο ανεβαινουν οι στροφες ο ηχος δυναμωνει.Απο λαδια ξυδια κτλπ το μοτερ ηταν κομπλε.

Καλά που μου το θύμησες, αρχίσανε στις 12:10, θα τους έχανα
407713

p@nos
01/07/2019, 11:28
δοκιμασε να βαλεις motorkote, κανει θαυματα...επισης ριξε λιγα ρινισματα απο διαφορα μεταλλα μεσα στα λαδια, οπου υπαρχει ζημια θα πανε να κολλησουν και θα επιδιορθωθει το μοτερ απο μονο του

απλα πρεπει να κανεις ευλαβικο στρωσιμο μετα, οχι κοφτες

teogtp
01/07/2019, 11:35
δοκιμασε να βαλεις motorkote, κανει θαυματα...επισης ριξε λιγα ρινισματα απο διαφορα μεταλλα μεσα στα λαδια, οπου υπαρχει ζημια θα πανε να κολλησουν και θα επιδιορθωθει το μοτερ απο μονο του

απλα πρεπει να κανεις ευλαβικο στρωσιμο μετα, οχι κοφτες

Έχω μια ένσταση σε αυτό.
Οι παλιοί ρίχνανε άμμο, γιατί με τις υψηλές θερμοκρασίες που αναπτύσσονται εντός του κινητήρα αυτή μετατρέπεται σε γυαλί, εξού και η φράση"τζάμι το μηχανάκι"

Panos76
01/07/2019, 12:22
407715

MG-KTiNoS
01/07/2019, 14:54
τσέκαρε το κιλ σουιτς

MAIK72
01/07/2019, 18:20
Ναι με δυναμοκλειδο τις σφιγγουμε παντα...Ηταν η 3η φορα που χαλασα τετοιο μοτερ

Δεν θα το αντέξω 4η φορά... :facepalm::sick:

vaska
01/07/2019, 19:53
ρινίσματα μετάλλου, άμμο λένε, τυρί ρύζι καφέ γάλα καμπά λέω εγώ. Αλλά το σημαντικό είναι να βγει το φίλτρο λαδιού και μετά να γίνουν τα μαγειρέματα

nickald
01/07/2019, 20:05
....................... αλλα ακουω και το μοτερ καπως.παταω συμπλεκτη και σβηνει ακαριαια..Λεω κολλησε??Κανω δεξια.βαραω μιζα πηρε κατευθειαν και ακομα και στο ρελαντι κανει τσικι τσικι και οσο ανεβαινουν οι στροφες ο ηχος δυναμωνει.Απο λαδια ξυδια κτλπ το μοτερ ηταν κομπλε.

Μήπως κάνει κάπως έτσι?

https://www.youtube.com/watch?v=DfIc5CX7mF4

S705
01/07/2019, 20:08
Ρε αγόρι ο Κουταλιανός μπροστά σου ωχριει!

DrIoannis
01/07/2019, 20:14
Έχει εγγύηση πήγαινε στο μάστορα να σου το ξαναεπισκευάσει:a014:.

Πέρα από τα αστεία. Δεν δικαιολογείται να θέλει πάλι επισκευή ο κινητήρας αν έχουν γίνει σωστά οι διαδικασίες και με τα σωστά υλικά. Με άλλα λόγια θα ταλαιπωρηθείς...

S705
01/07/2019, 20:29
αν έχουν γίνει σωστά οι διαδικασίες και με τα σωστά υλικά.
:bawl::bawl::bawl:

Συγνώμη, δεν κρατήθηκα.

Dalt0n
01/07/2019, 22:24
Εβγαλα καρτερ φουλ στη χρυσοσκονη βλεπω το πικ απ του λαδιου που τραβαει λαδι η αντλια εχει ενα σιτακι ειχε κοπει και ειχε στουπωσει μεσα στον αυλο μαζι με κνν κιλο υπολοιματα φλαντζοκολλας..και μ ειχε πει ο μαστορας την Πεμπτη ελα να ανοιξουμε το καρτερ να το καθαρισουμε θα εχει μαζεψει πραγμα.Εγω δν πηγα τον αφησα απο Δευτερα.τωρα δν αναλαμβανει τπτ δωρεαν ....Ειδα καποιες μπιελες απο κατω εχουν κενο..Ξεκινησα ηδη και το λυνω και θα το κανω μονος μ αυτη τη φορα.τι διαολο τρεις φορες που το ανοιξαμε απο περσυ ημουν διπλα τ σε ολες τις διαδικασιες πιστευω θα τα καταφερω

DrIoannis
01/07/2019, 22:29
Μας τρολάρεις έτσι...

viper1
02/07/2019, 00:48
Εβγαλα καρτερ φουλ στη χρυσοσκονη βλεπω το πικ απ του λαδιου που τραβαει λαδι η αντλια εχει ενα σιτακι ειχε κοπει και ειχε στουπωσει μεσα στον αυλο μαζι με κνν κιλο υπολοιματα φλαντζοκολλας..και μ ειχε πει ο μαστορας την Πεμπτη ελα να ανοιξουμε το καρτερ να το καθαρισουμε θα εχει μαζεψει πραγμα.Εγω δν πηγα τον αφησα απο Δευτερα.τωρα δν αναλαμβανει τπτ δωρεαν ....Ειδα καποιες μπιελες απο κατω εχουν κενο..Ξεκινησα ηδη και το λυνω και θα το κανω μονος μ αυτη τη φορα.τι διαολο τρεις φορες που το ανοιξαμε απο περσυ ημουν διπλα τ σε ολες τις διαδικασιες πιστευω θα τα καταφερω

Σωστός. Και ο μάστορας έτσι έμαθε. Σε κάποιον δίπλα ήταν άνοιξαν 2- 3 μοτέρ και από τότε τα κάνει μόνος του. Συμφωνώ. Προχωρα.

omega
02/07/2019, 01:24
Εκεί έξω πληρώνουν για το παραμικρό.

Ο Δάλτωνας γιατί είναι δωρεάν;
Πάρτε του μηχανάκι και τα θέματα που ανεβάζει μόνο με prive access..
Θα μας τον πάρει η NASA και τι θα κάνουμε..



Υ. Γ. Δε σε ξέρω Dalton αλλά... Έχεις τον τρόπο να γίνεσαι μορφή!!!
Υγεία... :beer:

Manalishi
02/07/2019, 09:06
Δάλτονα, σε θαυμάζω για την υπομονή σου, και το λέω με ειλικρίνεια, γιατί έχεις φάει τόσο κράξιμο και όμως συνεχίζεις να γράφεις και να μην σε ενοχλούν τα όσα σου λένε. Μπράβο ρε τύπε!

telegonos
02/07/2019, 09:19
Δάλτονα, σε θαυμάζω για την υπομονή σου, και το λέω με ειλικρίνεια, γιατί έχεις φάει τόσο κράξιμο και όμως συνεχίζεις να γράφεις και να μην σε ενοχλούν τα όσα σου λένε. Μπράβο ρε τύπε!

Ρε άνθρωπε του Θεού, κρατιέμαι, κρατιέμαι, αλλά δεν γίνεται.

Είναι προφανές τρολ, αυτά που λέει τα βγάζει από το μυαλό του ΕΠΙΤΗΔΕΣ, φωτό ή άλλο τεκμήριο από όσα ισχυρίζεται δεν έχει δει κανένας-ποτέ, και το πιο χαρακτηριστικό είναι που σου δίνει τόση-όση πληροφορία για να τσιμπήσεις ''μα τι εξωφρενικά λέει'' και να απαντήσεις είτε τεχνικά είτε πειραχτικά, αλλά ούτε τσιμπάει στο κράξιμο ούτε το συνεχίζει.

Τι κάνει νιάου-νιάου στα κεραμίδια;

Και κάθεσαι και λες ''μπραβο ρε τύπε''; Είναι fake λέμε.

buckley
02/07/2019, 09:28
Ρε άνθρωπε του Θεού, κρατιέμαι, κρατιέμαι, αλλά δεν γίνεται.

Είναι προφανές τρολ, αυτά που λέει τα βγάζει από το μυαλό του ΕΠΙΤΗΔΕΣ, φωτό ή άλλο τεκμήριο από όσα ισχυρίζεται δεν έχει δει κανένας-ποτέ, και το πιο χαρακτηριστικό είναι που σου δίνει τόση-όση πληροφορία για να τσιμπήσεις ''μα τι εξωφρενικά λέει'' και να απαντήσεις είτε τεχνικά είτε πειραχτικά, αλλά ούτε τσιμπάει στο κράξιμο ούτε το συνεχίζει.

Τι κάνει νιάου-νιάου στα κεραμίδια;

Και κάθεσαι και λες ''μπραβο ρε τύπε''; Είναι fake λέμε.

Τι, δεν είναι δηλαδή πέτρολχεντ ο Ντάλτον :bawl:

nikosmec
02/07/2019, 09:32
Ρε άνθρωπε του Θεού, κρατιέμαι, κρατιέμαι, αλλά δεν γίνεται.

Είναι προφανές τρολ, αυτά που λέει τα βγάζει από το μυαλό του ΕΠΙΤΗΔΕΣ, φωτό ή άλλο τεκμήριο από όσα ισχυρίζεται δεν έχει δει κανένας-ποτέ, και το πιο χαρακτηριστικό είναι που σου δίνει τόση-όση πληροφορία για να τσιμπήσεις ''μα τι εξωφρενικά λέει'' και να απαντήσεις είτε τεχνικά είτε πειραχτικά, αλλά ούτε τσιμπάει στο κράξιμο ούτε το συνεχίζει.

Τι κάνει νιάου-νιάου στα κεραμίδια;

Και κάθεσαι και λες ''μπραβο ρε τύπε''; Είναι fake λέμε.

Σε κάποιους εδώ μέσα μας αρέσει να ζούμε με την πεποίθηση πως ο δάλτονας τα στύβει όντως τα μοτέρ, τα παίρνει στο χέρι και τα επισκευάζει με λίγο σύρμα, δεν χρειάζεται να μας το χαλάς.... Σε μένα ας πούμε μου φαίνονται πολύ ωραία τα πόστ του....

telegonos
02/07/2019, 09:42
Ναι ότι ο Νεοέλληνας θέλει παραμύθα, φαίνεται κι από ποιούς επιλέγει για κυβερνήσεις σταθερά, σοφά, αξιόπιστα και με αντικειμενικά κριτήρια εδώ και ... 200 χρόνια.

buckley
02/07/2019, 09:43
Σε κάποιους εδώ μέσα μας αρέσει να ζούμε με την πεποίθηση πως ο δάλτονας τα στύβει όντως τα μοτέρ, τα παίρνει στο χέρι και τα επισκευάζει με λίγο σύρμα, δεν χρειάζεται να μας το χαλάς.... Σε μένα ας πούμε μου φαίνονται πολύ ωραία τα πόστ του....

well said λέμε ,η ζωή θέλει και παραμύθι :wave2:

Vice
02/07/2019, 09:45
Ο Δάλτωνας είναι υπαρκτό πρόσωπο και το μηχανάκι ισχύει. Επιβεβαιώνω.

Όσον αφορά τις εσωτερικές μόντες με πιστόνια και καβαλέτα δεν ξέρω. Οι εξωτερικές (μοτέρ απο άλλο μηχανάκι, φρένα απο άλλο κτλ) ισχύουν.

Αρα...όταν ο άλλος μπαίνει στον κόπο να φτιάξει μηχανάκι φρανκεστάϊν και νιώθει ασφαλής να το καβαλήσει, τι σας κανει να πιστευετε οτι θα κωλώσει να πειράξει και το μοτέρ;

buckley
02/07/2019, 09:58
Ρε άνθρωπε του Θεού, κρατιέμαι, κρατιέμαι, αλλά δεν γίνεται.

Είναι προφανές τρολ, αυτά που λέει τα βγάζει από το μυαλό του ΕΠΙΤΗΔΕΣ, φωτό ή άλλο τεκμήριο από όσα ισχυρίζεται δεν έχει δει κανένας-ποτέ, και το πιο χαρακτηριστικό είναι που σου δίνει τόση-όση πληροφορία για να τσιμπήσεις ''μα τι εξωφρενικά λέει'' και να απαντήσεις είτε τεχνικά είτε πειραχτικά, αλλά ούτε τσιμπάει στο κράξιμο ούτε το συνεχίζει.


Τι κάνει νιάου-νιάου στα κεραμίδια;

Και κάθεσαι και λες ''μπραβο ρε τύπε''; Είναι fake λέμε.

Αλήθεια τι χρώμα περίμενες ότι θα ναι :bawl:

407867

Acacius
02/07/2019, 10:54
Σωστός. Και ο μάστορας έτσι έμαθε. Σε κάποιον δίπλα ήταν άνοιξαν 2- 3 μοτέρ και από τότε τα κάνει μόνος του. Συμφωνώ. Προχωρα.

Στην Ελλάδα μην το γελάς...

teogtp
02/07/2019, 11:03
Αλήθεια τι χρώμα περίμενες ότι θα ναι :bawl:

407867

Έχω μια φρέσκια.......





407874

buckley
02/07/2019, 11:25
Στην Ελλάδα μην το γελάς...

"Σε κάποιον ήταν δίπλα ανοίξαν 2-3"

Χασάπη :bawl::bawl::bawl:

thunder ace
02/07/2019, 13:26
Βρε αθωα μου παιδακια...σαφως και τρολαρει ο Δλτον
Αφου ειναι παγκοσμιως γνωστο οτι τα FZR 1000(και τα THUNDERACE φυσικα) ΔΕΝ ΧΑΛΑΝΕ..
Ισως στη χειροτερη να καψουν λιγο λαδακι (ουτε 1λιτρο στα 100 χλμ-τριχες δλδ)
Απλα κανουμε οτι τον πιστευουμε γιατι γουσταρουμε τον χαβαλε του.


Ακου εκει...μπιελα σε FZR....πππφφφφ.....

Dalt0n
02/07/2019, 14:48
Παιδια οντως εχω ανοιξει το μοτερ για μπιελα 4 φορες Πρωτη φορα το 2016 το καναμε και μετα μου ξαναχτυπησε περσι τον ιουνιο μετα την ΠΣΜ εδω στο χωριο πηγα να πατησω με ενα Ζ900 και στο τριτο πατημα εβγαλε ηχο το ανοιξαμε και ειδαμε μπιελα κενονκαι στροφαλος για πεταμα (εχω ποστ με φωτο να δειτε ψαξτε)..βαζω στροφαλο απο thunderace...Υον Σεμπεβριο χτυπαει βαλβιδες πανω σε κατι κοφτες (ειχαν φυγει οι ασφαλειες απο καποιες βαλβιδες) τεσπα ψιλα πραγματα)...Τωρα τον Μαιο λιγες μερες πριν την γιορτη μ βγαζει ηχο πριν προλαβω να διαπιστωσω αν ειναι μπιελα ή βαλβιδα γκραου σε ενα ανοιγμα εξω η μια μπιελα..ολο το μοτερ σκουπιδια μπιελα στροφαλος καρτερ κυλινδρος πιστονι και καποιες βαλβιδες..φτιαχνουμε ενα αλλο μοτερ ολο thunderace και παντα λιγο παραπανω συμπιεση (παντα απ τα τρια φυλλα που εχει η φλαντζα κεφαλης αφηνω το ενα)..Δουλευε ρολοι και την Κυριακη συνεβει αυτο που διαβασατε σε αυτο το ποστ...Σημερα ανοιξα το μοτερ εχει κενο η 2η μπιελα αρκετο και η 4η την βλεπω πως δν γυρναει ευκολα..Περιμενω εναν φιλο να βοηθησει να βγει η καμπανα για να μπορεσω να κοψω τα καρτερ στα δυο να δω και τα κουζινετα βασεως

Dalt0n
02/07/2019, 14:52
Ρε άνθρωπε του Θεού, κρατιέμαι, κρατιέμαι, αλλά δεν γίνεται.

Είναι προφανές τρολ, αυτά που λέει τα βγάζει από το μυαλό του ΕΠΙΤΗΔΕΣ, φωτό ή άλλο τεκμήριο από όσα ισχυρίζεται δεν έχει δει κανένας-ποτέ, και το πιο χαρακτηριστικό είναι που σου δίνει τόση-όση πληροφορία για να τσιμπήσεις ''μα τι εξωφρενικά λέει'' και να απαντήσεις είτε τεχνικά είτε πειραχτικά, αλλά ούτε τσιμπάει στο κράξιμο ούτε το συνεχίζει.

Τι κάνει νιάου-νιάου στα κεραμίδια;

Και κάθεσαι και λες ''μπραβο ρε τύπε''; Είναι fake λέμε.

Πραγματικα δν εχεις ιδεα

Dalt0n
02/07/2019, 14:53
Ο Δάλτωνας είναι υπαρκτό πρόσωπο και το μηχανάκι ισχύει. Επιβεβαιώνω.

Όσον αφορά τις εσωτερικές μόντες με πιστόνια και καβαλέτα δεν ξέρω. Οι εξωτερικές (μοτέρ απο άλλο μηχανάκι, φρένα απο άλλο κτλ) ισχύουν.

Αρα...όταν ο άλλος μπαίνει στον κόπο να φτιάξει μηχανάκι φρανκεστάϊν και νιώθει ασφαλής να το καβαλήσει, τι σας κανει να πιστευετε οτι θα κωλώσει να πειράξει και το μοτέρ;

Εσυ δν εισαι με το Ρ1 το μαυρο 07?

Dalt0n
02/07/2019, 15:01
407875
407876
http://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1240357309453511&id=100004377609846

Vice
02/07/2019, 15:05
Εσυ δν εισαι με το Ρ1 το μαυρο 07?

Da!

arisrodolivos
02/07/2019, 15:18
Δώσε επισκευή αλάνι μου σε πάω με 1000...:a20::a20::a20:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
02/07/2019, 15:40
:a20:και από μένα.
Γουστάρω πολύ. ..

Volpad
02/07/2019, 15:52
Είναι κάποιου είδους κατόρθωμα να αλλάζει κανείς μπιέλες?? :confused:

Dalt0n
02/07/2019, 15:53
407878
407879
407880
407881
407882

buckley
02/07/2019, 16:00
Που πήγε ο φραπές ρε ? :bawl:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
02/07/2019, 16:31
Νομίζω πως κάποιοι τον αδικησατε :eek:

viper1
02/07/2019, 16:37
Daltona από πάνω από το μοτέρ είναι το ρεζερβουάρ. Μην το γεμίζεις ρε φίλε δια παν ενδεχομενον..... να προλάβεις να εγκαταλείψεις

vaska
02/07/2019, 16:43
έτσι όπως το βλέπω στις φωτο ανοιγμένο μάλλον το αβάνς πρέπει να φταίει

Dalt0n
02/07/2019, 16:50
Σκουπιδια απο προηγουμενα ανοιγματα
407883

kostaskk
02/07/2019, 17:01
Genesis η exup?

teogtp
02/07/2019, 17:04
έτσι όπως το βλέπω στις φωτο ανοιγμένο μάλλον το αβάνς πρέπει να φταίει

Και ο καφές είναι ελαφρώς overpressured.

Dalt0n
02/07/2019, 17:09
Genesis η exup?

Το πλαισιο ειναι gennesis με μοτερ εχουπ (ετσι το ειχα παρει) τωρα φοραω μοτερ thunderace..αλλα εχω πολλα πραγματα λειτουργικα απο gennesis απο exup και απο thunderace

Dalt0n
02/07/2019, 18:57
Και το πατημα το Ζ900 περσυ που εβγαλε ηχο η μπιελα
https://youtu.be/zZMCgkkPg20
https://youtu.be/5gWxI9hQLCo

BLiTzER
02/07/2019, 19:12
Δάλτονα, σε θαυμάζω για την υπομονή σου, και το λέω με ειλικρίνεια, γιατί έχεις φάει τόσο κράξιμο και όμως συνεχίζεις να γράφεις και να μην σε ενοχλούν τα όσα σου λένε. Μπράβο ρε τύπε!

Τον ενοχλούν, αλλά δεν έχει άλλη επιλογή.

telegonos
02/07/2019, 19:21
Είναι κάποιου είδους κατόρθωμα να αλλάζει κανείς μπιέλες?? :confused:

Ναι, παρόμοιο κατόρθωμα με το να ξεπερνάει σε γραφικότητα η πραγματικότητα την τρολιά.

o_gavros
02/07/2019, 19:47
@προς όλους
Live and let live.


@Νταλτον
όσο δεν κάνεις ζημιά στον εαυτό σου ή σε τρίτους, τότε κάντα όλα οδοντογλυφίδες.σίδερα είναι και να πα να γαμηθούν.

Pew
02/07/2019, 19:56
Μπαινει, γραφει ο,τι γουσταρει, λεει τον πονο του, ζηταει βοηθεια σε οτι μπορει να βασανιζει την ψυχουλα του και that's all.
Ουτε flame, ουτε νευρακια... ξηγιεται Log-out κυριος, τερματιζει το πισι και παει να σπασει μπιελες.

Εχει λυσει τα σοβαρα προβληματα με τον εαυτο του πρωτα απ'ολα σε αντιθεση με πολλους εδω μεσα που δεν το παλετουν με την καμια.


@dalton:

Σε μοτερ δεμενο με "πατεντες" τυπου 1 απο τα 3 φυλλα της φλατζας, σφιγμενα στο χυμα χωρις δυναμοκλειδο, αλλαξοκωλιες με κουζινετα, στροφαλους, μπιελες χωρις να μετρηθει τιποτα και ολα στην τυχη, φλατζοκολλες που φραζουν το Pickup της αντλιας ή τη σιτα να γινεται τριμματα ... εχουν αυτα τα αποτελεσματα.
ΙΣΩΣ να αντεχε παραπανω, εαν δεν ησουν και σιδεροφαγος.... αλλα αυτα εχει η ζωη. :lol:

Coyote.V
02/07/2019, 20:55
Εγώ τον Ντάλτονα το διαβάζω προσεκτικά, έχω μάθει πάρα πολλά, όπως το τι δεν πρέπει να κάνω στο μηχανάκι μου για να είναι λειτουργικό και να μη παθαίνω ζημιές.

azar41
02/07/2019, 21:04
Εντάξει,είναι παράδειγμα προς αποφυγή,αλλά είναι απόλαυση.:)

Volpad
02/07/2019, 21:15
Μέχρι τώρα δεν έχει κάνει κανένας flame.
Μόνο τρολάρισμα πέφτει.

Δεν καταλαβαίνω δε, το γιατί αντιτίθεστε με αυτό (μιλάω στους @πίου και @ ο_γαυρος), μίας και ο OP, φανερά ξέρει καλά τι κάνει.
Ξέρει καλά γιατί έκλασε η μπιέλα, το έχει ξαναπάθει άλλες 3 φορές...

Μιλάμε για ένα τύπο, που το 2017 ισχυρίστηκε πως είναι 20 χρονών, χωρίς δίπλωμα και με μηχανάκι με κλεμμένο μοτέρ.

Και πρίν απο ενάμιση μήνα, έβαλε μεταχειρισμένα κουζινέτα στο μοτέρ (υποθέτω στο ίδιο μοτέρ με αυτό που χτύπησε μπιέλα τώρα. Σε αντίθετη περίπτωση θα έχουμε και νέο θέμα σε λίγες μέρες με δεύτερο κρούσμα μπιέλας...)

Ο ίδιος δε, που ισχυρίζεται οτι είναι τύπος "που περνάει απο τις καφετέριες με μπάντες και σούζες"

Σοβαρά θεωρείτε παράλογο το τρολάρισμα?

Dalt0n
02/07/2019, 22:35
Μέχρι τώρα δεν έχει κάνει κανένας flame.
Μόνο τρολάρισμα πέφτει.

Δεν καταλαβαίνω δε, το γιατί αντιτίθεστε με αυτό (μιλάω στους @πίου και @ ο_γαυρος), μίας και ο OP, φανερά ξέρει καλά τι κάνει.
Ξέρει καλά γιατί έκλασε η μπιέλα, το έχει ξαναπάθει άλλες 3 φορές...

Μιλάμε για ένα τύπο, που το 2017 ισχυρίστηκε πως είναι 20 χρονών, χωρίς δίπλωμα και με μηχανάκι με κλεμμένο μοτέρ.

Και πρίν απο ενάμιση μήνα, έβαλε μεταχειρισμένα κουζινέτα στο μοτέρ (υποθέτω στο ίδιο μοτέρ με αυτό που χτύπησε μπιέλα τώρα. Σε αντίθετη περίπτωση θα έχουμε και νέο θέμα σε λίγες μέρες με δεύτερο κρούσμα μπιέλας...)

Ο ίδιος δε, που ισχυρίζεται οτι είναι τύπος "που περνάει απο τις καφετέριες με μπάντες και σούζες"

Σοβαρά θεωρείτε παράλογο το τρολάρισμα?

Κλεμμενο μοτερ?
Επισης το μοτερ μ εκλασε απο ελλιπη λιπανση δν φταιγαν τα μεταχειρο κουζινετα..και περσυ μεταχειρο ειχα βαλει και μ πηγε ενα χρονο με καμια 15αρια καμμενα λαστιχα και καμια 20 φορες στον κοφτη μεσο ορο καθε μερα.και ολα αυτα με συμπιεση 13:1 αντι του 11:1 που εχει το μοτερ αυτο.τι ηθελες να κανει δλδ η μπιελα

Volpad
02/07/2019, 22:44
https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=152620

Dalt0n
02/07/2019, 22:50
https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=152620

Δν ειναι κλεμμενο δν ειναι το μαμα
Ειναι αλλο με αλλα νουμερα.καθαρο ειναι

Dalt0n
02/07/2019, 22:52
Δν ειναι κλεμμενο δν ειναι το μαμα
Ειναι αλλο με αλλα νουμερα.καθαρο ειναι

Ηταν

vaska
02/07/2019, 23:44
Κι εγώ παρ όλο που τον τρολαρω τον πάω πολύ τον Δαλτονα. Γουστάρω Δαλτονα, αγαπώ Δαλτονα. Κιπ γκοιν ρε απιστευτε τυπε.

Volpad
03/07/2019, 02:03
Δν ειναι κλεμμενο δν ειναι το μαμα
Ειναι αλλο με αλλα νουμερα.καθαρο ειναι

Όντως, με συγχωρείς.
Δεν ήταν κλεμμένο. Διάβασα πολύ "πεταχτά" και έκανα λάθος.

Τα υπόλοιπα ισχύουν...

telegonos
03/07/2019, 09:53
Και αυτή είναι η Ελλάδα, αυτοί είναι οι Νεοέλληνες.

Στην τηλεόραση κλίκες, αλλαξοκωλιές και αστρολογία (εν έτη 2019 που οι πολιτισμένοι λαοί, έχουν επιστήμη που ανιχνεύει μεταβολές βαρυτικού πεδίου) σε κάθε εκπομπή.

Στις υπηρεσίες ''δημόσιο'' ακόμα και στον ιδιωτικό τομέα.

Στην πολιτική, ψεύτες που λένε ωραία λόγια -απίστευτα ψεύτικα για όποιον έχει μυαλό δημοτικού- αλλά ωραία.

Στο γιουτιούμπ ένας που μιλάει αγγλικά παραλίας 1970 και λέει την μια χαζομάρα μετά την άλλη, κι ένας άλλος απλά χαζός που ενθουσιάζεται με το αρκουδόγκαζο κινέζικων μονκύλινδρων 300 κυβικών. Α κι ένας που πέφτει κάτω, επειδή είδε μια ωραία γκόμενα.

Στην μουσική ο ''μαααμααααα''.

Στα φόρουμ, ένας που σπάει μοτέρ, γράφει την μια τρολιά μετά την άλλη, να λες, δεν μπορεί να είναι αληθινός αυτός ο beavis and butthead δύο σε ένα.


ΑΥΤΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ. Χαβαλέδες.

ΑΥΤΟΥΣ ΘΕΛΟΥΜΕ. Χαβαλέδες.

Για μέχρι εκεί. Και πολύ μας είναι.



Γαύρε, στην τελική έχεις δίκιο, να με συμπαθάς που ξέφυγα, και το πεδίο ελεύθερο στο θέμα από εμένα.

toyar
03/07/2019, 09:58
Στην πραγματικότητα στην τηλεόραση στα φόρα και στο youtube αυτά θα δεις και θα ακούσεις παντού
Δεν είναι θέμα λαού είναι θέμα μέσου
Αν πας σε πανεπιστήμια και πολυτεχνεία θα ακούσεις αλλά πραγματα

toyar
03/07/2019, 10:02
Επίσης το σπάσιμο μοτέρ είναι ένας πολύ καλός τρόπος εκπαίδευσης
Αρκεί να το σπάσεις επειδή την ψάχνεις κι όχι απλά για να καυχηθείς ότι τοσπασες

omega
03/07/2019, 10:50
Ο Δάλτωνας των 20/30/40/50+ χρονών(ποιος ξέρει) έχει υιοθετήσει αυτό που λείπει σε αρκετούς από εμάς. Δεν προσβάλει.Γνώστης ή μη θα γράψει αυτό που θέλει, με αφέλεια προσποιητή ή μη και θα το πάει με τον τρόπο του ή και με τη βοήθειά μας εκεί που πρέπει/είναι/θέλει να πάει.

Μπορείς να τον αγνοήσεις..
Μπορείς να αρχίσεις να ψάχνεσαι..
Μπορείς να μπεις στον ρυθμό του..

Ο καθένας κάνει την επιλογή του.

sapila racing
03/07/2019, 11:09
Και αυτή είναι η Ελλάδα, αυτοί είναι οι Νεοέλληνες.

Στην τηλεόραση κλίκες, αλλαξοκωλιές και αστρολογία (εν έτη 2019 που οι πολιτισμένοι λαοί, έχουν επιστήμη που ανιχνεύει μεταβολές βαρυτικού πεδίου) σε κάθε εκπομπή.

Στις υπηρεσίες ''δημόσιο'' ακόμα και στον ιδιωτικό τομέα.

Στην πολιτική, ψεύτες που λένε ωραία λόγια -απίστευτα ψεύτικα για όποιον έχει μυαλό δημοτικού- αλλά ωραία.

Στο γιουτιούμπ ένας που μιλάει αγγλικά παραλίας 1970 και λέει την μια χαζομάρα μετά την άλλη, κι ένας άλλος απλά χαζός που ενθουσιάζεται με το αρκουδόγκαζο κινέζικων μονκύλινδρων 300 κυβικών. Α κι ένας που πέφτει κάτω, επειδή είδε μια ωραία γκόμενα.

Στην μουσική ο ''μαααμααααα''.

Στα φόρουμ, ένας που σπάει μοτέρ, γράφει την μια τρολιά μετά την άλλη, να λες, δεν μπορεί να είναι αληθινός αυτός ο beavis and butthead δύο σε ένα.


ΑΥΤΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ. Χαβαλέδες.

ΑΥΤΟΥΣ ΘΕΛΟΥΜΕ. Χαβαλέδες.

Για μέχρι εκεί. Και πολύ μας είναι.



Γαύρε, στην τελική έχεις δίκιο, να με συμπαθάς που ξέφυγα, και το πεδίο ελεύθερο στο θέμα από εμένα.

Στο ίδιο ποστ χαρακτηρίζεις τον Dalton Beavis & Buthead 2 σε 1 και μετά λές στον γαύρο να σε συμπαθάει που ξέφυγες.
Μας δουλεύεις?

Εγώ δεν σε συμπαθάω πάντως και μόλις έφαγες μια κόκκινη.

Nostradamus
03/07/2019, 12:28
Να πω λιγο την μ@λακια μου και εγω.. Καλος χρυσος ο Δαλτωνας, σιδερωφαγος, σηκωνει και τρολαρισμα, λεει και τα δικα του και ολα οκ.

Αλλα εχει βαλει το θεμα του (που κλειδωθηκε) για να ξεκαθαρισει -μεσω μιας σειρας εγκληματικων οπως χαρακτηριστηκαν παραβασεων- οτι το μοτερ ειναι νομιμο.

Ειτε μας αρεσει ειτε οχι, ζουμε, στο 2019, θελουμε να ειμαστε πολιτισμενοι, εχουμε θεμα για το σε ειδα που κραζουμε τον καθε καρναβαλο ελληναρα και γενικα παλευουμε να φυγουμε απο νοοτροπιες και πρακτικες του '80.

Απο την αλλη και το θεμα με το πολιτικαλι κορρεκτ εχει περασει στο αλλο ακρο γενικα και σε καθε πτυχη πλεον πρεπει να σκεφτομαστε 100 φορες μην και θιξουμε καταστασεις, κοινωνικες ομαδες, προσωπικα δεδομενα και ελευθεριες..

Ναι το θεμα ειναι μηχανολογικο.. μπορουμε να μεινουμε σε αυτο και τοτε καθε αναφορα σε κατι αλλο ειναι εκτος θεματος..

Απο την αλλη ο δαλτωνας το '17 ηταν με καθε τροπο παραβατης με το γραμμα του νομου (και εγκληματιας με το γεγονος οτι το θεμα του κλειδωθηκε). Γραφει στα παλαιοτερα των υποδηματων του πραγματα οπως, διπλωματα, ασφαλειες, ΚΟΚ, "τσεους", νομοθεσιες και μαλιστα οχι σε κανενα ξεχασμο απο τον Θεο και τους ανθρωπους χωριο αλλα σε επαρχιακη πολη. Καλα τα '80ς πολλοι εδω μεσα τα κανανε/με και ειχαν την πλακα τους αλλα δεν ζουμε εκει πλεον.

Πραγματικα δεν ξερω πως επρεπε να παει το θεμα.. ΕΙναι δυσκολο να κρατατε ισορροπιες φανταζομαι.. Αλλα προς καποια κατευθυνση πρεπει να αποφασισουμε οτι θα κανουμε..

Coyote.V
03/07/2019, 12:42
Σαν τι να κάνουμε δηλαδή;

KotsosDR
03/07/2019, 12:49
To ότι αρκετοί με βίντεο σούζας και τελικής σε κατοικημένες περιοχές (και ένα σωρό άλλες παρανομίες) αποκαλούν άλλους "εγκληματίες" έχει την πλάκα του άμα το δείς από μια διαφορετική γωνία

viper1
03/07/2019, 15:47
Κρίμα τα 5βαλβιδα μοτέρ.... και δεν ξαναβγαίνουν πλεων.....

p@nos
03/07/2019, 15:51
Να πω λιγο την μ@λακια μου και εγω.. Καλος χρυσος ο Δαλτωνας, σιδερωφαγος, σηκωνει και τρολαρισμα, λεει και τα δικα του και ολα οκ.

Αλλα εχει βαλει το θεμα του (που κλειδωθηκε) για να ξεκαθαρισει -μεσω μιας σειρας εγκληματικων οπως χαρακτηριστηκαν παραβασεων- οτι το μοτερ ειναι νομιμο.

Ειτε μας αρεσει ειτε οχι, ζουμε, στο 2019, θελουμε να ειμαστε πολιτισμενοι, εχουμε θεμα για το σε ειδα που κραζουμε τον καθε καρναβαλο ελληναρα και γενικα παλευουμε να φυγουμε απο νοοτροπιες και πρακτικες του '80.

Απο την αλλη και το θεμα με το πολιτικαλι κορρεκτ εχει περασει στο αλλο ακρο γενικα και σε καθε πτυχη πλεον πρεπει να σκεφτομαστε 100 φορες μην και θιξουμε καταστασεις, κοινωνικες ομαδες, προσωπικα δεδομενα και ελευθεριες..

Ναι το θεμα ειναι μηχανολογικο.. μπορουμε να μεινουμε σε αυτο και τοτε καθε αναφορα σε κατι αλλο ειναι εκτος θεματος..

Απο την αλλη ο δαλτωνας το '17 ηταν με καθε τροπο παραβατης με το γραμμα του νομου (και εγκληματιας με το γεγονος οτι το θεμα του κλειδωθηκε). Γραφει στα παλαιοτερα των υποδηματων του πραγματα οπως, διπλωματα, ασφαλειες, ΚΟΚ, "τσεους", νομοθεσιες και μαλιστα οχι σε κανενα ξεχασμο απο τον Θεο και τους ανθρωπους χωριο αλλα σε επαρχιακη πολη. Καλα τα '80ς πολλοι εδω μεσα τα κανανε/με και ειχαν την πλακα τους αλλα δεν ζουμε εκει πλεον.

Πραγματικα δεν ξερω πως επρεπε να παει το θεμα.. ΕΙναι δυσκολο να κρατατε ισορροπιες φανταζομαι.. Αλλα προς καποια κατευθυνση πρεπει να αποφασισουμε οτι θα κανουμε..



γενικα περα απο το χαβαλε, δεν εχει νοημα να κανεις κατι αλλο....τι να κανεις?ηλεκτρονικο συνετισμο? δυστυχως δεν εχει κανενα νοημα...

για τις περιπτωσεις τυπου νταλτονα, χωρις διπλωματα σφαλειες και με τραβελια μηχανακια αναλαμβανει η αστυνομια, το κτεο, και το κρατος....το κραξιμο πρεπει να παει εκει και οχι στον καθενα που απλα βρισκει και κανει...ειμαστε 2019 αλλα το κρατος βρισκεται οριακα στα μεσα του 80...το κρατος ειναι αυτο που θα πρεπει να αναλαβει να περιορισει και να συνετισει ολους εμας, οχι να βγαζουμε εμεις το φιδι απο την τρυπα

o_gavros
03/07/2019, 17:00
Μέχρι τώρα δεν έχει κάνει κανένας flame.
Μόνο τρολάρισμα πέφτει.

Δεν καταλαβαίνω δε, το γιατί αντιτίθεστε με αυτό (μιλάω στους @πίου και @ ο_γαυρος), μίας και ο OP, φανερά ξέρει καλά τι κάνει.
Ξέρει καλά γιατί έκλασε η μπιέλα, το έχει ξαναπάθει άλλες 3 φορές...

Μιλάμε για ένα τύπο, που το 2017 ισχυρίστηκε πως είναι 20 χρονών, χωρίς δίπλωμα και με μηχανάκι με κλεμμένο μοτέρ.

Και πρίν απο ενάμιση μήνα, έβαλε μεταχειρισμένα κουζινέτα στο μοτέρ (υποθέτω στο ίδιο μοτέρ με αυτό που χτύπησε μπιέλα τώρα. Σε αντίθετη περίπτωση θα έχουμε και νέο θέμα σε λίγες μέρες με δεύτερο κρούσμα μπιέλας...)

Ο ίδιος δε, που ισχυρίζεται οτι είναι τύπος "που περνάει απο τις καφετέριες με μπάντες και σούζες"

Σοβαρά θεωρείτε παράλογο το τρολάρισμα?

σοβαρά, όχι φυσικά,θα έπρεπε να έχει πρόβλημα κάποιος αν δεν έβλεπε ανοιχτό γήπεδο για τρολιές στα θεματα του νταλτον.
Σοβαρά επίσης, εμένα τα μόνιμα λαϊκά δικαστήρια του μοτό με έχουν ξενερώσει.
Επίσης σοβαρά #2, το ποστ σου διαβάζοντας το μου έκανε σαν αγόρευση δικηγόρου.
Δεν πίεσε ποτέ κανέναν να του απαντησει ο Νταλτον.τι ζόρι τραβάτε ορισμένοι στην τελική;


@ολους
Που τα μοιράζουνε αυτά τα γαμημένα τα τσιλ πιλζ να φέρω δυο ανατρεπόμενα να κερνάω όλο το φόρουμ.
Χαλαρώστε ρε μαλακες λίγο, δεν είναι εκκλησία ο χώρος,ήμαρτον.
ούτε μπάτσοι είμαστε (κι ας το ζητάει επίμονα η γούνα πολλών), ούτε κηδεμόνες κανενος, ούτε θεματοφύλακες των ορθώς καμωμένων.

Dalt0n
03/07/2019, 17:30
Διπλωμα δν ειχα τοτε γτ δν ειχα την καταληλη ηλικια για να μπορεσω να βγαλω..τεσπα τωρα εχω.και ασφαλεια για να το ξεκαθαρισουμε αυτο το κομματι.Και δν μενω σε κνν χωριο με 500 ατομα.150.000 κατοικους εχει η Κοζανη και καπου 2.500 το χωριο μ

Σημερα εβγαλα την καμπανα και κατι αλλα ψιλα και κατεβασα το μοτερ.Ξεκινησα να λυνω τα καρτερ να τα κοψω στα δυο..2 μπιελες εχουν αρπαξει κουζινετο 1 εχει διαλυσει το κουζινετο και 1 καλη...Αυριο θα δω σε τι κατασταση ειναι ο στροφαλος αν σωζεται με ενα γυαλισμα αν οχι θα βαλω εναν απο exup που βρηκα στο car.gr δυστυχως για thunderace δν βρηκα Ελλαδα..Θα εχω λιγα γκαζια κατω αλλα θα ζησουμε

kordix
03/07/2019, 18:02
Γιατί δεν αγοράζεις κάτι πιο σύγχρονο, πχ κάνα , z1000, 1ης γενιά μπούσα, r1, zx 9 δεύτερης γενιας ή zx 10 κατι έτοιμο με πολύ γκαζι?


Νομίζω πιο φτηνά θα σου έρθει. Άσε που στα πιο καινούργια θα βρίσκεις εύκολα μεταχείρο μοτέρ (φτου φτου μακριά).

Dalt0n
03/07/2019, 18:27
Γιατί δεν αγοράζεις κάτι πιο σύγχρονο, πχ κάνα , z1000, 1ης γενιά μπούσα, r1, zx 9 δεύτερης γενιας ή zx 10 κατι έτοιμο με πολύ γκαζι?


Νομίζω πιο φτηνά θα σου έρθει. Άσε που στα πιο καινούργια θα βρίσκεις εύκολα μεταχείρο μοτέρ (φτου φτου μακριά).

Δν εχω καποιο σοβαρο ποσο στην ακρη για αγορα

BLiTzER
03/07/2019, 18:32
Μην επισκευάσεις το χρέπι για 10 μέρες και θα μαζέψεις λεφτά για σπίτι.

Bowleno
03/07/2019, 19:51
Μην επισκευάσεις το χρέπι για 10 μέρες και θα μαζέψεις λεφτά για σπίτι.

:cry::cry::bawl:

πάει ο καφές :moutza::moutza::lol:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
03/07/2019, 22:30
:cry::cry::bawl:

πάει ο καφές :moutza::moutza::lol:

Ακόμα να μάθεις. Εγώ άμα βλέπω το εικονίδιο του αρκα δεν τρώω και πίνω τίποτα και μετά διαβάζω :lol:

thunder ace
04/07/2019, 07:59
Διπλωμα δν ειχα τοτε γτ δν ειχα την καταληλη ηλικια για να μπορεσω να βγαλω..τεσπα τωρα εχω.και ασφαλεια για να το ξεκαθαρισουμε αυτο το κομματι.Και δν μενω σε κνν χωριο με 500 ατομα.150.000 κατοικους εχει η Κοζανη και καπου 2.500 το χωριο μ

Σημερα εβγαλα την καμπανα και κατι αλλα ψιλα και κατεβασα το μοτερ.Ξεκινησα να λυνω τα καρτερ να τα κοψω στα δυο..2 μπιελες εχουν αρπαξει κουζινετο 1 εχει διαλυσει το κουζινετο και 1 καλη...Αυριο θα δω σε τι κατασταση ειναι ο στροφαλος αν σωζεται με ενα γυαλισμα αν οχι θα βαλω εναν απο exup που βρηκα στο car.gr δυστυχως για thunderace δν βρηκα Ελλαδα..Θα εχω λιγα γκαζια κατω αλλα θα ζησουμε


Ειμαστε λιγοι οι εκλεκτοι που απολαμβανουμε τα γκαζια του THUNDER...τι να κανουμε............το ξερω οτι η ζωη ειναι αδικη φιλε Δαλτων.

p@nos
04/07/2019, 08:22
ο νταλτονας ηδη κατεστρεψε ολο το αποθεματικο ανταλλακτικων ελλαδας...σειρα εχει το αποθεμα της ευρωπης :lol:

toyar
04/07/2019, 08:59
Τουλάχιστον έχει αλουμίνιο για μια μεζονέτα πορτοπαράθυρα

Dalt0n
04/07/2019, 09:45
ο νταλτονας ηδη κατεστρεψε ολο το αποθεματικο ανταλλακτικων ελλαδας...σειρα εχει το αποθεμα της ευρωπης :lol:

Ισχυει

viper1
04/07/2019, 14:10
Ισχυει

ποσο σου στοιχιζει μια επισκευη αν επιτρεπεται?

Bowleno
04/07/2019, 14:15
ποσο σου στοιχιζει μια επισκευη αν επιτρεπεται?

Τι να του στοιχίζει ρε συ; Βάζει αυτά που βγάζουν οι άλλοι...:lol:

buckley
04/07/2019, 14:27
ποσο σου στοιχιζει μια επισκευη αν επιτρεπεται?

Εμάς τι μας στοιχίζει είναι το θέμα :tooth:

Eiver
04/07/2019, 15:03
νεαρος ειναι αποκταει εμπειρια κανει και καμμια μαλακιουλα δεν τρεχει τιποτα αν δεν παθεις δεν μαθαινεις.ωραιος δαλτωνα

kostaskk
04/07/2019, 15:26
Δεν θα είχανε πολύ ποιοτικές μπιελες τότε,μπορεί να βαρουσαν και εντελώς γνησια-καινουρια μετά από κάποια πολλά η λίγα χιλιομετρα.Βάλε και 20χρονια και αυξημένη συμπίεση. Πόσο συμπίεση έχει μαμά πόσο πιστεύεις ότι πήγε με τη φλάντζα? Αν θες να αντέξει,γνήσια φλάντζα και καινούριος στρόφαλος.. υπάρχουν και ενησχυμενες μπιελες η τιτανίου αλλά θα κοστίζουν όσο πολλά μεταχειρισμένα μοτέρ fz

KotsosDR
04/07/2019, 16:18
Dalton , αυτό το B-KING είναι μηχανάκι για σένα !!!



407906

407907

407908


*εύχομαι να πάνε όλα καλά και να σε δουμε με κανενα Ζ 1000 "κούτα" κάποια στιγμή !

MAIK72
04/07/2019, 16:31
Εμάς τι μας στοιχίζει είναι το θέμα :tooth:

Αν πάει για την 5η θα ζητήσω αποζημιώση για ψυχική οδύνη. Δεν μπορεί... λεφτά υπάρχουν :D

@ Dalton : :beer::beer:

Dalt0n
04/07/2019, 17:01
ποσο σου στοιχιζει μια επισκευη αν επιτρεπεται?

Εξαρταται τι θα χρειστει το μοτερ..2 με 3 κατοσταρικα συνηθως παιζω.Αν χρειαζεται παραπανω δν αξιζει καλυτερα να παρω ενα αλλο μοτερ κλειστο λειτουργικο και το πολυ πολυ να το ανεβασω λιγο συμπιεση

buckley
04/07/2019, 17:20
Εξαρταται τι θα χρειστει το μοτερ..2 με 3 κατοσταρικα συνηθως παιζω.Αν χρειαζεται παραπανω δν αξιζει καλυτερα να παρω ενα αλλο μοτερ κλειστο λειτουργικο και να του καλαφατίσω τα πρέκια

Πως να μην έχεις fans ρε κερατά, μιλάμε ότι αν ανέβαζες τις περιπέτειές σου στο σωλήνα ,ποιος Κώτσος το γατάκι με τα 5500000 views...:bawl::bawl::bawl:

p@nos
04/07/2019, 20:55
Εξαρταται τι θα χρειστει το μοτερ..2 με 3 κατοσταρικα συνηθως παιζω.Αν χρειαζεται παραπανω δν αξιζει καλυτερα να παρω ενα αλλο μοτερ κλειστο λειτουργικο και το πολυ πολυ να το ανεβασω λιγο συμπιεση

Ναι αλλα εχεις φαει ολα τα μοτερ. Γιατι δε κοιτας κανα μοτερ απο χοντα? Με πριονι και ηλεκτροκολληση γινονται θαυματα

borgiriadis1
04/07/2019, 21:22
Ναι αλλα εχεις φαει ολα τα μοτερ. Γιατι δε κοιτας κανα μοτερ απο χοντα? Με πριονι και ηλεκτροκολληση γινονται θαυματα

Δεν σπανε δεν χαλανε τα honda? Εδω ο παλικαρος θα το κανει βιδες σε 6 μερες. Την εβδομη ξεκουραζεται ο Θεος.

(Α!Θα σηκωσει κ λιγο την συμπιεση)

doctoras
04/07/2019, 23:19
Δε μαζεύεις φραγκα σε ενα απο τα καλα μοτερ που εχεις να τα δωσεις οοα μαζι σε ενα μαστορα που να ξερει να επισκευάσει να στο φτιάξει μαμα..?
Αφου βαρας κοφτες μην ανεβαζεις συμπίεση, ερχεται πιο γρηγορα η φθορα

Dalt0n
05/07/2019, 14:59
Το κομβιο της μπιελας που πηρε κενο (με ενα γυαλισμα σωζεται πιστευω)τα υπολοιπα καθαρα.τωρα σειρα εχουν τα βασεως
407926
407927

nikosmec
05/07/2019, 16:48
Να φανταστώ βίδες στα καβαλέτα των μπιελών βάζεις τις ίδιες ε? Πάντως σε παραδέχομαι έκανες το μοτέρ τεύχη σε χρόνο ντε τε....

Tycho Moon
05/07/2019, 16:52
Να φανταστώ βίδες στα καβαλέτα των μπιελών βάζεις τις ίδιες ε?


Όχι... Τις αλλάζει όποτε κόβονται! :D

alex14
05/07/2019, 16:53
Εχω την εντυπωση οτι το κομβιο ειναι τελειωμενο. Τζαμπα θα παιδευτεις με γυαλισματα κτλ