PDA

View Full Version : Project για youtube



kotsosre
02/07/2019, 13:19
Καλησπέρα,είχα ανεβάσει ένα βίντεο πριν καιρό με το gsxr μου και έφτασε σχεδόν τα 5.500.000 views.

https://www.youtube.com/watch?v=YUSb2lXNHUI

Αν θέλετε κάντε ένα subscribe στο κανάλι μου : https://www.youtube.com/c/kotsosre


Ετοιμάζω ένα project για το youtube με ξεχωριστές μηχανές.

Θα βοηθούσε το subscribe και το share στο βίντεο.

Ευχαριστώ,Κώστας.

telegonos
02/07/2019, 14:26
Κοντομάνικο, τζινάκι, και παπούτσι για περπάτημα και ''χάιντε'' να κάνουμε βρουμ-βρουμ σε ένα τετρακύλινδρο εν σειρά με ανοικτή εξάτμιση, τέρμα πρωτοτυπία δλδ.

ECU reflash στο μηχάνημα έγινε, εγκέφαλου μάθηση στον άνθρωπο πότε θα γίνει;

Τα βιουζ να είναι καλά, και εμείς εκεί στο 1970 να μας κράζει το σύμπαν στα σχόλια.

Και μπράβο μας.

karateo
02/07/2019, 14:38
Πρέπει να σας είχα πετύχει πέρυσι λίγο πιο πριν (απο Άγιο) και είχα ενημερώσει το ΑΤ Χερσονήσου (μπήκατε στα νερά του) για επικίνδυνη οδήγηση.

@@ ήρθαν το ξέρω, απλά το αναφέρω για να έχετε το νού σας ;)

Κατα τα άλλα, έξω απο το τούνελ πέρυσι έκανε αναστροφή τουρίστας και έπεσε μία μηχανή επάνω του.
Ευτυχώς ο άνθρωπος χρόνια παθιασμένος με τις μηχανές φούλ εξάρτηση έζησε με κάτι σπασίματα στα πόδια.

https://www.cretalive.gr/crete/glytose-apo-toy-charoy-ta-dontia-o-prohn-proistamenos-sto-dhmo

Δεν σας εύχομαι καλά χιλιόμετρα γιατί με αυτή την οδήγηση βάζετε τη ζωή μου σε κίνδυνο.
Είτε βάλτε μυαλό γρήγορα είτε....

kotsosre
02/07/2019, 15:13
Σας βγαίνει το ελληνικό στοιχείο..δεν πειράζει ο Έλληνας έχει γεννηθεί για να κρίνει απ το πληκτρολόγιο,κάτι που "δεν έχει κάνει ποτέ".
Καλή καρδιά αδέρφια,όποιος θέλει ας κάνει subscribe,δεν είναι υποχρεωτικό.

Ευχαριστώ,Κώστας.

karateo
02/07/2019, 15:35
300 χλμ/ώρα στον ΒΟΑΚ και μιλάς και απο πάνω?
Να κάνουμε μία ερώτηση με τα βιντεάκια στην τροχαία Ηρακλείου?

Σου έκανα αναφορά στο youtube για αρχή.

Καλό απόγευμα

kotsosre
02/07/2019, 15:46
Κάνε όσες ερωτήσεις θέλεις στη τροχαία και όσες αναφορές θέλεις στο youtube.
Δημοκρατία έχουμε.Καλή καρδιά αδερφέ.
Το Subscribe δεν είναι υποχρεωτικό,όποιος του αρέσει κάνει,όποιος δεν του αρέσει κάνει report.

Ευχαριστώ,Κώστας.

p@nos
02/07/2019, 15:53
Σας βγαίνει το ελληνικό στοιχείο..δεν πειράζει ο Έλληνας έχει γεννηθεί για να κρίνει απ το πληκτρολόγιο,κάτι που "δεν έχει κάνει ποτέ".
Καλή καρδιά αδέρφια,όποιος θέλει ας κάνει subscribe,δεν είναι υποχρεωτικό.

Ευχαριστώ,Κώστας.

δεν κρινουν, απλα επισημανουν την πραγματικοτητα...

τεσπα, δεν εχει νοημα να κρινω τα περι οδηγησης και λοιπα...

το ερωτημα ειναι, γιατι να γραφτουμε στο καναλι σου?


τα περισσοτερα καναλια στο utube παραγουν περιεχομενο ψυχαγωγιας, με μια συνηθως αξιοπρεπη προσπαθεια παραγωγης απο πισω....στο καναλι σου τι ακριβως κανεις? γιατι περα απο ενα βιντεακι που καθαρα απο τυχη εφτασε 5 μυρια δεν λεει κατι...

karateo
02/07/2019, 15:54
Δημοκρατία έχουμε.Καλή καρδιά αδερφέ.

Για κάνε μία επανάληψη τί σημαίνει δημοκρατία συν-πολίτη

buckley
02/07/2019, 15:57
Δεν πρόκειται να κρίνω εγώ τις ταρζανιές και μεις τις κάναμε (και χειρότερα μπορεί) πριν 30+ χρόνια.
Σκέψου καλά μόνο χωρίς να σου βγαίνει το Ελληνικό στοιχείο... ,τι προσφέρουν αυτά που ανεβάζεις ???

panavour
02/07/2019, 15:57
Σας βγαίνει το ελληνικό στοιχείο..δεν πειράζει ο Έλληνας έχει γεννηθεί για να κρίνει απ το πληκτρολόγιο,κάτι που "δεν έχει κάνει ποτέ".
Καλή καρδιά αδέρφια,όποιος θέλει ας κάνει subscribe,δεν είναι υποχρεωτικό.

Ευχαριστώ,Κώστας.

Με συγχωρεις αγαπητε μου αλλα θα διαφωνησω μαζι σου.Δεν μας βγαινει κανενα ελληνικο στοιχειο,αλλα μας βγαινει το στοιχειο του σωστου μοτοσυκλεττιστη,που ειναι νομιμος,δεν κανει θορυβο 120 νεσιμπελ εξω απο το τουνελ,που μεσα στο τουνελ με την αντήχηση γινονται 170 και που μπορει μονον αυτο να προκαλεσει ατυχημα,που δεν προσπερναει με 200 χλμ σε διπλη διαχωριστικη ΜΕΣΑ στο τουνελ,που εχει αριθμο κυκλοφοριας,που δεν κανει σουζες ΜΕΣΑ στο τουνελ,που αμα χασει τον ελεγχο ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ εκτος απο τον ιδιο θα σκοτωσει και καποιον αλλο που δεν θα εχει χωρο διαφυγης και δεν θα φταιει ο φουκαρας σε τιποτα.
Επισης αφου μας απευθύνθηκες μεσω πληκτρολογιου,μεσω πληκτρολογιου θα σου κανουμε την κριτική,αλλιως ας μας καλουσες να στην καναμε επι τόπου.
Κοιτα να αλλαξεις τακτικη-αν θελεις και μπορεις-γιατι μ αυτα που κανεις,ειναι μαθηματικως βεβαιον-και στο λεω λογω ηλικιας και νεανικης παλαιοτερον μαλακιας,-οτι θα παθεις κακο.Και πιστεψε με επειδη εχω αποχαιρετησει αρκετους παλαιους φιλους,οτι ο ΘΑΝΑΤΟΣ ειναι το λιγωτερο και το πιο ανωδυνο.Σε κανα χρονο εκτος απο την μανα σου και τον πατερα σου δεν θα σε θυμαται κανεις.Σκεψου ομως να μεινεις σε καμμια καρεκλα με ροδες να τρως και να χεζεις με σωληνακι για μια ζωη?
Δεν νομιζω να το θελεις,και δεν σου αξιζει αλλωστε.Γι αυτο λοιπον δεν θα σου κανω LIKE, δεν θα σου κανω share και subscribe , διοτι κατ εμε εισαι παραδειγμα προς αποφυγην.Θα παρακαλουσα δε τους mods να διαγραψουν την δημοσιευση σου ως απαραδεκτη.

kotsosre
02/07/2019, 16:13
Εσύ pano κάνε subscribe σε άλλα κανάλια που παράγουν περιεχόμενο ψυχαγωγίας και δεν έχουν "τυχαία" βίντεο με 5.500.000 εκατομμύρια views.

Γιατί χάνεται το χρόνο σας αφού δεν σας αρέσει,δεν έχετε κάτι πιο σημαντικό να κάνετε;
Προχωρήστε παρακάτω.


Κύριοι εγώ είμαι ο χειρότερος μοτοσικλετιστής,μην παραδειγματίζεστε από εμένα,εσείς είστε παραδείγματα.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
02/07/2019, 16:38
Θεωρώ ότι είστε λίγο σκληροί με τον kotsosre. Την πραγματικότητα λέτε αλλά μπορεί να ξεχνάτε τα νιάτα σας. Όλοι τα κάναμε αυτά.


Και εσύ ρε μαν μη το παίρνεις στραβά. Για καλό σου τα λένε.

viper1
02/07/2019, 16:39
Δεν πρόκειται να κρίνω εγώ τις ταρζανιές και μεις τις κάναμε (και χειρότερα μπορεί) πριν 30+ χρόνια.
Σκέψου καλά μόνο χωρίς να σου βγαίνει το Ελληνικό στοιχείο... ,τι προσφέρουν αυτά που ανεβάζεις ???

Έσοδα από διαφημίσεις ίσως?:rolleyes:

viper1
02/07/2019, 16:43
Καλησπέρα,είχα ανεβάσει ένα βίντεο πριν καιρό με το gsxr μου και έφτασε σχεδόν τα 5.500.000 views.

https://www.youtube.com/watch?v=YUSb2lXNHUI

Αν θέλετε κάντε ένα subscribe στο κανάλι μου : https://www.youtube.com/c/kotsosre


Ετοιμάζω ένα project για το youtube με ξεχωριστές μηχανές.

Θα βοηθούσε το subscribe και το share στο βίντεο.

Ευχαριστώ,Κώστας.

Από ήχο πάντως σαν F1 κάνει μέσα στο τούνελ. Αλλά για subscribe δεν βρίσκω τον λόγο. Πάντα όρθιος

telegonos
02/07/2019, 16:59
Αλήθεια, πόσο χρέωσε το google για τα 5.5 εκατομύρια; Θέλω κι εγώ να εμψυχώσω μια φίλη μου youtuber, άμα είναι μικρό το ποσό, πες μας να ξέρουμε.


Όλοι τα κάναμε αυτά.

Παπασούζα, δεν είναι ορθή λογική αυτό, και το ξέρεις κι εσύ.

Το ότι βγαίνω εγώ και κάνω ένα έγκλημα, ΔΕΝ γίνεται λιγότερο έγκλημα, επειδή το είχαν κάνει κι άλλοι πριν από εμένα.

-Αν βγω και κάνω σούζες, δεν θα καταδικαστώ λιγότερο, επειδή κι άλλοι κάνανε σούζες πριν από εμένα.

-Αν βγω και κλέψω έναν άνθρωπο, δεν θα καταδικαστώ λιγότερο, επειδή κι άλλοι είχαν κλέψει ανθρώπους πριν από εμένα.

-Αν βγω και σκοτώσω έναν, δεν θα καταδικαστώ λιγότερο, επειδή είχαν γίνει φόνοι και πριν από εμένα.



Επίσης στο άλλο νοηματικό σκέλος, και να ήταν κάποιος εγκληματίας παλιά ή και τώρα ακόμα, δεν κάνει λιγότερο άξια την συμβουλή του στους νεώτερους, μην κάνετε ότι έκανα κι εγώ.

Αν βγω εγώ και πω, ρε σεις φοράτε κράνος ΠΡΙΝ ανεβείτε στην μοτοσυκλέτα και να το βγάζετε ΑΦΟΥ έχετε κατέβει, δεν κάνει λιγότερο ''εγκυρη'' την συμβουλή, επειδή, ούτε εγώ φόραγα κράνος.

tompgr
03/07/2019, 06:17
Ας είναι καλά οι νόμοι και ο κοκ.
Φανταστείτε πως θα ήταν η κοινωνία μας αν δεν τηρούνταν οι νόμοι.

Όπως είπε ο kotsosre :
1) Δημοκρατία έχουμε = ο καθένας κάνει ότι θέλει

2) Προχωρήστε παρακάτω...αρκεί να μην περνάει με 300 παρακάτω γιατί θα γίνετε gsxr transformer

DrBig
03/07/2019, 08:55
Μην υποβιβαζετε την κοινωνικη χρησιμοτητα των Κωτσων ρε.
Καποια πραγματα καλο ειναι τα βλεπουμε απο την πολυθρονα ωστε να ξεδινουμε και να μη χρειαζεται να τα κανουμε οι ιδιοι.

ΥΓ
Ψαχνω βιντεακι με παλικαρι στα 20-25 που να πινει σφηνακια με υδραργυρο

buckley
03/07/2019, 09:10
Μην υποβιβαζετε την κοινωνικη χρησιμοτητα των Κωτσων ρε.
Καποια πραγματα καλο ειναι τα βλεπουμε απο την πολυθρονα ωστε να ξεδινουμε και να μη χρειαζεται να τα κανουμε οι ιδιοι.

ΥΓ
Ψαχνω βιντεακι με παλικαρι στα 20-25 που να πινει σφηνακια με υδραργυρο

Έχω ένα με μια γκόμενα που τρώει ένα βάζο νουτέλα χωρίς να πιει καθόλου νερό, κάνουμε δουλειά για όχι ? :bawl:

DrBig
03/07/2019, 09:18
Έχω ένα με μια γκόμενα που τρώει ένα βάζο νουτέλα χωρίς να πιει καθόλου νερό, κάνουμε δουλειά για όχι ? :bawl:

Αν ειναι σε διαγωνισμο βρεμενου τ-σερτ στειλτο οπως εισαι.
Νομιζω θα την ψησω και για τον υδραργυρο.

toyar
03/07/2019, 10:03
Το άδειο βάζο τι το κάνει μετά;

teogtp
03/07/2019, 10:16
Το άδειο βάζο τι το κάνει μετά;

Θα πρέπει να περιμένεις μέχρι το επόμενο βίντεο.

sniper
03/07/2019, 10:59
Subscribe δεν κάνω γιατί δεν είδα κάτι εξαιρετικό.

Τα υπόλοιπα βίντεο, αν με το συγκεκριμένο θες να με ψήσεις, λυπάμαι αλλά βαριέμαι να τα δω.

Στους υπόλοιπους : (όσ' αναφορά το συγκεκριμένο βίντεο) δεν βλέπω γιατι τόσο κράξιμο, η σούζα δεν λέει και τίποτα - δεν το λες καν σούζα αυτό - και οκ, σας πείραξαν τα db; omg & 3 lol ©byron έχω ακούσει ΤΤR να κάνει περισσότερο, κι όχι μέσα σε τούνελ. :tooth:

Σε εσένα : Δεν ξέρω πως κυκλοφορείς, πως και πού, αλλά μόνο με κρανάκι; Βάλε ένα μπουφανάκι κλπ

vaska
03/07/2019, 11:23
Εγώ πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί του την λέτε όλοι, και κράνος φοράει και τζινάκι και 300σαρίζει και σούζες κάνει. Μια χαρά όλα λοιπόν. Τυπικά καθημερινά πράγματα δλδ.

@kotsosre
είμαι σίγουρος αργά ή γρήγορα θα σε διαβάσουμε.

buckley
03/07/2019, 11:33
Subscribe δεν κάνω γιατί δεν είδα κάτι εξαιρετικό.

Τα υπόλοιπα βίντεο, αν με το συγκεκριμένο θες να με ψήσεις, λυπάμαι αλλά βαριέμαι να τα δω.

Στους υπόλοιπους : (όσ' αναφορά το συγκεκριμένο βίντεο) δεν βλέπω γιατι τόσο κράξιμο, η σούζα δεν λέει και τίποτα - δεν το λες καν σούζα αυτό - και οκ, σας πείραξαν τα db; omg & 3 lol ©byron έχω ακούσει ΤΤR να κάνει περισσότερο, κι όχι μέσα σε τούνελ. :tooth:

Σε εσένα : Δεν ξέρω πως κυκλοφορείς, πως και πού, αλλά μόνο με κρανάκι; Βάλε ένα μπουφανάκι κλπ

Ρε μλκ τι subscribe ,πιο ενδιαφέρον είναι αυτό της γκόμενας με τη νουτέλα.
Ρε μάγκες με τις κάμερες εκεί έξω ,αποκτήστε λίγη αυτογνωσία καλό θα σας κάνει.
Φίλε με το gsxr, το να ζητάς λάικ και subscribe γι αυτό το πράγμα που είδαμε είναι τουλάχιστον υποτιμητικό για σένα .
Τώρα κάτι για Ελληνικό στοιχείο και δημοκρατίες που διαβάζω ,στα πα παραπάνω εκεί στα κόκκινα...
Τέλος από μένα :wave2:

KotsosDR
03/07/2019, 12:41
Κάντε και σε εμένα κανένα like βρε αλήτες , σε έξι χρόνια μάζεψε 360 προβολές (οι 359 δικές μου ) και 3 likes !!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:
https://www.youtube.com/watch?v=ki_h-MSAvmk

:cry:

Volpad
03/07/2019, 12:53
Σου έκανα dislike για να λές οτι έχεις και haters!!! :bawl:

KotsosDR
03/07/2019, 13:01
Καταραμένοι haters :mad:

:lol:

karellen
03/07/2019, 13:03
Μπότες?
Μπουφάν?

Δισλίκε κατευθείαν και ριπόρτ! :lol:

KotsosDR
03/07/2019, 14:51
Μπότες?
Μπουφάν?

Δισλίκε κατευθείαν και ριπόρτ! :lol:

Όσο θλιβερό και αν ακούγεται πριν από 2 δεκαετίες κοντά (όπως και σχεδόν όλοι τότε στη επαρχία ) δεν φορούσαμε τίποτα , ούτε κράνος (σιγά μη χαλάσουμε το μαλλί :lol: ) .
Όταν αλλάζει ο καιρός από τότε μέχρι και σήμερα πονάω .... αρκετά μερικές φορές ;) (τα σημάδια από τα γδαρσίματα μπορείς να τα πεις και γοητεία :lol:)
Αν είσαι τυχερός θα μάθεις , με τον ένα ή τον άλλο τρόπο να τα φοράς τα ρημάδια έλεγε κάποτε έξω φρενών ο πατέρας μου (και είχε δίκιο) :beer:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
03/07/2019, 15:07
Όσο θλιβερό και αν ακούγεται πριν από 2 δεκαετίες κοντά (όπως και σχεδόν όλοι τότε στη επαρχία ) δεν φορούσαμε τίποτα , ούτε κράνος (σιγά μη χαλάσουμε το μαλλί :lol: ) .
Όταν αλλάζει ο καιρός από τότε μέχρι και σήμερα πονάω .... αρκετά μερικές φορές ;) (τα σημάδια από τα γδαρσίματα μπορείς να τα πεις και γοητεία :lol:)
Αν είσαι τυχερός θα μάθεις , με τον ένα ή τον άλλο τρόπο να τα φοράς τα ρημάδια έλεγε κάποτε έξω φρενών ο πατέρας μου (και είχε δίκιο) :beer:

Πριν περίπου 2 δεκαετίες δανειζομουν το ρ1 του ξαδέρφου μου κάθε Κυριακή που ήταν φαντάρος και το πήγαινα Ηράκλειο Μπαλί με ένα κράνος.Είχα δει αρκετές φορές τα 260 στο κοντέρ.
Δε με παίρνει να κράξω τον κότσο.

georgetziker
03/07/2019, 15:35
Τουλάχιστον χαζός και όχι για το βίντεο του μόνο αλλά για τις απαντήσεις του!
Μην προσπαθήτε να βάλετε μυαλλο ποτέ σε έναν χαζό θα σας κάνει να χάσετε και το δικό σας

karateo
03/07/2019, 15:37
Πριν περίπου 2 δεκαετίες δανειζομουν το ρ1 του ξαδέρφου μου κάθε Κυριακή που ήταν φαντάρος και το πήγαινα Ηράκλειο Μπαλί με ένα κράνος.Είχα δει αρκετές φορές τα 260 στο κοντέρ.
Δε με παίρνει να κράξω τον κότσο.

Αν ήταν γιός σου θα έλεγες τα ίδια?
Αν οδηγούσε έτσι και έμπλεκε σε ατύχημα τη γυναίκα σου με τα παιδιά σου?

PaNick67
03/07/2019, 15:53
Κάντε και σε εμένα κανένα like βρε αλήτες , σε έξι χρόνια μάζεψε 360 προβολές (οι 359 δικές μου ) και 3 likes !!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:
https://www.youtube.com/watch?v=ki_h-MSAvmk

:cry:
Ένα like ακόμα!

vaska
03/07/2019, 16:29
Κάντε και σε εμένα κανένα like βρε αλήτες , σε έξι χρόνια μάζεψε 360 προβολές (οι 359 δικές μου ) και 3 likes !!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:
https://www.youtube.com/watch?v=ki_h-MSAvmk

:cry:


done ρε έτσι για την αλητεία
:lol:

spyrval
03/07/2019, 16:49
Κάντε και σε εμένα κανένα like βρε αλήτες , σε έξι χρόνια μάζεψε 360 προβολές (οι 359 δικές μου ) και 3 likes !!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:
https://www.youtube.com/watch?v=ki_h-MSAvmk

:cry:

Αν δε φόραγες κράνος, θα σου έκανα και 2ο!

o_gavros
03/07/2019, 16:51
ένα ακόμα λαϊκό δικαστήριο... (έχει χαθεί η ουσία εδώ, προ πολλού)
μετά αναρωτιόμαστε για τον κατήφορο.
εσύ τζορτζικερ πήρες μια κόκκινη απο μένα για το #31 γιατί προσβάλλεις φάτσα φόρα κάποιον άλλον.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
03/07/2019, 17:23
Αν ήταν γιός σου θα έλεγες τα ίδια?
Αν οδηγούσε έτσι και έμπλεκε σε ατύχημα τη γυναίκα σου με τα παιδιά σου?

Με τα μυαλά που είχα τότε άστα να πάνε :lol:
Ρε συ έχετε όλοι δίκιο. Απλά πεσατε 15 νοματοι πάνω του.Εντάξει. Κατάλαβε ότι δεν γουστάρουμε τέτοια. Αλλά μη το παίζουμε και παναγιες. Αυτό λέω.
Όσον αφορά το βιντεακι η αλήθεια είναι πως απορώ και εγώ πως έφτασε τόσα βιους.


Υ.Γ.παιδιά δε θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κανένα σας και δε θέλω να δώσω τροφή στο κότσο ούτε να τον ενθαρρυνω.

BLiTzER
03/07/2019, 18:27
Τι ακριβώς βλέπουμε στο βίντεο; Κάποιον να τρέχει σε μια άδεια ευθεία; Εντάξει, παρουσιάζει ακριβώς 0 ενδιαφέρον, αλλά τουλάχιστον σχηματίζουμε άποψη για το ποιόν μερικών χρηστών εδώ μέσα, κι αυτό είναι priceless.

Κάνω λάικ έτσι για το σπάσιμο.

nassosxlvbros
03/07/2019, 18:55
Να πω και γω μια λεπτομέρεια: Τι ακριβώς θαύμασανν οι 5 εκ + θεατές του βίντεο;
Κάτι πρωτότυπο ή κάτι καινούργιο;
ΟΚ επαναπρογραμμάτισε την ECU,(μόννος του; δικό του πρόγραμμα; και;
Έχουμε διαφορές με τη βελτίωση σε πριν και μετά; όχι....
Πάει καλύτερα; δε ξέρω...
Έσπασε κάνα ρεκόρ χρόνου; μπα...
Με 2 περάσματα ηχηρά-και πωρωτικά μπορώ να πω-δε βλέπω όφελος ουσιαστικό...

Να βλέπαμε κατέβασμα χρόνου σε καμιά πίστα μάλιστα, κάτι καλό θα μαθαίναμε...
5 εκ.views χαμένου χρόνου βλέπω μόνο,ουσία μηδέν...(ας βλέπαμε τουλάχιστο καμιά κόντρα με το "σκαλισμένο Κ7)

Με λίγα λόγια παλουκάρι μου καλά νάσαι αλλά μη μεθάς με το τίποτα,ψεύτικο είναι και αν δε το ξέρεις θα το μάθεις σύντομα....(εύχομαι από καρδιάς ανώδυνα).
Θυμήσου μόνο το κλασικό αρχαίο ρητό,χωρίς like και dislike :


Ουκ εν τω πολλώ το ευ.....


:beer:

Grafton 505
03/07/2019, 20:09
money talks ....... maybe (https://www.quora.com/How-much-does-YouTube-pay-per-500k-views)

407891

panavour
04/07/2019, 00:12
money talks ....... maybe (https://www.quora.com/How-much-does-YouTube-pay-per-500k-views)

407891

αρα ο τυπος εχει βγαλει μεχρι τωρα usd 18150? με γεια το καινουργιο GSXR 1000 φιλε μου και σιδεροκεφαλος:beer:
ρε σε τι πλανη ζουσα μεχρι σημερα,που νομιζα οτι ολοι βαζαν βιντεακια για την πλακα τους:cry::cry::a018::a018:

ptc
04/07/2019, 00:29
Πρέπει να είναι monetized το video για να υπάρχουν έσοδα.

p@nos
04/07/2019, 08:24
money talks ....... maybe (https://www.quora.com/How-much-does-YouTube-pay-per-500k-views)

407891

ουτε κατα διανοια δεν παιζουν αυτα τα ποσα...

nikolis!
04/07/2019, 12:10
Κάντε και σε εμένα κανένα like βρε αλήτες , σε έξι χρόνια μάζεψε 360 προβολές (οι 359 δικές μου ) και 3 likes !!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:
https://www.youtube.com/watch?v=ki_h-MSAvmk

:cry:

Εδώ είσαι στο Mount Αιγάλεω αν δεν κάνω λάθος.

KotsosDR
04/07/2019, 12:29
Εδώ είσαι στο Mount Αιγάλεω αν δεν κάνω λάθος.

Ναι , ήταν ένα (εντελώς cringe όμως :lol:) βιντεάκι για της ανάγκες μιας κουβέντας σε ένα forum , ξεχασμένο σε μιά γωνιά του youtube .

JasonEV
04/07/2019, 17:41
Καθολου τυχαια η κατασταση με τους νεκρους στην ασφαλτο στην Κρητη. Να τονισω οτι ο ΒΟΑΚ ειναι επικυνδινος ακομα και με κανονικες ταχυτητες αυτοκινητοδρομου (γιατι απλα δεν ειναι) Ειδικα σε καποια κομματια μακρια απο τις πολεις κανεις προσευχη να μην σου γλιστρησει κανα λαστιχο. Φυσικα οι Κρητικοι οδηγανε στον ΒΟΑΚ σαν να 'ναι στην Εγνατια

sniper
05/07/2019, 10:08
Καθολου τυχαια η κατασταση με τους νεκρους στην ασφαλτο στην Κρητη. Να τονισω οτι ο ΒΟΑΚ ειναι επικυνδινος ακομα και με κανονικες ταχυτητες αυτοκινητοδρομου (γιατι απλα δεν ειναι) Ειδικα σε καποια κομματια μακρια απο τις πολεις κανεις προσευχη να μην σου γλιστρησει κανα λαστιχο. Φυσικα οι Κρητικοι οδηγανε στον ΒΟΑΚ σαν να 'ναι στην Εγνατια

Χιλιοειπωμένο, αλλά δεν φταίνε οι δρόμοι. Ποτέ. Αν τους αφήσεις όπως είναι και δεν περάσει κάποιος ποτέ, δεν θα πάθει ποτέ κανένας τίποτα.

Φυσικά και πρέπει να φτιαχτεί ο ΒΟΑΚ, αλλά πρέπει να αλλάξουν κι άλλα. Που δεν, οπότε ΟΚ.

doctoras
05/07/2019, 22:41
Το μεγαλύτερο πληγμα που εχουμε υποστει ολοι οσοι καβαλαμε ακόμη ειναι η καθημερινή σχεδον πληροφορία οτι καπου στην ελλαδα καποιος τραυματίστηκε σοβαρα ειτε ακομη χειροτερα ξεψύχησε στην ασφαλτο, μηχανικα μας μας ενδιαφέρει να μαθουμε τα αιτια που στην πλειοψηφία των θανασιμων τραυματισμων ειναι η λαθος εκτίμηση (ικανότητα) σε σχεση με την έλλειψη προστατευτικου εξοπλισμού.
Οι ειδήσεις αυτες μας κανουν καθημερινά να αισθανομαστε ασχημα και μας αποθαρρύνουν, η ανεύθυνη συνπεριφορα πια πρεπει να κρίνεται και να αποδίδεται μηπως και συνετίσει τον ενδιαφερόμενο.
Μηπως και περιοριστουν τα κακα μαντατα και ολα κυλήσουν ομαλοτερα.

Το μηχανακι φιλε ειναι πιστιαρικο, η πιστα ειναι αθλημα, η πιστα ειναι ο λογος υπαρξης της. Μήπως πρεπει να επανεξετάσετε την χρηση και τον σκοπο του δίκυκλου που αγοράσατε???

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
05/07/2019, 22:48
Το μεγαλύτερο πληγμα που εχουμε υποστει ολοι οσοι καβαλαμε ακόμη ειναι η καθημερινή σχεδον πληροφορία οτι καπου στην ελλαδα καποιος τραυματίστηκε σοβαρα ειτε ακομη χειροτερα ξεψύχησε στην ασφαλτο, μηχανικα μας μας ενδιαφέρει να μαθουμε τα αιτια που στην πλειοψηφία των θανασιμων τραυματισμων ειναι η λαθος εκτίμηση (ικανότητα) σε σχεση με την έλλειψη προστατευτικου εξοπλισμού.
Οι ειδήσεις αυτες μας κανουν καθημερινά να αισθανομαστε ασχημα και μας αποθαρρύνουν, η ανεύθυνη συνπεριφορα πια πρεπει να κρίνεται και να αποδίδεται μηπως και συνετίσει τον ενδιαφερόμενο.
Μηπως και περιοριστουν τα κακα μαντατα και ολα κυλήσουν ομαλοτερα.

Το μηχανακι φιλε ειναι πιστιαρικο, η πιστα ειναι αθλημα, η πιστα ειναι ο λογος υπαρξης της. Μήπως πρεπει να επανεξετάσετε την χρηση και τον σκοπο του δίκυκλου που αγοράσατε???

Νομίζω πως άδικα γράφουμε τόσες μέρες. Δεν έχει ξαναδώσει σημεία ζωής. ..

RAMMSTEIN
06/07/2019, 20:50
δεν καταλαβαινω το κυμα αντιδρασης που ξεσηκωθηκε για το συγκεκριμενο βιντεο πραγματικα

πρωτον, ο φιλος μας δεν κανει και κατι το ιδιαιτερο, μια σουζα χαρτοπετσετα κανει και δυο περασματα της πλακας στα 200-230km/h (στιγμιαια) χοντρικα σε μια ευθεια στο πουθενα

δευτερον, ανα τα χρονια εχουν ανεβει πολυ πιο σοβαρα αλλα και εξτριμ βιντεακια σε αυτο το φορουμ και δεν ανοιξε ουτε ρουθουνι, ισα ισα

και τριτον, να θυμησω οτι παλιοτερα γνωστα περιοδικα, που οι περισοτεροι τοτε ησασταν ορκισμενοι αναγνωστες τους, πουλουσαν μαζι με το τευχος τους dvd με αημνιστους συντακτες που καναν Παπαγου-νεο κοσμο σε 5 λεπτα με ολες τισ παρανομιες του ΚΟΚ. και γουσταραμε(εγω γουσταρα εστω)

κοινως πολυ κακο για το τπτ
αφηστε τον ανθρωπο στην Κρητη να ζησει τον μυθο του, μεχρι εκει μπορει μην του το χαλατε
και ας ασχοληθουμε και μεις με τπτ πιο σημαντικο

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
07/07/2019, 02:35
δεν καταλαβαινω το κυμα αντιδρασης που ξεσηκωθηκε για το συγκεκριμενο βιντεο πραγματικα

πρωτον, ο φιλος μας δεν κανει και κατι το ιδιαιτερο, μια σουζα χαρτοπετσετα κανει και δυο περασματα της πλακας στα 200-230km/h (στιγμιαια) χοντρικα σε μια ευθεια στο πουθενα

δευτερον, ανα τα χρονια εχουν ανεβει πολυ πιο σοβαρα αλλα και εξτριμ βιντεακια σε αυτο το φορουμ και δεν ανοιξε ουτε ρουθουνι, ισα ισα

και τριτον, να θυμησω οτι παλιοτερα γνωστα περιοδικα, που οι περισοτεροι τοτε ησασταν ορκισμενοι αναγνωστες τους, πουλουσαν μαζι με το τευχος τους dvd με αημνιστους συντακτες που καναν Παπαγου-νεο κοσμο σε 5 λεπτα με ολες τισ παρανομιες του ΚΟΚ. και γουσταραμε(εγω γουσταρα εστω)

κοινως πολυ κακο για το τπτ
αφηστε τον ανθρωπο στην Κρητη να ζησει τον μυθο του, μεχρι εκει μπορει μην του το χαλατε
και ας ασχοληθουμε και μεις με τπτ πιο σημαντικο
+1000

kotsosre
08/07/2019, 15:54
Το video έχει ανέβει ένα χρόνο πριν,σε αυτό το forum,και είχε μια απάντηση.
Βέβαια τότε,δεν είχε 5.500.000 εκατομμύρια views οπότε δεν υπήρχε και λόγος να βγάλετε χολή και να γίνετε τηλε-δικαστές.
Τότε ήταν ηθικό το βίντεο,τώρα έγινε ανήθικο.

Καταλαβαίνετε λοιπόν το σκοπό σας και το ποιόν σας,κάποιοι εξ' αυτών που σχολίασαν.

Είναι το "ελληνικό στοιχείο" όπως έγραψα παραπάνω,που δεν θα αλλάξει.
Ζήλια,φθόνος,εξυπνάδα.

Πριν 10 χρόνια αν ανέβαζε κάποιος από εσάς τέτοιο βίντεο θα του έγραφαν ύμνους στα forum,τώρα είσαστε όλοι ηθικοί και υπέρ δικαίου.
Έχω πολλά να γράψω γι' αυτό το θέμα αλλά δεν θα αναλωθώ περισσότερο.

Κήρυγμα να κάνετε στα παιδιά σας.Εγώ είμαι το παράδειγμα προς αποφυγήν.


Παρ' όλα αυτά :D σας ευχαριστώ όλους.

Ευχαριστώ όσους έκαναν subscribe.
Ευχαριστώ όσους είδαν το βίντεο.


*δεν θα σχολιάσω το παλικαράκι που βρίζει γιατί πρέπει να είναι underage.Ευτυχώς υπάρχουν οι admin.
*ευχαριστώ πολύ και αυτούς που έκαναν report και views στο βίντεο,δεν με πειράζει,καλή καρδιά κύριοι.
*Να θυμάστε ότι το βίντεο έχει ψυχαγωγικούς σκοπούς.Δεν προτρέπω κανέναν να με μιμηθεί και δεν επιβάλω σε κανέναν το subscribe ή το like.
*Δεν θα με "διαβάσετε" όπως γράφουν μερικοί,μην χαίρεστε αδίκως.
*Το επόμενο βίντεο θα είναι με σαγιονάρα,χωρίς κράνος και με 300 σούζα μέσα στο τούνελ.Θα το ανεβάσω και θα ζητήσω σε όποιον θέλει subscribe ή like.Ετοιμάστε από τώρα τα report σας.:lol:

MG-KTiNoS
08/07/2019, 16:02
408107

nightraider
08/07/2019, 16:15
Να έχεις έτοιμο το σάκο με τα απαραίτητα για το νοσοκομείο, αχρείαστος να 'ναι

Αν καταλήξεις στο ΚΑΤ (δεν στο εύχομαι), συνέχισε με την κάμερα ανοιχτή έτσι για το κακό του παραδείγματος και να μάθει το κοινό σου για τα καινούρια κράματα (ή κρίματα) τιτανίου

Το πρόβλημα δεν είσαι εσύ. Ειναι οτι αυτά τα χαζοβιντεάκια (χωρίς διάθεση να σε προβάλλω) τα βλέπουν πιτσιρίκια που δεν ξέρουν τι τους γίνεται και νομίζουν οτι γίνονται έτσι απλά

Η διαφορά είναι οτι ο προηγούμενος ήταν οδηγός σε αγώνες και ήταν 1-2 σκαλία πάνω απο τους κοινούς θνητούς, ειδικά αν αναλογιστούμε οτι υπήρξε σε μια εποχή χωρις σχολεία οδήγησης, που θα έπρεπε να υπάρχουν στο απλό δίπλωμα

Καλή τύχη, θα σου χρειαστεί

karateo
28/07/2019, 16:52
Μιλάμε για το ίδιο τούνελ...

https://www.cretalive.gr/crete/anazhtoyn-apanthseis-gia-to-trochaio-sto-toynel-995591

Aviador
30/07/2019, 20:35
Δεν το γράφω με κακια αλλά με αγανάκτηση.
Φίλε εύχομαι να απαλλαγούμε από εσένα και την μηχανή σου το συντομότερο από τους ελληνικούς δρόμους. Χεστηκα για τη ζωή σου αφού κι εσύ ο ίδιος χεσμενη την έχεις έτσι όπως "οδηγεις".
Θέτεις όμως σε άμεσο κίνδυνο ζωές άλλων ανθρώπων με τα καφριλικια που κάνεις, οπότε καλύτερα σιγά σιγα να αραιώνει η κοινωνία από ανεγκέφαλο όντα.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
30/07/2019, 21:42
Δεν το γράφω με κακια αλλά με αγανάκτηση.
Φίλε εύχομαι να απαλλαγούμε από εσένα και την μηχανή σου το συντομότερο από τους ελληνικούς δρόμους. Χεστηκα για τη ζωή σου αφού κι εσύ ο ίδιος χεσμενη την έχεις έτσι όπως "οδηγεις".
Θέτεις όμως σε άμεσο κίνδυνο ζωές άλλων ανθρώπων με τα καφριλικια που κάνεις, οπότε καλύτερα σιγά σιγα να αραιώνει η κοινωνία από ανεγκέφαλο όντα.

Φυλε δε πας καλλα.Κουνα λιγο το κεφαλι σου.

karateo
30/07/2019, 21:53
Φυλε δε πας καλλα.Κουνα λιγο το κεφαλι σου.

δε νομίζω ότι θα ήσουν χαρούμενος αν όλοι οι υπόλοιποι οδηγοί οδηγούσαν όπως στο βίντεο
προφανώς επειδή είναι λίγοι αυτοί δε μας ενοχλεί τόσο αλλά παραμένουν πρόβλημα

kerasaki
30/07/2019, 21:58
Δε νομιζω να χρειαζεται να ειμαστε τοσο απολυτοι. Οποιαδηποτε σπορ μηχανη ανω των 600cc ξεφτυλιζει ολα τα ορια με...ενα γέμισμα 1ης ταχυτητας. Δε νομιζω οι κάτοχοι τους να πηγαίνουν παντου με 1η.

Ουτε πιστεύω πως υπάρχει άνθρωπος που ειναι απολυτα τυπικος οσον αφορα τον κ.ο.κ

Αν είναι να ειμαστε τοσο τυπικοι ας ψηφισουμε να παραγονται μηχανες μεχρι 200cc, δεν χρειαζεται κατι πιο δυνατο.

Το να ευχεσαι θάνατο κτλ σε καποιον μονο θα σε απαξιωσει στα δικα του ματια.
Αντίθετα η πολιτισμενη κουβεντα με επιχειρήματα βοηθάει περισσότερο.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
30/07/2019, 22:24
δε νομίζω ότι θα ήσουν χαρούμενος αν όλοι οι υπόλοιποι οδηγοί οδηγούσαν όπως στο βίντεο
προφανώς επειδή είναι λίγοι αυτοί δε μας ενοχλεί τόσο αλλά παραμένουν πρόβλημα

Καμια φορα πορωνω και ανοιγω και εγω το γκαζι παραπανω.Μπορει να παιξω καμια σουζα η καμια κολια.
Κατα τα λεγομενα σας δε μου αξιζει να ζω.Ηρεμηστε λιγο ρε παιδια.Μηχανες καβαλαμε...

Aviador
31/07/2019, 00:11
Από την στιγμή που οδηγείς επικίνδυνα σε ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΡΟΜΟ όπου μπορείς να προξενησεις δυστύχημα και εσύ το βλέπεις "εντάξει μηχανές καβαλαμε" τότε σίγουρα υπάρχει σοβαρό θέμα παιδείας σε προσωπικό επίπεδο. Δεν μπορείς ρε δεν γίνεται να οδηγείς επικίνδυνα επειδή εσύ γκαβλωνεις και να θέτεις σε κίνδυνο τους άλλους. Και πόσο μάλλον μέσα στο τούνελ όπου κάθε λογικος οδηγός ξέρει ότι μέσα σε τούνελ πρέπει να είσαι 2 φορές πιο προσεκτικός. Στην πίστα κάνε ο,τι θες, στα χωράφια κάνε ότι θες αλλά σε δημόσιο δρόμο ΔΕΝ έχεις καμία θέση να κάνεις ο,τι θες.
Δεν χρειάζεται καμία πολιτισμένη κουβέντα και με κανένα. Στο 2019 ζούμε πληροφόρηση και ενημέρωση υπάρχει για τα πάντα. Αλλού κι αλλού είμαστε ξύπνιοι και μας κόβει και μόλις πιάσουμε τιμόνι γινόμαστε πίθηκοι? Όχι, αυτός που οδηγεί επικίνδυνα ΞΕΡΕΙ ότι οδηγεί επικίνδυνα και στα @ρχι$ια του αν πάρει ζωές. Θέλει να τον προσέξουν, θέλει να τους τρομάξει , θέλει να νιώσει ότι κάτι είναι κι αυτός.
Τώρα τι π@$τσες κάθομαι κι εξηγώ...?
Άντε καληνύχτα

panavour
31/07/2019, 00:14
Από την στιγμή που οδηγείς επικίνδυνα σε ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΡΟΜΟ όπου μπορείς να προξενησεις δυστύχημα και εσύ το βλέπεις "εντάξει μηχανές καβαλαμε" τότε σίγουρα υπάρχει σοβαρό θέμα παιδείας σε προσωπικό επίπεδο. Δεν μπορείς ρε δεν γίνεται να οδηγείς επικίνδυνα επειδή εσύ γκαβλωνεις και να θέτεις σε κίνδυνο τους άλλους. Και πόσο μάλλον μέσα στο τούνελ όπου κάθε λογικος οδηγός ξέρει ότι μέσα σε τούνελ πρέπει να είσαι 2 φορές πιο προσεκτικός. Στην πίστα κάνε ο,τι θες, στα χωράφια κάνε ότι θες αλλά σε δημόσιο δρόμο ΔΕΝ έχεις καμία θέση να κάνεις ο,τι θες.
Δεν χρειάζεται καμία πολιτισμένη κουβέντα και με κανένα. Στο 2019 ζούμε πληροφόρηση και ενημέρωση υπάρχει για τα πάντα. Αλλού κι αλλού είμαστε ξύπνιοι και μας κόβει και μόλις πιάσουμε τιμόνι γινόμαστε πίθηκοι? Όχι, αυτός που οδηγεί επικίνδυνα ΞΕΡΕΙ ότι οδηγεί επικίνδυνα και στα @ρχι$ια του αν πάρει ζωές. Θέλει να τον προσέξουν, θέλει να τους τρομάξει , θέλει να νιώσει ότι κάτι είναι κι αυτός.
Τώρα τι π@$τσες κάθομαι κι εξηγώ...?
Άντε καληνύχτα

+1300

borgiriadis1
31/07/2019, 08:17
Από την στιγμή που οδηγείς επικίνδυνα σε ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΡΟΜΟ όπου μπορείς να προξενησεις δυστύχημα και εσύ το βλέπεις "εντάξει μηχανές καβαλαμε" τότε σίγουρα υπάρχει σοβαρό θέμα παιδείας σε προσωπικό επίπεδο. Δεν μπορείς ρε δεν γίνεται να οδηγείς επικίνδυνα επειδή εσύ γκαβλωνεις και να θέτεις σε κίνδυνο τους άλλους. Και πόσο μάλλον μέσα στο τούνελ όπου κάθε λογικος οδηγός ξέρει ότι μέσα σε τούνελ πρέπει να είσαι 2 φορές πιο προσεκτικός. Στην πίστα κάνε ο,τι θες, στα χωράφια κάνε ότι θες αλλά σε δημόσιο δρόμο ΔΕΝ έχεις καμία θέση να κάνεις ο,τι θες.
Δεν χρειάζεται καμία πολιτισμένη κουβέντα και με κανένα. Στο 2019 ζούμε πληροφόρηση και ενημέρωση υπάρχει για τα πάντα. Αλλού κι αλλού είμαστε ξύπνιοι και μας κόβει και μόλις πιάσουμε τιμόνι γινόμαστε πίθηκοι? Όχι, αυτός που οδηγεί επικίνδυνα ΞΕΡΕΙ ότι οδηγεί επικίνδυνα και στα @ρχι$ια του αν πάρει ζωές. Θέλει να τον προσέξουν, θέλει να τους τρομάξει , θέλει να νιώσει ότι κάτι είναι κι αυτός.
Τώρα τι π@$τσες κάθομαι κι εξηγώ...?
Άντε καληνύχτα

Η παιδεία δεν φαίνεται μόνο στο δρόμο. Και όπως σ εξήγησαν κ πιο πίσω οι μισοί σύμφωνα με το νόμο είμαστε παράνομοι και για σένα θα έπρεπε να έχουμε πεθάνει. Δεν λέω οτι συμφωνώ με το βίντεο αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

buckley
31/07/2019, 08:20
Έλεος ρε ακόμα με το Κρητικάτσι που ζει το όνειρό του στις πίστες του νησιού ασχολείστε :a06:

karateo
31/07/2019, 09:46
Έλεος ρε ακόμα με το Κρητικάτσι που ζει το όνειρό του στις πίστες του νησιού ασχολείστε :a06:

Πέθανε ένας στο ίδιο σημείο πριν λίγες μέρες και για αυτό επανήλθαμε.

buckley
31/07/2019, 09:55
Πέθανε ένας στο ίδιο σημείο πριν λίγες μέρες και για αυτό επανήλθαμε.

Βασικά δεν μίλαγα για σένα γιατί μπορεί εσύ να επανέφερες το θέμα αλλά δεν μίλησες για τον εκκολαπτόμενο κάγκουρα φίλο μας :wave2:
ΥΓ πάντως μια ματιά που ξανάριξα στο βίντεο η πιο τελικά επικίνδυνη καγκουριά που κάνει ο παίχτης είναι η αναστροφή :bawl:

karateo
31/07/2019, 09:57
Βασικά δεν μίλαγα για σένα γιατί μπορεί εσύ να επανέφερες το θέμα αλλά δεν μίλησες για τον εκκολαπτόμενο κάγκουρα φίλο μας :wave2:
ΥΓ πάντως μια ματιά που ξανάριξα στο βίντεο η πιο τελικά επικίνδυνη καγκουριά που κάνει ο παίχτης είναι η αναστροφή :bawl:

Και το σημείο που έχουν σταματήσει είναι χάλια.

karellen
31/07/2019, 10:44
Και είναι λόγος αυτός να του ευχόμαστε να πεθάνει?
Έλεος ρε μάγκες μερικοί!

katsar
31/07/2019, 10:59
*Το επόμενο βίντεο θα είναι με σαγιονάρα,χωρίς κράνος και με 300 σούζα μέσα στο τούνελ.
Δεν μπορείς .video or it didnt happen.
:D

teogtp
31/07/2019, 11:05
Για ένα πάτημα σε τούνελ φτάσαμε να ρίχνουμε κατάρες.....
Μπράβο, συνεχίστε.....:yuck:

KotsosDR
31/07/2019, 11:12
Από την στιγμή που οδηγείς επικίνδυνα σε ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΡΟΜΟ όπου μπορείς να προξενησεις δυστύχημα και εσύ το βλέπεις "εντάξει μηχανές καβαλαμε" τότε σίγουρα υπάρχει σοβαρό θέμα παιδείας σε προσωπικό επίπεδο. Δεν μπορείς ρε δεν γίνεται να οδηγείς επικίνδυνα επειδή εσύ γκαβλωνεις και να θέτεις σε κίνδυνο τους άλλους. Και πόσο μάλλον μέσα στο τούνελ όπου κάθε λογικος οδηγός ξέρει ότι μέσα σε τούνελ πρέπει να είσαι 2 φορές πιο προσεκτικός. Στην πίστα κάνε ο,τι θες, στα χωράφια κάνε ότι θες αλλά σε δημόσιο δρόμο ΔΕΝ έχεις καμία θέση να κάνεις ο,τι θες.
Δεν χρειάζεται καμία πολιτισμένη κουβέντα και με κανένα. Στο 2019 ζούμε πληροφόρηση και ενημέρωση υπάρχει για τα πάντα. Αλλού κι αλλού είμαστε ξύπνιοι και μας κόβει και μόλις πιάσουμε τιμόνι γινόμαστε πίθηκοι? Όχι, αυτός που οδηγεί επικίνδυνα ΞΕΡΕΙ ότι οδηγεί επικίνδυνα και στα @ρχι$ια του αν πάρει ζωές. Θέλει να τον προσέξουν, θέλει να τους τρομάξει , θέλει να νιώσει ότι κάτι είναι κι αυτός.
Τώρα τι π@$τσες κάθομαι κι εξηγώ...?
Άντε καληνύχτα

Η "παιδεία" ξεκινάει με το σεβασμό στην ανθρώπινη ζωή . Όσο "απολίτιστος" είναι ο Χ Ψ γκαυλόγκαζος για τους λόγους που αναφέρεις , άλλο τόσο είναι αυτός που εύχεται το Θάνατο του και φυσικά δεν έχει δικαίωμα να μιλάει για πολιτισμούς και παιδείες .

Γνώμη μου πάντα ...

telegonos
31/07/2019, 11:27
Από λογικού νοήματος άποψη, ΔΕΝ εύχεται το θάνατο ο φίλος παραπάνω. Την ζωή εύχεται (των άλλων που δεν φταίνε).

Απλά από βιαστικού συναισθηματικού νοήματος άποψη, σου φαίνεται κάπως τραχύ έτσι όπως το γράφει. Δεν είναι.

karellen
31/07/2019, 11:39
Ποστ 56 Μιχάλη.

teogtp
31/07/2019, 11:47
Πάντως,σύμφωνα με τα γραφόμενα εδώ μέσα η μεγαλύτερη αλητεία που έχουν κάνει κάποιοι είναι να κάνουν μπαλάκι το κακαδι απ'την μύτη......

BLiTzER
31/07/2019, 11:48
Πέθανε ένας στο ίδιο σημείο πριν λίγες μέρες και για αυτό επανήλθαμε.

Η πιθανότητα αυτός που σκοτώθηκε να ήταν φουλ προβλεπόμενος, οδηγώντας νομιμότατα εντός ορίων, και κάποιος να τον χτύπησε, δεν παίζει; Κάπου είδαμε βιντεάκι με έναν να τρέχει στο τούνελ, άρα όσοι σκοτώνονται στο τούνελ τρέχουν; Και κάποιος σκοτώθηκε στο τούνελ, άρα όποιος τρέχει στο τούνελ σκοτώνει άλλους ανθρώπους και πρέπει να πεθάνει; Διακρίνω κάποια ελαφρά άλματα σκέψης στα παραπάνω. Θα έγραφα "λογικής", αλλά απουσιάζει σήμερα.

ΥΓ. Δεν αναφέρομαι σε σένα, προφανώς. Το quote ήταν απλά η αφορμή. Την γκούγκλαρα.

karateo
31/07/2019, 13:28
Η πιθανότητα αυτός που σκοτώθηκε να ήταν φουλ προβλεπόμενος, οδηγώντας νομιμότατα εντός ορίων, και κάποιος να τον χτύπησε, δεν παίζει;

Εννοείται.
Απο έναν μαλάκα την πάτησε ο άνθρωπος στο παρακάτω λινκ (που έβαλα στη 1η σελίδα) στην έξοδο του τούνελ
https://www.cretalive.gr/crete/glytose-apo-toy-charoy-ta-dontia-o-prohn-proistamenos-sto-dhmo

SeniorCanardo
31/07/2019, 13:49
Βγήκε ένας τύπος με ένα μάπα video, με μηδενικό ενδιαφέρον, να ψαρέψει κάνα view γιατί νομίζει ή ελπίζει, ότι θα γίνει youtube entrepreneur και βγήκαν οι "τροχόμπατσοι" του moto.gr, να αναλύσουν τον κώδικά οδικής κυκλοφορίας, την εξέλιξη των ειδών, τις κοινωνιολογικές επιπτώσεις του "κάγκαρα" στην πανίδα και χλωρίδα της Κρήτης, τις στατιστικές "ατυχημάτων σε τούνελ και την αντίστοιχη οικολογική καταστροφή από αυτές".

Δεν έχω συναντήσει τόσο μένος, ούτε για τους "κινητάκιδες", τους "τυροπιτάκιδες", τους "χαρχαλο-οδηγούς" - επαγγελματίες συνήθως, τους "βουνίσους" τσι Κρήτης που μπαίνουν στο σωστό ρεύμα μονό όταν το λέει το ζώδιο τους, ο "κάγκουρας" μας πείραξε...:lol:

Είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα, τα τούμπανα που έχουνε τα ανοίγουν μόνο σε πίστες και σε εθνικές και στις δουλειά τους πάνε σαν "πάπιες" ... και φυσικά φορώντας τον απαραίτητο εξοπλισμό :roflmao:

JasonEV
31/07/2019, 15:48
Προσωπικα η λεξη αλητεια μου βγαζει ενα καλο συναισθημα. Μια εκτος των πεπατημενων και των καθως πρεπει συμπεριφορα και σταση ζωης. Εναντια σε πουριτανισμους και συντηρητισμους. Η καγκουρια ομως ειναι κατι αλλο. Δεν ειναι αλητεια. Και στη καγκουρια ειμαστε πρωτοι. Χιλιαδες οι νεκροι απο την καγκουρια που μας δερνει.

Aviador
31/07/2019, 16:35
Από λογικού νοήματος άποψη, ΔΕΝ εύχεται το θάνατο ο φίλος παραπάνω. Την ζωή εύχεται (των άλλων που δεν φταίνε).

Απλά από βιαστικού συναισθηματικού νοήματος άποψη, σου φαίνεται κάπως τραχύ έτσι όπως το γράφει. Δεν είναι.

Τουλάχιστον φίλε μου εσύ έπιασες το νόημα των όσων έγραψα.
Ασφαλώς και δεν εύχομαι τον θάνατο του.
Εύχομαι για τις ζωές άλλων που "απειλούνται " από κάτι τέτοιους ανεγκέφαλους πιθηκανθρωπους.
Εύχομαι πάνω απ όλα για όσους με κραξατε για αυτά που έγραψα
αν ποτέ χάσετε κάποιον φίλο, συγγενή, παιδι , γονιό σε τροχαίο να μην είναι η αιτία ένας τέτοιος άνθρωπος.
Σκεφτείτε το λίγο πιο ψύχραιμα και πιο βαθειά αυτό.
Είναι κάτι που μπορεί να συμβεί στη ζωή...
Δεν είμαι ο τέλειος οδηγός ούτε ο ιδανικός πολίτης. Αλλά όταν με την συμπεριφορά μου σε ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΔΡΌΜΟΥΣ διακυβεύεται η ζωή άλλων τότε αυτομάτως ειμαι "πρόβλημα " για την κοινωνία.
Αν ορισμένοι πάλι δεν το καταλαβαίνουν αυτό και θεωρούν τις απόψεις μου ακραίες ας ξανασκεφτούν τελικά πόσο αξίζει η ζωή τους.

BLiTzER
31/07/2019, 17:05
Η ζωή σου, στατιστικά, κινδυνεύει πολύ περισσότερο από κουλούς, άχρηστους οδηγούς, που τρομάζουν επειδή φύσηξε, κι όχι από "κάγκουρες". Σκέψου αυτό "λίγο πιο ψύχραιμα και πιο βαθειά".

;)

SeniorCanardo
31/07/2019, 17:25
Η ζωή σου, στατιστικά, κινδυνεύει πολύ περισσότερο από κουλούς, άχρηστους οδηγούς, που τρομάζουν επειδή φύσηξε, κι όχι από "κάγκουρες". Σκέψου αυτό "λίγο πιο ψύχραιμα και πιο βαθειά".

;)

Ακριβώς!!!
Κινούμενος με μοτό, έχω κινδυνέψει (και κινδυνεύω καθημερινά), από "χαζούς" που μιλάνε στο κινητό (τουλάχιστον μια φορά τη μέρα), από επαγγελματίες οδηγούς (όλων των κατηγοριών), απο "κουλούς" οδηγούς, από παρκαρισμένους που πετάγονται σαν ..., από ποδηλάτες, από πεζούς, από "κατοικίδια", αλλά ούτε μια φορά (μέχρι στιγμής ευτυχώς) από "κάγκουρα" και πίστεψε με συναντάω πολλούς...

No hard feelings, όλοι εδώ ζούμε...:D

karellen
31/07/2019, 17:35
Όταν γράφεις:
<<Φίλε εύχομαι να απαλλαγούμε από εσένα και την μηχανή σου..>...
...<<οπότε καλύτερα σιγά σιγα να αραιώνει η κοινωνία από ανεγκέφαλο όντα.>>
τι ακριβώς διαφορετικό εννοείς που δεν το καταλαβαίνουμε εμείς οι μη ψύχραιμοι;

Aviador
31/07/2019, 17:47
Η ζωη μου στους δρομους κινδυνευει απο πολλους παραγοντες.
Απο τον παραγοντα ''οδηγο'' ομως κινδυνευει οταν αυτος δεν τηρει τους κανονισμους.
Αλλωστε οι κανονισμοι για καποιο λογο φτιαχτηκαν.
Στο συγκεκριμενο βιντεο ο οδηγος δεν τηρει τους κανονισμους και μαλιστα ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ
Δεν αναφερθηκα γενικα σε επικινδυνους οδηγους.
Αναφερθηκα στην συγκεκριμενη κατηγορια επικινδυνων οδηγων.
Δεν χρειαζεται να αναλυουμε τα αυτονοητα στην τελικη.

Aviador
31/07/2019, 18:21
Όταν γράφεις:
<<Φίλε εύχομαι να απαλλαγούμε από εσένα και την μηχανή σου..>...
...<<οπότε καλύτερα σιγά σιγα να αραιώνει η κοινωνία από ανεγκέφαλο όντα.>>
τι ακριβώς διαφορετικό εννοείς που δεν το καταλαβαίνουμε εμείς οι μη ψύχραιμοι;

Να πάει στα τσακίδια. Χωρίς αυτό να σημαίνει θάνατο.
Μπορεί να σημαίνει οτιδήποτε άλλο που δεν θα είναι σε θέση να ξαναβγεί στους δρόμους.
Δεν χρειάζεται άλλη ανάλυση.

Aviador
31/07/2019, 19:19
Η ζωή σου, στατιστικά, κινδυνεύει πολύ περισσότερο από κουλούς, άχρηστους οδηγούς, που τρομάζουν επειδή φύσηξε, κι όχι από "κάγκουρες". Σκέψου αυτό "λίγο πιο ψύχραιμα και πιο βαθειά".

;)

Εδω μιλαμε για ζωη και θανατο.
Δεν χρειαζεταινα σκεφτω τιποτα απολυτως.
Οταν καποιος ειναι δημοσιος κινδυνος απλα τον εξαλειφεις για να απαλλαγεις οριστικα,
δεν καθεσαι να συζητησεις τιποτα.
Θα μου πεις δεν ακουγεται αυτο και τοσο δημοκρατικο!
Ενω το να παραβαινω τους νομους και να κανω ο,τι γουσταρω ειναι θεμελιο της δημοκρατιας ε?

BLiTzER
31/07/2019, 19:24
Αυτό ακριβώς λέω. Ότι σαν μοτοσικλετιστές, δε μας ενδιαφέρει ουσιαστικά ο νόμος, καθώς όλοι τον έχουμε γραμμένο, λιγότερο ή περισσότερο. Σαν άνθρωπος που θέλει να επιβιώσει, όμως, προτιμώ 100 "κάγκουρες" τριγύρω μου στον δρόμο, παρά τους 100 που συναντώ κάθε μέρα. ;)

Aviador
31/07/2019, 19:57
Αυτό ακριβώς λέω. Ότι σαν μοτοσικλετιστές, δε μας ενδιαφέρει ουσιαστικά ο νόμος, καθώς όλοι τον έχουμε γραμμένο, λιγότερο ή περισσότερο. Σαν άνθρωπος που θέλει να επιβιώσει, όμως, προτιμώ 100 "κάγκουρες" τριγύρω μου στον δρόμο, παρά τους 100 που συναντώ κάθε μέρα. ;)

ok, βλεπουμε τα πραγματα στη ζωη διαφορετικα.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
31/07/2019, 21:11
ok, βλεπουμε τα πραγματα στη ζωη διαφορετικα.

Α τωρα το καταλαβες:lol:

telegonos
01/08/2019, 17:15
Η ζωή σου, στατιστικά, κινδυνεύει πολύ περισσότερο από κουλούς, άχρηστους οδηγούς, που τρομάζουν επειδή φύσηξε, κι όχι από "κάγκουρες". Σκέψου αυτό "λίγο πιο ψύχραιμα και πιο βαθειά".

;)

Και ο κουλός-άχρηστος επικίνδυνος είναι, και ο κάγκουρας-παγκόσμιος-γρήγορος επίσης.

Θα προτιμήσω να δω στους καθρέπτες μου ότι έρχεται να με προσπεράσει ο γρήγορος-προβλεπόμενος-μελετημένος, παρά να δω μπροστά μου να πηγαίνει με 40 ο μπάρμπας που τα έχει χαμένα ή η χαζογκόμενα που νομίζει ότι το αυτοκίνητο είναι trendy αξεσουάρ μόδας.

Αλλά είτε ο ένας, είτε ο άλλος, όταν θα κάνουν λάθος, συνέπειες θα έχει, κόκκαλα και πλαστικά σπασμένα στον άτυχο τον μοτοσυκλετιστή.


Δεν είμαι και τόσο σίγουρος για τις στατιστικές σου. Στο ΚΑΤ που βρέθηκα εγώ μια φορά, όλο νέα παιδιά ''γρήγορα'' έβλεπα, δεν είναι μεγάλο δείγμα αυτό θα μου πεις, το δέχομαι αλλά σου λέω τι είδα.

Τέσπα, άκρη δεν βγαίνει, μακάρι όποιος θέλει να πάει γρήγορα στον δρόμο, να είναι και τέρμα αντικοινωνικός και αγοραφοβικός λέω εγώ, και όταν ''πιέζει'' να είναι μόνος του και σε δρόμο όσο πιο άδειο γίνεται, ποτέ σε πλήθος και κίνηση. Το σωστό είναι να πάει πίστα, αλλά έστω το δεύτερο καλύτερο, στην ερημιά και μόνο.

panavour
01/08/2019, 17:24
Δυστυχως στο θεμα μηχανη, τα νοσοκομεια στα βαρεια περιστατικα , στατιστικα ειναι γεματα οχι απο κουλάδια αργους,αλλα απο καγκουρες γρηγορους οπως ειπε και ο τηλεγόνος απο πανω.

teogtp
01/08/2019, 17:35
Αυτό το συμπέρασμα από πού προκύπτει;
Εκτός από το ΑΜΚΑ ζητάνε και πιστοποιητικά από riding schools;

panavour
01/08/2019, 17:41
Αυτό το συμπέρασμα από πού προκύπτει;
Εκτός από το ΑΜΚΑ ζητάνε και πιστοποιητικά από riding schools;
ο καγκουρας δεν παει κατα κανονα σε riding schools.

Bob_o_mastoras
01/08/2019, 17:42
Ο ἀναμάρτητος ὑμῶν πρῶτος βαλέτω λίθον.. Οπως ειπε και ο Τζιζους..

tzimidis
01/08/2019, 17:53
Ο ἀναμάρτητος ὑμῶν πρῶτος βαλέτω λίθον.. Οπως ειπε και ο Τζιζους..
Ψιλές και δασείες τσέκαρε, μη σε βάλει στη λίστα ο όταν μεγαλώσω θα γίνω Μπαμπινιώτης

karellen
01/08/2019, 19:16
Ψιλές και δασείες τσέκαρε, μη σε βάλει στη λίστα ο όταν μεγαλώσω θα γίνω Μπαμπινιώτης
:D:evil:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
01/08/2019, 19:16
Ο ἀναμάρτητος ὑμῶν πρῶτος βαλέτω λίθον.. Οπως ειπε και ο Τζιζους..

Αυτο ακριβως.