PDA

View Full Version : Πρόβλημα με citycom 300/12



andri
05/07/2019, 13:04
Χαίρεται σε όλους έχω ένα πρόβλημα με το σκούτερ το οποίο μου έχει σπάσει τα νεύρα. Το πρόβλημα είναι το εξής όταν ζεστενεται και είμαι σταματημένος στο φανάρι πέφτουν οι στροφές και σβήνει κάνω τσεκ παίρνει μπρος πάω περίπου 100 μέτρα και αρχίζει πάλι όταν δουλεύει είναι σαν μην έχει βενζίνη.το πήγα στομαστορα μου άλλαξε το σώμα (ιντζεκτιον)με άλλο μεταχειρισμένο αλλά τίποτα συνήθως αυτό μου το κάνει όταν έξω έχει πάτα πολύ ζέστη όχι πάντα αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει

darrion22
26/02/2020, 02:27
Αυτό που περιγράφεις 99% είναι από χαλαρή φύσα. Πρέπει να το πας σε ηλεκτρολόγο να δει ποιά είναι αυτή που είναι χαλαρή και έχει σχέση με ρεύματα που πάνε από και προς τον κινητήρα. Πολύ εύκολα θα μπορούσε να στο κάνει επίσης και ο διακόπτης του σταντ αν έχει χαλάσει! Ενήμερωσέ μας αν έχεις βρει τελικά την λύση ή βοήθησε η απάντηση...

doctoras
26/02/2020, 06:34
Αυτό που περιγράφεις 99% είναι από χαλαρή φύσα. Πρέπει να το πας σε ηλεκτρολόγο να δει ποιά είναι αυτή που είναι χαλαρή και έχει σχέση με ρεύματα που πάνε από και προς τον κινητήρα. Πολύ εύκολα θα μπορούσε να στο κάνει επίσης και ο διακόπτης του σταντ αν έχει χαλάσει! Ενήμερωσέ μας αν έχεις βρει τελικά την λύση ή βοήθησε η απάντηση...

σε έξι μήνες μπορεί να το πούλησε