PDA

View Full Version : Tracer 900



faithless
09/07/2019, 19:24
Καλησπερα παιδια.Μιας και επροκειτο να γινει η αγορα της μηχανης αυτης(για το γυμνο πηγαινα αλλα πιστευω οτι θα το μετανοιωνα μιας και κυριως μαρεσει η ανεση και οι μεγαλες βολτες με το αισθημα να μη παραπονιεται!!παρα ο hooligaνισμος) .Ηθελα να ρωτησω αν ολα αυτα τα μοντελα που πουλιουνται στο car και γενικα αν εχουν ξεπερασει το προβλημα με το wobbling.Εψαξα λιγο ειδα κατι ανακλησεις για καβαλετα αλλα δε καταλαβα πολυ καλα.Αν υπαρχει καποιος ιδιοκτητης να με κατατοπισει θα ημουν ευγνωμων.

Merciless
10/07/2019, 09:59
Καλημέρα το θέμα αυτο 1. Δεν έχει εμφανιστεί σε όλα 2. Είναι θέμα και οδηγού 3. Αν παρολαυτα το κανει μακραίνουν την αλυσίδα και λύνετε (φτηνός τρόπος ) 4. Αλλάζουν αναρτήσεις ( ακριβός τρόπος). Είμαι κάτοχος του tracer gt αλλά αν δεν είχα τα λεφτά για το GT θα πήγαινα άφοβα για το παλιό

giannisgr
10/07/2019, 11:55
Το έχει ο κολλητός μου, το έχω οδηγήσει . Έχει 17.000κm δεν έχει βγάλει κιχ και του πίνει το αίμα

Είναι πολύ βολικό και δυνατό για την κατηγορία του,μπορεί να μην έχει τα υπερβολικά άλογα αλλά πάει πολύ καλά.

Φρένα και αμορτισέρ πολύ καλά.

Πιστεύω θα το ευχαριστηθεις

faithless
10/07/2019, 15:58
Παιδια ευχαριστω πολυ απλα με απασχολει το θεμα του του τιμονιου που παιζει στις μεγαλες ταχυτητες.Εχει γινει ποτε ανακληση γιαυτο η απλα ειναι ικασιες και μεμονωμενες περιπτωσεις?Γτ νομιζω εχει γινει αρκετος ντορος μαυτο το θεμα .Ενδιαφερομαι κυριως για μοντελα 15-16 καθως το budget δς μπορει να ξεπςρασει τα 7500.

Kas_Tracer
10/07/2019, 16:25
Ανεξάρτητα του Budget σου θα σου πρότεινα να κοιτάζεις του '17
Τα πρώτα τα 15άρια είχαν κάποιο θέμα με τον αυτόματο τεντωτήρα καθώς και την τάπα λαδιού σε επίφοβη θέση ( ήταν από κάτω , μετά μπήκε στο πλάι )
Το 17άρι έχει μπόνους το slipper & assist clutch (και μαλακότερη μανέτα συμπλέκτη έχεις και μεγαλύτερη ασφάλεια στα κατεβάσματα).

Για το κούνημα έχουν γραφτεί άπειρες σελίδες από ανυποψίαστους αγοραστές .
Παρακάτω θα (ξανα)γράψω ότι έχω αντιμετωπίσει στα 25.000 που το έχω στην κατοχή μου.

Ανεξάρτητα πάντως από το τι θα καταλάβεις το κρατάω γιατί εξακολουθεί να είναι ευχάριστο γενικά μηχανάκι .

Δεν διεκδικώ το αλάθητο , απλώς το οδηγάω πλέον 2 χρόνια και καταθε΄τω τις εμπειρίες μου

faithless
10/07/2019, 16:34
Σευχαριστω φιλε μου και περιμενω να γραψεις την εμπειρια σου.Του 17 ξεφευγει σε τιμη οποτε δε νομιζω.Μιλαμε για τουλαχιστον 9000 οποτε δε νομιζω

georgetziker
10/07/2019, 16:39
Πρόχώρα άφοβα σε όποιο και να βρεις εάν και εγώ(που έχω το 2016) θα σου πρότεινα να πάς από 2017 και μετά για διάφορους λόγους που αναφέρθηκαν πιο πάνω

Kas_Tracer
10/07/2019, 16:47
Σευχαριστω φιλε μου και περιμενω να γραψεις την εμπειρια σου.Του 17 ξεφευγει σε τιμη οποτε δε νομιζω.Μιλαμε για τουλαχιστον 9000 οποτε δε νομιζω

Το κούνημα (που δεν είναι του τιμονιού , άσχετα από το ότι αυτό καταλαβαίνεις όταν οδηγάς ) αλλά από τις λάθος επιλογές της γιαμάπας στις ελαστικότητες πλαισίου-ψαλιδιού) και
στην πράξη ο πίσω τροχός πάει αριστερά-δεξιά. Δεν είναι κάτι καινούργιο σαν φαινόμενο , αλλά κανείς δεν περίμενε ότι θα εμφανιζόταν σε μηχανή το σωτήριον έτος 2015

Γενικότερα από ότι ψάρεψα-διάβασα στα αμερικάνικα περιοδικά , μαλακότεροι(σε εγκάρσιες δυνάμεις) σκελετοί έχουν καλύτερο και ποιό "άνετο " κράτημα στις στροφές , ενώ σκληρότεροι
κάνουν το μηχανάκι νευρικό. Γενικότερα οι κατασκευαστές έχουν πολύ δύσκολη εξίσωση να λύσουν.

Για να γίνω πιο πιστευτός απλά θα σου αναφέρω ότι το ψαλίδι είναι ανοιχτό σαν Π (όχι κλειστός κοιλοδοκός ) και στην μέση του πουθενά έχει 2 κομμάτια πλαστικό που στον κατάλογο ανταλλακτικών ονομάζονται dampers (αποσβεστήρες).

Στην πράξη(έτσι όπως το καταλαβαίνω εγώ) όταν τα χιλιόμετρα είναι πολλά (180+) βάλε τα 110 άλογα βάλε και τις μεγάλες δυνάμεις που αναπτύσσονται και ξαφνικά το ψαλίδι αρχίζει να ταλαντώνεται.

Δοκιμαστικά έχω βγάλει χούφτες , έχω βγάλει καθρέπτες , έχω αγοράσει σταμπιλιζατέρ , και μάντεψε δεν έγινε τίποτα.

Τελικά την λύση μου την έδωσε κάποιος δημοσιογράφος-μηχανικός (Cycleworld magazine). Απλώς κατεβάζεις πιέσεις (μονοκάβαλος) (33-34 δουλεύω εγώ). Φυσικά το ίδιο έκανε και η ίδια η Yamaha
στην έκδοση του 2018΄

Μεγάλο ρόλο παίζουν και τα λάστιχα. Τα Bridgestone S21 που έχω τώρα εδώ και 1 χρόνο είναι πάρα πολύ καλά σε κράτημα , αλλά γενικότερα αύξησαν την νευρικότητα της μηχανής.
Οι διαφορές των ελαστικών έχουν να κάνουν με την σκληρότητα του σκελετού τους και όχι με το προφίλ.

Προσωπικά σαν αγοραστή με ενόχλησε πάρα πολύ η (μουγγή) στάση της ίδιας της εταιρίας (για τους δήθεν δημοσιαγράφους - ειδικούς -δοκιμαστές δεν μπορώ να γράφω χαρακτηρισμούς γιατί θα είναι
μόνο βρισίδια.

Kas_Tracer
10/07/2019, 16:53
Για το τέλος κρατάω το ότι είναι γενικά ευχάριστο μηχανάκι και αρκετά δυνατό .
Σε νορμάλ χρήση κάνει αυτά που υπόσχεται αξιόπιστα και πολύ οικονομικά.
Με ζωηρή χρήση φυσικά και θα πληρώσεις.
Τηρουμένων των αναλογιών φυσικά. Εάν κάποιος θέλει 180 άλογο στον τροχό , τότε δεν του κάνει.

Βασικά με σωστά λάστιχα και πιέσεις ΔΕΝ θα κουνήσει.

Αν το θες για μόνιμα μέσα στην πόλη είναι εύκολο γενικά , αλλά η μακρυά 1η σε συνδυασμό με κάποια ξεροβηξίματα του ψεκασμού εκνευρίζουν.
Συγκριτικά τα ΜΤ07 είναι πολύ-πολύ-πολύ καλύτερα σε αυτό το θέμα

faithless
10/07/2019, 19:22
Μαλιστα οποτε η κατασταση περιπλεκεται παρα πολυ.Αυτο το κουνημα δλδ ειναι σα να σου εχει σκασει το λαστιχο ας πουμε?Μου φαινεται λιγο τραγικο παντως.Επισης καποιος εγραψε πιο πανω οτι δε συμβαινει σε ολα τα παλια μοντελα.Τι να πω...

PaNick67
10/07/2019, 19:30
Μαλιστα οποτε η κατασταση περιπλεκεται παρα πολυ.Αυτο το κουνημα δλδ ειναι σα να σου εχει σκασει το λαστιχο ας πουμε?Μου φαινεται λιγο τραγικο παντως.Επισης καποιος εγραψε πιο πανω οτι δε συμβαινει σε ολα τα παλια μοντελα.Τι να πω...
Όπως και ότι δεν συμβαίνει σε δικαβαλο ή φορτωμένος μπαγκαζια.
Αν το θες για ταξίδια διπλός δεν σε αφορά το κούνημα.

Apache
10/07/2019, 19:35
Η δικιά μου η εμπειρία είναι η εξής: Αγόρασα το πρώτο Tracer το 2017, στις 2000χλμ που το άνοιξα το μηχανάκι ήταν βέλος μέχρι της τελικής του και με top box πίσω, μετά τις 3000χλμ άρχισε τα προβλήματα με το κούνημα που προαναφέρθηκε από τα παιδιά πιό πάνω, το πήγα σε ενημερωμένο εξουσιοδοτημένο συνεργείο (στην εγγύηση γαρ) και μου προσθέσανε λίνκ στην αλυσίδα με καινούργιους αποστάτες, μου ίσιωσαν την μπροστινή ζάντα γιατί ήταν στραβή από κατασκευής(έτσι μου είπαν) άλλαξα λάστιχα και όντως το μηχανάκι ήταν τραίνο μέχρι την στιγμή που έβαζες top box, τότε έχανε την μπάλα μετά τα 180 και ερωτώ, πώς το μηχανάκι ήταν τραίνο στην αρχή; Τι έγινε και μετά τις 3000χλμ έγινε αγνώριστο; Τι είχε ξερυθμιστεί ή φθαρεί;Δεν ασχολήθηκα περισσότερο, το έδωσα (10μηνών μηχανάκι) πήρα το 18αρι και χαίρομαι την ζωή μου....

faithless
10/07/2019, 19:58
Η δικιά μου η εμπειρία είναι η εξής: Αγόρασα το πρώτο Tracer το 2017, στις 2000χλμ που το άνοιξα το μηχανάκι ήταν βέλος μέχρι της τελικής του και με top box πίσω, μετά τις 3000χλμ άρχισε τα προβλήματα με το κούνημα που προαναφέρθηκε από τα παιδιά πιό πάνω, το πήγα σε ενημερωμένο εξουσιοδοτημένο συνεργείο (στην εγγύηση γαρ) και μου προσθέσανε λίνκ στην αλυσίδα με καινούργιους αποστάτες, μου ίσιωσαν την μπροστινή ζάντα γιατί ήταν στραβή από κατασκευής(έτσι μου είπαν) άλλξα λάστιχα και όντως το μηχανάκι ήταν τραίνο μέχρι την στιγμή που έβαζες top box, τότε έχανε την μπάλα μετά τα 180 και ερωτώ, πώς το μηχανάκι ήταν τραίνο στην αρχή; Τι έγινε και μετά τις 3000χλμ έγινε αγνώριστο; Τι είχε ξερυθμιστεί ή φθαρεί;Δεν ασχολήθηκα περισσότερο, το έδωσα (10μηνών μηχανάκι) πήρα το 18αρι και χαίρομαι την ζωή μου....

Μου φαινεται λιγο αστειο ολο αυτο.Και να υποθεσω οτι η αντιπροσωπεια το παιζει κινεζος..

Apache
10/07/2019, 20:19
Μου φαινεται λιγο αστειο ολο αυτο.Και να υποθεσω οτι η αντιπροσωπεια το παιζει κινεζος..

Από τα Βάθη της Κίνας, μην γελιόμαστε, πάντα κατά την δική μου άποψη, το πρώτο Tracer σχεδιαστικά είναι ένα κακό μηχανάκι, πώς εξηγείται το γεγονός ότι το 700tracer να έχει μακρύτερο ψαλίδι σε σχέση με το γυμνό ενώ το 900 γυμνό με το Tracer είχαν τα ίδια γεωμετρικά χαρακτηριστικά;"Οταν δε, το έλεγε όλος ο κόσμος η μαμά Yamaha κώφευε και έλεγε δικαιολογίες τύπου "χμμμ ξέρετε μην τρέχετε γιατί δεν είναι ασφαλές", ας μην το σχολιάσω...Και ξαφνικά μετά από 3 χρόνια μάκρυναν το μηχανάκι 6 πόντους, ρε παιδιά 6 πόντους; "Αρα το ήξερες το πρόβλημα και ήταν μεγάλο και απλά περίμενες να κάνεις απόσβεση στην παλιά γραμμή παραγωγής, δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς..

faithless
10/07/2019, 21:14
Από τα Βάθη της Κίνας, μην γελιόμαστε, πάντα κατά την δική μου άποψη, το πρώτο Tracer σχεδιαστικά είναι ένα κακό μηχανάκι, πώς εξηγείται το γεγονός ότι το 700tracer να έχει μακρύτερο ψαλίδι σε σχέση με το γυμνό ενώ το 900 γυμνό με το Tracer είχαν τα ίδια γεωμετρικά χαρακτηριστικά;"Οταν δε, το έλεγε όλος ο κόσμος η μαμά Yamaha κώφευε και έλεγε δικαιολογίες τύπου "χμμμ ξέρετε μην τρέχετε γιατί δεν είναι ασφαλές", ας μην το σχολιάσω...Και ξαφνικά μετά από 3 χρόνια μάκρυναν το μηχανάκι 6 πόντους, ρε παιδιά 6 πόντους; "Αρα το ήξερες το πρόβλημα και ήταν μεγάλο και απλά περίμενες να κάνεις απόσβεση στην παλιά γραμμή παραγωγής, δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς..

Το θεμα ομως ειναι οτι καποιοι εχουν το προβλημα και σε καποιους δεν εμφανιστηκε ποτε(απο τα λεγομενα εστω).Αν ηταν κατι τοσο τρανταχτο οπως το ψαλιδι λογικα θα συνεβαινε σε ολους.Οπως και να χει νομιζω οτι πριν προχωρησω σε αγορα πρεπει να γινει οπωσδηποτε ενα τεστ σε αυτο το θεμα δλδ να το φτασω 170-180 και να δω συμπεριφορα.

Apache
10/07/2019, 21:32
Το θεμα ομως ειναι οτι καποιοι εχουν το προβλημα και σε καποιους δεν εμφανιστηκε ποτε(απο τα λεγομενα εστω).Αν ηταν κατι τοσο τρανταχτο οπως το ψαλιδι λογικα θα συνεβαινε σε ολους.Οπως και να χει νομιζω οτι πριν προχωρησω σε αγορα πρεπει να γινει οπωσδηποτε ενα τεστ σε αυτο το θεμα δλδ να το φτασω 170-180 και να δω συμπεριφορα.

Δεν υπάρχει περίπτωση φίλε, βάλε top box και πήγαινε με οποιοδήποτε παλιό, χωρίς ναι το μηχανάκι κεντάει, επειδή όμως το δικό μου το έχω μόνο για ταξίδια με full βαλιτσοφορία δεν μπορούσα να το ανεχτώ, εάν το θές για street fighter ok, εγώ το βρήκα τραγικό γιαυτό και το άλλαξα, αν ήμουν 20 χρόνια νεότερος ίσως να το κρατούσα...

Apache
10/07/2019, 21:37
Το θεμα ομως ειναι οτι καποιοι εχουν το προβλημα και σε καποιους δεν εμφανιστηκε ποτε(απο τα λεγομενα εστω).Αν ηταν κατι τοσο τρανταχτο οπως το ψαλιδι λογικα θα συνεβαινε σε ολους.Οπως και να χει νομιζω οτι πριν προχωρησω σε αγορα πρεπει να γινει οπωσδηποτε ενα τεστ σε αυτο το θεμα δλδ να το φτασω 170-180 και να δω συμπεριφορα.

Και γιατί η ΥΑΜΑΗΑ το μάκρυνε κατά 6 πόντους; Καταλαβαίνεις τι σημαίνει 6 πόντοι στο ψαλίδι...

giannisgr
10/07/2019, 21:40
Εννοείτε ότι τη μηχανή θα την ελέγξει μηχανικός και θα γίνει test drive....αλλιώς πάμε ξεβρακωτοι στα αγγούρια....

Αλλά μιας και το αναφέρεις όταν το οδήγησα δεν πήγα με 180 για να καταλάβω κάτι...
Μια απλή διασκεδαστική βόλτα με μικροπαιχνιδακια

Αν το πρόβλημα εμφανίζεται στα 180km/h
Δεν το γνωρίζω

Apache
10/07/2019, 21:52
Εννοείτε ότι τη μηχανή θα την ελέγξει μηχανικός και θα γίνει test drive....αλλιώς πάμε ξεβρακωτοι στα αγγούρια....

Αλλά μιας και το αναφέρεις όταν το οδήγησα δεν πήγα με 180 για να καταλάβω κάτι...
Μια απλή διασκεδαστική βόλτα με μικροπαιχνιδακια

Αν το πρόβλημα εμφανίζεται στα 180km/h
Δεν το γνωρίζω

Το μηχανάκι είναι joy division ότι καλύτερο έχω οδηγήσει τα τελευταία 20 χρόνια...Ειδικά σε σφικτο ορεινό..

faithless
10/07/2019, 22:19
Το μηχανάκι είναι joy division ότι καλύτερο έχω οδηγήσει τα τελευταία 20 χρόνια...Ειδικά σε σφικτο ορεινό..

Omg τετοια λεγε να τρελενομαι!!

Merciless
11/07/2019, 08:05
Γνώμη μου είναι να το αγοράσεις... έτσι και αλλιώς δεν νομίζω ότι υπαρχει καλύτερο μηχανάκι στην κατηγορία με αυτά τα χρήματα. Μην φοβάσαι το κούνημα αν ψάξεις υπάρχουν βίντεο με τελικές 250++ και δεν υπάρχουν κουνήματα. Νομίζω ότι τα περισσότερα παιδιά και στα 2 tracer club το έχουν λύσει αυτο το θέμα

katsar
11/07/2019, 08:49
'Ασχετο αλλά πάει 250+ το tracer; Κοντερίσια έστω ;

GogosLux
11/07/2019, 11:17
'Ασχετο αλλά πάει 250+ το tracer; Κοντερίσια έστω ;

Αναλογα το ύψος απο το οποιο θα πέσει :lol::lol::roflmao:

Merciless
11/07/2019, 14:04
'Ασχετο αλλά πάει 250+ το tracer; Κοντερίσια έστω ;
Με μια αναζήτησή στο YouTube νομίζω πως θα λύθει η απορία σου

katsar
11/07/2019, 14:09
σωστός,δεν ρώτησα κοροιδευτικά πάντως.
Εντάξει τα είδα,ως 230 κοντέρ πάει και παραπάνω φλασαρισμένο κτλ.

sapila racing
11/07/2019, 14:11
Το μηχανάκι είναι joy division ότι καλύτερο έχω οδηγήσει τα τελευταία 20 χρόνια...Ειδικά σε σφικτο ορεινό..

210 κιλά Touring Μοτοσυκλέτα ότι καλύτερο έχεις οδηγήσει σε σφιχτό ορεινό δρόμο? :confused:
Θα φανταζόμουν οτι πριν απο αυτό είχες Goldwing ή Harley αλλά ξέρω οτι είχες για λίγο MT07, υποδεέστερο σε specs αλλά και 30 κιλά ελαφρύτερο.
Μαλλον λοιπόν οταν λες 'οτι καλύτερο' εννοείς σε αλλους τομείς απο αυτους που φανταζόμαστε οι υπόλοιποι.

Merciless
11/07/2019, 20:36
σωστός,δεν ρώτησα κοροιδευτικά πάντως.

Ούτε εγώ το έλαβα έτσι... όλα καλά προχωράμε.


210 κιλά Touring Μοτοσυκλέτα ότι καλύτερο έχεις οδηγήσει σε σφιχτό ορεινό δρόμο? :confused:
Θα φανταζόμουν οτι πριν απο αυτό είχες Goldwing ή Harley αλλά ξέρω οτι είχες για λίγο MT07, υποδεέστερο σε specs αλλά και 30 κιλά ελαφρύτερο.
Μαλλον λοιπόν οταν λες 'οτι καλύτερο' εννοείς σε αλλους τομείς απο αυτους που φανταζόμαστε οι υπόλοιποι.

Μέσα στην φράση ότι καλύτερο νομίζω βάζουμε και την σχέση ποιότητας τιμής

faithless
12/07/2019, 21:17
Γνώμη μου είναι να το αγοράσεις... έτσι και αλλιώς δεν νομίζω ότι υπαρχει καλύτερο μηχανάκι στην κατηγορία με αυτά τα χρήματα. Μην φοβάσαι το κούνημα αν ψάξεις υπάρχουν βίντεο με τελικές 250++ και δεν υπάρχουν κουνήματα. Νομίζω ότι τα περισσότερα παιδιά και στα 2 tracer club το έχουν λύσει αυτο το θέμα

Συμφωνω ειναι η καλυτερη επιλογη μακραν.Απλα φοβαμαι τη περιπτωση που μου κανει παιχνιδια το τιμονι.Δεν ειμαι και τοσο εμπειρος σε μεγαλες μηχανες και με αγχωνει λιγο αλλα δυστηχως ειναι μονοδρομος αυτη η μηχανη

georgetziker
12/07/2019, 21:24
μη σκέφτεσαι τίποτα και πάρτο να το χαρείς

giannisgr
13/07/2019, 17:01
Μπορούν να βγάλουν μοτοσικλέτα και με 100 κιλά.
Εκτός από τα supersport που χρησιμοποιούν αλλά κράματα και μερικές εξαιρέσεις οι περισσότερες εκεί παίζουν 180-210 κιλά για να είναι στιβαρές στο ταξίδι και στο φρενάρισμα.

Επενδύουν στην ενεργητική και παθητική ασφάλεια της μηχανής εδώ και αρκετό καιρό

thanosgp
15/07/2019, 22:04
Προσωπικά σαν αγοραστή με ενόχλησε πάρα πολύ η (μουγγή) στάση της ίδιας της εταιρίας (για τους δήθεν δημοσιαγράφους - ειδικούς -δοκιμαστές δεν μπορώ να γράφω χαρακτηρισμούς γιατί θα είναι
μόνο βρισίδια.[/QUOTE]

Αυτό με τον '' ειδικό τύπο'' των μοτό στην Ελλάδα μετά το 2000 είναι απλά αστείο.Πού είναι τα τεστ του Ανδρέα στο motosport του Xούντα και Παπαγεωργίου στο μοτό...
Πλέον είναι σαν το traction, μια εκπομπή τοποθέτησης προιόντων όπου όλοι κάνουν σαν 15 χρονοι αμερικανοί σε οποιοδήποτε μοντέλο και αν παρουσιάζουν (λες και θα το κρατήσουν).Κανένα κουτί δεν έχει ατέλειες ,όλα βαίνουν καλώς αρκεί στο τέλος να πέφτει το φράγκο,ΕΛΕΟΣ!!!!!!
Θα μου πεις ρε μεγάλε μην ασχολείσαι,ναι αυτό κάνω και διαβάζω αγγλικά ride,bike,motercycle mojo.
Το φαινόμενο δεν είναι ελληνικό ακόμη και το γιγάντιο περιοδικό motorrad βγάζει σε κάθε group test νικητή 99/100 φορές το bmw της συγκεκριμένης κατηγορίας.
Σε αποζημιώνει όμως με group test ελαστικών ,γαντιών .μπουφάν,κρανών,προστατευτικών...
Όχι με το μάτι ,αλλά πραγματικά τεστ που καταστρέφουν τα αντίστοιχα προιόντα για να δουν και την αντοχή τους.

faithless
22/07/2019, 21:04
Προσωπικά σαν αγοραστή με ενόχλησε πάρα πολύ η (μουγγή) στάση της ίδιας της εταιρίας (για τους δήθεν δημοσιαγράφους - ειδικούς -δοκιμαστές δεν μπορώ να γράφω χαρακτηρισμούς γιατί θα είναι
μόνο βρισίδια.

Αυτό με τον '' ειδικό τύπο'' των μοτό στην Ελλάδα μετά το 2000 είναι απλά αστείο.Πού είναι τα τεστ του Ανδρέα στο motosport του Xούντα και Παπαγεωργίου στο μοτό...
Πλέον είναι σαν το traction, μια εκπομπή τοποθέτησης προιόντων όπου όλοι κάνουν σαν 15 χρονοι αμερικανοί σε οποιοδήποτε μοντέλο και αν παρουσιάζουν (λες και θα το κρατήσουν).Κανένα κουτί δεν έχει ατέλειες ,όλα βαίνουν καλώς αρκεί στο τέλος να πέφτει το φράγκο,ΕΛΕΟΣ!!!!!!
Θα μου πεις ρε μεγάλε μην ασχολείσαι,ναι αυτό κάνω και διαβάζω αγγλικά ride,bike,motercycle mojo.
Το φαινόμενο δεν είναι ελληνικό ακόμη και το γιγάντιο περιοδικό motorrad βγάζει σε κάθε group test νικητή 99/100 φορές το bmw της συγκεκριμένης κατηγορίας.
Σε αποζημιώνει όμως με group test ελαστικών ,γαντιών .μπουφάν,κρανών,προστατευτικών...
Όχι με το μάτι ,αλλά πραγματικά τεστ που καταστρέφουν τα αντίστοιχα προιόντα για να δουν και την αντοχή τους.[/QUOTE]

Προφανως και αυτες οι εκπομπες ειναι marketing και τιποτα παραπανω.Παντως νομιζω οτι το tracer αξιζει σαν αγορα.Απλα απο βιντεακια που βλεπω σε αλλους το κανει σε αλλους οχι αλλοι λενε αναρτησεις αλλοι λενε ζελατινα αλλοι χουφτες πραγματικα οτι να ναι.Παντως ελπιζω το προβλημα να το κανει στις πολυ μεγαλες ταχυτητες που δε με ενδιαφερουν και ιδιαιτερα μιας και θα τρωω bulling και απο τη γυναικα

katsar
22/07/2019, 21:14
''Η τοποθέτηση προιόντος περιέχει και εκπομπή''

faithless
31/07/2019, 21:07
Και ακομα μια διευκρινηση θα ηθελα αν μπορειτε.Ολα τα μοντελα απο 15 εως και 17 μοντελο ειναι ιδια??Υπαρχουβ αλλαγες εστω και σε λεπτομερειες η ειναι καρμπον ιδια?

lospsi
01/08/2019, 08:52
https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=144510&page=81
:)