PDA

View Full Version : xv 950



michael
29/07/2019, 20:41
καλησπερα παιδια!εχω ενα honda nc 750 k λεω να το στειλω για ενα yamaha xv 950.τι λετε?

BLiTzER
29/07/2019, 20:46
Όχι.

michael
29/07/2019, 20:51
γιατι?

panavour
29/07/2019, 20:57
καλησπερα παιδια!εχω ενα honda nc 750 k λεω να το στειλω για ενα yamaha xv 950.τι λετε?

γουστα ειναι αυτα,για μενα μην το κανεις, εκτος βεβαια αν σ αρεσει,για μενα το χοντα ειναι καλυτερο,και πιο χρηστικο.

michael
29/07/2019, 21:04
το χω κοντα στα 2 χρονια κ δεν με γεμιζει.το μονο που με φοβιζει ειναι η μεταβαση απο on of σε τσοπερ φαση

BLiTzER
29/07/2019, 21:06
γιατι?

Γιατί θα δώσεις ένα πολυεργαλείο για μια άχρηστη αηδία.

michael
29/07/2019, 21:11
αηδια απο αποψη ταχυτητας(γιατι κ το δικο μου φιδι ειναι),εμφανισης?

BLiTzER
29/07/2019, 21:26
Από άποψη χρήσης. :p Είναι παντελώς άχρηστο, δεν κάνει τίποτα. Αλλά όπως τη βρίσκει ο καθένας! Αν δε σου αρέσει το μηχανάκι σου, άλλαξέ το.

buckley
29/07/2019, 22:03
Από άποψη χρήσης. :p Είναι παντελώς άχρηστο, δεν κάνει τίποτα. Αλλά όπως τη βρίσκει ο καθένας! Αν δε σου αρέσει το μηχανάκι σου, άλλαξέ το.

Τι του λες του νέου ρε ,αυτός μπορεί να ανέβει στο XV και να κάνει ΤΑ γούστα λέμε.Αφήστε τα παιδιά να παίξουν :smokin:
ΥΓ φίλος όμως, το NC on off δε νομίζω :wave2:

michael
29/07/2019, 22:18
ok,πες το οπως θες.βλεπω στο car οτι πουλανε τα xv μοντελο 2016-2017-2018 με πολυ λιγα χιλιομετρα πανω.δηλαδη ποτε προλαβαν να τ αγορασουν κ να ξενερωσουν κιολας κανοντας 2 κ 3000 χλμ

taisteal
29/07/2019, 22:21
ok,πες το οπως θες.βλεπω στο car οτι πουλανε τα xv μοντελο 2016-2017-2018 με πολυ λιγα χιλιομετρα πανω.δηλαδη ποτε προλαβαν να τ αγορασουν κ να ξενερωσουν κιολας κανοντας 2 κ 3000 χλμ

Κάτι θα ξέρουν αυτοί..

;)

THRESH
31/07/2019, 13:09
Με το NC κάνεις περισσότερα πράγματα.
Με το XV απολαμβάνεις περισσότερο τη βόλτα.

Αν θέλεις μόνο να βολτάρεις, τότε οκ.
Αλλιώς , όχι.

sapila racing
31/07/2019, 13:17
Εγώ θα έλεγα να κάνεις ενα καλό test ride το XV πρώτα για να μην βρεθείς προ εκπλήξεων.
Αν σου κάνει μετά την δοκιμή, ΟΚ παρτο.

Γιώργης
31/07/2019, 16:45
Φίλε τα cruiser είναι όπως οι ωραίες γυναίκες. Φαίνονται πανέμορφες, περιποιημένες, σέξυ, λες πω πω γούστα που θα βγάζω με αυτήν. Προσαρμοζεσαι και συ γιατί δεν μπορεί να την κυκλοφορεί ο καθένας, κόβεις λίγο από δω λίγο από εκεί. Σαν να είναι με άλλη νοοτροπία ρε παιδί μου.
Όσο περνάει ο καιρός και την έχεις δίπλα σου και συνηθίζεις την όψη της, παύει να σου φαίνεται τόσο εξωτική και μετά αρχίζεις και βλέπεις λεπτομέρειες. Μετά ανακαλύπτεις ότι ντάξει θα την έπαιρνες μια βόλτα, ίσως και παραπάνω από μία, αλλά τελικά δεν θα ήθελες να την κρατήσεις για σχέση.
Αυτό που χρειάζεσαι είναι μια καλή κοπέλα, που προφανώς θα σου αρέσει πως φαίνεται απ έξω, αλλά να έχει ουσία, να μπορείς να μείνεις μαζί της χωρίς να βαρυγκωμάς, να κανονίζεις να κάνεις πράγματα μαζί της, στην καθημερινότητα αλλά και σε εκδρομές/αργίες και να ξέρεις ότι αν τύχει μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για χαμαλοδουλειές χωρίς να σου βγάλει την μπαναγία.
Στα είπα και πλέον γνωρίζεις. Η απόφαση δική σου :wave2:

buckley
31/07/2019, 16:54
Φίλε τα cruiser είναι όπως οι ωραίες γυναίκες. Φαίνονται πανέμορφες, περιποιημένες, σέξυ, λες πω πω γούστα που θα βγάζω με αυτήν. Προσαρμοζεσαι και συ γιατί δεν μπορεί να την κυκλοφορεί ο καθένας, κόβεις λίγο από δω λίγο από εκεί. Σαν να είναι με άλλη νοοτροπία ρε παιδί μου.
Όσο περνάει ο καιρός και την έχεις δίπλα σου και συνηθίζεις την όψη της, παύει να σου φαίνεται τόσο εξωτική και μετά αρχίζεις και βλέπεις λεπτομέρειες. Μετά ανακαλύπτεις ότι ντάξει θα την έπαιρνες μια βόλτα, ίσως και παραπάνω από μία, αλλά τελικά δεν θα ήθελες να την κρατήσεις για σχέση.
Αυτό που χρειάζεσαι είναι μια καλή κοπέλα, που προφανώς θα σου αρέσει πως φαίνεται απ έξω, αλλά να έχει ουσία, να μπορείς να μείνεις μαζί της χωρίς να βαρυγκωμάς, να κανονίζεις να κάνεις πράγματα μαζί της, στην καθημερινότητα αλλά και σε εκδρομές/αργίες και να ξέρεις ότι αν τύχει μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για χαμαλοδουλειές χωρίς να σου βγάλει την μπαναγία.
Στα είπα και πλέον γνωρίζεις. Η απόφαση δική σου :wave2:

Δεν θέλω να μου πεις ποια είναι η καλή και υπάκουη μηχανή-σύζυγος αλλά δες ένα παράξενο τώρα, γι αυτό ακριβώς το λόγο που γράφεις εγώ υποθετικά θα διάλεγα το XV :smokin:
Στην επιλογή των μηχανών νομίζω δεν πρέπει να σε οδηγεί το μυαλό :wave2:

https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=157031&p=2998554&viewfull=1#post2998554

BLiTzER
31/07/2019, 17:00
Φίλε τα cruiser είναι όπως οι ωραίες γυναίκες.

Ακριβώς αυτά που έγραψες, αλλά όπου "ωραίες" βάλε "τρίμπαζες". Φαίνονται κακάσχημες, δεν έδινες ούτε τσιγάρο και, εκτός αυτών, είναι και παντελώς άχρηστες, δεν κάνουν τίποτα καλά, καλύτερα σκούτερ.

buckley
31/07/2019, 17:05
Ακριβώς αυτά που έγραψες, αλλά όπου "ωραίες" βάλε "τρίμπαζες". Φαίνονται κακάσχημες, δεν έδινες ούτε τσιγάρο και, εκτός αυτών, είναι και παντελώς άχρηστες, δεν κάνουν τίποτα καλά, καλύτερα σκούτερ.

Πρώτα φιέστα, τώρα αυτό :cry: Μικρέ το πας φιρί φιρί να σε αποκληρώσω λέμε ...:bawl: