PDA

View Full Version : Ktm duke 390 γνωμες



Geotheo
16/08/2019, 17:29
Καλησπερα στην παρέα, ενδιαφέρομαι για αγορά του Duke 390 σαν πρωτη μηχανή καθώς μέχρι τώρα μόνο παπι είχα , μένω σε νησί και έχω υψος 1.85 και θέλω μια μηχανή ευέλικτη και σβελτη, μετά από ψάξιμο κατεληξα στο Duke 390 θα ήθελα την γνώμη σας . Ευχαριστώ

Nospecialname
16/08/2019, 17:39
Πάρε καμία Duke 640 καλύτερα

Geotheo
16/08/2019, 17:54
Από όσο γνωρίζω το 640 δε το βγάζει καινούργιο

Nospecialname
16/08/2019, 18:18
Δεν βγαίνει ναι , θες καινούργιο συγκεκριμένα?Αν θες άποψη για το μοντέλο που είπες δεν μπορώ να σε βοηθήσω μιας και δεν το γνωρίζω , πάντως αν δεν είσαι σίγουρος για το τι θες θα βοηθούσε να μας έλεγες μερικά πράγματα για την χρήση την οποία το θες

ptc
16/08/2019, 18:22
Σημαντική ερώτηση. Εξουσιοδοτημένο συνεργείο ΚΤΜ υπάρχει στο νησί;

Geotheo
16/08/2019, 18:34
Η χρήση είναι για εντός του νησιού και λόγο της δουλειάς μου κάνω λίγα χιλιομετρα το χρονο, οι αποστασεις ειναι μικρές και το νησι εχει αρκετες ανηφοριες, ειμαι 25 και το παπι πλεον με κουράζει ειδικά σε ανηφόρα με δευτερο ατομο, εξουσιοδοτημένο συνεργείο δεν υπάρχει Στο νησι θα χρειαστεί να πηγαίνω ταξίδι στην κω Η στην Ρόδο για τα σέρβις του

ptc
16/08/2019, 18:48
Για το νησί θα σε βολέψει σίγουρα, μικρό ευέλικτο και νευρικό. Το θέμα είναι πως έχουν αναφερθεί κάποια θέματα αξιοπιστίας (κάποια μάλιστα αρκετά σοβαρά), οπότε η πιθανότητα να χρειαστεί να κάνεις χρήση της εγγύησης υπάρχει. Γι'αυτό ρώτησα για το συνεργείο. Δεν ξέρω πόσο βολικό είναι να τραβιέσαι σε άλλο νησί αν βγει κάτι (πέρα από τα προγραμματισμένα).

Geotheo
16/08/2019, 19:33
Όταν λες θέματα αξιοπιστίας Τι εννοεις; μηχανικα Ηλεκτρολογικά;

ptc
16/08/2019, 20:17
Φλάντζα κεφαλής και σύστημα ψύξης οι μεγάλες ευαισθησίες. Και άλλα θεματάκια υπάρχουν. Υποτίθεται πως στη νέα γενιά έχουν γίνει αλλαγές για να αντιμετωπιστούν αλλά συνεχίζουν να παρουσιάζονται προβλήματα σε ιδιοκτήτες. Ήθελα να πάρω το rc390 αλλά όσα διάβασα ήταν αποκαρδιωτικά.

Πάντως οδηγικά είναι απολαυστικό.

νεοσσός
16/08/2019, 22:32
Καλώς ήρθες στο forum!

Στο KTM Duke 250 που έχω οδηγήσει, δε μου άρεσε η θέση οδήγησης. Σε φέρνει πολύ κοντά στο μπροστινό τροχό. Είσαι και 1,85m, οπότε θα σου φανεί μικρό.

Ούτε ο κινητήρας του μου άρεσε, αλλά εκείνος του 390 είναι καλύτερος.

Θα έλεγα να κοιτάξεις προς Honda CB500X.

Geotheo
17/08/2019, 10:18
Καλώς σας βρήκα! Ωραίο το χοντακι δε ξέρω οδηγηκα πως ειναι οδήγησα μια transalp 700 πριν λίγες μέρες που οκ για το ύψος μού ηταν καλά μόνο που είναι βαριά και εγώ θέλω κάτι πιο ελαφρύ, θέλω να είμαι ευέλικτος σαν να οδηγαω παπι

THRESH
17/08/2019, 10:37
Είναι εξαιρετικό για σπορτιφ οδήγηση κ να ευχαριστηθείς βόλτα.
Όντως είσαι λίγο ψηλός αλλα νομίζω θα προσαρμοστείς.

Το καινούργιο που οδήγησα είναι εμφανώς βελτιωμένο σε λειτουργία αναρτήσεων, ψύξη κινητήρα.

Πρέπει όμως σοβαρά να δεις το θέμα του να έχεις αντιπροσωπεία διαθέσιμη σχετικά εύκολα, όντως έβγαζε τα θέματα που είπαν τα παιδιά

Εναλλακτικά, Kawasaki Z400, Honda CB300R, Yamaha MT03

πυξιδας990
17/08/2019, 12:51
το πηρε φιλος καινουριο εδω κατω..
ειναι στο υψος σου και μια χαρα κουμπωνει..
2000χλμ εχει γραψει,θεμα κανενα και ουτε ειχε καμια ανακληση που το πηγε στα 1000χλμ..
μοντελο 2019 κουτα

Bob_o_mastoras
17/08/2019, 12:56
Σε ποιο νησι εισαι? Νισσυρο, Τηλο, Συμη?
Anyway σε οποιο νησι μικρο και να εισαι ειναι πεταμενα εντελως λεφτα να παρεις καινουργιο μηχανακι. Θα το φαει η αρμυρα, η σκονη και οι κακοι μαστορες.
Πανε Αθηνα, παρε ενα μεταχειρισμενο φθηνο γιαπωνζικο εντουρακι 250cc κοντα στο χιλιαρικο και θα εισαι αρχοντας. To KTM δεν θα βγαλει ουτε δευτερο χειμωνα εκει.

ΤάκηςΜπ
17/08/2019, 13:56
Να συμπληρώσω σε αυτά που είπε ο ptc και το ξερυθμισμα των βαλβίδων αρκετά πιο σύντομα από το κανονικό (που για να τις ρυθμίσεις είναι δουλίτσα) και οι υψηλές θερμοκρασίες. Δεν πιστεύω ότι είναι dealbreakers όλα αυτά όμως. Παίρνεις ποιοτικό μηχανάκι κατά την γνώμη μου. Όσο για την επιβίωση του τόσος κόσμος έχει μηχανάκια σε νησιά, αν το προσέχεις θα σκουριάσει μεν, δεν είναι και η καταστροφή του κόσμου δε.

panavour
17/08/2019, 15:00
φιλε τα μικρα -κυριως-νησια θελουν μικρο μονοκυλινδρο ψευτοεντουρο γιαπωνεζικο,ολα τα αλλα και σε παιδευουν και σε ξοδευουν.ουτε οι τοπικοι μαστορες τα ξερουν να τα φτιαξουν ,ουτε ανταλλακτικα βρισκεις αμεσα , ουτε εξουσιοδοτημενα υπαρχουν,ουτε δρομοι να τα πας,μονο για πουλ-μουρ κανουν και αυτο οσο κυκλοφορουν,αλλιως γινεσαι ρεζιιλι των σκυλιων.Η γνωμη μου:wave2:

basilis_k6
17/08/2019, 15:04
Φλάντζα κεφαλής και σύστημα ψύξης οι μεγάλες ευαισθησίες. Και άλλα θεματάκια υπάρχουν. Υποτίθεται πως στη νέα γενιά έχουν γίνει αλλαγές για να αντιμετωπιστούν αλλά συνεχίζουν να παρουσιάζονται προβλήματα σε ιδιοκτήτες. Ήθελα να πάρω το rc390 αλλά όσα διάβασα ήταν αποκαρδιωτικά.

Πάντως οδηγικά είναι απολαυστικό.

6 χρόνια μετά ακόμα δεν λύσανε τα προβλήματα?

fatsas35
17/08/2019, 15:44
Pare kana adv h enduro na phgaineis k xwma kai taxidakia kai pantou..tha se volepsei kalutera kai me to upsos sou..H protash mou KLX250,CRF 250 l,kawasaki versys 300 x

ptc
17/08/2019, 16:19
6 χρόνια μετά ακόμα δεν λύσανε τα προβλήματα?

Τρίτη περίοδος στο σχόλιο που παρέθεσες.

Sebastian1980
17/08/2019, 19:00
Φίλε αν θέλεις την γνώμη μου , στην θέση σου θα αγόραζα kawasaki versys 300x με 5.560€ του 17' κούτα ή 6.000€ του 19' με 4 χρόνια εγγύηση.
Ότι πρέπει από άποψη ποιότητας και δύναμης (40) αλογατα είναι αυτά, καλές αναρτήσεις και το σπουδαιότερο καμία 30 κιλά ελαφρύτερο από το transalp 700 που έχεις πάρει βόλτα.

fatsas35
17/08/2019, 19:13
Φίλε αν θέλεις την γνώμη μου , στην θέση σου θα αγόραζα kawasaki versys 300x με 5.560€ του 17' κούτα ή 6.000€ του 19' με 4 χρόνια εγγύηση.
Ότι πρέπει από άποψη ποιότητας και δύναμης (40) αλογατα είναι αυτά, καλές αναρτήσεις και το σπουδαιότερο καμία 30 κιλά ελαφρύτερο από το transalp 700 που έχεις πάρει βόλτα.

Συμφωνώ.. Πολύ ποιοτικό μηχανάκι!

Γιώργης
18/08/2019, 17:42
Φίλε αν θέλεις την γνώμη μου , στην θέση σου θα αγόραζα kawasaki versys 300x με 5.560€ του 17' κούτα ή 6.000€ του 19' με 4 χρόνια εγγύηση.
Ότι πρέπει από άποψη ποιότητας και δύναμης (40) αλογατα είναι αυτά, καλές αναρτήσεις και το σπουδαιότερο καμία 30 κιλά ελαφρύτερο από το transalp 700 που έχεις πάρει βόλτα.

+1
Πολύ καλό μηχανάκι και σωστό για το τερραίν που το θες

Geotheo
19/08/2019, 13:24
Έχει κανένας εμπειρία από τα mt της yamaha; συγκεκριμένα για το mt 03 και το mt 07;

Panos76
19/08/2019, 13:52
Έχει κανένας εμπειρία από τα mt της yamaha; συγκεκριμένα για το mt 03 και το mt 07;

Είναι τα δισκοπότηρα των γυμνών εδώ πέρα (όπως το στρωμ στα ον οφφ) και τυγχάνουν απόλυτης αποδοχής.

Κάνε όμως λίγη υπομονή διότι όλοι τώρα επιστρέφουν από άδειες.

TKM
31/08/2019, 09:56
Έχει κανένας εμπειρία από τα mt της yamaha; συγκεκριμένα για το mt 03 και το mt 07;

Εξαιρετικά είναι και τα δυο. Για το νησί σαφώς προτιμότερο είναι το MT 03. Πολύ καλή πρόταση και το Kawasaki Versys 300. Μια οικονομικότερη πρόταση σε καινούριο, σίγουρα πολύ καλύτερη από το παπί, είναι το Benelli TRK 251 στα 4.100 ευρώ. Η Benelli δείχνει αξιόπιστη σε όλα τα μοντέλα της - δες όμως το θέμα του σέρβις εκεί που είσαι. Επίσης υπάρχει και το Suzuki V-Strom 250 - στα 5.395 ευρώ, πιο φθηνό δηλαδή από το Versys 300 και ίσως να μπορέσεις να το βρεις σε ακόμα καλύτερη τιμή, σε κάποια προσφορά αν ψάξεις. Είναι πιο αδύναμο από το Versys 300 (έχει ουσιαστικά τον κινητήρα του Inazuma) αλλά για το νησί σίγουρα θα σου φτάνει και θα σου περισσεύει.

Sebastian1980
01/09/2019, 07:56
Φίλε αν μπορείς να περιμένεις μέχρι τον Φεβρουάριο-Μαρτιο του 2020 θα ήταν το καλύτερο.
Από το καινούριο έτος έρχονται νέα μοντέλα.
Είναι κρίμα να δώσεις λεφτά για καινούργια μηχανή και σε λίγους μήνες να έρθει ο αντικαταστάτης του.
Κάνε λίγο υπομονή να δεις τον Νοέμβριο τι μοντέλα θα παρουσιάσουν οι εταιρείες μοτό από το καινούριο έτος και μετά αποφασίζεις.
Αν και το kawasaki που σου πρότεινα πραγματικά αξίζει.

Greg80
31/05/2021, 18:37
Καλώς ήρθες στο forum!

Στο KTM Duke 250 που έχω οδηγήσει, δε μου άρεσε η θέση οδήγησης. Σε φέρνει πολύ κοντά στο μπροστινό τροχό. Είσαι και 1,85m, οπότε θα σου φανεί μικρό.

Ούτε ο κινητήρας του μου άρεσε, αλλά εκείνος του 390 είναι καλύτερος.

Θα έλεγα να κοιτάξεις προς Honda CB500X.

Φίλε απαντάω σε άσχετο χρόνο και ελπίζω το παλικάρι να έχει ήδη το 390. Το χοντάκι αν και 500 κυβικα δεν το βλέπει πουθενά το 390. Μόνο σε ευθεία και μεγάλη κιόλας. Τι να λέμε τώρα. Το 500 είναι ένα παπάκι 500 κυβικα αλλά παπάκι και ακόμα και το 250 μπροστά στο χοντα είναι μηχανή. Γενικά οι Ιάπωνες στη μεσαία κατηγορία είναι πολύ πίσω σε όλα και οι Ευρωπαίοι πλέον σε θέματα αξιοπιστίας έχουν κάνει άλματα. Πχ 2021 τώρα και βλέπεις 500άρια γιαπωνέζικα με συμβατικά καλάμια, καλαμάκια. Γεωμετριές δεκαετίας 80. Εκεί έχουν μείνει. Μια αξιοπιστία έχει μείνει κι αυτή κουτσουρεμένη. Να χαμε να λέγαμε. Στα λέω αυτά μετα από 10ετη συμβίωση με 640 του 2003 100.000 χιλιόμετρα και ένα σπασμένο κοκοράκι βαλβίδας που το πρόλαβα Εντάξει γιατί θα είχε κάνει ζημιά αλλά και πάλι σκυλί μαύρο. Πολλά ταξίδια, κουραστικά βέβαια αλλα δεν πρόδωσε ποτέ!!! 640 του 03 έτσι.

THRESH
01/06/2021, 10:33
επιτέλους κάποιος τα λέει χωρίς να μασά σούσι και να πίνει σάκε ;)

panavour
02/06/2021, 06:48
συνηθως οι εξαιρεσεις επιβεβαιωνουν τον κανονα.

DrBig
02/06/2021, 06:57
Φίλε απαντάω σε άσχετο χρόνο και ελπίζω το παλικάρι να έχει ήδη το 390. Το χοντάκι αν και 500 κυβικα δεν το βλέπει πουθενά το 390. Μόνο σε ευθεία και μεγάλη κιόλας. Τι να λέμε τώρα. Το 500 είναι ένα παπάκι 500 κυβικα αλλά παπάκι και ακόμα και το 250 μπροστά στο χοντα είναι μηχανή. Γενικά οι Ιάπωνες στη μεσαία κατηγορία είναι πολύ πίσω σε όλα και οι Ευρωπαίοι πλέον σε θέματα αξιοπιστίας έχουν κάνει άλματα. Πχ 2021 τώρα και βλέπεις 500άρια γιαπωνέζικα με συμβατικά καλάμια, καλαμάκια. Γεωμετριές δεκαετίας 80. Εκεί έχουν μείνει. Μια αξιοπιστία έχει μείνει κι αυτή κουτσουρεμένη. Να χαμε να λέγαμε. Στα λέω αυτά μετα από 10ετη συμβίωση με 640 του 2003 100.000 χιλιόμετρα και ένα σπασμένο κοκοράκι βαλβίδας που το πρόλαβα Εντάξει γιατί θα είχε κάνει ζημιά αλλά και πάλι σκυλί μαύρο. Πολλά ταξίδια, κουραστικά βέβαια αλλα δεν πρόδωσε ποτέ!!! 640 του 03 έτσι.

Να σου γνωρισω το φιλο μου το γιαννη με dr800 που εχει 400Κ Κμ καποια στιγμη.
Πριν τα κτμ τα 100Κ θεωρουνταν στρωσιμο. :bawl:

Potis
02/10/2021, 05:37
Τελικά το 390 το έχει κανείς από δω μέσα να μας πει γνώμες?

ratamahatta
02/10/2021, 07:14
Τελικά το 390 το έχει κανείς από δω μέσα να μας πει γνώμες?

Εγώ έχω το 390 duke του 16' ,1η gen.
Εάν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου γράψω για το συγκεκριμένο.

Potis
02/10/2021, 08:31
[QUOTE=ratamahatta;3112983]Εγώ έχω το 390 duke του 16' ,1η gen.
Εάν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου γράψω για το συγκεκριμένο.[/QUOT
Πες μου θα ήθελα να μάθω . Καλημέρα .

ratamahatta
02/10/2021, 09:26
Θετικά
Μικρό βάρος που σε συνδυασμό με το δυνατό μονοκύλινδρο μοτέρ που στροφαρει μέχρι τις 10κ, σχεδόν σαν δυκυλινδρο, έχει πολύ καλές επιδόσεις.
Στήσιμο που ξεπερνάει της δυνατότητές του μέσου χρήστη, πραγματικά με ένα καλό λάστιχο στρίβεις ξύνοντας μαρσπιεδες κλπ.
Αναρτήσεις αν και δεν είναι κάτι ιδιαίτερο δουλεύουν υποδειγματικά και στην ελληνική άσφαλτο χωρίς να σε προβληματίσουν πουθενά, λείπει η πληροφόρηση του τι γίνεται, αναμενόμενο,με αλλαγή τους απλά πας σε άλλο επίπεδο.
Ποιότητα κατασκευής προσωπικά δεν έχω βρει κάτι αρνητικό , βαφή κ πλαστικά είναι μια χαρά.
Κατανάλωση και συντήρηση σε πολύ καλό επίπεδο επίσης.
Αρνητικά
Συχνό πρόβλημα που παρουσίασαν ήταν πρόβλημα στην κεφαλή, φλάντζα.
Ειδικά όταν τα σκίζεις όλη μέρα, συνήθως στα track bike, υπήρχε θέμα.
Μικρό βεντιλατερ που σε συνδυασμό με το πουσαρισμενο μοτερ έχει αποτέλεσμα την συχνή λειτουργία του χωρίς να υπάρχει πρόβλημα.
Με ένα διαφορετικό αντιψυκτικό η και αλλαγή spal το "πρόβλημα" εξαφανίζεται.
Στο δικό μου έχω ελάχιστο δακρυσμα στην φλάντζα από το ψευτοκαπακο σε πίεση χωρίς να με απασχολεί όμως.
Προσωπικά ίσως η καλύτερη πρόταση στην κατηγορία,σίγουρα το πιο fun to drive bike.
Μην ξεχνάμε ότι στην Ινδία δουλεύει με χαλιά ποιότητα βενζίνης ,σε δρόμους ότι νά'ναι και τους ινδούς να κάνουν από εντουρο μέχρι μεταφορές με αυτά.
Δεν ξέρω αν ξέχασα κάτι αλλά σε γενικές γραμμές αυτά είναι.

Potis
02/10/2021, 09:41
Θετικά
Μικρό βάρος που σε συνδυασμό με το δυνατό μονοκύλινδρο μοτέρ που στροφαρει μέχρι τις 10κ, σχεδόν σαν δυκυλινδρο, έχει πολύ καλές επιδόσεις.
Στήσιμο που ξεπερνάει της δυνατότητές του μέσου χρήστη, πραγματικά με ένα καλό λάστιχο στρίβεις ξύνοντας μαρσπιεδες κλπ.
Αναρτήσεις αν και δεν είναι κάτι ιδιαίτερο δουλεύουν υποδειγματικά και στην ελληνική άσφαλτο χωρίς να σε προβληματίσουν πουθενά, λείπει η πληροφόρηση του τι γίνεται, αναμενόμενο,με αλλαγή τους απλά πας σε άλλο επίπεδο.
Ποιότητα κατασκευής προσωπικά δεν έχω βρει κάτι αρνητικό , βαφή κ πλαστικά είναι μια χαρά.
Κατανάλωση και συντήρηση σε πολύ καλό επίπεδο επίσης.
Αρνητικά
Συχνό πρόβλημα που παρουσίασαν ήταν πρόβλημα στην κεφαλή, φλάντζα.
Ειδικά όταν τα σκίζεις όλη μέρα, συνήθως στα track bike, υπήρχε θέμα.
Μικρό βεντιλατερ που σε συνδυασμό με το πουσαρισμενο μοτερ έχει αποτέλεσμα την συχνή λειτουργία του χωρίς να υπάρχει πρόβλημα.
Με ένα διαφορετικό αντιψυκτικό η και αλλαγή spal το "πρόβλημα" εξαφανίζεται.
Στο δικό μου έχω ελάχιστο δακρυσμα στην φλάντζα από το ψευτοκαπακο σε πίεση χωρίς να με απασχολεί όμως.
Προσωπικά ίσως η καλύτερη πρόταση στην κατηγορία,σίγουρα το πιο fun to drive bike.
Μην ξεχνάμε ότι στην Ινδία δουλεύει με χαλιά ποιότητα βενζίνης ,σε δρόμους ότι νά'ναι και τους ινδούς να κάνουν από εντουρο μέχρι μεταφορές με αυτά.
Δεν ξέρω αν ξέχασα κάτι αλλά σε γενικές γραμμές αυτά είναι.

Το μικρό σερβις πόσο πάει και το μεγάλο; Κάθε πόσα χιλιόμετρα αλλάζεις λάδια; Γνωρίζεις μήπως αν στα νέα duke από το 2017 και μετά έχουν διορθωθεί τα θέματα φλατζας κτλ?

ratamahatta
02/10/2021, 12:58
Τα σέρβις από 75€ έως 120€, τουλάχιστον τόσα έχω δώσει εγώ.
Λάδια ανά 7,5Κ λέει η KTM, καλύτερα η αλλαγή να γίνεται ανά 5Κ..γνώμη μου.
Έχουν διορθωθεί από όσο γνωρίζω αλλά υπάρχουν αλλά π.χ οθόνη tft κλπ
Υπάρχει ομάδα στο φατσοβιβλιο που μπορεί να σου δώσει πληροφορίες.

Potis
02/10/2021, 15:47
Τα σέρβις από 75€ έως 120€, τουλάχιστον τόσα έχω δώσει εγώ.
Λάδια ανά 7,5Κ λέει η KTM, καλύτερα η αλλαγή να γίνεται ανά 5Κ..γνώμη μου.
Έχουν διορθωθεί από όσο γνωρίζω αλλά υπάρχουν αλλά π.χ οθόνη tft κλπ
Υπάρχει ομάδα στο φατσοβιβλιο που μπορεί να σου δώσει πληροφορίες.
Τι εμφανίζει η TFT οθόνη δηλαδή;

πυξιδας990
02/10/2021, 18:48
Duke και adventure 390 ,έχουμε 2 εδώ κάτω τελευταία μοντέλα και δεν έχουν κανένα θέμα με οθόνες...και τα 2 αγορασμενα κούτα

Potis
02/10/2021, 21:31
Duke και adventure 390 ,έχουμε 2 εδώ κάτω τελευταία μοντέλα και δεν έχουν κανένα θέμα με οθόνες...και τα 2 αγορασμενα κούτα

Αυτά που λένε κάποιοι κάθε Τρίτη μάστορα κάθε Τετάρτη μέσα; Έχουν εμφανίσει γενικά κάποιο θέμα?

πυξιδας990
02/10/2021, 21:36
Ουδέν θέμα..ειδικά το δουκακι το έχει και καυτης..
Στην πρώτη γενιά που έχουμε και ένα rc390 από μεταχειρω,έχει βγάλει κάτι διαρροές,αλλά νταξει ήταν και ταλαιπωρημένο,τα πιο καινούργια μοντέλα τιποτα

νεοσσός
02/10/2021, 21:42
Προτείνω να οδηγήσεις ένα πριν το αγοράσεις. Η θέση οδήγησης είναι διαφορετική σε σχέση με άλλες μοτοσυκλέτες δρόμου, κάθεσαι σχετικά μπροστά. Εμένα δεν μου αρέσει τόσο αυτό, αλλά ίσως και να συνηθίζεται.

Potis
04/10/2021, 11:21
Ουδέν θέμα..ειδικά το δουκακι το έχει και καυτης..
Στην πρώτη γενιά που έχουμε και ένα rc390 από μεταχειρω,έχει βγάλει κάτι διαρροές,αλλά νταξει ήταν και ταλαιπωρημένο,τα πιο καινούργια μοντέλα τιποτα

Χαίρομαι φίλε μου .

Potis
04/10/2021, 11:23
Προτείνω να οδηγήσεις ένα πριν το αγοράσεις. Η θέση οδήγησης είναι διαφορετική σε σχέση με άλλες μοτοσυκλέτες δρόμου, κάθεσαι σχετικά μπροστά. Εμένα δεν μου αρέσει τόσο αυτό, αλλά ίσως και να συνηθίζεται.

Ισχύει αυτό. Το έχω κάνει τέστ ντραιβ στη κατεμ .