PDA

View Full Version : Αυθαίρετη μετακινηση μοτο από άγνωστο



Σελίδες : [1] 2

tzimidis
30/08/2019, 18:39
Κάποιος καραγκιόζης συνελληνας μετακίνησε το παρκαρισμένο μηχανάκι μου και το ανέβασε στο πεζοδρόμιο όπου το άφησε 20 μέτρα πιο κάτω.
Είχα ξεκλειδωτο το τιμόνι.
Φαντάζομαι ότι το μετακίνησε για να παρκάρει το ιχ του.
Η φάτσα υπάρχει ξεκάθαρα σε κάμερα.
Επειδή σχολωντας θα πάω από το τμήμα, ξέρει κανεις τι μηνύσεις μπορώ να του κάνω?
Θα ξεκινήσω από απόπειρα κλοπής.
Κάτι άλλο που θα μπορούσα να τον σκίσω?
Κάθε ιδέα ευπροσδεκτη

Eiver
30/08/2019, 20:15
-αν εχεις καποια γκρατζουνια,καποιο μικροχτυπημα κτλ μπορεις να ζητησεις αποζημιωση γιατι ασφαλως εγινε κατα την μεταφορα

tzimidis
30/08/2019, 20:22
Δεν με ενδιαφέρει να βγάλω ούτε σεντ.
Να τον κάνω να τρέχει και να πληρώνει δικηγόρους θέλω, γιατί δεν την παλεύω τόση νεοελληνικίλα.
Την μετακινησε και την ΑΝΕΒΑΣΕ σε ΠΟΛΥΣΎΧΝΑΣΤΟ πεζοδρόμιο ΕΠΙΚΛΙΝΈΣ και θεόστενο,μπροστά από σούπερ μάρκετ με τρεις χιλιάδες περαστικούς μινιμουμ409475 όπου πολύ εύκολα θα μπορούσε να προκαλέσει ατύχημα με πεζο/παιδι/σκυλι/γιαγιά κλπ, και να τρέχει και ο τραυματίας και εγώ.
Χώρια το προστιμο που θα έτρωγα αν πέρναγε μπάτσος.
Στα Παπάρια του όλα.

toyar
30/08/2019, 20:46
να κλειδωνεις το τιμονι......

viper1
30/08/2019, 20:48
Και τι θα κανείς ? Θα καταθέσεις μυνηση κατά αγνώστων ?

tzimidis
30/08/2019, 21:20
να κλειδωνεις το τιμονι......
Σωστό.
Φταίω εγώ δηλαδή?


Και τι θα κανείς ? Θα καταθέσεις μυνηση κατά αγνώστων ?

Ναι.
Αλλά έχω τη φάτσα του ξεκάθαρα σε φώτο από κάμερα, και πεντακάθαρο βίντεο όπου φαίνεται να την παίρνει και να φεύγει.

Εσύ προτείνεις να το αφήσω έτσι?

toyar
30/08/2019, 21:34
φταις που δεν προφυλαχθηκες
εκτος αν εχεις ορεξη να συνετιζεις βλακες

taisteal
30/08/2019, 21:39
φταις που δεν προφυλαχθηκες
εκτος αν εχεις ορεξη να συνετιζεις βλακες

Δεν πάει έτσι.
Δεν είχε κανένα δικαίωμα να το ακουμπήσει,και τα κλειδιά να είχε στη μίζα.
Αλλά ο βλάκας δεν συνετίζεται,συμφωνώ.

BLiTzER
30/08/2019, 21:43
"Φταις" που δεν προφυλάχθηκες. Και πολύ καλά κάνεις που θες να συνετίζεις βλάκες. Μακάρι να το έκαναν όλοι.

billy84
30/08/2019, 21:43
Αν έχεις κάποιον γνωστό δικηγόρο ρώτα τον τι μπορείς να κάνεις.Αν έχεις φίλο δικηγόρο πηγαίνετε μαζί στο τμήμα,θα εκπλαγείς απο την αντιμετώπιση όσων έχουν υπηρεσία.;)

toyar
30/08/2019, 21:50
δυστυχως οτιδηποτε σχετιζεται με δικηγορους και δικαιοσυνη εχει μεγαλο κοστος οικονομικο ψυχολογικο και σε χρονο
αν νομιζει κανεις οτι ολο αυτο αξιζει επειδη αγγιχθηκε ενα μηχανακι.....
δυσαρεστο και σπαστικο ως γεγονος αλλα η προληψη ειναι η καλυτερη θεραπεια

alexis72
30/08/2019, 21:53
συγνώμη δηλ. δεν ειχες βάλει κάποιο ειδος αποφυγής κλοπής π.χ. κουλούρα η πέταλο κλπ ? γιατί λές οτι το τιμόνι ηταν ξεκλείδωτο ..οπότε πώς τήν μετακίνησε αν ειχε κάποιο λουκέτο στο δισκόφρενο η στη ρόδα κλπ ?
εγω θα πήγαινα στην αστυνομία κ θα ελεγα ηταν καθαρά απόπειρα κλοπής κ μού εσπασε κ την κλειδαριά (αν ηταν εστω καιρό χαλασμένη )
ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ,που θα τόν κυνηγήσεις τόν αλητήριο για να βάλει μυαλό για αλλη φορά για αλλη μετακίνηση μοτο...

buckley
30/08/2019, 22:04
Δεν με ενδιαφέρει να βγάλω ούτε σεντ.
Να τον κάνω να τρέχει και να πληρώνει δικηγόρους θέλω, γιατί δεν την παλεύω τόση νεοελληνικίλα.
Την μετακινησε και την ΑΝΕΒΑΣΕ σε ΠΟΛΥΣΎΧΝΑΣΤΟ πεζοδρόμιο ΕΠΙΚΛΙΝΈΣ και θεόστενο,μπροστά από σούπερ μάρκετ με τρεις χιλιάδες περαστικούς μινιμουμ409475 όπου πολύ εύκολα θα μπορούσε να προκαλέσει ατύχημα με πεζο/παιδι/σκυλι/γιαγιά κλπ, και να τρέχει και ο τραυματίας και εγώ.
Χώρια το προστιμο που θα έτρωγα αν πέρναγε μπάτσος.
Στα Παπάρια του όλα.

Άσχετο κοιτάω το μηχανάκι γερμένο και λέω ρε στραβός είναι ο γιαλός :dizzy: Κοιτάω μετά την πινακίδα και βλέπω ότι είναι "καθρέφτης" τραβηγμένη :look:
Καλά ξεμπερδέματα :wave2:

tzimidis
30/08/2019, 22:14
Άσχετο κοιτάω το μηχανάκι γερμένο και λέω ρε στραβός είναι ο γιαλός :dizzy: Κοιτάω μετά την πινακίδα και βλέπω ότι είναι "καθρέφτης" τραβηγμένη :look:
Καλά ξεμπερδέματα :wave2:

Fixed

409482

tzimidis
30/08/2019, 22:15
Αν έχεις κάποιον γνωστό δικηγόρο ρώτα τον τι μπορείς να κάνεις.Αν έχεις φίλο δικηγόρο πηγαίνετε μαζί στο τμήμα,θα εκπλαγείς απο την αντιμετώπιση όσων έχουν υπηρεσία.;)

Πήγα μόνος σήμερα στο τμήμα και μου είπαν έλα αύριο.

rainmike
30/08/2019, 22:44
Πήγα μόνος σήμερα στο τμήμα και μου είπαν έλα αύριο.

Πάνε βρες τον και πες του τα ένα χεράκι.
Ασε το νομο, μέχρι να βρείς το δίκιο σου ,αν το βρεις δηλαδή θα το έχεις μετανιώσει που ασχολήθηκες τόσο.
Απλά άλλη φορά προστάτεψε το μηχανάκι σου γιατι μπορεί να μήν το βρεις ούτε στα 20 μέτρα.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
30/08/2019, 22:57
Φυλε κηνηγα τον και παρτου και τα σωβρακα.Αν του ανοιγες εση τη πορτα του αυτοκινητου του που απο λαθος του ειχε αφησει ξεκλειδοτο(οπος και εση βεβαια) και του εσπρωχνες 20 μετρα το αυτοκινητο του σε θεση που απαγορευεται το παρκινκ για να παρκαρεις εση το μηχανακι σου τι νομζεις οτι θα εκανε αυτος?

billy84
31/08/2019, 08:36
Πήγα μόνος σήμερα στο τμήμα και μου είπαν έλα αύριο.

Για αυτό το είπα. Κλασσική αντιμετώπιση. Αν δουν δικηγόρο μαζί κόβονται οι βαρεμάρες και οι μαγκιές.

Kickstart
31/08/2019, 11:23
Φιλε σε καταλαβαίνω εχεις χιλια δίκια και να το κυνηγήσεις το θεμα αφου εισαι αποφασισμένος γιατι ο καθε μπαμπουϊνος που τα κανει αυτά εκει ποντάρει και αποθρασυνεται...οτι δεν προκειται δλδ κανεις να του κανει τίποτα...απλα μια μικρη παρατήρηση που δεν ειδα να την κανει κανείς...το βίντεο που λες οτι έχεις πως προέκυψε...καταγραφεις δημοσιο χώρο (οπου βρίσκεται η μοτο εννοω) με σταθερη καμερα; ή καποιος που τον ειδε τραβηξε βιντεο με καποιο κινητο;

Ρωταω γιατι αν ειναι το πρωτο εχεις θεμα με το νομο νομίζω αν δεν υπαρχει άδεια...και δυσκολα στεκεται σε δικαστήριο ως πειστήριο για πλημμέλημα.

o teos
31/08/2019, 11:34
Το ότι μερικοί έχετε τόσο ελεύθερο χρόνο στα χέρια σας.........μωρε μπραβοοοο..εσείς και και συνταξιούχοι που πάνε στην τράπεζα να τσεκάρουν το βιβλιάριο απλά επειδή βαριούνται.....απ την ώρα που δεν έγινε τίποτα ζημιά ατύχημα κλπ άστο να πάει στο χιόνι....στου κουφού την πορτααααα.... και μόνο στη σκέψη να πάρω δικηγόρο να εξηγήσω να πάμε μαζί στο τμήμα να κάνω διαδικασίες να πληρώσω μυνηση κατά άγνωστου και να τραβιέμαι μετά και όλα αυτά χωρίς κάνα να έχει γίνει ζημιά......ουτε καν.....:yuck:

katsar
31/08/2019, 11:42
καταλαβαίνω τον θυμό σου,έχω μαλώσει με 3-4 για αυτό το θέμα γιατί τους είδα να προσπαθούν να κάνουν το ίδιο αλλά συμφωνώ με αυτούς που λένε πως είναι χαμένος χρόνος.
η πολιτσμάνοι μάλλον θα γελάνε μόλις τους πεις τι έγινε και φύγεις ,άσε τον χρόνο κ το χρήμα.
κάτι τέτοιους πρέπει να τους βλέπεις την ώρα που το κάνουν να ακούνε κανα καντήλι να στρώνουν.

harris_x
31/08/2019, 12:15
να κλειδωνεις το τιμονι......

Αυτό και τέλος.

:beer:

Επιπλέον αν την είχες μες τη μέση για να καβατζαρεις θεσούλα, sorry, αλλά καλά έκαναν και τη μετακίνησαν.

tzimidis
31/08/2019, 13:08
-υπάρχει νόμιμη κάμερα και θα ζητηθεί νόμιμο αντίγραφο
-ελεύθερο χρόνο δεν έχω πολύ, αλλά το τμήμα είναι 100μ από τη δουλειά μου, και βαράει μύγες όλη μέρα, οπότε δεν καθυστερώ.
-με μπινελίκια δεν καταλαβαίνει κανείς τίποτα, η ξύλο χρειάζεται που το αποφεύγω, ή μήνυση και αστον να πληρωνει αυτός δικηγόρους, και να τρέχει στα δικαστήρια. Αυτεπαγγελτα πάει και δεν πληρωνω μια.
Ούτε ζημιές διεκδικώ ούτε φράγκα να βγάλω.

tzimidis
31/08/2019, 13:19
Να κλειδωνεις το τιμονι.
Αυτό και τέλος.

:beer:

Επιπλέον αν την είχες μες τη μέση για να καβατζαρεις θεσούλα, sorry, αλλά καλά έκαναν και τη μετακίνησαν.
Ποτέ καβατζα. Γυφτιες δεν κάνω. Με το μηχανάκι για δουλειά πήγα,τι να καβατζωσω?
Ούτε στη μέση ήταν ούτε εμπόδιζε κανέναν.
Δεν κατάλαβες τι έκανε ο τύπος μάλλον-μετακινησε το μηχανάκι για να παρκάρει εκεί ο ίδιος!! Ι. Χ ϋber Alles.

Επίσης το κλείδωμα του τιμονιού δεν λέει και πολλά.
Μου την έχουν ξαναμετακινησει μια φορά, με κλειδωμένο τιμόνι, επειδή ήθελε να μπει γερανός της interamerican να τραβήξει το πίσω Ι. Χ.
Τότε το άφησα έτσι, τώρα όχι.

BLiTzER
31/08/2019, 13:23
Επίσης το κλείδωμα του τιμονιού δεν λέει και πολλά.
Μου την έχουν ξαναμετακινησει μια φορά, με κλειδωμένο τιμόνι, επειδή ήθελε να μπει γερανός της interamerican να τραβήξει το πίσω Ι. Χ.

Ναι, αλλά αυτό είναι φάση "έτσι κι αλλιώς οι κλέφτες αν θέλουν μπαίνουν, οπότε αφήνω πάντα την πόρτα ανοιχτή."

o_gavros
31/08/2019, 13:23
Αυτό που δεν καταλαβαίνουν πολλοί αμαξάκηδες είναι ότι έχουμε την ίδια υποχρέωση απο το νόμο να παρκάρουμε το όχημα μας παράλληλα με το πεζοδρόμιο.
Επειδή εδώ είναι Βαλκάνια, φυσικά και έχουμε προσαρμόσει τα θέλω του νόμου στα δικά μας και συνηθίζεται να παρκάρουμε τις μοτο στα πεζοδρόμια. Για δική μας πρώτα (η αλήθεια να λέγεται) ευκολία και κατόπιν για να μπορεί και κανένας άλλος ταλαίπωρος με κουτί να βρει κάπου να το παρατήσει.
Η ευκολία με την οποία όμως θα "απαιτηθεί" απο το μηχανάκι να κουνηθεί για να μπει το αμάξι, φέρνει γρίνα.
Η χωρίς συναίνεση μετακίνηση της μηχανής απο κάποιον που δεν είναι ο ιδιοκτήτης της, για να παρκάρει αμάξι, προφανώς και ξεπερνά τα όρια και ως γνωστόν όπου δεν πίπτει λόγος πίπτει ράβδος. Έτσι καταλαβαίνουν μόνο, δυστυχώς.
Αν είναι τράβηγμα; ναι προφανώς είναι και χαρά στο κουράγιο του κάθε Τζιμίδη που δέχεται να το υποστεί.

MAIK72
31/08/2019, 13:24
-υπάρχει νόμιμη κάμερα και θα ζητηθεί νόμιμο αντίγραφο
-ελεύθερο χρόνο δεν έχω πολύ, αλλά το τμήμα είναι 100μ από τη δουλειά μου, και βαράει μύγες όλη μέρα, οπότε δεν καθυστερώ.
-με μπινελίκια δεν καταλαβαίνει κανείς τίποτα, η ξύλο χρειάζεται που το αποφεύγω, ή μήνυση και αστον να πληρωνει αυτός δικηγόρους, και να τρέχει στα δικαστήρια. Αυτεπαγγελτα πάει και δεν πληρωνω μια.
Ούτε ζημιές διεκδικώ ούτε φράγκα να βγάλω.

'Αμα βρούν και ποιος είναι από το βίντεο σκίστον. Εδώ παρατημένο όχημα εντός κοινόχρηστου χώρου πολυκατοικίας και δεν μπορώ να το μετακινήσω. Θεωρείται κλοπή μου είπαν και από την τροχαία και από την αστυνομία.Μόνο ότι δεν το έχω κλέψει εγώ δεν μου έιπαν στην τροχαία ! :uplate: wt...?

MG-KTiNoS
31/08/2019, 13:33
άμα δε ρίχνεις ξύλο
δε ζητάς και λεφτά για αποζημίωση
τότε τι σκ... θες ρε θείο?

Και στο τμήμα θα σε γράψουν στα parajia τους
και θα χουν και δίκιο...

Τ'ωρα άμα το ξανασκεφτείς και το μπλακώσεις
και το γράψει κι η κάμερα εδώ είμαστε για σιβαρή κουβέντα επιπέδου.
Ως τότε μη μας ζαλίζεις τ



























































ον έρωτα, έχουμε και δουλειές :cool:

buckley
31/08/2019, 13:48
άμα δε ρίχνεις ξύλο
δε ζητάς και λεφτά για αποζημίωση
τότε τι σκ... θες ρε θείο?

Και στο τμήμα θα σε γράψουν στα parajia τους
και θα χουν και δίκιο...

Τ'ωρα άμα το ξανασκεφτείς και το μπλακώσεις
και το γράψει κι η κάμερα εδώ είμαστε για σιβαρή κουβέντα επιπέδου.
Ως τότε μη μας ζαλίζεις τ



























































ον έρωτα, έχουμε και δουλειές :cool:

Που είναι το φαρμακείο να ρθω να σε φτιάξω μάγκα ρε :p:bawl:

MAIK72
31/08/2019, 13:51
------:lipssealed:




:flowers: Δείξτε κατανόηση .Αγάπη μόνο για αυτούς που έχουν πολύ δουλειά και πολύτιμο χρόνο για να σχολιάζουν και να απαντούν.
Επίσης σας μετακινώ το όχημα δωρεάν να παρκάρουν κι άλλοι:smokin:

rainmike
31/08/2019, 13:53
άμα δε ρίχνεις ξύλο
δε ζητάς και λεφτά για αποζημίωση
τότε τι σκ... θες ρε θείο?

Και στο τμήμα θα σε γράψουν στα parajia τους
και θα χουν και δίκιο...

Τ'ωρα άμα το ξανασκεφτείς και το μπλακώσεις
και το γράψει κι η κάμερα εδώ είμαστε για σιβαρή κουβέντα επιπέδου.
Ως τότε μη μας ζαλίζεις τ



























































ον έρωτα, έχουμε και δουλειές :cool:


Ας έρθει να του δώσεις σουπερμαντολίνη να τον κάνει ασήκωτο αυτόν με το αμάξι

kordix
31/08/2019, 13:54
Ένας συναγερμός που να χτυπάει τον επίδοξο κλέφτη ή ότι άλλο τέλος πάντων με ρεύμα δεν είναι κακή ιδέα.
Άσε που θα φτιάχνει και το λουκ εύκολα, σε λίγα δεύτερα έτοιμο το στυλ Robert Smith :D

Μπορεί να το βλέπω χιουμοριστικά αλλά ο τύπος σου έκανε καλή λαλακία. Τώρα πως θα κινηθείς είναι δικό σου θέμα. Καλύτερα να συμβουλευτείς δικηγόρο για τα περαιτέρω.

THEOD
31/08/2019, 14:04
Κάποιος καραγκιόζης συνελληνας μετακίνησε το παρκαρισμένο μηχανάκι μου και το ανέβασε στο πεζοδρόμιο όπου το άφησε 20 μέτρα πιο κάτω.
Είχα ξεκλειδωτο το τιμόνι.
Φαντάζομαι ότι το μετακίνησε για να παρκάρει το ιχ του.
Η φάτσα υπάρχει ξεκάθαρα σε κάμερα.
Επειδή σχολωντας θα πάω από το τμήμα, ξέρει κανεις τι μηνύσεις μπορώ να του κάνω?
Θα ξεκινήσω από απόπειρα κλοπής.
Κάτι άλλο που θα μπορούσα να τον σκίσω?
Κάθε ιδέα ευπροσδεκτη


Μην κάνεις τίποτα... Μηνύσεις, αγωγές κλπ είναι μόνο για να τα μασάνε δικηγόροι. Θα χρειαστεί χρόνος, τρέξιμο, και έξοδα που μόλις τα νοιώσεις στην καμπούρα σου θα κάνεις πίσω σαν δαρμένη γάτα με αποτέλεσμα να κονομήσεις επιπλέον και έναν πληγωμένο εγωισμό.
Σιγά μην ασχοληθεί στα σοβαρά η αστυνομία να βρει από μια κάμερα την ταυτότητα ενός αγνώστου επειδή μετακίνησε ένα μηχανάκι...Μόνη περίπτωση να είσαι κωλόφαρδος και να είναι "γνωστός" στο τμήμα.
Αν από την φάτσα τον ξέρεις (γείτονας κλπ) πιάστον και αυστηρά πες του την. Αλλιώς ξέχνα το και την επόμενη φορά τουλάχιστον να κλειδώνεις το τιμόνι

buckley
31/08/2019, 14:05
Πέραν της πλάκας για να καταλάβω κιόλας ακριβώς .Πήρε το παρκαρισμένο νόμιμα στο δρόμο μηχανάκι και το πήγε 20 μέτρα πιο κάτω ανεβάζοντάς το κιόλας σε μια παράνομη θέση πάνω σε πεζοδρόμιο.Από ότι έχω καταλάβει μπορείς να τον εντοπίσεις χωρίς αστυνομία κλπ κλπ Εγώ και φαντάσου ότι είμαι ήρεμος (όχι σαν το κτήνο) θα τον έβρισκα και θα του λεγα ότι την επόμενη φορά που θα σκεφτόταν να το κάνει για να εξυπηρετήσει το τομάρι του θα του κοβα τα πόδια.Δυστυχώς δεν ζούμε σε χώρα που θα βρεις ορθόδοξα το δίκιο σου :wave2:

karellen
31/08/2019, 14:25
Φίλε Τζιμίδη αφού δεν ζητάς τίποτα από υλική αποζημίωση (λεφτά,βλάβες κλπ) μάλλον θα τραβηχτείς άδικα με δικηγόρους-αγωγές-μηνύσεις,χωρίς δηλ ουσιαστικό αποτέλεσμα.Και φυσικά ειναι εντελώς ανέφικτο το ' σκίστον,πάρτου τα σώβρακα' κλπ.Δεν στοιχειοθετείται κατηγορία τοσο εύκολα πόσο μάλλον αποζημίωση.

Άν παρ' όλα αυτά δεν θέλεις να το λήξεις εδώ, άντε πιαστον και επισήμανέ του το λάθος που έκανε,διόλου απίθανο να είναι άνθρωπος συζητήσιμος,μπορεί να παίχτηκε μ*λ*κία της στιγμής,μπορεί χιλια δυο.Κάνε του ενα διάλογο σοβαρό και δεν θα χάσεις.

harris_x
31/08/2019, 14:25
Ποτέ καβατζα. Γυφτιες δεν κάνω. Με το μηχανάκι για δουλειά πήγα,τι να καβατζωσω?
Ούτε στη μέση ήταν ούτε εμπόδιζε κανέναν.
Δεν κατάλαβες τι έκανε ο τύπος μάλλον-μετακινησε το μηχανάκι για να παρκάρει εκεί ο ίδιος!! Ι. Χ ϋber Alles.

Επίσης το κλείδωμα του τιμονιού δεν λέει και πολλά.
Μου την έχουν ξαναμετακινησει μια φορά, με κλειδωμένο τιμόνι, επειδή ήθελε να μπει γερανός της interamerican να τραβήξει το πίσω Ι. Χ.
Τότε το άφησα έτσι, τώρα όχι.

Ο κόσμος δεν την παλεύει...

Τρέξε τον αλλά νομίζω ότι απλά θα ταλαιπωρηθείς και δεν θα "ανοίξει μύτη" :(

harris_x
31/08/2019, 14:27
Πέραν της πλάκας για να καταλάβω κιόλας ακριβώς .Πήρε το παρκαρισμένο νόμιμα στο δρόμο μηχανάκι και το πήγε 20 μέτρα πιο κάτω ανεβάζοντάς το κιόλας σε μια παράνομη θέση πάνω σε πεζοδρόμιο.Από ότι έχω καταλάβει μπορείς να τον εντοπίσεις χωρίς αστυνομία κλπ κλπ Εγώ και φαντάσου ότι είμαι ήρεμος (όχι σαν το κτήνο) θα τον έβρισκα και θα του λεγα ότι την επόμενη φορά που θα σκεφτόταν να το κάνει για να εξυπηρετήσει το τομάρι του θα του κοβα τα πόδια.Δυστυχώς δεν ζούμε σε χώρα που θα βρεις ορθόδοξα το δίκιο σου :wave2:

Χωρίς πλάκα, αυτό είναι πιο αποτελεσματικό.

viper1
31/08/2019, 14:51
Σωστό.
Φταίω εγώ δηλαδή?



Ναι.
Αλλά έχω τη φάτσα του ξεκάθαρα σε φώτο από κάμερα, και πεντακάθαρο βίντεο όπου φαίνεται να την παίρνει και να φεύγει.

Εσύ προτείνεις να το αφήσω έτσι?

Στο CSI αν στείλεις το βίντεο περισσότερες πιθανότητες έχεις να ασχοληθούν μαζί σου

viper1
31/08/2019, 14:59
Επίσης το σήμα στην κολώνα αν δεν κάνω λάθος απαγορεύει στάση και στάθμευση. Αν ισχύει δεν θα έπρεπε και να βρίσκεται στον δρόμο η μηχανή σου.... just saying

tzimidis
31/08/2019, 15:43
Επίσης το σήμα στην κολώνα αν δεν κάνω λάθος απαγορεύει στάση και στάθμευση. Αν ισχύει δεν θα έπρεπε και να βρίσκεται στον δρόμο η μηχανή σου.... just saying

Ήταν στο κάθετο στενό. Νομιμότατα

ptc
31/08/2019, 16:34
Κατι μου λεει οτι απο τις εξυπναδες που θα διαβασεις (και διαβαζεις ηδη) εδω μεσα παιζει να συγχυστεις πιο πολυ κι απο το συμβαν.


Δείξτε κατανόηση .Αγάπη μόνο για αυτούς που έχουν πολύ δουλειά και πολύτιμο χρόνο για να σχολιάζουν και να απαντούν.
Επίσης σας μετακινώ το όχημα δωρεάν να παρκάρουν κι άλλοι:smokin:
Για αλλη μια φορα θα συμφωνησω με τον ΜΑΙΚ. :D



Καλα ξεμπερδεματα φιλε, μακαρι να βγει καποια ακρη.

cityfly
31/08/2019, 17:02
Πολύ καλά κάνεις και μπράβο σου.
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω μερικά σχόλια, όποιος δεν θέλει να ασχοληθεί ας μην ασχολείται, αλλά "από κάτι τέτοιους περίεργους" μου ασχολούνται με "μικροπράγματα" προκύπτουν τελικά λύσεις με εφαρμογή σε όλους.
Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν βλέπω τι εφαρμογή μπορεί να έχει σε όλους αλλά δεν έχει σημασία.
Όσο για τις κατηγορίες δεν ξέρω τι μπορεί να υπάρχει δεν είμαι δικηγόρος, αλλά μπορείς να πεις ότι σου γουστάρει, από ότι ενδεχομένως έθεσε σε κίνδυνο πεζούς που αναγκάστηκαν να κατέβουν στο πεζοδρόμιο μέχρι οτιδήποτε.

teogtp
31/08/2019, 17:06
Αν δεν υπάρχει φθορά στο όχημα σου που να προκλήθηκε από την μετακίνηση,δεν του κάνεις τίποτα.
Παθών.

buckley
31/08/2019, 17:22
Αν δεν υπάρχει φθορά στο όχημα σου που να προκλήθηκε από την μετακίνηση,δεν του κάνεις τίποτα.
Παθών.

Ρε είπαμε ήταν νόμιμα παρκαρισμένο και το πάρκαρε ο άλλος παράνομα ,άντε με το τσουτσέκι.

buckley
31/08/2019, 17:26
Ρε πούστη μου από τα τέλη της 10ετίας του 70 που καβαλάω ,ακόμα στην Ελλάδα οι αναβάτες παραμένουμε σε σχέση με τους ΙΧδες, παιδιά ενός κατώτερου θεού τελικά :moutza:

Bob_o_mastoras
31/08/2019, 17:28
Moνο το αγνο, ανοθευτο, παραδοσιακο ξυλο θα μπορουσε να ελυνε μια τετοια κατασταση. Εφοσον δεν τον επιασες επ αυτοφορω τωρα ασ'το, τζαμπα κοπος..

alexandrosgs
31/08/2019, 18:30
Μετά από 200 χρόνια ανεξαρτησίας, 40 χρόνια στον πυρήνα της Ευρώπης, και τρία μνημόνια οι λύσεις που προτείνονται είναι μπρουτάλ ανατολίτικες φουλ στο αίμα και στο σπέρμα.
Και κανένας δεν τολμά να πει "μα τι διαβάζω..."

Παρκάρει ο άλλος το μηχανάκι του παράνομα στο δρόμο και πάει ο άλλος τσαμπουκά και το μετακινεί πάνω στο πεζοδρόμιο σε παράνομη φυσικά θέση ώστε να παρκάρει με τη σειρά του το όχημά του παράνομα και ωραία.
Και ο πρώτος γκρινιάζει και απειλεί.

Πιο σουρεάλ δεν έχει.

BLiTzER
31/08/2019, 18:31
Παρκάρει ο άλλος το μηχανάκι του παράνομα στο δρόμο και πάει ο άλλος τσαμπουκά και το μετακινεί πάνω στο πεζοδρόμιο σε παράνομη φυσικά θέση ώστε να παρκάρει με τη σειρά του το όχημά του παράνομα και ωραία.
Και ο πρώτος γκρινιάζει και απειλεί.

Πιο σουρεάλ δεν έχει.

Το ότι είχε παρκάρει παράνομα το διάβασες κάπου που εμάς μας διέφυγε;

alexandrosgs
31/08/2019, 18:33
Δες στην φωτο την πινακίδα

BLiTzER
31/08/2019, 18:34
Ναι, αλλά πώς ξέρεις πού ήταν αρχικά; :p

Παρ'όλα αυτά, ΟΠΟΥ και να ήταν, κανείς πολίτης δεν έχει δικαίωμα να αγγίξει την περιουσία σου. Απλά πράγματα δηλαδή, κοινή λογική. Δε βρίσκω κάτι σουρεάλ.

alexandrosgs
31/08/2019, 18:39
Λες να το μετακίνησε 150 - 200 κιλά κανα χιλιόμετρο από νόμιμη θέση;
Είναι λογικό σε δημόσιο φόρουμ να δίνονται συμβουλές για αυτοδικία και σεξ;

BLiTzER
31/08/2019, 18:42
Λες να το μετακίνησε 150 - 200 κιλά κανα χιλιόμετρο από νόμιμη θέση;
Είναι λογικό σε δημόσιο φόρουμ να δίνονται συμβουλές για αυτοδικία και σεξ;

Για το 1, δεν ξέρω, δε με ενδιαφέρει, δες από πάνω.

Για το 2, όχι, αλλά πάλι δε με ενδιαφέρει. Μόνο τον εαυτό μου αντιπροσωπεύω.

alexandrosgs
31/08/2019, 18:43
Αφού δε σε ενδιαφέρει τι ασχολείσαι;:D

BLiTzER
31/08/2019, 18:47
Δε μ'αρέσουν οι ανακρίβειες!


:lol:

alexandrosgs
31/08/2019, 18:55
Τεσπά, αυτό που λέω είναι ότι ο καθένας κάνει ότι θέλει και ο καθένας λέει ότι θέλει χωρίς να αναλογίζεται τις συνέπειες.
Κι αυτό πρέπει να μας ενδιαφέρει.

BLiTzER
31/08/2019, 19:03
Είναι το ίντερνετ. Το 80% όσων βλέπεις εδώ δεν τα κάνουν/πιστεύουν ούτε οι ίδιοι. ;)

alexandrosgs
31/08/2019, 19:10
Έτσι είναι, αλλά τα γραπτά μένουν.

Σκέψου να είναι φελλός ο πρώτος και να πάει να κάνει τσαμπουκά.
Και να είναι πιο φελλός ο δεύτερος και να του βγάλει μαχαίρι.

Και να έχουμε αίματα χωρίς σπέρματα.

Bob_o_mastoras
31/08/2019, 19:11
Είναι το ίντερνετ. Το 80% όσων βλέπεις εδώ δεν τα κάνουν/πιστεύουν ούτε οι ίδιοι. ;)

Eλα να μου μετακινησεις το μηχανακι και θα δουμε... :a26::a016::boxing::evil:

:p:p:p

Bob_o_mastoras
31/08/2019, 19:12
Έτσι είναι, αλλά τα γραπτά μένουν.

Σκέψου να είναι φελλός ο πρώτος και να πάει να κάνει τσαμπουκά.
Και να είναι πιο φελλός ο δεύτερος και να του βγάλει μαχαίρι.

Και να έχουμε αίματα χωρίς σπέρματα.

Για αυτον ακριβως το λογο πρεπει και ο πρωτος να κουβαλαει μαχαιρι.. :D

BLiTzER
31/08/2019, 19:13
Έτσι είναι, αλλά τα γραπτά μένουν.

Σκέψου να είναι φελλός ο πρώτος και να πάει να κάνει τσαμπουκά.
Και να είναι πιο φελλός ο δεύτερος και να του βγάλει μαχαίρι.

Και να έχουμε αίματα χωρίς σπέρματα.

Ο κόσμος αυτός χρειάζεται λιγότερους φελλούς, οπότε πάντα ενθαρρύνω τέτοιες συμπεριφορές.

:D

alexandrosgs
31/08/2019, 19:14
Τι το κάναμε δω, αμέρικαν μπαρ;
:p

alexandrosgs
31/08/2019, 19:16
Ο κόσμος αυτός χρειάζεται λιγότερους φελούς, οπότε πάντα ενθαρρύνω τέτοιες συμπεριφορές.

:D

Είσαι τρελός;
Χωρίς φελλούς θα πεθαίνουμε της πείνας

buckley
31/08/2019, 19:17
Δε μ'αρέσουν οι ανακρίβειες!


:lol:

Ούτε εμένα οπότε θα τα πω ρεαλιστικά για τους σουρεαλιστές του φόρουμ.Βλέπω ένα μηχανάκι πάνω σε ένα πεζοδρόμιο και καμιά 30ριά μέτρα παρακάτω ένα σήμα απαγόρευσης στάθμευσης.
Όπου υπάρχει τέτοιο απ όσο ξέρω, απαγορεύεται από κει και κάτω η στάθμευση.Ο τζιμήδης που λεει ότι του το πήγε 20 μέτρα παρακάτω το είχε (γιατί δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι το χε σε στενό) 20+30 50 μέτρα πιο πάνω από το σήμα στο κεντρικό δρόμο.Που ξέρετε ότι από εκείνο το σημείο του κεντρικού έχει αρχίσει ήδη η απαγόρευση στάθμευσης ?
Θυμίζω ότι άλλο και πιο αυστηρό είναι το διπλό της απαγόρευσης και στάσης.Τα υπόλοιπα για τη σκλαβιά την απελευθέρωση και την Ευρώπη δεν τα σχολιάζω :wave2:

alexandrosgs
31/08/2019, 19:20
Εντάξει λοιπόν. Το πήρε από νόμιμη θέση και το πάρκαρε πάνω στο πεζοδρόμιο.

Και βγαίνουν οι άλλοι δημόσια και ανώνυμα και τον ενθαρρύνουν να πάει να του κάνει σεξ.

Σου φαίνεται νορμάλ αυτό;

buckley
31/08/2019, 19:23
Εντάξει λοιπόν. Το πήρε από νόμιμη θέση και το πάρκαρε πάνω στο πεζοδρόμιο.

Και βγαίνουν οι άλλοι δημόσια και ανώνυμα και τον ενθαρρύνουν να πάει να του κάνει σεξ.

Σου φαίνεται νορμάλ αυτό;

Εγώ ήμουν :bawl:




















































































kind of :smokin:

tzimidis
31/08/2019, 19:36
Μετά από 200 χρόνια ανεξαρτησίας, 40 χρόνια στον πυρήνα της Ευρώπης, και τρία μνημόνια οι λύσεις που προτείνονται είναι μπρουτάλ ανατολίτικες φουλ στο αίμα και στο σπέρμα.
Και κανένας δεν τολμά να πει "μα τι διαβάζω..."

Παρκάρει ο άλλος το μηχανάκι του παράνομα στο δρόμο και πάει ο άλλος τσαμπουκά και το μετακινεί πάνω στο πεζοδρόμιο σε παράνομη φυσικά θέση ώστε να παρκάρει με τη σειρά του το όχημά του παράνομα και ωραία.
Και ο πρώτος γκρινιάζει και απειλεί.

Πιο σουρεάλ δεν έχει.

Αγνωστε φίλε,
Όπως έχω αναφέρει και πιο πάνω και ακόμα πιο πάνω, το μηχανάκι ητο παρκαρισμένο παράλληλως του πεζοδρομιου και καθ'ολα νόμιμα.
Η φωτογραφία είναι από εκεί που κατέληξε.

Δεν μου αρέσει η φράση που ακολουθεί, αλλά ειλικρινά, τι δεν καταλαβαίνεις?????

alexandrosgs
31/08/2019, 19:47
αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πόσος πολύς πολιτισμός κρύβεται στο DNA μας.

Το σχόλιό μου δεν έχει να κάνει με εσένα αλλά με τις προτροπές για αυτοδικία που ακολουθούν.
Διάβασε λίγο πιο πάνω και θα καταλάβεις.

Αλλά γενικότερα.
Δεν είναι η πρώτη φορά που διαβάζω σε δημόσιο φόρουμ προτροπές για τσαμπουκάδες σε παρόμοιες περιπτώσεις.

Θεωρώ σουρεάλ το να τσακώνεται ο κόσμος για θέσεις στάθμευσης και άλλα τέτοια σημαντικά ζητήματα και έχω βρεθεί πολλές φορές μπροστά σε ξυλοδαρμούς για τέτοιες γελοίες αιτίες.
Πολλές από αυτές τις περιπτώσεις καταλήγουν σε νοσοκομεία και ακόμη παραπέρα.

o_gavros
31/08/2019, 19:50
αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πόσος πολύς πολιτισμός κρύβεται στο DNA μας.

Το σχόλιό μου δεν έχει να κάνει με εσένα αλλά με τις προτροπές για αυτοδικία που ακολουθούν.
Διάβασε λίγο πιο πάνω και θα καταλάβεις.

Αλλά γενικότερα.
Δεν είναι η πρώτη φορά που διαβάζω σε δημόσιο φόρουμ προτροπές για τσαμπουκάδες σε παρόμοιες περιπτώσεις.

Θεωρώ σουρεάλ το να τσακώνεται ο κόσμος για θέσεις στάθμευσης και άλλα τέτοια σημαντικά ζητήματα και έχω βρεθεί πολλές φορές μπροστά σε ξυλοδαρμούς για τέτοιες γελοίες αιτίες.
Πολλές από αυτές τις περιπτώσεις καταλήγουν σε νοσοκομεία και ακόμη παραπέρα.
Να μην το θεωρείς σουρεάλ.
Είναι μια θλιβερή πραγματικότητα που έχει σαφώς βαθύτερες (κοινωνικές) ρίζες ως πρόβλημα.
Είμαστε πολύ στριμωγμένοι (κυριολεκτικά & μεταφορικά) και αυτό δημιουργεί επιθετικότητα. Αποδεδειγμένο επιστημονικά.

alexandrosgs
31/08/2019, 19:56
Διαφωνώ.
Αν το θεωρούμε φυσιολογικό και το εκφράζουμε δημόσια σε λίγο θα κυκλοφορούμε όλοι σαν τον Τζον Γουέην στο σαλούν.

o_gavros
31/08/2019, 20:00
δεν απέχει και (πάρα) πολύ η φάση.
αν επιτρέπεται, είσαι κάτοικος Αθηνών;

alexandrosgs
31/08/2019, 20:06
δεν απέχει και (πάρα) πολύ η φάση.
αν επιτρέπεται, είσαι κάτοικος Αθηνών;

Όχι. Θεσσαλονίκης και Αννοβέρου και πριν Στουτγάρδης.
Ήμουν κάτοικος όμως Αθηνών από το 2012 ως το 2015 και πηγαίνω συχνά.

Ξέρω τι λες αλλά δεν οδηγεί πουθενά η απλή παραδοχή μιας άθλιας κατάστασης.
Όσο και να φαίνεται ρομαντικό όλοι μας ευθυνόμαστε με την παραδοχή της αθλιότητας χωρίς να την κατακρίνουμε.

karateo
31/08/2019, 20:10
Υποψιάζομαι ότι το σκηνικό θα ξανα-παιχτεί και ο ΙΧης μάλλον είναι κάτοικος και του έχεις "ξανα-πάρει τη θέση".

Μου φαίνεται πολύ τραβηγμένο ένας άσχετος να βρήκε μία θέση με μηχανή και να τη μετέφερε όχι 1-2 μέτρα αλλά τόσα πολλά για να παρκάρει.

rainmike
31/08/2019, 20:33
Υποψιάζομαι ότι το σκηνικό θα ξανα-παιχτεί και ο ΙΧης μάλλον είναι κάτοικος και του έχεις "ξανα-πάρει τη θέση".

Μου φαίνεται πολύ τραβηγμένο ένας άσχετος να βρήκε μία θέση με μηχανή και να τη μετέφερε όχι 1-2 μέτρα αλλά τόσα πολλά για να παρκάρει.

Ποσο τραβηγμενο σου φαίνεται να παρκάρεις τη μηχανή για 30 λεπτά κάπου και να βρεις μετα σπασμένο το πίσω αριστερό φλασάκι?Μιλάμε ο τύπος διέλυσε και τη βάση μαζί.
Είμαστε κάφροι ρε τι συζητάμε,μηχανάκι μόνο σε πάρκινγκ πλέον.

zephyr1
31/08/2019, 20:34
Κλείδωνε το μηχανάκι σου και αν τον δεις πες του να μην ξανασυμβεί αυτο.

Πάμε για άλλα.

karateo
31/08/2019, 20:40
Ποσο τραβηγμενο σου φαίνεται να παρκάρεις τη μηχανή για 30 λεπτά κάπου και να βρεις μετα σπασμένο το πίσω αριστερό φλασάκι?Μιλάμε ο τύπος διέλυσε και τη βάση μαζί.
Είμαστε κάφροι ρε τι συζητάμε,μηχανάκι μόνο σε πάρκινγκ πλέον.

Καθόλου τραβηγμένο και απολύτως λογικό.
Εγώ στη μηχανή μου βλέπω χτυπημένο τον καθρέπτη 20/30 μέρες του μήνα. (στενεύει το πεζοδρόμιο λόγω δέντρου και βγαίνουν στο δρόμο)

Παρκάρουμε σε δημόσιο δρόμο και ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ γίνονται.
Εδώ μιλάμε για κάτι τελείως διαφορετικό και εξωφρενικό.


Και εμένα ένας τύπος με ένα Z650 μου είχε βγάλει το σκούτερ μπροστά απο το μαγαζί μου για να βάλει τη μηχανή του!!!!!
Του μίλησα, το κατάλαβε και δε το ξαναέκανε.

Το τραγικό είναι ότι κάποιος όχι μόνο το σκέφτηκε αλλά και το έκανε!

DriveR
31/08/2019, 22:39
Κάποιος καραγκιόζης συνελληνας μετακίνησε το παρκαρισμένο μηχανάκι μου και το ανέβασε στο πεζοδρόμιο όπου το άφησε 20 μέτρα πιο κάτω.
Είχα ξεκλειδωτο το τιμόνι.
Φαντάζομαι ότι το μετακίνησε για να παρκάρει το ιχ του.
Η φάτσα υπάρχει ξεκάθαρα σε κάμερα.
Επειδή σχολωντας θα πάω από το τμήμα, ξέρει κανεις τι μηνύσεις μπορώ να του κάνω?
Θα ξεκινήσω από απόπειρα κλοπής.
Κάτι άλλο που θα μπορούσα να τον σκίσω?
Κάθε ιδέα ευπροσδεκτη

Αυτό που θα σου πω εγώ είναι το εξής, θα σου πρότεινα αν ξέρεις ποιος είναι και μπορείς να τον βρεις να μάθεις για αυτόν να του μιλήσεις, ίσως ο άνθρωπος βρίσκονταν σε κάποια επείγουσα κατάσταση που έπρεπε να παρκάρει εκεί, αν είναι υβρίδιο (έτσι τους λέω εγώ) μην περιμένεις πολλά ισως δεν καταλάβει και θα χρειαστείς να αντιμετωπίσεις την κατάσταση αλλιώς. Αν δεν συμφωνείς να του μιλήσεις θα πας στο τμήμα να υποβάλεις μήνυση και να ακολουθήσεις την νομική οδό, θα χρειαστεί αρκετή υπομονή και χρόνος.
Ο εισαγελέας είναι αυτός που θα αποφασίσει αν θα δεχτεί το βίντεο και αν θα προχωρήσει η διαδικασία και κανείς άλλος, αν τυχών κάποιος δεν ασχοληθεί με την υπόθεση αυτή (λόγο βαρεμάρας και χρησιμοποιήσει ψευδή δικαιλογία του τύπου τίποτα δεν θα γίνει κλπ) κινδυνεύει να βρεθεί χρεωμένος με πολλά καθώς και να χάσει την θέση του.
Υπάρχουν αρκετοί κ*****μαγκες πληκτρολογίου βλέπω και λένε διάφορες βλακείες, ζουν στην φαντασία τους, μην δίνεις σημασία και προχώρα, αυτοί όλοι είναι μόνο ένα κείμενο και τίποτα περισσότερο :lol:

Ενημέρωσε σχετικά με την υπόθεση.

jannisb
31/08/2019, 23:03
Επίσης το σήμα στην κολώνα αν δεν κάνω λάθος απαγορεύει στάση και στάθμευση. Αν ισχύει δεν θα έπρεπε και να βρίσκεται στον δρόμο η μηχανή σου.... just saying

ο ανθρωπος γραφει οτι το βρηκε 20 μετρα πιο κατω.που ξερεις τι ισχυει 20 μετρα πιο πανω εσυ;

jannisb
31/08/2019, 23:17
Κατ αρχήν εχω μια ερώτηση εγκλυκλοπαιδική.
Έχεις ολο το βιντεο απο την αρχή μεχρι το τέλος της διαδρομής των 20 μέτρων;
20 μετρα μαζι με τα κενά ειναι 4 αυτοκίνητα.
Δεν εχω κανενα λογο να μην σε πιστεψω αλλα ενας αυτοκινητακιας δε παει μια τετοια μηχανη 20 μετρα.
Μηπως ηταν παραπάνω απο ένας καγκουρες;
Δηλαδη ενας το εβαλε πιο περα για να παρκαρει και ο επομενος το πηγε ακομα πιο κατω;
(σουρεαλ φαντασία)
Οσο για το συμβαν σε νιωθω και εχεις απολυτο δικιο και ναι να το κυνηγησεις αλλα να επιδηκασεις
χρηματα για να πληρωσεις το δικηγορο σου κλπ .Δυσκολες εποχες ζουμε
Επισης δε προκειται να δικαστει ειδικα με τον καινουργιο ποινικο νομο,
ουτε καν στα σοβαρα δε θα το παρουν.
ενω ενα προστιμο το βλεπω πιο ευκολα να του το επιβαλουν.
οποτε θα πονεσει η τσεπη.
αν σου ειναι γνωστος μιλησε του ,ετσι θα εκανα εγω γιατι εχω αρχη ,να μιλαω με αυτον που εχω το προβλημα ,
για να εχω την συνείδηση μου ησυχη οτι τον προειδοποιησα πριν το μπιιιπ...
οπως εγραψε ενας φιλος πιο πανω μην περιμενεις μυαλο απο ανθρωπο που σκεφτηκε και εκανε κατι τετοιο.
Επισης να σου πω παλι καλα που δε την πηγε σε κανενα στενο και να μην τη δεις και να σου ερθει εγκεφαλικο.
Να σου πω οτι ειμαι 25 χρονια στο δρόμο καθημερινά με 2 στασεις τη μερα μεσο ορο.
εχω τον spyball συναγερμο και την βαζω παντα στην πλαινη στεκα οταν μπορω.
ευεσθησια στο 3,5 απο 4.οποτε δε βαραει κατα λαθος και μολις παει να την σπρωξει κανεις βαραει.
αν τον δω εγω παταω το μπουτον πανικου.
αναλογως τη φατσα και την αντιδραση τον κανω να πιστευει οτι αυτος την εκανε να χτυπησει
γιατι περιμενω παντα να την ακουμπησει για να πατησω το μπουτον.

tzimidis
31/08/2019, 23:50
Αρχική θέση μοτο (ακριβής αναπαράσταση για τις ανάγκες της φωτογράφησης)
409495
409497
Τελική θέση μοτο (εκεί που φαίνονται οι 2 πεζοί στη φώτο 2)
409496

jannisb
01/09/2019, 00:15
Αρχική θέση μοτο (ακριβής αναπαράσταση για τις ανάγκες της φωτογράφησης)
409495
409497
Τελική θέση μοτο (εκεί που φαίνονται οι 2 πεζοί στη φώτο 2)
409496
δηλαδη ο τυπος στην εβγαλε απο το στενο και στην ανεβασε πεδοδρομιο στο πιο κεντρικο δρομο;
αυτο και αν ειναι περιεργο...
προφανως το μαγαζι στη γωνια εχει βιτρινα και το πηγε πιο κατω.
εμενα παντως το μυαλο μου κανει κακες σκεψεις...
μεγαλη ιστορια εκανε για να παρκαρει....τοση απελπισια πια;

tzimidis
01/09/2019, 00:28
δηλαδη ο τυπος στην εβγαλε απο το στενο και στην ανεβασε πεδοδρομιο στο πιο κεντρικο δρομο;
αυτο και αν ειναι περιεργο...
προφανως το μαγαζι στη γωνια εχει βιτρινα και το πηγε πιο κατω.
εμενα παντως το μυαλο μου κανει κακες σκεψεις...
μεγαλη ιστορια εκανε για να παρκαρει....τοση απελπισια πια;

Καμμιά σχέση ο τύπος με το μαγαζί.
Εκεί δουλεύω εγώ.
Κι εγώ αρχικά σκέφτηκα διάφορα, αλλά αν ήταν να την κλέψει, γιατί δεν πηγε από το στενό αλλά ανέβηκε στο πεζοδρόμιο και σε κεντρικό δρόμο?
Απο την άλλη, να κλέψει freewind?????

Να παρκάρει ήθελε, τέλος.

Βέβαια το βίντεο δείχνει τον τύπο να βγάζει το σταντ, να την ανεβάζει στο πεζοδρόμιο και να απομακρύνεται μαζί με το μηχανακι μέχρι που χάνεται από την κάμερα.
Ας αποδείξει ότι δεν ήθελε να την φάει......

Μην πέσω μόνο σε Judge μηχανόβιο και με ρωτήσει "μα freewind κύριε?"

jannisb
01/09/2019, 00:36
Καμμιά σχέση ο τύπος με το μαγαζί.
Εκεί δουλεύω εγώ.

δε ειπα οτι εχει σχεση εκεινος με το μαγαζι.απλα λογω βιτρινας δε θα το αφηνε απο εξω οπως κι εγω γιατι θα φοβοταν οτι θα ειχε γκρινια απο το μαγαζατορα.
παντως το οτι δουλευεις εκει το κανει ακομα πιο σουρεαλ.
Δηλαδη στην ουσια περασε απο μπροστα σου;

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
01/09/2019, 05:35
Αρχική θέση μοτο (ακριβής αναπαράσταση για τις ανάγκες της φωτογράφησης)
409495
409497
Τελική θέση μοτο (εκεί που φαίνονται οι 2 πεζοί στη φώτο 2)
409496

Θρασος:eek:

Coyote.V
01/09/2019, 08:29
Εγώ θα τον έβρισκα, θα του έλεγα ότι έχει καταγραφεί σε βίνδεο ασφαλείας, ήθελα να σου κάνω μήνυση αλλά τελικά αποφάσισα να σου μιλήσω... και ότι αν ξανατολμήσει να κοιτάξει... να κοιτάξει, όχι να το ακουμπήσει πάλι το μηχανάκι μου θα έχουμε κλάματα .
Όλο αυτό όμως εγκυμονεί και ένα ρίσκο, αν την δει α παράτα μας ρε φίλε σιγά και τι έγινε...η αρχίσει τσαμπουκά, το βράδυ θα την βγάλει σε νοσοκομείο και εγώ στην στενή.
Απλά πράγματα.

Μετά στα δικαστήρια θα τους έδειχνα το βίνδεο όπου η μηχανή ήταν παρκαρισμένη νόμιμα και την ανέβασε στο πεζοδρόμιο και την πάρκαρε παράνομα. Με τι δικαίωμα το έκανε; αν σου έκοβαν κλίση;

bulmont
01/09/2019, 09:38
Ο επόμενος κλέφτης μοτό θα ισχυριστεί ότι δεν το κλέβει, απλά το πάει 20-30 μέτρα παρακάτω, να μην
το χτυπάει ο ήλιος μωρέ...............

Με φαντάζομαι να βλέπω τύπο να ξεπαρκάρει την μοτοσυκλέττα μου και να απομακρύνεται σπρώχνοντάς την.......

Coyote.V
01/09/2019, 10:01
Πάντως και τον Τζιμίδη δεν τον καταλαβαίνω, ξεκλείδωτο τιμόνι; Αν ήταν κλειδωμένο το τιμόνι δεν θα μπορούσε να κάνει τίποτα ο βλάκας, ειδικά αν είχε και λουκέτο στο δίσκο... που αφήνεις έτσι ξεκλείδωτο το μηχανάκι σου ρε φίλε; ακόμα και έξω από την δουλειά σου είδες τι έγινε!

katsar
01/09/2019, 12:44
Ο επόμενος κλέφτης μοτό θα ισχυριστεί ότι δεν το κλέβει, απλά το πάει 20-30 μέτρα παρακάτω, να μην
το χτυπάει ο ήλιος μωρέ...............

Με φαντάζομαι να βλέπω τύπο να ξεπαρκάρει την μοτοσυκλέττα μου και να απομακρύνεται σπρώχνοντάς την.......

409500

MG-KTiNoS
01/09/2019, 13:14
Εντάξει λοιπόν. Το πήρε από νόμιμη θέση και το πάρκαρε πάνω στο πεζοδρόμιο.

Και βγαίνουν οι άλλοι δημόσια και ανώνυμα και τον ενθαρρύνουν να πάει να του κάνει σεξ.

Σου φαίνεται νορμάλ αυτό;

Φίλε σιγά μη ντου κάνει σεξ....
Έρχεται δω λέει το μπόνο του
Αχ τι μου κάνε ο κιαρατάς κλπ
και ούτε στους μπάτσους δε θα πάει.
Γιατί κι αν πάει τι θα τους πει για να μην του απαντήσουν...
-Άσε μας αγόρι μου έχουμε και δουλείες να κάνουμε!
(φραπόγαλα φρεντο εσπρεσο κλπ)
Ως εκ τούτου τα πράματα είναι απλά
Βαράμε πλήκτρα για να κάνουμε θόρυβο
Του Μπρούκλη πχ το μηχανάκι δε το ακουμπάει κανείς γιατί ξέρει
ότι θα του κοπεί και κουλό του.
Άσε που δεν που δεν το παρατάει και στο δρόμο ξεκλείδωτο.
https://youtu.be/O9YIZQ5jZFk

Για σεξ ελάτε από το μαγαζί να σας φτιάξω.
΄Μια κούτα βιάγκρα γενόσημα έφερα χτες
:cool:


Με φαντάζομαι να βλέπω τύπο να ξεπαρκάρει την μοτοσυκλέττα μου και να απομακρύνεται σπρώχνοντάς την.......
Εγώ σε φαντάζομαι να προσπαθείς να κάνεις σέκςςς με τη Σαμάθα Φοξ

raccoon
01/09/2019, 13:29
Θα πω και εγώ ότι δεν έπρεπε να την μετακίνηση. Επίσης θα πω ότι είναι λάθος σου που δεν κλειδώνεις, ένα τιμόνι, ένα λουκέτο στο δισκόφρενο. Στο τμήμα απλά θα σε διώξουν, γιατί δεν υπάρχει αδίκημα. Αν πας με δικηγόρο, και επιμείνει στην μήνυση (πχ. Απόπειρα κλοπής, ή κάτι άλλο) το τμήμα θα γελάει, ο δικηγόρος θα τρίβει τα χέρια του, εσύ θα χάσεις χρόνο και χρήμα. ( Δεν ξέρω τι μπελά μπορείς να βρεις με την κάμερα, λες ότι είμαι νόμιμη, εσύ ξέρεις)
Όλα αυτά, τα γλιτώνεις με ένα κλείδωμα, τι να λέμε τώρα.
Κλείδωσε την.

buckley
01/09/2019, 13:30
Φίλε σιγά μη ντου κάνει σεξ....
Έρχεται δω λέει το μπόνο του
Αχ τι μου κάνε ο κιαρατάς κλπ
και ούτε στους μπάτσους δε θα πάει.
Γιατί κι αν πάει τι θα τους πει για να μην τους απαντήσουν...
-Άσε μας αγόρι μου έχουμε και δουλείες να κάνουμε!
(φραπόγαλα φρεντο εσπρεσο κλπ)
Ως εκ τούτου τα πράματα είναι απλά
Βαράμε πλήκτρα για να κάνουμε θόρυβο
Του Μπρούκλη πχ το μηχανάκι δε το ακουμπάει κανείς γιατί ξέρει
ότι θα του κοπεί και κουλό του.
Άσε που σπανίως τα βγάζει πια έξω.
https://youtu.be/O9YIZQ5jZFk

Για σεξ ελάτε από το μαγαζί να σας φτιάξω.
΄Μια κούτα βιάγκρα γενόσημα έφερα χτες
:cool:


Εγώ σε φαντάζομαι να προσπαθείς να κάνεις σέκςςς με τη Σαμάθα Φοξ

:bawl:Πέραν της πλάκας πάντως για να μην πολυαγχώνομαι με κάτι τέτοια που βλέπω έχω πάρει για μουλάρι ένα ταπεινό suzuki RF.











































































900 :p

g_m900
01/09/2019, 13:35
Αν θες να το κυνηγησεις νομικα καντο και απλα βεβαιωσου απο που ειναι το βιντεο. Ειναι καμερα ασφαλειας? Εχει αδεια αυτη η καμερα? Μετα μπλεκεις εσυ για προσωπικα δεδομενα γιατι δυστυχως ο νομος δεν ειναι ξεκαθαρος.
Στην μυνηση γραψε για αποπειρα κλοπης με φθορες ισως γιατι εγινε αντιληπτός (αυτο δεν το ξερουν οι δικαστες οποτε αποπειρα ειναι στα ματια σου). Το ξεκλειδωτο τιμονι δεν ειναι δικαιολογια. Βρηκε ευκαιρια... Πηγε να την κλεψει. Το οτι αμελησες δεν σημαινει οτι ειναι για κλεψιμο.
Αν εχεις ορεξη... Ρωτα δικηγορο και προχωρα στην μυνηση.
Το να πας σε Τμημα και να αρχισεις τις ερωτησεις δεν ειναι και το καλυτερο ασχετα αν ειναι υποχρεωση τβν συναδελφων. Βεβαια εξαρταται και το τμημα.
Αν πας αποφασισμενος να προχωρησεις σε μυνηση δεν εχουν δικαιολογια.

MG-KTiNoS
01/09/2019, 14:10
:bawl:Πέραν της πλάκας πάντως για να μην πολυαγχώνομαι με κάτι τέτοια που βλέπω έχω πάρει για μουλάρι ένα ταπεινό suzuki RF.
900 :p

ε ναι ποιος να στη γκλέψει τη μαούνα....:cool:
(Πάντως μια χαρά μοτόρι είναι αλλά βλέπεις δεν έπιασε στην Ελλάδα για άλλους λόγους)

jannisb
01/09/2019, 14:10
409500
Μου βρήκες δουλειά τώρα... Μου φαίνεται θα φτιάξω ένα τέτοιο αυτοκόλλητο για τη μηχανή μου

jannisb
01/09/2019, 14:17
Θα πω και εγώ ότι δεν έπρεπε να την μετακίνηση. Επίσης θα πω ότι είναι λάθος σου που δεν κλειδώνεις, ένα τιμόνι, ένα λουκέτο στο δισκόφρενο. Στο τμήμα απλά θα σε διώξουν, γιατί δεν υπάρχει αδίκημα. Αν πας με δικηγόρο, και επιμείνει στην μήνυση (πχ. Απόπειρα κλοπής, ή κάτι άλλο) το τμήμα θα γελάει, ο δικηγόρος θα τρίβει τα χέρια του, εσύ θα χάσεις χρόνο και χρήμα. ( Δεν ξέρω τι μπελά μπορείς να βρεις με την κάμερα, λες ότι είμαι νόμιμη, εσύ ξέρεις)
Όλα αυτά, τα γλιτώνεις με ένα κλείδωμα, τι να λέμε τώρα.
Κλείδωσε την.

Σχετικά με τη κάμερα που γράφει το δρόμο η αρχή προστασίας δεδομένων λέει ξεκάθαρα ότι είναι παράνομο και έχουν φάει καμπάνες ακόμα και δημόσιοι φορείς τράπεζες κλπ.. Αρκεί να υπάρχει δικηγόρος με όρεξη.
Εχω βάζω cctv και θα σας πω ότι οι περισσότερες εγκαταστάσεις εινσι παράνομες γιατί δεν έχουν τη κίτρινη ταμπέλα που να λέει ποιον να βρεις για νασιυ δείξει τι καταγράφει η κάμερα σου και επίσης θέλουν δήλωση πόσες είναι και τι καταγραφει η κάθε μία.
Οι πιο πολλοί χρήστες δε το ξέρουν καν και οι εγκαταστατες δε σ ενημερώνουν από φόβο μην χάσουν τη δουλειά.
Άρα δε στέκει νομικά το βίντεο.
Οπότε το υλικό θέλει πολύ καλό δικηγόρο με το επιχείρημα ότι δε υπάρχει άλλος τρόπος απόδειξης και να γίνει off the
Record προβολή.
Η με επίδειξη του βίντεο να βρεις ένα φίλο και να πει ότι ήταν παρών και τον είδε..

MAIK72
01/09/2019, 14:43
Κοιτάτε λίγο τις φωτό. Υπάρχει κάμερα που είναι στραμμένη στην Είσοδο του καταστήματος και Όχι στο πεζοδρόμιο ή τον δρόμο

MG-KTiNoS
01/09/2019, 15:01
Πολύ μ αρέσουν αυτές οι συζητήσεις πάντως.

Έχω πεθάνει απ περιέργεια να δω πόσο θα του κλ... τ @@ στο τέλος
κι αν θα μυρίζουν ή όχι μετά το κλ...μο
:a08:

jannisb
01/09/2019, 16:04
Πολύ μ αρέσουν αυτές οι συζητήσεις πάντως.

Έχω πεθάνει απ περιέργεια να δω πόσο θα του κλ... τ @@ στο τέλος
κι αν θα μυρίζουν ή όχι μετά το κλ...μο
:a08:

νομικα παντα εννοεις. ξερω μηχανοβιο αφου ειδε και αποειδε να δενει με ημαντα το αλλο αμαξι στο δικο του αμαξι
και να το τραβαει στην επομενη γωνια σε αλανα 50 μετρα πιο περα.
εννοειται ο αλλος δε μιλησε αλλα δε το ξαναεκανε κιολα.
σε μερικους τους χρειαζεται.
οσο για την καμερα...μιλαω τι λεει κατα γραμμα ο νομος.
ολοι οπως στη φωτο τη βαζουν και πιο πολυ στο δρομο.
και υπαρχει σαφως υποκριτικη ανοχη της αστυνομιας γιατι οταν γινει η στραβη ζητανε υλικο απο καμερες τριγυρω
και ξαγνικα το υλικο γινεται νομιμο.

g_m900
01/09/2019, 16:49
Ναι ζητανε υλικο αλλα οταν προκειται για ληστειες... Θανατο η τελεση γενικα αξιοποινων πραξεων.

tzimidis
01/09/2019, 18:00
Η τοποθέτηση της κάμερας έγινε αφού πήρε έγκριση από ένα ολόκληρο νομικό τμήμα.
Στο βίντεο φαίνεται ένας τύπος να παιρνει το μηχανάκι και να φεύγει, περνάει κάτω από την κάμερα και χάνεται. Δεν φαίνεται αν την άφησε παρακάτω.
Την παίρνει και φεύγει. Ξεκάθαρα κλοπή, τέλος.





Έχω πεθάνει απ περιέργεια να δω πόσο θα του κλ... τ @@ στο τέλος
κι αν θα μυρίζουν ή όχι μετά το κλ...μο
:a08:

Πόσοι τρόποι υπάρχουν να δεις αν θα μυρίζουν τα @@@ρια μου??????

THEOD
01/09/2019, 18:59
αφού ρε παλουκάρια όλοι ξέρουμε ότι στο τέλος δεν θα γίνει τίποτα, απορώ γιατί καθόμαστε και γεμίζουμε σελίδες ? :a014: