PDA

View Full Version : Νέο μέλος, υποψήφιος κάτοχος Honda CB500X!



ridah_da_fresh
02/09/2019, 20:24
Γεια σε ολους σας, μετα απο μπολικο stalking αποφασισα να γραφτω και γω στα πλαισια την αγορας της πρωτης μου μοτοσυκλετας. ειμαι 26, προερχομενος απο φτωχη οικογενεια μεταναστων ποτε δεν ειχα την ευκαιρια να οδηγησω/καβαλησω κατι, αλλα τωρα φτιαχνουν τα πραγματα και το διπλωμα ερχεται σε λιγακι με το cb500X (?) να ακολουθει! Καλως σας βρηκα λοιπον και γω.

MikeG
02/09/2019, 20:34
Γεια σε ολους σας, μετα απο μπολικο stalking αποφασισα να γραφτω και γω στα πλαισια την αγορας της πρωτης μου μοτοσυκλετας. ειμαι 26, προερχομενος απο φτωχη οικογενεια μεταναστων ποτε δεν ειχα την ευκαιρια να οδηγησω/καβαλησω κατι, αλλα τωρα φτιαχνουν τα πραγματα και το διπλωμα ερχεται σε λιγακι με το cb500X (?) να ακολουθει! Καλως σας βρηκα λοιπον και γω.

Welcome man!

Με το καλό το Hondaκι!

:beer: :beer:

Bob_o_mastoras
02/09/2019, 21:39
Γεια σε ολους σας, μετα απο μπολικο stalking αποφασισα να γραφτω και γω στα πλαισια την αγορας της πρωτης μου μοτοσυκλετας. ειμαι 26, προερχομενος απο φτωχη οικογενεια μεταναστων ποτε δεν ειχα την ευκαιρια να οδηγησω/καβαλησω κατι, αλλα τωρα φτιαχνουν τα πραγματα και το διπλωμα ερχεται σε λιγακι με το cb500X (?) να ακολουθει! Καλως σας βρηκα λοιπον και γω.

Kαλως ηρθες φιλε! Με το καλο οτι παρεις! :beer:

taisteal
02/09/2019, 21:54
:welcome:

:beer::beer:

Bowleno
02/09/2019, 22:07
Γεια σε ολους σας, μετα απο μπολικο stalking αποφασισα να γραφτω και γω στα πλαισια την αγορας της πρωτης μου μοτοσυκλετας. ειμαι 26, προερχομενος απο φτωχη οικογενεια μεταναστων ποτε δεν ειχα την ευκαιρια να οδηγησω/καβαλησω κατι, αλλα τωρα φτιαχνουν τα πραγματα και το διπλωμα ερχεται σε λιγακι με το cb500X (?) να ακολουθει! Καλως σας βρηκα λοιπον και γω.

Καλώς ήρθες, ελπίζω να έχεις γερό στομάχι εδώ πέρα.....:D

:beer:


Welcome man!

Με το καλό το Hondaκι!

:beer: :beer:


Kαλως ηρθες φιλε! Με το καλο οτι παρεις! :beer:


:welcome:

:beer::beer:

Ρε σεις....θα του πει κανένας του παιδιού που πήγε και έμπλεξε; :cry:
:lol:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
02/09/2019, 22:48
Καλως ηρθες.Με το καλο:beer:

Tsber
02/09/2019, 22:49
Welcome παλίκαρε!

BLiTzER
02/09/2019, 22:59
Καλώς ήρθες και καλώς να το δεχτείς. ;)

lleonidas
02/09/2019, 22:59
Καλώς μας βρίσκεις, φίλε μου!Μετακίνησα όλα τα μηνύματα εδώ για να υπάρχουν σε ένα ξεχωριστό θέμα :)
Με το καλό να πάρεις το δίπλωμα και φυσικά το CBάκι σου!Είναι σίγουρο ότι έχοντας ζήσει δύσκολα, όπως αναφέρεις, θα απολαύσεις πραγματικά τη στιγμή που θα ανέβεις πάνω στη σέλα και θα ξεκινήσεις τις πρώτες βόλτες!

ridah_da_fresh
03/09/2019, 00:10
Ευχαριστω πολυ για την θερμη υποδοχη! Βεβαια, ειμαι υποψηφιος κατοχος ολου του συμπαντος, γιατι καθε φορα που μπαινω στο καρ μου τρεχει και λιγο σαλακι...
Αλλα τι θελω βασικα? ανετη βολτουλα στη δουλεια και τα ΣΚ εξω απο την τσιμεντουπολη. Ειπα να δειξω εγκρατια και να μην αρχισω να λεω για βελοτσε 800 :lol:




Ρε σεις....θα του πει κανένας του παιδιού που πήγε και έμπλεξε; :cry:
:lol:

Θα σου πω εγω... Ξεκινησα με κατηγορια Α :ufo:
Εγραψα ηδη για την πρωτη μου κωλια σε αλλο θρεντακι. Να ναι καλα ο γιουτουμπ που μου ειπε να μην παταω τα φρενα :beer:

lleonidas
03/09/2019, 00:17
Να είσαι καλά!Το CBάκι είναι ιδανικό γι'αυτό που ψάχνεις.Υπάρχουν φυσικά και άλλες ενδιαφέρουσες περιπτώσεις.
Δίπλωμα Α2 θα βγάλεις ή απεριόριστο;

billy84
03/09/2019, 09:09
Καλώς ήρθες! Ιδανική απροβληματιστη επιλογή το cb, θα το ευχαριστηθείς!

zannisvel
03/09/2019, 09:15
Welcome φιλε!!!
Ωραιο μηχανάκι!!!! Με το καλό.:beer:

Kickstart
03/09/2019, 12:11
καλώς ήρθες φιλαράκι καλοτάξιδο το μωρό, και τώρα στην αρχή κοίτα να είσαι όσο προσεκτικός μπορείς...παντού και πάντα σωστό εξοπλισμό (κράνος, γαντάκι κτλ) και πάντα όρθιος bro.

ridah_da_fresh
03/09/2019, 16:32
Να είσαι καλά!Το CBάκι είναι ιδανικό γι'αυτό που ψάχνεις.Υπάρχουν φυσικά και άλλες ενδιαφέρουσες περιπτώσεις.
Δίπλωμα Α2 θα βγάλεις ή απεριόριστο;

Εχω μπει για απεριοριστο, πρεπει να προλαβουμε οσους οδηγουσαν απο τα 16 :p
Για μηχανακι θα ψαχνομαι γενικα, τα μυαλο μου εχει γεμισει απο πιθανες προτασεις... Αλλα σαν χονδα υπαρχει τιποτα αλλο?

BLiTzER
03/09/2019, 16:42
Εννοείς πανάκριβο που δεν πηγαίνει βήμα; Όχι, δεν υπάρχει. Υπάρχουν πανάκριβα που διαλύονται, αν θες. :lol:

MG-KTiNoS
03/09/2019, 16:59
Εννοείς πανάκριβο που δεν πηγαίνει βήμα; Όχι, δεν υπάρχει. Υπάρχουν πανάκριβα που διαλύονται, αν θες. :lol:

για αυτοκίνητα λες?

BLiTzER
03/09/2019, 17:01
Όχι, αυτοκίνητα βγάζει ακόμα καλά.

Bob_o_mastoras
03/09/2019, 17:01
Εννοείς πανάκριβο που δεν πηγαίνει βήμα; Όχι, δεν υπάρχει. Υπάρχουν πανάκριβα που διαλύονται, αν θες. :lol:

Ποια εταιρια εχει προτασεις αυτην την εποχη αντιστοιχες της σειρας των cb 500, nc 700, 750 κλπ?
Προφανως υπαρχει μπολικο αγοραστικο κοινο που ενδιαφερεται για ακριβως τετοιου ειδους μηχανακια και οπως βλεπεις μοσχοπουλανε παντου.
Οτι θα μπορουσε να τα κοστολογει λιγο φθηνοτερα θα μπορουσε αλλα απο την αλλη κρατανε πολυ υψηλη μεταπωληση και δεν παρουσιαζουν προβληματα.

Και ας αφησουμε σιγα σιγα τα "καλως ηρθες", κλπ και παμε Ηοnda vs All παλι... :lol::lol:

BLiTzER
03/09/2019, 17:04
Γράφουμε μια μαλακία, αμέσως να τη συνεχίσετε!

Sebastian1980
03/09/2019, 20:12
Καλός ήρθες φίλε στο φόρουμ.
Έχεις κάνει πολύ καλή επιλογή μοτό.
Το honda 500x είναι και για μένα μια μηχανή που σκοπεύω να αγοράσω από το καινούριο έτος.(το άσπρο είναι πανέμορφο)
Περιμένω να δω τις παγκόσμιες εκθέσεις μοτό μήπως και το βγάλουν σε πιο χωμάτινη έκδοση με ακτινωτές ζάντες από το 2020.

ridah_da_fresh
03/09/2019, 20:14
Καλός ήρθες φίλε στο φόρουμ.
Έχεις κάνει πολύ καλή επιλογή μοτό.
Το honda 500x είναι και για μένα μια μηχανή που σκοπεύω να αγοράσω από το καινούριο έτος.(το άσπρο είναι πανέμορφο)
Περιμένω να δω τις παγκόσμιες εκθέσεις μοτό μήπως και το βγάλουν σε πιο χωμάτινη έκδοση με ακτινωτές ζάντες από το 2020.

Στο κεφαλι μου εισαι. Και γω το λευκο γλυκοκοιταζω

Sebastian1980
03/09/2019, 20:39
Στο κεφαλι μου εισαι. Και γω το λευκο γλυκοκοιταζω

Με διαφορά το ομορφότερο.
Μακάρι να μας κάνει την χάρη η honda να το βγάλει σε έκδοση ADV.
Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι στο υπάρχον μοντέλο με ύψος 1.78m που είμαι πατάω στα μισά πέλματα των ποδιών και δεν ξέρω αν σε πιο χωμάτινη έκδοση δυσκολεύομαι.
Θα μου πεις ,κάτσε να το βγάλει πρώτα και το δοκιμάζεις.
Πάντως και το kawasaki versys x300 είναι και αυτό πολύ καλό.

Bowleno
03/09/2019, 22:04
Ευχαριστω πολυ για την θερμη υποδοχη! Βεβαια, ειμαι υποψηφιος κατοχος ολου του συμπαντος, γιατι καθε φορα που μπαινω στο καρ μου τρεχει και λιγο σαλακι...
Αλλα τι θελω βασικα? ανετη βολτουλα στη δουλεια και τα ΣΚ εξω απο την τσιμεντουπολη. Ειπα να δειξω εγκρατια και να μην αρχισω να λεω για βελοτσε 800 :lol:



Θα σου πω εγω... Ξεκινησα με κατηγορια Α :ufo:
Εγραψα ηδη για την πρωτη μου κωλια σε αλλο θρεντακι. Να ναι καλα ο γιουτουμπ που μου ειπε να μην παταω τα φρενα :beer:

Το φόρουμ εννοούσα.... Δεν ξέρεις (ακόμα) τι τσογλανια, αλήτες μηχανόβιοι είμαστε εδώ πέρα :lol:
Με το καλό το δίπλωμα και το μοτόρι :beer: