PDA

View Full Version : ο κλασσικός ...ΤΣΟΓΛΑΝΟΣ



alexis72
03/09/2019, 08:17
https://www.youtube.com/watch?v=ceh4N_BlCsc

JasonEV
03/09/2019, 09:28
Το τι εχω δει και εγω να γινεται σ' αυτο το φαναρι...

BLiTzER
03/09/2019, 09:35
Κάθε μέρα βλέπω δεκάδες μηχανάκηδες να σφάζουν φανάρια. Πλησιάζουν τους ποδηλάτες σε ηλιθιότητα.

buckley
03/09/2019, 09:41
Κάθε μέρα βλέπω δεκάδες μηχανάκηδες να σφάζουν φανάρια. Πλησιάζουν τους ποδηλάτες σε ηλιθιότητα.

Δε νομίζω να φταίει που είναι ηλίθιοι ,όσοι είναι :beer:

g_m900
03/09/2019, 09:46
VSTROMας με τη γυναικα επανω και τα κρανη στους αγκωνες κινειται επι της Κωνσταντινοπολεως και εχει σφαξει οτι φαναρι υπηρχε. Τον φτανω με την μηχανη και του λεω...
"Κυριε το γιατι δεν φορατε το κρανος δικο σας θεμα...τα φαναρια ομως γιατι τα τρωτε? Αν πεσει καποιος πανω σας?"

-Δουλεια σου!!!! μου απανταει.

"Η δουλεια μου ειναι. Αλλη εξυπναδα? Ακολουθηστε με παρακαλω στην Τροχαια Αθηνων που τυχαινει να ειναι πισω μας σε κοντινη αποσταση"

Και καπως ετσι βλεπεις Νεοελληνα να κλανει μεντες και να πεφτει στα γονατα να κανει πιπες .
Μα πως? Πριν λιγο ησουν ο Καπτεν Αμερικα και δεν καταλαβαινες Χριστο.

Με τα πολλα του ευχηθηκα καλο βραδυ και οτι απλα θα την πατησει απο αλλο συναδελφο που θα ειναι σε υπηρεσια.

Οσο για το τσογλανακι του βιντεο ειναι τις γενιας του Χαπακωμενου Γυμναστηριου και αν ζησει με τις μαλακιες που κανει τοτε θα αρπαξει πολλες σφαλιαρες απο αλλον.

buckley
03/09/2019, 09:51
VSTROMας με τη γυναικα επανω και τα κρανη στους αγκωνες κινειται επι της Κωνσταντινοπολεως και εχει σφαξει οτι φαναρι υπηρχε. Τον φτανω με την μηχανη και του λεω...
"Κυριε το γιατι δεν φορατε το κρανος δικο σας θεμα...τα φαναρια ομως γιατι τα τρωτε? Αν πεσει καποιος πανω σας?"

-Δουλεια σου!!!! μου απανταει.

"Η δουλεια μου ειναι. Αλλη εξυπναδα? Ακολουθηστε με παρακαλω στην Τροχαια Αθηνων που τυχαινει να ειναι πισω μας σε κοντινη αποσταση"

Και καπως ετσι βλεπεις Νεοελληνα να κλανει μεντες και να πεφτει στα γονατα να κανει πιπες .
Μα πως? Πριν λιγο ησουν ο Καπτεν Αμερικα και δεν καταλαβαινες Χριστο.

Με τα πολλα του ευχηθηκα καλο βραδυ και οτι απλα θα την πατησει απο αλλο συναδελφο που θα ειναι σε υπηρεσια.

Οσο για το τσογλανακι του βιντεο ειναι τις γενιας του Χαπακωμενου Γυμναστηριου και αν ζησει με τις μαλακιες που κανει τοτε θα αρπαξει πολλες σφαλιαρες απο αλλον.

Βιαζόσουνα ,γιατί μια τρύπα στο νερό έκανες δηλαδή.Τι προβλέπει η υπηρεσία ? Μη βάζετε τουλάχιστον εσείς το λιθαράκι σας σε αυτή την κατάντια :beer:

g_m900
03/09/2019, 09:54
Επιτοπου ακινητοποιηση και καλεσμα σταθμου τροχαιας να βεβαιωσει κλησεις.

katsar
03/09/2019, 09:55
''Μη βάζετε τουλάχιστον εσείς το λιθαράκι σας σε αυτή την κατάντια''

Στο χωριό μου τουλάχιστον είναι ο νο1 λόγος που διπλοπαρκάρουν και κλείνει ο δρόμος για φορτηγά ,που ΚΑΝΕΙΣ δεν φοράει ποτέ κράνος,που οδηγάνε ΟΛΑ τα παπάκια ανάποδα στον κεντρικό δρόμο.
Μπροστά από το τμήμα όλα αυτά.
Δεν θέλω να στοχοποιήσω την συγκεκριμένη κατηγορία εργαζόμενων ,σε τελική η αστυνομία βρήκε το κλεμμένο ΧΤ μου,αλλά ΜΙΑ φορά δεν έκαναν αυτό που πρέπει σε αυτό το γ@μ@χώρι.
Μια.

panavour
03/09/2019, 09:58
Επιτοπου ακινητοποιηση και καλεσμα σταθμου τροχαιας να βεβαιωσει κλησεις.??

μπορεις να ελεγξεις πολιτη ,φορωντας πολιτικα ,με την επιδειξη της αστυνομικης ταυτοτητας?

buckley
03/09/2019, 10:00
Στο χωριό μου τουλάχιστον είναι ο νο1 λόγος που διπλοπαρκάρουν και κλείνει ο δρόμος για φορτηγά ,που ΚΑΝΕΙΣ δεν φοράει ποτέ κράνος,που οδηγάνε ΟΛΑ τα παπάκια ανάποδα στον κεντρικό δρόμο.
Μπροστά από το τμήμα όλα αυτά.
Δεν θέλω να στοχοποιήσω την συγκεκριμένη κατηγορία εργαζόμενων αλλά ΜΙΑ φορά δεν έκαναν αυτό που πρέπει σε αυτό το γ@μ@χώρι.
Μια.

Σ' όλη την Ελληνική επαρχία γίνονται ίδια και χειρότερα ,μόνο όταν κατά σύμπτωση-λάθος υπηρετεί κάποιος αποσπασμένος από μακριά γίνονται κατά κανόνα τα προβλεπόμενα ,τα χω ζήσει και τα ζω στη βόρειο Εύβοια.Σαν τουρίστας βέβαια.

g_m900
03/09/2019, 10:02
??

μπορεις να ελεγξεις πολιτη ,φορωντας πολιτικα ,με την επιδειξη της αστυνομικης ταυτοτητας?

Εννοειται. Κανονικα. Αλλα δεν το κανει σχεδον κανεις. Εγω τουλαχιστον οχι. Ο ελεγχος αναλογα τα ατομα χρειαζεται παραπανω για να γινει. Ομως εχω πεσει σε Χρυσαυγιτη στο ΚΑΤ που εκανε φασαρια και του ζήτησα να φυγει. Μου ζητησε να δει ταυτοτητα... Ειδε και αρχισε τις μαλακιες με απειλες. Πηρα το 100...εξαφανιστηκε. Ειχα σπασμενο καρπο για οσους πουνε γιατι δεν τον τσουβαλιασα.

kordix
03/09/2019, 10:20
Κάθε μέρα βλέπω δεκάδες μηχανάκηδες να σφάζουν φανάρια. Πλησιάζουν τους ποδηλάτες σε ηλιθιότητα.

Η ηλιθιότητα βαράει κόκκινα ανεξαρτήτου κοινωνικής θέσης, οικονομικής άνεσης και τρόπου ζωής.

Είμαστε μπζζεκασμένοι 100%.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
03/09/2019, 14:29
Να το παλι!!!!!

doctoras
03/09/2019, 14:32
τι? έχουμε σεπτέμβριο και δεν φοράνε κράνος οι μηχανάκιδες?? μας πως διέφυγε αυτό απο τον κυριάκο?

MG-KTiNoS
03/09/2019, 16:53
Η ηλιθιότητα βαράει κόκκινα ανεξαρτήτου κοινωνικής θέσης, οικονομικής άνεσης και τρόπου ζωής.

Είμαστε μπζζεκασμένοι 100%.

Για να βγεις απ την υποανάπτυξη θέλει πρόγραμμα και 2 δεκαετίες δουλειά.
Αυτό όμως προϋποθέτει επανάστα... Δηλαδή @@
:cool:

bulmont
03/09/2019, 19:36
Οσο για το τσογλανακι του βιντεο ειναι τις γενιας του Χαπακωμενου Γυμναστηριου και αν ζησει με τις μαλακιες που κανει τοτε θα αρπαξει πολλες σφαλιαρες απο αλλον.


Κι' όταν σκοτωθει σε ατύχημα ''τι καλό παιδί'', ''συντριμένοι οι χαροκαμένοι γονεις'', ''θλιψη στην γειτονια'', ''κλαίει και οδύρεται η νεαρη χηρα'' κλπ, κλπ.......

κι' εγώ λέω να πάει στο καλό και τουλάχιστον να μην πάρει κάποιον στον λαιμό του......

p@nos
03/09/2019, 19:36
ηλιθιοτητα δεν ειναι να βγαζεις γλωσσα οταν σου τονίσουν τη μαλακια σου...

ηλιθιοτητα ειναι να εισαι κυριολεκτικα απροστατευτος πανω σε ενα οχημα μηδενικης ασφαλειας και να πουλας μαγκια (εχεις δεν εχεις δικιο) σε εναν ανθρωπο που ειναι κλεισμενος σε ενα μεταλλικο κουτι...

πριν λιγα χρονια ειχα ενα αντιστοιχο περιστατικο με εναν βαρυ μαγκα με παπι που εκανε κατι αντιστοιχο και βρεθηκε μπροστα μου, και εγω απλα ξεστόμισα αυτο που σκεφτηκα γι αυτον...γυρισε και αυτος αντιστοιχα το κεφαλι πισω, αρχισε τις βρισιες και ''τα κυτει εμα'' κατασταση...εγω χωρις πολλα πολλα εβαλα πρωτη και αφησα αποτομα το συμπλεκτη με τα λαστιχα να κανουν το χαρακτηριστικο σκουξιμο...πιστευω καπου εκει το ποντικι συνειδητοποιησε οτι καλο ειναι να μη τα βαζεις με ελεφαντες γιατι μπορει να σε πατησουν...δε νομιζω να ξαναπουλησε μαγκια μετα απο αυτο αμα κρινοντας απο την αμεση αλλαγη χρωματος στο προσωπο του :lol:

DRAKONET
03/09/2019, 20:43
''Μη βάζετε τουλάχιστον εσείς το λιθαράκι σας σε αυτή την κατάντια''

Στο χωριό μου τουλάχιστον είναι ο νο1 λόγος που διπλοπαρκάρουν και κλείνει ο δρόμος για φορτηγά ,που ΚΑΝΕΙΣ δεν φοράει ποτέ κράνος,που οδηγάνε ΟΛΑ τα παπάκια ανάποδα στον κεντρικό δρόμο.
Μπροστά από το τμήμα όλα αυτά.
Δεν θέλω να στοχοποιήσω την συγκεκριμένη κατηγορία εργαζόμενων ,σε τελική η αστυνομία βρήκε το κλεμμένο ΧΤ μου,αλλά ΜΙΑ φορά δεν έκαναν αυτό που πρέπει σε αυτό το γ@μ@χώρι.
Μια.

Ηθελα να ηξερα τι θα λεγαμε ΕΑΝ πραγματικα εκαναν αυτο που επρεπε!!!
Εδω παραπονιομαστε τωρα..που ειναι light....και ΔΕΝ μας κυνηγαμε....φαντασου να ΜΗΝ εκαναν τα στραβα ματια.

gasto
03/09/2019, 21:17
Αυτος τελικα σε περιπτωση ατυχηματος ειναι συνυπαιτιος ή οχι?:D
Τι εχουν να πουν οι μεγαλοι γκουρου?

taisteal
03/09/2019, 21:19
Κωλοζώο που γυρνάς να ζητήσεις και το λόγο...
Έπρεπε να ήταν κανένας άλλος να σε κερνούσε τίποτα ράμματα

christoi
03/09/2019, 21:40
Δεν χρειάζεται ούτε να τον κυνηγήσεις, ούτε να τον συνετίσεις, ούτε να τον τιμωρίσεις.
Στην τελική δεν μας ενδιαφέρει αν επιθυμεί τον ευκολότερο τραυματισμό του.
Προσωπικά, σε τέτοιες περιπτώσεις με ενδιαφέρει μόνο η τσέπη μου και τα ωραία μου ευρώ.
Ατύχημα χωρίς κράνος = δεν σε καλύπτει η ασφάλεια/ασφαλιστικό ταμείο, τα κόστη νοσηλείας μπαίνουν απευθείας στην εφορία (γιατί είμεθα και καλοί και πρέπει να νοσηλευθεί πριν την πληρωμή).
Γύρισα από Κύπρο πρόσφατα. Πολλοί κάγκουρες, σχεδόν το ίδιο τάρζανοι στην οδήγηση, σχεδόν κανένας χωρίς κράνος. Εδώ βλέπω μόνο χαρούμενα προσωπάκια (εκτός από κάτι αμπολίτιστους γκσένους που τόλμισαν να καλύψουν το κεφάλι τους).

MG-KTiNoS
03/09/2019, 22:06
Κι' όταν σκοτωθει σε ατύχημα ''τι καλό παιδί'', ''συντριμένοι οι χαροκαμένοι γονεις'', ''θλιψη στην γειτονια'', ''κλαίει και οδύρεται η νεαρη χηρα'' κλπ, κλπ.......

κι' εγώ λέω να πάει στο καλό και τουλάχιστον να μην πάρει κάποιον στον λαιμό του......

ξέχασες τις κακές παρέες που τους παρασούρνουν

g_m900
04/09/2019, 05:40
Παιδια το πραγματικο προβλημα δεν ειναι το μαλακισμενο που σφαζει το κοκκινο.
Αυτος ειναι εν δυναμη μακαριτης η παραπληγικος οσο σκληρα κι αν ειναι τα γραφομενα μου.
Το θεμα ειναι οτι αν αυτο το ηλιθιο σφαξει ενα καθημερινο κοκκινο και πεσει πανω του κανας κακομοιρης...θα υπαρξει μαρτυρας να πει τι εκανε το μπουμπουκι? Αν δεν υπαρχει σιγα μην παραδεχτει οτι εφαγε το κοκκινο. Το εχω δει να γινεται...μου εχει τυχει και ευτυχως ειδα τι εγινε και ανακαλεσε αυτος που προκαλεσε το τροχαιο.
Αυτα σε εμπλοκη μηχανακι με αμαξι που θα εχει υλικες ζημιες κυριως.
Αν ειναι μηχανακι με μηχανακι...κλαφτα Χαραλαμπε.
Το σφαλιαρωμα που λεει ο μπακακας θα το φαει συντομα απο αλλου ...

toyar
04/09/2019, 06:20
οταν η αλητεια συνδυαζεται με ψευτομαγκια
https://mikropragmata.lifo.gr/wtf/i-eksorgistiki-apantisi-enos-antra-pou-parkare-se-thesi-amea-einai-to-viral-tis-imeras/

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
04/09/2019, 15:51
οταν η αλητεια συνδυαζεται με ψευτομαγκια
https://mikropragmata.lifo.gr/wtf/i-eksorgistiki-apantisi-enos-antra-pou-parkare-se-thesi-amea-einai-to-viral-tis-imeras/

Αμεα ειναι ο ανθρωπος βρε.Εχει το καθε δικαιωμα να παρκαρει....

alexis72
04/09/2019, 18:46
για να μήν ανοίγω νέο post ...
διάβασα αυτό κ δεν ξέρω να γελάσω η να κλάψω (από γέλια )...
http://www.gazzetta.gr/plus/koinwnia/article/1391511/giatros-toy-kentroy-ygeias-stin-ithaki-vgike-apo-tin-efimeria-na-faei-kai-pige-aytoforo-vid

g_m900
04/09/2019, 19:46
Νησια και φανταροι... Νταξει αφου δεν πηγε και 20 χρονια φυλακη...

MG-KTiNoS
04/09/2019, 21:38
409588

Θα ρθει μια μέρα που κάποιος φιλελές θα δώσει τις κάμερες εργολαβία σε ΙΧ εταιρία.
Θα τρώτε κλήση για +4 και θα κλαίτε και ο χρόνος στο κίτρινο θα μειωθεί
ώστε να τρώτε κι άλλες κλείσεις για κόκκινο
ενώ οι στούκοι στο φανάρι θα πάνε κλάουντ γιατί ΟΛΟΙ θα πέφτουν στα φρένα.

Όλα αυτά θα δικαιολογηθούν για το καλό σας και θα δείχνουν αυτόν το μαλάκα
:cool:

doctoras
04/09/2019, 23:57
για να μήν ανοίγω νέο post ...
διάβασα αυτό κ δεν ξέρω να γελάσω η να κλάψω (από γέλια )...
http://www.gazzetta.gr/plus/koinwnia/article/1391511/giatros-toy-kentroy-ygeias-stin-ithaki-vgike-apo-tin-efimeria-na-faei-kai-pige-aytoforo-vid
Να γελάσεις γιατι ειναι τραγελαφικό!
Οι λιμενικοί σωστα πραξανε, αντίστοιχη εξέλιξη στην αγγλια θα την θεωρούσαμε νορμαλ, εδω στο τζατζικισταν "βούηξε οι κενωνια".

toyar
05/09/2019, 06:28
τι να πρωτοπεις....
οτι ολοκληρο νησι καλοκαιρι ειχε εναν γιατρο κι αυτος φανταρος;
οτι αφησε την εφημερια να παει να ψωνισει για να φαει;
οτι πηγε με παπι φουλ παρανομος;

panavour
05/09/2019, 17:39
Και να σκεφτεις οτι στην επαρχια γινεται σε καθημερινη βαση κυριολεκτικα της πουτ......νας απο παρανομιες καθε ειδους και δεν ανοιγει μυτη.Κι αυτο φυσικα,λογω γνωριμιας,κλειστης κοινωνιας συγγενικου δεσμου κλπ.Εδω αν και απολυτα νομιμοι οι λιμενικοι,εξαντλησαν το γραμμα του νομου,λες και θα δραπετευε ο γιατρος με τσιγαραδικο ταχυπλοο απ το νησι:cry::cry:

MG-KTiNoS
05/09/2019, 17:46
Και να σκεφτεις οτι στην επαρχια γινεται σε καθημερινη βαση κυριολεκτικα της πουτ......νας απο παρανομιες καθε ειδους και δεν ανοιγει μυτη.Κι αυτο φυσικα,λογω γνωριμιας,κλειστης κοινωνιας συγγενικου δεσμου κλπ.Εδω αν και απολυτα νομιμοι οι λιμενικοι,εξαντλησαν το γραμμα του νομου,λες και θα δραπετευε ο γιατρος με τσιγαραδικο ταχυπλοο απ το νησι:cry::cry:

Ο γιατρός είναι ξένος και πρέπει να δείχνουν και έργο.
Όμως είχαν δίκιο
Άδικο έχουν ότι κάνουν τα στραβά μάτια και νέα παιδιά πεθαίνουν τζάμπα και βερεσέ.

lykourgi
06/09/2019, 19:23
Ο γιατρός ήταν παράνομος και οι λιμενικοί έκαναν το καθήκον τους.

Έπρεπε όμως να τον αφήσουν να επιστρέψει στην εφημερία και να ολοκληρώσουν τις διαδικασίες την επόμενη.
Όπως φαίνεται το νοσοκομείο έμεινε χωρίς γιατρό για κάποιες ώρες, σε τουριστικό νησί με αρκετό κόσμο.