PDA

View Full Version : πτνοπαιδα.



ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
15/09/2019, 15:15
Το τελευταιο 6μηνο μου έχουν αδειάσει 2 φορες το τεποζητο.Η δεύτερη ηταν εχθες το βράδυ.Μου πήραν 10 ευρώ απο το σοληνακι του καρμπ.Δεν είναι τα λεφτά.Το γάμο το είναι και οτι μου σκαλίζουν το μηχανάκι.Η γυναικα μου μου είπε οτι ο θεός το κανει και δε τους έχω πετύχει.

Acacius
15/09/2019, 15:37
Αν τον/τους πιάσεις μην κάνεις τίποτα που θα χάσεις το δίκιο σου, αλλά μην τον λυπηθείς όταν αρχίσει το κλασικό κλαψομούνισμα του καλού παιδιού που ένα λάθος έκανε και κρίμα να το τραβήξουμε ητανηκακιαηστιγμη.

Επειδή το σωληνάκι έχει μεταλλικό περίβλημα θα σου έλεγα να βρεις τρόπο να βάλεις σφιγκτήρες στα άκρα, αλλά τότε μπορεί να σου κάνουν και χειρότερη ζημιά.

BLiTzER
15/09/2019, 15:55
Το τελευταιο 6μηνο μου έχουν αδειάσει 2 φορες το τεποζητο.Η δεύτερη ηταν εχθες το βράδυ.Μου πήραν 10 ευρώ απο το σοληνακι του καρμπ.Δεν είναι τα λεφτά.Το γάμο το είναι και οτι μου σκαλίζουν το μηχανάκι.Η γυναικα μου μου είπε οτι ο θεός το κανει και δε τους έχω πετύχει.

Βάλε λίγο διαλυμένο θειικό οξύ στο ντεπόζιτο στο επόμενο γέμισμα και άσε το μηχανάκι ακίνητο λίγο καιρό. Μπορεί να κάνεις ζημιά στο μηχανάκι, αλλά θα αξίζει 100% τον κόπο.

Και χώρισε τη γυναίκα σου.

basilis_k6
15/09/2019, 16:17
5 φορες μου το έκαναν. τις 3 μου έκοψαν το σωληνάκι. Άρχισα να βάζω 5 ευρω και σταματήσανε.

toyar
15/09/2019, 16:34
2 φορες σε μενα
τη δευτερη μολις ειχα βαλει 10ευρω
κοβουν το σωληνακι με φαλτσετα
το τυλιξα εξωτερικα με τσερκι και μαυρη μονωτικη
ας βρουν αλλο τροπο....

thunder ace
15/09/2019, 16:45
Εχετε βενζινη ρε;
Παραληδες.

Bob_o_mastoras
15/09/2019, 17:20
Η γυναικα μου μου είπε οτι ο θεός το κανει και δε τους έχω πετύχει.

O Θεος σου ψυριζει την βενζινη?
Πανε στην εκκλησια και πες τον παπα, που μιλαει μαζι του, να πει στον Θεο οτι ξερεις τι μλκς κανει και να τις κοψει!
Κοτζαμ Θεος δε μπορει να πληρωσει να παει στο βενζιναδικο..

ΤάκηςΜπ
15/09/2019, 20:23
Και χώρισε τη γυναίκα σου.

:lol: :lol: :lol: :lol:

MikeG
15/09/2019, 20:26
Πως λένε το Γάλλο Ιερέα;

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
15/09/2019, 22:10
Αν τον/τους πιάσεις μην κάνεις τίποτα που θα χάσεις το δίκιο σου, αλλά μην τον λυπηθείς όταν αρχίσει το κλασικό κλαψομούνισμα του καλού παιδιού που ένα λάθος έκανε και κρίμα να το τραβήξουμε ητανηκακιαηστιγμη.

Επειδή το σωληνάκι έχει μεταλλικό περίβλημα θα σου έλεγα να βρεις τρόπο να βάλεις σφιγκτήρες στα άκρα, αλλά τότε μπορεί να σου κάνουν και χειρότερη ζημιά.
Έχει σφηκτιρακι που ανοιγη με Πένσα.Προφανος ηταν εφοδιασμένοι.Ενοειτε πως άμα τους πιάσω δε θα πεσει ξύλο γιατί δεν είναι του χαρακτήρα μου.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
15/09/2019, 22:13
5 φορες μου το έκαναν. τις 3 μου έκοψαν το σωληνάκι. Άρχισα να βάζω 5 ευρω και σταματήσανε.
Είναι μια λύση που σκέφτηκα και εγώ.Έχω το συνήθειο και γεμιζω παντα. Απο δω και πέρα θα βάζω δεκαευρω και όταν πάω βόλτα θα γεμιζω.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
15/09/2019, 22:14
2 φορες σε μενα
τη δευτερη μολις ειχα βαλει 10ευρω
κοβουν το σωληνακι με φαλτσετα
το τυλιξα εξωτερικα με τσερκι και μαυρη μονωτικη
ας βρουν αλλο τροπο....

Δε κατάλαβα τη έκανες.Μπορείς να γηνείς πιο συγκεκριμένος?

Bowleno
15/09/2019, 22:53
Δε κατάλαβα τη έκανες.Μπορείς να γηνείς πιο συγκεκριμένος?

Τσερκι, μεταλλικό έλασμα σαν αυτά που βάζουν στους σωμιέδες, τύλιξε το σωληνάκι με δαύτο, μονωτική ταινία από πάνω να μην φαίνεται και αστους να προσπαθούν να το κόψουν με την φαλτσέτα....:lol:
Ούτε με κόφτη δεν κόβεται, εύκολα τουλάχιστον

toyar
15/09/2019, 23:33
Τσερκι, μεταλλικό έλασμα σαν αυτά που βάζουν στους σωμιέδες, τύλιξε το σωληνάκι με δαύτο, μονωτική ταινία από πάνω να μην φαίνεται και αστους να προσπαθούν να το κόψουν με την φαλτσέτα....:lol:
Ούτε με κόφτη δεν κόβεται, εύκολα τουλάχιστον

αυτο.....
409867

Bowleno
15/09/2019, 23:36
αυτο.....
409867

Σωστός, είμαι στο κινητό και δεν μπορώ να βάλω απο εδώ φωτό γι'αυτό είπα σαν, δεν είχα καλύτερη περιγραφή. :lol:

Acacius
15/09/2019, 23:56
Βάλε λίγο διαλυμένο θειικό οξύ στο ντεπόζιτο στο επόμενο γέμισμα και άσε το μηχανάκι ακίνητο λίγο καιρό. Μπορεί να κάνεις ζημιά στο μηχανάκι, αλλά θα αξίζει 100% τον κόπο.

Και χώρισε τη γυναίκα σου.

Ας είμαστε λίγο σοβαροί, δε γίνονται αυτά τα πράγματα. Το Freewind έχει πλαστικό ντεπόζιτο :D

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
16/09/2019, 06:13
αυτο.....
409867

Οποτε.τηλιγω το σοληνακι απο τέρμα πίσω μέχρι και που να ακουμπάει στο καρμπ και όλο αυτό το τυλιγω με μονοτικη ταινία? Όταν θα το τραβήξει κάποιος δε βγαίνει.Ουτε κόβεται. Η μονη λύση είναι να αρχίσει να ξετυλίγει τη ταινία και μετα το τσερκι και αυτό θα τον καθυστερησει.Σωστα?Μια απορία τώρα.Το σφηκτιρακι που έχει τώρα το σωληνάκι μου θα πρεπει να το βγάλω.Δε θα είναι επικυνδηνο να φύγει απο τη θέση του το σωληνάκι ή να χάνει βενζινα απο εκεί?

toyar
16/09/2019, 06:23
τυλιγεις απο σφικτηρακι σε σφικτηρακι
αν θελουν το ξεμονταρουν αλλα δεν το κανουν λογω χρονου .....απλα το κοβουν με φαλτσετα στη μεση που εχουν προσβαση
αν δουν οτι δεν κοβεται με τη μια παιζει να το παρατησουν

typhoon
16/09/2019, 07:11
Ή πατέντα στο σωληνακι ή....
Πετρέλαιο!
Δε θα πάθει κ τιποτα το ρεζερβουάρ

Πιο πουστια ακόμη
Πετρέλαιο αραιωμενο με βενζίνη να μην μυρίζει πολυ.
Θα το βάλουν στο γαμωμηχανακι τους κ θα τους βγάλει κ ζημιά

vaska
16/09/2019, 07:20
Ας είμαστε λίγο σοβαροί, δε γίνονται αυτά τα πράγματα. Το Freewind έχει πλαστικό ντεπόζιτο :D
Το θειικό οξύ δεν πειράζει το πλαστικό αλλά δεν είναι και λύση στο παρόν πρόβλημα. Καλύτερα να κλείσει το ρουμπινετο και να ρίξει μέσα στην βενζίνη ζάχαρη. Μετά βέβαια πρέπει να αδειάσει και να ξεπλύνει καλά πριν ξαναγεμισει αλλά το μοτέρ των λεβεντοπαιδων το κόλλημα το έχει στανταρακι

BLiTzER
16/09/2019, 09:16
Το θειικό οξύ δεν πειράζει το πλαστικό αλλά δεν είναι και λύση στο παρόν πρόβλημα.

Μια χαρά λύση είναι αν το ρουφήξουν ή ακουμπήσουν. :smokin:

doctor_john
16/09/2019, 09:17
Υπάρχουν και ωραία ατσάλινα πλέγματα για σωληνάκια, όπως φαίνονται στα υψηλής κλπ.
Μόνο να μας πεί κάποιος ηλετρολόγος αν χρειάζεται αυτές οι μεταλλικές προστασίες να έχουν γείωση.

MAIK72
16/09/2019, 09:23
Υπάρχουν και ωραία ατσάλινα πλέγματα για σωληνάκια, όπως φαίνονται στα υψηλής κλπ.
Μόνο να μας πεί κάποιος ηλετρολόγος αν χρειάζεται αυτές οι μεταλλικές προστασίες να έχουν γείωση.

ναι με την μπαταρία απευθείας !:lol:

karateo
16/09/2019, 10:18
δές και μεταλλικό σπιράλ να το περάσεις πάνω απο το υπάρχον σωληνάκι


https://www.google.com/search?q=%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C+%CF%83%CF%80%CE%B9%CF%81%CE%AC%CE%BB&client=firefox-b-d&sxsrf=ACYBGNQ2p_lpmDqEkhHZQHXDKDkJeXhCrw:1568621800086&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjujrnJ89TkAhUjyaYKHW1oBikQ_AUIESgB&biw=1366&bih=642

teogtp
16/09/2019, 11:41
Γνωστός, μου είχε το ίδιο πρόβλημα με το klr του.
Τον είχαν ρημάξει τον καημένο,με αποκορύφωμα την τελευταία φορά που του έκαναν ζημιά και στο καρμπυρατέρ.
Βρήκε την ησυχία του όταν προσάρμοσε μια διάτρητη λαμαρίνα με αρκετά δεματικα, από την μεριά της παροχής.

Panos76
16/09/2019, 11:48
Φοβάμαι πως αν τους ζορίσεις με τέτοιες λύσεις, μπορεί να κάνουν χειρότερη ζημιά.

Εγώ θα έβαζα ελάχιστη βενζίνη μέχρι να πιάσουν το νόημα και να βαρεθούν, θα του άλλαζα θέση ή θα το πάρκαρα κολλητά σε τοίχο ώστε η πρόσβαση να είναι δύσκολη + κουκούλα για καθυστερήσεις.

vaska
16/09/2019, 12:02
Μια χαρά λύση είναι αν το ρουφήξουν ή ακουμπήσουν. :smokin:

fan του splatter να υποθέσω

viper1
16/09/2019, 12:10
Άδειαζε εσύ την βενζίνη και την βάζεις πάλι την επόμενη που θα το χρησιμοποιήσεις :D

kostaskk
16/09/2019, 12:44
Γνωστός μου είχε κάνει πατέντα με Μεσίνα στο σωληνάκι και διακόπτη. Με λίγα λόγια αν κάποιος κουνούσε το σωληνάκι χτυπούσε η κορνα

toyar
16/09/2019, 13:00
Εμένα με αδειασανε σε πυλωτη κολλημένο σε κολώνα και με το συναγερμό να ουρλιαζει
Αλλά αν είναι να στενοχωρηθουν τα παιδιά με το τσερκι να τους αφήσω ένα τετραλιτρο 100αρα διπλα

Triathlon 7
16/09/2019, 13:41
Στη δική μου περίπτωση, τα πράγματα θα μπορούσαν να εξελιχθούν πολύ χειρότερα.
Ο κλέφτης αφού προσπέρασε στην πιλοτή δύο μηχανάκια που έχουν το σωληνάκι της βενζίνης εκτεθειμένο σε πρώτο πλάνο, αποφάσισε να "δανειστεί" βενζίνη από το δικό μου, ξηλώνοντας αναγκαστικά τα πλαστικά του. Τότε μάλλον είδε κάποια κίνηση και το 'βαλε στα πόδια, πετώντας κάτω το πλαστικό μπιτόνι του και αφήνοντας την βενζίνη να τρέχει.
Όταν με φώναξαν οι γείτονες, ("χάλασε το μηχανάκι σου και τρέχει βενζίνη" μου είπαν) το καύσιμο είχε απλωθεί κάτω από τα αυτοκίνητα τους! Σκεφτείτε τι θα συνέβαινε αν πάνω στον πανικό του, του έπεφτε και κάνα τσιγάρο από το στόμα.... Άντε μετά να αποδείξω ότι δεν ήμουν ελέφαντας.

Τα τελευταία χρόνια η λύση που εφαρμόζω είναι η τοποθέτηση συναγερμού με περιμετρικό έλεγχο. Σε γλυτώνει και από τις γάτες!
Με την έξαρση όμως της εγκληματικότητας, υπάρχει η περίπτωση να πέσεις σε κανένα ψυχάκια και να σου μ@μίσει το μηχανάκι - αυτοκίνητο για εκδίκηση. Φροντίζω λοιπόν να αφήνω την μπαγκαζιέρα ανοικτή και άδεια, αλλά και το ντουλαπάκι του αυτοκινήτου ανοικτό.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
16/09/2019, 16:59
Συναργεμο δε μπορω να βάλω καθότι το παρκαρω μακρια.
Ευχαρηστηθηκες?

rainmike
16/09/2019, 22:09
Συναργεμο δε μπορω να βάλω καθότι το παρακάτω μακρια.
Κουκούλα δε βάζω γιατί πάνε οι γάτες και κοιμουντε και κατουρανε τη σέλα.
Μεταλικό τσερκι ίσως αλλά φοβάμαι οτι θα τα τσατησω τα κολοπαιδα.
Η πιο καλη λύση είναι να μη βάζω πολύ βενζίνη μέσα.
Δηλαδή αυτός που θα παει να σου φαει τη βενζίνη θα ξέρει εξαρχής πόση έχεις?

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
16/09/2019, 22:28
Δηλαδή αυτός που θα παει να σου φαει τη βενζίνη θα ξέρει εξαρχής πόση έχεις?
Όχι αλλά μια δυο τρεις θα φαει άκυρο και θα καταλάβει.Σε κάθε περιπτωση θα δοκίμασω το τσερκι αλλά πιστεύω θα μου κανουν μεγαλύτερη ζημια.

KotsosDR
17/09/2019, 11:45
Να αφήνεις ένα χαρτάκι στο σωληνάκι που να γράφει : "Επιτέλους ! ....Χαμογέλα στην κάμερα τώρα τσόγλανε ! "

και ας τον να ψάχνεται χεσμένος :lol:

MAIK72
17/09/2019, 11:53
το καύσιμο είχε απλωθεί κάτω από τα αυτοκίνητα τους! Σκεφτείτε τι θα συνέβαινε αν πάνω στον πανικό του, του έπεφτε και κάνα τσιγάρο από το στόμα.... Άντε μετά να αποδείξω ότι δεν ήμουν ελέφαντας.

Τα τελευταία χρόνια η λύση που εφαρμόζω είναι η τοποθέτηση συναγερμού με περιμετρικό έλεγχο. Σε γλυτώνει και από τις γάτες!
.

https://www.youtube.com/watch?v=DsZOE1nvlhI mythbusted. Απορία :τι είναι ο συναγερμός με περιμετρικό έλεγχο? Βαράει άμα περνάει γάτα στα 2 μέτρα? Ανάβει κάποιο φως?

andreastwin
17/09/2019, 11:55
Όχι αλλά μια δυο τρεις θα φαει άκυρο και θα καταλάβει.Σε κάθε περιπτωση θα δοκίμασω το τσερκι αλλά πιστεύω θα μου κανουν μεγαλύτερη ζημια.

υπαρχει σωληνακι με μεταλικη επενδυση ετοιμο. πηγαινε στα βιομηχανικα, εκει θα το βρεις.
θα πρεπει να κουβαλανε κοφτακι knipex για να το κοψουν,γιατι δεν κοβετε ευκολα.

OldMan
17/09/2019, 12:21
Ενοειτε πως άμα τους πιάσω δε θα πεσει ξύλο γιατί δεν είναι του χαρακτήρα μου.

Ουτε να πεις καμια βαρια κουβεντα, τυπου: "Αντε να χαθείτε βρε παλιοπαιδα.."..!!!

Μαλλον τσαμπα το εμπλεξε τον Θεό η γυναικα σου..


το παρακάτω μακρια.

Τοτε αναφερεσαι σε παραπαραπαραπαρακάτω ..

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
17/09/2019, 14:39
Συναργεμο δε μπορω να βάλω καθότι το παρκαρω μακρια.
Ευχαρηστηθηκες?
:moutza:
:D

teogtp
17/09/2019, 14:44
:moutza:
:D

Φίλε,δεν είναι σωστό αυτό που κάνεις.
Τον κλέβουν και εσύ τον μουτζωνεις και απο πανω;




:tooth:

Panos76
17/09/2019, 14:52
Φίλε,δεν είναι σωστό αυτό που κάνεις.
Τον κλέβουν και εσύ τον μουτζωνεις και απο πανω;

:tooth:

ή μπήκε κανας παπασούζας junior και τρολλάρει ή αρχίζει η γνωριμία με τον κο alzheimer :D

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
17/09/2019, 15:32
Όχι ρε.Διωρθοσα μια λεξη που είχα γράψει παραπανω και μου την επισήμανε ο κύριος αψεγαδιαστος πριν λιγο.

rainmike
17/09/2019, 18:29
Όχι ρε.Διωρθοσα μια λεξη που είχα γράψει παραπανω και μου την επισήμανε ο κύριος αψεγαδιαστος πριν λιγο.

μάλλον πρέπει να ξαναδιορθώσεις:D

Triathlon 7
17/09/2019, 22:33
Απορία :τι είναι ο συναγερμός με περιμετρικό έλεγχο? Βαράει άμα περνάει γάτα στα 2 μέτρα? Ανάβει κάποιο φως?Δες εδώ (https://www.youtube.com/watch?v=JgnJzCMgkSo), εδώ (https://www.youtube.com/watch?v=TUGMQeHaGP4) και εδώ (https://www.youtube.com/watch?v=uGl97mdxXco). Η ευαισθησία ρυθμίζεται για ανθρώπους και για ...γάτες. :D

Συναργεμο δε μπορω να βάλω καθότι το παρκαρω μακρια.
Η τηλεειδοποίηση δίνει σήμα από πολύ μακριά. Ανάλογα και τα εμπόδια που μεσολαβούν. Τοίχοι κτλ.

https://www.youtube.com/watch?v=DsZOE1nvlhI mythbusted.
Στο βιντεάκι ο τύπος ρίχνει το τσιγάρο σε μπολάκι με βενζίνη. Δεν ξέρω τι θα γινόταν αν το πέταγε σε τσιμέντο μουσκεμένο με βενζίνη.

viper1
18/09/2019, 07:56
Δεν νομίζω να μπορείς να βρεις λύση παπασουζα. Η αλλάζεις μέρος που το παρκαρεις ή το κάνεις injection

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
18/09/2019, 14:48
Δεν νομίζω να μπορείς να βρεις λύση παπασουζα. Η αλλάζεις μέρος που το παρκαρεις ή το κάνεις injection
Βασικά το θέμα το άνοιξα για να σηζητησουμε πάνω σε αυτό. Δεν είναι οτι μονο εμένα κλέβουν.Εγώ αλαζω θέση(που δε μπορω)αλλά ο άλλος που δεν έχει μέρος να αλλάξει θέση τη θα κανει?Πέσανε καποιες ιδέες στο τραπεζι που όσοι έχουμε πρόβλημα μπορεί να βοηθηθουμε.
Τώρα όσο αφορα εμένα.Σε ενα 6μηνο το έχουν κανει 2φορες.Δε τους περιμένω άμεσα γιατί θα ηταν πολύ χαζοι για να ξανάρθουν μετα απο 3μερες.

OldMan
18/09/2019, 14:52
Βασικά το θέμα το άνοιξα για να σηζητησουμε πάνω σε αυτό.
Τι πραγμα να συζητησουμε ρε συντεκνε..??

Το οτι σου (μας/τους) κλεβουν βενζίνη..??

Δηλ. τα εχουμε λυσει ολα τα υπολοιπα θεματα στον ομορφο και αγγελικα πλασμενο κοσμος μας..??

sniper
18/09/2019, 15:04
Τι πραγμα να συζητησουμε ρε συντεκνε..??

Το οτι σου (μας/τους) κλεβουν βενζίνη..??

Δηλ. τα εχουμε λυσει ολα τα υπολοιπα θεματα στον ομορφο και αγγελικα πλασμενο κοσμος μας..??

Δεν έχει σημασία ο προορισμός αλλά ο δρόμος. Έστω και πατημένος χωματόδρομος.

buckley
18/09/2019, 15:33
Δεν έχει σημασία ο προορισμός αλλά ο δρόμος. Έστω και πατημένος χωματόδρομος.

Ρε το Ντα βίντσι καλά όλα τα άλλα και λόγιος ρε μπαγάσα ? μπράβο :bawl:

sniper
18/09/2019, 15:47
Ρε το Ντα βίντσι καλά όλα τα άλλα και λόγιος ρε μπαγάσα ? μπράβο :bawl:

Δεν είναι δικό μου ρε. Απλά το θύμησα στον Γέροντα.

buckley
18/09/2019, 16:26
Δεν είναι δικό μου ρε. Απλά το θύμησα στον Γέροντα.

Πάντα μετρημένος , πολλές αρετές μαζεμένες τελικά :hmm:




































































































:bawl::bawl::bawl:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
18/09/2019, 23:08
Τι πραγμα να συζητησουμε ρε συντεκνε..??

Το οτι σου (μας/τους) κλεβουν βενζίνη..??

Δηλ. τα εχουμε λυσει ολα τα υπολοιπα θεματα στον ομορφο και αγγελικα πλασμενο κοσμος μας..??
Ε αφού δεν έχουμε λύσει σχεδόν τπτ στον ομορφο αγγελικά πλασμένο κόσμο μας καλό είναι να μην ανοίγει κανεις θέματα για συζήτηση. Αυτό κατάλαβα εγώ καρντασι μου...

OldMan
19/09/2019, 11:51
Οτι καταλαβαινει ο καθενας, καλο ειναι...

SoR
19/09/2019, 22:19
Ρε παρτε μεκανακια ιντζεξιο να μην βρισκουν σωληνακι.

Εμενα παλι καλα στον παπιο εχει χαλασει το φλοτερ κ δειχνει συνεχεια αδειο το ντεποζιτο.

Επισης,αν εχετε την δυνατοτητα,παρκαρετε με την πλευρα του σωληνακιου, πολυ κοντα σε τοιχο για να μην χωραει να βαλει μπιτονακι.

Παντως με αυτα που γραφετε, θα δω κανεναν με μπιτονακι το βραδυ στο δρομο....και θα τον κοιταω καλα καλα...
Γραφτε περιοχες που ειστε παντως....

viper1
19/09/2019, 22:31
Δεν μαζεύεις τίποτα αδέσποτα να τους βάλεις φαγητό δεστα και πανω στο Suzuki και τέλος. Το πολύ πολύ να το μαζέψει ο δήμος μαζί με τα σκυλιά

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
20/09/2019, 05:04
Εγώ πάντως τσερκι βρήκα:wave2:

bulmont
20/09/2019, 07:11
Ναι, αλλά που μένεις δεν μας είπες ακόμα, γιατί μ' έπιασε ρεζέρβα..........

OldMan
20/09/2019, 13:48
Το θεμα ειναι μη σε πιασει ο ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ γιατι δεν την γλυτωνεις την κατσαδα..

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
20/09/2019, 14:10
Ναι, αλλά που μένεις δεν μας είπες ακόμα, γιατί μ' έπιασε ρεζέρβα..........
Κρήτη.Αν είσαι μάγκας ελα:moutza:

bulmont
20/09/2019, 15:46
Κρήτη.Αν είσαι μάγκας ελα:moutza:


Ερχομαι...................................

410037

buckley
20/09/2019, 16:11
Ερχομαι...................................

410037

:moutza::bawl:

Bowleno
20/09/2019, 16:29
Ερχομαι...................................

410037


:moutza::bawl:

Χ2 :moutza::moutza:

:bawl:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
20/09/2019, 20:28
Ρε άντε.:lol:

Bowleno
21/09/2019, 01:15
Ρε άντε.:lol:

Νομίζω ότι Πήρε το μάτι μου τον Βαγγέλα αποψε με μια τσάντα εργαλεία να μπαίνει στο Κνωσσός palace.... Εγώ θα είχα τον νου μου:lol:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
21/09/2019, 05:52
Νομίζω ότι Πήρε το μάτι μου τον Βαγγέλα αποψε με μια τσάντα εργαλεία να μπαίνει στο Κνωσσός palace.... Εγώ θα είχα τον νου μου:lol:

Εση. Εγώ οχι:smokin:

Coyote.V
21/09/2019, 06:17
Άδειασε στο ντεπόζιτο 1/2 κιλό ζάχαρη (να την διαλύσεις καλά με την βενζίνη) και μην το κουνήσεις μέχρι να πάρουν την βενζίνη... μετά πλένεις το ντεπόζιτο και τα σωληνάκια καλά και κοιτάς ποια μηχανάκια κόλλησαν στην περιοχή...

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
21/09/2019, 12:14
Άδειασε στο ντεπόζιτο 1/2 κιλό ζάχαρη (να την διαλύσεις καλά με την βενζίνη) και μην το κουνήσεις μέχρι να πάρουν την βενζίνη... μετά πλένεις το ντεπόζιτο και τα σωληνάκια καλά και κοιτάς ποια μηχανάκια κόλλησαν στην περιοχή...
Δε ξέρω αν το λες αλήθεια αλλά οχι:D

Εση θα το έκανες στο βαραντερο?

katsar
21/09/2019, 12:40
Εγώ νομίζω πως αν έρθει τελικά ,θα περάσετε μια χαρά,προβλέπω σούβλες και ρακές :beer:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
21/09/2019, 16:09
Πέρα απο τη πλάκα.Δοκιμασα το πρωι να τυλιξω το τσερκι και δε μπορω.Δε λέω οτι δεν γίνεται. Λέω οτι δεν μπορω.Εκεί που τη παρκάρω βάζω δίπλα το αμάξι μου.Θα τη παρκαρω κόλητα απο τη μεριά του καρμπ στο αμάξι και θα τη κλειδωνω οπός τη κλειδωνω.Αυτός που θα θέλει να κανει μπινια θα πρεπει να σύρει τη μηχανή με λουκέτο δισκοφρενου και αλυσίδα.

toyar
21/09/2019, 16:27
ελα τωρα...ειναι πανευκολο
τυλιγεις υπο γωνια ετσι ωστε οι καμπυλες να θηλυκωνουν
ερχεται προσωπο χωρις επικαλυψη

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
21/09/2019, 16:34
ελα τωρα...ειναι πανευκολο
τυλιγεις υπο γωνια ετσι ωστε οι καμπυλες να θηλυκωνουν
ερχεται προσωπο χωρις επικαλυψη
Ευχαριστώ αλλά δε το ξαναπροσπαθω.

toyar
21/09/2019, 18:45
Χαχαχα οκ

viper1
21/09/2019, 19:04
Δίνεις και πόντους μαζί με την βενζίνη? :lol:

teogtp
21/09/2019, 19:28
:lol:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
21/09/2019, 19:46
Δίνεις και πόντους μαζί με την βενζίνη? :lol:

Ρε δε α σου τύχει?Α σου τύχει και θα καζουραρω καιγω μετα:lol:

Υ.Γ.Και σένα και του απο πανω που γελα:p

Coyote.V
21/09/2019, 19:54
Δε ξέρω αν το λες αλήθεια αλλά οχι:D

Εση θα το έκανες στο βαραντερο?

Άμα είχα πρόβλημα..ναι, τι νομίζεις ότι το έχω στα ώπα ώπα;

Εσύ τι σκέφτεσαι να κάνεις, να τους αφήνεις κανένα δεκάρικο με σημείωμα δεμένο στο σωληνάκι για να μη σου παίρνουν την βενζίνη ή κανένα ντεπόζιτο πλάτης;

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
22/09/2019, 06:03
Άμα είχα πρόβλημα..ναι, τι νομίζεις ότι το έχω στα ώπα ώπα;

Εσύ τι σκέφτεσαι να κάνεις, να τους αφήνεις κανένα δεκάρικο με σημείωμα δεμένο στο σωληνάκι για να μη σου παίρνουν την βενζίνη ή κανένα ντεπόζιτο πλάτης;

Είπα.Κολλημένη απο τη μεριά του καρμπ στο αμάξι. Λίγη βενζινα.Όταν πληρωθω θα αγορασω ΙΣΩΣ ενα συναργεμο με τηλειδοποιηση. Λέω ίσως γιατί οικονομικά είμαι χαλιά.Αυτή τη βδομάδα δανειστεικα. Αντλία βενζίνης στο αυτοκίνητο και χαλασμενος αισθητήρας abs.Ξεπατωθηκα:(

Coyote.V
22/09/2019, 07:11
Είπα.Κολλημένη απο τη μεριά του καρμπ στο αμάξι. Λίγη βενζινα.Όταν πληρωθω θα αγορασω ΙΣΩΣ ενα συναργεμο με τηλειδοποιηση. Λέω ίσως γιατί οικονομικά είμαι χαλιά.Αυτή τη βδομάδα δανειστεικα. Αντλία βενζίνης στο αυτοκίνητο και χαλασμενος αισθητήρας abs.Ξεπατωθηκα:(

Αφού έχεις το αμάξι δίπλα βάζε λίγη βενζίνη ίσα ίσα για την μετακίνηση που θες και η υπόλοιπη καβάτζα στο μπιτόνι. μια δυό τρεις αν δεν βρουν βενζίνα θα σε αφήσουν ήσυχο πιστεύω. Έχε και ένα μπουκαλάκι σε κανένα σακίδιο αν μεταφέρεις μη μείνεις και σπρώχνεις.

Αυτό, δεν υπάρχει πιο απλή λύση.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
22/09/2019, 08:00
Αφού έχεις το αμάξι δίπλα βάζε λίγη βενζίνη ίσα ίσα για την μετακίνηση που θες και η υπόλοιπη καβάτζα στο μπιτόνι. μια δυό τρεις αν δεν βρουν βενζίνα θα σε αφήσουν ήσυχο πιστεύω. Έχε και ένα μπουκαλάκι σε κανένα σακίδιο αν μεταφέρεις μη μείνεις και σπρώχνεις.

Αυτό, δεν υπάρχει πιο απλή λύση.
Ναι κάτι τετοιο θα παιξει.Ευχαριστώ φιλέ.

Nospecialname
24/09/2019, 20:55
Βασικά το θέμα το άνοιξα για να σηζητησουμε πάνω σε αυτό. Δεν είναι οτι μονο εμένα κλέβουν.Εγώ αλαζω θέση(που δε μπορω)αλλά ο άλλος που δεν έχει μέρος να αλλάξει θέση τη θα κανει?Πέσανε καποιες ιδέες στο τραπεζι που όσοι έχουμε πρόβλημα μπορεί να βοηθηθουμε.
Τώρα όσο αφορα εμένα.Σε ενα 6μηνο το έχουν κανει 2φορες.Δε τους περιμένω άμεσα γιατί θα ηταν πολύ χαζοι για να ξανάρθουν μετα απο 3μερες.

Γιατί δεν κλέβουν βενζίνη από ιντζεκτιον?

viper1
24/09/2019, 21:02
Γιατί δεν κλέβουν βενζίνη από ιντζεκτιον?

Γιατί έχουν μηχανάκια με καρμπυρατερ

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
24/09/2019, 21:27
Γιατί δεν κλέβουν βενζίνη από ιντζεκτιον?
Δε ξέρω τη κάνουνε...

Bowleno
24/09/2019, 21:53
Γιατί δεν κλέβουν βενζίνη από ιντζεκτιον?

Άντε τράβα να βρεις το σωληνάκι......

toyar
25/09/2019, 08:07
Αν βρεις το σωληνάκι και το κόψεις θα φας λούσιμο γιατί έχει 3 bar πίεση
Και μετά το λούσιμο δεν θα τρέχει βενζίνη γιατί δεν δουλεύει η τρομπα

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
25/09/2019, 10:37
Ρε τι κάνετε?Δε βοηθούμε πτνπαιδα:nono:







:p

Bowleno
25/09/2019, 11:13
Ρε τι κάνετε?Δε βοηθούμε πτνπαιδα:nono:







:p

Τα αποτρέπουμε ρε συ.... Φαντάζεσαι να πάει άσχετος να κάνει ζημιά, να λουστεί την βενζίνη, να αρπάξει και καμιά φωτιά και μετά να ζητήσει ρέστα από τον ιδιοκτήτη;;;;:cry::lol:
Με τόσα που έχουμε δει, διόλου απίθανο το σενάριο...

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
25/09/2019, 21:37
Τα αποτρέπουμε ρε συ.... Φαντάζεσαι να πάει άσχετος να κάνει ζημιά, να λουστεί την βενζίνη, να αρπάξει και καμιά φωτιά και μετά να ζητήσει ρέστα από τον ιδιοκτήτη;;;;:cry::lol:
Με τόσα που έχουμε δει, διόλου απίθανο το σενάριο...
Τοτε αλαζει:lol:

viper1
25/09/2019, 21:58
Τοτε αλαζει:lol:

Εγώ θα το ασφάλιζα για φωτιά καλου κακου. Μπορεί στο τέλος να βγάλεις κιόλας :bawl:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
25/09/2019, 22:22
Εγώ θα το ασφάλιζα για φωτιά καλου κακου. Μπορεί στο τέλος να βγάλεις κιόλας :bawl:

Εγώ δεν είμαι εση. Εση δεν είσαι εγώ.

Άκου τώρα μια μαντινάδαρα που μου ήρθε στο μυαλό


Ήθελα να μουνα εση.
Και ση εγώ να γίνεις.
Να καταλάβεις τι περνώ
Κι ίντα καημό μου δίνεις.



Μαντηναδαρα:beer:

viper1
25/09/2019, 22:47
Εγώ δεν είμαι εση. Εση δεν είσαι εγώ.

Άκου τώρα μια μαντινάδαρα που μου ήρθε στο μυαλό


Ήθελα να μουνα εση.
Και ση εγώ να γίνεις.
Να καταλάβεις τι περνώ
Κι ίντα καημό μου δίνεις.



Μαντηναδαρα:beer:

Καλά. Όταν θα ξανάρθω Ηράκλειο θα σου στείλω να έρθεις να μου πεις την μαντινάδα από κοντά ενώ θα πίνουμε ρακι