PDA

View Full Version : Πρεπει να εχω εισόδημα για αγορα μηχανής;



Akis44444
26/09/2019, 01:39
Καλησπερα ειμαι 19 χρόνων και εχω αποφασίσει να αγορασω ενα μηχανακι και συγκεκριμένα ενα σκουτερ καινούριο 125cc απο έμπορο η απορία μου είναι η εξης: αν θα πρέπει να εχω εισόδημα για να την αγοράσω και να την γραψω στο ονομα μου η οχι; ευχαριστώ πολυ :)

MAIK72
26/09/2019, 02:35
-Aν έχεις τα λεφτά όχι
-Αν δεν έχεις τα λεφτά και την πάρεις με χρηματοδότηση ,ναι χρειάζεται κάποιος με εισόδημα. Χωρίς πράξη εξόφλησης δεν μεταβιβάζεται. Μπορεί όμως κάλλιστα η άδεια να είναι στο όνομα άλλου και το μηχανάκι να το οδηγείς αποκλειστικά εσύ και με την ασφάλεια υποχρεωτικά στο όνομά σου. Εφόσον εξοφληθεί την παίρνεις στο όνομά σου

:wave2:















:zzz:

Akis44444
26/09/2019, 12:24
Δηλαδή για να καταλάβω εγω που εχω τα λεφτα σε μετρητά απο οικονομίες και κατι λιγα χατζιλικια μπορώ να το παρω λαι δεν χρειάζεται ουτε να εχω εισόδημα ουτε τπτ; και επισης υπαρχει διαφορά σε αυτο αν το παρω απο έμπορο η ιδιώτη; επισης ευχαριστώ για τον χρονο σου

Bowleno
26/09/2019, 12:27
Δηλαδή για να καταλάβω εγω που εχω τα λεφτα σε μετρητά απο οικονομίες και κατι λιγα χατζιλικια μπορώ να το παρω λαι δεν χρειάζεται ουτε να εχω εισόδημα ουτε τπτ; και επισης υπαρχει διαφορά σε αυτο αν το παρω απο έμπορο η ιδιώτη; επισης ευχαριστώ για τον χρονο σου

Καμία σημασία απο που θα το αγοράσεις.... Αν είναι ως 5.000 ευρώ δεν χρειάζεται κάτι. Τώρα, δόσεις, χρηματοδότηση και τέτοια, ότι είπε ο από πάνω

Akis44444
26/09/2019, 12:54
Το μηχανάκι που θελω ειναι στα 2.800 γιαυτο ρωταω και στα 125cc

MAIK72
26/09/2019, 14:56
Δηλαδή για να καταλάβω εγω που εχω τα λεφτα σε μετρητά απο οικονομίες και κατι λιγα χατζιλικια μπορώ να το παρω λαι δεν χρειάζεται ουτε να εχω εισόδημα ουτε τπτ; και επισης υπαρχει διαφορά σε αυτο αν το παρω απο έμπορο η ιδιώτη; επισης ευχαριστώ για τον χρονο σου

Ετσι ακριβώς . Όμως,Κανένας ιδιώτης δεν θα σου κάνει ευκολία πληρωμής. Οπως και καμία τράπεζα δεν θα σου κάνει χρηματοδότηση ακόμα κι αν ανοίξεις λογαριασμό με όλο το ποσό που διαθέτεις. Γιατί? Γιατί δεν έχεις Εισόδημα! Ούτε πιστωτική βγάζεις.

Η γνώμη μου είναι :κάνε καλύτερη διαχείριση ή υπομονή μέχρι να μπορείς να καλύψεις το 140% των εξόδων της αγοράς συμπεριλαμβανομένου και του απαραίτητου εξοπλισμού. Κράνος μπότες μπουφάν σακίδια μπαγκαζιέρες κλπ κλπ/

Akis44444
26/09/2019, 16:09
Δεν θελω ουτε να πληρώσω μέσο τραπέζης ουτε με χρηματοδότηση εχω τα μετρητα στι χερι

MAIK72
26/09/2019, 16:28
Δεν θελω ουτε να πληρώσω μέσο τραπέζης ουτε με χρηματοδότηση εχω τα μετρητα στι χερι

https://www.youtube.com/watch?v=qtNb4f1SJVo