PDA

View Full Version : Αυτόματο αναδιπλούμενο σταντ



Nospecialname
30/10/2019, 21:27
Έχω ένα παπί euro 4 και ως euro 4 έχει ένα
Αυτόματο αναδιπλούμενο σταντ , η μάλλον ένα ευρωπαϊκό σύστημα πετάγματος του παπιου στο πάτωμα , περιττό να πω ότι δεν το στηρίζω ΠΟΤΕ στο πλαϊνό για αυτόν τον λόγο..

Ξέρει κανείς πως μπορώ να το κάνω να μην διπλώνει αυτόματα;Πρέπει από ότι έχω ακούσει να αφαιρέσω ένα ελατήριο , έλα όμως που το ελατήριο κρατάει τόση απόσταση που δεν πάει πουθενά...

Ξέρει κανείς πως το αφαιρω?

mikes
30/10/2019, 22:38
οχι

Acacius
30/10/2019, 22:41
Ή αφαίρεσε όλο το σταντ, ή άσε το όπως έχει, είναι χρήσιμη δικλείδα ασφαλείας κι ας σου σπάει τα νεύρα μέχρι να συνηθίσεις. Αν σου πέφτει από μόνο του σε στάση το παπί τότε οι Κινέζοι κάναν πατάτα στην εκτέλεση

Nospecialname
30/10/2019, 23:22
Ή αφαίρεσε όλο το σταντ, ή άσε το όπως έχει, είναι χρήσιμη δικλείδα ασφαλείας κι ας σου σπάει τα νεύρα μέχρι να συνηθίσεις. Αν σου πέφτει από μόνο του σε στάση το παπί τότε οι Κινέζοι κάναν πατάτα στην εκτέλεση

Δεν έχει πέσει ποτέ απλά δεν το εμπιστεύομαι

Acacius
31/10/2019, 00:43
Τότε χαλάρωσε και απόλαυσε το γεγονός ότι έχεις καινούργιο δίτροχο, τώρα που είσαι ακόμα στο μήνα του μέλιτος. Καλό είναι που ψάχνεσαι αλλά μερικές φορές είναι πιο ωραίο να ευχαριστιέσαι χωρίς να το πολυπαιδεύεις.

OldMan
31/10/2019, 13:21
Πρέπει από ότι έχω ακούσει να αφαιρέσω ένα ελατήριο , έλα όμως που το ελατήριο κρατάει τόση απόσταση που δεν πάει πουθενά...


Αν εννοείς οτι κραταει αποσταση απο τα παντα γι αυτο και δεν παει πουθενα, προσπαθησε να του μιλησεις γλυκα και με τροπο σε στυλ: " Δεν ειναι σωστα πραγματα αυτα.." και "τι σου εχουν κανει τα παντα..?" και "μονο οι κακιες μενουν τελικα.." και αλλα τετοια γλυκαναλατα μπας και αλλξη λιγο αντιληψη των πραγματων..

Αν το δεις οτι εχει μουλαρωσει και δεν καταλαβαινει ιτς μπιτ τπτ, ξανακανε την κουβεντα εχοντας - και καλα τυχαια - μια αμπεροτσιμπιδα για κομπολοϊ..

o_gavros
31/10/2019, 15:11
Αχ δε μπορώ άλλο :bawl:

andreastwin
31/10/2019, 15:17
Έχω ένα παπί euro 4 και ως euro 4 έχει ένα
Αυτόματο αναδιπλούμενο σταντ , η μάλλον ένα ευρωπαϊκό σύστημα πετάγματος του παπιου στο πάτωμα , περιττό να πω ότι δεν το στηρίζω ΠΟΤΕ στο πλαϊνό για αυτόν τον λόγο..

Ξέρει κανείς πως μπορώ να το κάνω να μην διπλώνει αυτόματα;Πρέπει από ότι έχω ακούσει να αφαιρέσω ένα ελατήριο , έλα όμως που το ελατήριο κρατάει τόση απόσταση που δεν πάει πουθενά...

Ξέρει κανείς πως το αφαιρω?

Πες και τι μαρκα ειναι, να δουμε τι σταντ αυτοματο απο παπι euro4 ειναι, μπας και σου δωσουμε καποια λυσει.

Nospecialname
31/10/2019, 16:06
Πες και τι μαρκα ειναι, να δουμε τι σταντ αυτοματο απο παπι euro4 ειναι, μπας και σου δωσουμε καποια λυσει.

Daytona velos

viper1
31/10/2019, 19:20
Daytona velos

Velos Neto?

andreastwin
31/10/2019, 20:24
Τα δυο ελατηρια που εχει το σταντ θα τα πας μια θεσει επανω και δεν θα κλεινει αυτοματα. δες και το video για να καταλαβεις πως.

https://youtu.be/k-3wL2oiVDc?t=615

Nospecialname
31/10/2019, 21:25
Velos Neto?

Daytona velos R 125i

Nospecialname
31/10/2019, 23:02
Τα δυο ελατηρια που εχει το σταντ θα τα πας μια θεσει επανω και δεν θα κλεινει αυτοματα. δες και το video για να καταλαβεις πως.

https://youtu.be/k-3wL2oiVDc?t=615

Φίλε αλήθεια σε υπερευχαριστω , το έκανα και τώρα δεν κλείνει αυτόματα , πραγματικά μου είχε σπάσει τα νεύρα το Σταντ ΜΗΝΕΣ και δεν έβρισκα λύση με τίποτα , μην σου πω ίσως με γλύτωσες από μελλοντικη στατική πτώση!

Αλήθεια σε ευχαριστώ πολύ

:beer::beer::beer::beer::beer:

andreastwin
31/10/2019, 23:37
Φίλε αλήθεια σε υπερευχαριστω , το έκανα και τώρα δεν κλείνει αυτόματα , πραγματικά μου είχε σπάσει τα νεύρα το Σταντ ΜΗΝΕΣ και δεν έβρισκα λύση με τίποτα , μην σου πω ίσως με γλύτωσες από μελλοντικη στατική πτώση!

Αλήθεια σε ευχαριστώ πολύ

:beer::beer::beer::beer::beer:

:beer:

Bowleno
01/11/2019, 08:02
Φίλε αλήθεια σε υπερευχαριστω , το έκανα και τώρα δεν κλείνει αυτόματα , πραγματικά μου είχε σπάσει τα νεύρα το Σταντ ΜΗΝΕΣ και δεν έβρισκα λύση με τίποτα , μην σου πω ίσως με γλύτωσες από μελλοντικη στατική πτώση!

Αλήθεια σε ευχαριστώ πολύ

:beer::beer::beer::beer::beer:

Για να έκλεινε αυτόματα, πάει να πει ότι δεν έχει βαλβίδα που σβήνει το μΕχανάκι όταν πας να ξεκινήσεις με το σταντ κατεβασμένο.
Αν είναι όντως έτσι, το νου σου.......

sapila racing
01/11/2019, 11:14
Φίλε αλήθεια σε υπερευχαριστω , το έκανα και τώρα δεν κλείνει αυτόματα , πραγματικά μου είχε σπάσει τα νεύρα το Σταντ ΜΗΝΕΣ και δεν έβρισκα λύση με τίποτα , μην σου πω ίσως με γλύτωσες από μελλοντικη στατική πτώση!

Αλήθεια σε ευχαριστώ πολύ

:beer::beer::beer::beer::beer:

Την έκανες την δουλειά σου αλλά τώρα να χεις το νού σου γιατί τώρα κινδυνέυεις απο κανονική πτώση εν κινήσει αν το ξεχάσεις ανοιχτό.

OldMan
01/11/2019, 11:26
Την έκανες την δουλειά σου

Η οποια ηταν να υποβαθμισει το μηχανακι σε euro3 (απο euro4)..

Bowleno
01/11/2019, 11:56
Την έκανες την δουλειά σου αλλά τώρα να χεις το νού σου γιατί τώρα κινδυνέυεις απο κανονική πτώση εν κινήσει αν το ξεχάσεις ανοιχτό.

Να και μια φορά που σε πέτυχα αργό:D

:lol:

sapila racing
01/11/2019, 13:15
Για να έκλεινε αυτόματα, πάει να πει ότι δεν έχει βαλβίδα που σβήνει το μΕχανάκι όταν πας να ξεκινήσεις με το σταντ κατεβασμένο.
Αν είναι όντως έτσι, το νου σου.......


Να και μια φορά που σε πέτυχα αργό:D

:lol:

:beer: :beer: :a10: