PDA

View Full Version : Μεσα στο εγκαταλελειμμένο νοσοκομειο ,σανατοριο Καβαλας , βιντεο



mallllias
08/11/2019, 06:32
Καλημερα σε ολους..
ενα βιντεο απο μια προσφατη βολτα με το tenere xt660z ,
μεσα στο νοσοκομειο Καβαλας, το σανατωριο..
Ειναι κλειστο απο το 2010 και εικονες μιλανε απο μονες τους..
Απολαυστε
https://www.youtube.com/watch?v=0PhAHtJldZA

extisatokat
08/11/2019, 09:02
Λυπηρον θεαμα,και ποσα αλλα ιδια υπαρχουν ανα την επικρατεια.Γενικως θα σε συμβουλευα λογω φαινομενων της εποχης μας, να μην συχναζεις σε τετοια μερη με καμερα κινηματογραφισης ,διοτι μπορεις να αντιμετωπισεις δυσαρεστες εκπληξεις.ο νοων νοειτω:wave2:

o_gavros
08/11/2019, 09:16
θα ηθελες να βοηθήσεις και τους λιγότερο νοώντες να νοήσουν;
Για να δω λίγο κάτι που θέλω;

bulmont
08/11/2019, 09:26
θα ηθελες να βοηθήσεις και τους λιγότερο νοώντες να νοήσουν;
Για να δω λίγο κάτι που θέλω;


Μπορεί να πέσεις πχ σε ιδιωτικές στιγμές ενός τσομπάνου με την κατσικούλα του.....ξέρεις εκείνη την πεταχτούλα....

o_gavros
08/11/2019, 09:27
Ασε να μας εξηγήσει ο ίδιος τι εννοεί Βαγγο.

yannis24
08/11/2019, 09:34
οντως λυπηρο θεαμα !!
εχει γινει πλιατσικο στα παντα απ οτι ειδα......

doctor_john
08/11/2019, 09:35
Εγώ βλέπω αρχιτεκτονική και λειτουργικότητα περιουσία όλων μας που μπορεί να δώσει δουλειές σε τεχνίτες και να στεγάσει
κόσμο τώρα που υπάρχει ανάγκη ή εργαστηρια τεχνών που πάντα υπάρχει ανάγκη...

εύγε mallllias που το αναδεικνύεις

jim83
08/11/2019, 09:36
Κρίμα να ερημώνει ένα τόσο μεγάλο κτίριο, το γνωρίζω ως Καβαλιώτης και γω αλλά υπάρχουν και άλλα ανεκμετάλευτα κτίρια όπως το παλιό νοσοκομείο της πόλης το οποίο είναι κ σχετικά κοντά στο κέντρο.

mallllias
08/11/2019, 10:09
φημες λενε οτι μπορει να γινει ξενοδοχειο σε lux φαση..
αλλες φημες λενε καζινο...
ειδομεν....
μονο ειδομενη μη γινει... . .

mallllias
08/11/2019, 10:11
Λυπηρον θεαμα,και ποσα αλλα ιδια υπαρχουν ανα την επικρατεια.Γενικως θα σε συμβουλευα λογω φαινομενων της εποχης μας, να μην συχναζεις σε τετοια μερη με καμερα κινηματογραφισης ,διοτι μπορεις να αντιμετωπισεις δυσαρεστες εκπληξεις.ο νοων νοειτω:wave2:

κ οι εκπληξεις μεσα στη ζωη ειναι! ειτε δυσαρεστες ειτε ευχαρηστες!
δε συχναζω....πηγα,μπηκα,εφυγα...

OldMan
08/11/2019, 12:31
Ασε να μας εξηγήσει ο ίδιος τι εννοεί Βαγγο.

Κομπρενεβού ή ακόμη..???


μονο ειδομενη μη γινει...

extisatokat
08/11/2019, 13:09
Ασε να μας εξηγήσει ο ίδιος τι εννοεί Βαγγο.

Εννοω οτι οι επισκεψεις και κινηματογραφισεις σε εγκαταλλελειμενα κτηρια,ειδικα σε αστικες περιοχες μπορει να εγκυμονουν κινδυνους,διοτι πολλες φορες κατοικουνται απο ενοικους που δεν τους αρεσει η δημοσιοτητα,οπως π.χ, ναρκομανεις,βαπορακια,εμπορους-που δεν κατοικουν μεν,μπορει ομως εκεινη την στιγμη να συναλλασονται δε-,αστεγους παρανομους καταληψιες,-μεταναστες,αποροι κλπ.
Ασε που μπορει να σου επιτεθουν και αδεσποτα ζωα που μπορει να χρησιμοποιουν τον χωρο σαν φωλια,και να εχουν και προσφατα γεννημενα κουταβια.
Προσεχεις επισης που και τι πατας ειδικα αν δεν φορας παπουτσια με χοντρη σολα.

OldMan
08/11/2019, 13:15
Αν ντυθεις ομως δικαστης Ντρεντ δεν μασας, ετσι δεν ειναι..??

mallllias
08/11/2019, 14:40
Εννοω οτι οι επισκεψεις και κινηματογραφισεις σε εγκαταλλελειμενα κτηρια,ειδικα σε αστικες περιοχες μπορει να εγκυμονουν κινδυνους,διοτι πολλες φορες κατοικουνται απο ενοικους που δεν τους αρεσει η δημοσιοτητα,οπως π.χ, ναρκομανεις,βαπορακια,εμπορους-που δεν κατοικουν μεν,μπορει ομως εκεινη την στιγμη να συναλλασονται δε-,αστεγους παρανομους καταληψιες,-μεταναστες,αποροι κλπ.
Ασε που μπορει να σου επιτεθουν και αδεσποτα ζωα που μπορει να χρησιμοποιουν τον χωρο σαν φωλια,και να εχουν και προσφατα γεννημενα κουταβια.
Προσεχεις επισης που και τι πατας ειδικα αν δεν φορας παπουτσια με χοντρη σολα.

καλα ναι..ολα παιζουν...
Αν δεις κατω στην περιγραφη απο το βιντεο εχω 3 link...
μεσα εκει ειναι φωτογραφιες κ βιντεακια που πουλαω...
αν τις ψαξεις λιιιιγο θα βρεις μια κουκλα ξυλινη απο wing chun, θα ξερεις φανταζομαι....
μαντεψε ποιος χτυπιεται εκει.!
τωρα αμα βγει κανενα οπλο ,απλα βλεπεις τη σφαιρα ναρχεται που λεει κ ο δασκαλος μου...
Κ προς θεου,δε το παιζω παλικαρας...απλα δε φοβαμαι,ειναι σημαντικο να μη φοβασαι,αλλα κ να ζυγιζεις την καθε περιπτωση..
το να παθω λαστιχο φοβαμαι ποιο πολυ απολα!!!!!!

doctoras
08/11/2019, 15:57
Ωραιο βιντεο έμπνευση για καλλιτεχνικές ανησυχίες!
Αποκαρδιωτική η εικονα της εγκαταληψης αλλα συνάμα περίεργη κατασταση, νιώθεις καποια ενέργεια να φυτοζωεί ακομη εκει....

Παρεμπιπτόντως εχω βρεθει αρκετές φορες επαγγελματικά εκει πριν 15χρονια

mallllias
08/11/2019, 16:07
Ωραιο βιντεο έμπνευση για καλλιτεχνικές ανησυχίες!
Αποκαρδιωτική η εικονα της εγκαταληψης αλλα συνάμα περίεργη κατασταση, νιώθεις καποια ενέργεια να φυτοζωεί ακομη εκει....

Παρεμπιπτόντως εχω βρεθει αρκετές φορες επαγγελματικά εκει πριν 15χρονια

Ευχαρηστω φιλε μου

thunder ace
08/11/2019, 16:23
Εμενα μου θυμησε αυτο https://www.imdb.com/title/tt1703199/
Δειτε το....μπρρρρρρρ.

mallllias
08/11/2019, 16:38
Εμενα μου θυμησε αυτο https://www.imdb.com/title/tt1703199/
Δειτε το....μπρρρρρρρ.

Ωω..
Κ ελεγα καποια στιγμη που θα δω κανενα τετοιο..
Ωραιος φιλε..!

MAIK72
08/11/2019, 16:44
Εμενα μου θυμησε αυτο https://www.imdb.com/title/tt1703199/
Δειτε το....μπρρρρρρρ.

και εμένα αυτό ! https://www.youtube.com/watch?v=QHvnWuQQidg

AXL954
09/11/2019, 16:59
Καλησπέρα.

Ενδιαφέρον βίντεο. Γενικά τέτοιες προσπάθειες μου αρέσουν γιατί φωτίζουν την περιέργεια πολλών που θα ήθελαν να δουν τι έχει μέσα αλλά δεν τολμούν να το κάνουν. Καταλαβαίνω το ίδιο αυτούς που μπορούν και αυτούς που όχι. Προσωπικά το έχω κάνει μια φορά και αυτή στο εξωτερικό. Δεν ξέρω αν θα το ξανα έκανα ποτέ, αποκλειστικά και κύρια για λόγους που έχουν να κάνουν με την ασφάλεια. Σίγουρα εδώ στην πρωτεύουσα τα πράγματα είναι εντελώς διαφορετικά. Είμαι σχεδόν βέβαιος, ότι κουβαλάς μια κάποιου τύπου ασφάλεια ας πούμε....

Εμένα μου αρέσουν τέτοια βίντεο. Καλή προσπάθεια. Κοίτα όμως να μετράς 9 και να κόβεις μία

Καλή συνέχεια

doctoras
09/11/2019, 18:00
Παντως λογο του οτι δεν εχουμε/ειχαμε κανενα σχεδιο ως αναφορα για την ανάδειξη συντήρηση η ανακατασκευη τέτοιων δημοσίων κτηριων, απο το να αποτελει μια εστια μόλυνσης και ρύπανσης στο περιβάλλον αλλα και σε οποιους πλησιάσουν καλυτερα θα ηταν να ειχε κατεδαφιστεί και να γινοταν αναπλαση με παρκο-αναψυκτήριο. Το σημείο για όσους γνωριζουν ειναι εκπληκτικο με θεα, χωρο παρκινκ κλπ. Αυτο ειναι σε πληρη αντιθεση σε αυτα που πιστευω για το ρυμοτομικό αλλα η ελλην. πραγματικότητα δεν αφήνει περιθώρια

Nostradamus
09/11/2019, 18:43
Το κόστος κατεδάφισης είναι επίσης μεγάλο. Είναι πιο οικονομικό να μένουν έτσι.

mallllias
09/11/2019, 20:35
Καλησπέρα.

Ενδιαφέρον βίντεο. Γενικά τέτοιες προσπάθειες μου αρέσουν γιατί φωτίζουν την περιέργεια πολλών που θα ήθελαν να δουν τι έχει μέσα αλλά δεν τολμούν να το κάνουν. Καταλαβαίνω το ίδιο αυτούς που μπορούν και αυτούς που όχι. Προσωπικά το έχω κάνει μια φορά και αυτή στο εξωτερικό. Δεν ξέρω αν θα το ξανα έκανα ποτέ, αποκλειστικά και κύρια για λόγους που έχουν να κάνουν με την ασφάλεια. Σίγουρα εδώ στην πρωτεύουσα τα πράγματα είναι εντελώς διαφορετικά. Είμαι σχεδόν βέβαιος, ότι κουβαλάς μια κάποιου τύπου ασφάλεια ας πούμε....

Εμένα μου αρέσουν τέτοια βίντεο. Καλή προσπάθεια. Κοίτα όμως να μετράς 9 και να κόβεις μία

Καλή συνέχεια

ευχαρηστω φιλε μου για τα σχολια..! νασαι καλα..!

mallllias
09/11/2019, 20:41
Το κόστος κατεδάφισης είναι επίσης μεγάλο. Είναι πιο οικονομικό να μένουν έτσι.

συζητιεται οτι θα γινει ξενοδοχειο...
αλλα γενικα τιποτα δε προχωραει σωστα στη χωρα μας...
εδω ο δρομος μπροστα στο παλιο νοσοκομειο της Καβαλας, κατω μεσα στην πολη ,που κ αυτο εκλεισε και ειναι στην ιδια φαση,
εχει καταρευσει εδω κ κανενα χρονο κ κανεις δεν αναλαμβανει.. πινκ πονγκ το μπαλακι ο ενας στον αλλο.
σε ενα περσινο βιντεακι μου το δηχνω, ειναι στο 2:03 λεπτο στο παρακατω link.Ε ακομα ετσι ειναι,οπως το βλεπετε

https://www.youtube.com/watch?v=A8KgHgiWFF4

DriveR
09/11/2019, 22:03
Μπράβο για το βίντεο! Είναι πολύ ωραίο, έχω πάει στην Αθήνα σε πολλά μέρη για τα οποία έχουν αναφερθεί παραφυσικές δραστηριότητες (συνήθως τέτοιυς είδους εγκαταλειμένα κτήρια κλπ).

Σε τέτοια μέρη θέλει μεγάλη προσοχή καθώς κρύβουν κρυφές παγίδες, όπως υποχώρηση του πατώματος, τρύπες οι οποίες ίσως είναι καλυμένες με κάτι, σε σκοτάδι μπορείς να πατήσεις κάπου και βρεθείς προ εκπλήξεως, πέφτον σοβάδες. Πριν λίγο καιρό σε γνωστό σανατόριο της Αθήνας το οποίο ήταν πόλος έλξης για λάτρεις του παραφυσικού και της περιέργειας συνέβη φρικτό ατύχημα με απώλεια ενός νέου ανθρώπου, ο Δήμος είχε επανελημένως ειδοποιηθεί για το ότι μπορεί να γίνει ατύχημα αλλά κανείς δεν ασχολήθηκε μέχρι που έγινε το ατύχημα και τώρα υπάρχουν ιδιωτικοί φύλακες και το μέρος αμπαρωμένο.

Αν θέλουν να ασφαλίσον το μέρος γίνεται πολύ εύκολα αλλά δεν υπάρχει θέληση.

Κάποιος ανέφερε πιο πριν ότι είναι επικίνδυνο ότι ίσως μπορεί κάποιος να υπάρχουν άτομα σε τέτοια σημεία, έχουμε πετύχει άτομα στο πιο απίστευτο σκοτεινό σημείο στην Αθήνα και ένας από αυτούς κράταγε ένα μαχαίρι ίσα με το μπόι του.

mallllias
09/11/2019, 23:05
Μπράβο για το βίντεο! Είναι πολύ ωραίο, έχω πάει στην Αθήνα σε πολλά μέρη για τα οποία έχουν αναφερθεί παραφυσικές δραστηριότητες (συνήθως τέτοιυς είδους εγκαταλειμένα κτήρια κλπ).

Σε τέτοια μέρη θέλει μεγάλη προσοχή καθώς κρύβουν κρυφές παγίδες, όπως υποχώρηση του πατώματος, τρύπες οι οποίες ίσως είναι καλυμένες με κάτι, σε σκοτάδι μπορείς να πατήσεις κάπου και βρεθείς προ εκπλήξεως, πέφτον σοβάδες. Πριν λίγο καιρό σε γνωστό σανατόριο της Αθήνας το οποίο ήταν πόλος έλξης για λάτρεις του παραφυσικού και της περιέργειας συνέβη φρικτό ατύχημα με απώλεια ενός νέου ανθρώπου, ο Δήμος είχε επανελημένως ειδοποιηθεί για το ότι μπορεί να γίνει ατύχημα αλλά κανείς δεν ασχολήθηκε μέχρι που έγινε το ατύχημα και τώρα υπάρχουν ιδιωτικοί φύλακες και το μέρος αμπαρωμένο.

Αν θέλουν να ασφαλίσον το μέρος γίνεται πολύ εύκολα αλλά δεν υπάρχει θέληση.

Κάποιος ανέφερε πιο πριν ότι είναι επικίνδυνο ότι ίσως μπορεί κάποιος να υπάρχουν άτομα σε τέτοια σημεία, έχουμε πετύχει άτομα στο πιο απίστευτο σκοτεινό σημείο στην Αθήνα και ένας από αυτούς κράταγε ένα μαχαίρι ίσα με το μπόι του.

ευχαρηστω φιλε μου για τον επαινο και φυσικα για τις συμβουλες σου!!
δεκτες φυσικα..!
προσεχω οσο μπορω... το βιντεακι ειναι γυρησμενο σε 2 διαφορετικες μερες ,
την 1η μερα πηγα με τη μηχανη κ δε προλαβα να κανω 5 με 6 πλανα κ απεξω ακουσα
εξατμιση απο ενα αλλο xt, παλιοτερο motard ...
αραξε καμια 20αρια μετρα απτο δικο μου κ ηταν ενας μονος ,αραξε κ καπνιζε αλλα συνεχως μπανιζε το δικο μου μηχανακι...
τον εβλεπα απο μεσα πισω απο ενα σπασμενο παραθυρο..
μετα απο λιγο λεω κατσε να παρω τη μηχανη μη γινει καμια στραβη κ ερχομαι αλλη μερα...
μετα απο 2 μερες ξαναπηγα με το αμαξι κ ολοκληρωσα αυτο που ηθελα να κανω μιας που το αμαξι μου ειναι απλο,
η μηχανη μου χτυπαει πολυ ειδηκα με αυτο το χρωμα..
Αλλα ξερεις, καμια φορα μπορεις να παιξεις η να προσποιηθεις εσυ το ρολο του κακου, θελω να πω πως αν καποιος εβλεπε εμενα εκει, ισως αυτος φοβοταν παραπανω!!!
απλα απτο παρουσιαστικο...
τι να πω... τα παντα ρει!!
νασαι καλα κ παλι...!!

o_gavros
10/11/2019, 10:29
Επειδή αυτό το θρεντ εξαρχής ήταν υποψήφιο για μαύροστομαυρογιαλούρο (αναφορές σε Ειδομενή κλπ), να ξεκαθαριστούν μερικά πράγματα.
1)αμφότεροι μαικ & μαλλιας δεχτήκανε κάρτες,ανάλογες της βαρύτητας των γραφόμενων τους.
2)Πρέπει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να γίνει αντιληπτό ότι σε ένα δημόσιο φόρουμ -και όχι πέρσοναλ τσατ φίλων- ότι δημοσιεύεται είναι αντικείμενο σχολιασμού, άνευ προηγουμενης δοθείσας άδειας. Είτε θέλει είτε όχι, ο συντάκτης του. Αρκεί που δημοσιεύτηκε. Να τελειώσουμε κάποια στιγμή με αυτό γιατί το βλέπουμε συχνά πυκνά.
3)το ότι την είπε ο άλφα στον βήτα, δε σημαίνει ότι εδώ θα γίνουμε Βαγδάτη. Ο μαλλιάς άρχισε επίθεση με ένα σκασμό κοσμιτικά. Υπάρχει και το κουμπί της αναφοράς αν κάποιος θεωρεί ότι προσεβλήθη απο άλλον χρήστη. Φανταστείτε να καντηλιαζόμασταν αβέρτα σε κάθε υποψία άργκιουμεντ. Σόρρυ αλλά όχι.
4) το ότι κάποιος αφιέρωσε προσωπικό κόπο για να κάνει κάτι που τον ευχαριστεί, δεν του δίνει έξτρα δικαιώματα. Επιλογή του καθενός είναι το τι ή άμα, θα ποστάρει, στα πλαίσια πάντα της προσφοράς προς την κοινότητα του μέσου. Την ξαναείδα πρόσφατα αυτή την αποψάρα απο κάποια πριμαντόνα και τα φέησπαλμς βαραγαν υπερωρία (τηλέγονε δεν εννοώ εσένα,απλά πιάστηκα απο το ποστ σου).
5)ότι λοιπόν -και για να κλείνω- δημοσιεύεται σε δημόσιο βήμα, είναι φυσικά και ανοιχτό στην κριτική. θετική/αρνητική, δεν θα το ορίσει ένας. Ας μάθουμε όλοι να ενστερνιζόμαστε τα παραπάνω.

daz
10/11/2019, 12:25
Σφουγγαρίσαμε και συνεχίζουμε.

MAIK72
10/11/2019, 12:28
Επίσης συγνώμμη φίλε mallia γιατί όντως το παράκανα. Αν δεν ξέρεις να τα διαγράψεις σίγουρα θα επιληφθεί ένας διαχειριστής μαζί με όποια ενοχλητικά δικά μου. Καλή συνέχεια με τα βιντεάκια σου:beer::wave2:

mallllias
10/11/2019, 12:45
Επίσης συγνώμμη φίλε mallia γιατί όντως το παράκανα. Αν δεν ξέρεις να τα διαγράψεις σίγουρα θα επιληφθεί ένας διαχειριστής μαζί με όποια ενοχλητικά δικά μου. Καλή συνέχεια με τα βιντεάκια σου:beer::wave2:

Ειληκρινα καλη συνεχεια κ σενα ...!
Νασαι καλα..!

AUFGEBRACHT
10/11/2019, 15:58
Ωραία πράγματα... Εξετάσεις και αποτελέσματα ασθενών,με τα ονόματα φόρα παρτίδα, και την κάμερα σε 1-2 περιπτώσεις να ζουμάρει στο ονοματεπώνυμο...

Ενός λεπτού σιγή για το "ιατρικό απόρρητο", συγχαρητήρια και σε αυτούς που παράτησαν ευαίσθητα ιατρικά δεδομένα σε κοινή θέα και στη διάθεση του καθενός...

TROOPER
10/11/2019, 17:02
Μην το ζορισετε αλλο.

doctoras
10/11/2019, 18:59
Επίσης συγνώμμη φίλε mallia γιατί όντως το παράκανα. Αν δεν ξέρεις να τα διαγράψεις σίγουρα θα επιληφθεί ένας διαχειριστής μαζί με όποια ενοχλητικά δικά μου. Καλή συνέχεια με τα βιντεάκια σου:beer::wave2:


Ειληκρινα καλη συνεχεια κ σενα ...!
Νασαι καλα..!

τα καλά να λέγονται και αυτό που μόλις κάνατε αντιλαμβάνοντας τα λάθη σας, είναι αυθεντικό, σας τιμά και πάει το φόρουμ παρακάτω

MAIK72
11/11/2019, 12:48
τα καλά να λέγονται και αυτό που μόλις κάνατε αντιλαμβάνοντας τα λάθη σας, είναι αυθεντικό, σας τιμά και πάει το φόρουμ παρακάτω

Ουδείς άσφαλτος που λέει και η γνωστή αοιδός. Χάλασε και η συνταγή για κάποιους που νόμιζαν ότι θα το κάνουμε κάτι μεταξύ του αντιπρόσωπου της ανίτας πάνιας και του ευαγγελάτου;)

OldMan
11/11/2019, 13:10
Τι εγινε τελικα..??

Αγαπηθηκατε και πηγατε για ρετσινα και χαλβα..??

MAIK72
11/11/2019, 13:30
Τι εγινε τελικα..??

Αγαπηθηκατε και πηγατε για ρετσινα και χαλβα..??

Για Λουκουμάκια Σύρου και τσιτσιμπύρα :tooth:

OldMan
11/11/2019, 13:37
Για Λουκουμάκια Σύρου και τσιτσιμπύρα :tooth:

Καλα υπεθεσα οτι μπερδευετε την "αδερφοποιηση" με το "gayλίκι"...

MAIK72
11/11/2019, 13:56
Καλα υπεθεσα οτι μπερδευετε την "αδερφοποιηση" με το "gayλίκι"...

όχι μας κουράρει ο ίδιος ψυχίατρος

mallias μην ακούς .Ολοι ψυχοπαθείς είναι με χειρότερο αυτόν :moutza:

:p