PDA

View Full Version : πρώτος ερωτας .... πρέπει να το διαβάσετε ΟΛΟΙ οι μηχανόβιοι



alexis72
08/11/2019, 19:25
https://menshouse.gr/retro/39370/50ari-papi-itan-kalytero-michanaki-pou-iches-pote ,
τελικά ειχα δίκιο που σάς ειπα ,πρέπει να το διαβάσετε ΟΛΟΙ ?? :beer: :a18: :a46: :a46:

DrBig
08/11/2019, 19:41
Οχι :p

vaska
08/11/2019, 23:18
Όντως γινηκαμε σοφοτεροι.

Panos76
08/11/2019, 23:23
Να γιατί έχω το κόλλημά μου. :D

λες και το έγραψα εγώ, ειδικά την προτελευταία φράση τη χρησιμοποιώ συχνά

telegonos
09/11/2019, 05:19
Σιγα μην γιναν μηχανοβιοι οι πιτσιρικαδες με τα παπια. Πεζω 106 πηρανε μετα το παπι, και πιο μετα, αφου παντρευτηκανε ενα αχρωμο αοσμο σενταν ή suv.

Ποτε δεν ειδαν το παπι σαν μοτοσυκλετα, σαν φτηνο αυτοκινητο το ειδαν.

Ειπα κι εγω, τι θα λεει το αρθρο και τελικα ειναι μια δηθενια λαιφσταιλ.

Το εσβησα ηδη απο την μνημη μου.

buckley
09/11/2019, 07:37
Σιγα μην γιναν μηχανοβιοι οι πιτσιρικαδες με τα παπια. Πεζω 106 πηρανε μετα το παπι, και πιο μετα, αφου παντρευτηκανε ενα αχρωμο αοσμο σενταν ή suv.

Ποτε δεν ειδαν το παπι σαν μοτοσυκλετα, σαν φτηνο αυτοκινητο το ειδαν.

Ειπα κι εγω, τι θα λεει το αρθρο και τελικα ειναι μια δηθενια λαιφσταιλ.

Το εσβησα ηδη απο την μνημη μου.

Ρε, δεν είπαμε όσοι ανακαλύψατε τα δίκυκλα στα 90s να το κρύβετε με κάποιον τρόπο :smokin:
Ναι ρε με παπάκι (και με παπάκι) ξεκινήσαμε να καβαλάμε τέλη 70s ,πειράζει ? :p

telegonos
09/11/2019, 09:17
Στα 90s αρχή ανακαλύψαμε τον κώδικα μηχανής 68000 και τα libraries του Amiga Workbench (είχαμε ήδη ανακαλύψει τον κώδικα Ζ80Α στα 80s).

Τα δίκυκλα ήρθαν στο δεύτερο μισό προς τέλος των 90s και επικράτησαν στα 00s.

Όχι εγώ, ένας φίλος μου, δεν τον ξέρεις... :lol:

GiorgosLa
09/11/2019, 10:01
Αντιγραφή απ το κείμενο.
<<...αλλά και ο κολλητός σου. Πολύ συχνά κιόλας μαζί με την δικιά σου τρικάβαλο. Στο κάτω-κάτω της γραφής, ήταν ο μόνος άνθρωπος που εμπιστευόσουν για να κάτσει πίσω από το γυναικάκι σου, χωρίς να φοβάσαι πως θα αρχίσει κι εκείνος τα… τάχα μου όσο εσύ είχες το νου σου στο τιμόνι. Όχι βέβαια. Με τον κολλητό είχες μια σχέση ζωής...>>

Ένσταση - Παράπονο: Όσες φορές κι αν πρότεινα να καθίσω πίσω από γυναίκα σε τρικάβαλο, ποτέ κανένα φιλαράκι δεν μ εμπιστεύτηκε...!!!

thunder ace
09/11/2019, 10:05
Ρε, δεν είπαμε όσοι ανακαλύψατε τα δίκυκλα στα 90s να το κρύβετε με κάποιον τρόπο :smokin:
Ναι ρε με παπάκι (και με παπάκι) ξεκινήσαμε να καβαλάμε τέλη 70s ,πειράζει ? :p

Ε οχι και ολοι με παπακι!!!!
MOTO GUZZI 50 CROSS παρακαλω.

412545

extisatokat
09/11/2019, 15:31
Ε οχι και ολοι με παπακι!!!!
MOTO GUZZI 50 CROSS παρακαλω.

412545

Eφτασες 1000 χλμ πριν σου μεινει για πρωτη φορα?:lol:

extisatokat
09/11/2019, 15:33
Αντιγραφή απ το κείμενο.
<<...αλλά και ο κολλητός σου. Πολύ συχνά κιόλας μαζί με την δικιά σου τρικάβαλο. Στο κάτω-κάτω της γραφής, ήταν ο μόνος άνθρωπος που εμπιστευόσουν για να κάτσει πίσω από το γυναικάκι σου, χωρίς να φοβάσαι πως θα αρχίσει κι εκείνος τα… τάχα μου όσο εσύ είχες το νου σου στο τιμόνι. Όχι βέβαια. Με τον κολλητό είχες μια σχέση ζωής...>>

Ένσταση - Παράπονο: Όσες φορές κι αν πρότεινα να καθίσω πίσω από γυναίκα σε τρικάβαλο, ποτέ κανένα φιλαράκι δεν μ εμπιστεύτηκε...!!!

φανταζομαι τοτε θα καθοσουν μπροστα εσυ,μετα ο οδηγος και τριτη η κοπελλα:lol:

thunder ace
09/11/2019, 16:14
Eφτασες 1000 χλμ πριν σου μεινει για πρωτη φορα?:lol:

Αισιοδοξο σε βρισκω.

thanosgp
24/11/2019, 21:43
Όχι όλοι με παπάκι

cy50 με συμπλέκτη /πρωτοοδήγηση προ 35ετίας!

412971

Diogen
30/11/2019, 21:59
Και γω μ αυτό (αλλά σε μπλε σκούρο) μοντέλο '75.

413088

doctor_john
01/12/2019, 08:26
Xεχ, δεν το οδήγησα ποτέ αλλά έιναι το πρώτο που έβαλα μπρος, ολομόναχος και πανικοβλήθηκαν όλοι :lol:

413092

Δεν ξέρω αν επηρεάζει η πρώτη επαφή το τι είδους μοτοσυκλετιστής γίνεσαι.
Αν έχετε garelli κρατηστε τα παιδιά μακριά καλου κακού :a30:

doctoras
01/12/2019, 09:48
Σιγα μην γιναν μηχανοβιοι οι πιτσιρικαδες με τα παπια. Πεζω 106 πηρανε μετα το παπι, και πιο μετα, αφου παντρευτηκανε ενα αχρωμο αοσμο σενταν ή suv.

Ποτε δεν ειδαν το παπι σαν μοτοσυκλετα, σαν φτηνο αυτοκινητο το ειδαν.

Ειπα κι εγω, τι θα λεει το αρθρο και τελικα ειναι μια δηθενια λαιφσταιλ.

Το εσβησα ηδη απο την μνημη μου.

τι τσουβάλιασμα είναι αυτό?? μιλάς απο την προσωπική σου πορεία? και βάση αυτή βγάζεις συμπεράσματα?

γιατί κάποιοι ξεκινήσαμε και αγοράσαμε με δικά μας λεφτά (όχι του μπαμπά) under 16, και φυσικά το πρώτο μηχανάκι στην κατηγορία δεν μπορεί να είναι αλλο απο 50cc λόγο νομοθεσίας που κάποιοι ακολουθούσανε κάποιοι όχι.
και ξέρεις κάτι η πορεία μου με τις μοτοσυκλέτες στην συνέχεια ήταν λαμπρή. Και αντί του suv έχω ιδιοκτησία μου ένα corolla 3d 1.3 του '99. Τελικά είμαι μέσα σε αυτούς που θεωρείς ή όχι? γιατι ένα suv έτσι όπως είμαστε οικογενειακώς θα το θελα..:lol:



πρώτο έρωτας FB50 Birdie (το πουλί που λένε) το κακό οτι δεν έχω ούτε μια φωτό απο το μαμημένο αλλά τότε που καιρός για στατικότητα πάντα σε κίνηση. Μάλιστα αποκτήθηκε 160,000δρχ εξ εισαγωγής απο ιαπωνία κάνοντας ένα καλοκαιρι τον χαμάλη για να το αποκτήσω αυτό έκανε τον έρωτα πάθος. Αν και τότε αυτοί που είχαν λεφτά 200,000 έπαιρναν yamaha dt50r που ήταν ο δολοφόνος των glx 90. Το λιγορευόμουν αλλα δεν το "έφτανα" οικονομικά.

σαν αυτό χωρίς καλάθι με διπλή σέλα και σεμπρινγ (ως κάγκουρας που την έβαλα κατόπιν έναντι 20,000δρχ) κάπου στο '91
413094

telegonos
01/12/2019, 10:00
τι τσουβάλιασμα είναι αυτό;; μιλάς απο την προσωπική σου πορεία? και βάση αυτή βγάζεις συμπεράσματα;

Ναι γιατί είμαι γνωστός εγώ για τα άχρωμα suv μου τώρα :yuck: και το παπί που είχα στο Λύκειο :yuck:

extisatokat
01/12/2019, 20:47
τι τσουβάλιασμα είναι αυτό?? μιλάς απο την προσωπική σου πορεία? και βάση αυτή βγάζεις συμπεράσματα?

γιατί κάποιοι ξεκινήσαμε και αγοράσαμε με δικά μας λεφτά (όχι του μπαμπά) under 16, και φυσικά το πρώτο μηχανάκι στην κατηγορία δεν μπορεί να είναι αλλο απο 50cc λόγο νομοθεσίας που κάποιοι ακολουθούσανε κάποιοι όχι.
και ξέρεις κάτι η πορεία μου με τις μοτοσυκλέτες στην συνέχεια ήταν λαμπρή. Και αντί του suv έχω ιδιοκτησία μου ένα corolla 3d 1.3 του '99. Τελικά είμαι μέσα σε αυτούς που θεωρείς ή όχι? γιατι ένα suv έτσι όπως είμαστε οικογενειακώς θα το θελα..:lol:



πρώτο έρωτας FB50 Birdie (το πουλί που λένε) το κακό οτι δεν έχω ούτε μια φωτό απο το μαμημένο αλλά τότε που καιρός για στατικότητα πάντα σε κίνηση. Μάλιστα αποκτήθηκε 160,000δρχ εξ εισαγωγής απο ιαπωνία κάνοντας ένα καλοκαιρι τον χαμάλη για να το αποκτήσω αυτό έκανε τον έρωτα πάθος. Αν και τότε αυτοί που είχαν λεφτά 200,000 έπαιρναν yamaha dt50r που ήταν ο δολοφόνος των glx 90. Το λιγορευόμουν αλλα δεν το "έφτανα" οικονομικά.

σαν αυτό χωρίς καλάθι με διπλή σέλα και σεμπρινγ (ως κάγκουρας που την έβαλα κατόπιν έναντι 20,000δρχ) κάπου στο '91
413094

Κατά τον μαστορα μου,το πιο γερό παπι ολων των εποχων.