PDA

View Full Version : Αλλαγή δίσκων συμπλέκτη σε παπί τιμή??



Nospecialname
02/12/2019, 11:18
Καλημέρα πόσο κοστίζει η αλλαγή δίσκων συμπλέκτη σε παπί αν έχω είδη αγοράσει δικούς μου?

teogtp
02/12/2019, 11:44
100€
Λεφακης speaking.

Nospecialname
02/12/2019, 11:49
Ευχαριστώ πήρα και εγώ σε 4-5 συνεργεία και άκουσα τιμές από 40€-80€ με όλα μεσα

Nospecialname
02/12/2019, 11:54
Μαζί με τους δίσκους ξέρει κανείς γιατί είναι καλό να αλλάζουμε και τα ελατήρια;Σε ένα συνεργείο μου είπαν ότι είναι ανούσιο και να το κάνω μόνο αν θέλω να κάνω "πιο σκληρές τις αλλαγές"(???)

jawaforever
02/12/2019, 17:14
Όσα σου πει ο μάστορας με τον όποιο έχεις συμβόλαιο αποκλειστικής συνεργασίας.
Άσχετο , εγώ θα το είχα βάψει μπλε.

rainmike
02/12/2019, 18:39
Καλημέρα πόσο κοστίζει η αλλαγή δίσκων συμπλέκτη σε παπί αν έχω είδη αγοράσει δικούς μου?

Καταρχήν γιατί να αγοράσεις δικούς σου?Η εννοια του να τους αγοράσεις εσύ ειναι στο να τους περάσεις και μόνος σου.
Η θα κάνεις μια δουλειά μόνος σου ή θα αφήσεις κάποιον άλλον να στην κάνει εξολοκλήρου.
Δηλάδή περιμένεις ο άλλος να πάρει την οποιαδήποτε ευθύνη για αφτερμαρκετ εξάρτημα που αγόρασες εσύ?
Γιατί δεν ρωτάς πόσο θα στοιχίσουν οι δίσκοι σε μερικά συνεργεία κάνοντα παράλληλα και μια έρευνα αγοράς στο διαδίκτυο.Πάνω στην απόδειξη θα αναγράφεται
πόσο κάνουν οι δίσκοι και ποσο ειναι τα εργατικά οπότε θα είσαι κομπλέ.

Nospecialname
02/12/2019, 20:41
Καταρχήν γιατί να αγοράσεις δικούς σου?Η εννοια του να τους αγοράσεις εσύ ειναι στο να τους περάσεις και μόνος σου.
Η θα κάνεις μια δουλειά μόνος σου ή θα αφήσεις κάποιον άλλον να στην κάνει εξολοκλήρου.
Δηλάδή περιμένεις ο άλλος να πάρει την οποιαδήποτε ευθύνη για αφτερμαρκετ εξάρτημα που αγόρασες εσύ?
Γιατί δεν ρωτάς πόσο θα στοιχίσουν οι δίσκοι σε μερικά συνεργεία κάνοντα παράλληλα και μια έρευνα αγοράς στο διαδίκτυο.Πάνω στην απόδειξη θα αναγράφεται
πόσο κάνουν οι δίσκοι και ποσο ειναι τα εργατικά οπότε θα είσαι κομπλέ.

Οι δίσκοι οι μαμά ξέρω πόσο κάνουν

Αυτό που θέλω είναι να πληρώσω κάτι παραπάνω για κάτι καλύτερο μην τρέχω ξανά στα επόμενα 10.000 , τα συνεργεία φέρνουν μόνο τους μαμά ειπαν

extisatokat
02/12/2019, 20:49
Οι δίσκοι οι μαμά ξέρω πόσο κάνουν

Αυτό που θέλω είναι να πληρώσω κάτι παραπάνω για κάτι καλύτερο μην τρέχω ξανά στα επόμενα 10.000 , τα συνεργεία φέρνουν μόνο τους μαμά ειπαν
τους εχεις ηδη αγορασει ή θα τους αγορασεις?

Nospecialname
02/12/2019, 23:13
τους εχεις ηδη αγορασει ή θα τους αγορασεις?

Δεν έχω αγοράσει κάτι ακόμα , ακόμα ψαχνωμε

Αυτοί με το κέβλαρ αξίζουν?Επισης μπορώ να βάλω αφτερμαρκετ δίσκους και μαμά ελατήρια?

Acacius
02/12/2019, 23:22
Λάβε υπ'όψιν ότι αν βάλεις ανταλλακτικό που δεν είναι της αντιπροσωπείας υπάρχει μεγάλη περίπτωση να ακυρωθεί η εγγύηση που τόσο προσπαθείς να διατηρήσεις, οπότε ρώτα πρώτα τουλάχιστον. Και το καταΐδιο ανταλλακτικό να βάλεις με άλλο όνομα, άλλο που δε θέλουν σε περίπτωση στραβής.

Nospecialname
03/12/2019, 00:03
Λάβε υπ'όψιν ότι αν βάλεις ανταλλακτικό που δεν είναι της αντιπροσωπείας υπάρχει μεγάλη περίπτωση να ακυρωθεί η εγγύηση που τόσο προσπαθείς να διατηρήσεις, οπότε ρώτα πρώτα τουλάχιστον. Και το καταίδιο ανταλλακτικό να βάλεις με άλλο όνομα, άλλο που δε θέλουν σε περίπτωση στραβής.

Μίλησα με την εταιρεία και δεν υπάρχει κανένα θέμα , το μόνο θέμα είναι το αν αξίζει η όχι

Λένε αυτοί οι δίσκοι από κέβλαρ?Θα κρατήσουν περισσότερο;

Bowleno
03/12/2019, 00:09
Μίλησα με την εταιρεία και δεν υπάρχει κανένα θέμα , το μόνο θέμα είναι το αν αξίζει η όχι

Λένε αυτοί οι δίσκοι από κέβλαρ?Θα κρατήσουν περισσότερο;

Να τους πεις να στο δώσουν και γραπτώς, με ονοματεπώνυμο, σφραγίδα, επικύρωση γνήσιου...... επειδή δούλευα σε εισαγωγική εταιρία οχημάτων, ξέρω τι λέω.....

Nospecialname
03/12/2019, 00:17
Να τους πεις να στο δώσουν και γραπτώς, με ονοματεπώνυμο, σφραγίδα, επικύρωση γνήσιου...... επειδή δούλευα σε εισαγωγική εταιρία οχημάτων, ξέρω τι λέω.....

Σιγά μην πάω και στον Άρειο πάγο...Μην σου πω αν δεν μου άρεσαν οι τιμές από τα εξουσιοδοτημένα πήγαινα σε έναν άκυρο και δεν έλεγα τπτ πουθενά

Υπάρχει και νόμος περί αφτερμαρκετ που λέει ότι επιτρέπεται εφόσον βάζεις κάτι ισάξιο η καλύτερο

Bowleno
03/12/2019, 07:06
Σιγά μην πάω και στον Άρειο πάγο...Μην σου πω αν δεν μου άρεσαν οι τιμές από τα εξουσιοδοτημένα πήγαινα σε έναν άκυρο και δεν έλεγα τπτ πουθενά

Υπάρχει και νόμος περί αφτερμαρκετ που λέει ότι επιτρέπεται εφόσον βάζεις κάτι ισάξιο η καλύτερο

Οκ, ότι πεις. Μην ανοίξεις μόνο μετά άλλο θέμα τύπου "μου ακύρωσαν την εγγύηση μα γιατί, αφού έβαλα ισάξια πράγματα"

Nospecialname
03/12/2019, 14:10
Οκ, ότι πεις. Μην ανοίξεις μόνο μετά άλλο θέμα τύπου "μου ακύρωσαν την εγγύηση μα γιατί, αφού έβαλα ισάξια πράγματα"

Και αυτό να γινόταν θα ήταν ανούσιο να ανοίξω θέμα

Στο θέμα μας πάλι , μπορώ μαζί με αφτερ δίσκους να βάλω μαμά ελατήρια;

doctor_john
03/12/2019, 14:35
ναι μπορείς

Bowleno
03/12/2019, 15:40
Στο θέμα μας πάλι , μπορώ μαζί με αφτερ δίσκους να βάλω μαμά ελατήρια;

Εννοείται ότι μπορείς, βέβαια.
Τσέκαρε όμως ότι τα ελατήρια είναι οκ και δεν έχουν "καθίσει"

doctor_john
03/12/2019, 15:56
Τι του λες;.. :lol:

Ρωτάει αν είναι συμβατά τα ελατήρια και θα τα τσεκάρει μόνος;
ότι πεί ο μηχανικός, είναι σε πολύ καλές τιμές έτσι και αλλιώς.

Nostradamus
03/12/2019, 16:27
Μου αρεσει παντως ρε που το παλευετε.. Χαρα στην υπομονη σας.

Bowleno
03/12/2019, 20:25
Τι του λες;.. :lol:

Ρωτάει αν είναι συμβατά τα ελατήρια και θα τα τσεκάρει μόνος;
ότι πεί ο μηχανικός, είναι σε πολύ καλές τιμές έτσι και αλλιώς.

Φυσικά και δεν εννοούσα να τα τσεκαρει μόνος του, αυτό έλειπε:lol:

Bowleno
03/12/2019, 20:26
Μου αρεσει παντως ρε που το παλευετε.. Χαρα στην υπομονη σας.

Ε, δουλειά δεν έχουμε, ψάρεμα δεν πάμε, βενζίνες για βόλτες γιοκ, οπότε....:cry:

:lol:

extisatokat
03/12/2019, 20:51
Ε, δουλειά δεν έχουμε, ψάρεμα δεν πάμε, βενζίνες για βόλτες γιοκ, οπότε....:cry:

:lol:

αλλιως το λενε:lol::lol:

Bowleno
03/12/2019, 21:30
αλλιως το λενε:lol::lol:

Το ξέρουμε αλλά είμεθα καλά παιδιά εδώ μέσα :D

jawaforever
03/12/2019, 21:32
Μου αρεσει παντως ρε που το παλευετε.. Χαρα στην υπομονη σας.

Εντάξει, τρολάρει το παιδί με τη μακακία που πήγε και αγόρασε, τον δουλεύουν και οι υπόλοιποι για να περνά η ώρα.

Βλέπεις πόσο ωραία μας τρολάρει? Στην αρχή , το die-tora velos ήταν γαμάτο, ανώτερο όχι μόνο και από το επώνυμο Κινέζικο target, αλλά και από το crypton. Λίγο ακόμα και θα γινόταν καλύτερο και από GL1800

Μετά έγινε η Κινεζία που δεν ξέρει τι να την κάνει (αν και του πρότεινα να το βάψει μπλε και να πάει προς λιμάνι μεριά).

Στη συνέχεια, δεν μπορούσε να πάει κάπου άλλου πέρα από το μαγαζί που το αγόρασε. Είχε, από ότι καταλάβαμε, αποκλειστική σύμβαση συνεργασίας.

Τώρα, μετά από μακρόχρονη δικαστική διαμάχη, λύθηκε η σύμβαση και πλέον όχι μόνο μπορεί να πάει σε άλλο εξουσιοδοτημένο ή και μη εξουσιοδοτημένο συνεργείο, αλλά μπορεί να βάλει και μη γνήσια ανταλλακτικά.

viper1
04/12/2019, 01:39
Άμα τα τεντώσεις τα παλιά για καμμία εβδομάδα θα ξανά σκληρύνουν

doctor_john
04/12/2019, 08:11
:lol:

Εχω ένα σκαμπό που έχει μια υποτυπώδη ανάρτηση. Έιχε χαλαρώσει και έκανε τακ οταν καθόσουν.
Με έπιασε η διαολιά την ώρα που του άλλαζα μαξιλάρι και το τέντωσα με βάρος.
Όταν το ξαναθυμήθηκα, είχα αλλάξει λάδια στο μπόξερ (που ως γνωστόν, είναι ιαματικά)
το πύρωσα και το έριξα μέσα έτσι, για την εσανς..
Ελατηριάρα! δεν τόλμαγες να κάτσεις με φόρα :D