PDA

View Full Version : ΕΠΙΛΟΓΗ ΟΝ-off ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!



jek
06/12/2005, 19:04
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΕΛΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ
ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ (ΕΩΣ ΠΟΛΥ) ΑΣΧΕΤΟΣ ΘΕΛΩ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ .
ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΣΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΟΝ-ΟΦ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΣΚΕΨΗ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ .

TRANSALP H GS650 H DAKAR

ΠΩΣ ΟΔΗΓΗΘΗΚΕΣ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ!

ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ :

ΕΒΓΑΛΑ ΕΞΩ

ΧΤ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ

VSTROM ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ (ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΒΟΛΤΑ)

ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΗ TRANSALP (ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΧΩΜΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ) ΕΙΝΑΙ HONDA κλπ κλπ

ΚΑΙ ΣΤΗ GS 650 η DAKAR (Η BMW ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΑΣΦΑΛΕΣΤΕΡΗ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΠΟΥ ΒΟΛΤΑΡΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΚΥΛΙΝΔΡΗ)

ΛΟΙΠΟΝ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ BMW KAI TRANSALP ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΝΑ ΠΑΡΩ

ΕΝΑΣ ΖΑΛΙΣΜΕΝΟΣ!!!!!!!!!!!!!!

caesarsk
06/12/2005, 19:47
OTI KAI NA ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ON - OFF 600+ HELLAS CLUB στην ΑΓΓ. ΣΙΚΕΛΙΑΝΟΥ 44 Περισσός κάθε Δευτέρα και Τετάρτη από 20:00 για να σε γνωρίσουμε και να έρθεις σε όσες περισσότερες εκδρομές μπορείς

Σοφιανός

SeNNinhA
06/12/2005, 23:54
Θα το ξαναπώ αν και μάλλον είναι πια κοινώς αποδεκτό.

Ανάμεσα σε BMW F650 GS και Transalp ---->>> BMW χωρίς καμία αμφιβολία.

Το Transalp είναι παλιό πια. Αρκετά καλό ακόμη αλλά παροχημένο. Το BMW είναι πολύ πιο καλά στημένο με καλύτερες αναρτήσεις, πλαίσιο, φρένα, κέντρο βάρους πιο χαμηλό, ψεκασμό, και γενικά πιο μοντέρνο.

Όσον αφορά το μονοκύλινδρο, δεν έχει καμία σημασία. Ο δικύλινδρος του Transalp είναι μεν πιο βελούδινος αλλά δεν έχει νευρο και ζωντάνια. Ο μονοκύλινδρος του Dakar δεν είναι βελούδινος αλλά κραδασμούς ΔΕΝ ΕΧΕΙ (εκτός απο γύρω στις 5000σαλ) και πας ταξίδι μακριά χωρίς καμία σχέση με άλλους μονοκύλινδρους. Είναι χρόνια και αυτός στην αγορά με διάφορες παραλλαγές (F650 futuro, pegaso, GS) και αποδεδειγμένη αξιοπιστία. Η BMW επίσημα δίνει όριο λειτουργίας τις 7000σαλ (με κόκκινο στις 7500) για ΟΛΗ την διάρκεια του ταξιδιού!!! Τεσταρισμένο το τελευταίο και χωρίς προβλήματα. Το Transalp παρότι δικύλινδρο δεν αντέχει τέτοια όρια και μοιραία υπολείπεται λίγο σε μέση ωριαία. Ακόμη το BMW έχει πολύ λιγότερα πλαστικά και είναι πιο στενό. Στην πόλη κυκλοφορεί σαν παπί. Το Transalp θα δυσκολέψει περισσότερο λόγω φουσκωμένων πλαινών.

Γενικά πρόκειται για παρεμφερεις μηχανές σχεδόν ισάξιες. Αλλά σίγουρα στα σημεία υπερέχει το BMW λόγω καλύτερου στησίματος και κινητήρα πολιτισμένου αλλά με άρπαγμα ταυτόχρονα.

Στα συν για τις νέες μηχανές, το BMW service care με οδική βοήθεια, επισκευή επι τόπου, επιστροφή της μηχανής, παροχή διαμονής κλπ (υπο προυποθέσεις) δωρεάν για τα πρώτα 4 χρόνια.

Αν σκέφτεσαι το Dakar εγώ το προτείνω ανεπιφύλακτα διότι έχει καλύτερες αναρτήσεις (και όχι μόνο ψηλότερες) και πάει χώμα ΠΑΝΤΟΥ με τον 21 μπροστινό τροχό. Στις πτώσεις δε, ακόμη και χωρίς κάγκελα, δεν σπάει τίποτε και ελάχιστες γρατζουνιές γίνονται στα πλαστικά. Και το Transalp πάει χώμα αλλά με περισσότερους συμβιβασμούς και περισσότερο άγχος για τα πλαστικά σου.

Μειον του Dakar εναντι του απλού GS, ότι έχει μικρότερη τιμή μεταπώλησης από το απλό GS λόγω μικρότερης ζήτησης. Βγαίνει και με χαμηλότερη σέλα για όσους δεν το φτάνουν.

Αυτά συνοπτικά

Υ.Γ. στο συν της ασφάλειας το ABS που πρώτη η BMW έβαλε στην κατηγορία

rsp
07/12/2005, 09:42
Θα διαφωνησω με το φιλο απο πανω...Και τα δυο εχουν κανει πανω κατω τα ιδια λιφτινγκ εξωτερικα, ειναι και τα δυο "κουρασμενα μοντελα".. Αλλα το Τρανσαλπ κατα τη γνωμη μου υπερτερει στο συνολο, κυριως λογο αξιοπιστιας Χοντα αλλα και πολλων προβληματων των ΒΜW.Θα πω οτι ειχα το Ντακαρ 2001 μοντελο που εβγαζε ενα σκασμο προβληματα και μου εφυγε η πιστη να το πουλησω..Σεν αντιθεση με το Τρανσαλπ που ειναι το πιο εμπορικο μοντελο της κατηγοριας !! Και στα δυο λειπει το γκαζι απλα στο BMW για να ξεκινησεις γρηγορα πρεπει να κανεις ταμα...

Ελπιζω να σε βοηθησα..:wave2:

jek
07/12/2005, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Θα διαφωνησω με το φιλο απο πανω...Και τα δυο εχουν κανει πανω κατω τα ιδια λιφτινγκ εξωτερικα, ειναι και τα δυο "κουρασμενα μοντελα".. Αλλα το Τρανσαλπ κατα τη γνωμη μου υπερτερει στο συνολο, κυριως λογο αξιοπιστιας Χοντα αλλα και πολλων προβληματων των ΒΜW.Θα πω οτι ειχα το Ντακαρ 2001 μοντελο που εβγαζε ενα σκασμο προβληματα και μου εφυγε η πιστη να το πουλησω..Σεν αντιθεση με το Τρανσαλπ που ειναι το πιο εμπορικο μοντελο της κατηγοριας !! Και στα δυο λειπει το γκαζι απλα στο BMW για να ξεκινησεις γρηγορα πρεπει να κανεις ταμα...

Ελπιζω να σε βοηθησα..:wave2:



ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ GS ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΤΡΑΒΑΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ABS ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΘΑΠΡΕΠΕ?
ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΤΟ TRANSALP ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ
ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ABS ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΟΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕ ΚΑΛΑ

rsp
07/12/2005, 11:48
Για το ΑΒS...Στο Ντακαρ που ειχα και ABS το ειχα μονιμα απενεργοποιημενο γιατι στο χωμα αχρηστευε τα φρενα, στην πολη σε τρομαζε γιατι αργουσε, και γενικα ειχε φριχτη αισθηση...Ναι στο βρεγμενο, ολισθηρο θα σε βοηθησει αλλα γενικα δεν με τρελαναι...!

OldMan
07/12/2005, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από jek
..ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ GS ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΤΡΑΒΑΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ABS ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΘΑΠΡΕΠΕ?

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ABS ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΟΣ

:wave2: :wave2: :wave2:

Αν το ABS μπορεί να απενεργοποιείται στο BMW (δεν ξέρω...), τότε ΔΕΝ θα έχεις πρόβλημα στο χώμα...

Αν ΟΧΙ, τότε ΜΗΝ δοκιμάσεις να μπεις σε χωμάτινη διαδρομή !!!


:eyepop:
Άκυρον !! Προλάλησε ο Πανουργιάς ...
:wave2: :beer: :wave2:

Konti
08/12/2005, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:wave2: :wave2: :wave2:

Αν το ABS μπορεί να απενεργοποιείται στο BMW (δεν ξέρω...), τότε ΔΕΝ θα έχεις πρόβλημα στο χώμα...

Αν ΟΧΙ, τότε ΜΗΝ δοκιμάσεις να μπεις σε χωμάτινη διαδρομή !!!


:eyepop:
Άκυρον !! Προλάλησε ο Πανουργιάς ...
:wave2: :beer: :wave2:

TO ABS ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΣΤΟΝ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΤΙΜΟΝΙΟΥ- ΕΚΕΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΤΩΝ ALARM!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ, ΕΙΝΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΣΩΣΕΙ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ! ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΧΕΙ ΣΥΖΗΤΗΘΕΙ ΞΑΝΑ ΣΕ ΑΛΛΟ POST ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΗΜΟ Η' ΟΧΙ ΤΟ ABS (ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ)!!!

OldMan
08/12/2005, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Konti
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ, ΕΙΝΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΣΩΣΕΙ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ! ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΧΕΙ ΣΥΖΗΤΗΘΕΙ ΞΑΝΑ ΣΕ ΑΛΛΟ POST ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΗΜΟ Η' ΟΧΙ ΤΟ ABS (ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ)!!!

:confused: :confused: :confused:

Επειδή το ύφος των παραπάνω είναι παρεξηγήσιμο (βάζε κανένα emoticon...)...

ΔΕΝ έχω καμία όρεξη να αναλύσω το (ήδη εξαντληθέν κατ'εσέ) θέμα της χρησιμότητας του ABS !!!

Αυτό που έλεγα (και ξαναλέω...) είναι ότι μηχανάκι με ενεργοποιημένο ABS είναι καλύτερα να βλέπει το χώμα από ΠΟΛΥ μακρυά !!!

:wave2: :beer: :wave2:

rsp
08/12/2005, 12:26
Θα συμφωνησω με το Μπαρμπα και για το υφος αλλα και για το αν εχει ή οχι εξαντληθη το θεμα του ABS... Σε οσα μηχανακια ειχα μεχρι τωρα περι τα 10, τα καλυτερα φρενα τα εχει το ΚΤΜ ακομα καλυτερα και απο το ΧΧ...Και τα χειροτερα με διαφορα τα ειχε το GS650 που ειχε ABS, δεν συζηταω δε στο χωμα που απλα δεν ειχες φρενα με το ΑΒS...

jek
08/12/2005, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από jek
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ GS ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΤΡΑΒΑΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ABS ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΘΑΠΡΕΠΕ?
ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΤΟ TRANSALP ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ
ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ABS ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΟΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕ ΚΑΛΑ



ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ
ΕΧΘΕΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΟΔΗΓΗΣΑ ΤΑ ΕΞΗΣ:
TRANSALP
GS 650
V STROM
ΑΠΟ ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΙΣΘΗΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ GS 650 ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ Η ΟΧΙ ΕΚΕΙΝΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ GS ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΦΡΕΝΑ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ

lord_dimos76
08/12/2005, 15:30
ΚΑΤ'ΑΡΧΑΣ ΦΙΛΕ rsp,ΤΑ ΜΑNUAL ΤΩΝ ΜΗΧΑΝΩΝ ΜΕ ΑΒS,ΛΕΝΕ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΟΤΙ ΣΤΟ ΧΩΜΑ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΥΜΕ ΤΟ ABS!!! ΔΙΟΤΙ ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΑ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΥΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ.
ΚΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΝ,ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΦΡΕΝΑ ΤΟ TRANSALP ΑΠΟ ΤΟ F650,(ΠΕΡΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΣ ΜΟΝΟ ΣΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΣ),ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ,ΜΕ Η' ΧΩΡΙΣ ABS(ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙ Ο OLD MAN)!ΜΙΛΑΩ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΒS TOY BMW,ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ,ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ,ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ ΣΕ ΒΡΕΓΜΕΝΟ-ΞΑΦΝΙΚΑ ΦΡΕΝΑΡΙΣΜΑΤΑ-ΝΟΡΜΑΛ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ,ΑΧΡΗΣΤΟ ΣΕ ΜΙΚΡΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΠΟΛΗ(>40)-ΧΩΜΑ.

OldMan
08/12/2005, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από lord_dimos76
,ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΦΡΕΝΑ ΤΟ TRANSALP ΑΠΟ ΤΟ F650,(ΠΕΡΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΣ ΜΟΝΟ ΣΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΣ),ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ,ΜΕ Η' ΧΩΡΙΣ ABS(ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙ Ο OLD MAN)!

:confused: :confused: :confused:

Δεν μπορώ να έχω άποψη γιατί έχω οδηγήσει ΛΙΓΟ Transalp και ΚΑΘΟΛΟΥ GS 650 !!

Πάντως μου φαίνεται κάπως περίεργο (ίσως λίγο εμπαθές...:lol: ) αυτό που λέει ο Πανουργιάς, γιατί οι Γερμανοί μπορεί να φημίζονται για πολλές μαλακίες αλλά τα μηχανάκια τους τα στήνουν σωστά (για Γερμανούς...)!!!

:wave2: :beer: :wave2:

Konti
08/12/2005, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:confused: :confused: :confused:

Δεν μπορώ να έχω άποψη γιατί έχω οδηγήσει ΛΙΓΟ Transalp και ΚΑΘΟΛΟΥ GS 650 !!

Πάντως μου φαίνεται κάπως περίεργο (ίσως λίγο εμπαθές...:lol: ) αυτό που λέει ο Πανουργιάς, γιατί οι Γερμανοί μπορεί να φημίζονται για πολλές μαλακίες αλλά τα μηχανάκια τους τα στήνουν σωστά (για Γερμανούς...)!!!

:wave2: :beer: :wave2:

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΙΧΝΟΣ ΕΙΡΩΝΙΑΣ- ΑΠΛΟΣ ΕΙΠΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ!

ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ!

ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΗΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΟ ΟΤΙ ΣΤΟ ΧΩΜΑ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΥΜΕ ΤΟ ABS ΚΑΙ ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ TRANSALP ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΦΡΕΝΑ!

ΑΥΤΑwacko: :wacko: :wacko:

:smilea: :smilea: :smilea: ::

K_TKLEO
08/12/2005, 17:48
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ.ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ.
ΕΝΑ ΘΑ ΠΩ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ,ΧΤ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΧΤ:smokin:

rsp
08/12/2005, 21:41
Παιδια εγω ειπα οτι ειχα απογοητευτει απο τα φρενα του GS και οτι σα συνολο θεωρω καλυτερο το Τρανσαλπ, τους λογουσ κοιταξτε πιο πανω...Τωρα αυτα ειναι γουστα και αποψεις και παντα εξαρτατε και πως το οδηγα ο καθενας...